Radio en tv op geboortedag van nieuwe Oranjetelg TV-debat over nieuwe spelling Pittig avondje Kinderprogramma „10+" verplaatst Minister Luns in „Silhouet" UIT DE KERKEN FINANCIËLE NOTITIES VANAVOND MORGEN WISSELMARKT DAPHNE DU MAURIER PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS TELEVISIE T.V. LANGENBERG OERM Johnny Hart Siemens blijft gescheiden van Philips Indonesië wil lager rente Ziekenhuislening 7% a 991/, Installatie Rijnstaal nog niet verkocht Dividend voorstellen Pagina 2 DINSDAG 4 APRIL 1967 JANET 29 Desondanks zorgde Susan, pverrom- peld en opgejaagd door haar ongedul dige minnaar, dat haar trouwjapon zo snel mogelijk klaar was. Joseph vond een geschikt huis, vlak naast de Me thodisten-kapel. Ondertussen was hij druk bezig met het zeilklaar maken van de „Janet Coombe", die precies een week na hun trouwdag zee zou kiezen. Een week lang wijdde Joseph zich aan zijn vrouw en hun beider huwe lijksgeluk. Het was niet moeilijk Su san gelukkig te maken en hij was trots op haar en hun eigen huis, toen hij alles op de laatste avond voor zijn vertrek nog eens overdacht. Vreemd, dat hij nu een getrouwd man was met heel andere verantwoordelijkheden dan hij ooit gewend was geweest. Hij boog zich over zijn vrouw, die in de buiging van zijn arm naast hem lag te slapen. Zij zouden nu verder voor el kaar zorgen, een leven lang. Zij zou al zijn geluk en al zijn ongeluk met hem delen. Gaf ze echt veel om hem, vroeg hij zich af. Zou ze er enig be grip van hebben, dat hij zijn ogenblik ken van rampzaligheid en wanhoop kende? Hij verlangde er zo hevig naar, dat zij wakker zou worden en zijn hoofd zou neerdrukken op haar borst, haar vingers door zijn haar zou strijken, en hem zachtjes toe zou fluis teren dat hij altijd veilig bij haar zou zijn. Morgen zou hij weer weggaan op zijn eenzame reis, op zijn eigen schip, dat al zijn nukken en stemmingen kende, en waar hij zich volkomen kon overgen aan die wonderlijke menge ling van werkelijkheid en dromen, die het wezen uitmaakte van zijn inner lijke leven. Wat een veilig gevoel zou het zijn te weten, dat hier nu in Plyn een vrouw op hem wachtte, naar wie hij op de een of andere hulpeloze manier zou verlangen, van wie hij zich beurte lings kind en minnaar zou willen voe len. „Susan", zei hij zachtjes, „Susan!" Zij bewoog zich even in zijn armen en opende haar ogen. „Ben je nog wakker, Joe?" fluisterde ze slaperig. „Probeer wat te slapen, jongen, want morgen heb je een zware dag voor de boeg". Zij rekte zich en nestelde zich weer in zijn armen. „En ik droomde net, dat ik de zondagse cake helemaal had laten verbranden, en de dominee kwam net op de thee..." Joseph lag wakker tot de morgen uren. Beneden in de haven wachtte het schegbeeld van Janet op zijn komst. Haar ogen tuurden naar Üe ho rizon. Het schip lag te rukken aan de meertouwen, die het terughielden van de zee. IV Toen hij eenmaal het dek van zijn schip weer onder de voeten had, woeien tegelijk met de zeewind alle gedachten aan het wereltje, dat hy in Plyn achter liet, verre van hem. Zijn vrouw en zijn thuis waren al leen maar uitvluchten en voorwend sels geweest, bedenksels van een geest, die allerminst zeker van zichzelf was. Had hij ze niet in het leven geroepen, alleen om maar te kunnen ontsnap pen aan zichzelf? Een tijdlang kon hy ze koes teren en liefhebben, maar hier lag toch zijn eigenlijke leven, hier lag zijn volle bestaan, ver van het zorge lijke getier van de massa. Toch verschilde het sleurleventje aan boord haast in geen enkel opzicht van dat gedurende het eerste jaar. Alle zaken werden weer afgerekend via de firma Hogg and Williams. Philip, die nog geen dertig was, had er al eens iets van laten doorsche meren dat er kans bestond op zyu