Gymnastiekverenig. Sparta organiseert rayonwedstrijd BOEKHOUDER Nederlandse volleybalteam sMe oogst in staat voor beslissende slag Leninsrad Dat is nieuw! Dat is de Witte Reus - Uw goede hulp bij de was Eerste cluborgaan atletiekvereniging V.A.V. verschenen Zaterdag zwaar programma voor SKF-twaalftallen Promotiewedstrijd van Rhevo-dames in Jaarbeurshal Preziosi leidt in Ronde van België FarcSan nv Boeve versloeg sterke rivaal in DCE-damcompetitie Gerenommeerde verenigingen schreven niet in voor turnevenement Dammen CAROLAN N V. MODERN FIBRES FOR A MODERN WORLD Zo grondig... maar toch zo veilig. De Witte Reus wastgrondigmaar toch zo veilig. Uw was wordtschoon en prachtig verzorgd. Linnen en katoen worden heerlijk fris. Bad handdoeken zacht en absor berend.Wollen goed wordt zacht en donzig. Bonte was krijgt een zachte greep en wordt heerlijk fris van kleur. Wast vlekkeloos wit... bij elke wasmethode. Of u in een ketel, in een kuipwas- machine of in een trommelwas machine wast - de Witte Reus is ideaal voor iedere wasmethode. Omdat hij reeds bij 80° zijn Reu zenwaskracht ontwikkelt. Omdat hij met gereguleerd schuim wast - veel schuim bij lage wastempera- tuur - weinig schuim bij hoge was- temperatuur. Bij iedere wastemperatuur. Uw was wordt zelfs zonder koken zo schoon alsof ze gekookt was. Omdat de Witte Reus al bij 80° zijn Reuzenwaskracht ontwikkelt. Omdat hij ook in handwarm water werkzaam is -metveel schuim. Want hij is sterker dan ieder vuil. In iedere wasmachine. Of u in een trommelwasmachine of in een kuipwasmachine wast - de Witte Reus is ideaal voor iedere wasmachine. Omdat hij al bij 80° zijn Reuzenwaskracht ontwikkelt. Omdat hij met gere guleerd schuim wast- veel schuim bij lage wastemperatuur-wei nig schuim bij hoge wastemperatuur. Pagina 12 DONDERDAG 6 APRIL 1967 VEENENDAAL Dezer dagen heeft de Veenendaalse Atletiekvereni ging VAV haar eerste cluborgaan on der de leden verspreid, dat voorlopig eenmaal in het kwartaal zal uitkomen en verschijnt onder de titel „de Veen- se Atleet". Het is het eerste clubblad sinds de oprichting van de atletiek- club in 1949 en het initiatief tot de op richting isu itgegaan van enkele en thousiaste jeugdleden. „De Veense At leet" is in royaal formaat opgezet en is visueel bepaald aantrekkelijk te noemen. Het doel aldus de initiatief nemers is o.a. een betere com municatie tussen het bestuur en de le den tot stand te brengen en het pu bliceren van actuele wetenswaardig heden op atletiekgebied. Ook de stilistische capaciteiten van de uit 6 leden bestaande redactiestaf zijn van een goed gehalte. VEENENDAAL Het eerste team van korfbalvereniging SKF, dat vorige week Hoger-Op uit Krommenie een overtuigende nederlaag toebracht, speelt zaterdag de laatste moeilijke thuiswedstrijd tegen Biko. Ondanks het feit, dat Biko vorige week het on derspit moest delven tegen Zwaluwen, blijft het oppassen voor het Veenen daalse twaalftal. Doch wanneer SFK 1 hetzelfde spel tentoonspreidt als in de uitwedstrijd tegen de moeilijke tegen stander Hoger-Op, zit er ongetwijfeld volle winst in voor het team. SFK 2 krijgt het in de uitwedstrijd tegen Doorn 1 niet bepaald gemakke lijk. Het Doornse twaalftal kan zich bij een overwinning kampioen noemen en zal dus met een volledige inzet van krachten een zege willen be werkstelligen. Ook SKF 3 speelt zaterdag een uit wedstrijd tegen Sparta 1, dat ook nog een kans op de titel heeft. Wint het eerste juniorentwaalftal van SKF de thuiswedstrijd