DO VO kreeg op receptie veel belangstelling Inbraak in gemeentehuis Opheusden Weth. Van Kuyk: Ga op deze weg door! maak 'n Achter ^emecntewoningen „pre-ïab" garages Groot aantal kredieten gevraagd Raad Rhenen behandelt vanavond „rustige" agenda CHR. ULO KESTEREN GA A T UITBREIDEN Auto's zwaar beschadigd Belangstelling voor Vox Jubilans viel tegen Ook feest in Kesteren bij geboorte prinsenkind 50 kilo vlees bij slagerij gestolen VINYL Voorstel van B. en W. aan raad: 3550 4079 in het „Centrum" Geparkeerde auto werd vernield Talloze felicitaties voor kampioenen een heerlijke sigaret, pittig en toch zacht AGENDA Bruinhorst heeft klok weer een Haal Henkes in huis Stichting openbare schooi te Opheusden komt in de raad Auto vernield in Renswoude KROMMENIE Fietser door auto geschept Ledenvergadering Leersums Bloei Vacature in commissie voor openbare werken MIST u uw dagblad DE VALLEI? Auto's botsten op Fred. v. d. Paltshof PAASVUREN IN RHENEN VOORTIJDIG IN BRAND \ieuwe showroom van fa. v. Hunen Man gearresteerd wegens ontucht DINSDAG 28 MAART 1967 ADVERTENTIE Er werden op de D.O.V.O.-receptie heel wat handen geschud; de bezoe kers kwamen van heinde en verre. ADVERTENTIE VEENENDAAL Tweede Paasdag om ongeveer 19 uur reed de heer J. W. F. C. S. uit Veenendaal met zyn perso nenauto over de Westersingel, komend van de Bergweg. Op het kruispunt met de mr. dr. Schokkinkstraat verleende hjj geen voorrang aan een van rechts ko mende personenauto, bestuurd door de heer M. V. uit Amersfoort. Door de botsing, die er het gevolg van was, werden beide wagens zwaar beschadigd. Het 8-jarig zoontje van de heer S., dat bij hem in de auto zat, liep lichte verwondingen op. OPHEUSDEN In de nacht van vrjjdag op zaterdag is ingebroken by slager M. van de Beek te Opheusden. De daders ontvreemdden de totale inhoud van de kassa, die ruim f 850,bedroeg. Bovendien werd naderhand ongeveer 50 kilogram rundvlees vermist. De „vleeseters" zijn door een raam in het slachthuis binnengekomen. De poli tie verzoekt alle winkeliers in de ge meente Kesteren in verband met het stygende aantal inbraken hun kassa's na het sluiten van de winkel te ledigen. Naar de daders van de reeks inbraken tijdens de laatste weken wordt een diep gaand onderzoek ingesteld. OPHEUSDEN Dezer dagen werd in gebroken in het gemeentehuis te Op heusden. Ongenode gasten hebben ge probeerd de kluis te openen, maar daar is men niet in geslaagd. Wel werd een pakje sigaretten ontvreemd dat zich op het bureau van de secretaris bevond. De daders hebben zich door een raam toe gang tot het gemeentehuis weten te ver schaffen. De politie ste|t een onderzoek in. OPHEUSDEN De heren D. van de Berg en M. Schaap te Opheusden hebben zoals wij reeds eerder meldden zich schriftelijk tot de raad der gemeen te Kesteren gewend met het verzoek over te gaan tot het stichten van een openbare school voor gewoon lager on derwijs in het dorp Opheusden. Zij deden dit verzoek namens de ouders van 56 leerlingen, die op de streefdatum 1 september 1968 de school zullen gaan bezoeken. B. en W. in Kesteren stellen de gemeenteraad voor het verzoek in te willigen, aangezien aan de gestelde eisen in de lager onderwijswet wordt voldaan. Volgens B. en W. zijn geen weigerings- gronden bekend, zodat de raad verplicht is tot stichting te besluiten. VEENENDAAL „Als gemeentebestuur zijn we er dankbaar voor dat u de sport door het behalen van het kampioenschap zo in de belangstelling heeft gebracht. We hopen dat u op deze weg zult doorgaan". Deze woorden sprak de wethouder van sportzaken, de heer C. N. van Kuyk, zaterdagmiddag op de receptie die de voetbalvereniging DOVO ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap in hotel „De Korenbeurs" hield. Behalve de wethouder waren er nog diverse andere sprekers, die besuur en spelers hulde brachten voor de prestatie die het afgelopen voetbalseizoen was geleverd. De receptie werd be zocht door vertegenwoordigers van vrijwel alle Veenendaalse