50 koelkasten Uitbreiding strijd tegen Mao's vijanden BRANDWEER LEVERDE DE SPULLEN IN Internationaal overleg over mammoettankers mu Over de R.-K.-hulp aan Noord- V iëtnam ^nlealon Brood maandag cent duurder Akkoord over kappers-cao KROONKOSTUUM KROONGETUIGE gpr vangoedesmaak, Suriname telde record aantal bezoekers BESCHULDIGING TSJEKIAN Powell verkondigt „Kies zwart" VIËTNAM-POLITIEK Interparlementaire Unie verwerpt Russisch voorstel M* Klacht bij P.T.T. over zoek raken trotskistisch maandblad Geeft te denken B.V.D. NEDERLAND WIL I.M.C.O. BIJEENROEPEN Irene en eehtgenoot terug naar Madrid Op 1 september verkiezingen in Zuid-Viëtnam Kritiek op China om handel met Japanners Overstekende kinderen verongelukt lekkerrrr koud Man had inbrekers gereedschappen in auto bij zich Economische missie naar Indonesië "Ldm ZATERDAG I APRIL 1967 CHINA SCHAKELT BURGERWACHT IN HONGKONG In heel oostelijk en zuidoostelijk China kregen plaatselijke eenheden van de burgemacht gisteren over de radio opdracht zich bij het geregelde leger aan te sluiten in de strijd tegen Mao Tse Toeng's tegen standers. Sinds het begin van de machtsstrijd in China hebben voorzitter Mao en minister van Defensie Lin Piao vermeden de militia te hulp t<j roepen, deels uit wantrouwen en deels om de economie niet nog verder te verstoren door plaatselijke boeren en arbeiders van het werk te halen. Het heeft er alle schijn van dat het verzet tegen de leiders zo krachtig is geworden dat zij bereid zijn deze risico's te lopen om voorgoed met hun vijanden te kunnen afrekenen. Van de zuidelijkste stad van China Kanton tot Nanking. 1200 km noorde lijker, was de ether donderdagavond en gisteren „gevuld" van proclama ties die de burgerwacht opdroegen schouder aan schouder met het volks bevrijdingsleger de reactionaire ge zagsdragers te verpletteren. Muurkranten ran de Rode Garde uit de provincie Sinkiang zijn in Kan ton aangeplakt en daarop wordt de minister van Defensie, Lin Piao, er van beschuldigd een chaos in China te stichten, aldus deelt een anti-com munistisch blad in Hongkong mee. Reizigers citerend die uit China in Hongkong waren aangekomen, schreef het blad dat op de muurkranten 10 fouten genoemd werden die door Lin zouden zijn begaan. Lin wordt alge meen beschouwd als de opvolger van voorzitter Mao Tse Toeng. Sinkiang is een afgelegen provincie ln het noordwesten van China en grenst aan de Sovjet-Unie. Hoe de muurkranten van Sinkiang naar Kan ton (Zuid-China) gekomen zijn werd niet uiteen gezet. De militaire com mandant van Sinkiang, Wang En- mao, heeft bevelen van de communis tische partij getrotseerd en verzet zich tegen de Maoïsten. Lin wordt ervan beschuldigd de macht aan zich te trekken op een ogenblik waarop Mao oud is. dat hij aangezet heeft tot de incidenten aan de Chinees-Russische grens, daarmee een binnenlandse chaos in het leven roepend en dat hij verantwoordelijk is voor een breuk in het leger door officieren te promoveren die het niet verdienen en officieren die promotie verdienen te degraderen. Radio Moskou heeft gisteravond melding gemaakt van bloedvergieten, sabotage en stakingen in de Oostchi- nese provincie Tsjekian, waar volgens de radio tegenstanders van partijlei der Mao Tse toeng het heft stevig in handen hebben. De desbetreffende uitzending van Radio Moskou was in het Japans en is in Tokio opgevangen. MIAMI De Amerikaanse negerpoli ticus Adam Clayton Powell heeft een nationale „Kies Zwart"-campagne aan gekondigd. „De toekomst van de politie ke macht van zwart is de toekomst van de Verenigde Staten", zo verklaarde hij op een persconferentie op het Bahama- eiland Bimini. „Ik weet niet of dit het begin van een derde partij is, maar daar praten wij wel over", aldus Powell, die kortgeleden uit het Congres werd gestoten, wegens beweerd misbruik van overheidsgelden. Hij