tegen Altius, dan ligt het kampioenschap voor de Veenenda- lers voor het grijpen. Het jeugdprogramma ziet er als volgt uit: SKF A Biko A; Gelria A SKF B; Antilopen B SKF D; SKF E Arena B. SKF B zal in de wedstrijd tegen Gelria zonder twijfel alles in het werk stellen om ongeslagen te blijven. RHENEN Morgenavond komt het damesteam van Rhevo in de Utrecht se Jaarbeurshallen tussen de lijnen om de ongetwijfeld moeilijke beslis singswedstrijd om het kampioenschap van de derde klas te spelen tegen Kracht en Vlugheid 2 uit De Meern. Het gaat erop of eronder, want bij een nederlaag wordt de kampioens- droom een desillussie. Bij winst pro moveert die ploeg automatisch naar de tweede klas van de bond. Helaas kon Rhevo niet geheel com pleet aan de start verschijnen. Maar ondanks dat is het geenszins kansloos. Mocht het peil van de laatste competi tiewedstrijden worden bereikt, dan zit er voor de Rhenense dames wel winst in, maar dan zal er van begin tot het einde zeer geconcentreerd moeten wor den gespeeld. Elke punt is belangrijk en zeker in een beslissingsduel als het onderhavige. Al met al zullen beide ploegen een aanzienlijke last hebben van de grote ruimte waarin moet worden gespeeld, want geen van beide is gewend in deze sporthal te spelen. Voor beide ploegen een handicap dus. Wij moeten Rhevo lichtelijk als favo riet tippen, want Kracht en Vlugheid 2 heeft het er de laatste weken van de competitie behoorlijk bij laten zit ten. VEENENDAAL Gymnastiekvereniging Sparta uit Veenendaal organiseert zaterdag a.s. de kampioenschappen van de Gelderse Vallei, een onderdeel van de Stichtse Turnkring van het KNGV. De inschrijving voor deze rayon wedstrij den is helaas wat onder de maat gebleven, daar diverse naburige verenigingen het lieten afweten. De jeugd zal om zes uur aanvangen met de turnwedstrüden en om half acht is het de beurt aan de senioren-dames en heren. De jongens beginnen zoals gezegd om zes uur in de zaal achter de Koningin Julianasehool en de meisjes in de zaal aan het Slot. de Bruïneplein. De Sparta meisjes zijn op deze kampioenschappen goed vertegenwoordigd met drie groe pen, terwijl één groep van Excelsior uit Achterberg als enige medekandi daat naar de ereplaats meedingt. Bij de jongens ligt de zaak iets anders. Naast de jongensgroep van Sparta zullen de groepen van HDS uit Leersum en Ex celsior uit Achterberg aantreden. Jam mer dat diverse grote verenigingen niet in deze groepen hebben ingeschreven, want juist uit deze groepen ziet men vaak het talent naar voren komen. Mo gelijk is ook, dat men weinig waarde hecht aan de bekende Olympische ge dachte omtrent deelname, daar men thans niet beschikt over een complete jeugdgroep met talent. Bij de dames en heren komt men voor hetzelfde opvallende feit te staan. Tn de herenafdeling komen de twee groepen van Sparta en HDS tegenover elkaar te staan, terwijl bij de dames alleen Longa, Excelsior en Sparta zijn vertegenwoordigd. Het zullen ongetwij- WELLIN. De Italiaan Carmen Preziosi heeft het eerste deel van de tweede etappe in de oRnde van België gewonnen. Hij is na twee dagen leider in deze wielerwedstrijd. Jan Janssen, die in deze rit tweede werd, is in het algemeen klassement met zijn zevende plaats (op 58 seconden) de beste Ne derlander. De Belgische equipe van ploegleider Cools zegevierde in een ploegentijdrit op het circuit van Han-sur-Lesse. Het anderhalve kilometer lange parcours moest vijf keer worden afgelegd. De ploeg van de Nederlander