Veenendaals dagblad Demonstratie in Rome tegen Humphrey Buiten Regering helpt an Heek M VIJ mm m Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Justitie is sluikhandel hormoon preparaten op 't spoor Noorse C.P. stopt met dagblad inde ZUID-VIËTNAM IS WÉL BEREID TOT GESPREK Kandidaten Aantjes (AR) en ir. Herweijer CHU) bedankten allebei voor ministerszetel Prooi voor kikvorsmannen Drs. Bakker stelde definitief besluit voorlopig uit Prins Charles als cellist Bloedige slag bij Cambodja Weekend zon Vice-president merkte niets Paasmaand Weer schuiven Vertraging Weer beschuldiging van Garrison Mogelijk besmette reizigers meldden zich Verboden Bespreking Nieuwe grondwet in Zuid-Vietnam Heinrich Müller zou in Brazilië zijn Verliezen Wellicht standbeeld koningin ilhelmina in Amsterdam Vaticaan spreekt beweringen tegen Bur. voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-3550 (adm.), 3757 en 3955 (red.), Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Recl.- bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad ,.De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine -annonces „Vraag en Aanbod" op di., do. en za. 1-10 woorden 1,50, ieder woord meer 15 cent. ZATERDAG I APRIL I967 4le JAARGANG TEGENSLAG BIJ DE FORMATIE LANDS END Gescheurd, zwart geblakerd en gerammeid door de bombarde menten ligt het achterschip van de „Torrey Canyon" op de rotsen bij Lands End. Het bombarderen is stopgezet en het woord is nu aan de kikvorsmannen van de Britse Marine, die aan het werk zullen gaan om de resten van de tanker te ver nietigen. De kapitein van de Torrey Canyon, Pastrengo Rugiati zal ook zaterdag nog beschikbaar moeten blijven voor ondervragingen door de commissie van onder zoek. De vertegenwoordigers van de Lloyd's en van de Amerikaanse eigenaars van het schip zullen dan voor de derde achtereenvolgende dag met hem de oorzaken van het ongeluk met de mammoettanker proberen te vinden. 7o noemde men vroeger wel april, doch het komt niet altoos uit en beter kan men op vaste feestdagen (als Kerstmisaan. Ook dit jaar is Pasen voorbij, als grasmaand begint, want we vierden de passiedagen reeds een week geleden. Toch is Paas- of Opstandingsmaand een mooie, toe passelijke naam, wanneer we denken aan herbegroening en bloei-uitbrei- ding; laat hem daarom maar staan. Zijn haar vier weken voorbij, dan staat heel de wereld in het frisse, prille groen van de lente en kunnen wij er op de koop toe allengs bijna twee uur langer van genieten, door eind maart. Kruis- en aalbes dragen fonkelnieuwe dos, de taxus bloeit in de kasteelhof, het speenkruid, de bos- anemoon, de dotter en de helmbloem dringen in de ruigte van wallen en slootkanten overal onweerstaanbaar dóór en hoe zou ik in mijn rijtje de welige akkerhoorntjes, de klaver zuring en de driekleurige viooltjes kunnen vergeten? De bomen schieten in het blad: esdoorn, popel, iep, berk en meestal tegen de 3e week van de maand de beuk. Overal in dorp en buurtschap zijn de mensen druk in hun tuintjes bezig, onverschillig, of ze die met groenten of bloemen be zetten. Hyacint, keizerskroon, maag- depalm, muurbloem en vergeet-me- niet schenken een kleurig aanzien tegen de achtergrond van bloeiende kersen, pruimen, peren en vroege appels met een zingende roodstaart of tuinfluiter. Alle kleine zangers keerden trouwens alweer terug uit de winterherberg ook de koekoek en de nachtegaal denk toch eens aan! 1 april '67 A. B. WIGMAN ROME Het bezoek van de vice- president van de Verenigde Staten, Hubert H. Humphrey, aan Rome heeft tot een van de grootste demonstraties aanleiding gegeven, die de Italiaanse hoofdstad sinds het einde van de twee de wereldoorlog gekend heeft. Vandaag bespreekt Humphrey met Paus Pauius de vooruitzichten en ver wachtingen ten aanzien van yrede in Vietnam. Een grote politiemacht wordt pa