Financiën nog steeds een hachelijke zaak VVV trekt aan de bel bij gemeentebestuur Kantoor niet meer dan onbewoonbare woning m Speeltuin in 't Hoorntje kreeg f 400.- subsidie Groene Kruis Opheusden telt ruim 700 leden Veiling Septer Tiel Marine op bezoek in Rhenen? Veertig jaar getrouwd Beatfeest voor de chronisch patiënten zó lekker m j zó gezond Laiidbouwdagen Liempde dit jaar op 10 en 11 mei Afval Verheugende mededeling tijdens jaarvergadering na ledenactie: Drie nieuwe bestuursleden BURGERLIJKE STAND EDi: K.N.M.T.P. houdt voorlichtingsavond te Kesteren Amerongen DENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN HET VERKEER Auto uit de bocht Jeugd op drift Oranjebitter met zoet Candia- junioren gaan op reis Weer prijs in Candia-loterij 60.000 bezoekers verwacht Gelaten stemming op Barneveldse kalvermarkt MARKTBERICHT DINSDAG 4 APRIL 1967 RHENEN Tijdens de in hotel „De Koning van Denemarken" gehouden jaarlijkse algemene ledenvergadering van de vereniging voor vreemdelingen verkeer is opnieuw aan de hand van het uitgebrachte financiële overzicht over 1966 gebleken, dat de vereniging er financieel zwak voorstaat. Het destijds door de gemeenteraad verstrekte renteloos voorschot van zevenduizend gul den, waarmee tekorten werden betaald op een verregende zomer in 1965, heeft de vereniging ook niet uit de put kunnen halen. Uit het jaarverslag van de secretaris kwam duidelijk naar voren dat over het afgelopen jaar alles is ge probeerd financieel wat op adem te komen, deels door het zomerprogramma zo zuinig mogelijk op te zetten en deels door een lunapark aan te trekken, waaruit nog wat middelen konden worden „gehaald". Maar dit alles heeft niet mogen baten. De kosten van het informatiekantoor worden elk jaar hoger. Uit de vergade ring kwam kritjek op de duizend gul den huur die voor het kantoortje moet worden betaald, terwijl er een accom modatie tegenover staat, die werd ver geleken met die van een onbewoonbaar verklaarde woning. Er is geen toiletge legenheid voor het personeel, zelfs geen kraan om een kopje koffie te zetten. Desgevraagd verklaarde men van ach ter de bestuurstafel hieraan alles te heb ben gedaan. Er zijn door enkele raads leden zelfs vragen over gesteld in de gemeenteraad, doch de „huisbaas" bleek niet bereid hierin de eenvoudigste voor zieningen te treffen. Eèn van de aan wezige leden merkte op: „Eigenlijk komt-een dergelijk „huis" in aanmer king vor onbewoonbaarverklaring, hoe wel je voor de huur (f 20,- per week) Iets heel wat beters zou mogen ver wachten. Opnieuw zal men bij het gemeentebe stuur aankloppen om er wat aan te kun nen doen. Daarbij zal ook de subsidie worden aangesneden. Men was alge meen verontwaardigd, dat van over- heidszijde nog steeds niet schijnt te worden begrepen, dat de vereniging, wil zij voort blijven gaan met haar activi teiten, een hogere subsidie zal moeten ontvangen dan f 1.500,- per jaar, welk RHENEN In de maand juni zul len waarschijnlijk zes mijnenvegers van de Koninklijke Marine in Rhenen voor de wal komen. Dit bezoek zal mogelijk zijn doordat waarschijnlijk in de maand mei de stuw by Amerongen in werking wordt gesteld Het is nog niet bekend of dé zes mij nenvegers door het publiek mogen wor den bezichtigd bedrag op de begroting voor dit jaar is geraamd. Na een onderhoud met B. en W. is de toezegging gedaan, dat het ge meentebestuur bereid is de raad voor te stellen de subsidie te verhogen, wan neer de begroting van