Veenendaals dagblad. VULLEN VAN LAATSTE GAATJES IN PUZZEL TOCH GELUKT Babylijkje lag half jaar in alkoof Buiten WIJ „Nauwelijks een echt kabinet" zegt Den Uyl VERZUCHTINGEN Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei inde GEEN APRIL MOP Vrij zacht 8000 Britse vissers willen staken Bont van pluim DEN HAAG Vandaag gaat formateur De Jong naar de Koningin om te melden dat hij het volgende kabinet heeft samengesteld Volgende week Lardinois Bezoeken Raadsvoorstellen Gorssel niet meer vooraf voor pers Pegasus-directeur vervangen door Wessel Hartog mmmm Parlement tegen nieuwe Griekse premier Politici geven hun mening BOT MOEST GAAN VOOR VIER JAAR NIET BEST GEEN TWEEDE KEUS ZWAK Bur. voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaarr 28, Veenendaal, Telef. 08385-3550 (adm.), 3757 en 3955 (red.), Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Recl.- bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt In 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent Kleine 'annonces „Vraag en Aanbod" op di., do. en za. 1-10 woorden '1,50, ieder woord meer 15 cent. DINSDAG 4 APRIL I967 4le JAARGANG F. S. J. de JONG H. J. WITTEVEEN J. A. BAKKER J. M. A. H. LUNS H. K. J. BEERNINK W. den TOOM C. POLAK M. A. M. KLOMPfc B. BOOLVINK P. J. LARDINOIS G. H. VERINGA L. de BLOCK UDINK SCHUT DE JONG MELDT KONINGIN SUCCES Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG Op aanwijzingen in een anonieme brief aan de commis saris van politie in Vlissingen heeft de recherche in Middelburg het lijkje ge vonden van een baby die ongeveer een half jaar in een alkoof verborgen was gehouden. De baby was het tweede dochtertje van de ongehuwde 23-jarige mejuffrouw J. C. de H. die al op zestien jarige leeftijd haar eerste kindje had ge kregen. Hoewel zeven jaar geleden in het ouderlijk huis van de ongehuwde moe der was besloten het dochtertje op te nemen wenste men zich in oktober van het vorige jaar, toen het tweede dochtertje werd geboren, van dat kind te ontdoen. De 64-jarige moeder M. M. C. de H.-de V. hielp haar dochter bij de bevalling. Ook haar 27-jarige zoon Cor verleende assistentie bij de geboor te van het kindje van zijn zuster. Op aanwijzing van zijn moeder depo neerde hij het kindje eerst in een plastic emmer waarna moeder en zoon het kindje in een oud vloerkleed wik kelden. Dit pakket werd in een karton nen doos gestopt die in een alkoof in een kast werd verborgen. Daar heeft de doos al die tijd gestaan. De vader van de ongehuwde moeder wist niets af van wat er in zijn huis was voorge vallen. De verhoudingen in het gezin van deze 65-jarige J. de H. zijn verre van ideaal. Tussen de vier huisgenoten en liet zevenjarige kleinkind heersten al lang grote spanningen waardoor de een zich nog maar weinig aan de ander gelegen liet liggen. Bij de sectie heeft dr. J. Zeldenrust niet meer nauwkeurig kunnen vaststel len of het pasgeboren kindje al dood was voordat het in het vloerkleed werd verpakt. De grootmoeder van het kindje en haar zoon zijn na een ver hoor tijdelijk op vrije voeten gesteld. LONDEN 8000 Britse vissers drei gen met ingang van 2 juni in staking te gaan, als de treilereigenaars blijven weigeren hun een betaalde vakantie van 48 dagen per jaar te geven. De Britse vissers hebben op het ogenblik 21 dagen vakantie en de werkgeversvereniging heeft 27 dagen voorgesteld. "D ij de ontvangst van het eerste buitenlandse deel „Vogelparadijs in kleuren" (namelijk Vogels van Australië),, zocht ik tevergeefs naar een der bekendste figuren van dit werelddeel, de Kookaburra of Lachen de Hans, een reuzenijsvogel van wel 40 cm, wiens schaterend gejoel u in haast elke diergaarde tegenklinkt, lijkend op de lach van een mens. Een volksnaam is „Laughing Jackass" (lachende ezel) en velen kennen hem hier te lande van de tune herken ningsstrofe der