Ton Vissers kwam niet verder dan een negende plaats op ruim 26 seconden. Uitslagen, eerste gedeelte tweede etappe van Bouillon naar Wellin over 125 km. 1. Preziosi (It.) 3.08.10 (met bonifi catie 3.07.40); 2. Janssen (Ned.) 3.08.10 (met bon. 3.07.55); 3. Nolmans (Belg.) z.t.; 4. Den Hartog (Ned.) z.t.; 5. Van den Bossche (Belg.) 3.08.13; 6. Van Looy (Belg.) z.t.; 7. Huysmans (Belg.) z.t.; 8. Van Springel (Belg.) z.t.; 9. Van Coningsloo (Belg.) 3.08.30; 10. Vi- centini (It.) z.t. De plaatsingen van de andere Neder landers waren: 18. Ottenbros 3.09.03; 44. De Roo z.t.; 45. Post 3.09.36; 64. Schroeder 3.09.56; 67. Leyten 3.09.58; 94. Beugels 3.27.25. Tenz (Did.), Desvages (Fr.) en De- cabooter (Belg.) staakten de strijd. Ploegentijdrit over V/m km: 1. Ploeg Cools (België) 13.18.20; 2. Ploeg Pezzi (Italië) 13.32.71; 3. Ploeg Driessens (België) 13.33.86; 4. Ploeg Albani (Ita- 13.38.20; 7. Ploeg De Muer (Frank rijk) 13.44.98; 8. Plaeg Magne (Frank rijk) 13.48.73; 9. Ploeg Toon Vissers (Nederland) 13.54.25. Algemeen klassement: 1. Preziosi (It.) 9.11.04; 2. Van Springel (België) op 2 sec.; 3. Nolmans (België) op 47 sec.; 4. Huysmans (België) op 50 sec.; 5. Coppens (België) op 51 sec.; 6. Paz- zuelo (It.) op 56 sec.; 7. Janssen (Ne derland) op 58 sec.; 8. Van Dromme (België) op 1.00; 9. Van den Bossche (België) op 1.05; 10. Den Hartog (Ne derland) op 1.07. Bi{ deze dochteronderneming van Caron Spinning Com pany - U.S.A. en Lacoray S.A. - Zwitserland, vaceert de functie van die als eerste assistent van de administrateur belast zal worden met de leiding over de dagelijkse gang van zaken en hem behulp zaam zal zijn bij het opstellen van maand en kwartaaloverzichten. Gevraagd: middelbare opleiding, M.B.A., eventueel stu derend voor S.P.D.; kennis van de Engelse taal; leeftijd 25-30 jaar Geboden: een prettige, zelfstandige werkkring met goede perspectieven. Eigenhandig geschreven brieven te richten aan de afd. Personeelszaken van Industrielaan 38 - Tel. 08385-4146 - Veenendaal feld aangename wedstrijden worden, die het aanzien ten volle waard zullen zijn, doch het feit ligt er nu eenmaal dat men de namen van goede en grote verenigingen uit de omtrek mist op dit evenement. Dat is te betreuren, want juist in deze sport is het vrijwel zeker, dat het niet deelnemen aan dergelijke kampen zonder meer een stap terug is, terwijl men juist bij de instelling van deze wedstrijden van een gedachte is uitgegaan met een meer positief karak ter. De strijd tussen de seniordames en -heren vangt aan om plm. half acht in de gymnastiekzaal achter de Kon. Ju lianasehool. EDERVEEN Maandag werd er in de onderlinge damcompetitie van DCE weer gedamd. Er waren deze avond weinig competitiewedstrijden, daar het grootste deel der spelers reeds tweemaal tegen elkaar was uitgeko men. Op het programma stonden vier competitiewedstrijden, waarvan de match tussen de twee sterke dammers J. Boeve en G. J. Dikkenberg de interes santste was. De wedstrijd had een zeer spannend verloop en uiteindelijk wist J. Boeve de volle winst in de wacht te slepen. De drie andere wedstrijden eindig den als volgt: B. van Beek St. Vierwinden 0-2; E. Hendriks Van Nieuwamerongen 2-0; A. Wegen J. Lagerweij 2-0. In Aix-en-Provence heeft de Russische tennisser Metreveli in de eindstrijd van een internationaal toer nooi gewonnen van de Tsjech Kodes, 46, 64, 62. Bij de dames ging de titel naar de Australische Gail Sher- riff, die haar landgenote Joan Cottrill met 75, 1311 