„Met Reitsma wil ik niet samenwerken..." Tweede camping in Kesteren nog dit seizoen open voor bezoekers Rhenen is klaar om de geboorte van Oranjetelg te vieren VVD-raadslid Slijkhuis heeft bezwaar tegen opvolger van drs. Verbeek VVD-leden gisteren in speciale vergadering bijeen Zomer in „Eltheto" Eigenaar M. Geurts: „Streven naar combinatie rust en ontspanning Naam „Bloeiend Land is goed gekozen Recreatie in onze streek voor hen die rust zoeken CHEVROLET BON ABONNEMENT BON PROEFNUMMER Denk overal en altijd weer aan het kind in 't verkeer Ja a rv e rg ade ring „Groene Kruis" te Opheusden TWEE WEKEN V.A-B. KIRPESTEIN 0 P E L Enquête over boerderijgebruik ZET DE SCHAAR ER IN J aarvergadering E.H.B.O. Opheusden SOLA elite Fantastisch experiment BURGERLIJKE STAND I Zienswijze van burgemeester Pott: Raad van Arbeid Opheusden Predikant beroepen in Opheusden Gelderse E.H.B.O.- kampioensehappen in Opheusden VRIJDAG 31 MAART 1967 (van een onzer redacteuren) LEERSUM Gisteravond belegde de afdeling Leersum van de Volks partij voor Vrijheid en Democratie een buitengewone ledenvergadering in hotel „Vogelesang". Het doel hier van was de leden te informeren over de achtergronden van het bedanken van drs. J. A. M. Verbeek als lid van de raad, omdat hij, zoals hij on langs in een raadsvergadering heeft meegedeeld, op D '66 heeft gestemd. Bovendien bestond de mogelijkheid dat in de besloten ledenvergadering bekend zou worden of dr. K. Reit sma, die volgens de Kieswet de op volger van drs. Verbeek is, bereid zou zijn de opengevallen paats in de raad in te nemen. De heer Reitsma, die nog tot midden april de tijd heeft, om een beslissing te nemen, verscheen echter niet op de vergadering, vandaar dat het nog een open vraag blijft of hij inder daad de opvolger zal zijn. Het uit blijven van het standpunt van de heer Reitsma houdt wellicht ver band met diverse persoonlijke ach tergronden. In VVD-kringen bestaat de vrees dat de heer H. Slijkhuis, het andere zittende raadslid, niet bereid zal zijn met de heer Reitsma samen te werken als deze te kennen geeft wel in de raad zitting e zullen ne men. Gisteravond heeft de heer Slijkhuis in de ledenvergadering openlijk gezegd, dat hij er van zijn kant geen prijs op stelt samen met de heer Reitsma de VVD-fractie te vormen. De heer Reitsma, een gepensioneerd dierenarts, heeft als Leersums raadslid nog geen ervaring. Bij de vorige ver kiezingen werd hij in de raad gekozen, maar trok zich nog voor hij werd beë digd terug. „Dat klopt", verklaarde hij gisteren. „Op de avond dat ik beëdigd zou wor den ben ik er weer uitgestapt omdat ik het met bepaalde zaken niet eens was..." Hij zei ook dat de controverse van destijds, waarbij uiteraard de heer Slijkhuis ten nauwste was betrokken, Uit de wereld was geholpen. ,,Ik heb er een streep onder gezet", zo vertelde hij. Maar daarnaast was hij van mening dat een eventuele toekomstige samen- OPHEUSDEN Hedenavond vindt jaarlijkse algemene ledenvergadering in hotel „De Zwaan" te Opheusden de plaats van „Het Groene Kruis". Ditmaal staat de jaarvergadering voornamelijk in het teken van de bestuursverkiezing, omdat het afgelopen seizoen drie be stuursleden hun medewerking moesten laten afweten. Tijdens de bestaansperio- de van de Opheusdense afdeling 53 jaar is het nooit eerder voorgekomen, dat op dezelfde vergadering drie nieuwe bestuursleden moesten worden gekozen. In verband met haar leeftijd gaf me vrouw Jansen-Schuiling te kennen, dat zij wilde aftreden. Meer dan 38 jaar was zij bestuurslid, ongetwijfeld een record in kringen van Het Groene Kruis te Opheusden. Ook mevrouw J. van de Kolk heeft in verband met het bereiken van de 65-jari- ge leeftijd gemeend te moeten aftreden. De heer R. Verwoert was genoodzaakt in verband met