Jongere generatie wees zonder pardon oudere dammers terug Roozenburg handhaafde zich als enige.... Voetbal in het buitenland Nederlands hockeyteam versloeg de Belgen1-0 Wim Dubois zegevierde in Ronde van Noord-Holland Italiaan Dino Zandegu le in Ronde van Vlaanderen Duel Clay-Patterson gaat wellicht door Hemmes en Hordijk nog ongeslagen Winst en verlies voor Nederlandse dames Huub Coumans winnaar in Blerick Resultaten eersteklassers Jan Janssen beste Nederlander Beslecht Jeugd Engeland Portugal Spanje Italië Knickerbockertoernooi Gemist Hockey Definitief Initiatief EERSTE KLASSE A EERSTE KLASSE EERSTE KLASSE C B EERSTE KLASSE D EERSTE KLASSE EERSTE KLASSE E F MAANDAG 3 APRIL 1967 APELDOORN Hoewel de stryd om de nationale damtitel in de voorlaatste ronde al beslist was, heeft het talrijke publiek zaterdag tijdens de laatste ronde toch nog kunnen genieten van hoogstaande partijen. Er werd in vrijwel alle ont moetingen fel gevochten en dat alleen al is typerend voor dit toernooi, omdat men gewoonlijk het grootste deel van de matches In remises ziet eindigen in deze slot- ronde. Zelfs in de prestigeslag tussen Sijbrands en Roozenburg kwam het tot een felle botsing, terwijl ook de andere gegadigden voor de tweede en derde plaats hun laatste kansen uitstekend gebruikten. De grote slag tussen de oud-titelhou der, drs. P. Roozenburg, en de reeds ze ker van de titel zijnde Ton Sijbrands, was allesbehalve saai. Normaliter had men een grootmeester-remise mogen verwachten, maar talrijke uitdagingen van weerszijden ontlaadden op 't bord tot felle verwikkelingen. Roozenburg wil de zijn meesterschap nog één keer be wijzen, door ook de laatst overgebleven ongeslagen speler een nederlaag te be zorgen. Sijbrands wilde aanvankelijk niet, maar werd gedwongen zijn record te handhaven. Hij deed dat met over leg. De oud-wereldkampioen opende met 83-29 en de Amsterdammer antwoordde met 17-22, waarna op de lange vleugel de nodige uitruilen volgden. Nog steeds verwachtte men een spoedig akkoord, maar toen de Amsterdammer zijn lan ge vleugel in ontwikkeling bracht en 'n schijf op 28 plantte, trok Roozenburg Juist tegen deze flank ten aanval. Met niet minder dan zes stukken trachtte de onttroonde titelhouder de vijandelijke vleugel onder de voet te lopen, maar Sijbrands vond compensatie op het cen trum. Na de 41e zet van zwart (17-22) was de stand: Zwart (Sijbrands) 12 schijven op: 4, 9/11, 13, 14, 18, 22. 261 28, 31; Wit (Roozenburg) 12 schijven op: 15, 20, 25, 29, 30. 35. 37, 38, 42, 46/ 48. Nu volgde: 38-33 (28x39) 42-38 (31x 24) 30x8! (27-32) 8-2 (32-37) 2x16 (37- 42) 47x38 (22-27) 16x32 (18-23) 32x19 32x33 (14x23) 38-32 (26-31) 35-30 (28-28) 32x33 (31-37) 30-24 (37-42) 24-19 (913!) 19x8 (10-14) 29x9 en (4x2), waarna ook Roozenburg wel inzag, dat het zelfs met twee schijven vóór onmogelijk was een winst-variant uit te denken. Dat Ton Sijbrands tijdens de prijsuitreiking de titel van „nationaal grootmeester" kreeg verbaasde niemand. Wel het cadeau dat „DAMAS" hem aanbood, omdat dit een suggestie was van niemand minder danRoozenburg. Een extra ere-sa- luut van de oud-wereldkampioen voor de nieuwe Nederlandse titeldrager. Daarmee was tevens de strijd om de tweede plaats beslecht. Een nauwkeuri ge berekening leverde namelijk, dat ook als Wiersma zou winnen het SB- systeem ten gunste van Roozenburg zou uitvallen. Het kwam echter niet zo ver. In de partij tussen de Fries en Van der Staaij waren de gebruikelijke afwikkelingen vanuit de 32-28 opening voor de Hagenaar aanleiding zijn korte vleugel in ontwikkeling te brengen. Hij kwam hiermee echter niet ver, omdat daar de Fries hsetzelfde deed, de linker flank van Van der Staaij onder druk kwam te staan. De korte vleugel van zwart liep totaal vast, terwijl hij aan de andere kant nog net de witte aan val tot