promotie tot eerste boekhouder van de firma. De oude heer Hogg was al op leeftijd en had geen zoons, die hem konden op volgen. De meeste zaken liet hij dus aan zijn eerste boekhouder over, die weldra om gezondheidsredenen zou heengaan. Philip zou hem dan opvol gen. Williams, de andere firmant, was een bon vivant, die zich weinig aan de zaken gelegen liet liggen. Met hem zou Philip dus geen last krijgen. Phi lip was geslepen en berekenend. Hij voorzag reeds het ogenblik, dat de oude Hogg zou komen te overlijden. Door handige beleggingen had Philip zijn spaarduitjes zodanig weten te be heren, dat hij zich tegen die tijd hoop te te kunnen inkopen in de firma. Geen mens van de familie had de flauwste notie van zijn grote plannen. Hij leefde volkomen afgezonderd in de grootste zuinigheid en niemand wist ook maar iets af van zijn groeiend vermogen. Het enige wat ze wel merk ten, was, dat hij langzamerhand de meerderheid van de aandelen in de „Janet Coombe" in handen had ge kregen. Joseph en hij hadden nu vier vyfden van alle aandelen. Het vyfde part was eigendom van Samuel en Herbert, die de rest van hun geld in hun scheepswerf hadden gestoken. Verlangend zag Philip de tyd tege moet, dat hij het grootste deel van de scheepvaart van Plyn in zijn macht zou krygen. Zelfs Joseph zou dan eer bied voor hem voelen. Joseph wist niets van die stille animositeit van zijn broer. Hij was nooit erg op hem ge steld geweest, maar had ook nooit veel aandacht aan hem geschonken. Alleen Janet had de mogelijkheid van conflicten voorzien. Die had ze vaak genoeg in de ogen van haar jongste zoon opgemerkt. Niet voor de maand oktober liet de „Janet Coombe" het anker weer val len in Plyn. Joseph was koortsachtig verlangend om thuis te zijn, want Susan was reeds in de zevende maand en hij wilde thuis zijn bq de bevalling. Hij voelde een wonderlijke opgewon denheid bij de gedachte, dat hij vader zou worden. Hij had nooit veel aan dacht geschonken aan de kinderen van Samuel en Herbert en gelachen, wanneer een van zijn broers met een gewichtig gezicht door Plyn liep, deels trots, deels bezorgd, als hun vrouwen weer gezinsvermeerdering verwacht ten. Nu was hij verrast door eigen ge voelens van tederheid voor Susan. Hij betrapte zich erop, dat hij haar met onrustige bezorgde blik voor zichtig door het huis zag bewegen, be ducht, dat zy zich of het kindje, dat zij bij zich droeg, enig nadeel zou berokkenen. Dit kind zou iets van Ja nets bloed in de aderen hebben en ook van hemzelf. Er zou iets onzegbaar belangrijks aan dit kind zijn, waarvoor hij zelf geen verklaring wist te ge ven. Susan zag hem aan met een glim lach, maar zei niet veel. Zij zag haar bevalling moedig tegemoet. Want zo iets was toch geen kleinigheid voor een vrouw die de vijf-en-dertig jaren gepasseerd was. Maar zij voelde zich veel te gelukkig om zich met bezorg- heid te kwellen. (Wordt vervolgd) 3470. Arend, Sandra, professor Dubois en Buck beslo ten er een paar dagen met de tent op uit te trekken. Zo'n kampeervakantie leek het aangewezen middel om hun zo lang misdeelde longen en andere organen weer volkomen gezond te maken. Kolonel Vanderbrink zorg de ervoor, dat zij de beschikking kregen over een rui me, snelle automobiel en weldra lieten zij alle druk te en opwinding van de luchtbasis Tarmac achter zich. Als vanzelfsprekend zochten zij een streek op, met veel water, waar zij zouden kunnen zwemmen, roeien en vissen. Na de lange eentonige tocht door het hemel- ruim en het verblijf op de dorre Marsvlakten waar deerden zij het kleurrijke natuurschoon van hun eigen planeet des te meer. Het leek wel alsof zij alles weer met nieuwe ogen aanschouwden. Steeds opnieuw wezen zij elkaar op interessante aspecten en genoten van de rust om hen heen. Tegen de avond werd de tent op gezet en Sandra zorgde voor de inwendige mens. „Ha, dat is tenminste iets anders dan het vervelende containervoedsel, dat je ons aan boord van de Zeepbel te slikken gaf", zei de professor. 