Driedaagse betoging tegen V iëtnamoorlog Geen verloren steden of gezonken galjoenen „Eb van de eeuw" was zonder resultaat Drie eilanden kwamen elk met één lijst Engeland blijft bij wens Mantanq \mje*uu)4 Mantano, Aberfan-kinderen onthaald Hanoi zegt „nee" tegen Tliant Half miljoen voor India P.T.T. mist geldzak s... „Miss Bejaarde" gekozen in Amsterdam EHBO-kisten leeggestolen Ook Israël eist Stangl op Politie-ingrijpen in Den Haag Verkiezingen op Antillen Toetreding tot EEG Helikopters Kanonnen CURACAO BIJ VOLMACHT ALS EEN BALLON GEEN VERTROUWEN NIEUW LEVEN VERWIJTEN Graven geschonden in Schaesberg Massa-maaltijd Amnestie dieven van manuscripten Circus belegerd Broers schopten man ziekenhuis in Militair voorkwam overval op pompstation Mevrouw Kennedy door politie te water 'ia- vlrdyiohwiüt, (JMT 'b^jtzk f DINSDAG 28 MAART 1967 (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM „Ik ben drijfnat en lam van de kou. Allemaal de schuld van Johnson met zijn oorlog in Vietnam". Dat zei een zeer jonge man gister middag in het mistroostige hart van Amsterdam, waar het laatste gedeelte van een massale Viëtnam-mars zou beginnen. ST.-MALO Voor tienduizenden toeristen is de „eb van de eeuw" aan de Franse kanaalkust een teleurstelling geworden. Wel trok de zee zich ongeveer tien kilonieter terug, land blootleggend dat geen mens ooit aanschouwd had, niaar de gehoopte verborgen schatten gaf de zee niet prijs: er doemden geen verloren steden op en ook de gezonken galjoenen van historische zeeslagen werden niet zichtbaar. (Van onze correspondent) WILLEMSTAD Na de Statenverkiezingen van vorig jaar ziet men op de Nederlandse Antillen en meer in het bijzonder op Curasao, naar de verkiezin gen voor de eilandsraden uit, die de komende maanden worden gehouden. AMSTERDAM De 69-jarige mevr. Sjaan Boelen-Hellerman uit Amsterdam mag zich Miss Bejaarde 1967 noemen. Ze werd gistermiddag door een jury van mensen uit de showwereld en le ken gekozen uit twintig kandidaten, die zich in het Van Nispenhuis in Amster dam lieten bewonderen om hun goed geconserveerde uiterlijk. Het comité „Tieners voor bejaarden" had gelukkig de nadruk meer op de ge zelligheid dan op de verkiezing zelf la ten vallen. Een reeks artiesten zorgde voor een afwisselende middag, die ech ter als gevolg van het slechte weer door weinig bejaarden werd bijge woond. De twintig kandidaten moesten ten slotte tweemaal langs de jury wande len en toen stond vast wie de reis naar het Gardameer had gewonnen. Mevr. Boelen (vijf kleinkinderen) had alleen voor de aardigheid meegedaan. Ze was zeer ingenomen met haar verkiezing. Ze werd op de voet gevolgd door me vrouw Florence Seriese-van Haaften (68 jaar) uit Rotterdam, buikspreek ster van beroep. Ze heeft geen kinde ren, maar wel een hondje. „Op de be jaardensociëteit wilde niemand mee doen, daarom heb ik het maar gedaan. Ja, als Florenzetta treed ik al zestig jaar op als buikspreekster, maar ik heb mijn jubileum onopgemerkt voor bij laten gaan", vertelde nummer twee met haar eigen stem. De derde plaats was voor mevr. A. van 't Hof, die met haar 78 jaren een van de oudste deelneemsters was. LONDEN George Brown, de Brit se minister van buitenlandse zaken heeft gezegd, dat Groot-Brittannië vast besloten is toe te treden tot de Europe se Economische Gemeenschap. Hij deed dit in een boodschap ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de EEG. Omdat er in het kabinet grote ver deeldheid bestaat over