voetbalvereni gingen en van een groot aantal uit Veenendaals directe omgeving. Bovendien werden er persoonlijke felicitaties overgebracht door bestuursleden van „verre" verenigingen als SSC (Sprang Capelle), Huizen en Zuidvogels. De heer O. R. Molemaker, voorzitter van de Vereniging van Zaterdagclubs, roemde in een vlotte toespraak de tech nische kwaliteiten die DOVO als ploeg bezit en hij liet zijn woorden vergezeld gaan van de wens, dat de vereniging het ook in de strijd om de landstitel nog ver zou brengen. Aan de aanvoerder van het kampioens elftal Roel Schoeman bood hij een bos tulpen aan. „Doe die bloemen maar ca deau aan je vrouw", zei de heer Mole maker die vervolgens onder hilariteit op merkte dat het voor een voetballer van groot belang is als zijn vrouw meeleeft met de sportieve activiteiten van haar echtgenoot. De voorzitter van DOVO, de heer P. Hiensch, sprak de heer Molemaker daar na op hartelijke wijze toe. Namens de sectie Zaterdagvoetbal van de KNVB richtte de heer Remmers zich tot bestuur en spelers. Hij wees op de waarde van de sportiviteit in de voetbalsport en voegde daar direct aan toe, dat hij ten aanzien van DOVO wat „fair play" betreft geen reden tot kla gen had. „Maar", zei hij, „dat is niet overal het geval. Er gebeuren dingen die ons zaterdagvoetbal een naam be zorgen die we niet verdienen. Als we een wedstrijd met elf man beginnen dan moeten we ook met elf spelers ein digen Voorzitter Hiensch liet de heer Rem mers op zijn beurt weten, dat DOVO zich tot het uiterste zou inspannen om de naam van het zaterdagvoetbal hoog te houden. Een aantal clubbesturen die kwamen feliciteren boden naast hun gelukwens ook een cadeau aan. Behalve de vele bloemen ontving het bestuur diverse ge schenken. De voorzitter van de voetbal vereniging SSC, de club die DOVO bij het behalen van het kampioenschap be hulpzaam was, door Go Ahead te ver slaan, kreeg een klaterend applaus voor de sympathieke woorden aan het adres van de kampioenen. De receptie, die vooral later op de middag druk werd bezocht, werd onder meer bijgewoond door wethouder Ant. de Ruiter, die burgemeester Hazenberg verving, bestuursleden van de vereni ging „Oranjedag", een deputatie van de Veenendaalse scheidsrechterscommissie en nog vele andere vertegenwoordigers van de meest uiteenlopende verenigin gen. Van Ajax ontving DOVO een ge lukstelegram, evenals van vele andere voetbalverenigingen. ADVERTENTIE vla-flip RENSWOUDE Door de heer Van V., autohandelaar te Zeist, werd aan gifte gedaan van poging tot diefstal of vernieling van een bestelbusje. Het busje stond tussen enkele andere auto's op het voormalige terrein van de melk fabriek te Renswoude. Toen de eigenaar weg wilde rijden bleek het contactslot er uit gebroken te zijn. De daders zijn nog niet gevonden. EIERMARKT VEENENDAAL Aanvoer 48.000 stuks. Prijzen f 12,- tot f 13,- voor grote en f 9,- tot f 11,- voor kleine eieren per 100 stuks. Handel: matig. Voorzitter Hiensch toont trots een deel van de geschenken. ADVERTENTIE gezien op tv Nu in KLEUR bekijken bij uw. woning inrichter! VEENENDAAL Enkele honderden belangstellenden luisterden zaterdag avond in de Pniëlkerk naar het optre den van de Hervormde Gemengde zang vereniging „Vox Jabilans" uit Waddinx- veen. Deze voor Veenendaal vrij gerin ge belangstelling voor een dergelijk eve nement is voor een deel verklaarbaar, omdat tegelijkertijd in de Nieuwe Her vormde kerk in Ede een uitvoering was, waaraan werd meegewerkt door de organist Feike Asma en de predi kant ds. Jac. van Dijk. Het is wel ze ker dat dit een aantal Veenendaalse kerkmuziekliefhebbers heeft weggelokt. Het programma gaf het dualisme van „Stille Zaterdag" weer: Goede Vrijdag is voorbij, maar de triomf van Pasen moet nog komen. Voor de „pauze" wer den er dan ook lijdensliederen gezongen, daarna Paasliederen. Hoewel het koor een goede indruk achterliet, was voor mij niet verklaar baar waaraan 't de bekendheid en goe de naam te danken