Veenendaals dagblad generaal Johnson ontvangt heden Abrams Vervanging van W estmoreland mo gelijk Doe-het-zelvers Buiten MARS VAN MARINEMANNEN Gespannen sfeer in Amsterdam Oude vrouw beroofd van al haar spaargeld Lodaline groen KOMPLOT ONTDEKT TEGEN HUMPHREY JONGEN BEDREIGDE AGENT MET PISTOOL WIN Kleuren-tv voor 3000.- WIJ Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei grote flacon 98 ct inde OVERVALLER DEED ZICH ALS METEROPNEMER" voor Plastic gevels voor huizen in Stadskanaal Misdaad of misdadig spel Vragen over actie aan minister Aanhoudend koud Gealarmeerde officieren grepen spoedig in Bruidsheesters; Met vuist Gouden „anti-rook- plaat" voor dr. Meinsma Adelaarsplaag in Australië met lanoline ivb Hulp aan werkloze buitenlandse textielarbeiders Deze zomer te koop i Bur. voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-3550 (adm.), 3757 en 3955 (red.), Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Recl.- bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine -annonces „Vraag en Aanbod" op di., do. en za. 1-10 woorden 1,50, ieder woord meer 15 cent DONDERDAG 6 APRIL I967 4le JAARGANG WASHINGTON President Johnson ontvangt vandaag generaal Creighton Abrams, plaatsvervangend stafchef van het leger, die herhaaldelijk genoemd is als mogelijke opvolger van generaal Westmoreland, de opperbevelhebber van de Amerikaanse strijdkrachten in Vietnam. Volgens geruchten zou het gesprek het voorspel kunnen zijn van mutaties tot in de hoogste militaire kringen en mogelijk tot het opperbevel van de NAVO. Generaal Wheeler is genoemd als opvolger van generaal Leninitzer. Men meent dat generaal Creighton Abrams spoedig zou kunnen worden benoemd tot opperbevelhebber in Viët- nam, om hem in de gelegenheid te stel len zich vertrouwd te maken met de toestand in Zuidoost-Azië. Het zou voorts in de bedoeling van de presi dent liggen, Westmoreland tot chef staf van het leger te benoemen als op volger van generaal Johnson, die op zijn beurt generaal Wheeler als voor zitter van het comité van chefs van staven zou opvolgen. Generaal Wheeler tenslotte zou gene raal Lemnitzer aflossen als opperbevel hebber van de Amerikaanse strijdkrach ten in Europa. Generaal Lemnitzer ,die 68 jaar is, werd in 1962 bevelhebber van de Ameri kaanse strijdkrachten in Europa en op perbevelhebber van de NAVO. Het ministerie van Defensie in Wash ington sprak tegen dat generaal West- moreland van zijn post in Viëtnam zal worden ontheven. Het „Pentagon" weigerde elk com mentaar op de speculaties over de toe komst van generaal Creighton Abrams. Er is dat blijkt uit velerlei reacties ook uit onze lezerskring heel veel sympathie voor het optreden van de marinejongens die een „raid" heb ben uitgevoerd op het Amsterdamse Centraal Station. En als we het eer lijk moeten zeggen behoren wij bij die sympathisanten. Dat een aantal langharige schobbers kans zag avond aan avond dat station onveilig te ma ken, reizigers lastig viel en zich ten aanzien van meisjes vrijpostighe den permitteerde die alleen maar met een stevig pak slaag gestraft kunnen worden aan dit sport schandalig heden behoort paal en perk te wor den gesteld en het liefst met harde hand. De jongens uit Den Helder hebben dit gedaan met de inzet, die de marine eigen is zij voelden er zich de aangewezen mensen voor, want zij maken veelvuldig van dat station gebruik en hun meisjes niet minder. Maar de medaille heeft een keerzijde. Weliswaar zijn wij zo langzamerhand allemaal doe-het-zelvers geworden, maar er is toch één terrein dat voor de doe-het-zelf-rage gesloten moet blijven: het gebied dat door politie en justitie bestreken wordt. Want anders verandert Nederland in de kortst mo gelijke tijd van een rechtsstaat in een anarchie. We hebben er alle begrip voor als men aanvoert dat deze no zems begonnen zijn met anarchisti sche methoden, maar het kan en mag nooit een excuus zijn om dan maar het