deze kwestie, noemde Brown geen tijdstip waarop Engeland het lidmaatschap van de EEG zal aanvragen. Hij zei echter met nadruk, dat Engeland zal toetreden, zo dra de wezenlijke belangen van Groot Britannië en het Gemenebest verzekerd kunnen worden. De verklaring van Brown wordt de krachtigste uitspraak genoemd, aangaande de aansluiting van Engeland bij de EEG. „Aurore", het rechtse Parijse blad schreef zaterdag dat de conferentie van Rome, die in april wordt gehouden en waaraan De Gaulle zal deelnemen, mis schien niet doorgaat. Gevreesd wordt dat op deze conferentie nieuwe menings verschillen binnen de EEG aan de dag zouden komen. Het blad neemt aan, dat noch Frankrijk, noch Duitsland of een van de andere landen, op het ogen blik gebrand is op het ontstaan van moeilijkheden. Kurt Kiesinger, de Bondskanselier van West-Duitsland, heeft gezegd, dat elk land dat tot de Europese Economi sche Gemeenschap toetreedt, dit moet doen met het oprechte voornemen alle doelstellingen van de gemeenschap te helpen verwezenlijken. Hij vroeg zich tevens af, of de gemeenschap wel een basis kan zijn voor een politieke unie. Bij een onderzoek in West-Duitsland is gebleken, dat 46 procent van de on dervraagden wist wat de afkorting EEG betekent. Er waren mensen die dachten dat EEG een soort badzout, een be drijf van elektrische apparaten was of een transportonderneming. De uitzonderlijke lage ebstand was te danken aan een bijzondere stand van zon en maan, die zich maar een maal in deze eeuw voordoet. Helaas werkte het weer aan deze gunstige combinatie van factoren niet mee. Er stond een harde, tegen de ebstroom gekeerde wind, het zicht was slecht als gevolg van het regenachtige weer en bovendien regende het zo hard, dat de blootkomende zeebodem gevaarlijk drassig bleef. Niettemin waren tienduizenden ge lukszoekers over de stranden van Bre- tagne en Normandië uitgezwermd in de hoop iets kostbaars aan de zeebo dem te kunnen ontrukken. De politie had handenvol werk om de verkeers stromen naar de kust in goede banen te leiden en al te vermetele lieden voor levensgevaarlijke avonturen te behoeden. Hefschroefvliegtuigen vlo gen over de stranden om te voorko men dat mensen zich te ver zouden wagen. Deskundigen hadden gezegd dat de op de eb volgende vloed met de snelheid van een galopperend paard zou opkomen. De minder materialistisch ingesteld-? mensen beleefden nog wel vreugde aan het metereologisch gebeuren. Wel iswaar bleef het mysterie van de in zee verzonken steden onopgelost, maar op het strand van Conquet werden wel delen zichtbaar van enkele Galli- Romeinse muren. In de buurt van St. Mathieu werden enkele kanonnen gevonden van een ge zonken galjoen en in Douarnenez in de buurt van Brest kwamen fossie len van bomen bloot. De archeologen die zich aan de Nor- mandische kust in de buurt van Mont St. Michel hadden verzameld in de hoop dat de eb de historische wrak ken zou blootleggen van de Britse, Nederlandse en Franse schepen die aan de zeeslag van mei 1692 hadden deelgenomen, wachtten tevergeefs. Wel ontrolden zich voor hun ogen het boeiende schouwspel van 'n zich sterk terugtrekkende zee de eb bereikte daar zijn verste punt maar de zee gaf de geheimen van de eens zo trot se oorlogsschepen niet prijs. SAIGON De Raad van de Zuld- vietnamese strijdkrachten heeft de nieu we grondwet voor Zuid-Vietnam goed gekeurd. Zij zal op 1 april ln werking treden. In de nieuwe grondwet wordt onder meer bepaald dat Zuid-Vietnam