Linne springt in de bres voor ernstig getroffen gezin MALINOFSKY OVERLEDEN Aden in staat van alarm Op vijf plaatsen saluutschoten na geboorte van prins(es)je ZAAK WAS NA TWEE DAGEN AL WEER OPEN A'damse schilders eisen bijna dubbel tarief Ieder doet wat hij kan Beroemd om slag hij Stalingrad Lijfstraffen op scholen gehandhaafd AUTO-ONGELUK SLOEG GOLF VAN HULP EN MEDELEVEN LOS Raadselachtige branden in Bergen (L.) GEWONDEN BEDUUSD VAN ALLE BIJSTAND Loonconflict op bouwprojecten in de wijk Banne Buiksloot Bedreigd H.A.L. ontslaat tachtig man 3,5 miljoen gulden uit Europees fonds Leven werd iels duurder n Niet Roken - 1967" verspreidt 400.000 grammofoonplaten NIEUWE BASIS SHAPE IN GEBRUIK Kastelen MAARSCHALK VIEL KROESTSJEF AF ROEMENIË KROESTSJEF Botha gispt kerken VERBONDENHEID Textiel tevreden over paasverkoop Conferentie over ontwikkeling Oost- \eclerl and en grensgebied IN ENGEL AND (Va/i een onzer verslaggevers) Mevr. C. Schuren-Geurts (tante Claar) en Annie Beckers doen samen de huishouding en de winkel van de familie Schlicher. AMSTERDAM Een reeds enige tijd slepende kwestie over schilderslo- nen op twee woningbouwprojecten in Banne Buiksloot in Amsterdam-Noord dreigt zich verder toe te spitsen, door dat de aannemer van het werk, de N.V. Intervam uit Den Haag, blijft weigeren in te gaan op de eis van het categora le schildercomité om Amsterdamse schilders bijna 100 procent boven het cao-loon op de projecten te werk te stellen en inmiddels dertien schilders uit Amersfoort tegen het officiële tarief ge contracteerd heeft. Naar een der directeuren van Inter vam, de heer J. van Zon, vrijdag op een persconferentie meedeelde, heeft het schilderscomité met verdere terreur acties gedreigd als de Amersfoortse schilders 7 april aan het werk gaan. De betrokken projecten omvatten 577 wo ningwetwoningen, die in opdracht van de woningstichting „Patrimonium" en de woningbouwvereniging „Het Oos ten" worden gebouwd. In Amsterdam wordt het schilder werk op andere wijze gemeten dan in de landelijke cao's is vastgelegd. Dit geeft verschillen bij de tariefbereke ning, maar als deze niet te veel afwij ken van de officiële cao-lonen, heeft de loontechnische dienst daartegen geen bezwaar. Volgens de heer Van Zon is het ge bruikelijk, dat men door onderhandelen tot een compromis komt. In dit verband noemde hij een maximum van 50 pro cent boven het cao-loon redelijk. De ver schillen worden het grootst bij eenvou dig schilderwerk, zoals in de Banne Buiksloot het geval is. Volgens de Am sterdamse norm, zou ca. f 320 per wo- BERGEN (Limburg) Waarschijn lijk door een lek in een gasfles brak donderdagmorgen om elf uur brand uit in een woonhuis in het Noordlimburgse dorp Bergen. Dank zij het snelle optre den van de vrijwillige brandweer van Bergen, bleef de schade beperkt tot een gedeelte van het achterhuis. De schade bedroeg toen naar schatting duizend gulden. Vrijdagmorgen om vier uur brak door onbekende oorzaak weer brand uit in dit pand, met het gevolg, dat zowel het gehele huis als de inboedel verlo ren ging. De brandweer, die direct na de brandmelding aanwezig was, kon zich alleen nog maar beperken tot na blussen. De bewoners waren tijdens de laatste brand afwezig. Ze brachten de nacht door in Nijmegen. De totale scha de kon nog niet worden vastgesteld. Het pand met inboedel was verzekerd voor f 100.000,-. Naar aanleiding van deze branden stelt de rijkspolitie te Bergen een on derzoek in. 0 Vrijdagmorgen omstreeks half tien is door nog onbekende oorzaak brand uitgebroken in een houten stal van de boerderij van de heer A. A. Dijksman aan het Rodezand, midden in het stadje Oudewater. De brand brak