Drie-klassige school wordt verdubbeld rwiiTN Gebouw met nieuwe eursus klaar Kerkelijk centrum in oude rusthuis? n Zondag naar Enschede Poedelvrees-dames staan hun mannetje Forellengroei gaat steeds door Vuilstroom houdt aan Groene Kruis verhoogde contributie Uitbreiding accommodatie sportpark Beatclub opgericht MIST u 3550 14079 Jaarfeest van C.P.J. 5C ->-mI Opgeruimd staat netjes TOMADO TOMADO HET VEILIGE ANTI- SPATDEKSEL Plannen voor casa gingen niet door INDEPENDENCE Veel leerlingen verwacht voor nieuwe hervormde school in Fuikenweide BEKIJK AL HET NIEUWS VAN KROMMENIE OPOE HUISHOUDBEURS EN WIN 20mZ VLOERBEDEKKING 20nTvloer- ^bedekkingj \.C.V.B. vergadert Ontspanningsavond vrijdag 7 april Grofvuildienst draait zaterdag Amp h ilex Tien mille Simavi-collecte f5,75 DONDERDAG 6 APRIL 1967 «ÜM! situatie schaal 11000 sectie C no 1694 iÉÉÉlisBsI VEENENDAAL Op het terrein aan de Fuikenweide dat door de gemeente bestemd is voor bijzondere bebouwing zal zeer binnenkort een begin worden gemaakt met de bouw van een 3-klassige semi-permanente lagere school, die verhuurd zal worden aan de Nederlandse Hervormde Gemeente. Hierdoor is een lang gekoesterde wens van de Hervormde Kerk in vervulling gegaan. De voorzit ter van de Hervormde schoolbesturen, ds. A. Vroegindewey, heeft er in het verle den geen geheim van gemaakt dat de bouw van de school een urgente aangele genheid was en de predikant is er bijzonder verheugd over, dat de school er nu binnen korte tijd komt te staan. Bij deze voldoening heeft het schoolbestuur zich gerealiseerd dat drie klassen in de nabije toekomst niet voldoende zullen zijn. Vandaar dat men er nu al aan denkt de school straks uit te breiden tot zes lokalen. De mogelijkheden hiervoor zijn aanwezig en zijn, op het desbetreffende preceel grond al geprojecteerd. ADVERTENTIE VEENENDAAL Nog steeds tref fen ambtenaren van de provinciale waterstaat vuil aan in de Bisschop Da vids Grift. Nu is het niet meer vuil, dat van de in aanbouw zijnde flats af komstig is, maar, zo deelde onze zegs man mee, van de flats langs de Pal men Grift, die inmiddels zijn bewoond. Er worden voornamelijk grote hoeveel heden kartonnen dozen aangetroffen, die zonder meer van de balkons naar beneden worden gegooid en op de kant van de Grift terecht komen. Vooral als het water wat hoger komt te staan, zal de waterstaat de handen vol werk krijgen aan het schoonhouden van de Grift. Eén van de bewoners vertelde dat regelmatig de ophaaldienst van gemeentewerken bij de flats komt om er het „schoonmaakvuil" weg te halen. „Men moet alleen even alles in dozen doen en dat in het trappenhuis zetten. Maar ja, het is natuurlijk ge makkelijker voor sommige mensen om die dozen naar beneden te gooien". ELST De afdeling Eist van de Ned. Christen Vrouwenbond heeft voor de vergadering die dinsdag 11 april in gebouw „Pniël" wordt gehouden mej. J. Sligter uitgenodigd die zal spreken over de „SOS-hulpdienst". RENSWOUDE Dinsdagavond hield de afdeling Renswoude van het Groe ne Kruis haar ledenvergadering. De matig bezochte vergadering werd ge opend door de voorzitter dr. ter Velde, die de aanwezigen hartelijk welkom heette. Hij merkte op dat de afdeling momenteel zonder secretaris was. Hierdoor waren er geen notulen. De laatste secretaresse was wegens hu welijk naar elders vertrokken. Bij het uitgebracht financiële verslag over 1966 bleek dat de afdeling over een batig saldo van f 682,93 beschikte. De voorzitter dankte de penning meester voor de vele werkzaamheden die hij hiervoor had verricht en waar in hij was bijgestaan door zijn vrouw en zuster Bos. Verpleegbezoeken 