Veenendaals dagblad Kabinetsformatie nadert voltooiing Grens Italië dicht voor Nederlands kalfsvlees Bulten Man verdronk moeder in put mooi. TORREY CANYON NIET STUK TE KRIJGEN Rood topoverleg op lange baan Griekse regering zal vandaag aftreden VERZOCHT DUIZENDEN GULDENS BELONING! WIJ Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei inde Lodaline groen Witteveen wordt waarschijnlijk eerste vice-premier Longo overtroeft Breznjef Aanhoudend koud weer Mr. Van Vollenhoven de lucht in grote flacon 98 ct Helft verdeeld Hormonen-kwestie Jk Levend decor Verzet Paar dagen Bonden willen vrije zaterdagmiddag winkelpersoneel Nederland paraat indien olievlek kust nadert Garrison beweert te zijn bedreigd BOETEGELD ZOEK BIJ POLITIE IN OSS Nee Nasleep zaak-Papandreoe KIJK AAN DE BINNENKANT VAN IEDERE WIKKEL VAN CALIFORNIA SOEP-IN-BLIK. Moskou meldt in China epidemieën wet la nol ine fivbj Bur. voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaarr 28, Veenendaal, Telef. 08385-3550 (adm.), 3757 én 3955 (red.), Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Recl.- bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert. losse mm-prijs 17 cent. Kleine -annonces „Vraag en Aanbod" op di., do. en 2a. 1-10 woorden ƒ1,50, ieder woord meer 15 cent. DONDERDAG 30 MAART I967 4le JAARGANG PROF. WITTEVEEN DEN HAAG De kabinetsvorming lijkt haar einde te naderen. Forma teur De Jong is bezig met het ontvangen van mensen van wie hij zeker is dat zij een ministerspost zullen aanvaarden. Dan resten nog enkele open plaatsen. Hoewel er in Den Haag optimisme heerst, verheelt men niet dat deze laatste loodjes zwaar kunnen wegen. De kansen van slagen van formateur De Jong worden echter wel hoog aangeslagen. Gisteravond had hij de liberaal prof. dr. H. J. Witteveen en daarna de KVP'er mr. L. de Block op bezoek. zy zullen de zwaarste posten in het nieuwe kabinet bezetten: Financiën en Economische Zaken. Prof. Witteveen wordt waarschijn lijk niet alleen minister van Finan ciën, maar ook vice-minister-president. Formateur De Jong heeft gisteravond met hem gepraat over een vice-pre- mierschap. Prof. Witteveen heeft het voorstel van de formateur niet van de hand gewezen. Wel wil hij echter dat hij dan niet belast wordt met de zaken van de West. Volgens prof. Witteveen is het ministerie van Financiën al zwaar genoeg; bovendien vindt hij het niet juist om als minister van Finan ciën ook nog belast te worden met een departement dat geld moet uitgeven. Volgens het Statuut van het Konink rijk der Nederlanden moet de zorg van de West worden behartigd door de vice-minister-president. Het is moge lijk om dit Statuut te veranderen, maar het lijkt eenvoudiger om een tweede vice-minister-president te be noemen. Het kabinet-Cals kende ook twee vice-premiers. Deze portefeuille zou dan waarschijnlijk toevallen aan een anti-revolutionair. Vanochtend komen de anti-revolutio nair B. Roolvink en de christelijk-his- torische fractievoorzitter mr. H. K. J. Beernink, die zijn aangezocht voor respectievelijk Sociale Zaken en Bin nenlandse Zaken. Overigens gaat de formateur vanochtend eerst nog naar de tandarts, maar deze afspraak was al eerder gemaakt. Hoewel verder geen bezoeken zijn aangekondigd, staat ook nu al bijna vast, dat mr. Luns aanblijft op Bui tenlandse Zaken en dat de liberaal W. den Toom voor Defensie is gevraagd. De premier meegerekend, is hier mee de helft van het aantal zetels be zet. De overige zeven moeten dan nog worden verdeeld over drie KVP-ers, één liberaal, twee anti-revolutionairen en één gegadigde uit de CHU. Daar bij zal nog