uit juist nadat een koe had ge kalfd. In de stal bevonden zich 17 koei en en zeven kalveren, die direct losge sneden konden worden en in paniek de stal verlieten. Ook een wagen kon nog uit de stal worden gereden. Omwonen den hielpen met dit werk. De hooiberg kon eveneens worden gespaard, door dat men vrij spoedig de kap naar be neden liet zakken. ning betaald moeten worden, tegen f 180 per woning krachtens de cao. „Wij zou den onmiddellijk een proces-verbaal van de loontechnische dienst krijgen, als we de eis van het comité inwilligden", al dus de heer Van Zon. Hij zei, dat eerder deze maand zeven schilders, die tegen het gewone tarief waren aangetrokken, het werk hadden verlaten onder druk van de schilders commissie. Zij zouden zijn bedreigd en zelfs gemolesteerd. Sinds enkele wekea ligt daardoor het schilderwerk stil, even als het glaszetten en het leggen van vloeren. „We hebben nu de Amersfoortse schilders aangetrokken om te voorko men, dat binnen een week de hele bouw stagneert", zo verklaarde de heer Van Zon. Om hen te beschermen, was po- litie-assistentie gevraagd, die inmiddels was toegezegd. De aannemer zei de hele gang van zaken te betreuren. De Intervam wilde vooral nu zovelen werkloos zijn, graag met Amsterdamse schilders werken, maar dan tegen een redelijk tarief. Tot dusver is er op de bouwwerken een achterstand van ongeveer 2% maand ontstaan. Eind vorig jaar hadden de eer ste woningen al opgeleverd moeten wor den. De directeur van de woningstichting „Patrimonium", de heer J. C. Pelli- caan, vertelde, dat de opdrachtgevers door het conflict al een schade leden, die in de tienduizenden guldens liep, o.m. door renteverlies en directiekosten. Volgens hem oefenden degenen, die niet tegen officiële tarief wilden werken, een ware terreur uit o p mensen, die dit wel willen. „Er kunnen daarom elke dag explosies worden verwacht", aldus de heer Pellicaan. ROTTERDAM By de Holland- Amerika Lyn zyn, tengevolge van de vermindering van het aantal ligdagen van haar schepen aan haar etablisse menten te Rotterdam, de werkzaam heden in het werkgebouw en in de zo genaamde buitendiensten zodanig zyn afgenomen, dat het personeelsbestand in deze bedryfsonderdelen in de loop van dit jaar zal moeten worden terug gebracht. In verhand hiermee is aan ongeveer 80 personeelsleden ontslag aangezegd. Met de betrokken vakorganisaties werd volledige overeenstemming bereikt ten aanzien van de te treffen voorzie ningen. De ondernemingsraad is vroeg tijdig ingelicht omtrent de te nemen maatregelen. BRUSSEL De E.E.G.-commissie Ivaeft aan Nederland 8,5 miljoen gulden toegekend uit het Europese sociale fonds, dat de helft kan vergoeden van kosten, die de E.E.G.-landen maken voor her scholing en herplaatsing van werklozen. De commissie keurde eveneens uitke ringen goed aan België, Duitsland, Italië en Luxemburg, waarmee in totaal circa 3,2 miljoen gulden gemoeid zijn. De uitkering aan Nederland vergoedt de helft van de kosten, die ten behoeve van heroplelding en herplaatsing van 1.100 arbeiders zijn gemaakt. In het ziekenhuis van Roermond verwerken Jac. Schlicher en zijn vrouw beduusd de golf van medeleven na het ongeluk dat hen trof. Het Limburgse dorp Linne springt het gezin van acht personen, dat voor weken aan het ziekbed is gekluisterd, op alle mogelijke manieren bij. ROERMOND Jac. Schlicher (52) uit Linne ligt voor zeker drie maanden gekluisterd aan het ziekenhuisbed in kamer 231 van het Roennondse Sint Iau- rentiusziekenliuis. Zijn vrouw ligt in het bed naast hem. Hun zes kinderen lig gen elders in hetzelfde ziekenhuis. Moeder en kinderen zullen nog zeker ze\ we ken in het ziekenhuis moeten