familieomstandigheden zijn bestuursfunctie neer te leggen. Het aantal leden van het Groene Kruis te Opheusden bedraagt momenteel 700. Het bestuur verwacht op de vergadering die om half acht begint een grote op komst. DRSJ. A.M. VERBEEK geen opvolger werking met de heer Slijkhuis hem moeilijk zou vallen. De heer Slijkhuis neemt «een wat ra dicaler standpunt in: „Ik wil onder geen voorwaarde samenwerken met de heer Reitsma, die beslissing heb ik voor mezelf genomen. Dat wil abso luut niet zeggen dat ik zal bedanken als raadslid als hij zijn benoeming aanneemt.... daar is geen sprake van." De heer Schaap, secretaris van de Leersumse VVD-kiesvereniging, gaf gis teravond laat, na afloop van de leden vergadering antwoord op enkele vra gen. „Ik kan natuurlijk niet te veel zeg gen", zo stelde hij vooraf. „Het was tenslotte een besloten ledenvergade ring...." „We vonden dat onze leden er recht ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE LEERSUM In de gemeenteraads vergadering van woensdag deelde de burgemeester mee, dat er onder de Leersumse verenigingen een enquête gehouden zal worden naar aanleiding van de bestemming boerderij De Lan ge- Alle verenigingen, die van dit gebouw gebruik willen maken en met welk doel zullen hun ideeën en wensen kenbaar kunnen maken. Deze enquête zal worden gehouden door een commissie, samengesteld uit de volgende raadsleden: v. d. Bodgerd, Dell, Takken en Slijkhuis. Raadslid Dell stelde voor om met deze commissie een bezoek te gaan brengen aan Bergum in Friesland. In deze plaats is ook een oude boerderij omgebouwd tot Dorps huis. op hadden om meer over het bedanken van de heer Verbeek te weten, dan de kranten er over geschreven hebben. Vandaar dat we die vergadering heb ben belegd. Onze leden moesten geïn formeerd worden, daar ging het om." De heer Schaap ontkende dan ook dat men bijeen gekomen was om te dis cussiëren over de opvolging van de heer Verbeek. ,,De verantwoordelijk heid om „ja" of „nee" te zeggen tegen zijn benoeming berust persoonlijk bij de heer Reitsma, daar staan we als vergadering buiten. Ik wil ook niet op de zaken vooruit lopen. D eheer Reit sma heeft nog twee weken de tijd om zich te beraden." De heer Schaap toonde zich er bui tengewoon verheugd over dat de heer Verbeek bereid is geweest zijn taak als raadslid op zich te willen nemen tot er een opvolger zal zijn. Wie die opvolger wordt blijft dus voorlopig nog een open vraag. De di verse persoonlijke factoren die mee zijn gaan spelen, houden het antwoord op deze vraag voorlopig nog vast. „Ik heb nog tot midden april de tijd om me te beramen", zegt dr. Reitsma en het ziet er naar uit dat hij die reste rende veertien dagen zal benutten. De dokter staat na de heer Slijkhuis als tweede op de kandidatenlijst. VEENENDAAL Hoewel „De Bilt" het nog over nachtvorst en het over la ge temperaturen heeft, wordt momen teel in Eltheto de indruk gewekt, dat het reeds volop zomer is door drie plaatselijke middenstanders, die geza menlijk een deel van hun collectie aan het publiek tonen. Het zijn: Artifoto, Van den Bosch en G. H. van Leeuwen. Vooral de twee laatstgenoemden bren gen in deze expositie een echte zomer- sfeer. De firma Van den Bosch (Hoofd straat) toont een groot aantal kampeer- artikelen. Behalve een grote tent (met ventilatie tussen binnen- en buitendak), heeft men als nieuwtje een gaslamp, die aan een tentstók gehangen kan wor den, maar ook op een tafelrand geklemd. De lamp kan zowel met de kous naar boven, als met kous naar beneden bran- den. Een ander nieuwtje, dan Van den Bosch brengt is een elektrische pomp voor de luchtbedden. Het apparaat werkt op de accu van de auto, Artifoto heeft een deel van zijn came ra-collectie, alsmede projectors en der gelijke opgesteld. Een