SPORTSTICHTING KREEG VEEL EER Instructiebad open; bouw groot bad gaat van start Nieuwe plannen werden ontvouwd Ondanks felle S. G.P. -tegenstand Opheusden krijgt openbare school Nog geen j Camping de geopend rapport A.R. raadslid stelt vragen over recreatie Ooievaar in Veenendaal Geen inbraak van S.G.P. 3550 4079 Mm Scharrelen in de tuin van de burgemeester SHOW GOEDKOOP GARANTIE Jongens gewond Drie auto's beschadigd Aangereden ree werd afgemaakt Scooter uit het verkeer Edenaar botste tegen een boom C.N.V .-feest „cle Eikelenkamp" MIST u uw dagblad DE VALLEI? Bel: Pagina 3 MAANDAG 3 APRIL 1967 1 Al Wa mAAten rilt i net rnr*t ipnoH 7ien o Be n/*t vr\Anv\rf q q I -r-■ - VEENENDAAL „We moeten dit instructiebad zien als het voorportaal van het grote overdekte zwembad", zei burgemeester Hazenberg zaterdag morgen toen hij het nieuwe instructiebad aan de Sportlaan officieel opende. Er was veel belangstelling voor deze opening; onder de vele genodigden bevonden zich de bijna voltallige gemeenteraad (de SGP-fractie ontbrak) en het complete college van B. en W. Vanzelfsprekend heerste er bij de opening een stemming van dankbaarheid, nu de mogelijkheid is gerealiseerd om per week 3000 schoolkinderen zwemonderricht te geven, maar wellicht met nog meer interesse namen de aanwezigen kennis van de plannen voor de bouw van het grote bad, die kant en klaar liggen en die na afloop van de officiële opening door de Haagse architect C. G. Brouwer werden toegelicht. Het overdekte zwembad wordt aan het instructiebad vastgebouwd en zal wat de constructie betreft geheel aan dit bad worden aangepast. Te zijner tijd zullen er ook openlucht-baden worden aangelegd en met de combinatie instructiebad-zwembad-openluchtbad die dan zal ontstaan, is Veenendaal menige grote stad voor. „Voordat ik naar Veenendaal kwam wist ik dat er in die gemeen te plannen bestonden voor de bouw van een sporthal. Is er al een over dekt zwembad heb ik toen ge vraagd", zo begon de burgemeester zijn toespraak die aan de officiële openingsdaad voorafging. „Ik acht 'n overdekt bad belangrijker dan een sporthal omdat de eerstgenoemde voorziening de totaliteit van de bevol king beter ten goede komt...." De burgemeester gaf toe, dat de gemeente destijds te veel hooi op de vork heeft genomen toen er, in 1965, een gigantisch plan voor een over dekt zwembad-sporthal-complex werd gemaakt. Om financiële redenen heeft men daar later weer van af moeten zien. „Het moest toen het beste com plex worden van heel Nederland", zei mr. dr. Hazenberg, die zich er bijzon der verheugd over toonde, dat er on danks het mislukken van de aanvan kelijke kapitale opzet, nu toch een uitstekend instructieblad is en wat de toekomst betreft, er binnen twee jaar een groot overdekt bad bij zal ko men. „Ik wil bij deze gelegenheid ook graag het vele werk dat de sportstich ting heeft gedaan onder de aandacht brengen. Deze instantie verdient niet alleen een schouderklopje, ik wil haar groot respect toezwaaien. Het bestuur van de stichting zal het met me eens zijn dat ik de heren Diepeveen, Boers en Van Offeren even in het bijzon der noem..." De burgemeester besloot zijn toe spraak met deze wens: „Ik hoop dat de bevolking bij de realisering van 't nieuwe, grote bad zal beseffen om welke grote belangen het gaat..." Daarna draaide hij een kraan open. Leerlingen van de Kon. Julia- naschool, die onder de douches ston den opgesteld, maakten daardoor kennis met de aangename tempera tuur van het water. Onder leiding van de drie instructeurs