blijven. De heer Schlicher is wat ondersteboven van de golf hulp en medeleven, die 'ossloeg na de rampzalige namiddag van zondag 19 maart. Op de thuisweg na een uitstapje met zijn hele gezin en een inwonende oma gebeurde het verschrikkelijke ongeluk, dat hem, zijn vrouw, oma en de zes kinderen (van vijf tot zeventien Jaar) ernstig gewond in het ziekenhuis bracht. Oma Schlicher overleed twee dagen later aan haar verwondingen. In het zelfde Roermondse ziekenhuis ligt ook nog de zwaargewonde Margriet Jam- broers (19) uit Roermond, die In de au to zat, waarmee de auto van Jac. Schieher die zondag op de ryksweg RoermondSittard in botsing kwam. Haar verloofde kwam bij het ongeluk om het leven. De heer Schicher, die in Linne een technisch installatiebedrijf en een win kel in huishoudelijke artikelen drijft, verbaast zich nog steeds over al die mensen, die zo met zijn gezin meele ven. Tranen wellen in zijn ogen. als hij zegt: „Ik had dat niet verwacht. En dat de politie van ons dorp daarvoor zo druk in de weer is." In Maasbracht zegt de elektro-instal- lateur Pierre Smeets (41): „Het is een volkomen ramp. Een heel gezin in een paar seconden tijds van de weg ge veegd. Ik moet er almaar aan denken." Pierre, gevierd rally-rijder en vorst van de Maasbrachter carnavalsvereni ging, zegt, merkbaar met een brok in de keel: „Ik kan soms wel een held lijken, maar als zulke dingen gebeuren. Daar kan ik niet tegen. Dat mag je ook niet onberoerd laten." De heer Smeets aarzelde vorige week niet lang en bood zijn diensten aan aan zijn nauwelijks vier kilometer verderop wonende concurrent. „Ik zal wel zorgen, dat de zaak ver der draait zolang de heer Schlicher niet hersteld is", beloofde hij spontaan. „Wat ik precies voor die man kan doen, weet ik nog niet. Bestekken klaarma ken, toezicht houden, adviezen geven, materiaal leveren en zo wat, had ik ge dacht." Kennelijk om een vraag te voorko men, zegt hij nog: „Ik heb geen con currenten; alleen vrienden en colle ga's." In de winkel van Schlicher aan de Markt in Linne konden de dorpelingen twee dagen na die noodlottige zondag alweer voor de duizend-en-een huishou delijke artikelen terecht. Mevrouw C. Schuren-Geurts (55 voor Linne tante Claar) houdt er de huishouding wat in orde en werkt wat in het magazijn van het bedryf. De Roermondse zakenman H. Janssen van Montfort stond onmiddel lijk een van de winkelmeisjes ln zijn zaak in huishoudelijke artikelen af om de klanten in Schlichers winkel te be dienen. „Kom maar terug als je daar weer gemist kunt worden", zei hij tegen Annie Beckers (21). Zij woont in Linne en is blij, dat ze zo wat kan doen voor het diepgetroffen gezin. „Iedereen in het dorp voelt het als een ramp die het hele dorp heeft getroffen", zegt de op perwachtmeester van de Rijkspolitie in Linne, de heer Mooren. „Hoe bij ons het idee is ontstaan om iets voor die mensen te doen is gewoon niet te achterhalen", vertelt hij. "We hebben met de hele groep Linne-Maas- bracht het drama van die zondag van nabij meegemaakt. Dat was geen onge luk meer, dat was een catastrofe". „Gewoon, we wilden wat doen. Van de loco-burgemeester kregen we direct toestemming voor een inzameling". De groep Rijkspolitie in Linne stuur de vijftien jongens met een collectebus het dorp in. Drie uur later lagen hon derden guldens op een tafel in het po litiebureau aan de Breeweg in Linne. Daarvoor kochten opperwachtmeester De Graaf en zijn collega wachtmees ter Van den Brink bloemen, fruitman den en geschenken voor de kinderen. Met loco-burgemeester Fr. Thissen bracht opperwachtmeester De Graaf alles naar het Roermonds ziekenhuis. Daar scheen in kamer 231, in de Lau- rentiuszaal