Raadslid E. P. van Dijk: Flats Lijster berg nog smeriger dan stal Ravage op Rijnbrug Macro-leden weer bijeen „Je bent gewend de lakens te delen, maar dat uit gaat nu eenmaal niet meer Wachtm. Hobo verliet de actieve politiedienst m Renswoude 2 won niet van kansen missend DVSA SPOORLIJN VIA KESTEREN BLIJFT GELD BESCHIKBAAR VOORDOORSTROMERS' Vanmorgen Ex-hoofdcommissaris Vos verdiept zich in zijn hobby's Schoolvoetballers in Rhenen moeten wachten tot 5 mei Kampioenskandidaten van vorig jaar laag qeklasseerd 't Spijt ons MARKTEN AGENDA Ruiter Causerie met dia's over dieren Sportief Atterhand uit Ouweliand Ook in Kesteren mm Junioren Gering krachtsverschil in VDC-competitie WOENSDAG 29 MAART 1967 RHENEN De raad had gisteravond maar anderhalf uur nodig om de agenda van 13 punten af te werken. De seherpe kantjes gaan er nu inderdaad een beetje af, hoewel by de aanvulling van de commissie voor openbare werken nog wat oud zeer boven kwam dryven. B. en W. hadden geen kandidaat genoemd. Na de eerste vrye stemming behaalde de heer A. Jansen van de VVD de meerderheid. Des gevraagd verklaarde hy de benoeming niet te zuilen aannemen, omdat hy het juyster vond, dat er in deze commissie leden zouden worden benoemd van de coalitie, nameiyk PvdA, CHU en SGP, de partijen die de wethouders hebben gekozen. In de raad van 27 september had spreker al zyn standpunt bekend ge maakt. Bovendien had hy verwacht, dat de heer Van Donselaar (CHU), op wiens voorstel dit punt de vorige maal was aangehouden, tot een informeel gesprek zou zijn gekomen, maar er was niets van gebleken. Na de tweede vrye stemming kreeg de fractiegenoot van de heer Jansen, de heer H. v. d. Spoel de meerderheid. Maar ook de heer Van der Spoel bedankte. De raad stond min of meer voor een dilemma. De heer Van Donselaar (CHU) stelde toen maar voor de commissie over een half jaar maar aan te vullen en voor lopig met drie leden verder te werken. „De heer Jansen", aldus de heer Van Donselaar, „moet niet denken dat ik bij hem kom bidden en smeken of hy als tublieft lid van de commissie wil wor den. Ik had het graag gezien, omdat hy als aannemer deskundig moet worden geacht. Maar ik zal nu toch wel naar een ander gaan uitzien." Het voorstel van de heer Van Donselaar werd aan genomen. Alleen de heer E. P. van Dijk (Vrije Party) stemde tegen. Hy ver klaarde ook waarom. „Ik had gedacht dat de heer Van Donselaar de zaak nu wel rond zou hebben. Ik heb er echter niets van gemerkt. Er is dus niks ge beurd. En ook over een halfjaar zal er wel niks gebeurd zyn," aldus Van Dijk, „vandaar dat ik tegen zyn voorstel heb gestemd." De heer Van Donselaar legde er nóg eens de nadruk op nu een ander raadslid te zullen zoeken. De heer De Jong (PvdA) betreurde het dat niemand van de VVD-fractie in de commissie zitting wil nemen. Hij hoopte dat beide afgevaardigden spoedig tot een andere conclusie zullen komen. Er werd overi gens eigenaardig gestemd. Wethouder Deen kreeg bij de eerste keer zelfs vier stemmen en er werd ook nog een stem uitgebracht op de heer Van Donselaar, die nota bene al lang lid is van de commissie. De heer E. P. van Dijk (Vrije Par tij) had als lid van de klachtencommis sie van het gemeentelijk woningbedrijf een onderzoek ingesteld naar het onder houd van de woningen. Daarbij was hem gebleken, dat er op dit punt vrese lijke toestanden heersen. „Er is een te kort op het onderhoudsfonds van f 80.000.aldus de heer Van Dijk, „maar wanneer we alles moeten op knappen zoals het behoort te zijn, dan komen we nog wel twee ton tekort. Dat geldt niet alleen voor 