door een burgerlijke regering moet worden geregeerd en dat er algemene verkie zingen moeten worden gehouden voor een president, een vice-president en een nieuw parlement. De verkiezingen voor een nieuwe pre sident en voor de Senaat zullen op 1 september worden gehouden. Een maand later volgden de verkiezingen voor het Huis van Afgevaardigden. Noord-Vietnam heeft de vredesvoor stellen van Oe Thant, de secretaris-ge neraal van de VN verworpen. Het Moordvietnamese persbureau deelde gis teren mee, dat Oe Thant niet het recht iiad in het Vietnamese conflict tussen beide te komen. Volgens het persbureau was het jong ste vredesvoorstel van Oe Thant een wapenstilstand gevolgd door bespre kingen over een heropening van de con ferentie van Genève van 1954 niet in overeenstemming met de werkelijke toestand in Vietnam. „Het Vietnamese probleem kan slechts worden opgelost als de Verenigde Staten hun agressie stopzetten", aldus het persbureau,dat de woorden citeerde van een ambte naar van het Noord Vietnamese ministe rie van Buitenlandse Zaken. In Washington verluidde gisteren dat president Johnson van plan is twee maal per jaar een conferentie te hou den over Vietnam, in dezelfde geest als die welke hij onlangs in Goeam heeft bijgewoond, ondanks de kritiek dat het overleg op Goeam geen enkel tastbaar resultaat heeft opgeleverd. Johnson schijnt wat geprikkeld te zijn door berichten waarin werd gezegd dat hij in Goeam geheel in de schaduw kwam te staan van de jonge, energieke Zuidvietamese premier maarschalk Ngoejen Cao Ky. Johnson beschouwt deze berichten als volkomen ongegrond ïn ongerechtvaardigd, zo werd gezegd. DEN HAAG Op de giro-rekening van de stichting Eten voor India is nu meer dan een half miljoen gulden ge stort. De achthonderd ton rijst die in Thailand is gekocht zal zeer binnenkort in Calcutta aankomen. De krappe markt voor de rijst maakt het vinden van partijen moeilijk, deelt de stichting mee. Toch is zij er in geslaagd op nog twaalfhonderd ton beslag te leggen. Ook deze rijst zal naar Calcutta wor den verscheept. Op 10 en 24 maart zijn in totaal 260 ton voedingsmiddelen per schip van Nederland uit naar India verzonden. Op 3 april gaat nog eens honderd vijftig ton. Met deze scheepsladingen is een bedrag van ongeveer 1,4 miljoen gul den gemoeid- De eerste grote verrassing kwam uit een hoek vanwaar men die het minst zou verwachten: van de Bovenwindse Eilanden Sint Maarten, Sint Eustatius en Saba. Daar werden slechts drie lijs ten ingediend, op elk eiland één, zodat verkiezingen er overbodig zijn. Van el ke lijst zullen, overeenkomstig het kies reglement, de eerste vijf kandidaten be noemd worden verklaard. Is de eensgezindheid op die eilanden zo groot? Zeker niet! alleen op Saba, dat ongeveer duizend inwoners telt, sta ken de partijen de hoofden bijeen. Zij kwamen tot een vergelijk in de stich ting van de United Peoples Party of Saba, waarin de beide vroeger elkaar fel bestrijdende partijen zijn verenigd. Op Sint Maarten en Sint Eustatius echter werden beide lijsben ingediend door de Democratie Party, een filiaal van de Democratische Partij op Cura qao. De Windward Island Peoples Par ty liet verstek gaan, naar het heet om dat de kosten voor deelneming aan de verkiezingen te hoog waren. Het eiland gebied van de Bovenwindse Eilanden krijgt dus een raad van vijftien leden, waarin elke vorm van oppositie ont breekt. Op Curagao trekt men 19 mei naar de stembus. Er staat veel op het spel. In