29. In de grote zaal van Rechter Tie's ambtswoning zijn alle lampions aangestoken. Voor dit verjaardagsfeest is de fraai besneden antieke eettafel tevoorschijn ge haald en deze staat nu in een hoek van de zaal, gedekt voor vijf personen. Rechter Tie heeft met zijn jarige Eerste Dame en de abdis van de Tempel der Purperen Wolken een kop thee gedronken. Nu staan ze nog wat te praten, voordat ze aan tafel gaan. De abdis maakt een buiging en zegt: „Ik wens u, edelachtbare, tezamen met uw gehele gezin nog vele jaren in geluk en welstand!" „Dank u zeer, eerwaarde! Het is een grote eer dat u aan dit huiseiyk feestje wil deelnemen. Ik wil u tevens nog eens bedanken dat u elke week hier komt om mijn dames les te geven in het bloemen schikken. Ik stel dat deste- meer op prijs omdat mijn dames eigenlijk erg weinig vertier hebben in dit afgelegen grensstadje. Maar nemen die lessen niet teveel van uw tijd?" „Helemaal niet, edel achtbare. Er zyn geen nonnen meer in de tempel zodat ik, behalve de eredienst voor onze heer Boeddha, niet veel te doen heb. Ik heb een dienstbode en die houdt het kleine gedeelte van de tempel dat nog in gebruik is, schoon en zij kookt mijn rijst.. Ze werkt hard, maar zij is een onbeschaafde, brutale deern." (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM „Dat vind ik on juist", was de reactie van de schrijver Godfried Romans op het besluit van de Vereniging voor wetenschappelijke spelling om niet deel te nemen aan 'n televisiedebat over de recente voorstel len tot verandering van de spelling. Het debat wordt morgenavond onder leiding van Han Lammers gehouden in Bellevue in Amsterdam. Van tien voor half tien tot tien over tien wordt het debat voor de televisie (Vara-Neder- land 2) uitgezonden. De vereniging voelt zich gedwongen verstek te laten gaan, omdat de orga nisatoren uitsluitend tegenstanders van de spellingsvoorstellen zijn. Bovendien zou er al een stuk klaarliggen waarin als conclusie van de discussie de voorstellen tot verandering van de spel ling worden afgewezen. Godfried Bomans, één van de deelne mers, ze ons: „Ik begrijp dit niet. Als de vereniging zo zeker van haar zaak is, zou zij kunnen proberen ons van haar gelijk te overtuigen. Ik vind dit echt jammer, want wat blijft er dan over voor een debat. Ik voel er dan ook niets meer voor". „Als er geen andere tegenstanders ko men in plaats van deze vereniging, zie ik ook van deelneming af. Overigens heb ik over die spellingsvoorstellen al een keer geschreven en ik heb er veel adhesiebetuigingen opgehad. Ik geloof wel, dat daaruit blijkt dat de wrevel tegen die nieuwe spelling nogal alge meen is". Op uitnodiging van de redactie van 't cultureel maandblad De Gids hebben de volgende auteurs en taalkundigen zitting genomen in de groep die de bezwaren tegen de spellingsvoorstellen aan de or de willen stellen: J. Bernlef, Godfried Bomans, Remco Campert, Simon Car- miggelt, Kees Fens, prof. H. Gomperts, prof. dr. W. Hellinga, dr. C. Kruyskamp, Gerrit Kouwenaar, Harry Mulisch, Aad Nuis, A. Roland Holst, Renate Rubin stein, dr. Victor van Vriesland, Ewald Vanvugt en Jan Wolkers. De VARA-tv zorgde gisteren voor een pittig avondje. „Achter het nieuws" liet enkele parlementariërs aan het woord over het door minister De Jong gefor meerde kabinet (alleen waren in meer dere of mindere mate niet gelukkig met vooral het huidige partijstelsel) en in „De jonge onderzoekers" werd de niet-deskundige kijker geconfronteerd met veel technische probleempjes, maar