novum is hier een dda-projector, die op afstand door middel van een zendertje bediend kan worden. Ook heeft men een automatische dia viewer, waarin de plaatjes in een ma gazijn na enkele seconden verwisseld kunnen worden. Deze.stand op de expo sitie komt in plaats van de camera show, die Artifoto jaarlijks pleegt te houden. De Firma Geha (Van Leeuwen) ten slotte brengt een groot aantal tuinge reedschappen. Hoewel niet direct van de laatste weken is toch haar motorgras maaier op luchtkussen een nieuwtje, dat nog niet velen van dichtbij gezien zullen hebben. Het is een cirkelmaaier, zonder wielen. Het voordeel is, dat men ook de randen van het gazon en het gras onder bomen en struiken gemakke lijk kan maaien. Een ander aardigheid je is een grasschaar aan een steel, die zowel in horizontale als in verticale rich ting kan knippen, doordat de schaar draaibaar is. Het meest in het oog lo pend is een plastic tuinvijvertje, dat voor enkele tientjes geleverd wordt. Er in geplaatst is een fonteintje, dat het water uit de vijver oppompt. De show is heden van 16-22 uur en morgen van 14-22 uur geopend. KESTEREN Over enkele weken wordt in de gemeente Kesteren een tweede camping in gebruik genomen, die de naam „Bloeiend Land" zal gaan dragen. Op het uniek gelegen terrein aan de Markstraat te midden van een stukje ongerept Betuws natuurschoon is de initiatiefnemer, de heer M. Geurts, momenteel druk bezig om de nieuwe camping nog voor het komend seizoen in gereedheid te brengen. De recreatieve mogelijkheden in dit ge deelte van de Betuwe zullen mede dank zij zijn initiatief belangrijk worden uitgebreid. De grootte van de camping bedraagt ruim anderhalve hectare, terwijl de toebehorende water plas eveneens anderhalve hectare be slaat. De zeldzaam mooie en natuur lijke ligging van de camping „Bloei end Land" belooft volgens insiders een toeristische trekpleister te wor den, die weldra in geheel Nederland bekendheid zal hebben verworven. Een en ander zal zijn vruchten zeer zeker afwerpen met name voor de midden stand in de gemeente Kesteren. „Aangezien is gebleken, dat de be hoefte aan recreatie met name in onze gemeente een stijgende lijn vertoont, ben ik op het idee gekomen om een camping te stichten", aldus de toekomstige exploitant van „Bloeiend Land", de heer M. Geurts. „Wat de ligging van het terrein betreft", ver volgt hij, „bestond hiervoor een ideale gelegenheid. Vooral toeristen, die water in hun nabijheid wensen kunnen wij al het mogelijke bieden. Er wordt onder andere een visdam aangelegd, waarop ruim 25 vissers on gehinderd hun liefhebberij kunnen be oefenen. Daarnaast zal veel aandacht worden geschonken aan de visstand, die jaarlijks op peil wordt gehouden." Ook de zwemliefhebbers kunnen tij dens hun vakantie op „Bloeiend Land" hun hart ophalen, terwijl voor de zon nebaders een aardig strandje zal worden aangelegd. De visdam uniek in Nederland ligt ver genoeg van 't zwemgedeelte af om de vissers geen last te bezorgen. Over de gehele cam ping verspreid bevinden zich vruchtbo men waar de gasten tijdens de oogst- oeriode ongelimiteerd van mogen pluk ken. Bovendien kunnen zij uiteraard tijdens het voorseizoen genieten van de prachtige bloesem, die zich rondom en op de camping overvloedig zal bevin den. De naam „Bloeiend Land" is wat dit betreft niet ten onrechte gekozen. De heer Geurts vertelde, dat zijn camping uitsluitend toegankelijk zal zijn voor caravans. Hierbij wordt voor namelijk gedacht aan vaste staan plaatsen, waarvoor een speciaal tarief bestaat. „Je krijgt hierdoor het gehele seizoen voornamelijk vaste gasten, die hun weekeinden en vakanties in de ca ravan door willen brengen. Deze vorm van toerisme raakt steeds meer „in". Vele Nederlanders bezitten, dank zij hun caravan, reeds