Rouwstroom II levert Leersum 120 huizen op Feest bij geboorte NOURILAX Kantongerecht Wageningen Koopman raakt rijbewijs twee maanden kwijt Ria van Vulpen vliegt nu voor Pan American Airways extra 50 Ontsluierd geheim wekt boosheid op van S.G.P. Trottoirs weer dicht HHHI Weekagenda Utrecht Modeshow bij Hiensch Dodelijk ongeval bij Rijnbrug Via Leersum, Spanje en Zwitserland Uitstekende gastvrouw H3®ffl©g)S!£?0® ~i^»kalorL I M2 Verkiezing jachtrecht Bekendmaking Aannemer deed prijsopgave BURGERLIJKE STAND 3550 4079 Predikbeurten Dialoog Twijfel Onenigheid Vakantie Reservewiel In de sloot Vermoeid Probleem van goed en kwaad Twee maal goud in Veenendaal DENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN HET VERKEER SCHERPENZEEL Demonstratie voor C.P.B. Automobilist gaf geen voorrang Geen alkohol bij snelverkeer dagblad DE VALLEI? Bel: VEENENDAAL kamerbreed EEN KEIJZERTAPIJT Pagina 3 TATERDAG 8 APRIL 1967 RESTEREN De fractieleider van de SGP in de raad van Resteren, de heer M. de Zeeuw gaat een onderzoek instellen naar het commissielid dat te genover onze verslaggever uit de school heeft geklapt over de resultaten van het onderzoek naar de achtergronden van de jongste wethoudersverkiezingen. „Politiek op een bedenkelijk laag pitje", zo kwalificeerde de heer M. de Zeeuw de handelingen van de zegsman uit de commissie, die gebroken heeft met de afspraak om hierover niets aan de publiciteit vrij te geven voordat deze gehele materie in de eerstvolgen de raadsvergadering ter sprake zal zijn gebracht. „Ik had gedacht, dat we als raads leden, als mensen van boven de 21 jaar, elkaar vertrouwen konden, maar ik ben hierin diep teleurgesteld", al dus de heer De Zeeuw, die naar zijn zeggen al het mogelijke zal onderne men om achter de identiteit van de man te komen, die de betreffende ver slaggever heeft ingelicht. VEENENDAAL Onder auspiciën van de Soefie-beweging wordt op don derdag 13 april een samenkomst ge houden in het gebouw van de Neder landse Protestantenbond, achter Ker- kewijk 73. De heer L. W. Carp zal spreken over het onderwerp: „Het probleem van goed en kwaad". Na de inleiding is er gelegenheid voor discussie. LEERSUM. Het aannemersbe drijf J. Visser te Huizen heeft de ge meente prijsopgave gedaan voor de bouw van 60 premiewoningen en 60 woningwetwoningen, die in het kader van de tweede bouwstroom gereali seerd zullen worden. Voor f20.800,- per stuk wil men de woningwetwonin gen bouwen, de prijs voor de premie woningen bedraagt f 25.500,- per stuk. Bij deze bedragen zijn bijkomende VEENENDAAL Gisteren vierden in Veenendaal twee bruidsparen hun 50- jarig huwelijksfeest. Het waren de echtparen Van de Bruinhorst en Sukkel. Het echtpaar Van de Bruinhorst, waar van de man 75 en de vrouw 73 jaar oud is woont aan het Gelder Benedeneind. Het heeft zeven kinderen en zestien kleinkinderen. De heer C. van de Bruin horst was vele jaren in dienst van de A.K.U. Het andere gouden echtpaar is het echtpaar C. Sukkel uit de Molenstraat. De laatste elf jaar voor zijn pensioen werkte de bruidegom bij de betonfa- briek „De Hoop" te Rhenen. „Als ik al les moet vertellen, wat ik in mijn leven gedaan heb, zou ik wel zes weken nodig hebben", zei hrj. Dit echtpaar heeft ze ven kinderen, 26 kleinkinderen en zeven achterkleinkinderen. De heer en me vrouw Sukkel zijn beiden 71 jaar oud. VEENENDAAL Rlokgelui op het hele uur volgend op het tijdstip, waar op de geboorte van het prinsenkind be kend zal worden gemaakt lampionop tochten voor de jeugd en een groot vuurwerk gaan de festiviteiten vormen als de heugelyke gebeurtenis op Dra- kenstèin heeft plaats gevonden. De organisatie van de