de vereniging uit wijst, dat dit een noodzakelijkheid is. Uit de voorgelezen raming voor 1967 bleek, dat zonder enige activiteit het te kort al op een slordige 1500 gulden uit komt. De bijdragen van de contribuan ten staat nog steeds op hoog niveau, dit in tegenstelling tot voor enkele jaren, toen directbelanghebbenden slechts ma tig bijdroegen. Algemeen was de vergadering van me ning, dat de subsidie toch wel parallel mag lopen met de contributie. In de bestuursvacature P. G. van Dam werd voorzien door de benoeming van de heer Joh. Smit. Het bestuur zal thans onderling uitmaken, wie de functie van penningmeester zal gaan vervullen. Dit is wel de zwaarste post in het bestuur. De werkzaamhe den zijn zo omvangrijk, dat er vermoe delijk een hulpkracht voor de penning meester zal moeten worden aangetrok ken. Binnen enkele dagen zal contact wor den opgenomen met het bestuur van de in Veenendaal opgerichte VW. Het be stuur aldaar heeft contacten gezocht met Rhenen. Ook wordt het oog gericht op de in Kesteren in oprichting zijnde VW, teneinde ook in die richting naar samenwerking te zoeken. Het programma voor het zomersei zoen 1967 was in concept gereed. Het is een verzameling van evenementen, die gebundeld zal worden in een hand zaam boekje, dat op grote schaal zal worden uitgegeven. Adverteerders heb ben deze uitgave mogelijk gemaakt. De vereniging heeft er zelf een groot aan tal excursies in opgenomen, die onder de bekwame leiding van de heer Adri- aan P. de Kleuver zullen worden ge bracht. Eén daarvfln gaat al in samen werking met de VW van Veenendaal. Om financieel wat bij bloed te ko men wordt er ook weer een lunapark aangetrokken, ditmaal in de bouwvak vakantie. Het lunapark wordt weer ge houden op de weilanden westelijk van de Veerweg. Er zullen in die week 2 vuurwerken worden afgestoken. RHENEN Het echtpaar C. Haalboom- Verwey, wonende aan de Bantuinweg, vierde dezer dagen het veertigjarig huwelijksfeest. VEENENDAAL De op 1 januari van het vorige jaar opgerichte speeltuinver eniging ,,'t Hoorntje" hield dinsdagavond haar eerste algemene ledenvergadering. Op deze vergadering werden enkele voor de vereniging belangrijke besluiten ge nomen, zoals het aansluiten bij de Nederlandse Unie van Speeltuin Organisaties (NUSO) en het afsluiten van een tweetal verzekeringen, namelijk een WA voor de vereniging en een ongevallenverzekering voor de kinderen, die van de tuin gebruik maken. De contributie is met terugwerkende kracht vanaf 1 januari van dit jaar verhoogd met f0,25 per jaar, het bedrag dat ongeveer nodig is om de premie voor de ongevallenverzekering te betalen. Belangrijk op deze vergadering was ook, dat het voorlopig bestuur een officieel mandaat \^n de zeven aanwezige leden kreeg. In zijn openingwoord zei de voorzit ter, de heer A. van Beek onder meer: „Ik ben teleurgesteld, dat er slechts zo weinig leden aanwezig zijn, maar ik ben aan de andere kant blij, dat we als bestuur tenminste niet alleen zitten. Het werk, dat we in het afgelopen jaar hebben gedaan heeft veel vruchten af geworpen. We hebben nu een aardige speeltuin, waarin de jongens prettig ge speeld hebben. Het is onze bedoeling, dat er nog meer toestellen in komen, maar daarvoor ontbreken momenteel nog de geldmiddelen". Bij de ingekomen stukken was onder meer een schrijven van het gemeente bestuur, waarin een subsidie van 400,- voor het lopende jaar toegezegd werd. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat er een batig saldo is van ruim 600,-. In de loop van het vorig jaar.was aan contributies en der gelijke een bedrag binnengekomen van KESTEREN De Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Midden-Betuwe, organiseert op woensdag 5 april in de la gere Land- en Tuinbouwschool te Keste ren een voorlichtingsavond. De heer R. Rongen uit Rhenen zal onder andere een inleiding houden over het kweken van eenjarige bloemen. De Rhenense bloemist zal zijn betoog illustreren met dia's. De afdeling Midden-Betuwe van de K.N.M.T.P. maakt verder nog bekend, dat de voorbereidingen voor de floralia weer zijn begonnen. Leden, die plantjes wensen, moeten dit op de vergadering of bij een der bestuursleden -opgeven. Lief hebbers, die wensen deel te nemen aan de jaarlijkse tuinkeuringen in de gemeen te Kesteren dienen dit eveneens door te geven. Of de aangekondigde bloemschikcursus doorgang zal vinden hangt af van de be langstelling die hiervoor bestaat. ruim ƒ2.000,-, waarvan een bedrag van meer dan ƒ530,- aan „toegangsbewij zen" voor een eenmalig bezoek aan de tuin. Dat betekent, dat ruim 2.100 kin deren van niet-leden vorig jaar van de speeltuin gebruik gemaakt hebben. De vergadering hechtte haar goed keuring aan het ontwerp van statuten en huishoudelijk reglement, zodat het bestuur in de gelegenheid is hierop ko ninklijke goedkeuring te vragen. Tijdens de bestuursverkiezing werden de volgende heren gekozen: A. van Beek, voorzitter, H. Bolderman penning meester, A. M. Beckerman, secretaris en G. Bakkenes en A. Hoogenhout le den. Tijdens de rondvraag werd voorna melijk aandacht besteed aan een aan tal veiligheidsaspecten in de speeltuin. Het bestuur zegde toe de wensen zo veel mogelijk in te willigen, maar wees er op, dat sommige toestellen niet ge heel te beveiligen zijn. Als voorbeeld werd de proef aangehaald, die vorig jaar genomen is met afscheidingen tus sen de schommels. Het bleek, dat de kinderen zich aan de stang vastgrepen, wat een nog groter gevaar met zich bracht, dan het risico van er onder lo pen. Lang werd ook gepraat over de mo gelijkheden, die de vereniging kan bie den voor de ouderen onder de jeugd, die voor het speeltuinwerk in aanmer king komen. Besloten werd, dat het be stuur zou onderzoeken in hoeverre het mogelijk is voor deze categorie kinde ren iets extra's te organiseren. Men had trouwens zelf reeds in deze rich ting gedacht. De speeltuinvereniging nam ook een „buurtverenigingstaak" op zich, toen besloten werd het achterterrein van de flats, aan de Goudsbloemstraat te ver beteren. Het is daar nu een stuk zwar te grond, dat bij enige regenval onder water staat, en waar verder niets mee te doen is. Men hoopte het stuk grond opgehoogd en omheind te kunnen krij gen, zodat het voor balspelen en speel terrein voor de allerjongsten (voorna melijk in de ochtenduren) geschikt is. Hiervoor zal een handtekeningenactie georganiseerd worden. AMERONGEN Op woensdag 5 april wordt in het Verenigingsgebouw aan de v.d. Boschstraat te Amerongen, de ontroerende speelfilm „Jeugd op drift" vertoond. Deze nieuwste Billy Grahamfilm, in het Engels „The restless ones", trekt overal volle zalen. In Chicago b.v. kwa men voor 6 weken lang ieder avond meer dan 5.000 naar deze filmvoorstel ling. De reden dat deze film overal zo veel belangstelling heeft, ligt hierin, da Billy Graham niet alleen de problemen van de jeugd en de opvoeders laat zien, maar ook de oplossing toont! VEENENDAAL