de afgelopen vier jaar heeft de com binatie Nationale Volkspartij (N.V.P.) met de Curaqaose Onafhankelijke Pairtll (C.O.P.) met wisselende meerderheid de scepter gezwaaid op het eiland. Als oppositie zat er de Democratische Par tij (D.P.). In de Staten van de Antillen te vergelijken met ons parlement is de situatie net omgekeerd. Daar is de De mocratische Partij oppermachtig en moet de Nationale Volkspartij zich tot de oppositie rekenen. In de eilandsraad van Curaqao te vergelijken met een gemeenteraad was de verhouding aanvankelijk 12-9 in het voordeel van de N.V.P. Overlopers zorgden er evenwel voor dat via 11-10 tenslotte in de laatste maanden terecht kwam op een huiveringwekkende balans van 10-1-10. Het draaipunt van de weeg schaal werd beheerst door de eenmans fractie van drs. E. M. Newton, voor heen gedeputeerde voor de N.V.P., la ter uit de raad en tenslotte terug als partijloos. Intussen is de balans verbroken en doorgeslagen in het voordeel van de op positie, de Democratische Partij. Bij de behandeling van een voorstel van drie voorlieden van de Democratische Par tij de kortgeleden afgeschafte mogelijk heid tot stemmen bij volmacht weer in te voeren, stemden de gedeputeerde E. Voges en het raadslid E. L. C. van Rosberg (beiden N.V.P.) in het straat je van de oppositie. Het kiezen bij vol macht werd wederom ingevoerd, na nau welijks zeven weken taboe te zijn ge weest. Beweerd wordt dat de heer Van Ros berg zich tegen de party heeft ge keerd, omdat hij de kous op de kop kreeg bij een sollicitatie naar een ho gere functie in eilandelijke dienst. Van de heer Voges is bekend dat hy ontzet tend kwaad is geworden, toen hem bleek dat hij niet in aanmerking kwam voor de vijfde plaats op de kandidatenlijst voor de komende verkiezingen, maar er gens op de tiende of elfde plaats te recht kon. Bij die gelegenheid heeft hij gezegd alles te zullen doen wat in zijn vermo gen lag om de NVP de das om te doen. De Democratische Partij liet er geen gras over groeien en liet de beide bo ze Nationalen de kastanjes uit het vuur halen. Bij de Statenverkiezingen van juni vo rig jaar werd de combinatie NVP/ COP grandioos door de DP verslagen. Aan die strijd nam ook de Union Re formists Antillano (URA) deel. Zou op basis van die uitslag 'n nieuwe eilands raad zijn samengesteld, dan had die er als volgt uitgezien: DP 12, NVP 8, URA 1. Een absolute meerderheid dus voor de DP. Intussen is er nog het een en ander gebeurd. De klap kwam bij de NVP zozwaar aan, dat de partij als een doorgeprikte ballon Ineenzakte. Kort daarop over leed haar grote leider, mr. dr. M. F. da Costa Gomez, en ontstond een felle strijd om de top, die in feite nog voort duurt en die bovendien als gevolg van de sterke interne verdeeldheid volledig in de openbaarheid kwam. Enkele dagen voor de lijstindiening nog verklaarde de Curaqaose Onafhan kelijke Partij dat zij niet aan de ver kiezingen zou deelnemen. Een reden werd niet opgegeven, maar lag wel voor de hand: de COP had geen ver trouwen meer in de NVP en zag alléén geen kans een zetel te halen. Op 3 maart bleek echter dat de Cu raqaose Onafhankelijke Partij wel mee deed en wel op een gemeenschappelijke lijst van NVP, COP en Partido Radi cal de Pueblo (PRP). Premier Jonckheers Democratische Party voert al maandenlang een stevi ge propaganda, die weliswaar niet al tijd even netjes is, maar die toch wel indruk maakt. Ook binnen deze groep zijn er moeilijkheden geweest, maar zij zijn