raat gehouden om het hoofd te bieden aan mogelijke nieuwe demonstraties. Buiten het ministerie, waar Hum phrey besprekingen voerde met Itali aanse autoriteiten, betoogde vrijdag een menigte van wel 1000 jonge com munisten en socialisten. De demon stranten legden het verkeer stil, ver spreidden pamfletten en schreeuwden „Humphrey go homeJohnson hands off Vietnam". De Italiaanse politie, die eveneens op topsterkte aanwezig was, laadde wagen na wagen vol met betogers en bracht ze naar de gevangenis. Onge veer 300 demonstranten werden weg gevoerd, slechts een tiental zijn in voorlopige hechtenis gehouden, onder wie de dochter van Togliatti. Na de besprekingen met vice-pre- mier Pietro Nenni, hebben Humphrey en zijn gezelschap het ministerie via een achteruitgang verlaten onder zwaar politie-escorte. Humphrey zou echter, volgens een van zijn stafmen sen, niets gemerkt hebben van het tu mult buiten het gebouw. Na zijn audiëntie by de Paus zal Humphrey per trein naar Florence reizen. De communistische leden van de gemeenteraad hebben aangekon digd, dat zij de ontvangst door de ge meente niet zullen bijwonen. Humphrey heeft de hoop uitgespro ken, dat de verwerping van secretaris generaal Oe Thant's vredesvoorstellen door Hanoi niet definitief zal zijn. De Italiaanse regering „heeft be grip" voor het Amerikaanse stand punt, zo is hier bekend gemaakt, maar de demonstranten droegen span doeken met „geen begrip voor Ameri kaanse misdadigers in Viëtnam". DEN HAAG Formateur De Jong heeft weer tegenwind in de zeilen. De voor het departement van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening aange zochte anti-revolutionair mr. W. Aantjes heeft om medische redenen moeten bedanken. Bovendien is ir. S. Herweijer (CHU) niet bereid om de leiding van het departement van Landbouw en Visserij op zich te nemen. Het slagen van de formatie hangt nu af van de vraag of gegadigden voor deze beide posten kunnen worden gevonden. De bezetting van de andere mi nisteries is rond. ELGIN (Schotland) Prins Charles, de oudste zoon van koningin Eliza beth, met een cello aan de hand voor een gastoptreden met het Elgin orkest. De prins, die de cellostudie zeven maanden geleden opnam, heeft de mu sici verrast met zijn vorderingen. De heer De Jong telefoneerde gister avond weer intensief. Ook vandaag gaat h(j op volle kracht vooruit. De indruk bestond gisteravond dat de heer De Jong allereerst wilde proberen om alsnog een anti-revolutionair voor volkshuisvesting en een vertegenwoordiger van de CHU voor landbouw te vinden. Voor deze laatste post worden in Den Haag twee namen genoemd: ir. J. J. Westerhof, directeur van de Grontmij, en het Tweede-Kamerlid J. T. Mellema. Officieel hebben de fractievoorzitters van de CHU en de AR echter nog geen kandidaten aan de formateur genoemd. De heer De Jong verwacht vandaag toch wel reacties van hen of van andere politici die voor hen contacten zouden leggen met kandidaatministers. Als de formateur er niet in zal slagen om een nieuwe a.r. bewindsman voor volkshuisvesting en een minister uit de CHU voor landbouw te vinden, bestaat de mogelijkheid dat hy weer gaat schui ven. Dan kan de positie van de liberaal luitenant-generaal Den Toom, die giste ren nog „geheid" op defensie zou ko men te zitten, wel weer eens wankel worden. De a.r. staatssecretaris van marine, de heer C. van Es, zou namelijk zonder moeilijkheden minister van defensie kun nen worden. Omdat het vrijwel uitge sloten is dat de VVD het ministerie van volkshuisvesting voor haar rekening wil nemen, zou voor haar landbouw overbiyven. Formateur De Jong is overigens nog steeds optimistisch, hoewel het bedan ken van de heren Aantjes en Herweijer een belangrijke vertraging van zijn tor- matie veroorzaakt. Dit optimisme is niet in de laatste plaats het gevolg van de a.r. drs. Bakker. Deze