Het ligt in de be doeling deze zomer een beat-festival te organiseren in Veenendaal, waarvan de opbrengst bestemd Is voor de jaarlijkse vakantie-week van de chronisch zieken. De heer C. G. van Hall heeft met de andere organisatoren, nog te veel te re gelen om nu al definitieve mededelingen te doen. Wel is bekend dat het festival dat in de open lucht zal worden gehou den, enkele dagen zal duren. Er zullen bekende beatgroepen uit Nederland worden uitgenodigd om 's avonds hun bijdrage aan het festival te verlenen. Het is onmogelijk nu al artiesten te gaan uitnodigen", aldus de heer van Hall, „want we moeten éérst toestemming hebben van de gemeente. We moeten een geschikt terrein vinden, toestemming hebben om het terrein te gebruiken, we zitten nog met het pro bleem van burengerucht en noem maar op, maar het is wel zeker, dat er wat gaat gebeuren. We zijn van plan echt iets groots te organiseren". De heer Van Hall heeft al meermalen festiviteiten ten bate van de chronisch zieken georganiseerd maar wil het dit jaar wat grootser opzetten, omdat het voor de vijfde keer is, dat de patiënten een dergelijke vakantie krijgen. De organisatoren hebben al een ter rein op het oog, namelijk het grasveld achter de Neveda fabriek aan de Spoor- laan, maar zij moeten eerst nog met de Neveda onderhandelen om tot een over eenkomst te komen. Bovendien speelt de reeds genoemde factor van het bu rengerucht hier een grote rol. De heer Van Hall achtte het dan ook raadzaam, niet te vroeg te juichen: „Anders zeg gen ze weer: ze beloven van alles maar er komt niets", maar nogmaals we zijn wel van plan iets groots op te zetten". Verder willen de organisatoren con tact zoeken met de jeugdleiders van de „Instuif" en het bestuur van het „Din getje". SCHERPENZEEL Zondagmorgen kwam een jeugdige automobilist uit het Doornboomspark met grote snelheid uit de richting Woudenberg het dorp binnen. Enigszins in de war door familieomstan digheden nam hij de bocht bij de Hole voet te snel en vloog met zijn auto de bocht uit. Hij ramde een verkeersbord en kwam tegen een muur tot stilstand. De bestuurder kwam ongedeerd uit het wrak tevoorschijn. De heer E. van Y., 28 jaar en chauf feur te Lunteren had afval op de open bare weg geworpen. De officier vond dit ontoelaatbaar en eiste f 50 of vijf da gen. De kantonrechter maakte er f 25 of twee dagen van met de woorden: „Helaas is de maximum-boete voor dit feit slechts f 25" en met een blik naar de officier, „dus kan ik niet hoger gaan". De voorzitter van de schietvereniging „Scherpenzeel", de heer A. Valkenburg Tzn was zaterdag ook op het Apeldoorn- se stadhuis aanwezig om aan de 100-ja- rige „Koningsschutters" de gelukwen sen, over te brengen van de schutters uit de Gelderse Vallei. Bij „het optreden" van de heer Val kenburg behangen met de waardig heidstekenen van het Scherpenzeelse schuttersgilde wist de heer H. van Surksum zijn gezicht nog wel in de plooi te houden, iets wa tzijn collega's minder goed afging. Ook de burge meester van Scherpenzeel, mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg was op de receptie aanwezig. RHENEN De directie van het op de Grebbeberg gelegen restarant „De Koningstafel" heeft bekend gemaakt, dat wanneer er een prinses of een prins geboren is, alle bezoekers zullen wor den getraktéerd op beschuit met muis jes en een oranjebitter. RHENEN Op zaterdag 27 mei trek ken de Candia junioren erop uit. Om half acht vertrekken zij vanaf