is echter de favo riete kandidaat bij de tussentijdse ver kiezing voor zijn zetel die op 11 april in de New Yorkse negerwijk Harlem ge houden wordt. PALMA de MALLORCA (Spanje) De commissie voor politieke kwesties, internationale veiligheid en ontwa pening van de Interparlementaire Unie heeft gisteren met 23 tegen 10 een Russisch voorstel verworpen, waarin er op aangedrongen werd dat Amerika onmiddellijk zijn „gewapen de agressie" in Viëtnam stopzet. Drie landen onthielden zich van stemming. De leider van de Russische delegatie, J. Moertassaer zei, dat de Amerikaanse interventie in Viëtnam en zijn gewapende agressie tegen de democratische republiek Viëtnam een duidelijke bedreiging van de wereld vrede zijn. De unie houdt voorbereidende zit tingen van een week voor de plenai re conferentie die in september in Moskou gehouden zal worden. ADVERTENTIE EEN KEIJZER TAPIJT Vervaardigd met de beroemde tapijt-computer. Sterk, veer krachtig, kleurecht. Gemakke lijk in onderhoud. „Extra ka merbreed" (390 cm) vanaf 26 POSTBUS 39 - HILYERSUM DEN HAAG Recente stijgingen van grondstoffenprijzen in het bakkersbe drijf hebben de minister van Economi sche Zaken aanleiding gegeven na overleg met de Nederlandse Bakkerij Stichting ermee akkoord te gaan, dat met ingang van .3 april de prijs van het brood met 1 cent per 800 gram wordt verhoogd. Door deze prijsverhoging komt de prijs van waterwitbrood in de steden, waar de prijs van dit brood 65 cent be draagt, op maximaal 66 cent. In de provinciesteden, waar de huidige win kelprijs 66 cent bedraagt, mag deze worden verhoogd tot 67 cent; in de ove rige plaatsen mag de winkelprijs van deze broodsoort van 67 cent op 68 cent worden gebracht. De prijzen van volkswittebrood en volksbruinbrood mogen eveneens met 1 cent worden verhoogd; de nieuwe prij zen van deze broodsoorten zullen ook na de prijsverhoging 2, resp. 3 cent be neden die van de waterwittebrood moe ten liggen. Ook de andere grootbrood soorten kunnen met 1 cent per 800 gram in de prijs worden verhoogd. Onveranderd geldt, dat de prijzen voor thuisbezorgd brood 3 cent per 800 gram hoger mogen zijn dan de maxi male prijzen voor in de winkel afge haald brood. I'TRECHT Na langdurige onder handelingen hebben de vertegenwoor digers van werkgevers- en werkne mersorganisaties in het kappersbedrijf overeenstemming bereikt over de nieu we CAO voor het kapperspersoneel, die na goedkeuring op 3 april zal ingaan en een looptijd zal hebben tot 31 maart 1968. De lonen worden met ingang van 3 april met vier procent verhoogd en per ljuli met 1,5 procent. De afspra ken met betrekking tot de vakantietoe slagen worden per 1 januari 1967 ge realiseerd. Bij deze CAO zijn 16.000 werknemers betrokken. De onderhandelingen over de nieuwe kappers-CAO zijn vorig jaar oktober begonnen. De CAO liep eind december af. Overeenstemming mt de vier pa troonsorganisaties bleek niet mogelijk, waarna de werknemersbonden aankon digden bereid te zijn tot het afsluiten van een contract met een of meer in dividuele patroonsorganisaties. Na deze aankondiging nodigde de voorzitter van de Vakraad voor het kappersbedrijf de werknemersorganisa ties uit voor een nieuw gesprek, dat donderdag in Utrecht begon en dat tot laat in de nacht heeft geduurd. Het is nog niet bekend of de werkge vers de loonsverhoging in de prijzen zullen mogen doorberekenen. Van de zijde van het ministerie van Economi sche Zaken verklaarde men desge vraagd, dat men bereid is een derge lijk verzoek in overweging te nemen, als wordt aangetoond dat de kostenstij ging een gevolg is van de nieuwe loon- tabellen in de CAO. O Vliegtuig Een onbekende dame in Beieren heeft de uit deze deelstaat af komstige R.K. bisschop Josef Wijgl een vliegtuig ter waarde van 125.000 mark geschonken om zich in zijn bisdom Ike- la in Kongo 'te verplaatsen. Het