Conflict tussen gemeente Rhenen en expediteur Kwestie met veel haken en ogen ARENA KLAAR MET FEESTPROGRAMMA Macro ja of nee TE VEEL RAADSLEDEN IN RESTEREN AMRIEERDEN WETHOUDERSFUNCTIE Instanties is bouw motel langs rijksweg onbekend Veiling Septer Tiel Verbetering in werk niet meer mogelijk VEL Onderzoek wees uit: VEL Och ten niet onmogelijk „GEMEENTELIJKE" PAAL OP KELDERMANSPAD WERD DIVERSE MALEN WEGGEHAALD Hervormde Gemeente wil tweede kerk bouwen bij Isrelitische begraafplaats OPTIE VAN GEMEENTE Verkeers maatregelen benedenstad Al gemene ontheffing sluitingsuur Plannen voor motel Resteren enkele malen getorpedeerd G. J. van Holland 40 jaar bij AKU Bestuursmutatie in vertrouwenscommissie Officiële Bekendmakingen Aangifte hondenbei as t ing DRAKA DONDERDAG 6 APRIL 1967 RHENEN Het ziet er naar uit dat de gemeente Rhenen gerechtelijke stappen zal ondernemen tegen de zand- en grinthandelaar W. F. Schuilenburg. Deze heeft al diverse malen een paal die de dienst gemeen tewerken aan de ingang van het Kel dermanspad had geplaatst, uit de grond getrokken omdat hij van me ning is, dat de gemeente hem bewust wil dwarsbomen. Het geschil tussen de gemeente en de heer Schuilenburg da teert niet van vandaag of gisteren en is destijds voortgekomen uit een bu renruzie. De zandwagens van Schui lenburg kozen aanvankelijk via de zo genaamde Rijnpoortsteeg een uitweg naar de Rijnstraat, maar enkele be woners van deze straat maakten het *t expeditiebedrijf moeilijk, omdat zij de wagens als lastposten beschouwden. De heer Schuilenburg zocht toen naar een andere oplossing en vond die door zijn auto's via het Keldermans pad naar de Rijnstraat te laten rijden. Hiertegen kwam de gemeente in het geweer, omdat het pad eigendom van de gemeente is en men het bovendien tot voetpad had bestemd. De kwestie is nu van beide kanten f hoog; opgelopen. De gemeente zegt: Laat Schuilenburg eerst maar zien, dat hij de ruzie met de buren uit de wereld helpt, dan kunnen wij praten over het al of niet gebruiken van het Keldermanspad..." De heer Schuilenburg echter geeft een heel andere lezing van de ontsta ne situatie. Zijn mening: „Ik heb mondeling vergunning van de burge meester gekregen om over het Kelder manspad te rijden, mits ik dit zou on derhouden. Later is men van gemeen telijke zijde teruggekrabbeld en de zaak is toen zelfs voor de rechtbank geweest." Hij gelooft stellig dat het de ge meente er om te doen is het Rijn- poortsteegje in bezit te krijgen. „Vol gens het kadaster is dat steegje mijn eigendom, maar toen ik het destijds op mijn naam wilde laten zetten, toen ging de gemeente zich er plotseling mee bemoeien...." Rhenens burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder va nRozen- thal geeft echter als commentaar: „Dat steegje? Daar hebben we geen enkele interesse voor. Bovendien is het volgens het kadaster ons eigen dom. Maar misschien weet de heer Schuilenburg het wel beter dan de gemeente...." Ongeveer negentig meter vanaf de Rijnstraat heeft het expeditiebedrijf een garage staan. Er zijn twee moge lijkheden om deze garage te bereiken; het Keldermanspad en de Rijnpoort steeg. Aanvankelijk reen de zandwa gens over de Rijnpoortsteeg naar de Rijnstraat, maar een slepende buren ruzie maakte hier een eind aan. In de loop der jaren zijn er vele onregelmatigheden tussen de mensen die in de directe nabijheid van de Rijnpoortsteeg wonen en de fa. Schui lenburg voorgevallen. Men maakte el kaar het leven wederzijds zuur. Er werden hekken geplaatst om de door gang te versperren en er werd zelfs een gat gegraven, zodat het steegje voor auto's onberijdbaar werd. De po litie werd diverse malen ingeschakeld en er werden enkele bekeuringen uitge deeld. Deze ruzies zijn nog niet opgelost. „Op een gegeven moment