recht in eigen hand te»gaan ne men. In een rechtsstaat zijn andere middelen en wegen om kwade prak tijken te bestrijden. „Zijn die er inderdaad?" zo zal me nigeen wat schamper opmerken en we hebben daar begrip voor. In Am sterdam lijkt het er soms op of de weg van orde en recht via po litie en justitie niet meer bestaat. Aan de praktijken op het Centraal Station had de politie tot dusverre niets gedaan formeel omdat een station niet het terrein is van de po litie maar van de spoorwegen. Die formele houding was 'ook oorzaak dat de politie niet ingreep toen de doe-het-zelvers uit Den Helder kwa men. We kunnen het niet anders zien dan dat Amsterdams burgemeester als hoofd van de politie hier voor de zoveelste maal gefaald heeft. De schuld ligt bij hem en bij zijn func tionarissen en we vragen ons af wan neer er eindelijk eens iets in Am sterdam zal gaan veranderen. Zo kan het niet langer wil men ten minste nog een greintje gezag over houden. ai AMSTERDAM Ongeveer 150 marinemannen hebben gisteravond in een gespannen Amsterdamse binnenstad een soort vlagvertoon gehouden tegen provo's en andere langharigen. In gesloten gelederen marcheerden zij van het centraal station naar de Haar lemmerdijk, waar in de voormalige Apollo-bioscoop een onderkomen van provo's is gevestigd. Aan het optreden van de matrozen kwam een einde toen hun gealar meerde officieren hen in het gelid commandeerden en vervolgens naar de kazerne lieten afmarcheren. By aankomst in de kazerne werden de namen genoteerd van alle militairen die met het commando tot inrukken in de stad waren bereikt. Het lag niet in de bedoeling dat zy disciplinair worden aangepakt. Zy hadden wel voor een verkeerschaos gezorgd, maar tot ongeregeldheden was het niet gekomen. 9? tV zijn meer struiken, die op deze naam aanspraak maken, zoals de slee- en meidoorn, de vogelkers en de ribes, doch in veelheid en gulle pre- sentatie worden zij niet gauw over- troffen door de vroeg en rijk bloeien- de Krenten, waarop ge dezer dagen weer attent dient te wezen. Menige hoek van ons diluvium wordt in de loop van april immers getooid door de j weelde van hun blanke bloeisel der lange kroonbladen en als we daarvan op „de Hoge Veluwe" in Drente (Dwingelo) of bij Ommen genieten en misschien proberen die overvloed zo goed en kwaad als mogelijk tn de ca mera te vangen, interesseert het ons eigenlijk weinig, of we met het gewo ne krenteboompje te maken hebben, dat indertijd uit Midden-Duits land naar ons kwam overgewaaid, of met een van de twee Amerikaanse soor ten. Deze zien we vaak onderling ver wilderd door opslag van zaad. via de bessen-etende spreeuwen en lijsters overgebracht en door ondergrondse uitlopers. Ze heten respectievelijk Amelanchier canadensis omtrent de 18e eeuw naar Europa gekomen en A. Spicata; de eerste behoeft geen nadere uitleg en „Spicata" betekent aarvormig. Veel verschil voor de leek is er niet; hij vindt ze alle drie in deze maand in volle bloei van de wit-roze bloemtrossen aan de grijsviltige twij gen. In de zomer rijpen ze aalbes-ach- tig en donkerblauw en trekken dan de aandacht van kinderen en vogels. Te gen de herfst verrukken die krente- struiken ook berg- en rotsmispel geheten door hun messing en schar laken lover, maar daar komen de men sen toch niet zo op af, als op het bruidskleed. Dit wordt dan ook door een steevast krantebericht gelan ceerd. 6-4-'67 A. B. WIGMAN ROTTERDAM Met één hand kneep hy myn keel dicht en met de andere rukte hy een portefeuille met tienduizend gulden uit de zak van mijn onderrok. Op weg naar de deur trok hij het kleed van de tafel, waarop een petroleumlamp stond te branden. Het stelletje viel op de grond en de boel vloog in brand". De negentigjarige mevrouw Anna Randoe uit de Meermanstraat in Rot terdam was nog helemaal over haar toeren toen ze haar relaas deed over de roofovervaller, die zich gisteroch tend als de meteropnemer bij haar had aangediend. Hij was er vandoor gegaan met alle spaarcentjes van de hoogbejaarde vrouw, die altijd heeft geweigerd haar geld ergens anders te bewaren dan onder haar rok. Een fa milielid moest gisteravond haar a.o.w.