en in het Dr. Bartels-kin- derpaviljoen even een blijde zon tussen de donkere wolken. DEN HAAG Het landelijk prijsin dexcijfer van het levensonderhoud voor hand- en hoofdarbeidersgezinnen, zoals het Centraal Bureau voor de Statistiek dat maandelijks samenstelt op basis 1959/'60 100, gaf van medio janua ri tot medio februari een stijging te zien van 128 tot 129. Voor de sector „voeding" steeg het Indexcijfer van 127 tot 128. Dit werd veroorzaakt door een stijging van de indexcijfers voor groenten en fruit, ter wijl verder voor brood en voor suiker een prijsstijging werd geregistreerd. Het indexcijfer voor kleding, dat in januari daalde als gevolg van de uit verkoop, liep in februari weer op. Voorts werd een prijsstijging voor schoeisel waargenomen. Het indexcijfer voor verkeer gaf een stijging te zien als gevolg van de ver hoging der treintarieven. Met betrekking tot het totaalindexcij fer, wijst het C.B.S. erop, dat een stij ging daarvan van januari op februari meestal iets sterker is dan de trendma tige stijging. Het januaricijfer ligt na melijk gemiddeld bijna 1 punt lager dan het cijfer, dat de trendmatige prijs ontwikkeling weergeeft, terwijl het fe- bruaricijfer gemiddeld op vrijwel het zelfde niveau ligt als het trendcijfer. Pierre Smeets uit Maasbracht. bood spontaan zijn hulp aan. „Ik ken mijn coüega in het nabuurdorp nauwelijks", zegt hij. AMSTERDAM Jongens en meis jes, die in ons land voortgezet onder wijs volgen, zullen via de scholen, die z\j bezoeken, dezer dagen een grammofoon plaatje ontvangen, dat de actie Niet Ro ken 1967 heeft laten vervaardigen. Van dit plaatje, getiteld „Tune '67", worden de komende dagen 400.000 exemplaren verspreid. Bij deze grammofoonplaat „is ge streefd naar een combinatie van ont- spanningsmuziek en gezondheidsopvoe ding en -voorlichting met betrekking tot het rookprobleem". Verleden jaar werd een folder ter beschikking ge steld. MALINOFSKY oorlogsheld BRUSSEL Het militaire NAVO- hoofdkwartier in Europa. Shape, heeft gisteren zijn nieuwe basis te Casteau (bij Bergen in Zuid-België) officieel! in bezit genomen. Tijdens een korte plechtigheid heeft de Belgische vicepremier De Clercq het terrein en de gebouwen, die in de afgelopen winter in ijltempo zijn op- getrokken, overgedragen aan generaal Lemnitzer, de NAVO-bevelhehber in Europa. De vlaggen van de NAVO-landen en de NAVO-vlag, die donderdagmiddag werden gestreken op het oude hoofd kwartier bij Parijs, werden gistermid dag kort na vier uur officieel gehesen op speciaal verzoek van de Franse re gering, die het vertrek van Shape van Franse bodem had geëist. De plech tigheid werd opgeluisterd met een mi litaire parade. Het nieuwe hoofdkwartier zal in de komende maanden nog verder worden uitgebreid, met o.a. een Shapedorp, een sportcentrum, een internationale school en een schouwburg. Voor generaal Lemnitzer wordt het kasteel Gendebien in de nabijheid van de basis in gereedheid gebracht. De Belgische regering heeft hem voorts kasteel Hertoginnedal bij Brussel ter beschikking gesteld voor NAVO-ont- vangsten. Een honderdtal Belgische onderne mingen hebben met circa 1700 arbei ders in recordtijd het nieuwe NAVO- hoofdkwartier gebouwd nadat vorig jaar september de politieke NAVO-raad het door de Belgische regering aange boden terrein te Casteau had aan vaard. Mede dank zij de zeer zachte winter is men tijdig genoeg gereed gekomen om Shape, dat voor 1 april Frankrijk moest verlaten, te kunnen ontvangen. In een van de voorsteden van Brus sel, op een voormalig militair vlieg veld te Evere, is vorige week de bouw begonnen van een nieuw hoofd kwartier van de politieke NAVO-raad, die dit