Marty kwam tegen Vervest niet verder dan remise Hans Vultink nog ongeslagen VRC, Musketiers, Scherpenzeel zaterdag in kampioensparade? Nederlands volleybalteam weer Westeuropees kampioen Subliem spel tegen Israël in finale Rhevo-heren beëindigden de competitie met nederlaag Eén punt waarborgt veiligheid van Panters 1 in eerste klasse HDS moest tegen Finse Kotkan onderspit delven Elftallen voor morgen Nico Diepeveen in Ned. zaterdagelftal teaen Fortuna VI. Voetbalproaramma Europees kampioenschap kader 47/2 TOPSCORERS Advendo moet kampioensfeest nog een week uitstellen Overdonderend Volleyba Speelplan Prestaties Meesterwerk CHOCOLADE- MI NTS Sparta '57-VRC Montfoort-Musketiers Woudenberg- Scherpenzeel Advendo-Bunnik VRIJDAG 7 APRIL 1967 DEN BOSCH Het zal sedert hij zijn amateurstatus heeft verkregen zelden zijn voorgekomen dat de in in ternationale titels grossierende Frans man Jean Marty zolang op zijn stoel heeft moeten schuiven als gisteren. In het Europees kampioenschap kader 47/2 in het Casino van Den Bosch had Marty gisteravond reeds de Belg Ver- vest als tegenstander. Beiden hadden in dit toernooi al een reeks van 400 pun ten in één beurt op hun naam geschre ven; vandaar dat deze ontmoeting een spannend verloop kreeg. Het werd een strijd van de zenuwen die negen beurten vergde een aantal waarin Vervest het eerst de 400 caram boles bereikte. Toen kwam de nabeurt van Marty die nog tachtig caramboles van de finish was verwijderd. De zaal was bomvol, maar doodstil want ieder een wist het: wat zijn eigenlijk tachtig caramboles voor een biljarttovenaar Marty. Maar aan de andere kant was er die onzekerheid, die spanning, die doodse stilte; kan zelfs een speler als Marty onder deze dwingende omstandigheden tachtig caramboles scoren? De Frans man, die zijn blozende wangen al had voelen degraderen tot witte vlekken, mocht dan uiterlijk verbleekt zijn, in nerlijk was hij vastberaden. Zijn ant woord: tachtig gave caramboles, die hem toch nog remise opleverden. Dat Marty nu reeds tegenover Ver vest kwam te staan was het gevolg van het nieuwe speelplan dat men tegen alle Nederlandse voorstellen in in de internationale kampioenschappen sedert twee jaar meent te moeten vol gen. Het stamt uit Japanse bron en heeft als kenmerk dat voor de aanvang van het toernooi het gehele speelplan wordt samengesteld. Normaal was en is nog steeds in Nederland dat men het systeem Avé volgt, waarin de twee sterkste spelers elkaar pas in de finale ontmoeten. Die finale in Den Bosch zou bijvoorbeeld een plaats kunnen bieden aan Hans Vultink, maar Vultink speelt volgens het nieuwe plan vanmiddag reeds te gen Marty. Normaal een onmogelijk heid; volgens het nieuwe systeem een dwingende eis. Er is nog uitvoerig contact geweest tussen de heer Van der Hoek van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond en de internationale wedstrijdleider, Druart uit België, om volgens de mogelijkheden die geboden worden het systeem na de vierde speelronde over boord te gooien. De heer Druart, die vandaag naar Den Bosch komt, had er in eerste instantie wel oren naar. Hans Vultink dus tot nu toe rijp voor een plaats in de finale. De Aaltenaar heeft zich dan ook zeer ijve rig op dit kampioenschap voorbereid. In zijn trainingsprogramma liet hij zelfs het Nederlands kampioenschap bandstoten in Aalsmeer een spelsoort die hem op het lijf geschreven