dio cees is zo groot als Zwitserland en telt 200.000 inwoners. DEN HAAG De Utrechtse student B. van Gemert heeft by de P.T.T. een klacht ingediend over liet herhaalde lijk zoek raken van het aan hem ge stuurde trotskistische maandblad „De Internationale". De P.T.T. „onder zoekt deze klacht normaal, als elke andere klacht". De heer Van Gemert heeft de direc teur-generaal van de P.T.T., aan wie hij zijn klacht gezonden heeft, ge vraagd of de Binnenlandse Veiligheids dienst wellicht te maken heeft gehad met de verdwijning van de aan hem gezonden nummers van De Internatio nale. Bij de P.T.T. wees men ons er op dat zij in het algemeen gebonden is aan een aantal voorschriften. Zo mogen pornografische geschriften niet open en bloot worden verzonden. Stuk ken, die de veiligheid van de staat kunnen bedreigen, mogen helemaal niet worden behandeld. De administrateur-redacteur van De Internationale, Th. Wiering uit Amster dam, durft de P.T.T. niet van opzet te beschuldigen, hoewel het herhaalde lijk zoekraken van maandbladen hem te denken geeft. „Wij hebben een frankering bij abon nement. Een half jaar geleden is een hele zending van tweehonderd num mers voor Amsterdam-Oost zoek ge raakt. De P.T.T. heeft de nieuwe num mers toen echter gratis bezorgd." „Wij verzenden ruim duizend exem plaren per maand. Wij krijgen zo'n twee tot drie klachten per maand, maar je weet natuurlijk nooit of ieder een die geen blad krijgt ook klaagt. Misschien dat er bij de P.T.T. een rancuneuze ambtenaar werkt, die zo nu en dan eens wat bladen weg gooit." De lieer Wiering weet dat de trots kistische beweging belangstelling ge niet van de B.V.D., maar hy gelooft niet dat de B.V.D. bij deze affaire be trokken is. „Met het geval van de heer Van Ge mert ligt het echter wel vreemd. Hij vroeg enkele nummers waarin arti kelen over de Bilderberg-conferentie stonden. De eerste maal hebben we ze in Amsterdam gepost, maar ze kwa men niet aan. De tweede maal heb ben we ze in Hilversum op de post gedaan, maar ook toen kwamen ze niet aan. Misschien dat de B.V.D. speciale belangstelling heeft voor de heer Van Gemert, omdat hij in Den Haag tot de groep Links behoort. Men heeft ook wel eens een blad van Links in beslag genomen, omdat daar iets over de Bilderbergconferentie in stond", aldus de heer Wiering. DEN HAAG De Nederlandse re gering heeft gisteren de secretaris-ge neraal, Jean Roullier, van de „Inter gouvernementele Maritieme Raadge vende Organisatie" (IMCO) te Lon den verzocht op de kortst mogelijke termijn de raad bijeen te roepen ter bespreking van de problemen, voort vloeiende uit de ranip met de Torrey Cans on. Het Britse ministerie van Buiten landse Zaken heeft de eerste stap ge zet op weg naar nieuwe wereld omspannende richtlijnen voor olietan kers. Een woordvoerder heeft mee gedeeld dat de minister van Buiten landse Zaken, George Brown, contact heeft opgenomen met de algemeen secretaris van de IMCO. Ook Brown heeft Roullier verzocht een bijeenkomst van de organisatie, die 64 leden telt, bijeen te roepen met het doel na te gaan welke wijzigingen in het zeerecht moeten worden aange bracht na de ramp met de Torrey Canyon. Roullier heeft eerder deze week tegenover Associated Press ver klaard dat de IMCO, die in Londen is gevestigd, bereid is onmiddellijk han delend op te treden ten aanzien van het formuleren van nieuwe veiligheids regels voor mammoet-tankers. De IMCO is een orgaan van de Verenigde Naties. Britse deskundigen zijn reeds be gonnen met het opstellen van een nieuwe conventie ter herziening en modernisering van het bestaande in ternationale recht op dit gebied. SCHIPHOL Prinses Irene is vrij dagmiddag. in gezelschap van haar echt genoot .prins Charles Hugues van Bour- bon-Parma met 't KLM-lijntoestel van Schiphol naar Madrid vertrokken. De Prinses was dinsdag