uniek, vol vaart en dynamiek! 4.995,-DAF44 6.250,- assistenten De sprint was zijn „dodelijk Jo de Haan koos juiste voor afscheid van wielersport wapen moment V.V.V. zonder penningmeester Op 8 mei finalewedstrijden VAN OMMEREN HDS doet mee aan nacompetitie Panters 2e Paasdag naar zwaar toernooi varen op de europese rivieren! DAF's van 1959 tot 1965 EEN NET DAGMEISJE EEN WERKSTER TWEE SCH00LVERPLEEGSTERS TECHNISCHE SCHOOL MARTEN ORGES LERAAR handvaardigheid houtbewerken Glorietijd Toch erbij Alléén voor mensen die Xfooruit \Nillen a. Een administratieve medewerker b. Een administratieve kracht voor de werk plaatsadministratie AUTOMOBIELBEDRIJF H. REEDE een ervaren TIMMERMAN Fa. C. KLOMP en ZOON Hotel „DE GOUDEN LEEUW" Nieuweweg 267 - Telef. 3689 VEENENDAAL BON Stuur mij zonder enige verplichting inlichtingen over de Daffodil en Daf 44 Naam: DAFFODILf Service in alle Europese toeristenlanden Accountantskantoor Drs. De Jager, Van Royen en Benschop Aantrekkelijk programma van „Oran jetlag" Beat avond van „Larsheim9' Pagina 4 ZATERDAG 25 MAART 1967 PON's Automobielhandel N.V. te Amersfoort vraagt Voor de onder a. genoemde functie is het ULO-diploma vereist, terwijl het Pralctijlc- diploma Boekhouden en/of M.B.A., of studerend daarvoor tot aanbeveling strekt. Voor de onder b. genoemde functie is het ULO-diploma vereist, terwijl het Praktijkdiploma Boekhouden of studerend daarvoor tot aanbeveling strekt. Sollicitaties gelieve U te richten aan het adres ARNHEMSEWEG 2 - AMERSFOORT +e AMERONGEN - DAF-dealer heeft door inruil verkregen diverse TELEFOON 03434-1281 GEVRAAGD Aanmelden AANNEMERSBEDRIJF Rijksstraatweg 123, ELST (Utr.) Tel. 08377—290 Gevraagd voor de hele dag. Tevens voor 2 dagen per week. Hoog loon. Reiskosten worden vergoed. Vakantie wordt geregeld. LOENEN Veluwe) Met ingang van de nieuwe cursus wordt gevraagd voor 3 4 lestyden per week. Liefst in bezit van Akte N.b of studerende hiervoor. Salariëring volgens Rijksregeling. Sollicitaties schriftelijk aan het bestuur Vereniging Veluwse Papiervakschool VOORSTERWEG 1, LOENEN (Vel.). Telefonische inlichtingen 05765-491. Straat: Plaats: c- In open envelop zenden aan DAF. Eindhoven. Frankeren als drukwerk. S9 Neem vier, vijf verschillende auto-advertenties. Lees ze. Wat valt u op? Dat vrijwel iedere autofabrikant steeds dezelfde argumenten hanteert om koper voor zijn wagens te winnen. U kent ze wel: fraaie carrosserie, sportieve lijn, pittig vermogen, ruim interieur, grote koffer, gering verbruik, riante beglazing. Ook Daf zou terecht zijn advertenties aan deze pluspunten kunnen ophangen. De Daffodil en de Daf 44 hebben echter een extra eigenschap die vér boven al die voordelen uitstijgt. Een eigenschap, die de Daffodil en de Daf 44 stempelt tot unieke automobielen. Tot auto's die hun tijd vér vooruit zijn. Tot individuele auto's voor individuele automobilisten. Wij bedoelen de variomatic! De weelde van het volautomatische rijden zónder schakelen, zónder koppelen. Van het alleen maar gasgeven en wegwezen. U moet toch eens die proefrit gaan maken. af fabriak «f fabriek Registeraccountants vraagt voor haar kantoren te Driebergen en Woudenberg ln het bezit van diploma H.B.S., praktykdiploma boekhouden en (of studerend voor) M. B. A. of S. P. D., resp. bezig zijn met de accountantsoplei ding van het Niva. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties te richten aan ons kantoor te Driebergen, Parklaan 32 of aan ons kantoor te Woudenberg, Kon. Julianaplein 4.. De kringcommissie van de Schoolartsendlenst „Kring Veenendaal" vraagt waarvan één met een halve dagtaak. Aan degenen, die in het bezit zijn van de aantekening wijkverpleging, wordt de voorkeur gegeven. Salaris tussen f 750.en f 990.per maand voor een gehele dagtaak. Sollicitaties, met uitvoerige inlichtingen, te zenden aan de Voorzitter van de kringcommissie, gemeentehuis Vee nendaal. HUIJBERGEN Het liefst was hy motorcoureur geworden, doch daar was thuis in Klaaswaal geen kans op. In de jaren vijftig moest een jongeman die de ambachtsschool bezocht met bescheidener wensen genoegen nemen. By Jo de Haan bleef die snelheidsdroom echter geregeld terugkomen en plotseling, tydens een wielerronde ln Feyenoord, wist hy het. Hjj werd jaloers op de snelle mannen en nog meer op hun praehtig glanzende fietsen en hun smetteloze broekjes en truien. „Dat is wat voor mij", dacht Jo de Haan, „die renners hebben een heren leventje". In zyn onsehuid geloofde hij dat de wielrenners elke dag van top tot teen in zo'n splinternieuw pak werden gestoken. Vooral dat aspect trok hem aan. Aan vankelijk was Gerrit Voortink, winnaar van de eerste koers waarvan De Haan getuige was, zyn favoriet. Dat heeft niet lang geduurd, want nadat De Haan in 1954 zelf een racefiets heklommen had, koos hy andere wegen en andere voor beelden. Hjj kon zich dat vrij snel permitteren omdat hij als nieuweling in twee jaar tijds wel vijftien overwinningen boekte. Als amateur zegevierde hy in 1956 tienmaal. Na de militaire dienst bleek dat zijn „klasse" zich niet verloochende. In 1958 bekroonde hij zijn amateurstatus met het kampioenschap van Nederland. Jo de Haan was nu niet wat men noemt ,,een gemakkelijke jongen". Hij ging zijn eigen weg en voor de buitenstaander leek het alsof hij nors en stuurs was. Maar niemand betwij felde zijn talent. Dat werd ook in Frankrijk ontdekt nadat hij eind 1958 beroepsrenner was geworden en als eerste Nederlander in buitenlandse dienst trad. Jo de Haan: met veel plezier RHENEN De actieve vereniging „Oranjedag" heeft een uitgebreid kinderprogramma klaar om te kunnen feestvieren wanneer er een prins of 'n prinsesje wordt geboren. Vanaf de Cu- neratoren zullen kanonschoten klinken, herauten zullen Rhenen doorkruisen om de blijde boodschap te verkondigen, de scholieren krijgen een filmprogramma voorgezet en de leerlingen van de hoogste drie klassen van de lagere scholen zullen een ganzebordspel uit voeren in de straten op het uitbrei- dinsplan „Dominees berg". Dit laatste is voor Rhenen en onze. omgeving een nieuwtje. Uitgebreide spelregels zijn aan de leerkrachten ter hand gesteld. Het belooft een leuk geheel te worden. Oud postkantoor RHENEN Burgemeester en wet houders delen de gemeenteraad mede, bericht van de inspecteur der domei nen te Utrecht te hebben ontvangen, waarin wordt meegedeeld, dat aan het verlaten oude postkantoor aan het Fr. v. d. Paltshof geen onderhoudswerk zaamheden meer zullen worden ver richt, omdat het gebouw over drie jaar tegen de vlakte gaat om plaats te ma ken voor een nieuw, modern ingericht kantoor met dienstwoningen. Voor het college is dit aanleiding de raad voor te stellen de dienstruimten in het oude gebouw te huren tegen een bedrag van f 30 per maand en de zaak in te richten voor een bejaardenso ciëteit, die nu gehuisvest is in het pand, daL naast het gemeentehuis is gelegen en waarin ook is gehuisvest de instuif. Er was al eens onenigheid tussen be jaarden en instuifbestuurders, onder an dere over het