heel wat moeten worden geschoven. Het had er aanvankelijk veel van, dat mej. dr. M. A. M. Klompé (kath. v.) op Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk zou aanblijven, maar nu de jonge anti-revolutionaire staatssecretaris mr. J. H. Grosheide heeft bedankt voor het ministerschap van Onderwijs en Wetenschappen, zou zij kunnen overstappen naar de Nieu we Uitleg. De beide overblijvende posten voor de KVP kunnen dan zijn Landbouw, waarvoor het Tweede-Kamerlid ir. P. J. Lardinois al lang wordt genoemd en voor mr. Th. H. Bot is er de post „zonder portefeuille" (Ontwikkelings hulp). Dan resten nog altijd vier open plaatsen. Op Justitie zou een liberaal kunnen komen, de Groningse hoogle raar prof. dr. J. H. Beekhuis of zijn Leidse collega prof. dr. C. H. F. Po lak. Het anti-revolutionaire Tweede- Kamerlid mr. W. Aantjes (nu in het buitenland, maar zondag weer thuis) zou Volkshuisvesting op zich nemen. Voor Verkeer en Waterstaat kan drs. B. J. Uddink (CHU) in aanmer king komen. Volgens deze opstelling moet dan nog een anti-revolutionair worden gevonden voor Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk. DEN HAAG De Italiaanse rege ring wil op korte termijn de grens slui ten voor Nederlands kalfsvlees. In Ro me heeft men toenemende bezwaren tegen het inspuiten van kalveren met hormonen. De te verwachten maatre gel schijnt te zijn ingegeven door de berechting van kalvermesters die tegen het verbod in, de dieren injecties met hormonen gaven. Voor mesters en exporteurs zal de klap heel hard aankomen. Nederland voerde vorig jaar voor ongeveer drie honderd miljoen gulden kalfsvlees uit. Van dit bedrag ging alleen al voor 234 miljoen gulden naar Italië. Bovendien werden er nog 700 mestkalveren naar Italië gezonden. Het ministerie van landbouw hoopt dat de kalvermesters zijn gewaar schuwd door de vonnissen, die met na me de rechtbank in Arnhem heeft uit gesproken, hetgeen gemakkelijker is ge worden door een nieuwe controleme thode. In kringen van de Nederlandse han del veronderstelt men dat de Italiaan se regering het invoerverbod niet tot enkele weken zal beperken. \7"an tijd tot tijd vertoont zich het levendige karmijn van de goud vink in de tuin en als we dit gauw ge noeg in de gaten hebben, roepen we elkaar voor het raam om ervan te genieten, want altoos willen we aan deze fraaie, stille vogel graag een oogje wagen. De brede, vermiljoen- rode borst kleurt al van vrij ver door het bottende hout en steekt mooi af tegen het zwarte fluweel van de capu chon, de petit-gris mantel, de wit te stuit en dito vleugelbanden, terwijl voorts het trage wezen en het „embonpoint" van deze vink opvalt. Steeds wordt dit kleurige dier vergezeld door het grauwe wijfje, want het paar verliest elkaar geen minuut uit het oog en later legt het ook jegens de kleintjes een grote aan hankelijkheid aan de dag. Geen vogel soort was destijds zó geliefd voor de kooi als de goudvink, zowel wegens de goedmoedige aard als van de aan gename, fluitende gemoduleerde stro fen en het gemak, waarmee eenvou dige wijsjes worden aangeleerd. De leergierigste exemplaren waren zulke, die men van het nest opfokte en ik heb wel vogeltjesvangers gekend, die zich in kweek en dressuur ware mees ters toonden. Dezer dagen scharrelde er een paartje door de tuin, knabbe lend aan vrucht- en bloemknoppen van kerria, magnolai en wellicht ook van de vruchtbomen in de hof der buren. Deze knoppenknippers kunnen de fruitcultuur schadelijk maken en ik heb wel tuinlui gekend, die op zulke prachtige schepsels schoten, om hen uit de bessen en leibomen te houden. Overigens laten de kleine nog winterse families zich reeds door schrikschoten gemakkelijk verdrijven. 