't uitwendige van de woningen, maar ook voor het in wendige. Er zijn huizen bij, waar de toe stand nog erger is als op het woonwa- VAN DONSELAAR (C.H.U.) niet geslaagd genkamp". De heer Van Dijk had on- de/ andere de flats op de „Lijsterberg" op het oog. „De zaak is niet alleen ver nield maar ook vervuild. Het is niet he lemaal de schuld van de bewoners zelf. Er is ook een hiaat tussen de bewoners en het gemeentehuis. Er komen klach- ADVERTENTIE maar 'n grotere advertentie voor Navy Club zou u teveel geld gaan kosten Gewoon een pakje uitstekende sigaretten maken is nog te doen. Het wordt wat moeilijker om 25 uitmuntende Amerika nen in 'n passend pakje te steken voor slechts 1,25. Maar we hebben 't voor elkaar gekregen. Zonder spaarzaam met de kwaliteit te hoeven zijn. Dat moeten we daardoor nu wel met reclame voor .Navy Club. Jammer. In 'n grotere adver tentie zou 't allemaal beter zijn uitgeko men. Maar er kan alleen maar 'n kleintje af. Omdat u 't tenslotte toch wel moet we ten, nietwaar? Dat Navy Club er is. 25 per pakje van 1,25. Vijf lekkere Amerikanen méér voor 'n heel kwartje minder. U rookt er goed van. En daar gaat het uiteindelijk om. Al hadden we ook nog graag verteld hoe wfe daarvoor verscheidene fijne tabak ken met elkaar hebben vermengd. Toch lastig om zo met ruimte te moeten Woekeren. ten binnen, die een jaar geleden ook al zijn ingediend, maar waaraan in het geheel geen aandacht is geschonken. Ik heb erbarmelijke toestanden aan getroffen. Wanneer de zaak zo doorgaat betekent het woningbezit voor de ge meente een naderend faillissement. Er zijn huizen bij die er van binnen nog erger uitzien dan een koeienstal. Ik zou het nog sterker willen zeggen: er is in heel Achterberg geen koeienstal te vinden, waar het zo smerig is als in sommige woningen van de gemeente. Complete schuren verrotten, omdat er geen dakpan meer opzit. Zelf ge plaatste antennes véroorzaken lekka ges, waarvoor men bij de klachtencom missie komt. Ik heb in de „Lijster- berg" flatdeuren gezien, waarin 32 ga ten waren geslagen in een tijd van twee en een half jaar. Al meermalen heb ik gevraagd om een controleur aan te stellen op de bewoning. In Wagenin- gen kan het wel". De heer Van Dijk drong er op aan een regeling te treffen, dat de ouders aansprakelijk kunnen worden gesteld voor de schade die hun kinderen aan de woningen toebrengen. „Goede bewo ners moeten eerder geholpen worden dan zij, die de boel verwaarlozen". De voorzitter had zich diep ge schaamd, toen hij gasten de „Lijster- berg"-flat had willen laten zien. Het bewonings- en beschavingspeil was hem zo bitter tegen gevallen. Wethouder Van Lienden was het opgevallen, dat men het vuil zo maar uit de ramen gooit. De voorzitter stelde tenslotte te zullen overwegen in het college om in een ernstig geval iemand de huur op te zeggen, om op die manier een voor beeld te stellen. Verschillende raadsleden betreurden het, dat de busdiensten geen aansluiting geven op het station Kesteren-Rhenen. De voorzitter beloofde opnieuw bij de N.S. te zullen proberen pp dit punt iets te bereiken. Aanvankelijk noemde de heer Van den Berg (Vrije Partij) het voorstel om voor de Rijnstraat een parkeerverbod uit te vaardigen half werk. Na een toe lichting door de voorzitter werd echter unaniem besloten deze maatregel toch door te voeren. De heer Van den Berg E. P. VAN DIJK (Vr. Partij) erbarmelijk O wilde de muur langs de kerk slopen om parkeerterrein te krijgen. De raad besloot unaniem tot de bouw van 147 etagewoningen. De heer Jan sen had nog wel zes vragen, doch de voorzitter