tegelijkertijd met produkten van de bewonderenswaardige toewijding waarmee sommige jonge mensen hun hobby beoefenen. Het meest opvallende programma-on derdeel was echter Galsri de Wagt's do cumentaire over het leger: „Op com mando: Kerel worden". Het was een zeer boeiend programma, vooral door de suggestieve montage van beelden en commentaren. Ook een subjectief pro gramma, zoals onder meer bleek uit enkele staaltjes understatement („Sam my, loop niet zo gebogen" als achter grondmuziek en citaten als: „Wanneer je de krijgstucht wilt handhaven, is die afstomping noodzakelijk"). De gedach ten van jonge militairen en hun leiders over moord, jongst en de verdringing van angst waren ook veelzeggend. Daarentegen liet Galsri de Wagt ook aspecten als de democratisering in het leger uitkomen, zoals de mogelijkheid om je te beklagen over sergeantenge- scheld en enkele sympathieke uitspra ken van onder anderen generaal Van Rijn („Ik wil liever gegroet worden door iemand die het meent dan door een vent die denkt: nou, daar heb je 'm weer"). Diverse facetten van het militaire leven werden in dit korte be stek behandeld. Wel misten we daarbij de wens om van de militaire dienst een soort sociale dienst te maken, onder meer geuit in de jongste pauselijke en cycliek, die eerder op de avond in de Kerken-rubriek „Kenmerk" was behan deld. Er bestond echter wel een andere overeenkomst tussen deze documentai re en „Kenmerk": de opmerking van een instructeur dat „de troep" op zo iets als een oudemannenhuis leek, was onbedoeld illustratief voor wat een pre dikante in „Kenmerk" had gezegd over de discriminatie van de bejaarden door de in ons land overheersende generatie van middelbare leeftijd, die volgens haar tegenover de jongeren kinderach tig en tegenover de ouderen neerbui gend doet. Zij zei niet te snappen, dat de bejaardenbonden zo weinig proteste ren tegen deze discriminatie, die zich onder meer uit in een slechte verzor ging van chronisch-zieke bejaarden en zelfs in het begrip bejaardensociëteit. Over discriminatie gingen tenslotte ook enkele nummers van „Lurelei", he laas niet altijd even sterk gepresen teerd door Nederlands beste cabaret ensemble. Afgezien van de wat flauwe sketch „Dat valse mens van Verbeek" en het matige liedje „Lelijk en mooi" bewees dit programma, dat de teksten van Guus Vleugel steeds beter, steeds intelligenter worden en op een gezonde manier naar twee kanten prikken. Zij vragen daardoor om goede verstaan ders („De computer" plaagt de lesbien nes lang niet zo erg als het lijkt), doch dat pleit alleen maar voor hun niveau. Zelf vond ik „Zo sneu voor de Blum- feldjes" en „Demonstratie bij de Bergegges" op z'n zachtst gezegd meesterlijk. J. v. d. K. In verband met de rechtstreekse door de N.T.S. te verzorgen reportage van de voetbalwedstrijd Oost-Duitsland Nederland, die in Leipzig wordt ge- speeld, is het kinderprogramma „10+" 1 van de V.A.R.A.-t.v. woensdagmiddag verplaatst naar 16.15 uur. De uitzen- I ding duurt tot 17 uur. (Van onze radio en tv-redactie) LAGE VUURSCHE De N.T.S. heeft een speciaal alarmeringssyteem ont worpen om zo snel en zo uitgebreid mogelijk te kunnen reageren op de komende biyde gebeurtenis op kasteel Drakesteyn. Tientallen medewerkers zullen, zodra de geboorte van een prins of prinses een feit is, door middel van speciale tele- foonlynen, telexen, semafoons en mobilofoons worden opgetrommeld. De NTS heeft twee caravans omge bouwd tot hulpstudio's. De ene staat bij restaurant De Lage Vuursche voor het kasteel Drakesteyn, de andere bij het Academisch ziekenhuis in Utrecht. In Bussum houdt de NTS een reportage wagen met dertig technici en andere specialisten gereed. Regisseur Ger Roos heeft bij kasteel Drakesteyn de touwtjes in handen. Voor de verslaggeving zorgen Ageeth Scherphuis en Joop van Zijl. Als de Oranjetelg 's nachts wordt geboren, maakt de NTS daar om zeven u. 