heeft. De gezongen liederen werden goed gebracht, maar deze werken kunnen door ieder boven de middelmaat uitstekend kerkkoor ge zongen worden. Wel viel het op, dat het tempo van het koor, vergeleken met zijn optreden hier in 1963, gelukkig wat ho ger lag. We hebben bovendien niet hoe ven luisteren naar een aantal iso-rit- misch gezongen psalmen, het genre uit voeringen waarvan „Vox Jabilans" een aantal platen heeft gemaakt, die te recht een goede kritiek hebben. Ons inziens echter, is het koor tot meer dan de „liederentafel" in staat, a, zal er in dat geval wel iets aan ademhalings techniek gedaan moeten worden. De uit voering, die ons het meest bevredigde was Keunings „Ontwaakt tot liederen der vreugde," culminerend in een fan- RHENEN Vanavond krygt de gemeenteraad een voorstel van burgemeester en wethouders te behandelen over de bouw van garages achter gemeentewoningen. Het groeiend aantal auto's heeft de vraag naar stallingsruimten doen toenemen, vooral by de huurders van gemeentewoningen. Voor zover daartoe achter of naast de woningen gelegenheid is, tracht men de moeilijkheden op te lossen door bouw van garages op verbouw van schuurtjes. Zolang de gemeente hierdoor geen kosten krygt zyn er van haar kant geen bezwaren tegen particuliere bouw, teneinde het stallingsprobleem op te lossen. Maar waar wel bezwaren tegen zijn is het feit, dat slechts een enkele huur der financieel in staat is een uit wel standsoogpunt behoorlijke garage te bouwen, omdat deze van baksteen zou moeten worden opgetrokken. Bij ver huizing is men dan bovendien het ge- investeerde geld kwijt. Men trachtte dit op te lossen door de bouw van garages van betonplaten o fvan hout, waarbij de uitvoering door „doe-het-zelvers" vaak zo bedroevend slecht was, dat al geruime tijd hiervoor geen toestem ming meer wordt gegeven. Om toch de mogelijkheid van een goedkope garage te houden heeft de commissie voor het woningbedrijf zich beraden over de bouw van geprefabri ceerde garages, die verplaatsbaar zijn. Daarbij is de keus gevallen op metalen garages van profielplaat. De kosten va riëren van f 775,- voor de goedkoopste uitvoering met een draaideur, lang 4.44 m en tot f 1200,-, lang 5.50 m met kan- teldeur. Daarbij is zelfmontage moge lijk. De bijkomende kosten zijn vervoer f 50,-, bijlevering fundering f 75,-, mon tage 75,en een tegelvloer 90,De commissie heeft B. en W. geadviseerd de bewoners te berichten, dat in de toe komst alleen stenen garages of metalen garages zullen worden toegestaan. Bur gemeester en wethouders hebben zich inmiddels aan dit advies geconformeerd en stellen de raad van deze beslissing op de hoogte. Maar wat er gaat gebeu ren met de reeds opgetrokken minder fraaie bouwsels vermeldt de historie niet. RHENEN Zaterdagavond om zes uur vond op de kruising Verlengde Acacialaan - Eikenlaan een aanrijding plaat-s tussen een personenauto en een wielrijder. B. B. te Veenendaal, die met zijn wagen linksaf wilde slaan om de Eikenlaan in te rijden, werd door de laagstaande zon verblind, waardoor hij de 14-jarige fietser A. v. V. te Rhenen over het hoofd zag. Van V. werd ge schept en kwam op de auto terecht. Hij had een bloedneus en een bezeerde lin ker dij. De fiets was ontzet en de per sonenauto van de Veenendaler liep lich te schade op. LEERSUM Vanavond houdt de VVV „Leersums Bloei" een ledenverga dering in hotel Vogelesang. Het be stuur doet een dringend beroep op de leden aanwezig te zijn, want op de agenda staat o.a. de bespreking van de activiteiten voor het komend toeristen- seizoen. r RHENEN Wanneer de agenda voor de gemeenteraadsvergadering van he denavond eens rustig bekeken wordt, komt men tot de conclusie dat er weinig belangwekkends op voorkomt, of het zou de vacature moeten zijn die nog steeds bestaat in de commissie voor openbare werken. In de laatste vergadering werd deze zaak opgeschort. Toen was als kandidaat gesteld de heer M. v.d. Berg (Vrije Partij), die al te kennen had gegeven een