het Fred, v.d. Paltshof voor een uitstapje, dat hen via Arnhem en Mühlheim door het Roer dal naar de Baldeney See zal voeren en vandaar via Wuppertal en Remscheid naar Scholsz Burg waar zal worden ge dineerd. Via de Müngstener Briicke, Dusseldorf en Nijmegen gaat het dan weer op de Grebbestad aan, waar men omstreeks tien uur 's avonds weer hoopt te arriveren. ADVERTENTIE OPHEUSDEN De ledenwerfactie van het Groene Kruis te Opheusden heeft in 1966 een enorm succes gehad. Ruim 150 nieuwe leden konden worden ingeschreven, zodat het totaal aantal momenteel maar liefst 700 bedraagt. Deze verheugende mededeling deed de secretaris van de kruisvereniging, de heer D. E. O. den Hartog tijdens de dezer dagen gehouden jaarvergadering in hotel De Zwaan te Opheusden. Het ledenaantal is een bewijs dat de plaatse lijke bevolking in Opheusden het Groene Kruis een bijzonder warm hart toe draagt.^ De ledenvergadering van de afdeling Opheusden van Het Groene Kruis stond dit jaar voornamelijk- in het teken van de bestuursverkiezing, aangezien het af gelopen jaar maar liefst drie vacatures waren ontstaan. Alvorens echter met het huishoudelijke programma te be ginnen werden de plaatselijke doktoren G. J. Jonker en J. Budding van harte welkom geheten. Na een vlotte bestuursverkiezing kon den de drie vrijgekomen zetels worden ingenomen door de met algemene stem men gekozen mevr. H. C. van den Bosch-Kool, mevr. R. B. van Soest- Walraven en de heer E. D. C. Reijers. Voorzitter, de heer J. L. Detmar, be dankte de drie afgetreden bestuursle den voor bet werk dat zij voor de af deling hebben gedaan. Hij deelde mee, dat voor mevr. Jan- sen-Schuling de erepenning van de Gel derse Vereniging zal worden aange vraagd, omdat "zij 38 jaar bestuurslid is geweest. Om technische redenen was het niet mogelijk gebleken in deze ver gadering reeds tot de uitreiking over te gaan. Het bestuurslid de heer J. F. Kunst, die aftredend en herkiesbaar was werd met algemene stemmen herkozen. Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer D. Eerbeek, bleek, dat de afdeling zich ook het afgelopen jaar weer financieel had weten te hand haven. Dank zij de verhoging van de gemeentelijke subsidie was de vereni ging gelukkig niet in moeilijkheden ge raakt. Een bedreiging vormt echter de snelle stijging van de lasten in verhou ding tot de inkomsten, zodat het be stuur telkens weer dient na te gaan of de bestaande contributie wel voldoende is. Gelukkig is er echter nog enige re serve aanwezig zodat voorlopig nog niet aan een verhoging gedacht hoeft te worden. De beheerder van het wijkgebouw, de heer J. F. Kunst, kondigde zich tij dens de vergadering aan als het zor genkind van het bestuur. „De lasten van het wijkgebouw overtreffen verre de inkomsten en als daar nog bij komt, dat de huurders zeer slecht betalen dan wordt het tekort alleen maar groter", aldus de heer Kunst. Op voorstel van dokter Jonker zullen'in het vervolg de telefoonkosten niet meer drukken op de exploitatie van het wijkgebouw, doch onder de algemene uitgaven gerekend worden. Over de vaste bijdrage aan het pro vinciale Groene Kruis ontspon zich een fel debat naar aanleiding van de groot te van het bedrag. Dat er een bijdrage geleverd moest worden was iedereen duidelijk, doch dat deze zo hoog moest zijn kon door weinig aanwezigen wor den ingezien. Besloten werd om bij het provinciaal bestuur aan te dringen om eventuele kostenstijgingen zoveel mogelijk te