30 maart '67 A. B. WIGMAN Een andere oplossing voor de leg puzzel kan zijn het toewijzen van Cul tuur aan de KVP-er mr. Bot en het zoeken van een anti-revolutionair voor Ontwikkelingshulp, waarvoor mr. B. W. Biesheuvel als formateur zo'n ho ge prioriteit heeft weten te verkrij gen. Bij de AR zou dit echter toch wel op verzet stuiten. Het zou erop neer komen dat de anti-revolutionairen portefeuille krijgen terwijl zij drie volwaardige posten hebben geëist. Het toebedelen van Ontwikkelings hulp aan de KVP zou daar weinig bezwaar ontmoeten. In de eerste plaats betekent het een voortzetting van de bestaande toestand en verder heeft de KVP heel wat van haar eisen inzake de zetelverdeling laten vallen. Rond is de zaak in ieder geval nog niet. Het zou nog weieens een dag of wat kunnen duren voordat formateur De Jong zijn legkaart helemaal klaar heeft. Desondanks houdt men het er in Den Haag op dat het einde van de week ook het einde van de kabinets vorming zal zijn. Drs. Schmelzer zag de toekomstige premier als een goede teamvormer. Het zou beter zijn geweest als een er kend financieel-economische deskundi ge, zoals prof. dr. J. Zijlstra, of een ervaren en geschoold politicus als mr. B. W. Biesheuvel premier was gewor den, maar nu dit niet ging diende de mogelijkheid van een kabinet met de heer De Jon als premier te worden onderzocht. Dit was het antwoord van drs. Schmelzer op de vraag waarom de KVP de heer De Jong niet eerder als formateur naar voren had gescho ven. (Van een onzer verslaggevers) HEDEL In een vlaag van opperste opwinding heeft de 41-jarige vee houder S. H. uit Hedel zijn 71-jarige moeder in een koelput voor melk bussen verdronken. Aanleiding was een huiselijk drama, dat zich jaren heeft voortgesleept. De bejaarde weduwe behandelde haar enige ongetrouwde zoon in huis als een kleine jongen. Voor alles wat hy deed moest hij eerst toestemming van zijn moeder vragen. Hij kreeg slechts vier gulden zakgeld per week en hoewel zich nooit ernstige moeilijkheden hadden voorgedaan, bleek na de fatale uitbarsting dat de dagelijkse ergernissen in de loop der jaren een fnuikende invloed op de man hadden gehad. H. vergreep zich aan zijn moeder op Tweede Paasdag. Nadat hij op zijn bromfiets een eindje was gaan rijden, was hy by zyn thuiskomst plotseling door een vlaag van verstandsverbijs tering gegrepen. Hij liep het huis in, waar zijn moeder met de rug naar hem toe in een boek zat de lezen. Hij greep zijn moeder van achteren vast en sleurde haar het erf op naar de gemetselde koelbak, waarin onge veer een halve meter leidingwater stond. Hij dompelde het hoofd van zijn moeder onder water en hield haar zo lang onder tot zij dood was. Daar na droeg hij het lichaam de woning in en waarschuwde hij de dokter. De zoon deed het voorkomen alsof zijn moeder een ongeluk was overkomen. De dokter waarschuwde de Rijkspoli tie, die onmiddellijk een gewelddadi ge dood vermoedde. Aanvankelijk ont kende H. dat hy daaraan schuldig was, maar nadat de politie hem had gewezen op enkele tegenstrijdigheden in zijn relaas, bekende hij. Morgen wordt de veehouder voor de of ficier van Justitie in Den Bosch ge leid. if Mr. Pieter van Vollenhoven wil gaan vliegen. Op het vliegveld bij Hilver sum neemt hij geregeld lessen in een Piper Cup. Zijn instructeur is de heer P. Wesselius. UTRECHT De Decom, de samen- werkingscommissie van de werkne mersorganisaties in de detailhandel (Mercurius, de Katholieke Bond van Personeel in de Handel en de