's mor gens via Nederland 1 melding van. De ze eerste uitzending zal om half nhgen worden herhaald. Is de gebeurtenis over dag tussen zeven uur 's morgens en het begin van het avondprogramma op Ne derland 1 (kwart voor zeven), dan zal worden uitgezonden zodra daartoe gele genheid is. De radio zal het publiek op de televi sie-uitzending attenderen. Als de gebeur tenis tijdens het lopende avondprogram ma bekend wordt zullen de programma's op Nederland 1 en 2 worden onderbro ken. Het programma op Nederland 1 wordt aangepast; het programma op Ne derland 2 kan normaal worden voortge zet. SPECIALE PROGRAMMA'S De NTS is bezig met de voorberei ding van speciale programma's op de dag van de geboorte. Is de geboorte 's nachts of 's middags dan zal 's mid dags om twee uur een ontspanningspro gramma worden uitgezonden dat spe ciaal is bestemd voor de jeugd met on der meer een circusshow en een speel film afgewisseld met nieuws en reporta ges uit Lage Vuursche. Ook de NRU is klaar om het nieuws over de komende geboorte te versprei den. Er is een radioposf ingericht in het perscentrum in de legertent bij kas teel Drakesteyn waar sinds gisteren verslaggever Bert de Winter permanent aanwezig is. Bq het Academisch zieken huis in Utrecht is een vaste plaats ge reserveerd voor een radio-reportagewa gen. Direct na het bekend worden van de geboorte zal gedurende één uur via Hil versum 1 en 2 een nationaal programma worden uitgezonden waarin onder meer gelukwensen en reportages van de ge beurtenissen in en bij kasteel Drake steyn of bij het Academisch ziekenhuis zijn opgenomen. Het programma wordt dan tot middernacht voortgezet met een feestelijk programma via Hilversum 1. Daarin zullen onder meer veel reporta ges uit het land te horen zijn. In de serie „Silhouet" van de KRO- televisie heef/ Henk Neuman vanavond op Nederland 1 een gesprek met mr. J. M. A. H. Luns, minister van Buiten landse Zaken. Het is op zichzelf al iets bijzonders, als iemand zó lang minister van Bui tenlandse Zaken is als mr. Luns. Het wordt uniek, als hij in die positie ook nog een grote aanhang bij de kiezers verwerft. Toch heeft minister Luns niet altyd een beleid gevoerd en verdedigd dat in staat was een breed publiek aan te spre ken. Het zijn meer zyn persoonlyke stijl en zijn verschijning geweest, die hem een aanzienlijke populariteit heb ben bezorgd. Deze beide elementen zul len ongetwijfeld opnieuw naar voren ko men als Henk Neuman met hem spreekt. KERKELIJKE BEROEPEN Ned. Herv. Kerk: beroepen te Nijkerk (noodgemeente): C. J. Rosa te Wanne- perveen; bedankt voor Schonebeek: P. C. 't Hooft te Kollumerzwaag. Beroepen te Brakel: J. C. Stelwagen te Zwijndrecht; te Sneek (vac. W. J. v. d. Waal) jeugdpredikant, toezegging: Chr. Mondt te Wapserveen; te St. Johannesga: H. v. Dijk te Tweede Exloërmond. Aan genomen naar IJmuiden-west: J. M. D. v. d. Berg te Leiden. Ger. Kerken (vrijgemaakt): beroepen te Hoogezand-Sappemeer: W. Wieringa te Zuidbroek-Veendam. HILVERSUM I 16.15 Voor de jeugd. 17.15 New York calling. 17.20 Stereo: Voor de jeugd, lichte grammofoonmuziek. 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Stereo: Licht orkest. 18.55 Paris vöus parle. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Hersengymnastiek. 19.30 Zingen geblazen: liedjesprogram ma. 20.00 Nws. 20.05 Moet U 'ns horen: licht muziekprogramma. 20.45 Imp-Ul- sen: cabaretprogramma. 21.15 De wind staat niet naar Volos, hoorspel. 22.00 Wie „Waagt", die zingt: internationale volksliedjes. 22.30 Nws. 22.40 Actualitei ten. 22.50 Venster op de hedendaagse muziek, muzikale lezing. 