zo goed als niet aan de opper vlakte gekomen, waardoor de partij de indruk kon blijven maken onverdeeld te zijn. Bijzonder actief is de kleinste van de drie, de URA, een partij van vooral jonge intellectuelen, die nieuw leven in de brouwerij willen brengen. Zij zijn 't met vele eigenschappen van de oude partijen niet eens en ijveren zeggen zij voor verdergaande sociale voor zieningen en vooral voor jong bloed in de eilandelijke en in de landelijke volks vertegenwoordigingen. Een belangrijk punt is dat juist en kele weken geleden de kiesgerechtigde leeftijd is verlaagd van 23 tot 21 jaar, waardoor het kiezerskorps op Curaqao met zo'n vierduizend stemmen is uitge breid en dat men juist onder de jonge ren veel sympatisanten met de URA aantreft. De schattingen voor de verdeling van de 21 zetels in de eilandsraad na de ko mende verkiezingen lopen uiteen van in volgorde DP, NVP/COP/PRP, URA 11-8-2- tot 14-3-4. In alle geval len dus een absolute meerderheid voor de Democratische Partij en een wisse lende kracht in de verdeelde oppositie. De landsregering en de oppositie in de eilandsraad hebben het bestuurscol lege van Curaqao in de afgelopen ja ren een slecht beheer verweten en schrijven daaraan de deplorabele toe stand toe, waarin de financiën van het eilandgebied zijn terechtgekomen. Het bestuurscollege heeft op zijn beurt on ophoudelijk de landsregering voor een en ander aansprakelijk gesteld, omdat zij het eilandsbestuur om partijpolitie ke redenen constant zou tegenwerken. Als dit allemaal waar is, of zelfs als een van beide beschuldigingen waar is. dan moet Curaqao na de verkiezingen wel een goede of althans minder slechte tijd tegemoetgaan. Want dan zijn er tussen land en eiland geen poli tieke tegenstellingen meer. Maar velen hier hebben geleerd dat men op Curaqao beter kan afwachten dan voorspellen. WOERDEN UK een aantal van de veertig EHBO-kisten die de vorige week donderdag als proef aan de weg tussen Oudenrijn en Woerden zijn neergezet, is gestolen. Er zijn zes lampen ont vreemd, uit drie kisten werden de de kens gehaald en in één kist ontbreekt de verbandtrommel. De kisten zijn er op initiatief van de EHBO en de rijkspolitie neergezet. Ze kunnen van pas komen als zich ongeluk ken voordoen bij filevorming, op een ogenblik dat de politie nog niet aanwe zig is. „Zou er in de toekomst opnieuw op grote schaal uit worden gestolen, dan moeten wij de proef als mislukt beschou wen," aldus de sectie bijzondere ver- keerstaken van de rijkspolitie. (Van onze correspondent) SCHAESBERG Op de begraaf plaats van het rectoraat Leenhof in de Limburgse plaats Schaesberg zijn gis ternacht 15 graftekens vernield. Ge dacht wordt aan de onbekende graf- schenner, die al sinds september 1966 tientallen kerkhoven in Nederland, Bel gië en West-Duitsland heeft geschonden, hoewel dit keer geen hakenkruisen en leuzen op de graven waren geschreven. Eenentwintig schoolkinderen uit het mijnwerkersdorpje Aberfan, waar in oktober 1966 het verschrikkelijke on geluk gebeurde dat aan tientallen kinderen het leven kostte, brengen nu een vakantie door in het Zuidduitse Hausham. Rechts op de slee de bur gemeester van Hausham, Anton Weil- meier. (Van onze correspondent) ARNHEM Een geldzak van de PTT in Arnhem met zeventienduizend gulden is op onverklaarbare wijze verdwenen. De postale recherche, on der leiding van adjudant J. J. Oskam, zoekt er al veertien dagen lang naar. De zak werd 13 maart 's middags in Duiven in de