lampionoptoch ten, een in Veenendaal-zuid en een in het centrum komt onder leiding te staan van de jeugdwerkleider de heer G. van der Schee. Het vuurwerk zal worden afgestoken op het terrein ach ter de Koningin Julianaschool in „De Engelenburg". Inmiddels zijn de Veenendaalse scho len voorzien van beschuiten, boter en muisjes, die als traktaties voor de schooljeugd dienst zullen doen. STADSSCHOUWBURG Zaterdag 8 april 20 uur: Haagsche Co- medie met „De vrouw van Troje." Zondag 9 april 20 uur: Haagsche Co- medie met „De dans van sergeant Musgrave." Dinsdag 11 april 20 uur: Toneelgroep Centrum met „Man is man". Vrijdag 14 april 20 uur: Toneelgroep Centrum met „De thuiskomst." TIVOLI Woensdag 12 april 20.15 uur: Concert USO o.l.v David König m.m.v Jo hanna Martzy, viool. Werken van Wagner, Mozart en Bartök. Vrijdag 14 april 19.30 uur: Jeugdconcert USO o.l.v. Paul Hupperts m.m.v Joh. Patist en Thom Bollen, piano. Werken van Boïeldieu, Saint-Saëns, Tsjaikow- sky en Dukas. GEBOUW VOOR R. W. Woensdag 12 april 20.30 uur: Pools Pan tomimetheater „Gest": ballet, mime en gebaar. Vrijdag 14 april 20 uur: Fakkeltheater uit Antwerpen met „De zaak mens." WERFRELDER Oude Gracht 185 Iedere zaterdag en zondag 20.30 uur: Muzevalcabaret met „Dat kan je in je zak steken." NICOLAÏRERR Iedere zaterdag 19.30 uur: Orgelvesper. Wisselende organisten. CINÉ-CAVE Woensdag 12 april 21 uur: Café-chan- tant en cabaret „Domcl-Domga." kosten (totaal f 1700,- per woning niet inbegrepen). De huizen zullen in twee fasen worden opgeleverd. De eerste fase omvat 24 woningwet- en 36 pre miewoningen. De aanvangsdatum voor de eerste fase is gepland op 1 januari 1968 en die voor de tweede fase op 1 maart 1968. Ten aanzien van de grondprijzen stelt het college aan de raad voor de ze vast te stellen op de volgende be dragen: f 4500,- voor woningwet- en f 8000,- voor premiewoningen. Deze laatste zullen gebouwd worden op het binnenkort aan de gemeente toebeho rende terrein van de heer H. de Lan ge aan de oostzijde van de verlengde Hoflaan. De bouwterreinen voor de woning wethuizen zijn destijds door de ge meente gekocht van de heren C. Meij- ers en A. Eikelenstam. VEENENDAAL Vrijdagmiddag werd bij modehuis Hiensch onder grote belangstelling een modeshow gegeven. De show bestond uit twee delen. Het eerste deel vertoonde stoffen van va derlandse bodem terwijl daarna exclu sieve uit Zwitserland geïmporteerde stoffen getoond werden. De modellen van modeontwerper Dick Holthaus showden creaties in de modekleuren geel, appelgroen, flieder en cerise. De creaties vielen op door moderne lijnen als de safari-look, marine-look en de mi litary-look. Ze waren uitgevoerd in di verse stofsoorten zoals katoen, terlenka en voiles. De collectie van modehuis Hiensch viel bijzonder in de smaak door de perfecte pasvorm en de elegance. RHENEN De 27-jarige ongehuwde steenfabriekarbeider J. Vrij uit Rhenen die vrijdagavond met zjjn bromfiets aan de hand de provinciale weg Resteren- Rhenen wilde oversteken is even voor de verkeersbrug over de Ryn door een pas serende auto aangereden. Hjj overleed ter plaatse. De auto, die de heer V. aan reed botste op een tegenligger. Beide wagens liepen lichte schade op. Geboren: Hendrika, d.v. M. H. Berk hof en E. Ploeg; Cornelia N., d.v. H. C. J. v.d. Berg en G. Valkenburg; Bianca A., d.v. W. Idzerda en D. J. Wagensveld. Overleden: Johan Klomp, 68 jr., e.v. P. v.d. Brink; Jan Hazeleger, 88 jr. VEENENDAAL. De Christelijke Plattelandsvrouwenbond in Veenendaal houdt op donderdag 13 april zijn pe riodieke bijeenkomst in de bovenzaal van hotel „De Korenbeurs". Tijdens de vergadering zal mej. M. G. Legeland uit