-uitkering halen omdat zij niets meer had om van te leven. „Het was ongeveer half elf", vertel de mevrouw Randoe, die al ruim zes tig jaar het vervallen huis in het oude noorden van Rotterdam bewoont. „Er werd gebeld. Beneden aan de trap stond een man, die zei dat hij de me ter kwam opnemen. Ik liet hem boven komen en hij liep rechtstreeks door naar- de keuken. Nadat hij op de me ter had gekeken, zei hij dat er iets niet klopte. Ik zou de vorige keer te veel hebben betaald. Of ik de kwitan tie nog had, wilde hij weten". Mevrouw Randoe liep naar de woon kamer. De man volgde haar. Toen zij zich over het dressoir bukte op zoek naar de rekening sloeg hij haar met een vuist op het hoofd. De overvaller drukte zijn slachtoffer op de vloer, deed een greep in de rokzak en ver trok met medeneming van een porte- monnaie met klein geld, een spaar bankboekje met slechts een klein te goed en een portefeuille, waarin onge veer tienduizend gulden zat. Het brandje, dat ontstond toen de overvaller het petroleumstel omtrok, werd door mevrouw Randoe geblust. Terwijl haar belager de trap afstorm de, krabbelde zij overeind en sloeg de vlammen uit. Zij was ervan overtuigd, dat de man opzettelijk het kleed van de tafel had getrokken. „Als de zaak in vlammen was op gegaan, had er geen haan naar de overval gekraaid want het oude mens zou het huis niet op tijd zijn uitgeko men", meende mevrouw W. C. van Loon-van de Hor, de bovenbuurvrouw van mevrouw Randoe. Zij was om half tien naar de wasserette gegaan en kwam om half twaalf thuis. Al die tijd was mevrouw Randoe alleen in huis. Haar gillen en geroep om hulp bleef onbeantwoord. De Rotterdamse politie houdt rekening met de mogelijkheid dat er een bekende van mevrouw Randoe in het spel is. AMSTERDAM Voor de 400.000 grammofoonplaten, die zijn vervaar digd in het kader van de anti-rook- campagne, heeft dr. L. Meinsma, di recteur van het bureau kankerregis tratie en voorlichting van de kanker bestrijding in Nederland, onverwacht een* gouden plaat gekregen. De plaat, die vrijdag jl. door de organisator van de actie „niet roken 1967" werd ge lanceerd, wordt verspreid onder de leerlingen van het voortgezet onder wijs. De matrozen waren omstreeks half acht voor het centraal station gearri veerd, waar zij zich op een fluitsignaal aaneensloten. Het station zelf was op één ingang na gesloten. Dat zal voor lopig zo blijven. De politie is tegen Vieravond opmarcherende militairen niet opgetre den. Enkele tientallen politiemannen volgden de stoet, maar verder beperkte de politie zich tot het omleiden van het verkeer. In de loop van de dag hadden de commandant zeemacht Nederland en de commandant van het korps mariniers gereageerd op het verwijderen van langharigen uit de hal van het Cen traal Station op dinsdagavond. Zij bon den de commandanten van vaartuigen en inrichtingen van de marine telegra fisch op het hart dat het marineperso neel er van moest worden doordrongen dat het zich van verdere ordeverstorin gen had te onthouden. Op het marine-etablissement in Am sterdam waarschuwde gistermorgen de commandant maritieme middelen, ka pitein ter zee A. de Jong zijn mannen dat zij geen voorbeeld aan hun Helder- se collega's mochten nemen. „Het is niet onze taak en het ligt niet op onze weg om zo schoon schip te maken als dinsdagavond is gebeurd", hield hij de marinemannen voor. Staatssecretaris Van Es (marine) heeft het eigenmachtig optreden van mariniers en matrozen in de hal van het Amsterdamse centraal station ver oordeeld. Hij toonde wel begrip voor de houding van de jantjes, maar hij wees er op dat het tot een chaos zou leiden als iedereen het recht in eigen hand zou nemen. De marineleiding zal