Strijd tussen twee damgeneraties wordt momenteel in Apeldoorn beslist ★Televisie met de Paasdagen Nederlandse ploegen voor Westeuropese titelstrijd Jochen Rindt halve lengte voor Hill Damtoernooi met veel kampioenen in Hooqezand „Watervrienden" boekten ruime overwinning Sybrands leidt na zes ronden Weer schaakwinst voor Kuypers Data halve finales Europa Cup II Titelstrijd ijshockey 1969 in Praag Astrid Suurbeek en Ada Bakker in halve finales verslagen Chelsea verslagen door Blackpool Wegkampioenschap- pen niet in Heerlen Geen goede melding in sporttoto Zweminterland Nederland-Hongarije KVC organiseert groot hockeytoernooi Jiri Daler te snel voor Gert Bongers Beslissend Niet geheel Jongeren wonnen de eerste slag Kerk Show Film en toneel Circus Opera Dick Bessem neemt afscheid Juniorentitel SPORT van hier en daar U neemt de tijd voor belangrijke beslissingen. In het verkeer let u meer op veiligheid dan op snelheid Uw pijp hebt u altijd bij Zijn we er dus vèr naast als we denken dat u Coopvaett rookt? ZATERDAG 25 MAART 1967 JAN BOM wel iets gewend DEN HAAG De Nederlandse he ren- en jeugdploeg voo- het Westeuro- ren- en jeugdploeg, voor het West europees volleybalkampioenschap, dat 30 maart in Leeuwarden, Haarlem en Tilburg begint, zijn als volgt samenge steld: Heren: Jurriaan Kooien (Blokkeer), aanvoerder; Harry Veldhuis (AMVJ); Jan van der Hoek (Orawi); Hans Lod der (Olhaco); Hans Valkenburg, (He- vok); Hans Jansen (AMVJ); Bert Aal- bers (US); Henk Schreuders (Blok keer); Bram Vermeulen (HML); Ri chard Onnes (Olhaco); Jan Willem Mul der (Sigi); Paul van Wijnen (Orawi); trainer-coach Henk Blok. Jeugd: Cor de Hond (Atak); Rein de Wit (Octopus); Wim Ketfer (HML); Hans Mooibroek (Oranje Nassau); Piet de Munnik (Juliana); Ab Koning (HML); Dolm Taekema (HML); Henk van Schijnuol (Sarto); Bert Subbe (Ka- teekers); aanvoerder: Bert Valkenburg (Bekkersveld); trainer-coach: Van der Ploeg. De Nederlandse dames ploeg zal van 31 maart tot en met 4 april in Duin kerken deelnemen aan een internatio naal volleybaltoernooi. Het Nederlandse team voor deze strijd, waaraan ook Frankrijk, België en West-Duitsland deelnemen, bestaat uit de volgende speel sters: Hilda van Gulik (Celebes) aan voerster; Corrie Duell (Boemerang); Ans Snuverink (Achilles); Tonnie Ver- dijsseldonk (PSV); Nel van D(jk (Ra pid); Marijke Bruggeman (Zandvliet); Annemiek Epping (Valbovol); Mathilda v. d. Berg (SVD); Aukje de Vries (Dok- kum); Joke de Dekker (OVC); Truus Grunnekemeijer (Achilles); Fientje Aarts (Orsaco) en Pauline de Roo (BWC); trainer-coach: Johan van der Haar. Anneke van Beelen, jarenlang aanvoerster van de Nederlandse ploeg, maakt de reis als leidster mee. SNETTERTON De Oostenrijkse coureur Jochen Rindt heeft vrijdag in Snetterton een nipte overwinning behaald in een internationale race over 100 mijl, die meetelt voor het Europees kampioen schap voor formule II-wagens. Hij finish te met minder dan een lengte verschil met zijn Repco-Brabham-Cosworth-Ford voor de Brit Graham Hill in een Lotus- Cosworth-Ford. Rindt leidde voor het grootste deel van de race, maar Hill nam enkele malen de leiding over. Beide coureurs lieten dezelfde tijd voor zich no teren: 59 minuten 40,6 sec. Vlak na de start kwamen de Lola-BMW van de Brit Chris Irwin en de Repco- Brabham van zijn landgenoot Alan Fletscher met elkaar in botsing. De wa gen van Irwin sloeg over de kop en vloog in brand. De Brit liep slechts lich te kwetsuren op. De wagen brandde ge heel uit. De uitslag luidt: 1. Jochen Rindt (Oost.) met Repco- Brabham, 100 mijl 59.40.6 2. Graham Hill (G.B.) met Lotus z.t. 3. Alan Rees (G.B.) met Repco-Brab- ham. 4. Denny Hulme (N. Zeel.) met Repco- Brabham. 