in ons land gearri veerd en verbleef enkele dagen op Pa leis Soestdijk. De vrijwillige brandweer van Spij- kenisse heeft afscheid genomen van uniformen en materieel, als slot van een conflict met B. en W. over de, volgens de brandweerlieden, slechte financiële verzorging van de weduwe van een bij een brand om gekomen collega. Namens de burge meester, werden de uniformen in ont vangst genomen door een ambtenaar. SAIGON Het Zuidviëtnamese staatshoofd, generaal Ngoejen Van Thie heeft een decreet getekend waarbij 1 september is vastgesteld als datum voor de tehouden verkiezingen voor een president en een vice-president. Die zelfde dag zullen senaatsverkiezingen worden gehouden, terwijl het kiezen van de Kamer van afgevaardigden een maand later plaatsvindt. ADVERTENTIE 1 Zwitsers Importkostuum gemaakt van exclusief Schots getwist kamgaren (Reid Welsh)'in veelkleurige dessins. -Q_ Modern, slank gesneden - superieure, afwerking Zyt>. - PARAMARIBO Blijkens cijfers van het Algemeen Bureau voor de Statistiek heblien gedurende het jaar 1966 in to taal 12.087 personen een bezoek ge bracht aan Suriname. Dit is ruim 25 procent meer dan in het jaar daarvoor. Van de 12.087 bezoekers arriveerden 8.745 per vliegtuig en 725 per boot, ter wijl over land van de naburige Guya na's 2.051 personen naar Parimaribo reisden. Het aantal bezoekers aan boord van cruise-schepen, dat naar Suriname kwam, bedroeg 566. Afgezien van het feit, dat in 1966 voor het eerst een luxe-toeristenschip Suri name aandeed, was de stijging van het aantal bezoekers, dat per vliegtuig arri veerde, het meest opmerkelijk. Dezé stijging bedroeg bijna 40 procent. Ook het aantal Amerikaanse bezoekers steeg met 40 procent. Het ziet er naar uit, dat het jaar 1967 een nog verdere stij ging van het aantal buitenlandse bezoe kers te zien zal geven. MOSKOU Het Russische partij blad Pravda heeft gisteren de Chinezen voor de voeten geworpen, dat zij hun handels- en economische betrekkingen met het Japanse „monopoiie-kapitalis- me" uitbreiden, hoewel dit „kapitalis me" de Amerikanen bij hun oorlog in Viëtnam steun verleende. De Pravda-commentator Juri Sjoekof spreekt van een „driehoek", waarvan de punten in Tokio, Peking en Saigon liggen. Volgens de Pravda hebben de Japan ners alleen al in 1966 voor leveranties, „die met agressie van de VS in Viët nam samenhangen", 800 miljoen dollar ontvangen. Niettemin, aldus de Pravda, „gaat op de lijn Tokio-Peking, een stormachtige ontwikkeling van de eco nomische activiteit der Japanse mono polies verder". De Pravda merkt nog op, dat China na de VS de grootste afnemer is van Japanse goederen. KOLLUMERLAND. - Yrydagmor- gen is het zesjarig jongetje T. W. Bos nia uit Kollum door een bestelauto aan gereden en enige tijd later, op weg naar het ziekenhuis, overleden. Het kind stak van achter een stilstaande vrachtauto plotscUng de straat over. In Maasland is vrijdag omstreeks het middaguur een driejarig meisje door een melkwagen overreden, toen zij bij het spelen plotseling de weg over stak. Het meisje, een dochtertje van de familie Korpershoek, is kort na aan komst in een ziekenhuis in Vlaardingen overleden. Bij een autobotsing donderdag avond in Vlaardingen is de 50-jarige H. F. Timmermans uit Den Haag zo ernstig gewond, dat hij later in het zie kenhuis is overleden. Zijn echtgenote, mevr. C. M. D. Timmermans-Waning en de bestuurder van de andere auto, de 39-jarige B. S. uit Vlaardingen, liepen ernstige verwondingen op. ADVERTENTIE 70520 D UTRECHT De Utrechtse politie heeft vrijdagmorgen bij een routinecontrole de 40-jarige lasser M. uit Utrecht aange houden, omdat in zijn auto inbrekersge reedschappen werden aangetroffen. De man is 'n goede bekende van de Utrecht se politie. Hij bleek een bedrag van f 1190,bij zich te hebben. De aanhouding van M. wordt in ver band gebracht met twee inbraken, die gisternacht zijn gepleegd in de V.I.F.