23.30 Sterio. Licht instrumentaal sextet en zangso liste. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Conciliepostbus. 19.35 De zingende kerk, lezing over kerkmuziek. 19.45 Zoe kend geloven: nieuwe katechimus voor volwassenen. 20.00 Stereo: Radio Phil- harmonisch orkest en cellist: klassieke en moderne muziek. (In de pauze: Voordracht). 22.00 Kunst: cultureel pro gramma. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Dag, Land!: Toeristisch klank beeld over Israël. 23.15 Context: 14- daags magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.45 Semiklassieke grammof oonmuziek. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I NTS: 12.00-12.30 Teleac: De detail list als ondernemer (8). 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. STER: 18.56 Re clame. KRO: 19.00 Hongaerse volks dans en muziek. 19.10 Batman, TV-film. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. KRO: 20.20 Silhouet: gesprek met een bekend tijdgenoot. 21.05 Moord op de Walletjes, TV-spel. 22.00 Vanavond in Nieuwspoort NTS: 22.30-22.35 Journaal. 23.00-23.30 leac: Kernfysica (25). NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in 't kort. STER: 20.01 Reclame. VPRO: 20.05 Russisch circus, filmreportage. 20.30 Cinema: programma over films en filmmakers. 21.15 Randfiguren. STER: 21.56 Recla me. NTS: 22.00-22.15 Journaal. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.29 Soc. strijdlid. 7.23 Li. gr.muz. en rep. (7.30-7.35 V. d. voorpag.;. VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Li. gr.muz. en rep. (8.30-8.35 V. alle markten thuis, praatje voor de huis vrouw) 9.00 Romantische ork.werken (gr.) .9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Stereo: Klass. ork.werken (gr). 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw 11.40 Radiodubbelkwar- tet: oude en mod. lied. 12.00 Li. muz. uit Joegoslavië (gr.). 12.22 Voor het platteland. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Tango rumba ork. met zangsol. 13.00 Nws. 13.10 Act. en kalender. 13.25 Li. ork.muz. (gr.). 13.50 Gesproken portret. 14.05 Orgel en hobo: klass. en mod. muz. 14.50 Rad.- dubbelkwartet: mod muz. 15.00 Voorde jeugd. (16.00-16.02 nws.). 17.00 Voor de zieken. 17.30 VARA-dansork. en sol. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. en herh. SOS-ber. 7.10 Dagop. 7.15 Stereo: Klass. gr.muz. 7.30 Nws. 7.32 Li. gr.muz. 7.40 Rad krant. 8.00 Nws. 8.10 Gow. muz. 8.30. Nws. 8.32 Stereo Klass. gr. muz. 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de huisvrouw 10.30 Morgendienst. 11.00 Li. gr. muz. 12.30 Nws. 12.40 Variant. Act. rep. en veel muz. 13.30 Stereo. Metropole ork. am. muziek. 14.00 De fam. Leenhouts, vervolg hoorspel. 14.25 Stereo: Londens Symfonie-ork. en sol. (gr.).: klass. muz. 15.20 Viool en piano: klass. muz. 15.50 Bijbelvert. voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. NRU: 16.55 Rep. voetbalwed strijd Oost-DuitslandNederland te Leipzig. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Gev. muz.pr. 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvit. (gr.). (11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Operettemuz. 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Vrolijk platenpr. (14.00 Nws.). 15.00 Nws. 15.02 Li. muz. voor een Hollands publiek. 16.00 Nws. 16.02 Platenpr. sa mengesteld door de jeugd. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05 Rhythm and Blues. 17.35-18.00 Country and Western muz. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal (herhaling van gisteren). 10.20 Actualiteiten en muziek. 11.00 Die Firma Hesselbach, TV-feuilleton. 12.00-13.30 Actualiteten. 16.40 Nws. 16.45-18.00 Kinderprogramma 18.00-18.05 Nws. (Regionaal program ma: NDR: 18.05 Actualiteiten. 