5. Bruce McLaren (N. Zeel.) met McLa- ren-Cosworth-Ford. 6. Jack Brabham (Austr.) met Repco- Brabham. De Fries Harm Wiersma heeft het toernooi tot nu toe „gemaakt". Met zijn aanvallende speltype en zijn bijzonder diepe inzicht, heeft h(j tot nu toe ieder een versteld doen staan. Daarbij moest de dertienjarige optornen tegen de mening van verreweg de meeste spe lers, dat hij voor een dergelijk zwaar toernooi te jong is. Vorig jaar verover de hij de nationale jeugdtitel. Niemand, ook niet in het bestuur van de KNDB, dacht er toen aan, dat hij een jaar later in het „grote" toernooi zou uitkomen. Maar, binnen een jaar kan er heel wat veranderen, zo ook Harm Wiersma. Zijn spel werd „rijper" en vooral mentaal is de Fries sterker geworden. Er werd in de KNDB gewikt en gewogen en de veertiende plaats werd hem aangebo den. Hoewel velen het een interessante uitnodiging vonden kritiek kwam er in overvloed. Maar zei, Harm stelde het KNDB-bestuur in het gelijk. Ja, zelfs meer dan dat! Een zege op Okrogelnik zette vele pennen in beweging; Hoek stra werd eveneens voor nul aan de kant gezet en na zijn partij tegen Van Leeu wen had hij alleen de leiding. De over winning op viervoudig titelhouder Wim de Jong was ronduit sensationeel. De jongste deelnemer aller tijden ging veel te ver! Dit was ongehoord! Een debu tant immers behoort op bescheiden wijze zijn rol in een dergelijk toernooi te ver vullen, gelijk Sybrands en Palmer de den in voorgaande jaren. Of de nederlaag tegen Jan Bom hem tot nadenken heeft gestemd weten we niet, maar we zullen het merken. Van daag speelt hQ tegen Sijbrands en deze partij, tussen de twee jongste deelne mers, kan een beslissend stadium in de titelstrijd inluiden. De Amsterdamse lyceïst heeft dit jaar zijn zinnen gezet op de nationale titel. Theoretisch zou hij het moeten kunnen halen. Ook ervaring heeft hij genoeg; talrijke simultaanséances, korte of lan gere toernooien, blindséances, sneldam- wedstrijden, overal waar Sijbrands kan spelen, speelt hij. De 17-jarige kan ech ter wel eens „nonchalant" zijn en dat heeft hem al menigmaal een eerste prijs gekost. Het meest sprekende voorbeeld uit Alès (in zijn bijna „legendarische" tweede partij tegen Andreiko) kostte hem zelfs een match om de wereldtitel! Ook de Zuidhollandse afvaardiging dingt echter nog naar de titel. De pro vinciale kampioen Jan Weerheijn (19!) is de produktiefste jeugdspeler, die zo wel Roozenburg als Van Dijk reeds be- kampte, met remise resp. winst als re sultaat! Daarmee stelde hy duidelijk z(jn kandidatuur: al maakt hy soms een wat zachtmoedige Indruk, zijn slagvaardig heid houdt hij als „geheim wapen" bij de hand. Cees Varkevisser, de 23-jarige Katwijker, is vast van plan zijn vierde plaats van vorig jaar in te ruilen voor een hogere. Met zijn levendige styi, voor niets en niemand bang, is hij levensge vaarlijk voor iedere tegenstander. Als zijn produktiviteit hem niet in de steek laat, geven wij hem goede kansen. Titelhouder drs. Piet Roozenburg is momenteel de enige vertegenwoordiger van de „oudere" garde in de kopgroep. De Haaksbergenaar, die de opkomen de generatie met genoegen bekijkt, zal juist nu zijn kracht willen bewijzen. Of schoon hij vooral met tactische wape nen werkt, heeft hem dat nog niet het aantal punten opgeleverd van vorig jaar. Toen overblufte hij ledereen met zijn fa belachtige score van 12 uit 6. Nu zal hij