benoeming niet te zullen aanvaarden. Nu ligt het voorstel er opnieuw, maar B. en W. hebben geen raadslid voor een benoeming voorgedragen. De raad zal er zelf uit moeten zien te komen. Het lijkt er niet eenvoudiger op geworden te zijn. De commissies openbare werken en planologie zijn al eerder hete hangijzers geweest. Het exploitatie-voorschot voor de b.l.o. school „Heimerstein" voor 1967 is ge baseerd op 40 leerlingen. De raad wordt voorgesteld 40 x f 150,- is f 6000,- uit te betalen. De stichting Katholiek Maatschappe lijk Werk voor de Utrechtse Heuvelrug vraagt om een subsidie van f 1098,58, berekend naar rato van het aantal ge registreerde rooms-katholieke inwoners in Rhenen. B. en W. adviseren de raad een afwijzende beschikking te nemen. De volgende gronden voor deze afwij zing worden aangevoerd: ofschoon het aantal huisbezoeken, welke door de maatschappelijk werkster van voormel de stichting in Rhenen zijn afgelegd, is toegenomen van 41 in 1965 tot 61 in 1966, is geconstateerd, dat slechts 8 ge zinnen min of meer frequent door haar worden bezocht. B. en W. zijn van me ning, dat van een wezenlijke en strin gente behoefte aan gespecialiseerd r.-k. maatschappelijk werk maar in geringe mate sprake is. Een perceel bouwterrein aan de Beu kenlaan, in 1963 verkocht aan de heer ir. G. Stallinga voor de prijs van f 11.775,- zal moeten worden terugge kocht door de raad, omdat niet werd voldaan aan de eis om binnen twee jaar te bouwen. Deze bepaling wordt bedon gen om grondspeculaties tegen te gaan. In de voorwaarden staat bovendien ver meld, dat terugkoop voor dezelfde prijs zal geschieden. Verder staat een grond ruil op de agenda met de heer W. Haal- boom aan de Molenstraat, opdat hij zijn bedrijf in oostelijke richting kan uitbreiden. Het gaat om 19 m2 grond. Het perceel van de heer Haalboom strekt zich uit voor zijn winkel tot en kele meters op de rijbaan van de Mo lenstraat.* Op dit gedeelte liggen een openbaar voetpad en de rijbaan. Aan vankelijk wilde de heer Haalboom 19 m2 van de gemeente kopen. Om de zaak hier recht te trekken stellen B. en W. voor tot ruiling over te gaan, waar mee de heer Haalboom akkoord is ge gaan. Deze ruiling zal dan geschieden met gesloten beurs. De heer Haalboom is bereid de kosten van overdracht voor zijn rekening te nemen. Er worden weer verschillende kredie ten gevraagd bij begrotingswijziging. Het gaat onder andere om f 2100,- voor verbetering van de toiletten in de open bare ulo, f21000,- voor uitbreiding en afwerking van de bestaande vuilnis stortplaats aan de overkant van de Rijn, f 14.000,- voor het aanbrengen van verhardingen ten behoeve van voetpa den langs de Franseweg in Eist; f 5000,- voor het inrichten van de be jaardensociëteit in het voormalig post kantoor, f 15600,- voor de aankoop van een nieuwe brandweerauto voor de vrij willige brandweer in Eist, f 2150,- voor verbetering van de verlichting van de openbare ulo aan de Wilhelminastraat, f 2000,- voor de aankoop van een licht- aggregaat ten behoeve van de Rhenen- se vrijwillige brandweer, f 2000,- voor de aansluitkosten van gas en elektrici teit ten behoeve van het kleedgebouw op sport en spel aan de Groeneweg, f 19.000,- ten behoeve van de bouw van zes garages voor de bewoners aan de dr. Wallerstraat, waaronder enkele met voorzieningen voor gehandicapten. Het grootste krediet betreft dat voor het aanbrengen van een centraal antenne systeem op gemeentewoningen, waar mee f 140.000,- zal zijn gemoeid. tastisch gezongen „En brengt alle vol ken heil." Het viel op dat het koor over één zeer goede sopraan en één mooie bas beschikte. Het ware te wen sen, dat de tenoren enige versterking zouden ondergaan. De bezetting in deze ploeg is nu onevenredig zwak. De begeleiding was in handen van de heer Wim van de Panne, leerling van o.m. Feike Asma. Hij heeft van zijn meester wel het gevoel voor romantiek, maar niet dat voor registratie geërfd. Ook zijn begeleiding van de koorzang was niet zoals we