had ik de garantie gekregen dat de heggen langs de steeg wat terug zouden worden ge zet, zodat we er met de wagens wat gemakkelijker langs konden, maar dit is nog nooit gebeurd. Ik zou het steeg je dan op mijn beurt laten bestraten, maar dat heb ik niet laten doen om dat die heggen op hun plaats bleven staan", zegt Schuilenburg. Zijn auto's rijden nu via het Kelder manspad naar de Rijnstraat. „Een paar weken geleden heeft de ge meente er een voetpad van gemaakt zodat wij er eigenlijk met de wagens niet meer over mogen..." De betekenis van dat bord is overi gens door de heer Schuilenburg niet serieus opgevat want nog steeds dave ren zijn zandwagens over het pad. De gemeente trachtte dit te verhinderen door zware palen aan de ingang neer te zetten. Schuilenburg verwijderde de palen op zijn beurt, al leverde hem dat een proces-verbaal op. Dezer dagen nam gemeentewerken een rigoureuze maatregel door een zware ijzeren paal in beton te plaatsen. Nog voor het be ton was gedroogd ha deen bulldozer op last van de heer Schuilenburg de „barrière" uit de weg geruimd. ■üi ?-:É JPDRAKA ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort ran een zachte! Burgemeester Van den Bosch rid der Van Rosenthal zegt: „De raad heeft zich hier verschrikkelijk boos over gemaakt. Wij zullen het pad weer afzetten en de heer Schuilenburg zal de consequenties van zijn daden maar moeten aanvaarden. Ik ben persoonlijk tegen processen en dergelijke, lie ver regel ik iets onderling, maar als dat niet mogelijk is, ja dan kunnen er zich wel eens dingen voordoen die voor de betrokkenen minder prettig zijn..." Het is zeker aan te nemen dat de kwestie rond het Keldermanspad in de eerstkomende raadsvergadering druk besproken zal worden. Schuilenburg zegt nog: „Ik heb ge lezen dat de raad besloten heeft een stopverbod in te stellen voor de Rijnstraat. Nu kunnen wij en vele za kenlieden met ons, nergens meer heen met onze auto's. Vroeger hadden we ruimte op de vismarkt, maar daar staat nu een nood-postkantoor...." Aan de kwestie zitten vele haken en ogen. Het is niet eenvoudig te zeggen wie er aan het langste eind zal trek ken, maar Schuilenburg ziet de toe komst bepaald niet pessimistisch in: „Desnoods gooi ik er nog wat geld te gen aan, maar ik krijg gelijk, dat weet ik zeker...." RHENEN De bestuurders van de korfbalvereniging Arena hebben het pro gramma voor de sport- en muziekshow op zaterdag 10 juni rond. Dit zomerfeest wordt gehouden ter gelegenheid van het eerste lustrum van „Arena". Door het groot aantal deelnemers voor de wedstrijden, demonstraties en shows leverde de indeling aanvankelijk nogal wat problemen op, daar alles op één middag moet gebeuren. De enige oplossing was elke vereniging iets korter te laten spelen dan normaal. Er komen veertien sportverenigingen aan bod en vier mu ziekgezelschappen. De watersportvereniging i.o. zal in de ochtenduren op de Rijn een watersportshow verzorgen met onder andere waterskiën en een wedstrijd tussen 50 pk toerboten. Voor het publiek uit Rhenen en om geving staan er op deze sportmiddag zeer interessante wedstrijden en shows op het programma. De deelnemende clubs hebben toegezegd om bekende en sterke tegenstanders uit te nodigen, zodat men op spannende wedstrijden kan rekenen. Ook voor de overige de monstraties zijn de verenigingen al volop in training om het publiek straks te laten genieten van hun prestaties. Voor het levend schaakspel, dat de ze middag door de Schaakclub „Rhe nen" gespeeld wordt, zullen de schaak figuren van de ene partij uit leerlingen van de „Ericaschool" bestaan en van de tegenpartij uit leerlingen van de „Lijsterbergschool". In het handenar- beiduur van beide scholen worden de kostuums en verdere attributen ge maakt. Aan de sportoptocht, die