voor komen. Namens de kascontrole-commis sie bracht de heer W. van de Bosch verslag uit, die tenslotte de penning meester decharge kon verlenen. Tijdens de rondvraag werd besloten het magazijn van het Groene-Kruisge- bouw te veranderen in een garage voor de wijkverpleegster zuster E. de Winter, die op deze manier haar auto net zo'n goede verzorging kan geven als haar patiënten. RHENEN De tweede trekking in de „Candia"-clubhuisloterij, een prijs van honderd gulden, is gevallen op lot nummer 103. Winnaar is de heer Bek- ker, wonende Eikenlaan 4 te Rhenen. KESTEREN/LIEMPDE De nationale werktuigdagen te Liempde zullen dit jaar op 10 en 11 mei het Noordbrabantse plaatsje weer tot een centrum van d»' agrarische wereld maken. Momenteel wordt ijverig gewerkt aan de bouw van demonstratickassen en andere gebouwen. Evenals voorgaande jaren zullen trein reizigers, die de landbouwtentoonstelling willen bezoeken gebruik kunnen maken van de speciaal voor de werktuigdagen geschapen „halte Liempde". De organi satoren verwachten dit jaar ruim 60.000 bezoekers. Zoals voorgaande jaren is gebleken bestaat van Betuwse agrarische zijde grote belangstelling voor de ten toonstelling, waar de nieuwste „snufjes" op landbouw- en fruitteeltgebied wor den getoond. Evenals vorige jaren is Liempde het wetenswaardigs te vinden en „leken'' demonstratieterrein van de landbouw mechanisatie, waarvoor van de kant van de inzenders grot e belangstelling abestaat. Ruim 350 aanmeldingen zijn reeds binnen en telkensstrome n nog de aanvragen voor meer standruimte bin- nen.Voorlichtings-instituten e n dergelij- keinstellingen zullen een groot aandeel hebben. Het instituut voor Landbouwtechniek en rationalisatie presenteert zich in een uitgebreide stand, waarin gewezen zal worden bij eengemiddel d boerenbedrijf van 10-12 hectare een beter inkomen te bereiken door vermindering vanhe t aan tal daarop beoefende bedrijfstakken. Alle middelen diede mo derne Neder landse landbouwter beschik king staan om zijn positie in de EEG te handha- venzullen worden belicht. De bedrijfs- vergroting, voor velen mogelijk dankzij deactiviteiten van het ontwikkelings- en aan dac ht. Op de demonstratieterreinen teLiemp- de zullen tientallen machines in werking te zien zijn en in de afdeling „eigen vindingen" kunnen de mensen kennis nemen van depraktisch e vodsten van verbetering en aan bestaande aparatuur betekenen. Hierbij zal een combinatiete werking en in een arbeidsgang uitvoert. Voorbeheerder s van sportvelden en openbaargroen i s in Liempde ook veel BARNEVELD De stemming op de gistermorgen gehouden vette-kalver- markt in Barneveld was bepaald niet uitbundig. Het duurde geruime tijd eer de eerste kalveren werden verkocht. De handelaren namen bij het begin van de markt een afwachtende houding aan. Vergeleken bij andere weken was de aanvoer bijzonder groot. De oorzaak hiervan lag in het feit, dat er vorige week bijna geen kalveren aan huis zijn opgehaald. Na verloop van enige tijd werden de eerste kalveren verkocht tegen prijzen, die allesbehalve hoopvol zijn. Met een matige handel verwisselden de andere kalveren nu ook gestadig van eigenaar. Op de gezichten van de kalverme6- ters was als het ware de teleurstelling te lezen. „Het is geen pretje ieder kalf met f 100 tot f 150 verlies van de hand te moeten doen", was het com mentaar van een van de aanvoerders. De kalverhandelaren hadden zich neer gelegd bij de onaangename situatie die ontstaan is nadat de grenzen van Ita lië voor kalveren en kalfsvlees uit Ne derland gesloten zijn. Van paniek was geen sprake meer. „Voor deze prijzen moeten we ze maar in het binnenland zien kwijt te raken", zei een van de exporteurs. Slechts een klein deel van de verhan delde kalveren is bestemd voor export. De ongeveer 700 aangevoerde dieren werden verkocht voor prijzen van f 2.25 tot f 3.