staat ervoor schieten, om niet uit zijn trai ningsritme te worden gebracht. De prestaties van de 29-jarige Ne derlander zijn er dan ook naar: Schol- te verslagen in vier beurten, de Span jaard Galvez in twee beurten en gister middag Vervest in vier beurten: een gemiddelde van 120.00, waarbij hij zijn drie tegenstanders in totaal 28 caram boles liet scoren. Het spel van Vultink duidt op nauwkeurigheid; hij speelt zo- der risico's te nemen, neemt moeilijke stoten wel doordacht en vergeet daar tussendoor zijn produktie niet. Mis schien daardoor contrasteert zijn spel met bijvoorbeeld dat van de kleine Belg Schrauwen. De amper 1.50 meter kleine Belgische kampioen presteerde het gis teren om voor de tweede keer een serie van 400 caramboles in één beurt te pro duceren, ook nu weer in de tweede beurt. Slechts de aanvangsstoot miste hij. Maar de series, die Schrauwen dan ook weet te etaleren hebben iets weg van kleinkunst met een grote „k". Kleinkunst omdat het verschrikkelijk klein langs de kaderlijnen wordt ge speeld; met een grote „k" omdat het getuigt van zeer groot vakmanschap. Het grenst soms aan het ongelooflijke: de ballen worden zo snel gecarambo leerd, dat de arbiter bij het tellen soms struikelt, dat de toeschouwer verbaasd ADVERTENTIE trim chocolade-mints: van binner hard/zachte mint, van buiten fijn chocolade. Verras uzelf - met trim trim opkijkt omdat hij het kunstmateriaal amper ziet bewegen. En toch worden die caramboles als bij een machine aaneengebreid. Henk Scholte kan in techniek en ook in tempo de kleine Belg benade ren. Na zijn nederlaag in de openings partij tegen Vultink heeft de Eindhove- naar zich knap hersteld en hij heeft gis teravond de indruk gewekt de Oos tenrijker Stentzel werd in vier beurten verslagen dat hij zich met die ene nederlaag nog zeker niet als uitgescha keld beschouwt. Ook Scholte weet dat dit veld van deelnemers zo sterk is dat de groten straks in de beslissende partijen de strop kunnen aanleggen. Want het 47-2 begint nu iedereen aan het kunstma teriaal gewend raakt wat op het li- bre te lijken. Het zal niet lang meer du ren of partijen die in één beurt worden uitgespeeld, zullen geen zeldzaamheid meer zijn. Dit Europees kampioenschap in Den Bosch, waarin vier ronden nu al vier series van 400 caramboles zijn ge boren, zal wel eens de start kunnen zijn van een nieuw „gokspel", dat dan an ker-kader 47-2 blijkt te heten. Het slot van de tweede dag dreigde voor Nederland bijzonder onprettig te worden, toen Hans Vultink, na drie partijen nog ongeslagen, tegen Siegfried Spielmann zeer slecht begon te spelen. De eerste twee poedels van de Neder landse kampioen baarden nog geen zor gen, zelfs niet nadat de Duitser met 147 in zijn tweede beurt was gedemarreerd. Maar toen Vultink daarna in serietjes van 35 en 69 slecht spel liet zien, werd de situatie somber. Vooral omdat Spiel mann met een reeks van 133 ver uit liep: 104301 na vier beurten. Het her stel van Vultink kwam laat maar nog juist op tijd. In zijn zesde beurt kreeg de Aaltenaar zijn gevoel weer terug en kwam met 187 binnen het bereik van Spielmann, die nu op zijn beurt begon te knoeien. Nog weer een beurt verder maakte Vultink met een slotserie van 108 een einde aan alle zorgen. Spiel mann kon nog wel remise maken, maar moest dan in de nastoot 91 punten scoren. Het werd er slechts één. Intus sen was dit een bijzonder