staan kon brengen. Hoewel in het gevorderde middenspel de Fries toch dreigde door te breken, kon de Ha genaar gelukkigerwijze een afwikkeling nemen, waardoor tevens zijn korte vleu gel uit de opsluiting kwam. In het eind spel kwam een volkomen symmetrische stand op het bord: Zwart (Van der Staaij) 6 schijven op: 8, 11, 16, 24, 30 en 33; Wit (Wiersma): 6 schijven op: 18, 21, 27, 35, 40 en 43. Zwart vervolg de nu met 24-29 (35x24) 29X20 (27-22) 16x27 (22x31) en ging met het remise- voorstel akkoord. Het werd wel tijd, want alle andere partijen waren onder tussen al afgelopen en het eventueel vol gende eindspel zou een tempislag zijn geworden, wat nog wel een uurtje had kunnen duren. Wiersma kwam door deze remise alleen op de derde plaats, om dat de Bennekommer Van Dijk volko men van slag af was. De Leidenaar Van Leeuwen accepteer de de Roozenburg-opstelling, maar de Bennekommer verbrak zijn eigen forma tie reeds op de 14e zet, waama de Leid- se onderwijzer het centrum bezette en wit ook via de lange vleugel bedreigde. De landbouwkundig ingenieur, die bij winst naar Wiersma zou komen, kreeg tempi-moeilijkheden op het middenveld en trachtte dit met een ruil naar de flanken te compenseren. Daardoor kreeg de Leidenaar echter nog meer terrein voordeel. Gezien de enorme eindsprint van Van Leeuwen was het dan ook niet verwonderlijk, dat hij het voordeel goed uitbuitte. In de beruchtte tijdnoodfase moest Van Dijk een 3 om 2 toelaten, maar zag al spoedig het nutteloze van deze doorbraakpoging in en staakte de strijd. De vierde plaats van de Leidse onderwijzer is dan ook beslist verdiend. Jong ontstond na een Poolse opening 'n positionele strijd om het centrum, waar bij beiden ook hun korte vleugels in schakelden. De zuiderling deed dat ech ter heel wat vernuftiger dan De Jong, die in het middenspel volkomen verrast werd. Na de 33e zet van wit (35-30) was de stand: Zwart (D. de Jong) 14 schij ven op: 2, 4, 8/10, 13, 14. 16, 18. 19, 21/23, 26; Wit (Okrogelnik) 14 schijven op: 25. 29, 30, 34. 36/40, 42. 45. 47/49. De Groninger speelde 22-28 en nu volg de de mooist uitgevoerde en winnende combinatie van het hele toernooi. 37-32! (28x37) 42x31 (26x37) 25-20 (14x 25) 30-24 (19x30) 39-33 (30x28) 38-32!! de pointzet (24x34) 32x5 (34-39) 5x46 (39-44) 46-28 (44x35) 28-50 en de Gronin- se wiskunde-student gaf op omdat er geen eer meer te behalen was. Cees Varkevisser bewees ook in deze ronde niet dè vorm te hebben, waar door hij zich via de provinciale strijd voor dit toernooi kwalificeerde. In het middenspel maakte hij tegen Van der Sluis een grote blunder en daarna was er geen redden meer aan. Toch heeft de klok, die het gehele toernooi wel een grote rol speelde, nog één slachtoffer ge maakt. De Haarlemmer Wim de Jong verloor voor het eerst in zijn carrière op de klok van Jan Bom, waardoor hij de voorlaatste plaats bezet. Voor een na tionaal grootmeester en viervoudig kam pioen een wel wat te lage klassering. Voor het eerst sinds lange tijd krijgt 't jeugdtoernooi een verlenging. De Friese dertienjarige Frank Drost maakte door een fraaie damcombinatie een einde aar. alle kampioensillussies van de Rotter dammer Sally de Jong. Daarna begon voor de jongste aller spelers een tijd van wachten, omdat de tweede Rotter dammer, Adri Hët, tegen De Bruyn, maar geen voordeel kon krijgen. Terwijl Drost aan het voetballen was, viel 2 y2 uur na afloop van zijn partij de beslis sing: Huët kwam niet verder dan remi se, waardoor een herkamp van 3 par tijen zal moeten uitmaken, wie van de twee de titel van Harm Wiersma zal overnemen. Deze beslissingswedstrijden zullen op 14, 15 en 16 april a.s. in Sneek worden verspeeld. De uitslagen en eindstanden zijn: Senioren: dertiende ronde: Bom - W. de Jong 2—0, Wiersma - Van der Staaij 11» Van Dijk - Van Leeuwen 0—2, Roozenburg - Sijbrands 1—1, Okrogel nik - D. de Jong 2—0, Hoekstra - Weer- heym 11, Van der Sluis - Varkevisser 2—0. Eindstand: 1. en kampioen van Ne derland 1967: T. Sijbrands (A'dam) 22 pnt.; 2. Drs. P. Roozenburg (Haaksber gen) 17 punten; 3. H. Wiersma (Leeu warden) 16 pnt; 4. J. van Leeuwen (Leiden) 15 pnt.; 5. W. van der Sluis (A'dam) 14 pnt. (180); 6. J. Weerheijm (Rijswijk) 13 pnt. (164); 7. Ir. G. E. van D(jk (Bennekom) 14 pnt. (159); 8. J. M. Bom (IJsselstein) 12 pnt. (147); 9 F. Okrognelnik (Heerlen) 12 pnt (130); 10. C. Varkevisser (Kortwijk) 11 pnt. 11. D. de Jong (Groningen) 10 pnt.; 12. D. van der Staaij (Den Haag) 9 pnt. (121); 13 .W. de Jong (Haarlem) 9 pnt. (89); 14. O. Hoekstra (Leeuwar den) 7 pnt. Junioren: De Bruijn - Huët 11; De Jong - Drost 02; Jurg - Dolder- sum 20; Lammers - Van Wijk 20; Reuleaux - Westerveld 20; Riesen- kamp - De Vries 11. Eindstand: 1. en 2. F. Drost (Lang weer) en A. Huët (R'dam) 16 pnt.; 3. J. de Vries (Buren) 14 pnt. (135); 4. S. de Jong (R'dam) 14 pnt. (130); 5. C. Westerveld (Purmerend) 12 pnt.; 6. J. Riesenkamp (Vlissingen) 11 pnt. (107); 7. A. Jurg jr. (Almelo) 11 pnt. (97); 8. J. Lammers 11 pnt. (83); 9. A. de Bruijn (Woerden) 10 pnt; 10. H. v. Wijk (Eindhoven) 8 pnt.; 11. J. Reu leaux (Chèvremont) 6 pnt; 12. A. Dol- dersum (Hoogeveen) 3 pnt. De volgorde bij gelijke aankomst werd bepaald door het SB-systeem, waarvan de punten tussen haakjes zijn aangegeven. De herkamp van drie partijen tussen Drost en Huët om de jeugdtitel wordt van 14 t/m 16 april te Sneek verspeeld. DETROIT. Volgens de promotors zijn de kansen op een titelgevecht tus sen Cassius Clay en Floyd Patterson op 25 april te Detroit zeer groot. De financiële regelingen schijnen reeds in kannen en kruiken te zijn. Vandaag kan een definitieve bekendmaking ver wacht worden. De E and J sportclub te Detroit heeft Clay 250.000 doller geboden voor het ge vecht tegen Patterson. Clay zal drie dagen later moeten op komen voor de vervulling van zijn mili taire dienstplicht. BONN Eintracht Frankfort, de club van Elek Schwartz, heeft niet ge profiteerd van een gedeeltelijke misstap van leider Eintracht Braunschweig, die tegen Borussia Dortmund niet verder kwam dan een gelijk spel. Ook de for matie uit Frankfort moest een punt af staan en wel aan het laaggeklasseerde Sehalke *04. Na 27 wedstrijden heeft Eintracht Braunschweig 35 punten. Vooral de lei ders hebben het lang niet gemakkelijk gehad. In de laatste minuten stond Ein tracht Braunschweig met de rug tegen de muur en het „onbeslist" was nauwe lijks verdiend. Ook de ontmoeting Schalke-Eintracht Frankfort werd door een spannende slot fase gekenmerkt. Drie minuten voor tijd nam Sehalke, tot groot enthousiasme van de 34.000 toeschouwers, de leiding. In de laatste minuut van deze door ze nuwen beheerste ontmoeting, maakten de pupillen van Schwartz gelijk. München, derde met 32 punten, zege vierde cn liep een punt op de leiders in. Bayern München en Hannover 96, die beide volle winst boekten, delen met 31 punten de vierde plaats. Alle clubs moe ten nog zeven wedstrijden spelen. De ploeg uit Frankfort staat met 33 punten op de tweede plaats. Fortuna Düsseldorf-TSV 1860 Mün chen 0-1; Bayern München-1 FC Köln 2-0; Hamburger SV-VFB Stuttgart 1-1; Hannover 96-Werder Bremen 2-1; Karls- ruher SC-1 FC Nürnberg 0-1; 1 FC Kai- serslautern-MSV Duisburg 0-0; Borus sia Mönchen Gladbach-Rott-Weiss Es sen 4-3; FC Sehalke '04-Eintracht Frankfurt 1-1; Borussia Dortmund-Ein- tracht Braunschweig 0-Ó. Manchester United en Nottingham Forest blijven de voornaamste kansheb bers voor de Engelse voetbaltitel. Beide clubs wonnen zaterdag zonder te veel moeite. De Mancunians voeren met 51 punten de ranglijst aan. De ploeg uit Nottingham bezet met een achterstand van twee punten de tweede plaats. Aan de top van de