jaar eveneens Parijs zal ver laten. MOSKOU Rodion Y. Malinofsky, minister van Defensie en maarschalk van de Sovjet-Unie, is overleden. Hij is 68 jaar oud geworden. Hij was reeds maanden /.iek. Naar verluidt had hij kanker. Maarschalk Malinofsky volgde op 26 oktober 1957 maarschalk Zjoekof op als minister van Defensie van de Sovjet-Unie. Hij werd in 1898 in Odessa geboren en nam reeds op jeug dige leeftijd dienst in het leger van de tsaar. Spoedig werd hij onderscheiden met het kruis van Sint-George. Malinofsky maakte tijdens de eerste wereldoorlog deel uit van de Russische expeditio naire troepen in Frankrijk. Hij keerde in 1917 naar Rusland terug, waar hij vocht in de burgeroorlog. In 1926 werd hij lid van de communistische partij. Het blad „Ogoniok" onthulde dat hij tussen 1936 en 1939 vocht in de Spaanse burgeroorlog. In 1941 werd Malinofsky bevorderd tot luitenant-ge neraal. De Russische maarschalk oogstte zijn eerste grote roem toen hij in 1943 voor Stalingrad de Duitse troe pen onder Von Manstein een zware nederlaag bezorgde. Als commandant van het tweede Oekraïnse front trok Malinofsky in 1944 Roemenië binnen, waar hij na mens de Sovjet-Unie de wapenstil stand met dat land tekende. In september 1944 werd hij aan het hoofd geplaatst van de Russische strijd krachten in het Verre Oosten. Men veronderstelt dat hij veel heeft gedaan voor de uitbreiding en versterking van het militaire potentieel in Korea en China. Op het twintigste partijcongres (5 september 1956) werd hij tot per manent lid van het centrale partijco mité benoemd. In de zomer van 19i'6 werd Mali nofsky uit het Verre Oosten terugge roepen om maarschalk Ivan Konief op te volgen als opperbevelhebber van de Russische landstrijdkrachten. Hij werd toen tevens benoemd tot vice-minister van Defensie onder maarschalk Zjoe kof. Op 9 mei 1960 maakte Malinof sky het neerschieten van een Ameri kaans U-2-verkenningsvliegtuig bij Sverdlovsk bekend, hetgeen zou leiden tot het mislukken van de topconferen tie van de grote mogendheden in Pa rijs, naar welke conferentie (14-20 mei 1960) Malinofsky Kroestsjef ver gezelde. De steun die de maarschalk zou hebben gegeven aan de leden van het presidium die tegen premier Kroestsjef waren, zou beslissend zijn geweest voor de verwijdering van Kroestsjef op 14 oktober 1964. In januari 1966 maak te Malinofsky deel uit van de Rus sische delegatie onder leiding van pre mier Kosygin naar de bijeenkomst te Tasjkent, waar India en Pakistan werden bewogen hun strijd om Kasj mier te staken. Hij werd algemeen beschouwd als een der grootste Rus sische oorlogshelden. BEAUFORT-WEST „Zekere ker ken in Zuid-Afrika zijn te ver gegaan bij het verlenen van diensten aan de Afrikanen", zo heeft de Zuidafrikaanse minister voor Bantoezaken, Michiel Botha te Beaufort-YVest verklaard bij de opening van een congres van de zending van de Ned. Herv. Kerk. Hij zei dat de betrokken kerken bij het verlenen van diensten, zoals op het ge bied van onderwijs volksgezondheid en maatschappelijk werk, niet in strijd moeten komen met de apartheidspoli tiek van de regering. „Dergelijke misbruiken kunnen na tuurlijk niet stilzwijgend worden toege staan. Er moeten voorzorgsmaatrege len worden genomen tegen geloofsrich tingen die deze neiging vertonen", al dus minister Botha. Hij vond dat de zorg voor onderwijs, volksgezondheid en maatschappelijk werk in de eerste plaats berust bij de burgerlijke over heid. ADEN Meer man Britse troepen dan tweeduizend in Aden zijn in DEN HAAG Op vijf plaatsen in het Koninkrijk zullen saluutbatterijen binnenkort, naar men alom hoopt en verwacht, de geboorte van een prins of prinses bekendmaken. De