aan deze middag vooraf gaat, nemen vier muziekverenigingen en een en twintig sportverenigingen deel. Elke vereni ging zal zich tijdens deze optocht naar eigen idee aan de Rhenense bevolking persenteren. Enkele doen dit andere met een praalwagen. Voor de talentenjacht, die op vrijdag 2 juni wordt gehouden, zijn al ver scheidene aanmeldingen binnen. Deze muziek- en zangavond met bal na wordt eveneens door het jubilerende „Arena" georganiseerd in samenwer king met Philips Platen Maatschap pij „Phonogram". Voor de deelnemers is dit zeer aantrekkelijk daar de mo gelijkheid erin zit dat „Phonogram" een plaatopname maakt van het- beste nummer. De jury voor deze avond bestaat uit de heren Leo van Stempvoort, toon kunstenaar; G. Goedings, dirigent en A. Postema namens „Phonogram". Zaterdag 3 juni is dan nog het ju- bileumkorfbaltoernooi, eveneens op het gemeentelijk sportpark „Candia". Het beloven een paar feestelijke dagen te worden voor de Rhenenaren èn voor de jubilaris. SCHERPENZEEL In het bestuur van de Vertrouwenscommissie- melk handel heeft een bestuurswisseling plaats gehad. Mevr. Werner is om ge zondheidsredenen afgetreden. Als nieuw bestuurslid is toegetreden mevr. B. van Oostrum-Bloemendaal. De vertrouwenscommissie 'heeft tot doel de verhouding melkhandelaar - cliënt te verbeteren. RHENEN De algemene ledenver gadering van de Motor- en Autoclub „Rhenen en Omstreken", de „Macro", staat vrijdagavond 7 april in het ver enigingsgebouw van de muziekvereni ging „Ons Genoegen", voor een uiter mate belangrijke beslissing. Op de convocatie staat slechts één punt: „verkiezing van een geheel nieuw be stuur". Van het aftredende bestuur hebben zich slechts herkiesbaar gesteld de he ren E. J. van Dam en J. G. G. Rouw. Deze vergadering is een gevolg van de bijeenkomst van de vorige week, waar in de gemoederen weer danig werden verhit, nog steeds naar aanleiding van de strubbelingen van de laatste tijd. Met de organisatie van de grote Lec- cius de Ridder-cross op Hemelvaarts dag in het vooruitzicht, staat de ledenvergadering voor een zware en verantwoordelijke taak. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen onder de aandacht, dat houders van honden ver plicht zijn binnen 14 dagen na het aan schaffen van een hond hiervan aangifte te doen ten gemeentehuize, afdeling fi nanciën. Degenen, die tot op heden niet aan deze verplichting hebben voldan, wor den in de gelegenheid gesteld alsnog voor 22 april 1967 mondeling, schrifte lijk of telefonisch (telefoonnummer 2141) aangifte te doen. Na deze datum zal een scherpe con trole worden gehouden. Voor alsdan niet opgegeven honden kan ambtshalve een dubbele aanslg worden opgelegd. Rhenen, 3 april 1967. Burgemeester en wethouders voorn., De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. RESTEREN. - De onderzoekingen naar de achtergronden van de jongste wet houdersverkiezingen te Resteren, die in het geheim hebben plaatsgevonden, hebben geen opzienbarende feiten aan het licht gebracht, zo deelde men ons uit welingelichte kringen mee. Het ge royeerde lid van de partij Gemeente Belangen, de heer T. van de Pol, die momenteel als onafhankelijk vertegen woordiger in de raad zitting heeft, leek in eerste instantie als schuldige van al het „kwaad" naar voren te komen. De heer Van de Pol zou namelijk verschil lende toezeggingen hebben gedaan aan tegenstrijdige partijen, die hij niet is nagekomen. Tijdens de onderzoekingen, die door de gehele raad werden ver richt, verklaarde het ex-lid van Ge meente Belangen echter, dat hij deze toezegging wel had gedaan onder voor waarde, dat hij als wethouder zou wor den gekozen. Tevens is gebleken, dat te veel af spraken telefonisch werden gemaakt. Tussen de heer Van de Pol en de heer De Jong rees zelfs een