versloeg. I L'V' IV'f'D 1\ WOLVEGA Israël, dat dinsdag na een aanvankelijke achterstand Italië versloeg, heeft woensdag in Wolvega op dezelfde wijze van West-Duitsland gewonnen en is daarmee de grote con current van Nederland voor de eindze ge gebleven. De ontmoeting tussen de ze beide landen vanavond in Amers foort zal dan ook een waardige afslui ting van dit evenement betekenen. Overigens stelde Israël in Wolvega enigszins teleur. Verdedigend werden vele fouten gemaakt. Meestal ontbrak de rugdekking achter het blok, terwijl vele set-ups te laag waren om de en thousiaste Duitse verdediging te door breken. Israël won de eerste set met 15-8. Maar al direct daarna bleek, dat Duitsland beter speelde dan tegen Ne derland en dat de situatie gevaarlijk kon worden. Micha Schamban probeer de met twee time-outs en vele spelers- wisselingen het initiatief te heroveren, maar haalde daarmee tevens de rust uit de ploeg. In de derde set liep West-Duitsland uit tot 10-3, Israël haal de op tot 10-10, alvorens een verkeer de wissel Duitsland met 2-1 voorbracht. Op het kritieke moment hervond het I Israëlische team zichzelf. Het kwam nauwelijks meer in gevaar en won de laatste twee sets met overmacht. De 1 Duitsers maakten in de slotfase te wei nig gebruik van hun uitstekende aan valler Uwe Sytransky. De uitblinkers aan Duitse zijde waren: Karl Herzog en Uwe Sytransky en bij de Israëli's: Rabina Eliakou en Yonathan Atzmon. Het Nederlandse team speelde 's avonds laat een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Belgische ploeg HEVOC. De uitslag was 2-3 in het na deel van Nederland. Verliezersgroep: Wolvega: FinlandZwitserland 31 (15—4, 10—15, 15—5, 15—4). Finalegroep: Wolvega: IsraëlWest-Duitsland 32 (15—8, 8—15, 11—15, 15—2, 15—5). Alkmaar: België—Italië 1—3 (15—8, 8—15, 11—15, 15—2, 15—5). De stand in de finalepoule luidt: Nederland 3 3 0 6 9—2 161—117 Israël 3 3 0 6 9—4 173—120 België 4 1 3 5 7—10 177—217 Italië 3 1 2 4 5—7 150—198 W.-Duitsland 3 0 3 3 3—9 109—161 De stand in de verliezerspoule luidt: Ned. Jeugd 4 3 1 7 11—5 214—189 Finland 3 3 0 6 9—3 162—104 Ned. Mil. 3 2 1 5 11—5 232—138 Zwitserland 3 0 3 3 29 93158 Engeland 3 0 3 3 0—9 45—135 LENINGRAD Op de derde dag van de internationale zwemkam- pioenschappen in Leningrad deed Ne derland slechts een zeer bescheiden greep naar de prijzen. In de vijf finales op de 200 meter was voor Nederland één derde plaats weggelegd: Mirjam van Hemert met 2.20.2 op de 200 meter vrije slag. Yvonne van Kuilenburg eindigde op hetzelfde nummer als vijfde (2.21.2). De 200 meter vrije slag dames was overi gens de enige damesfinale, die gisteren op het programma stond. Ada Kok plaatste zich moeiteloos voor de eind strijd 200 meter vlinderslag. De hoofdschotel van de derde dag waren de heren wedstrijden, waarbij Rusland drie van de vier onderdelen won. De enige niet-Russische zege was voor de zestienjarige Hongaar Lazar op de 200 meter wisselslag (2.19.4). De Russen zetten enkele ervaren krachten in, van wie de negentienjarige Europe se kampioen Yuri Gromak de 200 meter rugslag voor zijn rekening nam (2.15.6) en de Europese kampioen op de vlinderslag Valentin Kuzmin zich eveneens ongenaakbaar toonde in zijn specialiteit (2.11.4). De andere overwinningen waren voor de negentienjarige Leonid Ilichef (200 meter vrije slag in 1.58.4) en de achttienjarige Tamara Sonova (200 me ter vrije slag in 2.18.2). Reuzenwaskracht ...zelfs zonder koken

De Vallei | 1967 | | pagina 12