Christe lijke bedrijfsbond HBV), staat op het standpunt dat er voor de werknemers in de detailhandel een uniforme en goed controleerbare regeling moet komen voor de toepassing van de vijfdaagse werkweek. Deze uniforme regeling zou ook de vrije zaterdagmiddag moeten omvatten. Een voorstel waarin de De com deze verlangens heeft neergelegd is gisteren aan de centrale werkgevers organisaties in de detailhandel verzon den. Half april beginnen de besprekin gen over deze kwestie. Op de vraag of de vrije zaterdag middag voor het winkelpersoneel niet ook winkelsluiting op zaterdagmiddag moet inhouden kon en wilde de Decom ons nog geen antwoord geven, aange zien dit juist een punt van discussie zal vormen bij het overleg met de onderne mers en eventueel ook bij overleg tus sen de ondernemers onderling. De samenwerkingscommissie vestigt er de aandacht op, dat haar eisen wor den onderschreven door de drie vakcen trales, zoals blijkt uit hun onlangs ver schenen gezamenlijke actieprogramma. Uit een enquête die de Decom onder haar leden heeft gehouden is gebleken, dat een groot deel van het winkelperso neel door de verschillende methoden die in de praktijk worden gehanteerd, hele maal niet toekomen aan een vijfdaagse werkweek of deze slechts in een bijzon der versnipperde vorm genieten. DEN HAAG Het ministerie van verkeer en waterstaat houdt reke ning met de mogelijkheid dat kleine of grotere flarden van de immense olievlek, die voor de Engelse kust bij Cornwall drijft, nog eens tot de Nederlandse kust zullen reiken. Er is overleg gaande tussen verschillen de rijksdiensten, zodat onmiddellijk tot actie kan worden overgegaan wanneer de olie de Nederlandse kust nadert. Het is nog niet uitgemaakt wie de kosten van een eventueel groot scheeps offensief tegen de olie zal moeten betalen. Aangenomen wordt dat de financiering van dit werk als een onvoorziene post op de begroting van het ministerie van verkeer en waterstaat zal worden opgevoerd. In het laboratorium van het Rijks instituut voor de zuivering van af valwater zijn intussen vijf bestrij dingsmiddelen op hun bruikbaarheid onderzocht. Cleanosol, de vinding van de Enschedese fabrikant H. de Vries, was gisteren nog niet be proefd. NEW ORLEANS De officier van justitie, Jim Garrison heeft voor de pers verklaard, dat zijn leven meerma len bedreigd werd als gevolg van zijn onderzoek naar de moord op president Kennedy. Op een vraag of hij de afgelopen week bericht had gehad van politiële en justiële instanties over bedreigingen te gen zijn leven antwoordde Garrison: „Ja, voordien en sedertdien". Hij weidde niet verder hierover uit. De federale recherche (FBI) liet de politie van New Orleans dinsdag weten dat een vrouw in Georgia het leven van Garrison bedreigde. De FBI gaf geen bijzonderheden. LONDEN Het wrak van de reuzen- tanker „Torrey Canyon" zal vandaag opnieuw door Britse vliegtuigen met napalm- en andere brandbommen be nevens raketten worden bestookt. On danks de veie voltreffers die de afgelo pen twee dagen zijn geplaatst is nog niet alle olie in de tanks van het schip opgebrand. Het wrak van de Torrey Canyon, dat gisteren aan een ononderbroken lucht bombardement en beschieting was on derworpen, is tegen 16.00 uur gister middag ontploft. Daarop volgden drie enorme branden, waarvan de vlammen een hoogte van tweehonderd meter be reikten. Boven de vlammen torende een reusachtige zwarte rookwolk. Tussen Penzance op de kust van Cornwall en het Franse Brest is een vaste telefoonverbinding gelegd, om de Britse autoriteiten in de gelegenheid te stellen zo snel mogelijk de