verwees hem naar de stuk ken, waarin hij alle antwoorden kon vinden. Overigens hoopt de heer Jan sen, dat dit het laatste flat-object zou zijn en dat in het vervolg naar eenge zinswoningen kan worden uitgezien. Tot bestuursleden van de sportstich ting werden gekozen de heren D. de Jong (PvdA) en lid van de raad, als mede A. J. A. Kloosterman 12 stem men, Levoleger 10 stemmen, Hendriks 13 stemmen. De heer De Jong wenste de benoeming nog even in beraad te houden. De raad verleende voorts een krediet van f 140.000.voor een centraal TV- antennesysteem op de gemeentewonin gen. De heren Verwoert en Van Wijk (beiden SGP) wensten hieraan geen medewerking te verlenen, omdat zij te gen televisie zijn. UTRECHT Aangevoerd 276 dieren. Prijzen: luxe paarden 1200 tot 1650, werkpaarden 1200 tot 1575, oude paarden 900 tot 1525, 3-jarige paarden 800 tot 1150, 2-jarige paarden 725 tot 900, veulens 300 tot 625, hitten 7(J0 tot 925, slachtpaarden per kg geslacht gewicht van 2,90 tot 3,70, jonge slachtpaarden per kg geslacht ge wicht van 3,70 tot 4,00. de handel was rustig. Heden, woensdag VEENENDAAL SKF-kantine 19.30 uur: EHBO-wedstry- den. LEERSUM Om 20 uur: Raadsvergadering. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Ja mes Bond 007 contra dr. No." Morgen, donderdag VEENENDAAL Het Trefpunt en Jeugdgebouw Instuif 9.30 en 14.30 uur: Kinderfilm „Oom Erik en zijn detectives". BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 u.: ..Fan tastisch experiment." TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen t.m. 1 april: Schilderijen en portretten van Els Am man uit Groningen. Dagelijks geopend van 1112 en van 1417 uur. Op woensdag gesloten. RHENEN De automobilist, de heer E. J. B. uit Kootwijkerbroek, is hedenmorgen om ongeveer half zes op het nippertje aan de dood ontsnapt. Rijdende op de Rijnbrug te Rhenen in de richting Resteren raakte hij door het gladde wegdek in een slip en belandde tenslotte tegen de brugleuning. Er ont stond een grote ravage waarbij over een lengte van enkele meters de spijlen uit de brugleuning werden gerukt. De geschrokken automobilist verklaar de tegenover de politie dat een tegen ligger hem met groot licht had ver blind waardoor hij moest afremmen. De wagen werd aan de voor- en ach terzijde zwaar beschadigd. De politie was ondanks het vroege uur spoedig ter plaatse en wist het verkeer in goede banen te leiden. RHENEN Bij de Macro schijnt het momenteel nog niet over rozen te gaan. Ondanks de twee kort op elkaar volgen de vergaderingen, die kort geleden zijn gehouden, waarbij de heer Van Dam als voorzitter door de heer D. Ji Boven- schen werd opgevolgd en waarbij de heer Van Dam nog wel deel bleef uit maken van het bestuur, blijkt er nu een buitengewone ledenvergadering nodig. Deze wordt op donderdag 30 maart ge houden in gebouw „Ons Genoegen". Het enige punt van de agenda is de gelegenheid voor de heer E. J. van Dam om zijn bezwaren tegen het hui dige bestuur kenbaar te maken. Het blijkt, dat de heer Van Dam na zijn aftreden als voorzitter, hoewel hij nog wel bestuurslid is, geen enkele van de drie gehouden bestuursvergaderingen meer heeft bezocht, omdat er bezwa ren zouden zijn tegen het huidige be stuur. KESTEREN Gepensioneerd hoofd-commissaris van politie te Groningen, de heer A. Vos, die sinds een jaar in Kesteren woont, denkt nog vaak terug aan zijn boeiende politie-loopbaan. Het rustige Betuwse dorpje biedt hem hiertoe alle gelegenheid. Toch is de heer Vos helemaal geen man om te gaan zitten mijmeren over de tijd, die voor altijd voorbij is. Hij geniet op