belangrijke overwinning voor Vultink, die nu van middag tegen Coyret moet aantreden. Had Vultink verloren, dan had hij name lijk tegen Marty moeten uitkomen. De uitslagen van de laatste avond partijen waren: Coyret 31 7 16 4.42 Galvez 400 7 270 57.14 Vultink 400 7 187 57.14 Spielmann 310 7 147 44.28 Stand na twee dagen: 1. Vultink 4 8 2. Schrauwen 3 6 3. Marty (Fr.) 3 4 4. Scholte 3 4 5. Galvez (Sp.) 3 4 6. Vervest (B.) 4 3 7. Spielmann (D.) 4 2 8. Stenzei (Oost.) 4 0 9. Coyret (Fr.) 4 0 De uitslagen: 295 94.11 400 100.00 400 92.30 326 270 400 173 55 40 73.63 38.57 45.52 29.75 13.10 8.15 Marty 400 3 231 133.33 Stenzei 71 3 55 23.66 Vultink 400 4 193 100.00 Vervest 8 4 4 2.00 Schrauwen 400 12 400 200.00 Coyret 40 2 40 20.00 Galvez 400 12 124 33.33 Spielmann 239 12 149 19.91 Scholte 400 3 211 133.33 Coyret 35 3 20 11.66 Galvez 10 2 9 5.00 Vultink 400 2 218 200.00 Stenzei 58 4 16 14.50 Scholte 400 4 329 100.00 Vervest 400 9 221 44.44 Marty 400 9 222 44.44 VULTINK: Ongeslagen Aalbers (VRC) 27 Cor Henzen (Musketiers) 27 Westerneng (Scherp.-zat.) 26 Donkelaar (Advendo) 25 Mandersloot (Scherp.-zat.) 24 Van de Berg (Merino's) 22 Van Mourik (DVSA-zat.) 21 Jan Henzen (Kulan) 20 Diepeveen (DOVO) 19 Greuter (Advendo) 19 C. van Ommeren (DVSA-zond.) 17 Rebergen (Scherp.-zondag) 17 Cees Henzen (Musketiers) 17 J. Veldhuizen (Renswoude) 16 Van de Berg (Candia-zat.) 16 H. van Kooten (DOVO) 13 Marcus (Advendo) 13 Slok (Oranje-Wit) 13 Idzerda (Valleivogels) 12 G. v. Veenendaal (Candia-zond.) 12 L. Rebergen (VRC) 12 Schoeman (VRC) 11 T. Heykamp (Veenendaal) 10 H. Gaasbeek (Merino's) 10 Rebergen (Scherp.-zond.) 10 Van de Bovenkamp (Scherp.-zat.) 10 Van Kessel (Unitas) 10 B. van Ommeren (DVSA-zond.) 10 Vink (Renswoude) 10 Ten Braak (Candia-zond.) 10 G. van Eist (Valleivogels) 9 Van de Broek (Scherp.-zond.) 9 T. v. Kranenburg (Musketiers) 9 VEENENDAAL Doordat er op het wedstrijdprogram ma van het zaterdagvoetbal voor morgen niet minder dan drie clubs voorkomen, welke in de te spelen wedstrijden van dit weekend de beslissing kunnen brengen of zij de kampioenstitel al of niet weten te bemachtigen, mogen we in het onderhavige geval toch wel spreken van een zeer speciaal voetbalprogramma. Musketiers uit Eist, het Veenendaalse VRC en het zaterdagelftal van Scherpen zeel kunnen, wanneer zij de wedstrijden tot een gunstig resultaat brengen, feestelijk uitgedost aantreden voor een spectaculaire kampioensparade in hun respectieve woon plaatsen. Eersteklasser afd. Utrecht Musketiers kan het kampioensbootje laten varen, wanneer de Elstenaren een GVVV gaat morgen op bezoek bij Zwaluwen en deze wedstrijd is bijzon der belangrijk voor de onderste plaats, daar hekkesluiter De Geuzen op zijn terrein SSS ontvangt. Wint De Geuzen de wedstrijd van SSS en de Veenenda- ders weten Zwaluwen een nederlaag toe te brengen, dan volgt er tussen Zwalu wen en De Geuzen een beslissingsduel. Of GVVV in staat zal zijn na de te leurstellende wedstrijd van het afge lopen weekend Zwaluwen op eigen terrein te bedwingen, durven wij sterk te betwijfelen. Wanneer men daarbij in gelijk spel weten te bewerkstelligen. VRC vierdeklasser A moet een overwinning boeken, terwijl Scherpenzeel in de beslissingswedstrijd tegen Woudenberg ook dient te winnen om zich te kunnen sieren met de kampioenstitel. Wanneer het Ederveense Advendo het zaterdag tot een zege kan brengen, komt