ongetwijfeld naar andere middelen zoe ken om zijn achterstand in te lopen. „ZJjn titel", die hij vanaf 1963 weer be zit, zal hij met hand en tand trachten te verdedigen. En als de oud-wereldkam pioen op oorlogspad gaat, kan men heel wat verwachten. Ofschoon de andere deelnemers reeds een flinke achterstand hebben opgelopen, zijn zij toch nog niet geheel uitgescha keld. De Bennekommer Ir. Geert van Dijk heeft met zijn omsingelend spel dit keer niet het gewenste resultaat behaald. De jongeren schijnen op dit spel het juiste antwoord gevonden te hebben. Of hij zijn vijftiende toernooi in successie zal halen, is moeilijk te voorspellen. De IJsselsteiner Jan Bom is, ongeacht het resultaat van dit jaar, al vrijwel zeker van een „retourtje" Apeldoorn. De Utrechtse kampioen veroverde tijdens dit toernooi opnieuw de provinciale titel en alleen als het nieuwe selectie-systeem van de K.N.D.B. op de komende jaar vergadering wordt aangenomen, zal de „nestor" van het gezelschap moeten „knokken" voor zijn plaats. Daaraan is hij echter wel gewend! Harm Wiersma kan daarvan getuigen! Ondanks zijn leeftijd, beslist Bom vele duels in een zenuwslopende tijdnoodfase en het is be wonderenswaardig, wat de IJsselsteiner d&&r allemaal uithaalt. De Haarlemmer Wim de Jong, na een ADVERTENTIE HOOGEZAND Rusland zal op het vierde internationale damtoernooi in Hoogezand, dat van 9 t.m. 20 mei wordt gehouden, vertegenwoordigd zijn met wereldkampioen Koeperman, oud- wereldkampioen Tsjecholev en Andrei ko, de Russische kampioen en winnaar van de Challenge Mondial 1966. De ere groep bestaat nu uit de vol gende spelers: Roozenburg, Sybrands en Wiersma (Nederland), Koeperman, Tsjecholev en Andreiko (Rusl.), Mosto- voie (Fr.), Cazemier (Zwitserland), Baba Sy (Senegal), Germain (Haïti), Deslauriers (Canada) en Leclair (VS). Met feestdagen kan er altijd op ge rekend worden dat de televisie enkele bijzondere programma's brengt. Dat zal ook met de Paasdagen het geval z\jn. De biyheid van Pasen vindt haar weer klank in verschillende amusementspro gramma's, maar ook zijn vanzelfspre kend enkele wijdings-manifestaties op genomen. Zo zal zaterdagavond om vijf minu ten voor elf de Pasen ingeluid worden over Nederland I met een uitzending over de Benediktijner Abdij van St. Paulus met een uitzending van de Paas Nachtwake. De plechtige Paasmis zal hier opgedragen worden in concelebra tie met 12 monniken en Abt Henricus als celebrant. De vaste en wisselende zangen zullen door het koor en communiteit in het Gregoriaans worden uitgevoerd. Gebe den en lezingen bij de Paaswake, even als de aansluitende Eucharistieviering zullen in het Nederlands geschieden. Ter begeleiding hiervan zal een reci teert oon gebezigd worden. De kerkelijke plechtigheid wordt be gonnen met de wijding van het vuur. en het Paaslicht, gevolgd door de wij ding van het doopwater en de hernieu wing van de doopbeloften. Commentaar bij deze uitzending zal gegeven worden door Raymond van den Bosch (Norbertijn). Over Nederland I is zondagmorgen om 10 uur een dienst te zien uit de St. Bavo te Haarlem, waar Ds. N. van Egmond zal voorgaan. De dienst staat in het teken van Pasen en wordt door de VPRO gerelafeerd naar België. Op dezelfde zender volgt om vijf mi nuten voor twaalf een Eurovisieuitzen ding van de Paastoespraak van Paus Paulus VI, gevolgd door de zegen „Urbi et Or bi". Zaterdagavond om tien voor half ne gen presenteert Corry Brokken weer een van haar vele shows over Hilver sum I. Het hoogtepunt van deze voor stelling zal zeker het moment zijn