minister van Defensie heeft voor deze traditionele wijze van bekendmaking van heuglijke gebeurtenissen in onze koninklijke fa milie de volgende plaatsen aangewezen: de omgeving van kasteel Drakesteyn, Den Haag, Den Helder, Suriname en Curasao. Op drie plaatsen, Drakenstein, Den Haag en Suriname zullen saluut schoten worden afgevuurd door de Ko ninklijke Landmacht, in Den Helder en Curasao zal de koniklijke marine hiervoor zorgdragen. Het traditionele afgeven van saluut schoten bij een koninklijke geboorte vindt zijn oorsprong in een besluit van koning Willem I van 14 juli 1818. Een voorganger van de tegenwoordige mi nister van Defensie, destijds de secre taris van Staat voor de zaken van Oor log genoemd, bracht een dag na de koninklijke beslissing in 1818 „ter ken nis van de respectieve directeur der artil- leriedirectiën en van die der stapel- en constructiemagazijnen te Delft en te Antwerpen, mitsgaders der artillerie magazijnmeesters, dat Zijne Majesteit heeft goedgevonden te bepalen, dat de geboorte van enen koninklijken prins zal worden aangekondigd met 101 en die van ene koninklijke prinses met 51 kanonschoten". Vele malen hebben er saluutschoten geklonken in de bijna anderhalve eeuw die volgde op het jaar 1818. Militaire blijken van eerbewijs waren het, maar dat niet uitsluitend. De saluutschoten waren tevens een voor die tijd zeer functioneel middel voor communicatie, een mogelijkheid om binnen zeer korte tijd aan het Nederlandse volk bekend te maken, dat een prins of prinses ge boren was. De pers, radio, televisie en film van 1967 hebben de communicatiefunctie van de saluutschoten weggenomen. Toch betekent dit niet, dat hierdoor een eind kwam aan dit militaire gebruik bij blijde gebeurtenissen in het Konink lijk Huis. Niet uitsluitend omdat het ministeriële besluit van 14 juli 1818 na de passage over het aantal saluutscho ten eindigt met te gelasten dat „elk een iegelijk, dien zulks aangaat, zich bij voorkomende gelegenheid hier naar stiptelijk zal gedragen"; ook niet om dat de traditie dit wil, maar vooral om door het nauw betrokken zijn bij de manifestaties direct na de bekendma king van de geboorte, te doen blijken van de verbondenheid, die bestaat tus sen het Koninklijk Huis en de krijgs macht. De bevelhebber van de landstrijd krachten heeft thans opdracht gegeven aan de elfde afdeling Rijdende Artille riede „Gele Rijders" zorg te dra gen voor de saluutschoten in de omge ving van kasteel Drakesteyn en in Den Haag. De commandant van de elfde af deling, luitenant-kolonel der artillerie N. J. J. Greter, heeft van 1 april af op deze twee plaatsen elk een batterij aanwezig, bestaande uit vier stukken 105 mm. In Suriname zal personeel van de troepenmacht in Suriname met een bat terij van vier stukken 25-ponders de sa- luutsehoten afgeven. De Koniklijke Den Har- Marine heeft van 1 april af in Helder de saluutbatterij op het seneiland en in Curagao de saluutbatte rij op het Waterfort gereed voor actie, zo spoedig mogelijk na het bekend wor den van de geboorte. De minster van Defensie heeft be paald, dat indien de geboorte plaats heeft tussen 22.00 uur en 07.00 uur van de daarop volgende dag, de saluut schoten om zeven uur 's morgens moe ten worden afgevuurd. De consignatie van het personeel voor de saluutbatte rijen zal tot het strikt nodige worder beperkt. UTRECHT De verkopen in de Aeek voor Pasen zijn in bijna alle sec toren van de textielbranche met succes verlopen. De algemene indruk van de Mitex, het overkoepelend orgaan van de organisaties van textieldetaillisten, is, dat de paasverkopen van 1966 dit jaar zyn overtroffen. Of er sprake is van een belangrijke