dit team daarmee op een punten totaal van 33. Theoretisch kan concurrent Beverw. Boys dan nog gelijk komen met de Ederveners, maar Advendo heeft in de twee resterende wedstrijden dan nog maar één punt nodig voor de titel in de 3e klasse B afdeling Utrecht. Voor het produktieve Advendo-team is een en ander uiteraard geen al te zware opgave meer AMERSFOORT Jan Willem Mul der, de 27-jarige aanvaller van het Ne derlandse volleybalteam, schudde don derdagavond in de Amersfoortse sport hal vele handen. Tientallen officials dromden om hem en de vijf andere Nederlandse spelers heen en klopten elkaar op de schouder. Omdat Neder land voor de vijfde maal Westeuro pees kampioen was geworden. En ook, omdat Nederland in de beslissende strjjd tegen Israël 1800 toeschouwers volleybal van een heel aparte klasse voorzette. Maar ook, diep in hun hart, omdat met dit slot tenminste nog iets van het halverwege in elkaar gestorte toernooi was gered. De klap, die Frankrijk maandag de NeVoBo toebracht, is hard aangeko men. Het toernooi om het Westeurope- se kampioenschap, dat om diverse re denen steeds minder in de belangstel ling staat, leek een absoluut dieptepunt te hebben bereikt. De overwinning van Nederland op Italië, maandagavond in Amsterdam, was een eerste, schuchter eerherstel, dat enigszins versterkt werd toen alle deelnemende landen woensdagmiddag bij de FIV aandron gen op sancties tegen Frankrijk. Don derdagavond werd het zesde Westeuro- pese kampioenschap (en daarmee ook het gezicht van de 20-jarige NeVoBo) gered. Nederland met volgens Antonio Barone, de Italiaanse chef d' épuipe, de sterkste formatie ooit in West-Euro pa te been gebracht, versloeg donder dagavond Israël in vier sets op een wijze, die alle moeilijkheden, zowel rond het toernooi als rond de Neder landse ploeg, deed vergeten. Israël startte overdonderend, 't Won de eerste set, toen volgens routinier Jan van der Hoek Nederland alle mo gelijke moeite had zich aan te passen aan het wervelende, flitsende Israëli- sche spel, overtuigend met 915. Voor al indruk maakte hun aanval: verras send snel met korte set-ups en twee slagen, waartegen Nederland, verdedi gend nog steeds niet sterk, machteloos stond. In de tweede set vond Neder land echter een beter antwoord en het won met 1511. Jan Willem Mulder kreeg iets meer kans om te spelen, greep deze en groeide naar een vorm die een Frank Constandse deed verge ten. Naast Jan Willem Mulder onder scheidden zich vooral Hans Jansen en Bram Vermeulen (een speler met een grote toekomst) en de vrijwel foutloos spelende spelverdeler Jurriaan Kooien. In de derde set viel de beslissing. Israël met zijn, evenals vorig jaar in Oostende, sterke verdediging en de be hoorlijk verbeterde aanval, was nog geenszins kansloos en de strijd was volkomen open. Toen echter sloegen de Israëliërs drie-, viermaalachter elkaar de bal juist buiten de lijnen. Het rit me was verstoord, de vloeiende lijn verdween uit het aanvalsspel, de ver dediging viel uiteen en het zelfvertrou wen raakte zoek. Zelfs Rabina Eliahou, Israëls strekste speler, deelde in de malaise en de aangeslagen Israëliërs werden naar een 130 achterstand ge slagen. Slechts twee punten konden ze hier tegenover stellen, voordat Neder land de set greep (152). In de vierde set hadden zij geen kracht meer om terug te slaan. Tot 98 hielden zij stand, zakten daarna ineen en