het ogen blik samen met zijn echtgenote ten volle van het leven en zijn pensioen. Naast de vele dagelijkse beslommeringen vindt hij nu pas echt de tijd om zich aan zijn vele hobby's te wijden waarvan de bijenhouderij er één is. Het gejaagde bestaan van vroeger, dat hij overigens met vreugde heeft doorstaan, heeft plaats gemaakt voor een ander leven met andere bekoorlijkheden. De heer Vos, in doen enlaten nog steeds een politieman in hart en nie ren, is zeven jaar geleden gepensio neerd. „Eerst ben ik nog drie jaar als adviseur opgetreden van mijn plaats vervanger, maar daarna heb ik Gronin gen direct verlaten," zegt hij. „Ik vind, dat je na het beëindigen van een soortgelijke functie de stad, waarin je werkzaam bent geweest, moet verla ten. Je. bent gewend de lakens uit te delen en je overal mee te bemoeien, maar dat kan nu eenmaal niet meer. Je opvolger moet alle ruimte hebben om zijn taak direct voor honderd pro cent te kunnen doen." De heer Vos, die een uitstekend rui ter blijkt te zijn geweest, vertelt, dat het afscheid van zijn paard, waarop hij elf jaar had gereden, hem erg zwaar viel. In de woonkamer hangt nog steeds een statig portret van dit edele dier waarop de hoofdcommissaris me nig uurtje heeft doorgebracht. Het plakboek toont de heer Vos voorname lijk te midden van zijn korps bereden ELST De Cultuur-Historische Ver eniging Zuid-Oost Utrecht belegt dins dagavond 4 april een bijeenkomst in het wijkgebouw van het Groene Kruis aan de Veenendaalsestraat. De agenda voor deze bijeenkomst vermeldt een lezing met dia's door de heer Van Hooff, bekend door het houden van lezingen voor de televisie over dieren. Gesproken zal wor den over de belangrijke functie van een dierentuin in de strijd voor het behoud van uitstervende diersoorten. politie, waaraan hij tijdens zijn dienst- periode veel aandacht besteedde. Lang zaam maar zeker wist het hoofd van de Groningse gemeentepolitie zijn man nen van de bereden afdeling het zelfde paardenras te laten berijden, namelijk een „vos". Vandaar de kop in de kran ten van die tijd: „Commissaris Vos met zijn vossen". Behalve van paarden houdt de heer Vos ook veel van bijen. Vele uurtjes brengt hij door bij zijn korven en bekijkt met genoegen de ijve rige bijenvolken. Ook de hond vormt een liefhebberij van de ex-politieman. Jarenlang was hij voorzitter van de Ne derlandse Bond voor de diensthond, maar ook daarvan heeft hij afscheid genomen. RHENEN Het schoolvoetbaltoer nooi voor de scholieren van Rhenen en omgeving, dat vandaag zou plaatsvin den, heeft door de hijzonder slechte weersomstandigheden geen doorgang kunnen vinden, zo vernamen wij gister avond van de organisator van het toer nooi, de heer Renge. Alhoewel het in de bedoeling lag de sportdag te verschuiven naar a.s. vrij dag, heeft de heer Renge het bij nader inzien toch niet aangedurfd mede om de lage temperaturen de elf deelnemende jongcrenteams te laten spelen. Het toernooi ls nu vastgesteld op 5 mei. Wellicht zijn de temperatu ren rond die tijd wat aangenamer.... De heer Vos weet wat sportiviteit is. Tot nu toe heeft hij reeds 22 maal de Nijmeegse Vierdaagse uitgelopen. Dit wil hij voorlopig trachten vol te houden. Over politiezaken 'wil de heer Vos liever niet meer spreken. „Dat is nu eenmaal voorbij, zegt hij. Ik houd veel lezingen, maar daarbij tracht ik ook zoveel mogelijk mijn vroegere beroep buiten beschouwing te laten. Wat die lezingen betreft, dat doe ik erg graag, vooral over de actuele poliitek." LEERSUM wachtmeester Gistermiddag trad Ie klas der rijkspolitie, J. Hobo uit de dienst. Door