Australische radio stations, die het merkwaardige gegier bij het begin der uitzending (als de haan van de Vara), nabootst. In het pas verschenen tweede deel dezer door de uitgever A. Rutgers te Gorssel zo fraai verzorgde reeks vond ik echter een bijzonder goede repro- duktie van deze wijsgerige vogel, die ginds soms vrij rondvliegend bij het pluimvee in semi-gevangenschap wordt gehouden. Hij mocht in het her-uitgegeven antiquarische pracht werk van John Gould niet ontbreken, evenmin als de kleurrijke roodkop- amandines, die naar hem zijn ge noemd en de paradijsvogel van konin gin Victoria, welk schone schepsel hij aan zijn vorstin opdroeg om haar te eren en tevens uit dank voor de toe stemming „The birds of Australia" aan haar op te dragen. Ook uit de verdere keuze van de objecten blijkt een zorgvuldige selectie. Door de ge- isoleerde ligging van dit continent kregen alle vogels nog niet eens Nederlandse namen, maar niettemin kunnen ze zich met (soms wonder lijke) benamingen aan ons voorstel len, zoals grijze lijstervliegevanger, roodborst-bastaardhoningvogel of gro te grondrupsvogel. Aan de waarde van dit rustig voortschrijdende tien delige werk doen ze niets af, want door de wetenschappelijke kunnen we ons toch redden. 4 april '67 A. B. WIGMAN Minister-president en Algemene Zaken: P. J. S. de Jong (K.V.P.) Ie Vice-premier en Financiën prof. dr. H. J. Witteveen (V.V.D.) 2e Vice-premier plus de West en Verkeer en Waterstaat drs. J. A. Bakker (A.R.P.) Buitenlandse Zaken mr. J. M. A. H. Luns (K.V.P.) Justitie prof. mr. C. H. F. Polak (V.V.D.) Binnenlandse Zaken mr. H. K. J Beernink (C.H.U.) Onderwijs en Wetenschappen prof. dr. G. H. Veringa (K.V.P.) Defensie W. den Toom (V.V.D.) Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening ir. W. F. Schut (A.R.P.) Economische Zaken mr. L. de Block (K.V.P.) Landbouw en Visserij ir. P. J. Lardinois (K.V.P.) Sociale Zaken en Volksgezondheid B. Roolvink (A.R.P.) Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk mej. dr. M. A. M. Klompé (K.V.P) Ontwikkelingshulp drs. J. Udink (C.H.U.) Weliswaar deden de twee KVP'ers prof. Veringa en ir Lardinois gistermiddag nog alsof zjj een slag om de arm wilden houden en pas hun definitieve toezeg ging zouden geven als zjj wisten wat zjj te verwachten hadden, maar deze ver klaringen hebben blijkbaar geen praktische betekenis. De heren waren wat al te voorzichtig en zij hebben beiden hun toestemming aan de formateur gegeven. Na het bezoek van de formateur aan Soestdijk zal de nieuwe ploeg vanmid dag bijeen komen voor de oprichtings vergadering. Dan kunnen morgenoch tend de tien nieuw optredende bewinds lieden worden beëdigd, zodat morgen middag de portefeuilles kunnen worden overgedragen. De Tweede Kamer is nog niet bijeen geroepen voor de regeringsverklaring, maar op het Binnenhof rekent men wel op volgende week dinsdag. Het zal dan waarschijnlijk geen uitvoerige rege ringsverklaring worden. Voorlopig gaat het alleen om de algemene beleidslijnen die van het programma-Zijlstra goed deels bekend zijn. Het kabinet zal zich eerst moeten in werken en zich tevens bezighouden met de begroting voor 1968. De fracties zul len zich er wel op instellen dat het nieuwe beleid pas begin oktober aan de hand van de Troonrede en de Miljoenen nota grondig kan worden beoordeeld. Toch nog onverwacht kwam gister middag om twaalf uur de zaak klaar. De Rotterdammer ir. Schut deed toen als laatste de toezegging dat hij het nog te bezetten departement van Volkshuis vesting op zich zou nemen. Kort voor hem had de heer De Jong hetzelfde ge hoord van drs. Udink voor Ontwikke lingshulp, nadat diens fractievoorzitter, mr. Beernink, ermee had ingestemd dat deze zetel bij de CHU terecht kwam. Deze beide bereidverklaringen maak ten het op het laatste nippertje overbo dig om nog weer met andere