ranglijst kwamen trouwens in het geheel geen verschui vingen voor. Ondanks de 2-1 nederlaag van Liverpool, behoudt de formatie van Shankly de derde plaats met 46 punten. Leeds United en Tottenham Hotspur de len de vierde plaats met 45 punten. Liverpool moest in de belangrijke wed strijd tegen de Spurs aanvalsleider Ian St. John missen. Jimmy Greaves gaf Tottenham, sedert 14 november in thuiswedstrijden ongeslagen, een 2-0 voorsprong. Elf minuten voor tijd scoor de Peter Thompson het tegendoelpunt van Liverpool. Ruim 61.000 toeschouwers waren er op Old Trafford getuige van, dat Inter national Bobby Charlton al in de tweede minuut voor Manchester United de sco re opende. Pas in de laatste fase van de strijd voerden George Best en Denis Law de stand op tot 3-0. Burnley - Sheffield Wednesday 2-0; Everton-Aston Villa 3-1; Fulham-Sun- derland 3-1; Leeds United-Chelsea 1-0; Manchester United-West Ham United 3-0; Newcastle United-Leicester City 1-0; Nottingham Forest-Southampton 3-1; Sheffield United-Manchester City 1-0; Stoke City-Arsenal 2-2; Tottenham Hotspur-Liverpool 2-1; West Bromwich Albion-Blackpool 3-1. CUF-Sanjoaneses 0-0; FC Porto-Ben- fica Lissabon 1-1; Sporting Traga-Victo- rio Setubal 2-3; Atletico Lissabon-FC Beira Mar 3-0; Sporting Lissabon-Qui- maraes 3-0; FC Varzim-Leixces 1-1; Na 21 wedstrijden heeft Benfica Lis sabon met 35 punten de leiding voor Academica met 32, Porto met 29 en Sporting Lissabon met 23 punten. Sabadell-Granada l-O; Cordoba-Sevil- la 3-0; La Coruna-Hercules 1-0; Atletico Madrid-Real Zaragoza 0-0; Valencia- Real Madrid 0-0; Elche-Espanol Barce lona 1-1. Real Madrid heeft met 42 pnt de lei ding. Barcelona bezet de tweede met 36 pnt en Espanol en Atletico Madrid de len met elk 31 pnt de derde plaats. Fiorentina-Bologna 1-1; Brescia-Ata lanta 0-0; Cagliari-Mantua 0-0; Foggia- Spal-Ferrare 0-0; Internazionale-AC Mi laan 4-0; Juventus-Napels 2-0; Laneros- si-Torino 0-1; Lazio-Venezia 1-1; Lecco -Roma 2-2. Internazionale leidt na de 26e compe titiedag met 40 pnt, op de tweede plaats gevolgd door Juventus met 36 punt. Na pels staat met 34 pnt op de derde plaats. AMSTELVEEN Het Nederlands hockey-elftal heeft zondagmiddag in een druilerige regen, die de toeschou wers onder een dak van regenschermen deed schuil gaan, en op een steeds slechter wordend veld in het Wagener stadion te Amstelveen, een verdiende overwinning met 10 bereikt tegen Bel gië. Een overwinning, die in de veertien de minuut van de tweede helft tot stand kwam door een doelpunt van rechtsbin nen Otto ter Haar uit aangeven van de doorgebroken Frank Zweerts. Te lang echter hebben de Nederlan ders op dit doelpunt moeten wachten, want in de eerste helft waren onze land genoten, die steunden op een betere techniek en conditie dan onze zuiderbu ren, superieur. Toonaangevend was de oranjeploeg vooral in het middenveld en van daaruit trokken de Nederlandse aanvallers op de Belgische veste aan. Hoe moeilijk bleek het geroutineerde Belgische defensieblok echter van zijn plaats te krijgen. Al hun raffinement mochten de Nederlandse voorwaartsen hiervoor aanspreken, telkens weer ble ven tenslotte toch de Belgische verdedi gers meester van het terrein. De Bel- AMSTERDAM. Jan Hordijk en Fred Hemmes zijn beiden nog ongesla gen na de zaterdag en zondag gespeelde wedstrijden voor het Knickerbocker tennistoernooi, dat op twee oveMekte banen in Amsterdam wordt gehouden. Jan Hordijk wordt in poule A van dit toernooi voor spelers onder de 18 jaar gevolgd door Fried Schmitz en Paul v. Min, terwijl Fred Hemmes, die in poule B de leiding heeft, door Herman Wes tendorp en Willem Brandse wordt ge volgd. ZAANDAM Wim Dubois, de 21-ja- rige coureur uit het Zeeuwse Zuidzan- de, wilde na 155 kilometer keihard koersen met een gemiddelde van tegen de 44 kilometer per uur best