conflict, zo wist men ons te vertellen, over het feit wie er nu eigenlijk wel opgebeld zou hebben. De heer De Jong beweer de, dat Van de Pol hem de avond voor de verkiezingen nog had gebeld, terwijl de heer Van de Pol het tegendeel be weerde. De indruk is ontstaan, dat te veel raadsleden een wethouderszetel zouden hebben willen innemen. De moeilijkhe den zijn hier voor een groot deel aan te wijten, zo zei men. Uit gesprekken met enkele raadsleden is komen vast te staan, dat niet alle duisterheden rond de wethoudersverkiezingen tijdens het onderzoek zijn opgelost. Het blijft daar om nog steeds de vraag of alle raads fracties akkoord zullen gaan met het rapport van de onderzoekingen, dat mo menteel door de secretaris van de ge heime raadsvergadering, de heer Th. de Haan (P.v.d.A.), wordt samengesteld. Het rapport bevat de uiteindelijke slotconclusie, die pas tijdens de raads- ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! RESTEREN „Vroeger zjjn er wel eens plannen geweest om een motel te bou wen langs de autoweg Ochten-Tiel-Rotterdam op het grondgebied van de gem. Resteren. Deze plannen zyn echter tot op heden alt\jd in de kiem gesmoord, doordat de betreffende toestemmingen niet werden verleend". Dit vertelde gemeentesecretaris M. Vink te Resteren naar aanleiding van de geruchten, dat een Duitse motelmagnaat verregaande plannen op dit gebied zou hebben. „Wtf zijn nog nooit door een Duitse exploitant benaderd en zjjn op het ogenblik van geen enkel plan op de hoogte", zo besloot de gemeentesecretaris. Zoals wij in onze krant van giste ren reeds meldden, zou het motel zo zeiden de geruchten op het grond gebied van Kesteren of Ochten worden gebouwd. Van gemeentezijde te Ochten ADVERTENTIE Van Nelle bestellen zei men: „Het zou heel goed mogelijk zijn. Langs de rijksweg bevindt zich een enorme waterplas met nog onge veer 5 hectare grond, hetgeen een uitermate geschikte plaats voor een motel is. Men heeft ons hier echter tot nu toe niet over benaderd." De gemeen te Ochten heeft het bedoelde stuk grond een recreatieve bestemming wil len geven, doch aangezien er reeds een agrarische bestemming op rust, is dit niet gelukt. Ook zijn er zo deel de men ons mee al enkele particu liere initiatiefnemers geweest, die er een motel wilden vestigen, doch rijks waterstaat wilde hiervoor op dat ogen blik geen toestemming verlenen. Men Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/opw x Golden Delicious k. 1 8893 x Golden Delicious k. 2 8492 x Goudreinet k. 1 7981 x Goudreinet k. 2 7680 Jonathan k. 1 7779 Jonathan k. 2 Laxton Superbe Lombarts Calville k. 2 Winston k. 2 Winston verpakt k. 2 Fabrieksfruit blank per 100 kg: f 28,20, 70/75 85—90 77—89 72—79 75—77 65/70 60/65 55/60 1 78—87 69—75 68—82 60—73 70—79 69—73 72—74 65—70 RHENEN De Nederlandse Hervorm- onder de Gemeente, die kerkdiensten houdt in de Cunerakerk en in de christelijke ulo-school aan de Ljjsterberg, heeft plannen voor de bouw van een tweede kerk. Deze moet komen op het uitbrei dingsplan „Domineesberg" op een ter rein dat gelegen is in de buurt van de resten van de vroegere Israëlitische be graafplaats aan de Domineesberg. In een binnenkort te houden kerkeraads- vergadering komt dit punt aan de orde. De eerste stap zal zjjn de samenstel ling van een bouwcommissie. Zijn de plannen eenmaal uitgewerkt, dan zal men in overweging nemen een der de predikant aan te trekken, hoewel dit laatste op nogal omvangrijke financiële moeilijkheden zal stuiten. Het meest ur gent worden de financiën geacht, die nodig zijn voor de verwezenlijking van de bouwplannen. 68—71 91—93 80—82 rood .f 20,00. 5U—60 Peren. Brederode Conference k. 2 St.-Remy IJsbouten Perenkroet per 100 kg f 3,00. 