W. Kok, H. Uri en mevrouw M. J. van de Horst van Baarle kregen de kinderen ver volgens zwemles en hun prestaties werden door de aanwezigen met veel belangstelling gevolgd. De heer E. van Asselt, hoofd van de gemeentelyke sportaccommoda ties, kondigde na deze eerste zwem lessen een „badpakkenshow van de oertijd tot heden" aan, die gepresen teerd werd door meisjes van de Chr. Huishoudschool. De wethouder van sportzaken, de heer C. N. van Kuyk, overhandigde mevrouw Hazenberg een bloemetje en sprak de wens uit dat er van alle kanten veel medewerking zou komen, die, zoals hij zei, „zo broodnodig is om objecten als zwembaden te bou wen." In de kantine van de sportpark voerden nog verschillende sprekers 't woord. Ir. F. N. Sikkes, lid van Ge deputeerde Staten van de provincie Utrecht wees erop, dat de sport vele jaren het stiefkind is geweest. Van daar dat er veel voorzieningen nodig zijn. „Veenendaal heeft gelukkig niet stil gezeten. Er zijn veel problemen geweest, maar toch is het gelukt een bad te realiseren." „Nederland is een waterland, maar het aantal kinderen dat kan zwem men is nog niet groot", merkte de gedeputeerde op, die ook een felicita tie aan het adres van de sportstich ting uitsprak. Over de financiële kant van de zwembad-bouw zei hij nog: „Ik ben er van overtuigd dat de pro vincie krachtig zal moeten bijsprin gen." „Het kind heeft veel minder de kans om ontspanning te vinden dan vroeger", zei de heer M. A. Linde man, inspecteur van het lager onder wijs in het rayon Amersfoort. Hij wees op de noodzaak van recreatie in en om het water en constateerde tot zijn tevredenheid dat Veenendaal, in dit opzicht bijzonder actief is. De heer F. J. Koers, sportambte naar van de provincie Utrecht, heeft de realisering van het instructiebad van begin tot eind meegemaakt. Hij stond de sportstichting met vele ad viezen terzijde. In zijn toespraak zei hij dat Veenendaal het bewijs levert, dat er goedkope en toch kwalitatief goede baden kunnen worden gebouwd. Hij pleitte voorts voor zwemles aan lichamelijk gehandicapte kinderen. „Sommige gemeenten, die een zwembad op de nominatie hebben ge staan, praten meer dan ze doen. Al les wordt duurder en als men een maal met de bouw wil beginnen heeft men geen geld. In Veenendaal is weinig gepraat. Het resultaat zien we nu; het instructiebad is er in enkele maanden gekomen..." De volgende sprker, architect C. G- Brouwer, voerde ook namens de aan nemersfirma Gebr. Van den Belt n.v. te Twello, het woord. Hij prees de sportstichting eveneens. „Deze heren zijn actief en daar ben ik blij om want ik heb een hekel aan commis sies die alleen bij de opening komen kijken..." De heer W. B. Versteeg bood aan de voorzitter van de sportstichting, de heer T. Diepeveen, namens het be stuur van het Bergbad een barome ter aan. De laatste officiële gebeurtenis was de overdracht van het instructiebad aan de sportstichting. „Het bad is economisch en goed gebouwd en we aanvaarden het beheer graag", zei de heer Diepveen tot burgemeester Ha zenberg. „Over een paar jaar zijn er in Veenendaal enige duizenden ge- l oefende zwemmers bijgekomen. De burgemeester zal zijn functie op 1 september 1968 neerleggen, maar nog voor die datum zal hij weer in de ge legenheid zijn een bad te openen; 't nieuwe grote overdekte zwembad..." De heer Diepeveen besloot met de garantie dat de sportstichting op nieuw overleg zal plegen met dokto ren om de mogelijkheden van de zwemles aan gehandicapte kinderen onder ogen te zien. Gebr. v. d. Belt