omzetstijging, is niet met zekerheid vast te stellen. Wel is gebleken, dat de gunstige verkoopcijfers mede zijn be paald door de vroegere leveringen van de confectiebedrijven. De meeste tex tieldetaillisten hadden een maand eer der dan andere jaren al 90 procent van hun collecties in huis. Zodoende konden zy hun klanten een gevarieerd en uitge breid aanbod tonen, waardoor de koop lust aanzienlijk werd bevorderd. De verkoop van regenkleding is vrij plotse ling sterk van de grond gekomen. staat van paraatheid gebracht met het oog op de te verwachten golf van gewelddaden. Arabische nationalisten hebben gezegd dat ze de terreur zul len opvoeren ter gelegenheid van de aankomst van een missie van de Ver enigde Naties morgenvroeg. De missie, waarin drie landen zijn vertegenwoordigd, zal adviezen geven over de oplossing van problemen die zich voordoen in verband met de voor gestelde onafhankelijkheid van de Zuidarabische Federatie in 1968. Een militaire woordvoerder heeft verklaard dat het de taak van de militairen zal zijn te zorgen dat de missie niet wordt gemolestreerd en dat zij het gehele gebied vrijelijk kan bezoeken. - De woordvoerder zei, dat als er eenmaal onrust uitbreekt, bét ieer moeilijk zal zijn om deze tot een ge ringe omvang te beperken. Hij noem de de situatie in Aden explosief. De terroristen ontzien zich volgens hem niet om vanuit menigten bommen te gooien. Gistermorgen zijn twee Ara bieren door terroristen doodgescho ten in de wijk Sjeik Othman, waar eerder na een tip aan de Britse troe pen een wapenvoorraad was ontdekt. De daders van de moordaanslagen ontkwamen. De missie van de VN zal logeren in het zwaarbewaakte Seaview-hotel. De verboden organisatie Nationaal Bevrijdingsfront heeft een algemene staking van drie dagen uitgeroepen te beginnen bij aankomst van de missie. ARNHEM Binnenkort zal, waa schynlyk in Arnhem, een conferentie ge houden worden, waaraan wordt deelge nomen door de Kamers van Koophan del uit Arnhem, Zutphen, Hengelo en de Duitse steden Miinster en Bocholt. Een van de belangrijkste onderwer pen van gesprek zal zijn de mogelijkheid of delen van Oost-Gelderland, Overijssel en het aangrenzende Duitse West- Münsterland tot E.E.G.-ontwikkelingsge- bied kunnen worden verklaard. Daardoor zou het opstellen van een regionaal ontwikkelingsplan voor de hele Neder lands-Duitse grensstreek mogelijk wor den. In Duitsland is men al gevorderd met deze plannen. Er zijn door de Kamer van Koophandel in Munster contacten gelegd met het Westduitse ministerie van Economische Zaken. TORQUAY (Engeland) De nationale vereniging van onderwijzers heeft giste ren met een overweldigende meerderheid een voorstel afgestemd om lijfstraffen Voor lagere-scholieren te verbieden. Zy tekenden bij hun besluit aan, dat zij het rietje liever niet gebruiken, maar het soms onvermijdelijk achten. Het komt echter steeds minder voor dat lijfstraffen worden uitgedeeld. De ene spreker na de andere op het congres in Torquay nam heftig stelling tegen een officieel onderzoek dat 't rietje wilde uitbannen. De onderwijzers noem den dit idee „in strijd met het traditio nele gezag waarmee leerkrachten die de plaats van ouders innemen bekleed zijn". Dit onderzoek werd ingesteld door een commissie onder Lady Plowden; men wilde ,,het veroorzaken van pijn als straf middel op lagere scholen" verbieden. De onderwijzers verweerden zich aJs volgt: ,,Dit betekent dat Lady Plowden en haar commissie een onderwijzer willen verbieden een stout kind een klap te ge ven. Dit is een belachelijk en gevaarlijk voorstel, dat onder geen beding in het reglement mag worden opgenomen".

De Vallei | 1967 | | pagina 6