109—112 60—64 62—70 60—76 64—66 96—99 3539 29—32 26—29 Groenten. Prei 56—78, 46r—50; rabarber 49—51, 37—39; radijs per bosje 20—25; sloofsla 28—30. Sla per 100 krop: 17/20 kg 14,00—14,50; 20/23 kg 14,50—16,00; 23/26 kg 16,00— 16,50; 26/29 kg 16,50—22,00. Bloemen. Duizendschoon per stuk 1012; meizoenen per stuk 2225; muurbloemen per stuk 1012; violen per stuk 1113. Kievietseieren per stuk 38. Alles in centen per kg, tenzij anders vermeld. x Is hoofdaanvoer. Tijdens een onderhoud met de secre taris van de Kerkvoogdij, dë heer Ph. de Rooder zie deze: „Ja, plannen voor de bouw van een tweede kerk hebben we inderdaad. Die zijn trouwens niet van gisteren of vandaag. We lopen er al jaren mee rond. Oorspronkelijk had den we optie van de gemeente Rhenen op een stuk bouwterrein achter de christelijke ulo-school aan de Lijster- berg. In verband met de bouw van een gymnastieklokaal ter plaatse kan de bouw van een tweede kerk op die plaats niet doorgaan. Er blijft daar geen ruimte voor over. We hebben toen tijdens een onderhoud met burge meester en wethouders gezegd, goed, we gaan ermee akkoord, mits we een optie krijgen op het stuk grond dat is gelegen aan de Domineesbergweg na bij de vroegere Joodse begraafplaats. Die optie is door het gemeentebestuur mondeling verleend." De heer De Rooder zei er in feite nog maar weinig van te weten, omdat de kerkeraad met de plannen moet ko men. De kerkvoogdij is het toeziend or gaan, dat ook goedkeuring op de bouw plannen zal moeten verlenen. „Het geld is de belangrijke factor", aldus de heer De Rooder. „Er wordt al een paar jaar over bouw gespro ken, maar definitief is er nog niets. Ik weet wel, dat het punt binnenkort weer ter sprake komt in een vergade ring van de kerkeraad. In principe wil men wel bouwen. Je moet nu plannen gaan maken, wil je over drie tot vier jaar de eerste spade in de grond kun nen steken. Je hebt met allerlei in stanties te maken en je moet het no dige geld aanvragen. Er zal voorlopig dus alleen nog maar een plan moeten worden gemaakt, meer niet." De heer De Rooder kon niet vertel len in welke orde van grootte de nieu we kerk zal worden gebouwd. Hij ad viseerde daarover contact op te ne men met ds. Westra. Wij kwamen ech ter terecht bij de heer Rijksen, secre taris van de kerkeraad, daar de predi kant uitstedig was. „Ik weet er heel weinig van", zegt de heer Rijksen. „Het berust eigenlijk onder dominee Kooreman, die een commissie zal benoemen, een zoge naamde bouwcommissie. Die is er nog niet. Het punt staat wel op de agenda voor de eerstvolgende kerkeraadsver- gadering. Misschien weet ik dan meer. In die commissie moeten bepaalde per sonen zitting nemen om de bestuurders van de kerk, die toch al zoveel werk hebben, wat te ontlasten. De gerefor meerde bond speelt ook nog een rol. Ook dit punt staat op de agenda voor de eerstkomende vergadering. Het eni ge wat ik van de plannen voor de bouw van de tweede kerk weet is, dat er een kaartje aanwezig is, waarop het gedachte bouwterrein staat aangege ven." De heer Rijksen bevestigde, dat dit bouwterrein is gelegen bij de Joodse begraafplaats. „Hoe de kerk eruit zal komen te zien is mij niet bekend. Ik weet even min hoe groot de kerk zal worden en hoeveel zitplaatsen er zullen komen." In laatste instantie spraken wij tele fonisch met ds. Kooreman. Deze pre dikant was zeer aarzelend in zijn ant woorden. „Nee", aldus ds. Kooreman, „ik weet helemaal niets. Het is zo maar eventjes op de agenda gezet. Het is me wel bekend dat er een optie is op het terrein bij de Domineesbergweg. Misschien zit er een mogelijkheid in, dat op de eerstvolgende vergadering van de kerkeraad een bouwcommissie wordt samengesteld. De plannen zijn er wel, maar er staat nog totaal niets van op papier, niet van de bouwcom missie en niet van het project zelf. Ook financieel hangt het