vertellen, hoe het allemaal in zijn werk was ge gaan. Hoe hij, de rappe en klasse-rijke soldaat uit de miiltaire wielerploeg van kapitein W. Roosenburg, deze super snelle ÜJ2e Ronde van Noord-Holland op zijn naam had gebracht. „Er viel eigenlijk direct na de start een gat met 40 man op kop. Na 100 kilometer zat ik er nog steeds bij. Ik dacht, je zit goed Wim, bij blijven. Pas 15 kilome ter voor het einde ben ik weggespron gen. Samen met Harry Schoofs. We haalden Jonny Brouwer in, die met Jan van Katwijk aan kop lag, en toen even later ook Cees Rentmeester en Ge van der Winden er nog bij kwa men, hadden we een lekker groepje. Ennou ja de rest is bekend. We bleven voorop en ik won de sprint. Of ik het had verwacht? Och, toen we met z'n zessen hier de kade opdraai- Wim Dubois besliste in de sprint met Jan van Katwijk de strijd in de 22e Ronde van Noord-Holland voor ama teurs in zijn voordeel. De Zuidhollandse kampioen Jan Weer heijm kwam tegen de Friese kampioen Oebele Hoekstra niet verder dan remi se en miste daardoor de gedeelde vier de plaats. De Fries bewees daarmede, dat hij er toch wel iets van kan: in de laatste drie ronden scoorde hij maar even vijf punten terwijl de eerste tien partijen hem slechts twee punten opleverden. De Limburger Ferdie Okro gelnik zorgde weer eens voor wat vuur werk. Tegen de Groninger Douwe de FRANKFORT. Het Nederlandse B-team heeft zaterdag in het interna tionale trainingskamp voor nationale dameshockeyteams te Frankfort 'n rui me zege op België behaald. De Nederl. dames, die bij de rust met 20 leidden, wonnen met 80. Het Nederlandse dames A-team ver loor zondagmiddag in een vooral van Duitse zijde zeer goed gespeelde wed strijd met 21 van West-Duitsland. B(j de rust hadden de gastvrouwen met l-Ö de leiding. den, dacht ik, Wim dit is je kans De montere en in het geheel niet vermoeide Zeeuw, die vorig jaar de Omloop van de Kempen heeft gewon nen, vertelde het allemaal op een ma nier of hij zojuist tijdens een toertoch- tje de Noordhollandse kerktorens had bekeken. En toch had hij nog geen vijf minuten geleden tot op de bodem van -zijn rijke krachtenreservoir moeten putten om in een machtige eindsprint vijf gretige concurrenten op afstand te houden. Vijf gretige concurrenten, die net als hij 3*4 uur in 'n kopgroep van circa veertig man hadden gereden, die vanaf het begin het beeld van deze eer ste amateurklassieker van 1967 had be paald. Vijf kilometer na de start in West- zaan vormde deze hoofdmacht zich al en wie er niet prompt vaanf de aan vang bij was, behoefde niet meer op een goede klassering te rekenen. Er werd aan kop namelijk zo hard ge koerst, dat van inhalen geen sprake was. Uitlooppogingen werden door dit hoge tempo eveneens direct in de kiem gesmoord. Er werd gedemarreerd inde luwte van de Noordhollandse duinenrij. Men probeerde het op de winderige, li- neaalrechte polderwegen naar Medem- blik. Maar alleen de oersterke Gerrie Bruin kon op het bochtige IJsselmeer- dljkje, vlak voor zijn woonplaats An- dijk, wegkomen. Als op vleugelen stoof de Westfriese „flyer" langs de dichte rijen dorpsge noten, die zich in de klinkerstraatjes van het kleine IJsselmeerdorpje had den verzameld. Maar nog voor Enkhui zen was het vooral door toedoen van Peter Heynig en Matje Gerrits uit met de pret en streek het peloton op de vermetele vluchteling neer. Ook Jantje Bode nam in de Beemster waar een ontgoochelde Fedor den Hartog eenvoudig uit het wiel werd ge reden nog een honderdtal meters. De grote klap viel echter precies op de brug over het Noordhollands kanaal bij Purmerend, 15 kilometer voor de fi nish. Juist toen favoriet Harry Jansen, stampvoetend van kwaadheid consta teerde, dat zijn achterband leegliep, gooide de strijdlustige Johnny Brouwer de lont in het kruitvat. Jan v. Katwijk sprong mee en ook