het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd gaat hij een functie verlaten waarin hij bijna 40 jaar heeft gediend. De heer J. Hobo uit de dienst. Om het berei- Leersum geweest. Wachtmeester Hobo werd in 1907 ge boren te Wijdewormer en werd op 22- jarige leeftijd beroepsmilitair bij de Kon. Marechaussee. Van 1936 tot 1943 was hij gemeenteveldwachter in Wijde wormer en van 1943 tot 1946 opper wachtmeester van de toenmalige staats politie. Op 1 januari 1946 werd hij aan gesteld bij de Rijkspolitie te Leersum. Twee jaar geleden werd de heer Hobo getroffen door een ernstige ziekte. Hij herstelde echter gelukkig in zoverre dat hij weer geruime tijd administratieve dienst kon doen. Ook op maatschappe lijk terrein heeft de heer Hobo zich verdienstelijk gemaakt. Ruim 10 jaar is hij vrijwillig maatschappelijk wer ker geweest en ook op kerkelijk ter rein was hij actief. Enige jaren geleden kreeg de heer Hobo een koninklijke on derscheiding, ook al omdat hij tijdens RENSWOUDE Zaterdagmiddag ont ving de tweede uitgave van Renswoude het Amerongse DSVA 2, dat evenals de thuisclub nog aanspraak op de titel kon maken. De verliezer van de wedstrijd was echter definitief uitgeschakeld. Renswoude had enkele jongere spelers opgesteld en heeft met moeite de pun ten thuis weten te houden, daar de ten ger gebouwde voorwaart sen in duels steeds het onderspit moesten delven te gen de harde en geroutineerde verde diging van DVSA. De kansen op een zeer grote overwinning hebben de Rens- woude-spelers laten liggen, daar talloze aanvallen slecht werden afgewerkt. Door een foutief ingrijpen van de Amerongse doelman was het evenwel na 5 minuten al raak en even later maakte ook zijn*collega van Renswoude een fout, hetgeen de gelijkmaker bete kende. Renswoude-speler A. v.d. Haar bezorgde zijn club een voorsprong toen hij een fraaie combinatie afrondde met een doelpunt. Toen zijn naamgenoot op het middenveld bij een ongevaarlijke aanval echter slecht ingreep, werd het 2-2. Hierna werd de strijd aanzienlijk harder en back Overeem werd licht ge blesseerd. Bij een aanval van de gas ten werkte hij de bal wat slordig weg en dat betekende 2-3. Na de rust een zeer snel Renswoude. Het duurde ech ter nog een half uur voordat de gelijk maker viel. Vlak daarop nam Renswou de een voorsprong, welke ongedaan werd gemaakt door een mooi doelpunt van de spil van DSVA. De Amerongers kregen nog een strafschop toegewezen, maar deze werd tegen de paal gescho ten. Renswoude nam hierna het initia tief over en toen de doelman van de gasten een bal door zijn benen liet glip pen, bezorgde hij de thuisclub hiermee 'n voorsprong. DSVA drong nu fel op en dat werd de bezoekers noodlottig, want een snelle uitval van Renswoude bracht de stand op 6-4 en de overwinning was voor de gastheren. De junioren van Renswoude gingen op bezoek bij DOVO C in Veenendaal en konden op het Panhuis-terrein niet tot winst komen. Hoewel een gelijk spel de juiste verhoudingen goed zou hebben weergegeven, werd het een 2-0 overwin ning voor de DOVO-toekomst. De eerste helft ging goed tegen elkaar op, maar de beide teams wisten de geboden kan sen niet te benutten. Na de hervatting kwam DOVO sterker opzetten en kreeg een strafschop toegewezen, welke werd benut (1-0). Kort voor tijd scoorde de thuisclub het tweede doelpunt, niet ge heel vrij van buitenspel. Dé Renswoude- naren konden de stand geen ander aan zien meer geven en verloren deze spor tieve wedstrijd tegen de Veenendalers. Pupillen: Renswoude A - Valleivogels A 0-1. In Ouwehands Dierenpark zijn twee