portefeuil les te gaan wisselen. Verlichting bracht trouwens ook de medewerking van de KVP'er ir. Lardinois, die tenslotte voor landbouw was aangezocht, nadat voor deze post geen geschikte gegadigde uit de CHU was te vinden. Onmiddellijk daarna begonnen de be zoeken van de adspirant-ministers aan het departement van Defensie, waar de formateur het hele weekeinde aan het werk was geweest. Het waren achter eenvolgens luitenant-generaal Den Toom, prof. Veringa, ir. Lardinois, drs. Udink, prof. mr. Polak en ir. Schut. De heren Witteveen, De Block, Rool vink en Beernink waren vorige week vrijdag al bij de formateur geweest. Voor de overige drie (mej. Klompé en de heren Luns en Bakker) was het niet nodig een apart bezoek af te spreken, daar hij hen de vorige week in de verga dering van de ministerraad had gespro ken. GORSSEL Op verzoek van enkele raadsleden hebben B. en W. van de gemeente Gorssel besloten voortaan geen raadsvoorstellen vóór de te hou den vergaderingen aan de pers toe te zenden, zoals dat gebruikelijk was. B. en W. namen dit besluit zonder de raad te raadplegen. Bedoelde raadsle den vonden het bezwaarlijk dat voor de vergaderingen de voorstellen uitvoe rig werden gepubliceerd, terwijl.ze in het verslag van de vergaderingen zelf slechts summier werden vermeld. AMSTERDAM —Bij de commu nistische uitgeverij-boekhandel Pega sus is de directeur ,de heer J. van Seggelen, aan de kant gezet. Hjj heeft plaats moeten maken voor Wessel-Har- tog, die lid is van het dagelijks bestuur en van het secretariaat van de C.P.N. De partij, onder aanvoering van Paul de Groot, heeft kort geleden open lijk gekozen voor Peking. Zij deed dat heel duidelijk in een brief aan de Franse zusterpartij. Daarin werd ver klaard waarom de C.P.N. niet zou deel nemen aan een congres van commu nistische partijen dat in Tsjecho-Slo- wakije zou worden gehouden omdat dat zou moeten resulteren in een af keuren van de houding van de Chi nese communisten. Het ontslag van de directeur van Pe gasus was al voorafgegaan door de schorsing als partijlid van Wim Hulst, de directeur van het reisbureau Ver- nu-reizen, dat reizen naar Oosteuro- pese landen organiseert. :4f Het bestuur van de VVV te Rhe nen heeft gisteravond tijdens een ledenvergadering een somber geluid laten horen over de financiën. Voorna melijk door de slechte weersomstandig heden van vorig jaar zit men op de bo dem van de kas en de gemeentelijke subsidie die men ontvangt is bij lange na niet toereikend om het tekort te dekken. Gelukkig onderkennen mid denstand en overige geïnteresseerden het belang van een goed functioneren de WV en men krijgt van die kant veel steun. 0 In de Elster moordzaak zijn een aantal nieuwe aanknopingspunten aan het licht gekomen. Zo blijkt dat roof het motief van de moordenaar is geweest. Omwonenden hebben de po litie enige belangrijke gegevens kun nen verstrekken. De Veenendaalse smalfilmers kun nen binnenkort de oprichting van een smalfilmclub tegemoet zien. 0 De Veenendaalse kunstenaar Hedda Buys gaat in opdracht van de oud- leerlingen van het chr. lyceum een kunstwerk maken voor het nieuwe schoolgebouw aan de Kerkewijk, dat volgend jaar in gebruik zal worden ge nomen. 0 Financieel heel wat beter dan de VVV in Rhenen staat de Renswoud- se muziekvereniging „Ons Genoegen" er voor. De in het afgelopen weekeinde gehouden bazaar leverde maar liefst vierduizend a vijfduizend gulden op. De Vereniging „Het Groene Kruis" te Opheusden bezit dank zjj een enthousiast gevoerde ledenwerfactie thans 700 leden. Het was gisteren niet alleen een fees telijke dag voor formateur De Jong, omdat hij „de mannetjes" voor zijn kabinet had weten te vinden. Hij was bovendien jarig. Zijn secretaresse, mej. Nieburg, had een bloemetje voor hem meegenomen om hem met zijn 52ste verjaardag geluk ie wensen. ATHENE De rechtse