- levensmiddelenfabriek N.V. in Heeze en in de fabriek van Tiger Plastics N.V. in Geldrop. Volgens sommige berichten zou M. een bedrag van f 80.000,in zijn wa gen hebben gehad, maar volgens de Utrechtse politie is dit onjuist. Een woordvoerder van de levensmidde- lenfabriek in Heeze verklaarde, dat daar een bedrag van f 1500,is ontvreemd. Bij Tiger Plastic heeft men gisternacht eveneens bezoek van onbekenden gehad, maar hier wordt niets gemist. Op de af deling loonadministratie werden alleen enkele kasten opengebroken. Het was de tweede maal in één week tijd, dat in dit bedrijf (ver geefs) werd ingebroken. De eerste maal werden onder meer telefoon toestellen vernield. Het staat nog niet vast of M. iets met de beide inbraken te maken heeft. De politie in Utrecht voelt hem nader aan de tand. Met de arrestatie van drie jongelui, die gisternacht op heterdaad werden betrapt bij een inbraak in een garagebedrijf in Amsterdam-West, blijkt de hoofdstede lijke politie een goede vangst te hebben gedaan. De verdachten, de 23-jarige schilder A. J. L., de 22-jarige monteur L.F.T. en diens 19-jarige collega J. W., hebben bekend in de afgelopen twee maanden in Amsterdam 30 tot 40 inbra ken te hebben gepleegd, waarbij zij voor een waarde van ca. f 35.000,— aan de meest uiteenlopende goederen buit maak ten. Behalve uit winkels, stal het drietal ook op bouwwerken en uit auto's. Vrijwel de hele buit kon bij hen thuis in beslag worden genomen. DEN HAAG De Centrale Kanwr van Handelsbevordering heeft besloten een economische missie van het Neder landse bedrijfsleven naar Indonesië te zenden. Deze missie, die van 9-23 juni in Indonesië zal verblyven, zal onder leiding staan van mr. J. J. Oyevaar, voorzitter van de Kamer Indonesië der Centrale Kamer van Handelsbevorde ring. VATICAANSTAD De woordvoer der van het Vaticaan, mgr. Fausto Valainc, heeft meegedeeld dat r.-k. liefdadige instellingen via het Rode Kruis voor anderhalf miljoen dollar (5.4. miljoen gulden) aan hulpgoede ren aan Noord-Viëtnam heeft gezon den. De goederen bestaan uit medi cijnen en ziekenhuisuitrusting en zijn voor een deel betaald door paus Pau- lus VI en voor een deel door Caritas Internationalis en soortgelijke organi saties. Mgr. Vallainc zei in antwoord op vragen, dat katholieke organisaties er nog niet in zijn geslaagd rechtstreeks hulpgoederen aan Noord-Viëtnam te doen toekomen. Caritas Internationa lis heeft dit wel geprobeerd met het doel te komen tot hulpverlening van diverse aard op een permanente ba sis. De pogingen van de organisatie zijn begonnen met het bezoek aan Hanoi van mgr. Hussler. Deze is hoofd van de Duitse afdeling van Ca ritas Internationalis en heeft in ja nuari met Noordviëtnamese autoritei ten in Hanoi gesproken. De woordvoerder zei, dat de paus en r.-k. organisaties in België, Neder land, Oostenrijk, Duitsland en Frank rijk een bedrag van ruim 2.7. miljoen dollar (9.7 miljoen gulden) in contan ten hebben geschonken aan sociale centra en hulporganisaties in Zuid- Viëtnam. R.-K.-organisaties hebben verder nog 80 miljoen dollar (288 mil joen gulden) aan Zuid-Viëtnam gege ven' via het Rode Kuis in de vorm van voedsel, kleding en medicijnen. Gds liet enorme Russische project v. 1 een pijpleiding voor aardgas vai. de Kaukasus naar Centraal-Europa on dermijnt de grootse plannen voor de exploitatie van aardgas in de Alge rijnse Sahara en heeft een schaduw geworpen over de traditionele vriend schap tussen Algiers en de Sovjet-Unie. De Algerijnse Sahara bevat gasre serves die zo enorm zijn, dat ze theo retisch alle Europese behoeften voor meer dan een halve eeuw kunnen dek ken. Algerijnse deskundigen schatten dat de huidige staatsinkomsten uit aard gas ongeveer 45 miljoen dollar per jaar met de noodzakelijke