wil in principe nog steeds mee doen, hoewel hij zijn kandidatuur aan vankelijk afhankelijk had gesteld van de beslissing van mr. Aantjes. Drs. Bakker zal zijn definitieve „ja" of „neen" nu laten afhangen van de vraag of de aan gezochte derde a.r. bewindsman voor hem aanvaardbaar is. In elk geval heeft minister Veldkamp (Sociale zaken en Volksgezondheid) een beste fles wijn gewonnen van mr. Bies heuvel. Die fles was de inzet van een weddenschap: is er al dan niet voor 1 april een nieuw kabinet. „Neen", had dr. Veldkamp gezegd en hij kan nu de kurketrekker uit de kast halen. NEW ORLEANS De officier van justitie Jim Garrison in New Orleans heeft vrijdag in verband met zyn on derzoek naar de moord op president Kennedy arrestatiebevelen uitgevaar digd tegen een zekere Gordon Novel (29) en een Cubaanse ballingenleider, Sergio Arcacha Smith. Novel heeft, volgens Garrison, sa men met Smith, een plan beraamd voor een overval op een munitiedepot in de omgeving van New Orleans. De eveneens door Garrison beschul digde Clay L. Shaw zal aanstaande woensdag voor de politierechter ver schijnen, onder beschuldiging dat hij samengezworen heeft met Lee Harvey Oswald en anderen, om president John F. Kennedy te vermoorden. Shaw werd 1 maart gearresteerd onder beschuldiging van samenzwe ring tot moord en op 22 maart door een grand jury in staat van beschuldi ging gesteld. Garrison heeft de beschuldiging uitgesproken, dat Shaw, Oswald en David W. Ferrie in september 1963 in de woning van Ferrie bijeen waren en samenzwoeren om Kennedy te ver moorden. Shaw heeft de beschuldiging fantastisch genoemd. De hulpofficier van justitie van New Orleans. James Alcock, heeft ontkend, dat zijn chef, Jim Garrison, tegenover het Duitse tijdschrift „Quick" verklaard zou hebben, dat de ware moordenaar van president Ken nedy, Manuel Garcia Gonzales heet. „Garrison heeft niet zulke verkla ringen afgelegd", zo zei Alcock in een telefonisch vraaggesprek met een ver slaggever van Agence France-Presse. DEN HAAG Twee vliegtuigpassa giers, Johanna Swarte uit Perth en de heer Kuik uit Sydney, hebben zich gis teren spoedig gemeld bij de geneeskun dige hoofdinspecteur van de volksge zondheid, nadat hij hen per radio had opgeroepen. De passagiers, die uit India naar Nederland waren gevlogen, hebben misschien contact gehad met een pok- kenpatiënt. Zij staan nu onder medisch toezicht. DEN HAAG De inspectie van de veeartsenijkundige dienst is op het spoor gekomen van een sluikhandel in hormoonpreparaten. Op grond van de resultaten van steekproeven, die deze dienst by enkele farmaceutische groothandels heeft ge nomen, heeft de Rotterdamse officier van justitie een gerechteiyk vooronder zoek gelast tegen een dierenarts en een vertegenwoordiger in Ylaardingen en een Rotterdammer. De dierenarts en de vertegenwoordi ger, die nauw met elkaar samenwerkten, zouden de hormoonpreparaten stilboe- strol en hexostroJ aan onbevoegden heb ben verkocht. "Bovendien zou één van hen met dez prq i -den me»: t-k al veren hebben ingespoten. De Rotterdammer zou zich eveneens aan de handel in deze preparaten hebben schuldig gemaakt. Het vlees van de met deze preparaten ingespoten kalveren kan schadelijk zijn voor de gezondheid. Er bestaan aanwy- zingen, dat kinderen, die dit vlees eten, vervroegd geslachtsrijp worden. Tevens wordt het niet uitgesloten geacht, dat deze preparaten een kankerstimulerende werking hebben. Volgens de anti-bioticawet is de ver koop van deze preparaten aan anderen dan aan dierenartsen, apothekers en diergeneeskundige instellingen verboden. Een verordening van het Produktschap voor Vee en Vlees stelt het toedienen van deze stoffen anders dan voor thera peutische doeleinden strafbaar. De inspectie van de veeartsenijkun dige dienst kwam de drie verdachten op het spoor, toen bij controle