gebruik van een biljart, dat op de eerste verdieping was ge zet waardoor de bejaarden niet meer konden biljarten omdat ze geen trappen konden lopen. Het oude postkantoor zal ook door de gemeente moeten worden ingericht voor de oudjes. Hoeveel dat gaat kosten is momenteel niet bekend. Burgemeester en wethouders zullen de raad in twee de instantie hierover benaderen en een krediet daarvoor vragen. Wim van Est had in 1953 in het buitenland voor het laatst een klas sieke zege voor ons land geboekt. Jo de Haan zette de eerste stap voor de nieuwe glorieperiode van de vaderlandse wielrennerij met onder meer de overwinning in de wedstrijd Parijs-Tours (1960). Ver volgens miste hij in 1963 enkele centimeters om zich wereldkampi oen te mogen noemen. Terwijl iedereen in Ronsse de adem inhield bij de bewogen sprint tussen Van Looy en Beheijt, lette niemand op Jo de Haan, die tenslotte als derde werd geklasseerd. Een jaar later keerde hij terug naar de eigen grond, waarop hij zich in Huijbergen, een dorp nabij Bergen op Zoom, vestigde. Hij werd opgeno men in de ploeg van Pellenaars. Daar verliepen de zaken aanvankelijk gun stig, maar steeds vaker kwamen toch pech en ongeluk tussenbeide. Er wa ren valpartijen met de daaraan ver bonden breuken van het sleutelbeen. In 1965 openbaarde zich een kwaal, die tot een vroegtijdig einde van de rennerscarrière zou leiden. Jo de Haan kreeg namelijk last van een blessure aan de achillespees. Er werd aan gedokterd en er trad beter schap in. Later keerde de kwaal te rug en onder invloed van al dat ge sukkel kwijnde het zelfvertrouwen. De vrees voor een terugkeer van de blessure bleef knagen en eind 1966 werd dat de inleiding tot het afscheid. De Haan vernieuwde zijn contract met Pellenaars niet en toen hij geen nieuw onderdak vond, stond hij voor het moeilijkste besluit van zijn leven. Een leven dat vooral in de eerste pe riode van zijn wielerloopbaan niets dan zonneschijn had gekend. Hij fiets te gemakkelijk en hij beschikte over het „dodende" wapen van de sprint. Tegenslagen en malheur hadden nu hun fnuikend werk gedaan en Jo de Haan keerde terug naar het punt van uitgang. Als jong maatje was hij gaan wer ken voor Piet Kouwenhoven, die bij de aanleg van verwarming in broei kassen best een pas geslaagd leer- over de „centrale verwarming" en ken. Gedurende latere jaren bleef die vriendschap in stand omdat Kouwen hoven, een groot wielerkenner, de carrière van zijn knechtje was blijven volgen. Jo de Haan kon onmiddellijk het destijds onderbroken dienstverband vernieuwen en dat was een pleister op de wonde die het afscheid van de wielersport moest slaan. Maar er was meer. Kees Pellenaars, die vaak de schijn van onverschillig heid wekt, liet Jo de Haan evenmin in de steek. Weliswaar zat er wat eigenbelang bij, maar toch zorgde hij dat De Haan contact met de sport kon blijven houden. Televizier had een hulpploegleider nodig en zo verdeelt Jo de Haan zijn dagen over de „centrale verwarming' 'en de weekends over de koersen. Het afscheid werd op deze wijze draaglijk, want het hart van een ren ner, zeker als hij nog maar 30 jaar is, trekt naar dat métier. Het heeft een groot en belangrijk stuk van zijn leven opgeslokt. Een stap in het „luchtledige" zou bijzonder moeilijk te verwerken zijn geweest. Nu kan Jo de Haan zeggen dat hij weloverwogen en op het gunstigste moment naar een andere taak in de maatschappij ging. Zonder spijt over het afscheid. ,,Ik zal er altijd met veel plezier aan denken," getuigt De