zwarte zwanen geboren. Al enige tijd zat het vrouwtje te broeden. Plotseling was het nest verlaten. Er lagen wat res ten in van eieren, maar jonge vogels waren nergens te vinden. Maar wie schetst de verbazing van het parkpersoneel, toen pa en moe zwaan elk met een jong op hun rug over de grote vijver midden in het die renpark zwommen. De beide jonkies zijn nog niet zwart. Ze hebben een grijze schutkleur. Ze zijn rijkelijk voorzien van zwanendons, zodat ze geen last zul len hebben van de kou. „Marietje", het vrouwelijke wilde zwijn van Ouwehands Dierenpark heeft voor een Paasverrassing gezorgd. Zij bracht een heel toom jonge varkentjes ter wereld. Hoeveel het er zijn was nog niet bij benadering vast te stellen. Zij stoorde zich niet aan de metselaars, die bezig waren een stenen nachthok te bouwen. Pal daarnaast ligt nu de „kraamkamer". De jongen, licht bruin van kleur en voorzien van wat donker gekleurde strepen in de lengterichting van de kleine lichaampjes, trekken zich al evenmin wat aan van het gemetsel. KESTEREN De Nederlandse Spoorwegen zullen in de nabije toekomst enkele onrendabele spooriynen in ons land gaan afstoten. De lyn Arnhem KesterenTielGeldermalsen behoort hier, zo vernamen wy van de N.S., niet bij. In Kesteren deden de laatste maanden herhaaldelijk geruchten de ronde dat het station in verband met deze opheffingen zou gaqn verdwijnen. De N.S. voorlich tingsdienst deelde mee, dat een en ander uit de lucht gegrepen is en ontzenuwde hier alle geruchten mee. De mogeiykheid bestaat echter wel dat het station KesterenRhenen over enige tyd enigszins geautomatiseerd gaat worden. Waar schijnlijk zal het hier onder meer de plaatskaartenverkoop betreffen, alhoewel de mogelijkheid ook niet is uitgesloten, dat dit in de toekomst op deze lyn in de treinen zal plaats vinden. Aanhoudende geruchten, dat het station Kesteren Rhenen binnenkort weer een stationsrestauratie zou bezitten werden opnieuw ontkend. de oorlogsjaren zeer actief aan het ver zet heeft deelgenomen. Direct na de bevrijding werd hij commandant van drie verschillende kampen met politieke delinquenten. Voor het officiële afscheid van wacht meester Hobo was zeer veel belang stelling. Dat Hobo een gezien mens is bleek wel uit de vele cadeaus die hem werden aangeboden. Een lange rij van sprekers spraken de scheidende wacht meester toe. Majoor mr. J. W. Buitendijk, dis trictscommandant te -Utrecht, waar deerde het dynamische van de heer Ho bo. Hij stond altijd en voor iedereen klaar. „U was geen papieren man, maar een man van de praktijk. Dat u een koninklijke onderscheiding is toegekend is al een bewijs dat uw werk gewaardeerd is", aldus de districts- commandant. De burgemeester van Leersum, me- VEENENDAAL Omdat de club avond van VDC op maandag is ge steld, werd er deze week niet gespeeld, met uitzondering van de afgebroken partij tussen Keijman en Valkenburg sr., welke in remise eindigde. Het blijft interessant de onderlinge strijd te vol gen en deze week de juiste klassering rustig te bezien. Voor een vollediger overzicht geven wij de 16 best geplaat sten weer van de uit 24 leden bestaan de damclub: v.d..Hor 15-20; v.d. Brandhof 13-19; Bouman 11-18; J. Vermeer 12-18; Val kenburg sr. 16-18; W. de Kleuver 14-17; Kalter 13-16; De Roder 14-16; Tolle naar 13-14; v. Beek 11-13; N. Valken burg 13-13; Schaap 9-11; Keijman 9-7 Verhoef 14-7; Meerveld 6-5; v.d. Vliert 5-4. Het is bijzonder opvallend, dat se rieuze kandidaten voor het clubkam pioenschap van het vorig jaar, name lijk Keijman en v.d. Vliert, zo laag staan geklasseerd, terwijl