van de administratie van enkele farmaceuti sche groothandels bleek, dat aan hen aanzienlijk grotere hoeveelheden hor moonpreparaten waren afgeleverd dan voor enkel geneeskundige doeleinden noodzakelijk was. In de administraties van de drie verdachten wordt nu nage gaan om welke hoeveelheden het gaat en aan wie de preparaten zijn verkocht. Volgens de Rotterdamse politie zou het gaan om hoeveelheden met een totale inkoopwaarde van enkele tienduizenden guldens. Het is niet gebleken dat er tussen de zaak van de twee Vlaardingse verdach ten en die van de Rotterdammer ver band be „ut. Italiaanse en Nederlandse veterinaire autoriteiten zijn gisteren in Rome be gonnen met besprekingen over het Italiaanse invoeverbod voor slachtrun- deren en kalveren en voor rund- en kalfsvlees uit Nederland. De mogelijk heid werd besproken, gedurende een beperkte periode de invoer van Neder lands rund- en kalfsvlees toe te staan op voorwaarde dat dit vlees zou worden onderzocht op aanwezigheid van hor monale stoffen, en het invoerverbod geheel op te heffen als die stoffen niet zouden worden aangetroffen. SAIGON Het Zuidviëtiuunese staatshoofd, luitenant-generaal Ngoejen an Thieu, heeft officieel de nieuwe grondwet afgekondigd, die voorziet in een burgerbestuur binnen zes maanden. In een toespraak op een plechtigheid van een half uur, die werd bijgewoond door circa 4.000 mensen, verklaarde de generaal, dat de snelle overgang naar een burgerbewind „eens te meer onze onpartijdigheid en onbaatzuchtigheid aantoont, want wij zijn niet uit op be houd van de macht". Hij verzocht de grondwetgevende vergadering, die in de overgangsperiode zal blijven bestaan, tegen eind april de laatste hand te leg gen aan de kieswet. Dit zou de regering voldoende tijd geven, om de verkiezin gen op zo groot mogelijke schaal en „even doeltreffend, onpartijdig en demo cratisch als de verkiezingen van vorig jaar september" te organiseren. Op 1 september zullen een president en een vice-president worden gekozen. Diezelfde dag worden senaatsverkiezin gen gehouden. Een maand later volgen verkiezingen voor de kamer van afge vaardigden. y Pm m DEN HAAG De regering heeft de in nood verkerende textielondelne- ming Van Heek Co. in Enschede de helpende hand geboden. In een gesprek met de directie heeft het ministerie van Economische Zaken de onderneming een kredietgarantie aangeboden. Pas als de vakbonden en de ondernemingsraden zijn ingelicht zal de precieze inhoud van het aanbod worden bekendgemaakt. Zeker is echter, zo menen ingewijden, dat deze hulp beslist niet de werkgele genheid voor alle (3700) werknemers zal veilig stellen. Aangenomen wordt dat toch nog enige honderden mensen moe ten worden ontslagen. OSLO Het orgaan van de Noorse communistische partij „Friheten", dat voor het eerst illegaal onder de Duitse bezetting verscheen, is vrijdag voor het laatst als dagblad uitgekomen. Voort aan zal het eens per week verschijnen. Kort na de oorlog was de oplaag met 120.000 exemplaren het hoogste. Nu was dit aantal tot 7000 gedaald. De Noorse C.P. is min of meer Peking-gezind. 0 Het gemeentebestuur van Veenen daal heeft geen toestemming ge kregen om aan de Rauweveldseweg 'n vuilnisstortplaats te installeren. De pro vinciale en rijksoverheid hebben hier bezwaar tegen omdat er landschappe- lijk en natuurwetenschappeiyk be zwaren tegen het voornemen bestaan. De gemeente houdt hiermee weliswaar ruim een ton in haar zak, maar aan de andere kant betekent het afwijzen van het plan dat naar een ander perceel grond moet worden omgezien, en zoiets is, vooral waar het er om gaat om een vuilnisstortplaats in te richten, geen gemakkelijke opgave. Daarbij komt nog, dat de Veenendaalse gemeentegrenzen niet zo ver verwijderd zijn van de be bouwing met andere woorden: grote braak liggende terreinen binnen de eigen grenzen heeft men bijna niet. Het afwyzen van het voorstel m.b.t. de Rau weveldseweg betekent wel koren op de molen van de natuurliefhebbers, die er niet aan moesten denken dat een deel van het natuurreservaat „De Hel" aan het vuil van Veenendaal moest worden opgeofferd. 