pas beslissen of disciplinaire maatregelen tegen de Hel- derse marinemannen zullen worden ge nomen nadat de rapporten van de marechaussee zijn binnengekomen. De divisie-commandant van de mare chaussee in Amsterdam heeft een gron dig onderzoek gelast. Bij marine zijn overigens nog geen klachten binnengekomen. Wel zijn tal loze telegrammen bij de marine-leiding in Den Helder ontvangen, waarin wordt bedankt voor het aftuigen van de lang harigen. Een van die telegrammen luidde: „Lager politiepersoneel zegt dank voor actie centraal station. Gete kend: politie Amsterdam." Eerder had de leiding van de Amsterdamse politie, hoewel begrip tonend ,haar afkeuring over de actie uitgesproken. DEN HAAG Vier architecten gaan in Stadskanaal een blokje huizen met plastic gevels bouwen. Timmer lieden en metselaars komen aan deze bouw niet te pas. Zij maken plaats voor huizenmonteurs, die grote platen van polyester met glasvezel aanbren gen op een stalen skelet. Het geringe gewicht van de con structie maakt het mogelijk fabrieks- klare betonnen balken te gebruiken voor de fundering. De „plastic huizen" zijn niet goedkoop. Zonder de grond en de paalfundering kosten zij onge veer 39.000 gulden bij een serie van tien tot twaalf stuks. Het grote voordeel ligt in het ge makkelijke onderhoud. De plastic ge vels hoeven nooit te worden geverfd. De bouwers geloven, dat zij de voor woningwetbouw verplichte curveprijs zouden kunnen bereiken, wanneer zij vijf jaar besparing op onderhoud zou den mogen meerekenen. Opmars van ongeveer 150 jantjes naar de Haarlemmerdijk. Later moes ten zij ter voorkoming van ongeregeldhe den op last van hun officieren afmarche ren naar hun kazerne. SYDNEY In de noordwesthoek van de Australische staat Nieuw Zuid- Wales zijn duizenden lammeren ten slachtoffer gevallen aan groepen ade laars. Schapenhouders in het gebied, die vo rig jaar reeds zware verliezen hebben geleden door de droogte, melden dat het overlevingspercentage van de lam meren van 80 a 90 procent tot 25 pro cent is teruggebracht door de roofvo gels. Een kuddehouder zou sinds kerst mis meer dan 600 lammeren verloren hebben. Een schapenhouder verklaarde getui ge te zijn geweest van een aanval van een groep van 20 tot 25 arenden op een paard, dat in paniek raakte en te gen een boom opliep. Daarna viel het dier ten prooi aan de roofvogels. O In Zoeterwoude is gisteren de boer derij van de familie Ammerlaan afge brand. Ht vuur verspreidde zich zo snel dat niets van de inboedel kon worden gered. ADVERTENTIE ZO ZACHT ZO ZACHT ZO ZACHT ZO ZACHT ZO ZACHT ZO ZACHT ZO ZACHT ZO ZACHT BONN In West-Berlyn waaraan de Amerikaanse vice-president, Hubert Humphrey heden een bezoek brengt, zyn woensdag volgens mededeling van de politie elf personen gearresteerd, die een aanslag tegen Humphrey zouden hebben voorbereid. By huiszoeking werden bewyzen daarvoor gevonden. De gearresteer den zyn voor het merendeel studenten, zy wilden hun aanslag plegen met bom men, met plastic zakjes met onbekende chemicaliën, stenen en andere voorwer pen. Zy zyn lid van een extreem-radicale groep, zei de politie. De Amerikaanse vice-president ver bleef woensdag in Bonn. Na zijn be sprekingen met Bondskanselier Kiesin- ger zei deze optimistisch te zijn over de verdere ontwikkelingen van de be trekkingen tussen beide landen. Het onderhoud had vijf uur geduurd. Een zegsman verklaarde, dat de ex plosieven in het stadhuis en langs de route gegooid zouden worden die de vice-president vandaag rijdt. De poli tie scheen er niet geheel van over tuigd te zijn, dat de verdachten een serieuze aanslag op Humphrey be raamden. Misschien was slechts een opzienbarende vertoning de bedoeling die de veiligheid van de vice-president in gevaar zou hebben gebracht. Van het grootste belang hierbij is de aard van de gebruikte materialen. Het politielaboratorium heeft de uitslag van de analyse nog niet bekendge maakt. Een