spelers van het tweede tiental zich fiks omhoog- werkten. Wat de competitie in het bij zonder boeiend maakt is het geringe onderlinge krachtsverschil. Toch gelo ven wij, dat Keijman en E. de Kleuver (laatstgenoemde ontbreekt zelfs nog bij de eerste zestien) en ook de sterke v.d. Vliert zich zeker bij de eerste tien zul- vrouw s'Jacob heeft de heer Hobo niet leren kennen als een bonnenschrijver, maar als opvoeder van grote en kleine mensen." De meeste Leersumers ken nen u, maar dan in gunstige beteke nis". Namens het gemeentebestuur over handigde ze een set bijzettafeltjes. De burgemeester van Doorn, de heer Ter Haar, waardeerde in het bijzonder de volledige inzet waarmee de heer Ho bo zijn werk deed. „De groep Doorn is onderbezet, maar u werkte dag en nacht voor ons". Adjudant Kooistra bood namens de collega's een parasol aan. „Als sym bool voor nog veel zonnige dagen in uw leven". De heer Hobo was lid van de Bond voor Christelijke Politie Ambter naren. Namens de afdeling Amersfoort van deze bond werd hij toegesproken door opperwachtmeester Heerdink uit Renswoude. Hij overhandigde de heer Hobo een enveloppe met .inhoud. Ds. G. F. Overgaauw sprak mede na mens pastoor Andriessen. „U hield de eer van uw korps hoog zonder vrees en zonder blaam. Bij al uw werk ver loor u nooit de liefde uit het oog. Uw hart sprak altijd mee. Ook op sociaal terrein hebt u veel gedaan". De heer Lagemaat sprak namens de Leersumse bevolking in 't algemeen. In Leersum had zich een comité gevormd met het doel de heer Hobo een af scheidscadeau te kunnen aanbieden. De heer Lagemaat zei o.a.: ,,U hebt in Leersum een betekenisvol leven gehad. 22 jaar bent u in Leersum geweest en u hebt niet naar een andere plaats ver langd. U hebt veel mensen op het goe de pad gebracht?" Namens de Leersum se bevolking overhandigde hij een enve loppe met inhoud. Namens de onbezoldigden sprak de heer Legemaat de wachtmeester toe. Hij memoreerde de bijzondere prettige samenwerking die er altijd heeft be staan. Hij bood een pendule aan. Namens de directie van „Valkenheide" sprak de heer Mol. Hij sprak zijn dank uit voor de tactvolle wijze waarop de heer Hobo hier altijd optrad. Opperwachtmeester Aardse sprak na mens de collega's uit Leersum „U gold voor ons altijd als de vertrouwensman. Zelfs hebt u in Leersum met leeuwen gevochten, maar u hebt zich nooit voor de leeuwen laten gooien." Secretaris Dam bood namens de ge meente-secretarie een gereedschapsset aan. De heer Hobo was in zijn dank woord zeer erkentelijk voor de vele mooie woorden die tot hem waren ge sproken en de aangeboden cadeaus had den diepe indruk gemaakt. Namens vrouw en kinderen bracht hij allen zeer veel dank. Na dit officiële gedeelte maakten nog zeer veel Leersumers gebruik om af scheid te nemen van deze populaire po litieman. KESTEREN „In de loop van de laatste jaren is er van diverse zyden telkens op aangedrongen te bevorderen, dat er in de bewoning van de beschikbare woningen een zekere doorstroming op gang komt, die er toe zal kunnen leiden, dat een ieder zo veel mogelyk zal kunnen beschikken over de woning, die zo goed mogelyk aan de omstandigheden van zyn gezin aangepast is. Het is hierby de bedoeling, dat iemand wiens financiële positie hem in staat stelt een duurdere woning te bewonen dit ook inderdaad doet", aldus het gemeentebestuur van Kesteren in een brief aan de raadsleden. „De zgn. doorstroming," zo vervolgt het college, „zal het aan een ander die niet in staat is een hoge huur te betalen mogelijk maken, de vrijkomende goedkopere woning te betrekken. Daarnaast