0 Het gist weer in de gelederen van de Macro in Rhenen. Tijdens een donderdagavond gehouden ledenverga dering trad het bestuur en bloc af om dat het een motie van vertrouwen met ruime meerderheid zag verworpen. Het is nog niet zo lang geleden dat de „kwestie-Kneepkens" de gemoederen bezig hield. Naar ingewijden beweren zal het veel moeite kosten om uit de huidige impasse te raken. Ken bestuurder van de Rhenense vogelhoudersvereniging „De Kleurvogei" werd een bondsonderscheiding uitge reikt vanwege zijn grote verdiensten als bestuurslid. De onderscheiding werd hem opgespeld door de echtgenote van de burgemeester. De voetbalvereniging „Advendo" besloot de maandelijkse contributie met 35 cent te verhogen. Het voorstel ontmoette weinig tegenstand, misschien wel door het feit dat het eerste elftal op het punt staat kampioen te worden. O Een directeur moest vrijdagmor gen zijn kennissen gelijk geven van wie hij gehoord had dat het W'agening- se kantongerecht lang niet mals is. Hij kreeg een forse boete omdat hij de maximumsnelheid had overtreden. Varder op onze pagina's: geit in Rensuoude geeft geheim prijs. 0 een wethouder in Kesteren die ja zegt, maar nee stemt. 0 aanzienlijke verbeteringen aan het Bergbad in Veenendaal. moeilijke dagen voor jonge vaklie den en nieuwe school in de Fuikenweide te Veenendaal. RIO DE JANEIRO Volgens het dag blad O Globo bevindt Heirieh Müller. het laatste hoofd van Hitler's Gestapo, zich in Brazilië. Het blad baseert zyn bewering op een kentekenbewijs van een auto en zegt, dat Müller onlangs is gezien te Salvador, de hoofdstad van de staat Baliia. De federale politie heeft het bericht niet kunnen bevestigen en de politie van Bahia zegt „van niets te weten." Op de lijst van gezochte oorlogsmis dadigers van het Joodse documentatie centrum te Wenen (Simon Wieeenthai) staat Müller op de tweede plaats. Op de eerste staat Martin Bormann en op de derde Franz Paul Stangl, die op 1 maart te Sao Paulo werd gearresteerd. NEW YORK Zuid-Viëtnam heeft secretaris-generaal Oe Thant van de Ver enigde Naties meegedeeld dat het bereid is zonodig binnen een week onderhande lingen te beginnen met Noord-Viëtnam over de afkondiging van een bestand. Dit biykt uit een memorandum dat vrydag in New York openbaar is gemaakt door de Zuidviëtnamese waarnemersmissie by de Verenigde Naties. Meer dan 2.4)00 Amerikaanse infanteristen en onderdelen van een Viët-Cong- elitekorps zyn in het oerwoud bij de Cambodjaanse grens verwikkeld in een bloe dige slag om een waarschijnlijk belangrijk communistisch hoofdkwartier. De slag wordt geleverd in oorlogszone C, waar de hoogste leiders van de Zuid viëtnamese guerrillastrijders verblijven. De Amerikanen bestoken de verschanste Viët-Congstrijders met bombardementen en artillerievuur, beantwoord door mor tieren, bazooka's en machinevuur. De slag begon toen een verkennings eenheid van ongeveer 50 man in het oer woud onder spervuur genomen werd. Een compagnie die de mannen moest ontzet ten kwam ook in moeilijkheden, waarop Amerikaanse bommenwerpers het oer woud openreten zodat een uitgebreid complex van vaste bunkers, schansen en loopgTaven zichtbaar werd. Het Amerikaanse opperbevel in Saigon deelde mee, dat het eerste contact ge maakt werd door infanteristen van de eerste brigade van de eerste divisie. Toen de stryd in omvang toenam werden als versterkingen minstens drie batal jons aangevoerd. De tegenstander is het 721-ste regiment van de Viët-Cong. Twee bataljons hebben pogingen ge daan om een landingsstrook voor heli kopters van een kilometer