1936, prenatale be zoeken 154, zuigelingen-bezoeken 308, kleuterbezoeken 203, bejaardenbezoe- ken 34, reuma- en tbc-bezoeken 11, revalidatiebezoeken 28, overige bezoe ken 186. Totaal aantal afgelegde be zoeken 2860. Verder verleende zij 28 keer bijstand bij bevallingen en 7 keer voor laatste hulp. De voorzitter dankte zuster Bos voor de uitstekende wijze waarop zij haar hulp verleende en hoopte ook in de toekomst op haar bijstand te kunnen rekenen. Er werd geattendeerd op de korte film van de K.N.C.V. ter ondersteu ning van de Emmabloemcollecte wel ke op woensdag 12 april in het pro gramma Socutera voor de T.V. zal verschijnen. Het voorstel de contributie voor het jaar 1968 te verhogen tot f 12,50, werd aangenomen. De voorzitter bracht dank aan alle aanwezigen en sloot de vergadering. „Wanner het zo ver is, weet ik niet'', zei ds. Vroegindewey desgevraagd. „Met veel pijn en moeite hebben we drie lokalen van het ministerie weten los te krijgen, want aanvankelijk zou den we maar op twee mogen rekenen. Het zal ook niet eenvoudig zijn om een urgentieverklaring te krijgen voor de andere drie lokalen. Zo gauw we de noodzaak van uitbreiding kunnen aan tonen zullen we ons opnieuw tot het ministerie wenden... We hopen dat dit spoedig het geval zal zijn." De nieuwe school zal met het ingaan van het nieuwe schooljaar in sep tember van start gaan, als er zich geen onvoorziene omstandigheden voor doen. De dominee voorziet een grote belangstelling voor de nieuwe school. Hij baseert deze verwachting op het grote aantal meldingen dat voor de hervormde kleuterschool, die in de En gelenburg zal worden gebouwd, is bin nen gekomen. „Deze nieuwe wijk groeit erg snel en wat de kleuterschool be treft; we hebben nu al een wachtlijst aan moeten leggen." ADVERTENTIE Van Nelle bestellen KESTEREN De bejaarden-ont spanningsavond te Resteren vindt niet, zoals wij gisteren meldden, op 17 april plaats, maar op vrijdag 7 april a.s. Deze eerste avond in het seizoen wordt gehouden in zaal Verseveld te Resteren. 80 bejaarden, die het feest wensen te bezoeken hebben zich reeds gemeld. Men verwacht dat het aantal belangstellenden de honderd ruim schoots zal overschrijden. VEENENDAAL Al geruime tijd was op het Veenendaalse sportpark be hoefte aan een tweede kantine-ruimte namelijk op het noordelijke gedeelte (rechts van de weg). Weliswaar werden reeds twee kleed lokalen als zodanig gebruikt, maar dit was toch een verre van ideale toestand. De sportstichting heeft thans die bei de kleedlokalen laten ombouwen tot kantine-ruimte. Er zijn openslaande deuren aangebracht, er is verwarming ingekomen en een nieuw verfje heeft de nodige fleur er aan gebracht. Ta fels en stoelen maken het geheel com pleet. Tegenover het verlies van twee kleed lokalen op het noordelijke gedeelte, staat de bouw van vier nieuwe op het zuidelijk deel. Deze lokalen zijn bijna klaar. Bovendien is een materiaalber ging aangebouwd voor opslag van ma chines en klein gereedschap. De Sportstichting heeft tenslotte voor de training twee verplaatsbare doelen aangeschaft. LEERSUM Dezer dagen hebben enige ondernemende jongelui in Leer- sum een beatclub opgericht Reeds 60 jongelui hebben zich als lid aangemeld. De beatclub heeft als naam gekregen „DE WEERWOLF". Het voorlopig bestuur wordt gevormd door: J. Kampen, H. van Geitenbeek, R. Broos, M. J. Lagemaat en R. Meerbeek. Dit bestuur stelt pogingen in het werk om de beschikking te krij gen over de schuur van boerderij De Lange. Als dit plan lukt, zullen reeds op korte termijn beatavonden worden georganiseerd. uw dagblad DE VALLEI? Bel: tot 17.30 u. =5^ van 17.30 3§j| tot 19.30 u. riSoa Zaterdags 16.30—17.30 uur BENNEKOM De Christelijke Plat telands Jongeren organiseren zater dagavond 8 april weer hun jaarfeest. In het verenigingsgebouw te Benne- kom zal de klucht „Mag ik u voorstel len" van Jay Tobias worden opge voerd. De klucht bestaat uit verschil lende bedrijven, die „aan elkaar ge speeld" zullen worden door de beken de Wageningse band: de Rhine Town Serenaders. Verder organiseert de C.P.J. op don derdag 13 april een dropping waar le den van de afdeling Bennekom, Vee- nendaal. Scherpenzeel, Ede, Lunteren, Barneveld en Kootwijkerbroek aan kunnen meedoen. Het bestuur van de C.P.J. streeft er naar, dat alle deelne mers weer om middernacht op de plaats van vertrek aanwezig zullen zijn. LEERSUM Op zaterdag 8 april zal er weer grof vuil worden opge haald. Voor de vlotte gang van zaken wordt men verzocht het vuil zo veel mogelijk te bundelen. VEENENDAAL Omtrent de bestemming van het oude hervormde rust huis aan de Kerkewijk worden de laatste tijd verschillende veronderstellingen gedaan. Er werd al eens gesuggereerd dat er plannen zouden bestaan om in dit gebouw een kerkelijk centrum onder te brengen, waarin afdelingen als maatschappelijk werk en administratie zouden worden ondergebracht. Deze mogelijkheid wordt in hervormde kringen nog steeds overwogen en in de eerst volgende kerkeraadsvergadering zal de definitieve bestemming een punt van bespreking zijn. De bestemming van het rusthuis zou al veel eerder bekend zijn geworden, als de plannen die er destijds bestonden om er een ontmoetingscentrum voor buitenlandse arbeidskrachten van te maken geen schipbreuk hadden geleden. Men was toen van plan het gebouw aan het comité Bijstand Buitenlandse Ar beidskrachten te verhuren voor een aantal jaren, maar gezien de veranderende economische omstandigheden heeft men hier later vanaf gezien. De buitenlan ders hebben nu een kleinere sociëteit op de Kerkewijk 11, gekregen, het voor malige gebouw van de Stichting Vorming Bedrijfsjeugd. Vrijdag 17 maart zal de postadmini stratie van de Verenigde Naties twee zegels uitgeven ter ere van het feit dat sinds de Tweede Wereldoorlog tiental len staten, die voorheen afhankelijk wa ren of als trustgebied werden beschouwd mede dank zij het aandeel van de Ver. Naties hun vrijheid hebben verkregen. Om dit feit, dat door de uitgifte van de twee zegels wordt ondersteund, nog meer reliëf te geven, verklaren de Ver. Naties 17 maart 1967 als VN-Postzegel- dag. Vanaf 11 april zijn ook de Zomerze- gels weer in omloop. 12 8 ct. wulk- eiren, kleur groen en beige, 20 10 ct eieren, kleur groen en beige, 20 10 ct. donkergrijs, rood en zwart; 15 10 ct. wulk, licht- en donkerblauw en zwart; 25 10 ct, kwal, roos, donkerrood en bruin; 45 20 ct, krab, beige, oranje, rood en bruin. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Centrale Bank van Suriname zal er 1 april een bijzon dere serie van twee zegels worden uit gegeven. Beide zegels stellen verschil lende frontaanzichten voor van het Cen trale Bankgebouw. 10 ct, zwart en oker geel; 25 ct zwart en paars. De prijs in Nederlandse munt bedraagt f 0,70. Ook België heeft een paar bijzonder mooie zegels uitgegeven en wel een wapenze gel. De zegel van 2 frank stelt een ge deelte van een te Luik gefabriceerd vuurwapen voor en is uitgevoerd in ver schillende kleuren. Ter gelegenheid van het Wereldjaar van het toerisme werd een 6 fr zegel uitgegeven met het em bleem van het Wereldjaar. Een bijzonder blok van drie zegels werd 13 maart uitgegeven ten bate van de vluchtelingen. De ontwerpen van de