bewegingen van de uit de vergane tankboot „Tor rey Canyon" stromende olie aan Frankrijk door te geven. Verscheidene plakkaten olie hebben al de kust van Normandië bereikt. De meeste olie blijft zich echter in oostelijke richting bewegen en bevindt zich ongeveer 75 kilometer van Plymouth. ZORG Maritieme naties maken zich bezorgd over de gevolgen van het vergaan van de mammoettanker en zinnen op mid delen om in de toekomst soortgelijke rampen te voorkomen of de dreiging dat dergelijke grote hoeveelheden uit een tanker kunnen stromen in de toe komst te verkleinen. Uit Japan komen berichten dat daar, in het land van de grootste tanker bouwers ter wereld, de meningen van deskundigen worden verzameld, hoewel Japan tegen nieuwe wetten is om de bouw van supertankers tegen te gaan. Een suggestie is de bouw van tankers met dubbele romp, maar dit zou de bouwkosten aanzienlijk doen stijgen. Een ander voorstel is de bouw van gro te „eindstations" waar de enorme tan kers hun ladingen zouden overpompen in kleinere tankschepen die ze naar de plaatsen van bestemming zouden moe ten brengen. O OVERLEDEN De voormalige Duitse minister van Financien Fritz Schaffer, die na de tweede wereldoor log de eerste regeringsleider in de deel staat Beieren was, is woensdag in de ouderdom van 79 jaar in een verzor gingshuis te München overleden. OSS De rijksrecherche stelt een onderzoek in naar de vermissing van boetegeld bij de gemeentepolitie in Oss. Er is daar een tekort van een paar honderd gulden, die politieagen ten op straat bij de zogenaamde be taalde transacties hadden geïnd. Bij het afrekenen kwamen enkele agenten geld te kort. Anderen hadden minder afschriften dan er bonnen uit hun boekje waren gescheurd. Volgens landelijk gebruik bij de po litie rekenen ook de agenten van Oss de betaalde transacties af, nadat het bedrag dat zij bij bekeuringen voor kleine overtredingen tegen afgifte van een bon hebben ontvangen is opgelo pen tot meer dan honderd gulden. Tot zo lang houden de poliitemensen het geld onder zich. In Oss bewaarde de één het in zijn portemonnaie, de ander deponeerde het in een potje, dat hij in het kast je had staan in het politiebureau waar in de persoonlijke bezittingen en uit rustingstukken worden opgeborgen. Bij het afrekenen worden de num mers genoteerd van de bonnen die uit de boekjes zijn gescheurd. Als betalingsbewijs heeft de agent zelf dan ook nog een doorslag van de uitgeschreven bon. Op die eenvoudige manier werkt volgens algemeen ge bruik ook in Oss de controle op de be taalde transacties. Het onderzoek van de rijksrecher che wijst nog niet op fraude of ge knoei met de administratie. In hoever re er verduistering is gepleegd, moet nog worden onderzocht. De mogelijk heid wordt niet uitgesloten dat door de min of meer gemoedelijke gang van zaken in het Osse politiebureau, vreemden het verdwenen boetegeld hebben meegenomen. MOSKOU De communistische party van de Sovjet-Unie heeft zich gedistan tieerd van het denkbeeld van een communistische wereldconferentie. In novem ber vorig jaar heeft de partij het denkbeeld gelanceerd als een stap ter verdere isolering van China. De party geeft toe, dat het noodzakelyk is eerst de problemen op te lossen die het byeenroepen van een dergeiyke conferentie in de weg staan en dat dit wel eens zeer lang kan duren. Vele communistische en niet-communistische waarne mers waren reeds geruime tyd van mening dat het denkbeeld van een conferentie niet levensvatbaar was, omdat te veel partyen zich verzetten tegen een duideiyke keus voor of tegen China. Een aantal belangrijke