gaven de vierde set met 158 aan Nederland. Jan van der Hoek, sinds 1963 lid van de nationale ploeg, vertelde na afloop dat de verstandhouding in de Neder landse ploeg nog nooit zo goed was ge weest. Een factor, die bij het behalen van dit kampioenschap een belangrijke rol heeft gespeeld. De Nederlandse ploeg wacht echter een volgende opgave: het Europese kampioenschap eind dit jaar in Turkije de enige mogelijkheid om zich voor de Olympische Spelen in Mexico te kwa lificeren. Nederland zal echter sterker moeten zijn dan nu. Een voorwaarde, die te realiseren is omdat de sterkste spelers niet in het nationale team ge speeld hebben. Jaap van Kasteel, chef d'équipe en voorzitter van de techni sche commissie van de NeVoBo, zei donderdagavond na afloop echter, dat ook met Blokkeer-spelers de sfeer uit stekend kan zijn. Het arsenaal van spe lers voor Mexico zou hiermee belang rijk zijn uitgebreid. De eindstanden luiden: Finalepoule: 1. Nederland 4 4 0 8 12- 3 215-153 2. Israël 4 3 1 7 10- 7 209-174 3. Italië 4 2 2 6 8- 7 197-226 4. België 4 1 3 5 7-10 177-217 5. W.-Duitsl. 4 0 4 4 3-12 138-206 Verliezerspoule: 6. Ned. Mil. 4 3 1 7 11- 5 231-150 7. Ned. jeugd 4 3 1 7 11- 5 214-189 8. Finland 4 3 1 7 10- 6 207-160 9. Zwitserl. 4 1 3 5 5- 9 138-182 10. Engeland 4 0 4 4 0-12 70-180 VEENENDAAL DOVO-speler Ni co Diepeveen heeft dezer dagen van de KNVB een uitnodiging ontvangen om dinsdag a.s. in het KNVB-Sport- centrum in Zeist mede te spelen in een oefenwedstrijd van het voorlopig Ne derlands zaterdagelftal tegen het team van Fortuna Vlaardingen. Een en an der ter voorbereiding op de match tus sen de zaterdagelftallen van Frankrijk en Nederland, welke op 22 april zal worden gespeeld. De wedstrijd tegen België, welke was gepland voor 20 mei a.s., begint hoogst waarschijnlijk wat later in verband met de Engelse Cupfinal, die ook zaterdag 20 mei wordt gespeeld. CULEMBORG Het kampioensteam van de heren van Rhevo heeft geen kans gezien de competitie ongeslagen te beëindigen. Het leed woensdagavond in Culemborg de eerste en enige nederlaag van dit seizoen tegen SDO 2 en wel in de laatste wedstrijd van deze competitie. Uit een vry ruim gewonnen eerste set konden de Rhevo-mannen geen inspiratie genoeg putten om SDO 2 te bedwingen. Men verloor dan ook drie sets achtereen en de strijd werd derhalve verdiend verloren met 31. Rhevo moest weliswaar uitkomen met twee invallers, maar kon buiten dat op geen enkele wijze het kam pioenschap in deze strijd waarmaken. Des tart was veelbelovend, want Rhe vo nam in de eerste set het initiatief en heeft gedurende de gehele set een voorsprong gehad. Rhevo won deze eer ste set ruim met 515 (01). In de tweede set kwam direct al de terug slag. Rhevo kon niet meer in het nor male spel komen en SDO nam langzaam maar zeker het initiatief over. De re sultaten bleven voor deze harde wer kers dan ook niet uit, want de tweede set werd vrij ruim met 158 gewonnen (11). Wie gedacht had dat Rhevo in de derde set terug zou komen, kwam VEENENDAAL Gedurende het komende weekend worden de laatste com petitiewedstrijden afgewerkt. Er staan nog enkele zeer belangrijke ontmoe tingen te wachten. Kampioen van de eerste klas Panters 2 trekt hedenavond naar Utrecht om in de Jaarbeurshallen aan te treden tegen SVC 1. Morgen middag de belangrijke wedstrijd tussen de heren van Panters 1 en die van Valbovol 3 in