zegels die in tal van kleuren zijn uitgevoerd, stellen vluchtelingen voor. De toeslag van 14 fr komt de vluchte lingen ten goede. Eveneens 13 maart kwamen er twee zegels uit, gewijd aan de natuurbescherming. Beide zegels zijn uitgevoerd in diverse kleuren en stellen landschappen voor, namelijk de Hoge Venen en de Westhoek. FRANKRIJK. Ter gelegenheid van het 3e internationale congres voor ra dio en televisie werd een groot formaat zegel uitgegeven. De kleuren zijn mari neblauw en purper. Verder kwamen er diverse groot-formaat herdenkingsze gels, te weten Emile Zola, Beaumar- chais. Over de hele wereld kwamen er veel nieuwe zegels uit. In vogelvlucht zullen we de diverse even nalopen. Indonesië: blokje scheepvaart van 8; Afganisthan: Industrie (3), 20 jaar Unesco (3), vluch telingenhulp (2), Rode-Kruisserie (2); Albanië: 25 jaar partij (4), Partijcon gres (4), 25 jaar jeugdorganisaties (3), Ndre Mjeda (2), vissenserie (7), pelika- nenserie (5); Argentinië: 20 jaar Unes co (1); Engeland: regionale zegels (6), Europese Unie EFTA (2); Canada: 100 jaar Canada (5), ook met fosforstre- pen; India: kinderdag (1), hoogge rechtshof Allahabad (1), Abul Azad (1), geboortebeperking (1); Pakistan: Na tionale Jamboree (1); Brazilië: 100 jaar spoorwegen (1); Bulgarije: Bloe- menserie (8), dierenserie (6); China: Sun Yat Sen herdenking (1), Garefo sport (4) Formosa: de 3e serie van vlie gende ganzen (2); Cuba: Communica tieforum (3); Denemarken: EFTA-ze- gel; Oost-DuitslandLeipziger Messe '67 (2), wereldkamp Biathlon (3); Al giers: Muurtekeningenserie '67 (4), Moslimkunst (3); Zuid-Viëtnam20 jaar Unesco (3), Vruchtenserie (4); Grieken land: Beeldhouwkunst (7); Irak: Her denking Ramadan-revolutie, blok; Iran: Nieuwe wetten (2); Japan: ruimtesa telliet (1), 8e vissenzegel; Jordanië: President Kennedy muntenserie (5); Luxemburg: Verdrag van Londen 1867 (2); Oostenrijk: 100 jaar Weense Wals (1), dr. Schonherr (1), wereldkampioen schappen ijshockey (1); Polen: Ruiter sport (8); Rusland: Nieuwjaarszegel 1967, wereldtentoonstelling Canada (3), blok ruimtevaart; Tsjecho-Slowakije: Vogelserie (7); Vaticaan: Luchtpostse rie '67 (6); Zweden: Fort „De Leeuw" (1), berglandschappen (3), kathedraal Uppsala (1); Zwitserland: Propaganda- serie '67 (2), EFT A-zegel. Ter gelegenheid van de internationa le postzegeltentoonstelling „Amphilex '67" in het RAI-gebouw te Amsterdam, zal de Nederlandse PTT van 8 tot en met 21 mei een serie van drie bijzon dere frankeerzegels zonder toeslag uit geven. De verkoop van de zegels zal uitslui tend geschieden bij afgifte van het daar voor bestemde deel van het toegangs bewijs voor de tentoonstelling met dien verstande, dat er per toegangsbewijs slechts één serie Amphilex-zegels kan worden gekocht. De zegels waarop reprodukties zijn afgebeeld van in 1852 (5 ct). 1864 (10 - s* RHENEN De burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat zij op maandag 10, dinsdag 11 en woensdag 12 april 1967 op de normale tijden waarop de reinigingsdienst het huisvuil ophaalt, achter de roltrommelauto een extra wagen zullen laten rijden, waarmee grof tuin- en huishoudafval kan worden meegegeven, dat men normaal ver plicht is zelf naar de vuilnisbelt te brengen, mits deze bij de vuilnisem mer gebundeld wordt klaargerzet. Zij doen een beroep op de ingezete- inen van deze gelegenheid vooral ge bruik te maken, in de hoop dat daar mee wordt bereikt, dat er geen vuil meer wordt gestort langs de openbare wegen en op andere van de weg af zichtbare plaatsen. Rhenen, 4 april 1967. Burgemeester en wethouders voornoemd. De secretaris. De