als haar eerste eregast van deze avond de Oostenrijkse operettester van Ne derlandse afkomst Johan Heesters het „Nou tabé dan" zal zingen. Verdere gasten in deze show zijn de Luckber- ries en AVRO's kinderkoor. Om tien voor tien gaan we op de zelfde zender „Een beetje Pasen vie ren", met Karin van Wamelen. Het is een licht programma van de TROS met als medewerkers Herman Krebbers en zijn leerlingen Ria Kuyken, de fantai- siste, de alt Wilhelmina Matthes, Jos Uyterlinden, dresseur van het circus Boltini en Gerardo Porto, decoront werper van de NTS. Ook Rudi Carrel valt nog te bekijken en te beluisteren al zal het dan in de Duitse taal zijn. De KRO neemt tweede Paasdag om tien minuten voor half zes een directe uitzending over van de Duitse televisie van de zevende van de acht shows, die Rudi Carrel in Duitsland maakt. Ondermeer tre den hierin nog op André Carrel, het Italiaanse zangsterretje Violetta Ferari, het voor Luxemburg uitverkoren Griek se zangeresje voor het Songfestival van Wenen, Vicky Leandres, de helft van de Mounties Piet Bambergen, en de Duitse acteur Henry Vahl. Cornelis op den Zieken leidt het orkest en het kin derkoor. Op Nederland II valt een in de Or- pheus-schouwburg te Apeldoorn opgeno men show te bekijken van „De Boer tjes van Buten", met Cees Schilper- oort, Lubbert van Gortel, Jan Wiegman die evenals Johan Heesters ook al „Nau tabé dan" zingt en de „M(jn- streek-troubadours". Het Zuidneder lands folklore ballet zal eveneens in dit programma, dat MIK geheten is optre den. Een wat serieuzer karakter heeft het programma „Paaspoëzie" eerste Paas dag over Nederland I om 20.05 uur. Het is een programma van Ernst van Al- tena met medewerking met Annet Nleuwenhuizen, Lex Goudsmit en Hidde Maas. Er zullen gedichten van Martinus Nijhof, Gerrit Achterberg en Leo Vro man worden voorgedragen. Lex Goud smit zingt „De kinderen van Ausch witz" van Irene Louise Lafforgue. De AVRO heeft maandag op Neder land II ook nog gezorgd voor een licht programma. Het komt dus 's avonds om vijf over acht met een show van Vico Torriani in de serie „Hotel Victo ria". Vico is de directeur die als gas ten Hildegard Knef, Conny Froboess, Rex Gildo, Willy Milowitsch het ballet van Kurt Jacob en het orkest van Lau- ro Minzoni ontvangt. Voor de filmliefhebbers heeft Neder land II de zaterdagavond gereserveerd „De zaak Sir Roger Casement" is een Engelse produktie uit de serie „De zaak....". Het is een film over een van de helden van de Ierse vrijheidsstrijd. Nederland II komt zondagavond om half negen met een stuk van Anton Tsjechow „Iwanow" op het scherm. Het is het eerste stuk van de grote Russi sche schrijver en beleefde 80 jaar gele den zijn premiere. Het was toen een on gekend succes en een viertal andere volgden waaronder „De drie zusters". Het is de geschiedenis van een aan la ger wal geraakte Rus die door de on geneeslijke ziekte van zijn vrouw troost zoekt bij de dochter van zijn buurman, het loopt allemaal in een dramatische climax uit. Een nogal kostbaar geënsceneerde voorstelling komt op Nederland I zon dagavond om negen uur. Het is een muzikale roverskomedie van Friedrich Feller. „Roversymfonie". De voor naamste rollen worden vertolkt door Caro van Eyck en Kees Brusse. Ook Johan Kaart speelt er een rol in. Maandagmiddag is er op Nederland I *en plaatsje ingeruimd voor „Billy Smarts kindercircus". De artiesten zyn alleen kinderen en sommigen van hen hebben het tot grot* wereldsuccessen gebracht. Het vliegen de schoolmeisje Christine Smart is pas 15 jaar, maar haar