welingelichte zegsman noemde het politie-optreden een „voor zorgsmaatregel". Günter Dolgener van de politieke af deling van de Westberlijnse politie, verklaarde dat de verdachten een zeer kleine radicale groep vertegen woordigden in politiek geïnteresseerde studentenbewegingen Volgens sommige berichten bevinden zich onder de 11 arrestanten meisjes. De politie zou gehandeld hebben op grond van een tip van iemand die al eerder gearresteerd was, maar wilde dit niet bevestigen. Leden van de Duitse socialistische studentenvereniging hebben een auto die voor hun hoofdkwartier in West- Berlijn stond, aangevallen. Zij braken de antenne af en lieten de banden leeglopen en maakten aanstalten het voertuig compleet met inzittenden om te keren toen de politie verscheen. De studenten meenden blijkbaar dat de inzittenden bij het hoofdkwartier spio neerden. Tijdens Humphrey's bezoek, worden strenge veiligheidsmaatregelen in acht genomen, waarbij honderden politie mensen worden ingezet. ïJnks georiënteerde studenten zijn de laatste maanden geregeld in bot sing gekomen met de politie bij pro testen tegen Viëtnam of het politie-op treden. Tijdens de Paasdagen werden eieren en plastic zakken met verf te gen de gevel van het culturele cen trum Amerika Haus" geworpen. Onder studenten en andere jongeren bevinden zich communisten en anar chisten die de culturele revolutie van Mao en de Rode Garde toejuichen en graag Mao-speldjes dragen. Deze vleu gel bedient zich van provo-tactiek om de politie uit te dagen. AMSTERDAM Vannacht omtreeks twee uur is in Amsterdam een politie agent, die uit dienst kwam, in de Goudriaanstraat waar hy woont door een naar schatting 17-jarige jongeman met een pistool bedreigd. De politieman, die voor dat hy zijn huis binnenging, nog even de straat inkeek, zag de jongeman enige huizen verder een box binnengaan. De agent ging kyken en zag de jongen in de box by het licht van een lucifer op verdachte wtyze bezig by een bromfiets. De agent vroeg wat de jongen daar deed, maar deze schoot toen het licht doofde langs hem heen de straat op met de agent achter zich aan. Plotseling draaide de achtervolgde zich om en hield de agent een pistool voor. Hy dwong de politie man zich om te draaien en met het pistool in zyn rug werd deze naar zyn woning geduwd. DEN HAAG Vier Tweede-Kamer leden hebben de ministers Beernink (Binnenlandse Zaken) en Den Toom (Defensie) vragen gesteld over de vechtpartij tussen marinemensen en nozems, dinsdagavond in het Amster damse Centraal Station. Mr. W. J. Geertsema en de heer H. J. L. Vonhof (beide lib.) vragen de ministers: Is het waar dat de Amsterdamse politie van de voorgenomen actie op de hoogte was? Vinden de ministers het niet schade lijk voor de handhaving van het ge zag als burgers of militairen eigen machtig optreden? Moet het bevoegd gezag niet spoe dig een einde maken aan de over last door de nozems? Mevr. Singer-Dekker en de heer W. Wierda (beiden soc.) vragen of de mi nisters de Kamer verslag willen uit brengen over de actie van de marine mensen. Ook vragen zij welke maat regelen tegen hen en tegen de nozems kunnen worden genomen. De agent maakte nog een praatje met de jongen, die op een uitlating van de agent dat hij geen echt pistool had en toch niet kon schieten het wapen liet zien plus een handvol patronen: „Ik heb er nog veel meer gehad ,die heb ik verschoten bij het oefenen in de duinen." Hij wilde de agent nog wel even demonstreren dat het wapen goed werkte, maar daar voelde deze niet veel voor. Op bevel van de jongen ging hij zijn huis binnen en de deur werd achter hem dichtgetrokken. Di rect daarop begaf de agent zich weer naar buiten en hij zag de jongen om de hoek van de straat verdwijnen. De direct daarop gewaarschuwde politie patrouilleerde nog geruime tijd met vijf wagens in de omgeving, doch zonder resultaat. ENSCHEDE Vakbonden en werk gevers in de textielindustrie