een tweede woon gelegenheid. Men kan hierdoor zijn eigen plekje uitzoeken in de streek die hem lief is," aldus de heer Geurts, die op zijn camping de rust en de ontspan ning wil trachten te combineren tot 'n situatie, die vele „caravanners" zal aanspreken. Momenteel wordt op het toekomstige kampeerterrein koortsachtig gewerkt om de opening nog voor Pinksteren te kunnen laten plaatsvinden. Bij de aanleg wordt bijzonder veel aandacht besteed aan de toiletgelegenheden. Men is bij de ze werkzaamheden volledig overtuigd van de wensen der tegenwoordige kampeer ders. De camping krijgt bovendien over enige tijd de beschikking over een ontspanningsruimte, waarbij zich een terras en een bar zullen bevinden. Uit toerstisch oogpunt bekeïïën RHENEN Gisteravond laat is het officiële programma bekendgemaakt voor de festiviteiten ter gelegenheid van de geboorte van een prinses of een prins. De vereniging „Oranjedag" heeft er bijzonder veel werk van gemaakt. De geboorte wordt aangekondigd door het luiden van de klokken van de Cu- neratoren gedurende tien minuten, ge volgd door vreugdeschoten van de trans van de toren. Er zullen er 51 voor een Prinses worden gelost en 101 voor 'n Prins. Daarna volgt een feestconcert op het carillon door stadsbeiaardier Gijs Brinks uit Baarn. Verder zullen enkele herauten door de stad trekken voor het voorlezen van een proclamatie na voor afgaand trompetsignaal. In de avond van de geboortedag zal om 8.00 uur een lampionoptocht wor den gehouden waaraan naar schatting door 1700 kinderen wordt deelgenomen, terwijl ook de plaatselijke muziekkorp sen daaraan meewerken. De optocht vertrekt vanaf de Bantuinschool en volgt dan de volgende route: Nieuwe Veenendaalseweg, Populierenlaan, Ei kenlaan, Prunuslaan, Simon Stevinweg, Spoorbaanweg, Herenstraat, Fred. v. d. Paltshof. Voor de schooljeugd wordt het vol gende georganiseerd: De kinderen van Besluit meteen en vul een der beide bonnen In en verzend die vandaag nog, dan bent u spoedig op de hoogte. Wilt u mij noteren als abonnee op „De Vallei" voor: D 85 cent per week 3.60 pe~ "^aand 10.80 per kwartaal Ik wens te betalen- door storting op uw girorekening tegen kwitantie door wekelijkse afrekening Naam Adres Woonplaats Bezorgen bfl Dagblad De Vallei, Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal of ln als brief gefranl.- cdc envelop pe te verzenden naar dit adres. Om kennis te maken met „De Vallei" verzoek ik u mij enige dagen het blad op proef te willen zenden. Naam Adres Woonplaats Bezorgen bij Dagblad De Vallei, Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal of in als brief gefrankeerde envelop pe te verzenden naar dit adres. alle scholen in de gemeente worden ge trakteerd op beschuit met muisjes. Voor de kinderen van de kleuterscho len en de drie laagste klassen van de lagere scholen te Rhenen-stad wordt in de morgenuren een filmprogramma ver zorgd. Met de hoogste klassen van de lagere scholen te Rhenen-stad wordt in de middag een ganzenbordspel in de open lucht gehouden en wel op de Beu kenlaan, Ericalaan en Bremlaan. Hier aan zullen ruim 500 kinderen deelne men. Genoemde wegen zullen tijdelijk voor het verkeer worden gesloten. In verband hiermee wordt hen die aan de ze wegen wonen verzocht hun auto's tijdig elders te parkeren. Aan de scholen te Eist en Achter berg en die voor het voortgezet onder wijs te Rhenen is verzocht zelf de or ganisatie van een of andere festiviteit ter hand te nemen, waarbij financiële medewerking van de gemeente is toe gezegd. Voor zover thans bekend zijn enkele van deze scholen er reeds in ge slaagd een film-, dia- of poppenkastpro- gramma te organiseren. De uitvoering van een en ander is uiteraard sterk af hankelijk van het tijdstip van de ge boorte. OPHEUSDEN De