Wim Dubois. Harry Schoofs, Cees Rentmeester en Gé van der Winden haakten aan. Het bleek de definitieve slag te zijn geweest, want hoe het peloton, onder aanvoering van de Belgen Jet Seghers en Michel Ver meulen ook koerste, de zes vluchtelin gen lieten zich niet meer inhalen. Op de Prins Hendrikkade te Zaandam bleek Wim du Bois duidelijk de sterk ste. De in de rood-wit-blauwe trui van het militaire team gestoken Zeeuw, versloeg zijn ploeggenoot Jan van Kat wijk met één lengte. Johnny Brouwer, Gé van der Winden, Cees Rentmeester en Harry Schoofs finishten respectieve lijk als derde, vierde, vijfde en zesde. De Haarlemmer Ted Blom won de sprint van het peloton, vlak voor de verrassend sterke Sander Bouma uit Grouw. Kapitein Roosenburg's militaire wielersquadron werd, door de eerste plaats van Wim Dubois, de tweede van Jan van Katwijk en de achtste van Sander Douma, eerste in het ploegen- klassement. Zei een glunderende kapi tein na afloop vol trots: „Voetballen doen we aardig in het leger, maar nu hebben we laten zien dat we ook nog kunnen wielrennen." De uitslag: 1. Wim Dubois (Zuidzan- de), 155 km in 3 uur 31 min 50 sec.; 2. Jan van Katwijk (Oploo); 3. Johnny Brouwer (Rotterdam); Gé van der Winden (Beverwijk); 5. Cees Rent meester (Overzande); 6. Harry Schoofs (Bladel), allen in 3.31.50; 7. Ted Blom (Haarlem) 3.32.06; 8. Sander Douma (Grouw); 9. Matje Gerrits (Oploo); 10. Rini Wagtmans (St. Willebrord); 11. Michel Vermeulen (Belg); 12. Kees Zoontjes (Tilburg); 13. Ad Duyker (Be verwijk); 14. Gaby Minneboo (Haar lem); 15. Kees Brugel (Zwijndrecht) al len in 3.32.06. proef stelden. Het spelpeil was aan Ne- door de kracht van hun tegenstanders, voornamelijk tot uitvallen, die echter geenszins van gevaar ontbloot waren. Pas nadat Nederland de leiding had ge nomen, kwamen de Belgen tot een beter georganiseerd aanvalsspel, waarmee zij de Nederlandse verdedigers danig op de proef stelden. Het spelpijl was aan Ne derlandse zijde, mede door de slechte omstandigheden, die de techniek piet meer tot hun recht deden komen het was inmiddels een schier onmoge lijke opgave geworden de bal op het ongelijke veld onder controle te krijgen echter danig gezakt en de wedstrijd, die in de eerste helft het aankijken al leszins waard was, vermocht nauwelijks nog te boeien. Niettemin heerste er te vredenheid in de Nederlandse gelederen. De derby was gewonnen en juist, nu de verdedigers zo sterk in het voordeel wa ren, was hier ook alle reden voor. Ofschoon Nederland dadelijk het ini tiatief nam en de vijandelijke verdedi ging onder druk zette, duurde het toch nog tot de tiende minuut, eer de oran jevoorhoede er voor de eerste keer in slaagde hierin een wig te drijven. Er ontstond een kans voor Frank Zweerts, maar zijn schot ging naast. Zes minu ten later rukte Zweerts alleen op het Belgische doel af. Hij werd in zijn rush echter gestuit door een van de stoere Belgische verdedigers, die hiermee wel iswaar buiten zijn boekje ging, hetgeen hem een strafcorner kostte, maar er toch mee bereikte, dat de nul bleef ge handhaafd. Over de vleugels, maar ook door het centrum, waar Zweerts voort durend de aandacht bleef opeisen, trachtten de Nederlanders de weg naar het Belgische doel vrij te maken. Het gelukte echter zelden door het sterke verdedigen van Dupont en Musch, goed geassisteerd door Leclercq in het cen trum. Eenmaal, in de 28e minuut, werd doelman Buisset gepasseerd door een schot van Van Vroonhoven, die de bal kreeg toegespeeld door Zweerts. De Duit se scheidsrechter had echter een over treding geconstateerd en daarmee ver stomde de vreugde in het Nederlandse kamp. Ook na de rust hield de druk op de Belgische verdediging aan, maar het gevaar werd toch steeds minder, ter wijl de tegenaanvallen van onze zuider buren juist een grimmiger karakter kre gen. Niettemin slaagden onze landgeno ten erin een voorsprong te nemen, toen Zweerts de bal ontving uit een diepte pass en deze doortikte naar Otto ter Haar, die deze kans goed uitbuitte: 10. Nauwelijks twee minuten later drongen de Belgen een masse op en zij dreig- BLERICK De Limburger Huub Cou mans heeft zondag in Blerick de 18e bos- loop van Festina gewonnen. Hij legde de ruim 5000 meter over een zwaar bospar- cours af in 20 min. en 24 sec. De uitslag luidde: 1. Coumans (Unitas, Geleen) 20.24.