N.V. deed de sportstichting een kleu- terbad cadeau. De aanwezigen werden hierna in de gelegenheid gesteld kennis te nemen van de plannen voor het grote bad. Dit project zal voorzien worden van een bassin van 12% meter breed en 25 meter lang. De diepte van het bas sin loopt van 1.40 tot twee meter. Centraal in het gebouw zal een res taurant worden gesitueerd dat uit zicht biedt op de baden er omheen. Een parkeerterrein zal plaats bieden aan twee honderd auto's. Boven het bassin komt een galerij en zo zijn er nog vele andere moderne voorzienin gen. „Er wordt geen springplank aangebracht", zei architect Brouwer tenslotte, op een vraag van een van de raadsleden en hij vertelde de re den er direct bij: „Financieel niet mogelijk". Een daarop aansluitende vraag wat het overdekte bad als ge heel gaat kosten wilde de architect liever niet beantwoorden. KESTEREN De heer De Haan (P.v.d.A.) maakte zich bezorgd over de duisternis, die hier en daar in de gemeente heerst. Hij vroeg tenmin ste in de raadsvergadering van vrij dag om uitbreiding van de verlich ting op de speelplaats van de school aan de Lindelaan omdat „er 's avonds een ongeoorloofd gebruik van ge maakt wordt." De burgemeester tilt kennelijk minder zwaar aan dit probleem, want „er zijn altijd wel jongelui, die dergelijke plekjes op prijs stellen. Als we overal lantaarns neerzetten, hou den ze nergens ruimte over, dan in mijn tuin.. Of moet die ook verlicht worden?" VEENENDAAL Op de Westersin gel kwamen zaterdagmiddag twee fiet sende jongens met elkaar in botsing doordat de een uiterst links reed. De jongens J. de K. en H. van L. moesten ter behandeling van hun verwondingen naar het Julianaziekenhuis worden overgebracht. KESTEREN De gemeenteraad van Resteren heeft vrijdagavond tijdens de maandelijkse raadsvergadering met grote meerderheid van stemmen een voorstel aangenomen om met ingang van 1 september 1968 een openbare lagere school in het dorp Opheusden te stichten. De vier leden tellende SGP-fractie stemde tegen dit voorstel omdat zij van mening was dat deze openbare school een versnippe ring in het Opheusdense schoolleven zou doen ontstaan. De overige raadsfracties zagen de houding van de SGP als ondemocratisch omdat het voorstel aan de wet telijk gestelde eisen voldeed, zodat in feite tegen de wet werd gestemd. „Toen ik via de pers met het voorstel werd geconfronteerd, besloop my een gevoel van meewarigheid", aldus de heer M. de Zeeuw (SGP), die zich afvroeg wat het motief voor dit plotselinge voorstel was. „Is het misschien onbehagen?" aldus de SGP'er. „Ik geloof 't niet," zo vervolgde hy, „want de besturen van de christe lijke scholen in Opheusden zyn nooit benaderd door andersdenkenden om mede zeggenschap". De heer De Zeeuw hield een langdu rig pleidooi, dat voor verschillende frac ties vaak aanleiding gaf tot interrupties „Ik vraag me met bewogenheid af of de ouders van de leerlingen, die hun handtekening aan dit voorstel hebben gegeven, de draagwijdte van deze han deling hebben overzien", aldus de SG- er, die verschillende malen bijzonder sentimenteel werd. „De kinderen zullen worden toevertrouwd aan onderwijzers, die de Bijbel niet zo hanteren als op de Christelijke school. Ik vrees, dat het godsdienstonderwijs op de openbare school in de toekomst niet meer of spaarzaam zal gebeuren". De fractielei der van de SGP vroeg zich tenslotte af of de ouders van de betrokken kinderen zich deze consequentie hadden gereali seerd. De heer H. Remmelink pleitte voor een grotere samenwerking. „De