- tegen vorige week f 2.70 tot f 3.60 per kg levend gewicht. Eiermarkt Veenendaal. Aanvoer 50.000. Prijzen van f 12,25 tot f 13,00 voor grote en van f 9,00 tot f 11,00 voor kleine eieren. Handel ma tig. meteen technische knobbel kunnen weer genieten bij de aanblik van de ingenieu ze landbouwmachines,di e eigenlijk fa brieken op wielen zijn. Geboren: Aletta, J., d.v. A. Pik er A. Kuiperij: Adriana, d.v. R. Keukel en L. Remmerde; Jan W., z.v. D. dé Ruiter en W. Rozenboom; Arlette E.? d.v. W. A. M. Wakelkamp en J. M. dé Jong; Allard, z.v. A. van Deutekom er. A. de Kruif; Martinus, z.v. B. van Rov- kel en W. Braaf hart; Hillechien, d.v H. Jager en A. Tuin; Cornelia, J. d.\ J. Bouman en E. M. D. -Kersseboom Jan, z.v. J. Kruijf en J. H. van Veld huizen; Roelof J., z.v. L. Bonder er G. Renting; Cornells, z.v. H. Dirksei: en G. van de Lagemaat; Cornelia W. d.v. G. van den Heuvel en E. A. C. Vianen; Jacqueline M., d.v. J. W Scherrenburg en K. J. Jansen; Gerrit- je G., d.v. G. van de Vliert en G. var de Heg; Eiselina, d.v. H. Mulder en H. van der Molen; Antje, d.v. L. A. Jan sen en D. Reitsma; Jan M, z.v. J. van Donkelaar en M. de Vries; Ellen, d.v. H. A. Schoester en E. de Ruiter; Alex, z.v. H. A. Hooijer en A. van Midden dorp; Jacob, z.v. J. van den Brandhol en J. W. van Hunen; Wouter T., z.v. H. van Veldhuisen en M. E. A. van den Bergh; Dirk H., z.v. A. Borg en G. J. ter Horst; Arie, z.v. J. Koops er A. Baars; Cornelia M, d.v. J. de Ko ning en T. van Egdom. Ondertrouwd: Flores Hol en Gerd? van den Brink; Roelof van Laar er Hendrika C. van Holland; Hermar Overeem en Willemina J. Mostert; Jo han J. F. Thuyns en Otti Faul; Jakot Oosterhuis en Maria Voorn. Getrouwd: A. van Vark en H. C Messcher; G. van Beek en J. van d< Kaa; H. J. W. Lubbers en W. Hul- stein; J. Klok en A. Soetendaal; F. F. J. Gonkel en S. H. Erkelens; M. J. E Tupan en C. G. Meurs. Overleden: Jan J. van der Meer, 71 jr; Jan D. Kas, 18 mnd; Geerit d Kruijk, 72 jr; Martinus C. van den Ak ker, 73 jr; Teunis Engel, 65 jr; Albert de Leeuw, 84 jr; Bernardus Schut, 7'. jr; Teunis Hulleman, 83 jr; Arend D<* ter, 68 jr; Aart Schreuder, 75 jr; Jai G. van de Steeg, 84 jr; Antonia Eimers 78 jr; e/v Dammingh. ADVERTENTIE Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/opw 70/75 65/70 60/65 x Golden Delicious k.l 84—92 84—68 70—81 64—68 x Golden Delicious k.2 79—84 74—85 65—84 55—71 x Goudreinet k.l 76—80 65—78 x Goudreinet k.2 73—78 70—77 68—71 x Jonathan k.l 75—78 65—72 60—65 x Jonathan k.2 65—68 70—77 66—71 63—65 x Lombarts Calville k.2 73—79 71—77 68—73 Rijnzoet Winston k.2 92—96 84—89 69—76 68—77 43—50 Fabrieksfrult per 100 kg: blank f 28,20; rood f 20, Perep: Brederode Conference k.2 St.-Remy IJsbouten Perenkroet per 100 kg: f 3, 109—110 44—65 95—99 43—49 27—32 32—41 30-3: Groenten: koolraap 68; prei 7180, 6268; radijs per bosje 1920; spinazie 6570, stelen 3032; sla per 100 krop 20/23 kg f 16,5018,00; sla per 10*0 krop 23/opw kg f 17,00—20,00. x Is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld.

De Vallei | 1967 | | pagina 5