18.16 Weekoverzicht. 18.50 Zandmannetje. 19.00 Actualiteiten. 19.21 Reisreportage. 19.59 Programma-overzicht. WDR: 18.05 Nieuws uit Nordrhein-Westfalen. 18.10 Documentaire. 18.25 Hier und Heute (I). 18.50 Goedenavond. 19.00 Hier und Heute (II). 19.10 De avontu ren van Hiram Holliday, TV-film. 19.40 Versailles, film). 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Amusementspro gramma. 21.00 Die Straszen jungen, Spaanse speelfilm. 22.30 Journaal, weer bericht en commentaar. DUITSLAND II 18.10 Nieuws en weerbericht. 18.20 Actualiteiten en muziek. 18.55 Kein Fall 19.30 Nieuws en thema van de dag. 20.00 Sportspiegel. 20.30 Frauen heute, filmreportage. Aansluitend: nws. 21.15 The Avengers, TV-film. (Niet geschikt voor jeugdige kijkers). 22.05 Informatie en meningen uit het culturele leven. 22.35 Nws., weerbericht en thema van de dag. minium uiii ii iiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiix 28 Na 't verzenden van 't telegram had Tekko geen rust meer. De ganse dag stond hij bij de verschansing uit te kijken of er nog geen schip in zicht kwam. Het duurde echter nog een hele tijd voor het zover was, maar eindelijk gebeurde het dan toch. „Kijk!" zei Prins Lum-Bia op zekere dag terwijl hij op een vreemd soortig vaartuig wees dat hen langzaam tegemoet voer. „Dit zijn Chinese jonk die hoogverheven vader gestuurd hebben om vernuftige Taks en nietswaardige zoon naar huis te brengen! Zie, zij geven seinen. Nu zullen wij ons gaan gereed maken om over te stappen!" „Ja dat moesten wij maar doen!" antwoordde Tekko. „De be diening laat niets te wensen over dat zie ik wel! Wat mij betreft, ik ben klaar!" „Vergeef, dat ik tegenspre ken!" sprak de Prins minzaam. „Maar ik moeten u verzoeken u eerst in Chinees gewaad te steken. Ge woonten van myn land eisen dit. Wy ons daaraan moeten houden. Mandarqnkostuum zullen tevens volmaakte vermomming voor wijze Taks zijn!" Toen de Prins ven later Tekko kwam afhalen om aan boord van de jonk te stappen stond onze vriend zichzelf juist in de spiegel te bewonderen. „Het is inderdaad een mooi ca- moeflagekostuum!" lachtte Tekko. „Wij zyn nu wat je noemt een paar echte waterchinezen!" IK KES JE GEZIEN! IK ZAG JE LOPEN' JE HEBT POTEN/ 0ES7Z& UiBEEN POTEN' Mt)NCHEN „Men kan nu eenmaal van twee bomen niet één boom maken. Daarom kan ik my een fusie van Phi lips met .Siemens niet Indenken." Dit was het antwoord van dr. Gerd Taeke, lid van de directie van Siemens A.G., op vragen over de mogeiykheid van een samengaan van twee van de grootste Europese bedryven van elektrische en elektronische installaties, apparaten en onderdelen. De vragen rezen by een be zoek van Nederlandse, journalisten aan centra van speurwerk van Siemens. „Philips en Siemens", zei dr. Tacke, hebben hun eigen signatuur. Die is on vervangbaar. Philips moet het in de eerste plaats hebben van massale om zetten in de consumptiesector en van leveringen in het groot van onderdelen. Siemens daarentegen bestrykt het ge hele gebied van de elektrotechniek, ook dat van de elektriciteitsproduktie, en is daardoor veel meer technologisch ge oriënteerd dan Philips. Beide vullen elkaar in zekere aan en zullen op som mige gebieden goed kunnen blijven sa menwerken." Dr. Tacke wees erop, dat in tegen stelling tot Philips, Siemens in de eer ste plaats een onderneming is die grote fabrieksinstallatie8 ontwerpt, fabriceert en levert en op het gebied van de tele communicatie mede aan de spits gaat. De samenwerking met Philips zal, ook in de toekomst, volgens dr. Tacke zeker niet verder gaan dan de huidige vorm. Hij liet blyken dat het onverstandig zou zijn te vérstrekkende conclusies te trekken uit de oprichting van een ge meenschappelijke grammofoonplaten