jongere zusje van II jaar Yashmin en de 10 jarige Gary met hun dansende paarden behoren tot de topklasse. Het programma is te zien om half vijf. Het sluitstuk van de Paasdagen vormt zeker de uitzending van de opera „De barbier van Sevilla", de uit 1816 date rende komische opera van Rossini in de Nederlandse vertaling van Adriaan Morriën. Cora Canne Meyer, (Regina), Arjan Blanken (graaf Alwaviva) vertolken de hoofdrollen, terwijl de titelrol wordt ge zongen door de Nederlandse Duitser Jan Derksen. Maandag, Nederland I tien voor half negen. APELDOORN Als op Tweede Paasdag om twee uur de veertien deelnemers aan de strijd om de nationale damtitel hun „tweede helft" ingaan, zal de hele damwe- reld in, maar ook buiten onze landsgrenzen met be langstelling èn spanning het uitputtende gevecht tussen de jongere en oudere generatie gadeslaan. In de Utrechtse periode van dit vierenvijftigste titeltoernooi, heeft de jeugd grote slagvaardigheid tentoongespreid. Of zij het ook in de dagelijkse strijd in hotel „Nieland" zal volhouden, is nog een open vraag. Daartegenover kan men zich ook afvragen, of de oudere garde nog kans ziet de reeds ge- incasseerde slagen en daarbij behorende achterstand, in te lopen. Het kan niet ontkend worden, dat de jeugd tot nu toe het hoogste woord heeft gehad. Met name de Friese debu tant, Harm Wiersma en de Amsterdamse lyceïst, Ton Sij brands, hebben reeds verscheidene staaltjes van damkunst laten zien. Hun ongewoon produktieve start zette zelfs titelhouder Roozenburg voor een probleem: hoe kan ik deze hardlopende jongeren bijhouden? Daarbij hebben ook Jan Weerheijm en Cees Varkevisser zich tot taak ge steld zo veel mogelijk punten te verzamelen en zij zijn daarin zeer wel geslaagd. Als na zes ronden vier van de vijf koplopers de 25-jarige leeftijd nog niet hebben be reikt, kan men gerust van een „doorbraak" spreken. AMSTERDAM De directeur van het Olympisch Stadion te Amsterdam, Dick Bessem, gaat met ingang van 1 april a.s. met pensioen. Op die dag zal het tevens 20 jaar geleden zijn, dat hy het directeurschap van het Olympisch Stadion op zich nam. In verband hier mee bieden de commissarissen van het stadion de heer Bessem een receptie aan, die zal worden gehouden op vrydag 31 maart van 16.30 tot 18.30 uur in het restaurant van 't stadion. De scheidende directeur zal zich nog wel bezighouden met de organisatie van de wereldkam pioenschappen wielrennen op de baan, die in augustus van dit jaar in het Olym pisch Stadion worden gehouden. APELDOORN Het herenwaterpolo- team van de Apeldoornse zwemvereni ging „De Watervrienden" heeft gister avond, in de wintercompetitie van de N.C.S., een grote overwinning geboekt op het zevental van Arnhem. In een wedstryd, waarin de Arnhemmers nau welijks tot hun normale vorm konden komen, wonnen de Apeldoornse heren vrij gemakkelijk met 61. Nadat de gasten door een doelpunt van Ben Hen driks een 1O-voorsprong hadden geno men wist even later Fred Mooy zich mooi vrq te zwemmen en de gelijkmaker te doen aantekenen. De Arnhemmers gaven in deze fase van de strijd met na me Mooy te veel bewegingsvrijheid en deze wist daar dankbaar van te profi teren. Hij gaf met harde schoten onze stadgenoten een 31-voorsprong met de rust. In de tweede helft waren de gastheren nog beter op dreef, doch zij deden het verder kalm aan en finishten tenslotte met een 6—1-overwinning doordat Jan Sangers, Tonnie Oostenryk en nogmaals Jan Sangers de roos trof fen. DRS. PIET ROOZENBURG enige oudere Het neventoernooi, dat om de junioren- titel, vraagt