Haan, „want ik heb aan de wieler sport wat overgehouden en er zijn er niet al te veel die dat kunnen zeg gen." LEERS I'M De Leersumse sport vereniging „Larsheim" organiseert op vrijdag 7 april een beatavond voor haar leden in hotel „Damlust". Deze avond belooft iets bijzonders te worden omdat naast de senior-leden ook de jeugdle den vanaf 10 jaar welkom zijn. Naast gezellige contactavonden voor de leden bestaan er bij Larsheim nog tal van andere mogelijkheden om ontspan ning te vinden. Wat deze vereniging biedt is eigenlijk uniek te noemen - er bestaan mogelijkheden om 10 takken van sport te beoefenen: judo, kegelen, bal let, ritmiek, volleybal, badminton, brid ge, pottenbakken, woudlopen en tennis. Eenmaal in de 14 dagen wordt in ho tel „Vogelesang" een bridge-avond ge houden. De organisator is de heer C. van Cooten. Als er in Leersum of om geving bridge-liefhebbers zijn, dan zijn ze op vrijdag 31 maart van harte wel kom in hotel „Vogelesang". De bridge-uitslagen van de laatste keer zijn: NZ 1. Mevr. Ovink - dhr. Niemeyer 82; NZ 3. Ooms - Reuvekamp 93; NZ 5. dhr. en mevr. Ooms 46; NZ 7. dhr. en mevr. Houtsma 85; NZ 9. Bar- neveld - Nooteboom 94; OW 2. dhr. en mevr. Van Sant 85; OW 4. mej. Piers- ma - mej. Fortuin Hardeman 88; OW 6. dhr en mevr. Duut 50; OW 8. Bontebal en Van Ommeren 82; OW 10. dhr. en mevr. Van Cooten 95. De heer Van Cooten, Middelweg 18, telef.nr. 1531, is gaarne bereid om na dere inlichtingen te verstrekken over de bridge-afdeling van Larsheim. RHENEN De vereniging voor Vreemdelingenverkeer komt maandag 3 april in hotel „De Koning van Dene marken" in jaarlijkse algemene leden vergadering bijeen. In deze vergade ring moet in een bestuursvacature wor den voorzien, daar de heer P. G. van Dam per 1 januari 1967 is afgetreden als bestuurslid. Hij was tot aan zijn be danken penningmeester van de vereni ging. Het bestuur van de vereniging stelt de heer Joh. Smit als kandidaat voor de opengevallen plaats. Op de agenda komen verdere de ge bruikelijke punten voor. Periodiek af tredend en herkiesbaar is de heer P. van Londen, secretaris van de VW. Het bestuur hoopt tijdens de jaarver gadering de plannen voor het zomersei zoen 1967 bekend te maken. LEERSUM Het bijna volledig ont breken van „winterstagnatie" heeft er dit seizoen toe geleid, dat een aantal elf tallen vroegtijdig is uitgespeeld voor de voetbalcompetitie. De KNVB, afdeling Utrecht, heeft daarom besloten de clubs, die op 15 april voor de competitie zijn uitgespeeld, de gelegenheid te geven om in te schrijven voor een na-competitie. HDS schrijft met zijn eerste elftal ook voor deze competitie in. De elftallen zul len in poules van 4 ploegen worden in gedeeld, die een halve competitie zullen spelen. De winnaars hiervan ontvangen een bondsmedaille, terwijl voor de alge mene finales een beker beschikbaar zal worden gesteld. Voor HDS dus een mooie gelegenheid om te tonen, dat het de derde plaats in de afgelopen competitie verdiend heeft. Waarschijnlijk staan er enkele leuke wedstrijden op het programma. VEENENDAAL Op Paasmaandag vertrekken de twee leidende Panters- ploegen naar Culemborg om in een door Shot georganiseerd toernooi zware te genstanders te gaan ontmoeten. Voor dit toernooi heeft Panters ingeschreven ln het kader van de voorbereidingen op ko mende belangrijke beslissingswedstrij den. Ook moet men tegen veel hoger geklasseerde ploegen aantreden. De dames ontmoeten o.a. de kampi oen uit een andere overgangsklasse Shot 1 en de hoofdklassers