koninklijke ver eniging EHBO afdeling Opheusden houdt op dinsdag 18 april in zaal Broek- huisen te Opheusden de jaarlijkse alge mene ledenvergadering. De bestuursle den H. J. Jonker, D. Capel-Roest en J. Willemsen zijn aftredend en herkies baar. Na het huishoudelijke gedeelte van de jaarvergadering zullen enkele EHBO-films worden vertoond. vormt de tweede camping in de ge meente Kesteren te zamen met de reeds bestaande camping „Lede en Oudewaard" een belangrijke bijdrage om de naam Kesteren op het gebied van recreatie in ons land meer bekend heid te geven. Het onlangs opgerichte initiatiefcomité om te komen tot de oprichting van een rayon VVV zal zeer zeker op dit gebied een steentje trach ten bij te dragen door in de toekomst evenementen te gaan organiseren met een nationale aantrekkingskracht. Een motto als: ,,De Betuwe is mooier dan u denkt" zou hierbij zeer zeker op zijn plaats zijn. ADVERTENTIE 'L:. I HORLOGERIE VAN MANEN HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL VEENENDAAL In het Luxor-thea- ter te Veenendaal dfaait tot en met zon dag 2 april de film „Fantastic Voyage", die de Nederlandse titel kreeg van „Fan tastisch Experiment". Misschien was de titel beter als men er het woordje „te" voor zou plaatsen. Dat neemt niet weg dat het een bijzonder boeiende sience-fiction-film is. Om het leven van een zekere Benes te redden laten twee artsen en twee technici zich met een duikboot, die meer op een vreemd ruimtevaartuig lijkt, miniaturiseren zo dat zij door middel van een injectienaald in het lichaam van de patiënt kunnen worden gebracht om een hersen-opera- tie te verrichten. Omdat het vrouwlijk schoon nu eenmaal niet mag ontbreken gaat er ook nog een knappe doktersas sistente mee. In het lichaam gekomen wordt de filmbezoeker een vrij natuur getrouwe indruk gegeven van wat zich daar voor processen afspelen. Of deze adembenemende belevenissen nog niet genoeg zijn, wordt er ook nog een sabo- tage-verhaaltje omheen geweven. Of schoon de filmbezoeker zich er voortdurend van bewust is zwaar in de boot te worden genomen is deze film ze ker de moeite van het kijken waard: de goede kleuren, de bijna abstracte scènes als bloedlichaampjes, cellen en longen in close-up worden genomen en de span ning die er toch wel in zit door de geva ren van het lichaam in verhouding tot mensen die de grootte hebben van een molecule en die heel gemene dokter, die de operatie van Benes wil laten mis lukken. Dóór de geheel nieuwe indruk ken die de filmbezoeker krijgt, is het matige cliché-spel van o.a. Stephen Boyd Raquel Welch en Edmond O'Brien niet hinderlijk. De regie van de film berust bij Richard Fleischer en het verhaal werd geschreven door Otto Klement en Jay Lewis Bixby. De film is in cinema scope en kleuren. De camping „Bloeiend Land" draagt op het ogenblik nog haar winterkleed, doch over enkele weken als de fruit bomen bloeien zullen de bezoekers kunnen genieten van een stukje uniek natuurschoon. Er wordt koortsachtig gewerkt om de camping nog voor de Pinksteren te kunnen openen. Aan de oever van de enorme waterplas wordt een bootje in gereedheid gebracht waarvan de vissers kunnen gaan pro fiteren. mm DE HEER GEURTS JR. ,<rtthti\ Geboren: Marina P., d. v. L. W. Ha- ge en A. Martens, Eist; Adrianus N. d. v. J. van de Scheur en J. Roubos, Eist; Martinus, z. v. J. C. van Hattem en N. C. van Oort, Amerongen; Hendri- ka J. d. v. H. van Ginkel en J. van Laar, Overberg; Johanna W. d. v. H. van de Kraats en A. Budding, Veenen daal; Ronald A., z. v. G. J. van Baa- ren en T. A. de Man, Ede. Ondertrouwd: B. J. W. Schinkel en J. van Geenhuizen; D. C. van Stempvoort en J. P. van Breenen; H. E. T. Gerrit sen en W. van Willigen. Overleden: Adriaantje E. Vaandra ger, 71 j., e. v. H. Kruidenier, Eist; E. J. Romein, 