burgemeester, W. C. Pieters. L. Bosch v. Rosenthal. SCHERPENZEEL Scherpenzeel is in 't bezit van 'n goede accom modatie op kegelgebied. In kegel- huis „De Zwaan" aan het Oostein de liggen vier mooie banen, waar van er twee zijn geautomatiseerd. „De Zwaan" is elke dag van de week bezet. Niet alleen de drie Scherpenzeelse clubs komen iedere week kegelen, maar ook clubs uit Veenendaal, Nijkerk en Soest. Uit Scherpenzeel komen de dameske gelclub Poedelvrees en de heren clubs De Volle Negen en D.I.G. (Duim in 't Gat). De dameskegelclub doet het de laatste tijd in wedstrijden bijzonder goed. Zij heeft 16 leden en is opge richt op 8 januari 1954. Men was toen aangesloten bij de Apeldoornse Kegelbond. Later is men van bond veranderd omdat men te weinig te genstand had en omdat de afstand naar Apeldoorn een bezwaar bleek te zijn. Men is daarna bij de Arn hemse Kegelbond gegaan. Maar de behoefte naar een „eigen" bond on der toezicht van de Koninklijke Ne derlandse Kegelbond werd steeds groter. In 1965 is toen de West-Gel derse Kegelbond opgericht met als vestigingsplaats Scherpenzeel. Het eerste vijftal van Poedelvrees werd dit seizoen kampioen van de WGKB, tweede op de club-districts wedstrijden te Boxmeer en zondag 9 april a.s. gaat dit vijftal naar En schede om daar deel te nemen aan de nationale kampioenschappen van de KNKB. Oorspronkelijk zouden deze kam- ct) en 1867 (20 ct) in Nederland uitge geven frankeerzegels met de beeltenis van koning Willem III, hebben de vol gende waarden en kleuren: 20 ct, zwart en blauw; 25 ct, zwart en rood; 75 ct, zwart en donkergroen. Als bijzondere tekst is op de zegels vermeld: AM PHILEX '67. De ontwerper is de heer A. Verhoeven te Den Haag. Een blokje van twee gestempelde Na- politaanse postzegels van een halve tor- nese uit het jaar 1860, heeft op een postzegelverzameling in Den Haag tien duizend achthonderd gulden opgebracht. Dit is een som, die belangrijk boven de prijs uitgaat van de Yvert catalogus '67 van f 4400. Ook voor een Vaticaanse zegel van 500 lire uit 1958 werd een hoge prijs betaald, namelijk f 2300. De bijzondere waarde voor de filatelisten was de af wijkende tanding van deze zegel. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen SCHERPENZEEL Van 3 t/m 8 april houdt de vereniging tot medische hulp aan tropenlanden haar jaarlijkse collecte in Scherpenzeel. Duizenden mannen, vrouwen en kinderen stromen dag in, dag uit naar de ziekenhuizen en poliklinieken, naar doktoren en ver pleegsters in de tropenlanden. Door de ze landelijke collectes kunnen mensen van alle gezindten geholpen worden en mede door Simavi woeden vele moe ders aan hun gezin, veel kinderen aan hun ouders en vele vaders aan vrouw en kinderen teruggegeven. RHEN'EN De enorme groei van de Rhenense Zwem- en Poloclub „De Forellen" houdt nog steeds aan. De toeloop van nieuwe leden Is gewoonweg niet te stuiten. De onlangs opgerichte afdeling van gehuwde dames bestaat intussen al uit niet minder dan een kleine dertig zwemsters. Er z(jn ook plannen binnengekomen voor een ge trouwde-herenafdeling. Het bestuur van „De Forellen" heeft hals over kop vijfduizend omslagen moeten bljbestel- meegroeiend met het aantal nieuwe le- orgaan „De Forel", omdat de oplaag, len voor het maandelijks verenigings den, niet toereikend bleek te zyn. Van bestuurszijde wil men in het nieuwe overdekte seizoen een verdere split sing doorvoeren van het aantal trai ningsuren, daar men anders in de knel komt te zitten. Met het gemeentebe stuur zal daartoe tijdig contact worden opgenomen. Gisteren is het zomerprogramma vastgesteld. Met drie zeventallen