postauto geladen. Zeer waarschijnlijk is hij een half uur later ook op het expeditiebureau van het postkantoor aan het Arnhemse Sta tionsplein aangekomen. Daar is hij plotseling verdwenen. Direct na de verdwijning van de postzak, waarin het zgn. overtollige kasgeld van het PTT kantoor in Dui ven zat, heeft de postale recherche een arrestatie verricht. Bij het verdere on derzoek bleken er evenwel verscheidene mogelijkheden te zijn waarop de geld zak heeft kunnen verdwijnen. De arres tant is toen weer vrijgelaten. In het expeditiebureau komen dage- gelijks honderden geldzakken aan, die geadministreerd en gesorteerd worden. Daarna gaan ze met de lift naar een bovenverdieping van het postkantoor, vanwaar ze naar de kluizen worden ge bracht. Volgens de postale recherche recherche moet de diefstal gepleegd zijn door iemand die nauwkeurig van de gang van zaken op de hoogte is ge weest en die rustig zijn kans heeft af gewacht. JERUZALEM Israël heeft de Bra ziliaanse regering gevraagd de onlangs in Brazilië gearresteerde Duitse oor logsmisdadiger Stangl uit te leveren aan Polen, Oostenrijk of West-Duitsland op dat hij zijn straf niet zal ontgaan. Stangl wordt schuldig geacht aan de dood van 700.000 Joden in Poolse ver nietigingskampen. Uit Rotterdam, Den Haag, Leiden en Haarlem waren de demonstranten zaterdag en de paasdagen opgetrokken naar Amsterdam om daar in de oude Rai nogmaals gezamenlijk de oorlog in Viëtnam te veroordelen. Voor de mars door Amsterdam moesten ze zoals steeds, zich verzamelen bij de Dokwerker maar die was door werk aan het weg dek onbereikbaar. In de stromende regen stelden de in hoofdzaak jeugdige demonstranten zich toen op bij het gedeeltelijk ge sloopte Waterlooplein. Een doodsklok, een woud van grafkruisen, oorlogs monsters, helmen en spandoeken ga ven de stoet een nog triester aanzien. Tijdens de slotmars werden de gedun de gelederen aangevuld tot zo'n twee duizend en in de oude Rai lag het aan tal nog hoger. Hoewel de verboden kreet „Johnson moordenaar" voortdu rend werd geroepen, verliep alles or delijk. De start van de tocht zaterdagmid dag in Rotterdam was rustig toege gaan. De moeilijkheden begonnen pas in Den Haag. De achthonderd deel nemers zorgden daar zaterdagmiddag en Eerste Paasdag voor een onrustige binnenstad. De tocht voerde langs ver scheidene ambassadegebouwen. Bij die van Amerika en Rusland werden brie ven aangeboden, waarin erop werd aan gedrongen geen gebruik te maken van atoomwapens. De politie moest ingrijpen bij de Amerikaanse ambassade aan het Lange Voorhout. Een rookbom en een bekoge ling met eieren vormden de aanleiding. Tegen de afspraak in trokken de demonstranten ook langs het gebouw van de Binnenlandse Veiligheidsdienst. Zij schreeuwden „Weg met de BVD" en „Nederland Politiestaat". Agenten te paard dreven ook daar de demon stranten uiteen. In de Houtrusthallen hadden de orga nisatoren van de mars de deelnemers een zuurkool-met-worstmaaltijd bereid. Op een Paas-beat-vrede-nacht-festival zei Simon Vinkenoog in een toespraak dat het beter was niet meer „Johnson moordenaar" te roepen, maar zoiets als „Johnson, wij bidden voor u." De meer dan vijfhonderd deelnemers aan de protestmars wilden zondagmor- JERUZALEM Twee bisschoppen van de Armeense kerk in Jordanië en een burger zyn beschuldigd van de diefstal van 23 kostbare Armeense ma nuscripten, die begin maart bij Sotheby in Londen zouden worden geveild. De beschuldigingen vallen echter