Al veel oplossingen overwogen Bestuur Leeszaal nog steeds op zoek naar betere huisvesting AJAX Morgen m iddag Van 2 tot 5 uur bezichtigen instruetiebad Tandarts in Renswoude errassende medewerking aan accordeonuitvoering Tbeïs Bekendmaking Viswedstrijd in Renswoude VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Bekendmaking komt naar Veenendaal AGENDA 13550 4079 THE QMEPICQN SHOP MIST u uw Bel: VAN WOUT BLAUWKOUS GEBREK AAN RUIMTE DOET ZICH STERK VOELEN.... Simavi-collecte topscorer bij 9 HOOFDSTRAAT 15 - TEL.2863 - VEENENDAAL LET OP ONZE VOLGENDE ADVERTENTIE Bedrijfsafval is geen grof vuil E.H.B.O.'ers naar kringwedstrijd Permanent FORD-show in showroom Kerkelijke stand Legaat Dankdiensten Jaargids Orgelende predikant Voor de gasten Een miljoen Begroting Zangavond Gesprek H.A. Spreekbeurt Benoemingen Kerk en politiek Beroepen VRIJDAG 31 MAART 1967 dagblad DE VALLEI? stot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur VEENENDAAL Het bestuur van de stichting „Christelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek" is er nog steeds niet in geslaagd een betere huisves ting voor de leeszaal, die al vanaf 1952 is ondergebracht op de zolder van de Kon. Julianaschool aan de Kerkewijk, te verkrijgen. Al geruime tijd staat men voor het voldongen feit, dat het groeiende boekenbezit in de huidige ruimte niet meer te bergen is. Het bestuur is in feite al jaren bezig met het zoeken van een oplossing voor het huisvestingsprobleem. Men heeft aanvankelijk ge dacht aan nieuwbouw, maar dit lijkt om financiële redenen een welhaast niet te realiseren zaak te zijn, al is het plan nog niet geheel van de baan. De laat ste maanden zijn er diverse bestaande gebouwen in Veenendaal genoemd, die mogelijk zouden kunnen gaan dienen als een nieuw onderdak voor de biblio theek. Het VVD-raadslid, mevrouw H. Buddingh-de Vries Lentsch, deed in een raadsvergadering al eens de suggestie het huidige postkantoor voor dit doel te bestemmen. Van recente datum is het gerucht dat de leeszaal zal gaan ver huizen naar de gebouwen van het Chr. Lyceum aan de Tuinstraat. De voor zitter van het leeszaaibestuur, dr. J. G. Thoomes, zei ons echter dat hierover nog geen enkele zekerheid bestaat. Onze Veenendaalse burgerij bestaat over het geheel genomen niet uit een verzameling pretmakers. Wij zijn geen spontane feestvierders, eerder weloverwogen feitenherdenkers. De keren, dat wij hier in een ongeorgani seerde feestvreugde zijn uitgebarsten zijn op de vingers van één hand te tellen. Dat zal geweest zijn ik hoef er niet lang over na te denken met de bevrijding en ter gelegenheid van de vierhonderdste verjaardag van on ze plaats. Voor de rest is het feestgedruis altijd degelijk voorbereid door een aantal doorgewinterde héren van d'aloude vereniging „Oranjedag". Met als ge volg dat er veel of weinig mensen „ergens naar gaan kijken", alsof het een tentoonstelling geldt in plaats van een feest waar je bij betrokken dient te zijn. Met uitzondering van de drommen tienervolk die bij gebrek aan een beter gelegenheid in een garage de geneugten van de beat on dergaan. Tot m'n grote vreugde heb ik gelezen dat de jolijt rond de aanstaande ge boorte van een prinsje of een prinses je niet zal worden georganiseerd. De pret zal op de bestemde tijd moeten worden gemaakt. De mogelijkheden van een ouwerwets feest zitten er dus weer 'es in. De kans bestaat dat we dan verschoond blijven van met klompen klepperende boerendansers en ringstekend paardevolk. Allemaal ongeorganiseerd de straat op oran jeklanten en de onder ons mogelijk ook nog schuilende cliëntèle van een republiek. En de ouden van Oranjeda- gen maar organiseren: zomaar voor de vuist weg. Om jong van te worden. Het zal weer 'es tijd worden voor zo'n feest. Het