belang rijke taak wat de opvoeding in Gods woord betreft, ligt in het gezin. Boven dien wordt op de openbare scholen even eens godsdienstonderwijs gegeven. De ervaring heeft echter geleerd, dat men met 't overmatig geven van godsdienst onderricht het tegendeel bereikt". De heer Remmelink stelde voor naast een lagere school gelijktijdig een openbare kleuterschool te stichten. Zijn voorstel werd ondersteund door de heer Th. de Haan (PvdA). Laatstgenoemde merkte op: „Ik vind het heel redelijk, dat de derde school in Opheusden een openba re school is. Ik zie het niet als een ver snippering, maar gewoon als 'n uitbrei ding van het aantkl scholen en dat dient altijd te worden toegejuicht". De heer J. den Hartog zei het te betreuren, dat er in Opheusden 'n open bare school zal komen. „Dit is echter een persoonlijk standpunt", aldus het AR-raadslid, die geen gegronde redenen aanwezig zag om tegen het voorstel te kunnen stemmen. De heer R. de Jong zei, dat het voor stel uitgaande van een democratisch standpunt - te allen tijde gesteund dient te worden. Hiermee waren de overige fracties met uitzondring van de SGP 't volledig eehs. Burgemeester D. J. Pott zei: „Ik ben altyd een enorm voorstander geweest van het christelijk onderwijs, maar in een andere zin dan waarmee ik in Op heusden geconfronteerd ben geworden. Er wordt heel verschillend over Gods Woord gedacht. De christelijke scholen in Opheusden dragen hierbij een bepaald signatuur. Ik vraag me af of we met het christelijk onderwijs ons doel niet voorbij schieten". Burgemeester Pott zei dit zeer te betreuren. De heer M. de Zeeuw interrumpeer de de voorzitter door te zeggen dat de raad de plaats niet is om scholen en be sturen door te lichten. Het voorstel is tenslotte met negen stemmen voor en vier tegen aanvaard, zodat Opheusden met ingang van 1 september 1968 sinds ruim 25 jaar weer over een openbare school beschikt. De initiatiefnemer, de heer D. van den Berg, behoorde op de publieke tribune tot de talrijke aanwezi gen. De uitslag van de stemming bete kende voor hem de beloning van zijn arbeid. Een voorstel van B. en W. om de Oranjevereniging „Juliana" te Reste ren en het Oranjecomité te Opheusden beide een eenmalige subsidie te verle nen ter bestrijding van de onkosten, die gemaakt zullen worden in verband met de komende festiviteiten op Koninginne- De maquette van het overdekte bad, waarvan de plannen zaterdagmorgen bij de opening van het instructiebad' werden ontvouwd. De jeugd voelt zich al helemaal thuis in het nieuwe instructiebad. VEENENDAAL Veenendaal kreeg zondagavond bezoek van een ooievaar. Omstreeks half acht werd de vogel boven het stationsemplace ment gesignaleerd. De kraaien die in de hoge bomen bij het station hun nest hebben, kregen het al gauw aan de stok met de ooievaar, zodat deze van zijn voornemen om in de omge ving van het station eens rond te kijken naar een geschikte plaats voor een nest moest afzien. Na luid ruchtig gekrijs van de kraaien vond de ooievaar het toch maar verstandi ger te vertrekken. De vogel ver dween met sierlijke wiekslag in zui delijke richting. Volgens de Veenendaalse veldbio- loog Adriaan P. de Kleuver is het omstreeks het begin van deze eeuw geweest dat Veenendaal voor het laatst een ooievaarsnest binnen zijn grenzen had. Later zijn er wel po gingen gedaan de vogels weer in de omgeving aan het nestelen te krij gen; er werd ondermeer een paal- met-een-wagenwiel in de Meent ge plaatst. Een nest is er evenwel nooit gekomen. De heer De Kleuver, die