Valbovol en SOS uit resp. Woerden en Utrecht. De heren moeten het opnemen tegen een veld van eveneens louter hoger geklasseerde ploe gen. Zij komen o.a. uit tegen Shot uit Culemborg, Hercules uit Woerden, MVC uit Gouda en een Valbovol-combinatie uit Woerden. Het belooft dus voor de Panters!earns een drukke maar ook zeer nuttige 2e paasdag te worden. RENSWOUpE Dezer dagen speel de DSA in Rehoboth de laatste wedstrij den voor het clubkampioenschap 1967. De deelnemers waren zeer nerveus, in het byzonder de clubkampioen van vorig jaar, Wim Vink. Hy wist zich niet te plaatsen voor de finale en dit Impliceert, dat hy zyn titel niet kan verdedigen. De afdelingskampioenen komen op 8 mei a.s. in de finale, terwijl de num mers 2 en 3 van iedere groep in april herkansingswedstrijden spelen. Vijf van deze tien komen bij de afd. kampioenen in de finale. Tussen hen gaat de strijd om het clubkampioenschap van DSA. De ouders en donateurs zullen op 8 mei eveneens worden uitgenodigd en ook voor hen worden er wedstrijden belegd. Groep 1: Wim van Mourik, 445 pnt.; 2. Rudie Deighton, 412 pnt.; 3. Reinier van Leeuwen, 383 pnt.; 4 Gerrit Over- eem, 343 pnt.; 5. Evert Jan v. Ginkel, 341 pnt.; 6. Piet v. d. Vendel, 336 pnt.; 7. Henk Vlastuin, 312 pnt.; 8. Henk Ha- zeleger, 295 pnt.; 9. Hans Inkenhaag, 255 pnt.; 10 Evert v. Garderen, 221 pnt. Groep 2: L Henk v. d. Broek, 486 pnt.; 2. Henk Rijr.ders, 397 pnt.; 3. Wim Wols winkel, 396 pnt.; 4. Kees Eskes, 357 pnt.; 5. Sander Lagerwey, 284 pnt.; 6. Gerrit Schimmel, 247 pnt.; 7. Henk Vink, 241 pnt.; 8. Dirk Diepeveen, 240 pnt.; 9. Wim v. d. Veer, 227 pnt.; 10. Wim v. Essen, 215 pnt. De nummers 2 en 3 van beide Junioren- groepen gaan uitmaken wie er ook in de finale komen. Zij strijden om het junio renkampioenschap van DSA. Groep 3: 1. Jan Renders, 594 pnt.; 2. Jaap Veldhuizen, 589 pnt.; 3. Gert v. d. Broek, 584 pnt.; 4. Adrie Veldhui zen, 566 pnt.; 5. Gert v. d. Haar, 508 pnt.; 6. Jaap v. d. Vendel, 453 pnt.; 7. Charles v. Rheenen, 421 pnt.; 8. Teun de Hartog, 385 pnt.; 9. Tonny Oosterink, 300 pnt.; 10. Jan Raven, 150 pnt. Groep 4. 1. Evert Jan Groeneveld, 602 pnt.; 2. Kees Overeem, 555 pnt.; 3. Thijme Wolswinkel, 476 pnt.; 4. Gijs Gijsbertsen, 392 pnt.; 5. Jan Verbeek, 310 pnt.; 6. Jan Pol, 310 pnt.; 7. Brand Jan Vink, 307 pnt.; 8. Rik Diepeveen, 277.; 9. Gerrit Valkenburg. 70 pnt.; 10. Piet Inkenhaag, 54 pnt. Groep 5: 1. Gerrit Veldhuizen, 780 pnt.; 2. Sjaak Overeem, 705 pnt.; 3. Teun Vlastuin, 609 pnt.; 4. Gert v. Leeu wen, 595 pnt.; 5. Gijs Schimmel, 571 pnt.; 6. Wim Vink, 556 pnt.; 7. Kees Doest. 413 pnt.; 8. Gijs Gijsbertsen Taets, 410 pnt.; 9. Henk v. d. Broek Holleweg, 369 pnt.; 10. Wim Pater, 303 pnt. De nummers 2 en 3 van alle drie de groepen gaan strijden om drie plaatsen in de finale op 8 mei. Groep 3, 4 en 5 strijden om het clubkampioenschap van DSA. Ondernemende jongelui met een goed verstand, die van aanpakken weten, kunnen via een TWEE JARIGE VAKOPLEIDING op onze binnentankvloot worden geplaatst. AFWISSELEND WERK ZEER GOEDE SALARIËRING REGELMATIGE VRIJE TIJD met als toekomstmogelijkheid GEZAGVOERDER. In september begint de tweejarige opleiding op de Dagnijverheidsscholen van het Koninklijk Onder wijsfonds voor de Scheepvaart voor jongens van 13 tot en met 15 jaar. Deze opleiding wordt desge wenst door ons betaald. Schriftelijke of mondelinge inlichtingen worden gaarne verstrekt door de afdeling Personeelszaken Binnentankvaart op bovengenoemd adres.

De Vallei | 1967 | | pagina 4