verwondert me niks als u op dit moment bestraffend de vinger opheft en zegt: „Wout wil er een jan boel van maken. Dat mag niet. Het is hem altijd anders voorgehouden." Als dat zo is weet u het verschil niet tussen een dronkemansbende en een hartelijk feest. Het laatste staat of valt niet met het achterover mikken van een aantal glaasjes. Echt feest is er als alle mensen de straat opgaan met de bedoeling om feest te hebben, feest te maken. Dan gaat het anders dan gewoon. Geen harmonie, die volgens een nauwkeurig opgestelde routebeschrijving straatje in, straatje-uit gaat, maar muzikan ten die al blazend wel zullen zien waar ze terecht komen. En mochten ze onderweg de concurrentie tegenko men, dan hoeft dat geen problemen op te leveren, want ze denderen om 't hardst langs elkaar op. We zijn niet sterk in zulke uitspattin gen. We houden het liever een beetje in stijl, een beetje gewichtig. Met recepties bijvoorbeeld. De gelegen heden om te feliciteren zijn nooit van de lucht. Daar zijn diverse feiten voor aan te grijpen. Bijvoorbeeld en ik verklaar dat dit voorbeeld op louter toeval berust als een voet balelftal kampioen wordt. De gebrui kelijke manifestaties bestaan dan in het feestelijk rondrijden van clublei ding plus elftal. Vervolgens gaat de leiding als men enigszins tot beda ren gekomen is op een rij staan in een plaatselijke horeca-onderneming om zich te laten gelukwensen met het kampioenschap, dat de jongens van het eerste behaald hebben. De jongens die de punten bij elkaar ge trapt hebben, mogen op dat moment aan een tafeltje van een glaasje on- gedistilleerd nippen en een zoutje van een schaaltje pikken. Het amusante is, dat het elftal het be stuur de kans kan geven om nog eni ge tijd te blijven recipiëren. Het kam pioenschap van de afdeling kan ge volgd worden door 't kampioenschap van de totale klasse, ook wel ge naamd het landskampioenschap. Speelde de ploeg nog niet in de hoogst- bereikbare klasse dan blijft er tenslot te nog de mogelijkheid van promotie. En bij iedere volgende trap rpikt het bestuur de corsage op, springt in de houding en laat zich de hand zwenge len door dezelfde vertegenwoordigers en afgevaardigden. En als dan de club hetzelfde jaar nog een aantal jaren bestaat dat de moei te van een receptie waard is, dan blijf je lachen. Mevrouw T. Brouwer-Bruins, onderdi rectrice van de leeszaal, bevestigde de woorden van de heer Thoomes. „Wij hebben er nog niets definitiefs van ver nomen", zo luidde haar standpunt. De urgentie van een nieuw, eigen gebouw is volgens haar een uitgemaakte zaak, niet alleen vanwege het nijpende ruim tegebrek. Zo is het bovendien voor ou dere lezers een bezwaar de trappen te moeten beklimmen als men de biblio theek wil gaan bezoeken. Mevrouw Brouwer noemde nog ande re argumenten: „Ik vind dat er in een dorp of eigenlijk in een stad als Vee nendaal een eigen bibliotheekgebouw moet zijn. Er wordt een raadhuis ge bouwd, een politiebureau, een lyceum, en nog veel meer dingen. Maar 'n lees zaal wordt over het hoofd gezien De hoop van mevrouw Brouwer is voor al gericht op medewerking van het ge meentebestuur om aan de bestaande si tuatie een eind te maken. Ze zegt: „Gis teren las ik in de krant dat bij de aan besteding van het nieuwe politiebureau is gebleken dat de laagste aanneemsom twee ton onder de raming van de ge meente is gebleven. Da's een meevaller tje voor de gemeente nietwaar?... en toen heb ik bij mezelf gedacht: als er voor die twee ton nu eens een nieuwe leeszaal zou worden gebouwd. Dan wa ren wij uit de brand Het ruimtegebrek manifesteert zich dagelijks. Vooral vrijdagsavonds en za terdags wordt de bekrompen huisves ting door het grote aantal bezoekers duidelijk aangetoond. Bijna alle ruimte die er is wordt in beslag