er zeker van is dat Veenendaal elk jaar be zoek krijgt van een of meer ooie vaars (,Jn „de Hel" zie ik er elk jaar wel een"), wil daarom het ooievaarsnest van de Meent ver plaatsen naar het natuurreservaat De Hel. Met de Stichting tot Behoud van Natuurmonumenten heeft hij dit besproken en toestemming gekre gen. KESTEREN Het rapport over de achtergronden van de jongste wethou dersverkiezingen in de gemeente Reste ren is tijdens de afgelopen raadsverga dering niet openbaar gemaakt. De voor zitter van de speciaal in het leven ge roepen commissie, de heer J. den Har tog (AR) deelde mee: Onze secretaris de heer Th. de Haan (PvdA) heeft geen kans gezien om de samenvatting van het onderzoek voor deze vergade ring klaar te krijgen. Wij hebben be sloten om het rapport in de komende raadsvergadering vrij te geven. De heer M. de Zeeuw (SGP) riep alle raadsleden op niets los te laten tegen over nieuwsgierige verslaggevers, die „de ophaalbrug omlaag trachten te drukken. De heer De Zeeuw vergat bij deze opmerking kennelijk, dat de mees te verslaggevers kunnen zwemmen". VEENENDAAL Zondagmiddag naderde de heer H. Z. uit Eist op de Hoofdstraat het kruispunt. Z. reed op de linker rijstrook, maar plotseling gaf hij richting aan naar rechts en zwaaide tegelijkertijd de rechter rijstrook op. Schuin achter hem reed een auto be stuurd door de heer J. B. Deze kwam in de verdrukking tussen de wagen van de heer Z. en een geparkeerde wagen eigendom van de heer W. W. F. van S. De drie auto's werden licht beschadigd. RHENEN Op de Grebbeweg werd zaterdagmiddag een ree aangereden. Van de automobilist is geen spoor ge vonden. De politie heeft het dier, dat zwaar gewond was en bovendien beide achterpoten had gebroken, moeten af maken. dag vond bij de SGP-raadsleden geen genade. „Zij die Oranjefesten wensen, moeten dit zelf maar betalen", aldus de heer M. de Zeeuw. Ondanks de ver duidelijking, dat de subsidie van f 200,- ten goede zou komen aan de kinderen bleef De Zeeuw met zijn fractie bij het besluit. „Wij hebben de vrijmoedigheid niet om onze stem hieraan te geven", aldus de SGP-er. De heer H. Remmelink juich te de voorgestelde subsidie toe, doch zag het particulier Initiatief als het be langrijkste. „Momenteel krijg ik de in druk", aldus de heer Remmelink, „B. en W. doet iets en de Oranjevereniging doet ook wat, terwijl dit eigenlijk het tegen overgestelde dient te zijn". De heer J. van Eldik (SGP) wist te vertellen, dat de Oranjevereniging te Resteren op de gemeentekas speculeer de. „Men heeft zelfs niet eens een col lecte gehouden in Resteren", aldus het raadslid, die zich had laten vertellen, dat een collecte van het Oranjecomité in Opheusden maar liefst f 1.000,- had opgebracht. „Als men dit in Resteren ook zou doen, was een subsidie niet no dig". De heer Van Eldik zag liever dat de schooljeugd ter gelegenheid van het verwachte prinsesnkind een aandenken kreeg aangeboden ter waarde van f 1,- in plaats van f 0,65, zoals in een vorig voorstel werd besloten. Burgemeester Pott voelde weinig voor dit voorstel, evenals de andere fracties. Toen het voorstel om toekenning van subsidies aan beide Oranjeverenigingen in stemming werd gebracht, bleek dat de geliele SGP-fractie tegen stemde. Het voorstel werd tenslotte aanvaard met ne gen stemmen voor en vier tegen. Een woordvoerder van de Oranjevereniging uit Resteren, die op de publieke tribune was vertegenwoordigd zei ons te over wegen geen gebruik te maken van de subsidie. „Het bedroeft ons ten zeerste, dat een