partijen, waaronder die van Roemenië en Cuba hebben duidelijk te kennen gegeven niets te maken te willen hebben met een conferentie. Deze partijen verwacht ten dat er op een dergelijke bijeenkomst zou worden gevraagd om een duidelijke uitspraak ten gunste van Moskou, het geen zou neerkomen op een uitstoten van China uit de internationale commu nistische beweging. De kwestie van de wereldconferentie wordt vermeld in een lang communiqué over de besprekingen die in Moskou zijn gevoerd door de leiders van de Russische en van de Italiaanse commu nistische partij, Leonid I. Breznjef en Luigi Longo. Longo is naar Rome te ruggereisd. In het communiqué staat dat beide partijen groot belang hechten aan de bijeenkomst van Europese partijen van volgende maand in Tsjecho-Slowakije over problemen van Europese veilig heid. Oospronkelijk was de bijeenkomst daar bedoeld ter voorbereiding van de wereldconferentie. Nu zal de nadruk worden gelegd op aanvallen op de Westduitse politiek, een veel minder omstreden onderwerp dan China. De beide partijen, aldus het commu niqué, gaven als hun mening dat deel neming van alle Europese partijen aan de bijeenkomst in Tsjecho-Slowakije in overeenstemming is met de levensbe langen van de volkeren van Europa. De Roemeense partij heeft reeds te kennen gegeven niet te zullen komen, hoewel deze mededeling vaag genoeg is gehouden om er nog op te kunnen te rugkomen. De Nederlandse, Joegosla vische, Zweedse en Noorse communis tische partijen worden evenmin ver wacht en hetzelfde geldt voor de pro- Chinese partij van Albanië. Communistische zegslieden hebben verklaard dat het bezoek van Longo van twee dagen bedoeld was als een bemiddelingspoging tussen de Sovjet- Unie en Roemenië. Indien dit al juist was, dan zijn er toch nog geen aanwijzingen dat hij suc ces heeft gehad. In het communiqué staat dat een we reldconferentie een grote hoeveelheid politiek en organisatorisch voorberei dend werk zal vereisen van de zijde van de partijen om de best mogelijke omstandigheden voor een geslaagde conferentie tot stand te brengen, zodat deze zal dienen tot versterking van de eenheid van de beweging. Deze be klemtoning van de noodzaak van goede voorbereidingen is altijd al het stand punt van de Italiaanse partij geweest. Het aanvankelijke Russische stand punt werd door Bulgarije en Honga rije onderschreven. In december kwam ADVERTENTIE ATHENE Het Griekse zakenkabi net van bankgouveneur Paraskevopoe- los zal aftreden, als gevolg van een geschil tussen de twee grootste partij en van het land, de Nationale Radicale Unie en de Unie van het Centrum. Ver wacht wordt dat Paraskevopoelos he den de koning ontslag van zijn kabi net zal aanbieden. De Nationale Radicale Unie, die over 99 zetels in het parlement beschikt, heeft gedreigd het vertrouwen in de regering op te zeggen, wanneer deze akkoord gaat met een door de Unie van het Centrum (122 zetels) inge diend amendement op de kieswet, dat vervolging van parlementsleden in de periode tussen ontbinding van het par lement en de bijeenkomst van de nieu we volksvertegenwoordiging, na de al gemene verkiezingen van 28 mei, moet voorkomen. De leiders van de Radica le Unie betogen dat het amendement gericht is op bescherming van Andreas Papandreoe, de zoon van de Centrum- Unie-leider, ex-premier George Papan dreoe. Zowel Andreas als zyn party- genoot Pavlos Vardinoyannis is vorige maand beschuldigd van hoogverraad in verband met de „Aspida'-affaire, een komplot van hoge legerofficieren, en de Justitie heeft om opheffing van hun parlementaire onschendbaarheid verzocht. Het huidige