premier Pa- nayiotis Canellopoelos, die door koning Constantijn gekozen is voor een poging om het politieke leven van Grieken land weer in normale banen te leiden, zal vandaag het kabinet bijeenroepen, om te beslissen wanneer het parlement weer in zitting bijeengeroepen zal worden. Canellopoelos, de 65 jaar oude leider van de nationale radicale unie, is maandag door de Koning tot premier benoemd. Dit irriteert de volgelingen van Canellopoelos' politieke vijand, George Papandreoe. De nieuwe premier heeft 20 afge vaardigden van zijn partij tot minister benoemd. De koning heeft hem het recht gegeven het parlem'ent te ontbin den en verkiezingen uit te schijven, in dien het parlement hem niet het ver trouwen schenkt. Een groot bedrijf in Djakarta heeft op 1 april een modeshow georga niseerd met materiaal dat gewoon in de winkels te koop is. Orders voor de diverse modellen konden door het publiek tijdens de show geplaatst worden. Op de foto toont de filmster Rima Melati een van de modellen. De fractievoorzitter van de K.V.P., drs. W. K. N. Schmelzer, is bly dat het kabi net nu op papier gereed is. Hy gelooft dat de nieuwe regeringsploeg bestaat uit bekwame mensen, die zullen kunnen samenwerken en regeren. Volgens drs. Schmelzer is er zeker een reële kans dat het nieuwe kabinet zyn vier jaar zal uitzitten. Het karakter ervan typeerde hjj als een mengeling van parlementair en extra-parlementair. Over de hoofdlijnen van het regeringsprogramma en over de zetelverdeling is immers druk overleg gepleegd met de fracties. Voor de rest staan de heer De Jong en de zijnen vrij van het parlement. De heer Schmelzer vond dat geen van de deelnemende partijen in hgt overleg over het nieuwe kabinet een maximale voldoening heeft gekregen, maar ze behoeven zich ook geen van allen te schamen over het resultaat. De KVP heeft volgens haar fractie voorzitter belangrijke concessies ge daan. Ze heeft nu geen zetel op Socia le Zaken of Volkshuisvesting en ruim telijke ordening, zoals zij aanvankelijk had geëist. Landbouw begeerde zij niet, maar ze was, toen het nodig bleek be reid een kandidaat voor dit departe ment te leveren. Bovendien heeft de KVP Ontwikke lingshulp laten schieten, een volgens drs. Schmelzer belangrijke post, die vooral de jeugd zeer aanspreekt. De heer Bot kreeg gistermorgen van for mateur De Jong te horen dat hij niet op Ontwikkelingshulp zou terugkeren. Fractievoorzitter Schmelzer zei dat de heer Bot moest verdwijnen omdat for mateur De Jong per se moest worden geholpen. Even later .merkte hij evenwel op, dat ook de CHU een offer had ge bracht, want die partij had aanvanke lijk twee zware portefeuilles geëist. De CH-fractievoorzitter, mr. Beernink, thans kandidaat voor de post van Bin nenlandse Zaken, was het duidelijk met hem eens. Zijn reactie was: „Als chris- telijk-historischen zijn wij bereid ge weest 's lands belang een heel belang rijke concessie te doen. Wij zijn bereid geweest Ontwikkelingshulp voor onze rekening te nemen, hetgeen niet als 'n volwaardige portefeuille wordt be schouwd". De concessie was nodig geweest, om dat de formateur anders met verschei dene portefeuilles had moeten gaan schuiven. Hij had dan zijn formatie- werk zeker nog enkele dagen moeten voortzetten. De kandidaten van de CH, die mr. Beernink voor de post van Landbouw had genoemd, hadden om per soonlijke redenen moeten bedanken. Volgens de voorzitter van de AR Tweede-Kamerfractie, mr. B. W. Bies heuvel ,is het tot stand komen van het kabinet een gelukwens voor de heer De Jong en voor ons land waard. Mr. Biesheuvel hoopte, dat het vier jaar zou kunnen blijven zitten. Hij zei, dat zijn fractie een positieve houding zou aan nemen, maar wel de daden van het ka binet wilde afwachten. Mr. Biesheuvel maakte er bezwaar tegen, dat er de laatste tijd als het ware stemming