partij als de SGP tegen Oranjefeesten stemt. Ik ben altijd van gedachte ge weest, dat deze partij zo voor het ko ningshuis was. Nu de bevolking van on- de voorz. doorgaan. Hierbij bevonden ken stemt de partij tegen. Het heeft me bijzonder teleurgesteld aldus de woord voerder. De raad ging na een uitvoerige uit leg van de voorzitter eenstemmig ak koord met een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening, die betrekking heeft op de doorstroming. Elen en ander houdt in dat het gemeen tebestuur van Resteren mits de doorstroming wordt bevorderd in 't vervolg een financiële tegemoetkoming zal verstrekken bij verhuizingen. De gemeenteraad liet hierna verschil lende punten vlot onder de hamer van de voorzitter doorgaan. Hijbij bevonden zich een groot aantal onderwijszaken, een voorstel om over te gaan tot de bouw van 11 bejaardenwoningen, alsme de een verzoek om de vergoedingen van de commissie tot wering van schoolver zuim te verhogen. De rondvraag bracht weer talrijke problemen en voorstellen ter tafel. De heer H. Remmelink (Gem. Bel.) duid de burgemeester Pott er op, dat in de Hoofdstraat te Resteren nog steeds de puinhopen lagen van de spectaculaire oefening, die enkele weken geleden ge houden werd. „Die rommel ligt er nu al enkele weken en is een doorn in het oog:", aldus de spreker, die voorts wil de weten hoe of het met de toegezegde subsidieverordening zat, die vorige raadsvergadering was toegezegd. Burgemeester Pott antwoordde, dat de puinhopen waarschijnlijk deze week nog zullen worden opgeruimd. Wat de subsidieverordening betreft, deelde hij mee, dat hieraan hard wordt gewerkt, en dat waarschijnlijk de vergadering in april meer licht op deze zaak zal kun nen werpen. De heer T. van de Pol (onafhanke lijk) vroeg of het niet mogelijk zou zijn om de vuilnisstortplaats ook 's zaterda morgens te openen. „Er zijn verschillen de mensen, die 's woensdags niet in de gelegenheid zijn om het vuil te bren gen", aldus het raadslid. De voorzitter merkte op, dat het personeel van de ge meente niet verplicht kan worden des zaterdags te werken. De heer Van El dik (SGP) stelde voor om hiervoor bui tenstaanders aan te trekken, die er iets wilden bijverdienen. Het standpunt van TH. DE HAAN uitbreiding B. en W. kwam niet duidelijk uit de verf en er werd dan ook geen enkele toezegging gedaan. De heer Th. de Haan (PvdA) stelde tenslotte voor om met de gehele raad aanwezig te zijn bij de aubade te Resteren op koninginne dag. KESTEREN Tijdens de vrijdag avond gehouden raadsvergadering te Kesteren deelde de heer M. de Zeeuw (SGP) mee, dat de onlangs gepleegde inbraak in het gemeentehuis te Op heusden niet zijn werk is geweest. „Men zou dit eventueel kunnen den ken, omdat ik de tijdens de onder wijsdebatten gevraagde gegevens nog steeds niet heb mogen ontvan gen", aldus de SGP'er. Burgemeester D. J. Pott merkte lachend op: „Wij dachten al, dat is werk van De Zeeuw geweest, die naar het bedrag per leerling heeft gezocht". Er ontstond bij deze opmerkingen grote hilariteit in de raadszaal. RHENEN De rijkspolitie heeft za terdagmiddag een scooter uit het ver keer genomen. De Veenendaler E. A. E. reed er mee op de Cuneraweg, zon der dat hij in het bezit was van een rij bewijs en overige papieren. Bovendien bleken de remmen ondeugdelijk te zijn. RHENEN In de nacht van zater dag op zondag is de 57-jarige G. v. d. B. uit Ede op de kruising Nieuwe Vee- nendaalseweg - Autoweg met zijn auto tegen een boom gereden. De bestuur der zou onder invloed van sterkedrank