wordt deelgenomen aan de warerpolocompeti- tie. Het eerste komt uit in de vierde klas van de bond. De overige zevental len in de competitie van de Kring Mid den-Nederland. Ook aan de onderlinge wedstrijden wordt de nodige aandacht besteed. Er staan drie avonden op de nominatie met een finale. Het overdekte seizoen wordt afgeslo ten met wedstrijden in het overdekte „Lijsterberg," die twee avonden zullen duren. Het gemeentebestuur is ver zocht erin toe te stemmen dat deze wedstrijden mogen worden bijgewoond door belangstellenden. Een Rhenens zakenman heeft een enorme prijzenkast aan de vereniging geschonken. Het destijds zelf gemaakte exemplaar was zo klein geworden, dat de talrijke prijzen bij verschillende be stuursleden thuis werden bewaard. Za terdagochtend wordt deze fraaie kast. die een enorme oppervlakte beslaat, op gehangen in het badpaviljoen van na tuurbad Ouwehand. Bestuurslid H. Hendriks is door de gemeenteraad benoemd tot bestuurslid van de gemeentelijke sportstichting. Bovendien heeft de heer Hendriks straks zitting in de sportraad, evenals de secretaris van „De Forellen," de heer G. L. Meijer. Het jongste besluit van' het „Forel- len"-bestuur is, dat wanneer een lid bedankt, hij wel kan terugkomen, doch dat dan een entreegeld moet worden betaald variërend van f 6.- voor leden tot en met 15 jaar tot f 10,- voor leden die ouder zijn. Voorlopig is men nog niet van plan een zogenaamde leden stop in het leven te roepen, omdat er over enkele weken weer in het open bad op de Grebbeberg kan worden ge zwommen. Voor de komende herfst en winter zal het bestuur echter de han den vol krijgen aan de regeling van de zwemuren. Dit is het eerste vijftal van de dames kegelclub Poedelvrees dat zondag naar de nationale kampioenschappen in En schede gaat. V.l.n.r. mevr. Van der Hoeff, mevr. Mandersloot, mevr. van de Wetering, mevr. Veldhuizen en mevr. Weijers. pioenschappen in Haarlem gehou den worden, maar Haarlem was kampioen geworden van zijn district en mocht daarom de kampioenschap pen niet organiseren. De Scherpenzeelse dames zullen dan alles op alles moeten zetten om met een goed resultaat uit de bus te komen, want er zal verwoede te genstand geleverd worden door vijf tallen uit het gehele land. Maar de stemming is opperbest en de dames zullen hun beste beentje voor zetten. De Scherpenzeelse en Westgelderse aanhang zal zich dit keer ook wel niet onbetuigd laten, al is Enschede iets verder dan Boxmeer, waar men toen overal Scherpenzelers tegen kwam. ADVERTENTIE Tip voor handiger huishouden x (Bakken en braden... en tóch de keuken schoon!) Wég hinderlijke spatduiveltjesl Ze krijgen eenvoudig geen kans, als het nieuwe Tornado anti-spatdeksel op braad- of koekepan ligt. Ook al staat het vuur nóg zo hoog onder biefstuk, eieren of pannekoeken. Een slim aluminium deksel met kleine ontsnapgaatjes voor de stoom. En een speciale uitholling in het midden om onder het braden water bij het vlees te doen. Het krokante korstje? Verzekerd, Me vrouw! Dit onmisbare deksel, dat past op elke pan, kost f 5,75 ADVERTENTIE Van Nelle bestellen Wilt u méér tips? Vraag uw winkelier om de uiuoektolder "Hartewensen"- Of schrijf aan Tornado. Tomadohuls. afdeling K., Dordrecht SCHERPENZEEL Eiermarkt. Aan voer 900.000 eieren. Prijzen kippe-eie- ren f 11,75 tot f 12,25 per 100 stuks. Henne-eieren f 8,00 tot f 11,00 per 100 stuks. Handel flauw. BARNEVELD, 5 april Pluimvee- markt. Aanvoer circa 19000 stuks. Han del traag. Prijzen (in f per kg): slachtkippen lichte 1.00-1.20, zware 1.30-1.60, slachtkuikens 1.45-1.55.

De Vallei | 1967 | | pagina 3