genomen door de boeken. Voor studie- en leeshoeken is nauwelijks plaats over. Bovendien dreigt het gevaar dat de bibliotheek als geheel onoverzichtelijk wordt. Nu al zijn er reeksen boeken on dergebracht in de werkkamer of ze lig gen op de rekken in plaats van dat ze er gerangschikt binnen in staan. VEENENDAAL In de week van 3-8 april wordt ook in Veenendaal de jaarlijkse Simavi-collecte gehouden. Vele dokters en verpleegsters in de tro- penlanden zetten hun persoon en hun kennis in voor de hulp aan mensen, die aan vaak afschuwelijke ziekten lijden, veroorzaakt door onhygiënische toestan den en ondervoeding, door onkunde en verkeerde behandeling. Duizenden men sen komen zonder ook maar één dub beltje op zak naar de ziekenhuizen en poliklinieken, naar dokters en verpleeg sters, in de hoop van hun ziekte en kwa len te worden verlost. Velen werden bijtijds gered. Maar ook velen stierven, zonder dat er een dokter aan te pas kwam. SIMAVI helpt waar zij kan en wil gaarne van de door u gegeven gelden steeds meer ongelukkige zieke mensen redden door het schenken van medicij nen, instrumenten, verbandmiddelen en verplegingsartikelen. Iedere dokter en verpleegster, die in tropenland een ver antwoord stuk werk doet, wordt door SIMAVI voorzien van het onontbeerlijke materiaal. Er wordt niet gevraagd naar geloof en er wordt niet gekeken naar huidskleur. Iedereen wordt geholpen. Hoe groter uw offer, hoe meer hun le venskans Het SIMAVI-Comité Op maandag 3 april zal er een vijf minuten durende uitzending per televi sie verzorgd worden door Socutera. De belangstelling voor het boek groeit nog steeds, ondanks de concurrentie van televisie en andere mogelijkheden tot ontspanning. Vandaar dat men ook het boekenbezit steeds moet uitbreiden en aan de tijd moet aanpassen. Het ruim tegebrek belemmert deze ontwikkeling en zo heeft men zich al genoodzaakt ge zien de aanschaffing van romans in vreemde talen te beperken. In 1965 brachten ongeveer 3500 perso nen een bezoek aan de leeszaal en zij „verslonden" samen 82.272 boeken. In 1961 bedroeg dit aantal nog 70.407; een toeneming van circa 17 procent. Dr. Thoomes gaf de verzekering dat het bestuur al het mogelijke in 't werk stelt om op korte termijn een beter on derdak te verkrijgen. Dat was ook ei genlijk het enige wat hij over de toe komstige huisvesting kon meedelen. „Echt", zei hij, „we weten nog hele maal niet waar we terecht zullen ko men... Gemeentesecretaris D. v. Ma nen, die tevens penningmeester van 't leeszaal-bestuur is, deelde mee dat men ook van gemeentezijde nog geen zinnig woord over de toekomst kan zeggen. Van het gerucht dat de bibliotheek te zijner tijd in de gebouwen van 't Chr. Lyceum zal worden ondergebracht, zei hij slechts dat deze mogelijkheid wel eens ter tafel gekomen is, zoals dat ook met andere oplossingen het geval is geweest. RENSWOUDE Met ingang van 3 april krijgt Renswoude een eigen tand arts in de persoon van de heer Engels- ma, Eikenlaan 29. Voor vele Renswou- denaren die met een slecht gebit rond lopen, een goed bericht. Wethouders van Amerongen gelet op ar tikel 133 van het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens maken bekend dat bij besluit van de raad dier gemeen te van 20 maart 1967 is vastgesteld de volgende maatregel: Af te sluiten voor alle verkeer uit gezonderd fietsen in oostelijke rich ting, het gedeelte van het Zandvoort ge legen tussen de Nederstraat en het wegje lans de openbare school. O. R. van den Bosch, burgemees ter. A. Korten, secretaris. LEERSUM Gisteravond gaf de Leersumse accordeonvereniging „Crescendo" een uitvoering in de zaal van hotel „Het Centrum". Tegen de gewoonte in trok deze avond geen volle zaal. De thuisblijvers hebben echt een geweldige avond ge mist. De voorzitter van