-; 2. Ciweck (Did.) 21.09.8; 3. Roelofs (HAC Helmond) 21.13.-; 4. Veld (Avon. Heer len) 21.17,7; 5. Jonkers (Sprint) z.t. GENT De Italiaan Dino Zandegu heeft zondag in Gent de Ronde van Vlaanderen, de tweede klassieker van dit Jaar, gewonnen. Zandegu versloeg in^le eindsprint de Belg Noel Fore. Eddy Merckx, de jonge Belg, die en kele weken geleden Milaan San Re- mo won, en afgelopen woensdag de sterkste bleek in Gent Wevelghem eindigde op dertien seconden ais derde. Voor Zandegu werd over 245 kilometer een tijd van 6 uur en 15 minuten afge drukt. Noel Fore, de 35-jarige Belgische prof-wielrenner heeft in deze 51e editie van de Ronde van Vlaanderen, een van de beste wedstrijden uit zijn carrière gereden. De Belgische veteraan won deze wegwedstrijd niet, maar hij was wel de opvallendste renner van de ka ravaan, die door het winderige Vlaamse land trok. Fore ontsnapte na 10 km met nog zeven anderen aan de aandacht van het peloton en hoewel het merendeel van zijn medevluchters terugviel, bleef hij ruim 230 km aan de kop. De kopgroep, die zich na 10 km bij Zomer gem vormde, bestond naast Fore uit de Belgen Houben, Monty en Del- vael, de Brit Hoban en de Fransman Boudringhin en de Nederlanders Bras- pennickx en Schuuring. Het achttal kreeg een vrij sterke wind in de rug en na 100 km hadden zij een voorsprong van 5.45 min. op het grote peleton. Het verschil was tien km verder zelfs opge lopen tot precies 6 min. Op initiatief van de Italiaan Albani begon de grote groep aan de achtervolging en de voor sprong van de leiders slonk aanmerke lijk. Na 150 km was het verschil tussen de kopgroep en zeventien achtervolgers 3.10, terwijl het grote peloton, aange voerd door Eddy Merckx, op 3.25 volg de. Bij de Kwaremont maakten Hoban, Monty en Fore zich los van de overige leiders, die inmiddels Braspenninckx waren kwijtgeraakt, terwijl Schuuring later moest loslaten wegens een gebro ken wiel. Bij het binnengaan van Ne- derbrakel, 40 km voor de finish, hadden Hoban, Monty en Fore een voorsprong van 2.15 op een groepje van zes achter volgers, dat werd geleid door Felice Gi- mondi (It). De Italiaan voelde zich op het geaccidenteerde parcours bijzonder goed thuis en bij de Kasteelstraat was hij de leiders tot op 15 sec. genaderd. Inmiddels was ook Eddy Merckx, die na Milaan San Remo ook deze twee de klassieker wilde winnen, met Zande gu uit het peloton weggesprongen. In Zottegem (217 km) kreeg Merckx, Zan degu en Gimondi aansluiting met de 3 koplopers. Direct daarna ontsnapte Zan degu en terwijl Merckx en Gimondi el kaar angstvallig bewaakten, slaagde Fo re erin bij de Italiaan te komen. Het duo nam snel een voorsprong van ruim een halve minuut, maar onder aandrang van Merckx kwamen de andere vier weer dichterbij. De strijd was toen ech ter al beslist. Zandegu en Fore bleven hun achtervolgers juist voor en in de eindsprint bleek Zandegu te sterk voor de vermoeide Fore, die zijn inspannin gen met een tweede plaats beloond zag. De uitslag luidde: 1. Zandegu (It) 245 km in 6 uur en 16 minuten; 2. Fore (Belg) op 1 lengte; 3. Merckx (Belg) op 20 sec.; 4. Gimondi (It) z.t.; 5. Hoban (G.