Woerden. Panters I heeft nog één punt nodig om veilig te staan in deze eerste klas. Het eerste damesteam komt niet tussen de lijnen. Het is thans bekend dat op zaterdagmiddag 15 april a.s. in de Jaarbeurshallen te Utrecht de beslissingswedstrijd tegen het Hilversumse GVC moet worden gespeeld. De inzet: promotie naar de hoofdklasse. Voor Panters 2 staat er vanavond eigenlijk niets meer op het spel. Wil het echter de competitie ongeslagen beëindigen „dan zal het moeten winnen of gelijk spelen en daar zien we deze kampioensformatie wel toe in staat. Belangrijker is de strijd morgenmid dag in Woerden. Het zal van de strijd van hedenavond tussen SW 2 en USS 1 afhangen of dat ene punt nog wel nodig is. Speelt SW 2 gelijk dan is er voor Panters 1 geen vuiltje meer aan de lucht. Mocht dit niet zo zijn, dan wacht deze formatie eert zeer zware strijd in Woerden met als inzet het behoud van het eerste-klasserschap. Een gelijk spel is reeds voldoende. In de zaal van het Chr. Lyceum staan morgenmiddag eveneens enkele zeer be langrijke wedstrijden op 't programma. Om twee uur het jongens-jeugdteam drie van tegen Pioniers uit Utrecht. Om uur de meisjes-jeugd tegen die SDO A uit Culemborg. Deze jeugdteams zullen het wel klaren en we zien alle punten in Veenendaal blijven. Om drie uur de uitermate belangrijke wedstrijd tussen de dames van Panters 2 en Shot 3 uit Culemborg. De Veenendaal- sen moeten winnen willen zij in de 2e klas van de bond blijven spelen. Shot 3 doet het de laatste weken bijzonder slecht en daar hoopt Panters 2 van te kunnen profiteren. Ditzelfde geldt voor de heren van Panters 3 die om vijf uur moeten spelen tegen mede-degra datiekandidaat UPS 1. Deze politiemen sen uit Utrecht hebben weliswaar twee punten meer dan Panters 3, maar we zien de punten ditmaal in Veenendaal blijven. Moch dit niet zo zijn ,dan kan dit team de degradatiedans moeilijk meer ontspringen. Al met al wegen de laatste competitieloodjes bijzonder zwaar voor Panters, met als mogelijkheid 'n uitloper naar enkele beslissingsduels. bedrogen uit. SDO gaf Rhevo overigens niet veel kans om gevaarlijk te worden. Aan 't net en in de verdediging was SDO zon der meer beter deze avond, hetgeen heel duidelijk de tweede plaats op de ranglijst billijkt. Rhevo kon de strijd nog tot 1010 bijbenen, maar SDO gaf ook deze set niet meer uit handen en won met 1511 (21). Rhevo trachtte de thuisclub een ge lijk spel af te dwingen door enkele goe de aanvallen op te zetten, maar toch nam SDO de zaak daarna weer vast in handen. SDO rook de kans op een overwinning en buitte dit goed uit. Met 156 won SDO ook deze set ruim, en Rhevo had de laatste wedstrijd van dit seizoen met 13 verloren. Voor Rhevo betekent deze verloren strijd 'n waar schuwing voor de toekomst, want in de derde klas komt men dikwijls voor he te vuren te staan. Rhevo is echter kampioen en speelt volgend seizoen in de derde klas van de bond. aanmerking neemt, dat Zwaluwen de laatste zeven thuiswedstrijden niet meer heeft verloren, wordt de zaak vrij duidelijk! DOVO speelt zaterdag op het Pan huis-terrein ter voorbereiding op de moeilijke wedstrijden om de landstitel een vriendschappelijke wedstrijd te gen Noord wijk, een zaterdagelftal uit de 2e klasse B, dat drie plaatsen on der kampioen Huizen geklasseerd staat. Het belooft een aantrekkelijke wed strijd te worden, welke DOVO o.i. gaat winnen. De ontmoeting begint plusmi nus 3.30 uur. VRC gaat voor de laatste en meest inportante wedstrijd in Opheusden op bezoek bij Sparta '57, dat met 10 winstpunten uit 19 wedstrijden onder ADVERTENTIE ZATERDAG. 