Crescendo, de heer G. Putman, richtte in zijn openings woord een speciaal woord van welkom to de beschermvrouwe van de vereni ging, mevrouw mr. C. M. s' Jacobs-des Bouvrie, burgemeester Van Leersum. De heer Putman zei o.a. tegen de bur gemeester, dat de uitvoering niet zo lang zal duren als de raadsvergadering ADVERTENTIE Cruyïïie LEDER 8, SPORT A C MAGAZUN S en bovendien zal het geheel niet zo een tonig zijn. De accordeonverening bestaat uit een 20-tal actieve leden, voorname lijk jongeren. Het bestuur streeft er naar om elk lid een uniform te ver strekken. Juist vanavond zijn weer 6 nieuwe uniformen aangekomen, zodat de penningmeester een niet al te vro lijk gezicht zal hebben, aldus de voor zitter. De accordeonnummers werden onder leiding van de bekwame dirigent D. Willemse goed en vlot gebracht. De ou verture „La Frisonnetta" in D en de ouverture „Ein Ferientag" werden op geweldige wijze gespeeld. De Russische volksmelodieën van J. Knüman werden door het publiek hoog gewaardeerd. Vooral het solistisch werk van Nanda Putman en Rieneke van Veenendaal toonde aan, dat deze meis jes hun instrument beheersen. Het op treden van het mannenkoor Con Brio's 574 T.D. van de Tankwerkplaats uit Amersfoort was voor iedereen een ver rassing. Dit koor bestaat uit ongeveer 40 zangers, die in hun pauze tussen de middag repeteren. Dat er veel gerepe teerd wordt, werd in Leersum duidelijk AMERONGEN Zaterdag 1 april wordt in de gemeente Amerongen weer grof vuil opgehaald. Onder grof vuil wordt niet verstaan het z.g. bedrijfsafval. De laatste keer is gebleken, dat er in het bijzonder bij de bedrijven veel afval klaar stond om mee te nemen. Dit is echter niet de be doeling. De bedrijven, die veel afval hebben, wordt verzocht om zelf dit af val naar de vuilnisstortplaats te vervoe ren. Voor de goede orde wordt nog mede gedeeld, dat de stortplaats geopend is op maandag en donderdag de gehele dag, dinsdag en vrijdagmidag en zater dags van acht tot twaalf uur. OPHEUSDEN De wedstrijdploeg van de afdeling EHBO te Opheusden neemt zaterdag 8 april in Arnhem deel aan een kringwedstrijd. Gezien de goe de resultaten van het vorige seizoen lig gen de kansen voor de Opheusdenaren bijzonder gunstig. Crescendo op de planken. bewezen. Wat een volume, wat een zui verheid van stemmen, wat een veelzij digheid van repertoire. Vijf jaar geleden werd dit koor opge richt. De leden zijn in dienst van het rijk. Hun koor staat echter volkomen los van het werk. Alles wordt met ei gen middelen gebracht. De kleding is uniek voor een mannenkoor in Neder land: een rood colbert en een zwarte pantalon. De kosten van deze uniformen werden in een jaar tijd door de mensen op de tankwerkplaats bijeengespaard (f 6500). De naam Con Brio, wat betekend met levendigheid, met vuur, werd alle eer aangedaan. De nummers werden leven dig en met vuur gebracht. Het Russisch volksliedje Kaljinka werd groots vertolkt. De 12 rovers met de uitstekende solist Jan Goed vree werd door het publiek met een enorm applaus beloond. De Con Brio's hebben nauw contact met het koor van het 7de Amerikaanse leger dat gelegerd is in Duitsland. Vo rig jaar hebben ze met dit koor een tournee door Nederland gemaakt. Dat de Con Brio's nog graag een keer teruggezien werden, was duidelijk aan het langdurige applaus van het publiek. De dirigent van dit koor, de heer J. A. Schrijer bleek een uitstekend leider te zijn. Hij beheerst zijn vak volkomen en toen het publiek niet ophield met ap plaudisseren gaf het koor spontaan twee toegiften. Heden, vrijdag RENSWOUDE Gebouw Rehoboth 19 uur: Opening Ba zaar muziekvereniging. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uun „Het Experiment". Morgen, zaterdag VEENENDAAL Sportlaan 10 uur: Opening instructie- bad. Instruetiebad 15 uur: Demonstratie# zwemles en gelegenheid voor bezichti ging. RENSWOUDE Gebouw Rehoboth: Bazaar voor de mu ziekvereniging. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 u.: „Het Experiment". LEERSUM De burgemeester van Leersum maakt bekend, dat vanaf maandag, 3 april 1967 en vervolgens elke le maandag van de maand (uitge sloten feestdagen, herdenkingsdagen, etc.) te 12.00 uur precies de B.B.-waar- schuwingssirene zal worden beproefd. Indien op dat tijdstip de proefsirene gaat, behoeft men zich dus niet onge rust te maken. VEENENDAAL Zaterdagoch tend wordt het nieuwe instruetiebad aan de Sportlaan officieel geopend door burgemeester Hazenberg, 's Middags bestaat er van twee tot vijf uur gele genheid het bad te bezichtigen. Be langstellenden zijn dan van harte wel kom. Uit de publikaties, die m de pers over 't bad zijn verschenen, zal inmid dels duidelijk zijn geworden, dat 'n be zoek zeker de moeite waard is. RENSWOUDE Door bijzondere om standigheden en met buitengewone vol macht van de betreffende instantie zal zaterdagmiddag aanstaande een grote viswedstrijd worden georganiseerd in het kanaal tegenover het kasteel te Renswoude. De verschillende deelne mers zullen worden ingedeeld naar leef tijdsklasse. Teneinde zo veel mogelijk mensen in de gelegenheid te stellen een visje te verschalken is het inschrijfgeld zo laag mogelijkgehouden. Nadere bijzonderheden omtrent aan vangstijd en inschrijvingsprijs staan vermeld op de in het dorp aangebrach te raambiljetten. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385) 2244 Veemarkt Utrecht, 30 maart 1967. Totale aanvoer 3821 stuks; runderen 1332 stuks; vette kalveren 244 stuks; graskalveren 51 stuks; nuchtere kalve ren 1707 stuks; schapen 374 stuks; lammeren 76 stuks; bokken en geiten 37 stuks. Prgzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk 1100,1350, kalfvaarzen, per st. 980,- 1280, vare koeien, per st. 875,1060, pinken, per stuk 675,- 810, stieren, per stuk 800,- 1050, graskalveren, p. st. 390,535, nucht. kalveren, p. st. 35,60, fokkalveren, p. st. 100,- 240, schapen, per stuk 85,- 125, lammeren, p. st. 40,- 140, bokken en geiten, per stuk 10,- 54,vette koeien le kwal., per kg gesl. gew. 4,4,30; vette koeien 2e kwal., per kg gesl. gew. 3,85 - 3,95; vette koeien 3e kwal., per kg gesl. gew. 3,75 - 3,90; vette kalveren le kwal., per kg lev. gew. 2,45 - 2,65; vette kalveren 2e kwal., per kg lev. gew. 2,35 - 2,45; vette kalveren 3e kwal., per kg lev. gew. 1,90 - 2,35; nuchtere kalveren, per kg lev. gew. 1,10 - 1,50. Overzicht (resp. handel en pryzen): melk- en kalfkoeien vlotter, ruim prijs houdend; vette koeien redelijk, prijshou dend; vare koeien redelijk, prijshoudend; vette kalveren slecht, beduidend lager; graskalveren matig, ruim prijshoudend; nuchtere kalveren rustig, lager; fokkal veren rustig, lager; schapen willig, lager; lammeren willig, prijshoudend. SCHERPENZEEL Aanvoer 900.000 eieren. Prijzen voor kippeëieren van 12,50 tot 13,00 per 100 stuks; henne- eieren van 8,50 tot 12,per 100 st. Handel redelijk nnaiMMMViMki Ons land telt op het ogenblik 849 zelfstandige gereformeerde kerken. Sedert januari van dit jaar werden vier nieuwe kerken geformeerd. De kerkeraad van de chr. gerefor meerde Pniëlkerk te Veenendaal heeft besloten het tijdstip van de jaarlijkse bid- en dankdiensten voor gewas en arbeid afhankelijk te stel len van de ploegendiensten op de bedrijven. In principe werd wel beslist, dat voortaan 's middags en 's avonds een dienst zal worden gehouden, maar mocht voor vele gemeentele den in verband met werk in ploegen een morgendienst beter uitkomen dan zal men hiertoe overgaan. Binnenkort zal een nieuwe jaar gids van de hervormde gemeente te Veenendaal verschijnen. De uitgave van een