was gekweekt door het voortdurend vermelden dat formateur De Jong bedankjes had te verwerken. Het aantal bedankjes was integendeel zeer gering in vergelijking met vroege re kabinetsformaties. Dr. W. P. Berghuis, de voorzitter van de Anti-Revolutionaire Partij en tevens voorzitter van de AR-fractie in de Eerste Kamer, zei gisteravond over het nieuwe kabinet: „Ik zal mij loyaal opstellen". Hij vond wel dat er tijdens de formatie veel is geschoven met mensen. Er zitten in de nieuwe ploeg figuren die geen politieke be kendheid hebben. „Laten we er maar het beste van hopen", zo reageerde dr. Berghuis. Hij zou het erg betreuren wanneer het nieuwe kabinet de volle vier jaar niet zou uitdienen. „We moeten een herha ling van de laatste parlementaire perio de voorkomen. Laten we hopen dat het kabinet daartoe in staat zal zijn". „Niet zo best", was de eerste reactie van de socialistische fractievoorzitter drs. .J M. den Uül over het nieuwe ka binet. „Ik vind het nauwelijks 'n echt kabinet, ik kan er niet aan geloven". Het is volgens drs. Den Uyl allemaal zo onwaarschijnlijk gegaan. Er zijn tal van bedankjes van aspirant-ministers gekomen en de ploeg is volgens de so cialistische fractievoorzitter dan ook niet samengesteld uit mensen van het grootste formaat. Die ploeg bestaat vol gens hem uit ministers ,die mr. Bies heuvel enige weken geleden niet wilde aanvaarden. De heer De Jong is, zo zei drs. Den Uyl, ,een goed marine-officier en een beminnelijk man, maar we hebben nu eenmaal een eersteklas politicus nodig. De kiezers hebben, zo zei de socialis tische fractievoorzitter, op 15 februari uiting willen geven aan hun onvrede. Dit kabinet is hierop niet het juiste antwoord. De voorzitter van de liberale Tweede- Kamerfractie, mr. E. H. Toxopeus, ont kende dat het kabinet van de heer De Jong is samengesteld uit ministers van een tweede keuze. Er is volgens hem geen enkele reden om te zeggen dat het nieuwe kabinet niet sterk is. Men kan geen oordeel vellen als men de mensen niet kent, zo vond mr. Toxo peus. Mr. H. A. F. M. O. van Mierlo, fractievoorzitter van D'66, vindt het hele verloop van de kabinetsformatie een duidelijke onderstreping van de machteloosheid om binnen de bestaan de partijverhoudingen tot een volwaar dig kabinet te komen, dat een krachti ge, vooruitstrevende politiek kan voe ren. D'66 vindt ook de personele samen stelling zwak. „Met name is blijkbaar volkomen voorbijgegaan aan het feit, dat in de eerste plaats de staatsrechte lijke hervormingen, die nu meer dan ooit nodig zijn gebleken, worden toe vertrouwd aan de heer Beernink als minister van Binnenlandse Zaken". D'66 verwacht een zwak, kort levend kabinet met daartegenover een parle ment dat niet duidelijk stelling zal dur ven nemen om een nieuwe kabinetscri sis met daaruit voortvloeiende ver vroegde verkiezingen te vermijden. Gezucht zal er gisteren wel zijn toen bekend werd dat de formatiepoging De Jong geslaagd mocht worden ge noemd. Voor de formateur zelf zal het een zucht van verlichting ge weest zijn toen de laatste kandidaat minister hem zijn jawoord gaf. In den lande zal die zucht begeleid zyn geweest door de kreet: hé, hé... ein delijk! En de fractieleiders der gro te partijen hebben zich zuchtend ge zet aan de beantwoording van de vragen die op commentaar beluste journalisten al aanstonds op hen af vuurden. Zuchten... geen enthousias me dat begeleidde de geboorte van dit nieuwe kabinet. Waarom eigenlijk? Is het dan allemaal zo droevig, zo beneden-de-maat? Het hangt er van af welke vragen men op dit ogenblik gaat stellen. Dit was een van de vragen gisteravond: „Is dit nu het kabinet dat de Nederland se kiezer voor ogen heeft gestaan toen hij op 15 februari zijn stem uitbracht? Andere vraag: „Is dit een sterk ka binet?" En daarmee samenhangend: „Is dit een kabinet dat het de