overwe gen of het mogelijk is buitenlandse ar beidskrachten op basis van vrijwillig heid te interesseren voor werk elders in ons land of in een terugkeer naar hun vaderland. Indien dit het geval is, kunnen zij in aanmerking komen voor een premie. ADVERTENTIE <^azelle OPVOUWFIETS èchfalon EINDHOVEN Deze zomer, ver moedelijk op 1 juli, zullen in Neder land de eerste kleurentelevisie-toestel len van Philips in de verkoop komen. Zij gaan 2950 gulden kosten. Eerder heeft Philips voorspeld, dat zij niet duurder worden dan 2400 a 2500 gulden. De apparaten zijn 54 centimeter hoog en 72 breed. De diepte van de kast is 38 centimeter, de totale diepte 60. Het toestel heeft een beeldbuis van 65 cen timeter. De bediening geschiedt vrywel geheel automatisch. Het toestel kan ook worden gebruikt voor ontvangst in zwart/wit. In Zwolle is Philips gisteren begon nen met een serie voorlichtingsbijeen komsten over kleuren-TV voor Neder landse radio- en TV-handelaren. De cursussen zullen in de komende weken ook in andere plaatsen worden gege ven. Na afloop van de cursus zul len de handelaren in de gelegenheid worden gesteld zich een kleuren-TV aan te schaffen, zodat zij zich met het nieu we medium vertrouwd kunnen maken. In Resteren is een speciaal daartoe mgesteiae commissie gereea genomen met het onderzoek naar de achtergron den van de jongste wethoudersverkie zingen. Als eindconclusie zal in het rap port worden gesteld, dat de moeilijkhe den voornamelijk zijn ontstaan doordat te veel raadsleden een begerige blik naar de wethoudersstoel hebben gewor pen. Voorafgaande aan de raadsverga dering waarin de wethouders werden gekozen is er druk telefonisch en mon deling overleg gepleegd tussen de frac ties maar men is het er nog niet over eens uit welke richting de eerste stap pen zyn gezet. Verwacht wordt, dat in de eerstvolgende raadsvergadering hier over nog wel het een en ander te doen zal zijn. Q In Rhenen wordt een al jaren sle pend conflict tussen de gemeente en een expediteur op de spits gedreven. Het gaat over het eigendom en het ge bruik van het Keldermanspad. De ge meente slaat palen, de expediteur sloopt ze, de buurtbewoners bemoeien zich er mee, kortom het is een complete rel, die langzamerhand niets meer of niets minder dan een prestigekwestie is ge worden. Het oude rusthuis aan de Kerkewijk te Veenendaal, dat aanvankelijk be stemd was om als ontmoetingscentrum voor de buitenlandse arbeiderskrachten dienst te gaan doen, zal waarschijnlijk als kerkelijk centrum van de Hervorm de gemeente worden ingericht. 0 De Hervormde gemeente te Rhenen heeft plannen een tweede kerk te bou wen en een derde predikantsplaats te stichten. Daar de plannen veel geld kosten en nog in een zeer pril stadium verkeren zal er eerst nog veel gepraat moeten worden. Verder vandaag: 0 Europa's grootste bouwlift in Vee nendaal Macro Rhenen ja of nee 0 Groene Kruis Renswoude verhoogt de contributie Forellen in Rhenen groeien goed 0 Veel belangstelling voor nieuwe school in Veenendaal. Poedelvrees-dames in Scherpen- zeel zyn voor geen kleintje ver vaard en #beat-reveil in Leersum. In de afgelopen nacht trok een de pressie van het noordelijk deel van de Noordzee naar ons land en was van ochtend boven het IJsselmeer aange komen. Hierdoor werd langs de kust van Holland en Zeeland een noord- westersujrm veroorzaakt met wind stoten van ruim honderd kilometer per uur. Deze depressie verplaatste zich verder in de richting van de Al pen. Een hogedrukgebied ten westen van de Britse eilanden breidt zich nu uit over het zeegebied ten noorden van Schotland. Tengevolge van deze ontwikkelingen draait de wind boven onze omgeving naar noordoost en neeemt hierbij geleidelijk in kracht af. De aangevoerde lucht is koud en enigszins onstabiel van opbouw, zo dat er morgen enkele regen- of natte- sneeuwbuien zullen vallen. Het weer blijft nogal guur.

De Vallei | 1967 | | pagina 1