dergelijke gids zal geen overbodige luxe zijn, want de laatst verschenen gids draagt de jaartallen 1963-1964. In Austerlitz zitten de gerefor meerden omhoog, omdat de organist tot september a.s. de muzikale bege leiding van de diensten niet kan ver zorgen. In „Centraal Weekblad" wordt gevraagd wie hen uit de moei lijkheden kan helpen. Aspirant-orga nisten zijn een keer in de zes weken vrij van dienst, omdat men dan de beschikking heeft over een voorgan ger, die zelf het instrument kan be spelen Ook dit jaar zal men in Leersum zorgen voor een interkerkelijke aan kondiging van de kerkdiensten ten behoeve van de zomergasten. De ge reformeerde kerk van Leersum zal bovendien in de vakantiemaanden een proef nemen met de ontvangst van vakantiegangers in de ontmoe tingsruimte van de kerk. Door de gereformeerde zendings- bond (in de hervormde kerk) is vo rig jaar 1.151.718 gulden ingezameld voor de zending. Gemiddeld per ge meente is dit 3000 gulden. De op brengst steeg vergeleken bij 1965 met ruim 130.000 gulden. De begroting, die de hervormde kerkvoogdij te Ederveen heeft opge steld beloopt een bedrag van ruim 50.000 gulden. Als inkomsten heeft men daar o.a. tegenover gesteld 19.000 gulden uit collecten en 9.000 aan zitplaatsengeld. De opbrengst van de vrijwillige bijdragen is begroot op 17.000 gul den. Als richtlijn voor de hoogte van deze bijdragen geeft de kerkvoogdij aan 1 procent van het netto-jaarinko men. Dinsdag 4 april zal in de hervorm de kerk te Ederveen een zangavond worden gehouden van de Bijbelkiosk- vereniging. Medewerking verlenen, naast Kees Deenik, die de samenzang zal bege leiden en enkele soli zal zingen, het hervormd koor „Con Amore" te Budding, het jeugdkoor Ederveen, onder leiding van Jo Boeve-Tolle- naar, de organist Gert van Surksum en de trompettist P. v. Hees. Spre ker is ds. J. C. de Bie, hervormd predikant te Ederveen. De bijbelkring van de chr. gere formeerde Pniëlkerk te Veenendaal houdt morgenavond een openbare vergadering in een van de kerkelij ke gebouwen aan de Hoofdstraat. Onderleiding van ds. J. Keuning zal van gedachten worden gewisseld over vragen omtrent de viering van het Heilig Avondmaal. De hervormde kerk te Veenendaal ontving uit de nalatenschap van een gemeentelid een legaat van 2000 gul den. Op uitnodiging van de hervormde jongelingsvereniging „Natanaël" en de meisjesvereniging ,,'t Oog om hoog" te Veenendaal zal op woens dag 5 april in de Vredeskerk spre ken ds. J. Catsburg te Opheusden over het onderwerp „Strijdt de goe de strijd". Tot ouderling van de hervormde wijkgemeente Zuid te Veenendaal is gekozen de heer E. Ooms. Tot ambtsdragers der chr. gere formeerde Bethelkerk te Veenendaal werden gekozen de heren C. N. Har deman en R. van Haaselaar (als ouderlingen) en de heer T. v. Beek (als diaken). Eén van de ouderlingen van de ge deformeerde kerk te Den Dolder heeft ontheffing uit zijn ambt ver zocht op grond van overwegende be zwaren tegen de preek die ds. A. Schouten daar op zondag 12 februari j.l. heeft gehouden. In deze preek werden de gemeenteleden opgewekt om op woensdag 15 februari d.a.v. confessioneel te stemmen. De predi kant sprak naar aanleiding van Mar kus 8, vers 23: „Ga weg, achter mij Satan". De bezwaarde ouderling was van mening, dat het verleden tijd was dat de kerk voor haar leden een politie ke keuze doet. Zij moet de mondig heid van verantwoordelijkheid van haar leden respecteren en honoreren. De kerkeraad stelde zich achter de predikant; omdat deze naar zijn ge voelen niet handelde in strijd met Schrift en belijdenis. De ouderling heeft ontheffing gekregen. De Gereformeerde Gemeente (syn) te Veenendaal heeft een beroep uit gebracht op ds. G. Schipaanboord te Apeldoorn. nmmummi tUUMMV

De Vallei | 1967 | | pagina 3