automa- matiseh onder een algemene amnestie die koning Hoessein in 1965 heeft uitge vaardigd. De openbare aanklager in de Jor daanse sector van Jeruzalem, Al-Hatem- lah, zei gisteren dat de verdwijning van de manuscripten uit een klooster in Je ruzalem nauwkeurig is onderzocht. De kostbare documenten moeten zeker 8 jaar geleden zijn gestolen. In februari van dit jaar zijn ze naar Londen over gebracht waar ze ter veiling bij Sothe by werden aangeboden. Zodra Sotheby de veiling bekend maakte kwamen er protesten uit Ar meense religieuze kringen tegen de ver koop van de gestolen manuscripten. Be gin deze maand liet Sotheby weten dat de veiling niet doorging en de docu menten keerden terug naar hun oor- spronkelyke verbiyfplaats. gen bij een politiebureau een zitstaking houden. Zij hadden een brief bij zich die zij wilden aanbieden aan de burge meester van Den Haag als hoofd van de politie. Politiemannen voerden met getrokken gummiknuppel charges uit. Er werden dertien bekeuringen uitge deeld. De stoet werd via de Koninginne gracht buiten de stad geleid. Op het Malieveld kwam het weer tot een zit staking voor de hekken van circus Bol- tini. De directeur. Toni Boltini, was hiervan niet gediend. Hij gaf zijn per soneel opdracht degenen die over de hekken zouden komen, terug te slaan. Daarvoor mochten ijzeren staven wor den gebruikt. Hij droeg dompteur Alt- hoff op met vier olifanten de deelne mers bij de hekken weg te jagen. Aan de mars namen behalve Neder landers ook buitenlanders deel. Onder hen waren zeventig Belgen. 25 West duitsers, twintig Engelsen, twintig Fran sen, tien Denen, een paar Italianen en een Zuidamerikaan. (Van onze correspondent) EINDHOVEN Twee broers hebben in de nacht van zaterdag op zondag te Eindhoven een voorbijganger zo gesla gen en geschopt dat hij ernstig gewond in het ziekenhuis opgenomen. M. v. W. (23) en J. v. W. (17) hadden de 57-jarige A. v. V. aangesproken. Toen deze een volgens hen beledigende opmerking maakte, begonnen ze hem t® mishandelen. Van V. is gisteren in het ziekenhuis geopereerd. De twee broers zijn kort na de aanval gearresteerd. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 19-jarige dienst plichtige militair Van Katwijk uit Rot terdam heeft gisternacht een overval op het benzinestation van Esso aan de Doenkade in Overschie verydeld. De militair stopte die nacht om streeks half drie bij het station om te tanken. Toen hij naar het toilet achter het pompstation liep, stuitte hij op twee mannen, ieder met een nylonkous over het hoofd, die hem toesisten: „Blijf hier bij ons en hou je rustig." Een van hen richtte een pistool, vermoedelijk een alarmpistool op hem. De militair negeerde de waarschu wing en rende naar de pompbediende, die onmiddellijk de Rotterdamse politie belde. Intussen gingen de mannen er in een grote wagen vandoor. De politie heeft ze niet teruggevonden. ACAPULCO Mevrouw Jacqueline Kennedy heeft gisteren een onvoorzien bad genomen in de Baai van Acapulco in Mexico, toen een snelle motorboot van de politie het omslaan van haar zeilboot veroorzaakte. De polltieboot wilde een groep fotografen verjagen. Mevrouw Kennedy, haar dochter Ca roline en haar nichtje Tina Radziwlll, vielen in het water, maar verloren er niet hun goede humeur bij. Na korte tijd slaagden zij erin de boot weer recht te krijgen. ADVERTENTIE t* Sflogelijk door dff meest moderne verwerking varrijpe tabakker? volgens bet A.Cntatuurbrocea

De Vallei | 1967 | | pagina 9