dient bevorderd te worden, dat de kleinere gezinnen, die een grote woning bewonen, gaan verhuizen naar een kleinere woning. Door de toekenning van financiële tegemoetkomingen kan de aantrekkelijkheid van deze verhuizingen belangryk worden verhoogd". In de beschikking „geldelijke steun doorstroming" heeft de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning de mogelijkheid geopend van rijkswege de gemeenten bij de door stroming financieel ter zijde te staan. Deze bijdrage is bepaald op f 50,- per woning of wooneenheid vermeerderd met f 0,50 per inwoner van de gemeen te. .Om voor de bijdrage ineens in aan merking te komen zal de gemeente jaarlijks voor 1 april een aanvrage moeten indienen. De bijdrage wordt verstrekt onder de voorwaarde, dat zij wordt gestort in het doorstromings fonds. Momenteel bevindt zich in de gemeente Kesteren in dit fonds een be drag van f 7092,-. De gemeente kan naar eigen inzicht in de daarvoor in aanmerking komende gevallen uit het fonds geldelijke steun verlenen. Ten behoeve van de realise ring van het bovenstaande is het vol gens B; en W. gewenst, dat de raad een verordening vaststelt, waarin be paald is in welke gevallen .een tege moetkoming toegekend zal worden en hoe hoog deze tegemoetkomingen zul len zijn. In de voorgelegde verordening staat onder meer vermeld: „Burgemeester en wethouders verlenen een tegemoetko ming in de kosten van voorziening in de huisvesting van ingezetenen van Kesteren, die hun woonruimte verlaten om andere, aan de omstandigheden van hun gezin meer aangepaste woonruim te in gebruik te nemen. De tegemoetkoming wordt verleend mits: a. de huur van de te betrekken wo ning tenminste f 20,- per maand meer bedraagt dan die van de woning welke wordt verlaten. b. de huur van de woning wordt verlaten ten hoogste f 80,- per maand bedraagt. c. de huur van de te betrekken wo ning tenminste f 90,- per maand be draagt. De financiële tegemoetkoming in de verhuiskosten zal vijftien maal het verschil gaan bedragen tussen de huur van de woning welke wordt be trokken en de huur van de woning wel ke wordt verlaten. Burgemeester en wethouders kunnen een tegemoetkoming ook verlenen aan ingezetenen, die verhuizen naar een an dere woning, waarvan de huur minder bedraagt dan die van de woning welke wordt verlaten. Hiervoor worden ech ter in de verordening, die aan de raad ter goedkeuring wordt aangeboden, de volgende eisen gesteld: a. de woning die wordt verlaten moet geschikt zijn voor tenminste vier per sonen b. de woning die wordt betrokken moet geschikt zijn voor een gezin van hoogstens drie personen. De financiële tegemoetkoming be draagt in dit geval 75 pet. van de ge maakte verhuiskosten aangevuld met een bedrag voor inrichtingskosten, dat gelijk is aan 50 pet. van de huurwaar de van de te betrekken woning, met dien verstande, dat de tegemoetkoming maximaal f 600,- bedraagt. De financiële tegemoetkomingen wor den echter slechts versterkt wanneer het bruto inkomen van de aanvrager niet meer bedraagt dan f 15.000,- per jaar. De woning, die wordt verlaten, moet tenminste gedurende twee jaar door de aanvrager bewoond zijn geweest en moet wederom als huurwoning beschik baar komen. De bedoelde financiële tegemoetko ming moet tenminste twee weken voor de verhuizing worden aangevraagd en wordt birtnen twee maanden na de ver huizing betaalbaar gesteld. De verordening zal mits zij dooi de raad wordt goedgekeurd met in gang van 1 maart 1967 in werking tre den en draagt de naam „verordening doorstromingsfonds woningbouw".

De Vallei | 1967 | | pagina 7