kapi taalbelegging binnen een paar jaar kunnen worden vertienvoudigd. Toch hebben Algerijnse onderhandelaars ontstemd de besprekingen met een aantal West- en Middeneuropese lan den afgebroken, toen zij constateer den dat de andere partijen het Sov jet-project als onderhandelingsob ject gebruikten om Algiers te dwin gen ^jjn prijs te verlagen. TToewel het Algerijnse gas uitste- -*•*- kend van kwaliteit is en feitelijk onbeperkt in kwantiteit, heeft het een groot nadeel: het moet op zijn minst over 800 km de Middellandse Zee krui sen om op de Europese markt te ko men. De enige economisch verantwoorde manier om deze barrière te nemen Is thans het bouwen van een speciale fabriek om het gas vloeibaar te ma ken, het in tankers over zee te ver voeren en aan de andere kant de vloeistof in een soortgelijke fabriek weer tot gas te maken. Deze methode wordt al gebruikt om Algerijns gas van een fabriek in Ar- zew bij Oran naar Engeland en Frank rijk te vervoeren. Overeenkomsten daartoe zijn kort nadat Algiers onaf hankelijk was geworden gesloten. Maar de fabriek in Arzew is betrek kelijk klein en oneconomisch. Zij kan niet de enorme hoeveelheden verwer ken die Algiers wil exporteren. T^ngeland betaald Algiers vijfeneen- halve dollarcent per warmte-een- heid volgens een overeenkomst die ongeveer tien procent van de totale Britse behoeften dekt. Deze prijs werd overeengekomen lange tijd voordat grote hoeveelheden aardgas in Neder land en de Noordzee werden ontdekt en bedraagt twee keer zoveel als En geland zou moeten betalen als de overeenkomst in de huidige omstan digheden zou worden gesloten. Toch beschouwen de Algerijnen de door de Britten gegarandeerde prijs als een maatstaf voor wat andere landen moe ten betalen. De Algerijnen hebben grote plannen voor een fabriek voor het vloeibaar maken van gas in Ksikda (vroeger IHi 4 ■mt BOUMEDIENNE Philippeville). De kosten zijn 200 miljoen dollar. De fabriek zou met een pijpleiding waarvan de aanleg 90 miljoen dollar kost, verbonden wor den met het Hassir Mel-veld ih de Sahara. De contra-fabriek zou in Montalfone bij Triest in Italië worden gebouwd, waarvandaan het Algerijnse gas naar Italië, West-Duitsland, Oostenrijk. Joegoslavië en andere landen in Oost en Zuid-Europa zou gaan. De Algerij nen hopen voor dit enorme project eer lening te krijgen van de Wereldbak maar de financiering was rechtstreek gekoppeld aan de prijs die zij waar schijnlijk voor het gas konden bedir gen. |~|e Algerijnse onderhandelaren me U nen nu, dat het Sovjet-project hun onderhandelingspositie heeft bedorven, omdat de Russen het vooruitzicht bie den dat hun gas in Centraal-Europa ter beschikking wordt gesteld tegen een prijs die zo laag is, dat het Al gerijnse aardgas er niet mee kan con curreren. Met de Britse ervaring voor ogen, houden de Europese onderhandelaars er aan vast, dat Algiers zijn prijs niveau aan de wereldmarkt moet aan passen. Wegens de enorme kosten van het Ksikdaproject, meenden de Alge rijnen hiertoe hieraan niet te kunnen voldoen en tenslotte werden de be sprekingen afgebroken. Afzonderlijke besprekingen duren voort met Frankrijk, dat heeft aange boden jaarlijks 2500 miljoen kubieke meter gas te kopen tegen een prijs die de Algerijnen aanrr-araoaar vin den. Maar meer dan het duobele van deze levering is nodig om de fabriek in Ksikda economisch te laten opere ren. I Iet „revolutionair-socialistische" be- wind van Algiers heeft tot nu toe vermeden Rusland de schuld te ge ven voor de impasse, welke Algiers bedreigt met een verlies aan inkom sten van enige honderden miljoenen dollars per jaar. Maar in regeringskringen groeit de wrevel over wat daar gezien wordt als een Sovjet-transactie met het ka pitalistische Europa, ten koste van het „socialistische" Algiers. ADVERTENTIE *óo< *e° -

De Vallei | 1967 | | pagina 8