2de klasse A. ZwaluwenG.V.V.V. De GeuzenS.S.S. 2de klasse C. SpakenburgZuidvogels. 4de klasse A. Sparta '57—V.R.C. S.K.V.—D.T.S. '35 LunterenE.S.A. Afdeling Utrecht. Ie klasse. LopikV.V.V.M. MontfoortMusketiers Vel. BoysTersch. Boys Cobu BoysC.S.V. Vitesse C.S.W.—O.S.O. Hoogerheide—V.V.J. 2de klasse A. Candia '66—T.O.V. V.V.Z. '49—S.V.P. 3de klasse A. Geen wedstrijden. 3de klasse B. ValkenheideB.V.C. MontagnardsD.E.V. Advendo—Bunnik ZONDAG 4de klasse H. V.V.Y.—Midlandia S.V.F.—Candia '66 D.V.S.A.Vreeswijk AmsvordeZwaluwen Vooruit J.S.V.—K.D.S. E.M.S.Veenendaal Afdeling Utrecht. 2de klasse B. D.S.O. (U.)—St. Maarten RivierwijkersMal. Muda 3de klasse B. Geen wedstrijden. LEERSUM Gisteravond werd in Leersum een wedstrijd gespeeld tussen het Finse Kotkan en HDS. Zeer veel Leersumers waren present om van dit internationale gebeuren getuige te zijn. De Finnen bewezen over een uitste kende ploeg te beschikken. Hun spel was klassen beter dan dat van HDS. Technisch en tactisch was er te veel leren. Toch heeft HDS goed partij ge geven. Vooral het eerste half uur speel de HDS een geweldige partij voetbal. Reeds na twee minuten scoorde Piet Willemse met een hard schot. Kotkan had echter meteen het antwoord klaar: 1—1. Door de regen moest de wedstrijd onderbroken worden. In de tweede helft startte HDS weer goed. Lambert Hol maakte er met een goed schot 21 van. HDS ging door. Met goed opge zette aanvallen werd het doel van de Finnen onder druk gezet. Harrie Vonk bracht de stand op 31. De Finnen gingen toen een hoger tempo spelen. Met twee mooie doelpunten brachten zij de stand op 33. HDS was over rompeld. Kotkan profiteerde hiervan en het nam een 43 voorsprong. Weer was het Piet Willemse, die de stand op 44 bracht. In de laatste minuten maakte de Finnen een mooi doelpunt en dat betekende een 54 overwinning. Gezien het vertoonde spel was deze stand volkomen verdiend. Toch moet HDS een pluim worden toegekend, want het bood deze technisch superieure ploeg goede tegenstand. aan de ranglijst staat, één plaats bo ven FHS. VRC gaat deze wedstrijd on getwijfeld met forse cijfers winnen, hetgeen ook beslist noodzakelijk is, daar SKV en DTS'35 dreigend dichtbij staan geklasseerd. Laatstgenoemde teams komen morgen tegen elkaar in het veld en dit wordt een harde strijd tussen de medekandidaten voor de ti tel. VRC zal Sparta echter geen kans geven de titel in de 4e klasse A te grijpen. Musketiers speelt morgen een uit wedstrijd tegen de in de middenmoot geplaatste ploeg van Montfoort. De El stenaren hebben aan een gelijk spel ge noeg om zich te tooien met de kam- pioenskroon. Er worden in deze wed strijd naar onze mening weinig doel punten gemaakt, met een overwogen spelend Musketiers. Wij achten de El stenaren overigens wel in staat tot een bescheiden zege, in het bijzonder, wan neer de voorwaartsen van Musketiers in dezelfde preduktieve bui zijn als dat het geval was tegen VWM. Hoewel het programma van de KNVB afd. Utrecht geen wedstrijden vermeldt in de 3e klasse A, wordt er morgenmiddag wel een meer belangrij ke wedstrijd gespeeld, namelijk het be slissingsduel tussen Woudenberg en Scherpenzeel, dat door de zege van vo rige week