dat hadden kunnen verwachten. Het zweipedaal op het or gel werd te veel als ,^ewel"- en te wei nig als „demp"-pedaal gebruikt. Hier door sprak het orgel te sterk, in verge lijking met het koor. In zijn solo „March Religioso" kon de heer Van de Panne niet overtuigen. Dit enigszins moderne werk vermocht de toehoorders niet te boeien, voor 'n deel door de slordige uit voering ervan. Overigens geloven we dat hier de programmeurs een fout ge maakt hebben, want het overgrote deel van het publiek werd zelfs door het triomfale slot niet geboeid. Hier deed zich kennelijk een geval van onwennig heid voor. De door hem gespeelde In troïtus en koraalbewerking over ,J)aar juicht een toon" van Jan Zwart werd door de aanwezigen beter begrepen. Wel viel het op dat de organist op deze avond een hoger tempo aanhield, dan we gewend zijn. Over het geheel genomen kan men zeggen dat het een geslaagde avond was. Of echter degenen die stelden dat Veenendaal langzamerhand het peil van dit soort opvoeringen te boven raakt, en dat men rijp is voor cultuur van hoger peil laat ik gaarne ter beoorde ling over aan de organisatiecommissie van deze avonden. Het teruglopende be zoek zou er een aanwijzing voor kun nen ztjn. C. I. ADVERTENTIE Bel: tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur Heden, dinsdag Rhenen Gemeentehuis 20 uur: Raadsvergade ring. Amerongen Gemeentehuis 19 uur: Raadsvergade ring. Bioscoop Luxortheater Veenendaal, geen voor stelling. Morgen, woensdag Veenendaal SKF-kantine 19.30 uur: EHBO-wedstrij den. Leersum Om 20 uur: Raadsvergadering. Bioscoop Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „James Bond 007 contra dr. No". LEERSUM De accordeonvereni ging Crescendo geeft op donderdag 30 maart een uitvoering in de zaal van ho tel „Centrum". Na het optreden van de eigen accor deonvereniging zal het mannenkoor Con Brio's van de 574 I.D. Tankwerkplaats te Amersfoort o.l.v. de dirigent J. A. Schrijer het programma aanvullen. Hun programma bestaat uit gedeelten uit musicals, koorwerken, volksliederen uit verschillende landen en concertwerk jes. Daar het meer dan 10 jaar geleden is, dat een mannenkoor in Leersum is opgetreden, zal er voor deze uitvoering ongetwijfeld veel belangstelling be staan. RHENEN Zaterdagavond tegen zessen vond een aanrijding plaats tus sen twee personenauto's op het Fred, v. d. Paltshof ter hoogte van de Toren straat. Toen de Rhenense hotelhouder K. W. S., die met zijn auto op het aan- gestrate gedeelte van de rijbaan stond met zijn wagen de Torenstraat wilde indraaien, kwam uit de tegenoverge stelde richting een sportwagen, be stuurd door de Veenendaler W. v. S. Een botsing was het gevolg. Mevr. S. werd uit de auto geslingerd. Zij was licht gewond aan haar hoofd. Haar echtgenoot klaagde over pijn in z'n knie en bleek een gekneusde vinger te hebben opgelopen. Beide auto's waren zwaar beschadigd. Het mag een won der heten, dat de inzittenden er nog zo goed zijn afgekomen. KESTEREN Ter gelegenheid van de aanstaande geboorte van de jongste Oran jetelg zal in diverse gemeenten aan de schooljeugd een geschenk worden aange boden. Het gemeentebestuur van Kesteren is van mening dat de schooljeugd in zijn gemeente een geschenk eveneens niet mag worden onthouden. „De biyde gebeurtenis zal vooral de jeugd aanspreken, waartoe een blijvend aandenken ze ker veel zal bijdragen. Onze gedachten gaan uit naar een geschenk in de vorm van een herdenkingsglas met een lolly", aldus B. en W. in een voorstel aan de raad. Het college stelt de raad voor het benodigde bedrag voor dit feestelijke geschenk beschikbaar te stellen. De totale kosten bedragen f 845, Het bestuur van de Oranjevereniging „Prinses Juliana" te Kesteren heeft het gemeentebestuur schriftelijk ver zocht in aanmerking te komen voor een eenmalige subsidie van f 400, voor het organiseren van kinderfees ten bij de aanstaande geboorte van een prinsenkind en op Koninginnedag. Naar aanleiding van het voorstel van