nog volkomen in de lucht." Of ds. Kooreman een tweede kerk urgent vindt voor de hervormde ge meente van Rhenen? „Ik dacht, als straks het „Dominees- bergplan" klaar komt, dat het dan in derdaad wel urgent wordt een tweede kerk te hebben." Uit het verdere verloop van het ge sprek bleek ons duidelijk dat al eens eerder over de plannen voor een twee de kerk is gesproken. Ds. Kooreman bevestigde dat op een vorige vergade ring was gezegd: „Mensen, dat moet maar weer eens op de agenda worden gezet. We kunnen dit niet op de lange baar. blijven schuiven." De laatste woorden van ds. Koore man waren: „Momenteel is er nog niets positiefs van te zeggen." Maar dat er weer over dit onderwerp van gedachten zal worden gewisseld, is een ding dat zeker is. We hebben het punt op de agenda zien staan achtte het in Ochten echter niet voor onmogelijk, dat het standpunt van rijkswaterstaat inmiddels is gewijzigd in verband met de vorderingen bij het doortrekken van rijksweg 15 naar het oosten van het land. Eigenaar van het bedoelde stukgrond is de heer A. Schouls uit Lisse. Deze deelde ons gisteravond telefonisch mee van niets te weten. „Ik ben nooit door iemand benaderd, die op mijn grond een motel wilde gaan bouwen". Van een Duitse motelmagnaat wist de heer Schouls evenmin iets af. De geruch ten beweren echter stellig, dat een aan tal Duitsers reeds enkele malen bij de bedoelde waterplas en het aangrenzen de terrein zijn komen kijken. Men wist zelfs al te vertellen, dat het motel boven het water zou worden gebouwd, terwijl het aangrenzende ter rein als parkeergelegenheid gaat fun geren. De opzet zou kunnen worden vergeleken met de zogenaamde „Rast- statten" langs de Duitse autobanen. vergadering aan het einde van de maand bekend wordt gemaakt. Gaan een of meer partijen er niet ak koord mee dan is het laatste woord over deze zaak stellig nog niet bespro ken. Een der deelnemende fracties ver wacht dan ook een voortzetting van het onderzoek tijdens de openbare raads vergadering. RHENEN Burgemeester en wet houders der gemeente Rhenen brengen ter openbare kennis, dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 28 maart 1967 onder nr. 9 heeft besloten: I. in te trekken het raadsbesluit van 31 januari 1967 nr. 12, waarbij voor de benedenstad enkele verkeersmaatregelen werden getroffen. II. door plaatsing van bord 12 van bij lage II van het Reglement verkeersre gels en verkeerstekens te sluiten voor alle verkeer, behalve voetgangers: a. de Rijnstraat, voor wat betreft het gedeelte, gelegen tussen de Brandweer centrale en de aansluiting met de Markt in zuidelijke richting; b. de Markt in haar geheel in weste lijke richting; c. het ten zuiden van de Cuneratoren gelegen gedeelte van het Kerkplein vanaf de Markt in westelijke richting tot de aansluiting met het Koningshof. III. op de weg genaamd Rijnstraat in deze gemeente door plaatsing van bord 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens het parkeren aan beide zijden van de weg te verbieden, voor wat betreft het ge deelte tussen de Brandweercentrale en de aansluiting met de Markt. IV. het gedeelte van de weg genaamd Kruisstraat, gelegen tussen het Fred, v.d. Paltshof en de aansluiting met de Gasthuisstraat door plaatsing van bord 17 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens te sluiten voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen. Bovengenoemd besluit is in afschrift verzonden aan de hoofdingenieur-direc teur van de rijkswaterstaat in het ar rondissement Utrecht, aan de door de minister van verkeer en waterstaat aangewezen verenigingen die beharti ging van verkeersbelangenten doel hebben. Rhenen, 7 april 1967. Burgemeester en wethouders voorn., De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat er voor de