op gelijke voet kwam met de koploper. De ontmoeting vindt plaats op het terrein van Roda in Leusden en begint om 16.00 uur. Een prognose voor deze match behoort op de ke per beschouwd tot de onmogelijkhe den. De zenuwen zullen in deze beslis singswedstrijd een hoofdrol spelen en de ploegen met vrijwel dezelfde capa citeiten zullen elkaar niets toegeven. Winnaar wordt het team met de stalen zenuwen... In Ederveen zal men wanneer de thuisclub het tegen Bunnik tot winst zal weten te brengen weliswaar nog niet demonstratief het kampioensfeest gaan vieren, maar de Ederveners zijn dan nagenoeg kampioen in de 3e klasse B. Advendo heeft na de wedstrijd van morgen nog twee matches voor de boeg en behoeft nog maar èènp unt te behalen om de kampioensvlag te hijsen. Hoogstwaarschijnlijk zullen de Ederve ners een en ander reeds doen in de uit wedstrijd van volgende week tegen hek kesluiter Montagnards, dat niet meer dan drie punten heeft weten te verza melen in de 3e klasse B. Dus in Eder veen wordt het feest waarschijnlijk ver schoven naar 15 april a.s. Het zaterdagelftal van Candia'66 ont vangt zaterdag bezoek van TOV, dat een punt meer heeft dan de Rhedena- ren. De thuisclub, die vorige week ver dienstelijk voetbalde tegen Valleivo gels, geven wij een goede kans op de overwinning, te meer daar de gasten vorige week op eigen terrein tegen staartclub Rood-Wit niet verder kwam dan een gelijk spel. Het Veenendaalse SVP treedt in een uitwedstrijd aan tegen WZ '49, welke wedstrijd o.i. zal eindigen in een gelijk spel of een bescheiden overwinning voor het SVP-team. GVVV (uit) - Zwaluwen: doel: W. van Dijk; achter: J. v.d. Bovenkamp, G. v.d. Bovenkamp, G. Hoedeman en H. Beijer; midden: J. van Manen, P. v.d. Bovenkamp, R. Schinkel; voor: D. van Limburg, D. van Manen en H. van Manen. Musketiers (uit) - Montfoort: doel: C. van Kranenburg; achter: A. van Kranenburg, C. Slotboom en J. Kroes- bergen; midden: M. v.d. Klift en A. Dietewig; voor: A. van Dalen, C. Hen zen, A. van Kranenburg sr. A. Drost en C. Henzen. Candia '66 (thuis) - TOV: doel: P. de Jong; achter: K. de Gier, H. Baars en G. Budding; midden: R. Evers en W. Opperman; voor: C. v.d. Pol, J. Derks, R. v.d. Berg, P. van Eist en R. Kooymans. SVP (uit) - VVZ '49: doel: J. van Kooten; achter: W. van Sas, Stuyven- berg, C. van Stempvoort; midden: B. v.d. Pol, A. v.d. Pol, J. Rebergen; voor: A. van Kooten, J. Bolderman, P. Kalter en J. van Remmerden. Advendo (Thuis) - Bunnik: doel: M. Veldhuizen; achter: J. T. van Beek, L. Post; midden: H. van Beek, H. van Hunen en B. Gaasbeek; voor: J. Nap, C. Greuter, G. Marcus, J. van Donke laar en R. de Fluiter. VRC (uit) - Sparta '57: doel: A. Cornelissen; achter: M. van Kooten, P. Hasselaar, P. Rebergen; midden: P. Rebergen, C. Rebergen; voor: W. Verwoerd, G. Hasselaar, C. Aalbers, Henny Schoeman en L. Rebergen. DOVO (thuis) - Noordwijk (vriend schappelijk): doel: T. v. Hardeveld; achter: G. van Beek, J. Rebergen, G. Slotboom, G. van Kooten; midden: R. Schoeman en B. Kroesbergen; voor: v.d. Heuvel, B. Visser, H. van Kooten en KI. van Hall. Scherpenzeel - Woudenberg (beslis singswedstrijd op terrein van Roda in Leusden): doel: C. Sangers; achter: B. Caljé, W. Vlaanderen; midden: T. Aarsen, J. A. v.d. Haar, H. Dijkhorst; voor: J. v.d. Bovenkamp, M. van Dam. Mandersloot, C. Vlastuin en A. Wester neng.

De Vallei | 1967 | | pagina 13