-B.) z.t.; 6. Mon ty (Belg) z.t.; 7. Reybroeck (Belg) z.t.; 8 Van Springel (Belg) op 30 sec.; 9. Jan Janssen (Ned) z.t; 10. Gerben Karstens (Ned) z.t.; 23 Jo d. Roo (Ned) z.t.; 31. Huub Zilverberg (Ned.) z.t. 36. Bart Zoet (Ned) z.t.. De klasseringen van de Nederlanders waren verder: 51. Henk Nijdam op 30 sec.; 63. Leo v. Dongen; 65. Cees v. Espen; 67. Die Skosten; 70. Peter Post; 75. Arie den Hartog; 76. Cees Haast; 80. Jos v. d. Vleuten; 92. Jan v. d. Horst, allen de zelfde tijd. Ter Haar (midden) en Zweers (rechts) in duel met de Belgische ver dediging tijdens de in Amsterdam ge speelde hockey-interland. den de Nederlandse verdediging onder de voet te lopen. Boks kwam uit zijn doel, maar slaagde er niet in het ge vaar te keren. Op de lijn bracht Terlin- gen tenslotte redding. De Belgen waren echter geenszins van plan zonder meer de nederlaag te accepteren. Feller werd de strijd en doordat het tempo bij de Nederlanders zakte, kregen de in het geel gestoken „rode duivels" meer ruimte. Hun capaciteiten waren evenwel niet toereikend om een beslissing in hun voordeel te kunnen forceren. Aan de an dere kant kreeg Van 't Hooft nog een kans, toen hij alleen door de Belgische verdediging trok. Zijn schot ging echter voor het doel langs. Een tweede doel punt bleef een illusie, daarvoor was de defensieve kracht van de Belgen be groot. ZilvermeeuwenDCG 10 JOS—BVC 3—0 WB—Hollandia 1—4 PurmersteijnAlkmaarse Boys 20 HRCAFC 0—1 De SpartaanHillegom 21 AFC 19 11 5 3 DCG 19 10 4 5 Hollandia 19 8 6 5 Zilvermeeuwen 18 8 5 5 Alkmaarse Boys 19 8 5 6 De Spartaan 19 7 6 6 BVC 19 7 5 7 JOS 18 5 8 5 Hillegom 18 5 4 9 WB 19 4 5 10 Purmersteijn 19 4 5 10 HRC 18 4 4 10 OvermaasDCV SVW—Gouda PapendrechtCW RoodenburgUVS N eptunusU nitas UVS Overmaas Roodenburg Unitas Neptunus CW Gouda Papendrecht EBOH VUC SVW DCV (DCV degradeert) GermanicusHarlingen SneekAlcides, (Sneek kamp.) VelocitasZwaagwesteinde EmmenJubbega NeptuniaAchilles N oordsterMuntendam 27 33—16 24 41—16 22 34—34 21 26—24 21 31—35 20 25—23 19 32—36 18 21—22 14 22—30 13 21—33 13 15—28 12 17—30 0—0 0—4 1—2 1—2 2—2 21 11 5 5 27 33—20 21 9 8 4 26 36—23 21 11 4 6 26 39—27 21 9 8 4 26 34—31 20 8 6 6 22 41—35 21 10 2 9 22 27—19 19 8 5 6 21 25—18 21 7 7 7 21 30—35 20 8 3 9 19 29—33 20 4 7 9 15 14—27 20 3 6 11 12 25—44 21 2 5 14 9 24—45 5—1 1—0 3—1 0—0 1—3 2—0 Sneek 21 13 3 5 29 40—24 Zwaagwesteinde 21 11 4 6 26 5536 Alcides 21 9 8 4 26 33—24 Germanicus 21 9 6 6 24 4028 Velocitas 21 9 5 7 23 41—27 Emmen 21 6 10 5 22 31—26 Jubbega 21 7 8 6 22 31—28 Noordster 21 6 6 9 18 23—32 Harlingen 21 5 8 8 18 26—33 Neptunia 21 6 5 10 17 25—44 Achilles 21 4 7 10 15 24—33 Muntendam 21 3 6 12 12 30—59 Sneek kamp., Muntendam degradeert. WVC—Leones 2—2 SML—DOS '19 2—2 ESCA/VC—De Treffers 1—2 HengeloJonge Kracht 60 RhedenQuick '20 00 VostaAZC 3—0 Rheden 19 10 9 Hengelo 19 9 5 Quick '20 19 9 3 ESCA/VC 19 8 5 AZC 19 8 4 Vosta 19 6 7 Treffers. 19 6 6 WVC 19 5 7 DOS '19 19 3 10 Jonge Kracht 19 4 8 SML 19 3 8 Leones 19 3 8 Boxtel—UNA Sparta '25Helmond DESK—Middelburg Vlissingen—TOP De SpechtenVeerse Boys De Valk—TSC Wilhelmina '08—RSOS '31 MinorPanningen ChèvremontSVN RoermondMKC EHC—Blerick Middelburg 22 15 2 Vlissingen 21 12 4 TOP 21 11 5 UNA 22 9 6 Veerse Boys 20 9 4 De Spechten 20 6 9 TSC 21 6 9 Sparta '25 20 6 7 Helmond 21 7 5 DESK 21 5 7 De Valk 21 7 2 Boxtel 21 6 4 Budel 20 3 4 Spel. IreneHee r Minor 20 12 Roermond 20 12 Heer 20 9 MKC 20 7 RIOS 20 9 SVN 20 8 EHC 19 8 Chèvremont 19 5 Wilhelmina '08 20 6 SC Irene 20 6 Blerick 20 1 Panningen 20 2 29 23—15 23 32—22 21 26—21 21 29—31 20 35—35 19 30—29 18 23—26 17 33—34 16 17—25 16 15—24 14 25—30 14 23—27 2—2 0—0 1—1 0—1 1—2 6—2 32 62—28 28 52—34 27 41—22 24 35—35 22 31—20 21 30—37 2i 29—28 19 19—25 19 28—30 17 21—38 16 34—48 16 28—45 10 26—48 3—0 3—1 l-r-3 0—1 1—1 0—4 Panningen en Blerick 32 37—18 30 40—14 25 39—20 22 25—21 22 33—27 21 37—34 20 26—26 8 16 22—35 10 16 27—27 10 16 23—37 6 13 10 16—35 6 12 10 18—49 degraderen.

De Vallei | 1967 | | pagina 6