dag, waarop de geboor te van een prinsje of prinsesje wordt bekend gemaakt, een algemene onthef fing van het sluitingsuur voor lokalitei ten geldt tot 2.00 uur. Wordt de geboorte op een zondag be kend gemaakt, dan verschuift deze ont heffing naar de daaropvolgende maan dag. Indien de geboorte eerst later op de avond bekend wordt gemaakt, geldt de ontheffing zowel voor deze dag, als voor de daaropvolgende dag, tenzij dit een zondag is. Ook dan verschuift de ontheffing naar maandag. Rhenen, 3 april 1967. De burgemeester van Rhenen, L. Bosch van Rosenthal. In de beambtenkantine van de fabriek Ede vond de huldiging plaats van de heer G. J. van Holland uit Kesteren, die op deze dag 40 jaar in dienst bij de AKU was. De bedrijfsdirecteur, de heer J. J. Kwak, verwelkomde de jubilaris en zijn familie en richtte een bijzonder woord van welkom tot de heer D. J. Pottl burgemeester van de gemeente Kesteren, die voor deze feestelijke gebeurtenis naar Ede was gekomen. Vervolgens sprak de heer H. van Beek, chef van de centrale expeditie, de jubilaris toe. „U was nog een klein knaapje toen u aan het werk ging en van loopjongen naar chauffeur-monteur bent u administratief beambte in de garage geworden. Een bijzonder ge slaagde loopbaan bij de AKU. Het is moeilijk vervoer te plannen, je moet er voor bij vakmensen wezen, en dat bent u. Er is op uw werk niets aan te merken en zelfs verbetering is niet mogelijk, dat is een groot compli ment voor u". De heer Van Beek speldde de jubilaris het gouden AKU- insigne op. Ook het geschenk van de Raad van Bestuur en het vererend ge tuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel werden door de heer Van Beek aan de jubilaris over handigd. Burgemeester D. J. Pott bracht dank aan de AKU-directie voor de uit nodiging van dit jubileum. „Graag heb ik hieraan voldaan. De jubilaris is in zekere zin ambtelijk mijn buurman, want hij woont naast het gemeente huis in Opheusden. Namens het ge meentebestuur hartelijk gelukgewenst met dit bijzondere jubileum. Zonder ambitie zou het niet mogelijk zijn dit 40 jaar vol te houden. Ook uw vrije tijd hebt u niet onbenut gelaten. U doet veel aan het verenigingsleven en werkt dus actief mee aan de leefbaar heid van ons dorp. Uw hobby is post duiven, en dank zij een belangrijk ini tiatief van u hebben we een clubge bouw in Opheusden zien verrijzen. nem H.M. de Koningin de eremedaille ver-llijke Het is mij een grote eer u namens bonden aan de Orde van Oranje Nas sau te mogen opspelden." De burgemeester wenste de jubilaris en zijn familie van harte geluk met de ze koninklijke onderscheiding. Namens de ondernemingsraad sprak de heer H. L. van de Brink de jubi laris toe. „U bent als echte Edenees overgelopen naar de Betuwe en de vrouw heeft niet haar man, maar de man heeft in dit geval de vrouw ge volgd. Dit was voor ons een goed ding want het contact met de Betuwe i.v.m. het vervoer is altijd prima geweest." Nadat spreker de jubilaris en zijn fa milie geluk gewenst had, bracht hij ook nog dank voor de oliebollen die hij eens op een oudejaarsdag bij de fam. Van Holland gegeten had. De chef van de garage, de heer R. van de Vegt, roemde het werk van de heer Van Holland. Bij zomer en winter, koude en warmte, altijd was het ver voer geregeld. „Het is ook een groot voorrecht voor u dat uw ouders hier bij tegenwoordig mogen zijn. Het is een dag van grote dankbaarheid, nu vooruit zien en met moed, wijsheid verstand en inzicht nog veel vreugde en succes in de toekomst", besloot spreker. De heer H. v.d. Horst overhandigde namens de afdeling de cadeaus, waar na de jubilaris in een kort woord zijn dank betuigde aan allen die er aan medegewerkt hadden deze dag voor hem en zijn familie tot een onvergete- te maken.

De Vallei | 1967 | | pagina 5