maatschappij. De produktie van gram mofoonplaten is by Siemens maar een zeer klein onderdeel van de sector kleine verbruiksgoederen, die met nau welijks vijf procent van de totale om zet weinig gewicht in de schaal legt. O TOKIO De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Adam Malik, die de delegatie van zijn land naar de algemene vergadering van de economi sche commissie voor Azië en het Verre Oosten (ECAFE) leidt, heeft zich tot zyn Japanse ambtgenoot, Takeo Mikl, gewend om besprekingen te beginnen in de hoop, dat Japan soepeler voorwaar den stelt voor zyn uitstaande en toe komstige leningen aan Indonesië. Op het initiatief van Japan is in sep tember vorig jaar in Tokio een confe rentie gehouden over de Indonesische schulden, waarop Japan erop wees, dat Indonesië nieuwe leningen nodig heeft voor herstel van de economie en om 'n begin te kunnen maken met de aflos sing van bestaande schulden. Van de totale niet-militaire schuld van ongeveer 1,3 miljard dollar is Indo nesië ongeveer 70 miljoen dollar schul dig aan Japan. De Indonesische schuld aan dé Sovjet-Unie bedraagt nog eens ongeveer 1,3 miljard dollar. Op de in februari in Amsterdam ge houden nieuwe schuldenconferentie vroeg Japan echter voor uitstaand kre diet en nieuwe leningen een rente van 5,75 procent. Daarna verlaagde Japan het rente percentage tot vyf, maar Indonesië wil een verlaging tot drie procent, hetzelf de percentage, dat andere crediteuren- landen vragen. EINDHOVEN —Op 21 april staat bij de Eindhovense Coöperatieve Centrale Boerenleenbank en Schretien en Co. in Amsterdam de inschrijving open op no minaal f 9 miljoen 7 1/4 pet. 30-jari- ge obligaties St. Joseph Ziekenhuis in Eindhoven a 99 pet. De obligaties (stuk ken van f 1000 aan toonder) hebben jaarcoupons, die 1 mei vervallen. Offi- cile notering op de effectenbeurs wordt wordt aangevraagd. De datum van storting is 2 mei. De aflossing van de lening, waarvan reeds f 3 miljoen op inschrijvingsvoor- waarden is geplaatst, geschiedt in twintig jaarlijkse termijnen. De eerste vervalt 1 mei 1978. Vervroegde aflos sing is toegestaan op 1 mei van de ja ren 1978 tot en met 1966 en wel van 1978 tot en met 1982 k 101% en daar na a 101 pet. ARNHEM De installatie voor de fabricage van naadloze buizen van Rijn staal is nog niet verkocht, hoewel bij het bod van de Hoogovens van 21 maart 1966 op de aandelen als voorwaarde was gesteld, dat de verkoop voor 1 april 1967 moest geschieden. Een reden voor het uitstel geeft de commissie, die be last is met de verkoop, niet op. Gezegd wordt slechts, dat zo spoedig mogelijk nadere mededelingen zullen volgen. Problemen bij de verkoop van de installatie zouden evenwel niet zijn gerezen. Bij het bod, dat de Koninklijke Neder landse Hoogovens en Staalfabrieken op de aandelen Rijnstaal uitbrachten, was bepaald, dat van de opbrengst van de installatie een 86.000ste deel aan de aan deelhouders zou worden uitgekeerd voor elk aandeel van a.1000 nominaal, dat zij in een certificaat van a 100 Hoog ovens verwisselden. De commissie, die de installatie verkoopt is samengesteld uit de directeuren en commissarissen van Rijnstaal. De overschrijding van de verkoopdatum is geschied met medewer king van de Hoogovens. YTBA Dividendverhoging Vereenigde Inge nieursbureaus over 1966 van 18 tot 19 pet. Daarvan is reeds onveranderd 6 oct. vooruitbetaald. AMSTERDAM, 3 april Contante prijzen, Londen 10.10i10.111; New York 3.61 A—3.51 AMontreal 3.33H— 3.33Ü; Parys 72.994—73.044 Brussel 7.264—7.27; Frankfort 90.88i-90.93J; Stockholm 69.99J—70.04 J; Zurich 83.334—83.384; Milaan 57.834—57.88Vfr; Kopenhagen 52.254—52.304; Oslo 50.53J —50.58**; Wenen 13.974—13.98J; Lis sabon 12.601—12.61J.

De Vallei | 1967 | | pagina 2