gemeentezijde om de schooljeugd een blijvend aandenken aan te bieden, acht het college van B. en W. het gevraag- RHENEN Op verschillende plaatsen in de gemeente Rhenen hebben gis teravond toen het donker werd weer talrijke Paasvuren gebrand. Dat aan de Kastanjelaan was groter dan ooit tevoren en trok weer bijzonder veel belangstellenden. De vrijwillige brandweer hield een oogje in het zeil, omdat er nogal een straffe wind stond. Zondagavond brandde het vuur aan de Kastanjelaan óók al. Toen was het door kwajongens ontstoken. De vrij willige brandweer moest er aan te pas komen en zag zich genoodzaakt er een volle tank van de nevelspuit op leeg te „schieten". Er was nóg een Paasvuur vroegtijdig in brand gestoken. Dat was op de Oude Veenendaalseweg - hoek Groe neweg, waar gistermiddag de hoop brandhout en ander brandbaar mate riaal, gedurende enkele weken naar stig bijeen gezocht, bijzonder fel „fik te" dank zij de stormwind. Maar voor de initiatiefnemers was het min der leuk. Zij zaten gisteravond in het donker. Vermoedelijk zijn er „pyromanen" aan het werk geweest, want er werd zon dagavond óók nog een bermbrandje gemeld nabij de Jan van Arkelweg. Dit was bij aankomst van de brand weer echter al door omwonenden ge blust. KESTEREN Sedert enkele jaren bevindt zich op het terrein grenzende aan de Betuwsestraatweg te Kesteren de bijzondere streekschool voor uitgebreid lager onderwijs. De toeneming van het aantal leerlingen op deze school en de toevoe ging aan het leerplan van het derde leerjaar, maakt het noodzakelijk dat het schoolgebouw uitgebreid wordt. Dit zal echter pas mogelijk zyn als aan de zuid oost zy de van het schoolterrein een strook grond kan worden toegevoegd. De eige naresse van dit naastliggende perceel heeft zich inmiddels bereid verklaard de be- nodige grond aan de gemeente Kesteren te verkopen. Met de huurder, de heer G. M. van Verseveld te Kesteren, zal nog overeenstemming omtrent afstand van de huur van dit perceelsgedeelte verkregen moeten worden. Gezien de billjjke prijs van f 10,per vierkante meter stelt het college van B. en W. in de gemeente Kesteren de raad voor over te gaan tot genoemde grondtransactie de bedrag te hoog. Daar het Oranje comité in Opheusden ook voornemens is activiteiten te ontplooien stelt het gemeentebestuur de raad voor de Oranjevereniging en het Oranjecomi té beide een eenmalige subsidie te verlenen van f 200, RHENEN De Rhenenaar Van D. heeft een minder prettige Pasen gehad. Terwijl zijn personenauto stond gepar keerd in de Eikenlaan bij de bioscoop, hebben tot nog toe onbekenden zijn eigendom danig toegetakeld. De vier banden had men leeg laten lopen, de ruitewissers werden geheel vernield en afgerukt en de buitenspiegel werd vernield. De brokkenmakers zijn bezig geweest in de nacht van vrijdag op za terdag. De politie stelt een onderzoek in. EDERVEEN Afgelopen week werd aan de Schras bij de fa. v. Hunen 'n showroom geopend. Deze is los van het paneel gebouwd en gemakkelijk toegan kelijk voor het publiek. Er staan tal van artikelen uitgesteld die met gas te maken hebben. Een en ander zal wel in trek zijn bij de bevolking omdat Ederveen thans spoedig op het aard- gasnet zal worden aangesloten. EDERVEEN De restauratie en inrichting van het kasteel de Bruin- horst is bijna voltooid. Voor het eerst na de tweede wereldoorlog toen mevr. Boeree op het kasteel woonde heeft er geen klok meer gewerkt op de to ren van het kasteel. De nieuwe eige naar de heer B. Bos uit Veenendaal heeft kort geleden een nieuwe kloh aan laten brengen in de toren van hei fraaie kasteel. Voor de omwonenden is het nu een vreemd gehoor de toren klok te horen slaan. Binnenkort zal de nieuwe eigenaar zijn intrek nemen in het fraaie kasteel de Bruinhorst. DEN HELDER De 43-jarige land bouwer W. D. uit Den Helder is aange houden, verdacht van het plegen van ontucht met een tienjarig jongetje. Hij is opgesloten in het huis van bewaring te Alkmaar.

De Vallei | 1967 | | pagina 3