75 j., ong., Veenendaal; M. van Barneveld, 74 j., geh. gew. met A. Bruijs, Veenendaal; Elena Pjatko, 46 j., e. v. M. H. Hortsman, Veenendaal. Elders geboren: te Amersfoort Maria W. d. v. H. A. Schuilenburg en A. v. Eek. Gekleurde wolken Met behulp van chemicaliën is kleur gegeven aan de hemel boven de oostkust der Verenigde Staten. Het doel was een studie van de winden en elektrische velden op grote hoogte. Van Wallops Island in Virginia, waar een station van de nationale dienst voor lucht- en ruimtevaart (NASA) is gevestigd, zijn raketten afgevuurd, die op hoogten van 80 tot 320 km hoeveel heden tri-ethylboraan en barium vrij gaven. De tri-ethylboraan vormde op hoogten van 80 tot 150 km blauw-witte wolken terwijl de barium rood-groen-blauwe wolken veroorzaakte op hoogten van 230 tot 320 km. „In de gemeente Kesteren zal men voornamelijk moeten streven naar een vorm van recreatie voor hen die wer kelijk rust zoeken", aldus burgemees ter D. J. Pott toen wij deze zijn ziens wijze vroegen over de taak die de ge meente Kesteren in de toekomst op het gebied van recreatie zal dienen te gaan vervullen. „Men dient er reke ning mee te houden, dat er in ons land een aanzienlijk aantal mensen bestaat, dat zoekt naar een gebied, dat niet als recreatiegebied bekend staat door de grote drukte en de vele toeristen." Bur gemeester Pott gaf te kennen, dat het gemeentebestuur alle initiatieven, die tot doel hebben recreatie in zijn ge meente meer leven in te blazen, mo reel zal steunen. „Wij blijven echter voorlopig alleen de mogelijkheid voor recreatie stellen. Het is nu eenmaal in eerste instantie niet de taak van de plaatselijke over heid om de recreatie van buitenaf te bevorderen. Wij hebben onze handen al meer dan vol aan de recreatie voor inwoners van de gemeente. Het toeris me bevorderen ligt meer op de weg van de VVV en het particulier initia tief", aldus burgemeester Pott, die echter wel van mening was, dat de Be tuwe zich bij uitstek voor toerisme leent. Een bepaald aantal toeristen maakt bossen somber. Onze streek is voor hen bijzonder aantrekkelijk." De burgemeester ziet de industriële ontwikkeling op dit moment nog als de belangrijkste voor zijn gemeente, gezien de bijzondere gunstige ligging van Kes teren. Bij het vestigen van industrieën, zo zei hij, zal echter het landschappe lijk karakter zoveel mogelijk worden gehandhaafd. KESTEREN De zitting van de ambtenaar van de Raad van Arbeid, die iedere woensdagochtend om 10 uur op het gemeentehuis te Opheusden plaatsvond is opgeheven. Aangezien de werkzaamheden van genoemde ambte naar met ingang van 1 juli van andere aard zullen zijn en bepaalde werkzaam heden niet meer door de Raad van Ar beid zullen worden behartigd dient men zich in het vervolg rechtstreeks te wen den tot de Raad van Arbeid in Nijme gen. OPHEUSDEN De Nederlandse Her vormde gemeente te Opheusden heeft een toezegging van beroep uitgebracht op ds. S. de Jong te Houten. Volgende week woensdagavond zal de beroepen predikant een kerkdienst leiden ter ken nismaking met de Opheusdense gemeen te. De dienst begint om half acht. Burgemeester D. J. POTT rust OPHEUSDEN Op zaterdag 6 mei worden in de achterzaal van hotel „De Zwaan" te Opheusden districtswedstrij den gehouden van het district Gelder land van de Koninklijke vereniging EHBO. Aan de wedstrijden zullen 7 ploegen deelnemen, die zullen strijden om het kampioenschap van Gelderland. Voorafgaande aan de wedstrijden vindt 's morgens, eveneens in hotel „De Zwaan", de jaarlijkse districtsvergade ring van de EHBO in Gelderland plaats. Verschillende actuele onderwerpen op het gebied van het verlenen van eerste hulp zullen tijdens deze vergadering hei- onderwerp van gesprek zijn.

De Vallei | 1967 | | pagina 5