lengte te her overen op de Viët-Cong maar een van de bataljons heeft zich wegens zwaar vuur moeten terugtrekken. Volgens nog onbevestigde berichten hebben de Amerikanen zeven doden en 38 gewonden verloren. De Viët-Cong ver liezen worden geschat op 28 doden en 50 tot 60 waarsehijnlyk gesneuvelden. Een Amerikaanse militaire zegsman heeft verklaard, dat uit papieren gevon den op een der Viët-Cong-gesneuvelden hiykt dat de Viët-Congeenheid die het gebied verdedigt, het 70ste regiment is. de zogenaamde paleiswacht die naar ver luidt het hoofdkwartier verdedigt. Na vier uur van strijd, aanhoudende luchtaanvallen en artilleriebeschietingen, hebben de Amerikanen bij het vallen van de nacht kampementen betrokken in de buurt van het helikopter-terrein. Ook in de kampementen werden ze echter nog voortdurend beschoten met geweervuur raketten en mortiergranaten. AMSTERDAM Om de herinnering aan haar levend te houden wil het contactorgaan van Amsterdamse vrouwenorganisaties een groot stand beeld oprichten voor wylen koningin Wilhelmina. Dinsdag worden plan en uitvoering ervan besproken. Het contactorgaan, waarin een kleine dertig organisaties van vrouwen el kaar ontmoeten, is een paar jaar ge leden ook al eens met een idee voor een dergelijk monument voor de vroe gere vorstin gekomen. Het plan is nu nieuw leven ingeblazen. Met de Dienst publieke werken van de gemeente heeft men al overlegd, on der meer over de plaats waar het beeld zou moeten komen. De initiatief neemsters zouden 't monument graag op het Stationsplein geplaatst zien. VATICAANSTAD - Het Vaticaan heeft tegengesproken, dat men uit de jong ste encycliek zou mogen afleiden, dat de r.-k. kerk campagnes voor geboor- tenregeling in niet-katholieke landen goedkeurt. Volgens de tekst van de encycliek, kan de wereldlijke overheid voorlichting geven en „passende maatregelen" tref fen om de bevolkingsaanwas een halt toe te roepen, mits deze overeenkomen met de „zedenwet". De directeur-ge neraal van de voedsel- en landbouw organisatie van de V.N., de Indiër dr. Sen, had donderdag als zijn me ning te kennen gegeven, dat de ency cliek meer mogelijkheden opende voor gezinsplanning dan de r.-k. ooit had toegestaan. Dr. Sen ging er hierby vanuit, dat de autoriteiten zouden kunnen handelen naar de zedenwet of geloof van het betrokken land. De woordvoerder van het Vaticaan, mgr Vallainc, verklaarde vrijdag echter, dat de Paus met „zedenwet" bedoelt wat de r.-k. kerk onder de natuurwet verstaat, die volgens haar niet alleen voor rooms-katholieken maar ook voor alle andere mensen geldt, ongeacht hun nationaliteit of geloof. In de puinhopen van een motelkamer hebben de autoriteiten vrijdag een ver koold lijk gevonden. Het motel werd don derdag ten dele vernield door een in vlammen neerstortend straalvliegtuig. Dit 19e slachtoffer van de ramp werd geïdentificeerd door een tatoeëring aan de linkerhand. Het was een jonge bor denwasser van het motel. Het was de 18 jaar oude Clarence Johnson. (van onze weerkundige medewerker) De vooruitzichten voor het week einde wijzen in een gunstige richting. Door het steeds verder uitblussen van een oude depressie ten westen van Noorwegen, is de buiigheid naar de achtergrond geschoven en zyn er nu meer zonnige perioden dan we de laatste tijd gewend varen. Door het naderbij komen van een rug van hoge druk uit Ierland, zal de temperatuur overdag een paar graden winst kun nen boeken, maar de komende nacht wordt nog koud met opnieuw de mo- geiykheid van lichte vorst. De verdere ontwikkeling van het weer hangt in belangrijke mate af van de gedragingen van een .lieuwe oceaandepressie, waarvan de bewol king in de loop van zondag geleidelijk aan onze omgeving zal kunnen berei ken. Over de neerslagkansen voor zondag tasten we nog enigszins in het onzekere.

De Vallei | 1967 | | pagina 1