volle vier jaar zal kunnen uithouden?" Inderdaad, het zijn voor de hand lig gende vragen zijn ze ook redeli'k? Allereerst: als er al gesproken kan worden van „de Nederlandse kie zer", is het dan zo dat die kiezer bij het uitbrengen van zijn stem een dui delijk beeld had van het kabinet dat hij wenste? We geloven er niets van. Maar als het dan al zo was, wijkt dit thans gevormde kabinet-De Jong dan heus zo sterk af van dat kiezers beeld? Toegegeven, de verkiezingen hebben duidelijk gemaakt dat er iets (en misschien veel) veranderen moet in de spelregels van onze parlemen taire democratie de zetels van D '66 getuigen ervan. Maar die ver kiezingen hebben toch ook nog iets anders duidelijk gemaakt: dat de meerderheid van de Nederlandse staatsburgers niet erg gecharmeerd is van experimenten op financieel- economisch gebied. De „degeli'ke" Iijn-Zijistra leverde twee zetels op aan de anti-revolutionairen en heeft er zeker aan meegewerkt dat de vier partners die thans met elkaar in de regeringsboot stappen, een meerder heid hebben in het parlement. Niet dat dit deel van ons volk wars is van vernieuwingen integendeel: men denke aan de anti-revolutionaire spijtstemmers maar zij zijn niet bereid al het oude nu maar over boord te gooien ter wille van het nieuwe. Zo op het eerste gezicht is dit kabinet-De Jong zeker niet bereid aan dat overboordgooien mee te wer ken of het veel aan de vernieuwing zal doen zal men moeten afwachten. Evenzo verdient het aanbeveling de vraag of dit nu wel of niet een sterk kabinet is wat kritisch te benaderen. Natuurlijk: legt men de huidige na menlijst naast die van het sterke- mannen-kabinet dat de heer Cals 2 jaar geleden formeerde in samenwer king met de Partij van de Arbeid, dan komt de heer De Jong er schijn baar wat schrieltjes af. Hijzelf heeft duidelijk minder bestuurservaring dan zijn voorgangers Zijlstra en Cals. Hij heeft een aantal mensen opgeno men die wel politieke ervaring heb ben maar die het tegenover de P.v. d.A.-oppositie niet gemakkelijk zullen hebben. Waarb'j dan nog komt dat een man als Roolvink een eensgezin de vakbeweging tegenover zich zal vinden, ook al omdat tussen hem en die vakbeweging nog wat oud zeer schuilt. En tenslotte heeft hij 'n aan tal mensen die wel deskundig zijn maar van het politieke spel nog maar moeten blijken of ze sterke dan wel heel weinig afweten. Van hen zal nog zwakke ministers genoemd moeten worden. Eèn ding is wel duidelijk: de vraag of dit kabinet het vier jaar zal kunnen uithouden wordt niet alleen beant woord door de ministers maar ook door het parlement, door de fracties. Ze zijn het er allen over eens dat er iets moet gebeuren, dat er iets fun damenteels moet gaan veranderen binnen onze democratie. Laten die fracties zich in niet geringe mate daarmee bezig houden en intussen de regering de kans geven om te rege ren. Er zijn in het verleden kabinet ten gestruikeld op kleinigheden laat men dit kabinet dit lot besparen. Het zou in het belang van het land zijn als dit kabinet de volle vier jaar zou kunnen uitdienen nogmaals, niet alleen om de grote problemen die aan de orde zijn maar vooral om het kernprobleem, het functioneren van onze democratie. Het zal derhal ve zaak zijn niet te streven naar kleine partijpolitieke succesjes maar naar een werkelyke vergetering. (Van onze weerkundige medewerker) Langs de noordzijde van een hoge- drukgebied van N.W.-Frankrijk tot de Alpen voeren westelijke winden de eerste paar dagen betrekkelijk zachte lucht naar ons land. De tem peratuur in Gelderland kan hierdoor een middagniveau van 11 a 12 gra den, naderhand wellicht 13 h 14 graden bereiken. Er is geen gevaar voor nachtvorst Genoemd hogedrukgebied onderdrukt de buiigheid en wij verwachten van middag en morgen op de meeste plaatsen dan ook droog weer.

De Vallei | 1967 | | pagina 1