zijn geweest. De politie nam de wagen in beslag voor nader onderzoek. RHENEN Evenals voorgaande Ja ren hebben de vier christelijke vakbon den de NVB, CNB, WBC en „Unitas" zaterdagavond in de grote zaal van de jeugdherberg „De Eikelenkamp" te Eist de feestavond gehouden. De heer N. G. v. d. Oosterkamp sprak het ope ningswoord. Onder de talrijke aanwezi gen waren de voorzitter en de secreta ris van de christelijke besturenbond Rhenen, waarvan de vier vakbonden in Eist deel uitmaken. De feestavond werd grotendeels ge vuld door de „ERV", ,de Elsterse reci- teervereniging ,die het toneelstuk „Als de morgen gloort" opvoerde. Er werk ten tien leden aan mee van de „ERV", een onderdeel voor werkende jeugd. De medespelenden kregen aan het slot van de avond bloemen en een ro kertje, waarna de heer N. G. v. d. Oosterkamp de bijeenkomst sloot. Aan de uitgang was een collecte voor „Draagt Elkanders Lasten". tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur RESTEREN „Beschikt het gemeentebestuur van Kesteren al over een recrea tieplanning voor de toekomst Zo luidde vrijdagavond een vraag van de heer J. den Hartog (AR) tydens de raadsvergadering, naar aanleiding van een artikel in onze krant over de nieuwe camping „Bloeiend Land", die momenteel in Kesteren wordt aangelegd. „Ik zou graag zien", aldus het AR-raadslid, „dat de recreatie onze gemeente spontaan gaat groeien. Hierby is een deskundig opgezet plan feiteiyk onmisbaar." 1 EDERVEEN Zaterdagmiddag om drie uur draaide dr. Van de Knik de kranen van de sanitair gebouwen open als teken van de ingebruikneming van camping ,fie Kajuit", te Ederveen. Het sanitair is ondergebracht in een oude kippenschuur, die zo verbouwd is, dat men er nergens meer een kippen schuur in herkent. De gehele camping is trouwens uitstekend geoutilleerd en onder de leiding van mevr. Ruttenberg zal het zeker een gezellig vakantie-oord worden. Die gezelligheid heerste al tij dens de opening, die veel belangstellen den uit het hele land naar Ederveen had doen komen. Men kwam o.a. uit Scheveningen, Arnhem, Hengelo en Rot terdam om het gelukkige gezin Rutten berg alle succes toe te wensen met hun „Kajuit". De wensen gingen ge paard met prachtige bloemstukken en werden beantwoord met een feestelijke openingsdronk. Burgemeester D. J. Pott merkte op, dat er eigenlijk geen definitieve plan nen bestaan. „Onze gemeente telt op 't igenblik drie punten, waar recreatie :an worden bedreven. Spreker doelde lierbij op de camping „Lede en Oude- .aard", de camping „Bloeiend Land" jn de gronden nabij „De Spees", waar op ook een recreatieve bestemming rust. De heer J. den Hartog stelde vervol gens voor om het gebied eens te laten bekijken door een deskundige. De voor zitter van de raad zei de gedane sugges tie in overweging te zullen nemen. „De recreatie is een moeilijke zaak. Het landschap, zoals dit in de Betuwe be staat kennen we verder in ons land niet. We zien, dat de Betuwe steeds meer toeristisch in ontwikkeling komt", aldus burgemeester Pott. die zei, hier automatisch op terug te zullen komen zo dra het bestemmingsplan terug is, dat momenteel in de revisie is. De burgemeester zag echter in, dat een afzonderlijk recreatieplan bijzonder veel nut zou kunnen hebben om het toe risme in zijn gemeente en ook in de ge hele streek te stimuleren. Het raadslid Den Hartog doelde bij zijn vraag op de subsidies, die in dit gebied mogelijk voor de recreatie ver leend zouden kunnen worden door de Provinciale Staten.

De Vallei | 1967 | | pagina 3