in Apeldoorn ook de aan dacht. Ook hier zorgt Friesland voor een talentvol vertegenwoordiger: de 13-jari- ge Frank Drost. Evenals de Gelderse kampioen J. Lammers (15 j.) debuteert hij. Van de vorige keer komen Huët (16 jr.), Jurg (18), Westerveld (18) en Rie- senkamp (18) terug. Naast Drost zyn Huët en Jurg ongetwijfeld de grootste kanshebbers. Elke dag spelen zij twee ronden (om 9 en 17 uur), alleen op Tweede Paasdag beginnen ook zij om 14 uur. Het programma voor vandaag ver meldde als „hoofdschotels" Sijbrands— Wiersma, Weerheym—Varkevisser en Roozenburg—D. de Jong. Maandag kan men in „Nieland" om 14 uur de volgende partijen aanschou wen: Varkevisser—Van der Staay; Van Leeuwen—Bom; Okrogelnik—Roozen- burg; W. de JongVan Dijk; D. de Jong —Weerheym en Hoekstra—Van der Sluis. Dinsdag beginnen om 11 uur de vol gende partijen in de achtste ronde: W. de JongVan Leeuwen; Van der Staay —Okrogelnik; BomHoekstra; Roozen burg—Wiersma; Van der Sluis—Weer heym; SijbrandsVarkevisser; Van Dijk D. de Jong. Het jeugdprogramma voor Tweede Paasdag luidt o.a.: Drost—Reuleaux; HuëtLammers; De JongJurg. Dinsdagochtend (9 uur) spelen o.a. ReuleauxHuët; RiesenkampDrost; LammersDe Jong en De Bruyn—Jurg. UTRECHT De uitslagen van de vrijdag ln Utrecht gespeelde partijen uit de zesde ronde van het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Ne derland luidden: Douwe de JongVan Leeuwen 11; WiersmaVarkevisser 11; Van der SluisSybrands 11; Van der StaaijRoozenburg 1—«1; Bom Weerheijm ,02; OkrogelnikVan Dyk 11; Wim de JongHoekstra 2—0. De stand na zes ronden luidt: 1. Sy brands, 10 pnt.; 2 en 3 Weerheijm en Wiersma, 9 pnt.; 4 en 5 Roozenburg en Varkevisser, 7 pnt. HALLE De party uit de vijfde ron de van het FIDE-zoneschaaktoernooi in Halle tussen onze landgenoot Kuypers en Kristinsson (IJsl.) is afgebroken. De Hongaar Portisch, die de Oostduitser Zinn versloeg, heeft met 4% punt uit vyf partijen de leiding, gevolgd door de Tsjech Hort en de Oostduitser Uhlmann met 4 pnt. Frans Kuypers won later op de dag zyn afgebroken partij uit de vyfde ronde van het zone-schaaktoernooi tegen de IJslander Kristinsson. LUIK De data voor de halve finale voor de bekerwinnaars in het toernooi om de Europabeker, tussen Bayern Mün- chen en Standaard Luik zyn: op 11 april in Miinchen en op 26 april ln Luik. Bei de wedstrijden zullen om 20.00 uur be ginnen. Honderden Luikenaars zyn van plan naar Miinchen te gaan. WENEN Het volgende toernooi om het wereldkampieonschap ijshockey zal, na de Olympische Winterspelen van 1968 in Grenoble, in 1969 in de Tsjechische hoofdstad Praag plaatsvin den. De Internationale IJshockeyfede- ratie (LING) besloot vrijdag tevens dat het kampioenschap in 1970 in Canada wordt gehouden. HARM WIERSMA sensationele start MONTE CARLO De Nederlandse meisjes Ada Bakker en Astrid Suurbeek zijn er vrijdag niet in geslaagd zich te plaatsen voor de eindstryd van het ten nistoernooi om de „Oliver Duncan"-be- ker, dat in Monte Carlo wordt gehouden. In de halve finales va ndit toernooi voor speelsters, die niet ouder zijn dan 18 jaar, verloor Ada Bakker met 36, 36 van de Frangaise De Roubin en moest Astrid Suurbeek haar meerdere erkennen in de Britse Winnie Shaw (26, 16). Een derde Nederlandse vertegenwoor diger, de jeugdspeler Jan Hordyk, moest vrijdag eveneens een nederlaag incasse ren. In de achtste finales van het toer nooi om de „Milica Banac"-beker (voor spelers beneden de achttien jaar) ver loor hij met 57, 36 van de Fransman Dominguez. LONDEN Chelsea heeft op Goede Vrijdag in de