zakenkabinet was vorig jaar december beëdigd en had als voornaamste taak de voorbereiding van de algemene verkiezingen. VOOPR. G d e BIE 12^ cic. TOKIO Radio Moskou meldt in een Japanse uitzending, dat er in drie zui delijke provincies van China epide mieën woeden. Het bericht wordt ont leend aan officiële zegslieden, die de aard van de ziekten echter niet hebben vermeld. reeds de eerste koerswijziging in een verklaring van de Russische partij, dat de voorgestelde conferentie grondig moest worden voorbereid door weder zijds overleg tussen de partijen. De verklaring waarin nog sterker op de problemen wordt gewezen, verschuift de conferentie nog verder naar een va ge toekomst. 0 De gemeenteraad van Leersum heeft gisteravond maar schuchter ja gezegd tegen de financiering van het nieuwe bejaardencentrum. De bezwa ren golden niet de hoogte van het be drag, maar de samenstelling van de woningbouwstichting onder wier su pervisie de bouw zal plaats vinden. Volgens de een droeg de stichting een te duidelijk kerkelijke signatuur en de ander meende, dat niet alle lagen van de Leersumse bevolking erin vertegen woordigd zijn. Het kwam zelfs zo ver, dat burgemeester, mevrouw s' Jacob, uitriep, dat het zelfs voor een vrouw niet eenvoudig is haar geduld te be waren bij zoveel gekrakeel en gefit. De bouw van het bejaardencen trum te Kesteren beleeft zaterdag aanstaande een müloaal door de ople vering van de zuidelijke vleugel. Over anderhalve maand hoopt men de eer ste bewoners te kunnen begroeten en Kesteren is dan een van de eerste ge meenten in die streek, die een sociaal vraagstuk dichterbij een oplossing brengt, getuige de woorden van bur gemeester D. J. Pott, die het nieuwe tehuis als een noodzaak en niet als een luxe beschouwt. 0 De kwekers in de Betuwe zijn niet verrukt over de vroege bloei van de fruitbomen. Als het aan hen ligt, blijven de toeristen nog even weg, want de nachtvorsten kunnen nog veel roet in het eten gooien. 0 De EHBO-ploeg uit Kesteren wist gisteravond in de SKF-kantine te Veenendaal het beste om te gaan met de pseudo-gewonden tijdens rayonwed strijden. 0 Het Veenendaalse jeugdwerk „De Instuif' joeg met films en andere ontspanningsprogramma's de verveling op de vlucht nu de nog van Paasva kantie genietende jeugd door de regen en de koude wordt geplaagd. ADVERTENTIE ZO ZACHT ZO ZACHT ZO ZACHT ZO ZACHT ZO ZACHT zo ZACHT ZO ZACHT ZO ZACHT UTRECHT De machinist van een goederentrein slaagde er gistermiddag om vijf uur vlakbij Gouda niet op tijd in zijn trein tot stilstand te brengen voor een man die met zijn bromfiets tussen de rails lag. Het bleek de 61- jarige heer J. H. Koeman uit Gouda te zijn, pachter van een van de volkstuin tjes langs de spoorlijn. (Van onze weerkundige medewerker) De onstabiele polaire lucht heeft nu het overgrote deel van Europa in zijn greep. In de Lage Landen, Engeland, Duitsland en Frankrijk wordt het 's middags niet warmer dan 8 a 10 graden. In Portugal en Spanje, waar men voor Pasen al een voorproefje van de zomer had met 25 a 26 graden, haalt de thermometer nu ook de 20 graden niet meer. De polaire tempera tuurdaling doet zich tot op de Balkan en in Italië gevoelen. Hoewel het sturende lagedrukcen- trum voor de kust van Noorwegen steeds verder naar het noorden trekt, handhaaft zich bij ons het koude weertype met buien en in het binnen land ook nachtvorst. Tegen het week einde is er wel een tendentie tot een meer verspreid worden van de buien en een afnemen van de wind, waarbij het voor het gevoel een tikkeltje min der koud zal worden.

De Vallei | 1967 | | pagina 1