ontmoeting met Blackpool een gouden kans gemist om de aanslui ting met de leiders in de eerste divisie te behouden. De 20 nederlaag op Stam ford Bridge betekende een zwarte dag voor de Londenaren. Het was overigens de tweede maal in dit seizoen, dat Chel sea van Blackpool verloor. Tijdens een in oktober gespeelde league-cup-wed- strijd werd de Londense club een illusie armer toen Blackpool met 31 zege vierend het strijdtoneel verliet. Ray Charnley gaf zijn club na 58 mi nuten de leiding met een onhoudbare kopbal en Alan Skirton scoorde zeven minuten voor het eindsignaal uit een strafschop het tweede doelpunt. De straf schop, die na Charnley*s eerste poging door Skirton werd overgenomen, was aanleiding tot een incident. Enkele jonge heethoofden stormden het terrein op en joegen achter de scheidsrechter aan. De politie herstelde de orde. Blackpool staat ondanks deze overwin ning dicht by degradatie. Met nog slechts negen wedstrijden voor de boeg heeft het achttien punten, drie punten minder dan de voorlaatste club. De 31 overwinning van Leicester City op Manchester City bracht de blauw-witten op de zevende plaats met negen punten achterstand op leider Man chester United. HEERLEN De Nederlandse wieler kampioenschappen op de weg voor pro fessionals en amateurs kunnen niet in Heerlen worden gehouden. Provinciale Staten van Limburg onthouden voor dit evenement hun toestemming, omdat ty- dens de kampioenschappen, die voor 29 en 30 juli op het programma staan, dc provinciale weg van Heerlen wegens de vakantledrukte niet kan worden af gesloten. Men zal nu trachten de kam pioenschappen op het Adsteegcircuit in Beek te houden. voortreffelijke start ver teruggevallen, is ook nog niet kansloos. De viervoudige oud-kampioen is nog steeds gevaar lijk combinatie-speler, maar wisselt iets te vaak zeer hoogstaande partijen af met eenvoudig over het hoofd geziene finesses welke hem verliespunten ople veren. De meest ongelukkige speler is opnieuw de Friese kampioen Oebele Hoekstra. Om achtereenvolgens te ver liezen van Sijbrands, Wiersma en Roo zenburg is geen schande, maar het is wel ontmoedigend. Toch speelt de Leeu warder beter dan vorig jaar en we ge loven dan ook beslist in een redelijk her stel. TONNY SIJBRANDS soms te gehaast DEN HAAG De cyfers van sport toto 38 van het afgelopen weekeinde luidden: aantal deelnemers: 617.596; bruto inleg: 852.269,40 gld.; prijzenbe- drag: 281.248,31 restant toto 37: 37.400,69 gld. Totaal prijzen bedrag: 318.649 gld. Er waren geen meldingen voor de eerste prijs van 175.256,90, zo dat deze voor tweederde naar de tweede en eenderde naar de derde prijs ging. Tweede prys: 212.432,67, 41 mel dingen, waarvan 1 met 2 kolommen, bruto 5.058 per kolom. Derde prijs: 106.216,33, 322 meldin gen, waarvan 1 met T kolommen, bruto per kolom 331,93. UTRECHT Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Zwembond heeft de organisatie van de zwem-, waterpolo- en schoonspringinterland Nederland-Hongarije op 22 en 23 juli toegewezen aan de Oldenzaalse vereni ging OZ en PC. APELDOORN Het Katholiek Ve- luws College organiseert op maandag 3 april een groot hockeytoernooi. Aan dit evenement neemt onder meer deel een team uit West-Beriyn. LONDEN De Olympische kampioen Jiri Daler uit Tsjecho-Slowakye heeft de 4.100 meter lange achtervolging in het Herne Hill-stadion van Londen gewon nen in een tijd van 5.20,5. De Nederlander Gert Bongers, die on langs een nieuw wereldrecord vestigde op de 5.000 meter, was tweede in een tyd van 5.24,4.

De Vallei | 1967 | | pagina 9