Zwartsluis een de monstratie van artikelen van de Buis- manfabrieken geven. VEENENDAAL De heer H. L. H. B. uit Ede reed donderdagavond over de Industrielaan in de richting van de Wa- geningselaan. Bij de kruising met de Ambachtstraat gaf hij geen voorrang aan een auto bestuurd door de heer M. B. van W., die van rechts kwam. Beide auto's werden zwaar bescha digd. De auto waarin de heer B. reed was eigendom van de heer V. uit Ede. Omdat deze wagen niet was verzekerd werd hij door de politie in beslag geno men. VEENENDAAL Vandaag is de technische dienst van de PTT klaar ge komen met het leggen van een nieuwe telefoonkabel in de Hoofdstraat. Tot woensdag j.l. lag daar nog een oude Duitse kabel uit de tweede wereld-oor log, die op verschillende plaatsen man kementen vertoonde. Voordat alle tele foons aan beide kanten van de Hoofd straat zijn aangesloten zullen wel enke le weken verstreken zijn, het zijn na melijk ruim zestig abonnees. Voor de winkelende Veenendalers is het een he le opluchting nu de tegels van het voet pad weer op hun plaats liggen. Woens dag en donderdag kwam het bij het voetverkeer tot ware opstoppingen om dat de trottoirs op verschillende plaat sen volledig waren opengebroken. Maar nu kan men weer rustig de winkels in en uit gaan, zonder bang te zijn te struikelen, met de kinderwagen vast te lopen of vuile schoenen te krijgen. MIST u uw tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur Nederlandse Hervormde Kerk: Oude Kerk 9.30 uur ds. Van Assen berg en 17 uur dr. Graafland; Juliana- kerk 9.30 uur ds. Jongerden en 17 uur ds. Van Assenberg; Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds'. Vroegindeweij en 17 uur kand. Maasland; Sionskerk 19.30 uur dr. Graafland en 17 uur ds. Jonger den; Veeneind 15 uur ds. Van Assen berg; Dijkstraat 15 uur kand. Maas land; Bejaardencentrum 9.30 uur kand. Maasland. Nederlandse Hervormde Kerk: Sola Fide, 10 uur ds. Nijssen (Jeugd dienst) en 17.30 uur ds. Nijssen uit Wageningen. Gereformeerde Kerken Vaartbrug 9.30 en 17 uur ds. Van Enk (HA); Petrakerk 9.30 en 17 uur ds. Ytsma (HA). Gereformeerde Kerk (vryg.) Gebouw OCB 9.30 en 17 uur ds. Pool. Christelijke Gereformeerde Kerken Pniëlkerk Hoofdstraat 9.30 en 17 uur ds. Keuning (HA); Bethelkerk Bea- trixstraat 9.30 en 17 uur ds. Lang broek (HA). Gereformeerde Gemeente: 9.30 en 17 uur: Leesdienst. Gereformeerde Gemeente in Ned. 9.30 en 18.30 uur: Leesdienst. Ned. Protestanten Bond: 10.30 uur ds. D. Oosten uit Utrecht. Leger des Heils 10.00 uur Heiligingssamenkomst en 19.30 uur Verlossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Willibrordkerk 9 en 11 uur H. Mis en 17 uur Lof; Salvatorkerk 8 en 10 uur H. Mis en 17 uur Lof. Jehova's getuigen NW-gebouw 14.30 openbare vergade ring en 15.30 uur Bijbelbespreking Wachttoren. Heden, zaterdag BIOSCOOP Luxortreater, Veenendaal, 19.30 uur: „Beau Geste". Morgen, zondag BIOSCOOP Luxortheater, Veenendaal, 19.30 uur: Geste" en 19.30 uur: „Geheim agent op Malakka". r werkt zacht en zeker bij verstoppingsproblemen WAGENINGEN „Houd je mond, jij krijgt straks het woord", was het vriendelijk verzoek van de tractor bestuurder H. B.'s raadsman toen hij bij het houden van zijn pleidooi door zijn steeds hoofdschuddende cliënt onderbroken werd. De ongeveer 20-jarige uit het Betuw- se Eek en Wiel afkomstige H. B. stond terecht omdat hij op een kruising een fatale verkeersfout had gemaakt door met zijn tractor geen voorrang te verlenen aan een naderende automobiliste. De officier van justitie, mr. R. A. Th. Gevers Deynoot, was van mening dat verdachte bewust voorrang had genomen en dat deze tendens, hoe irrationeel ze ook moge zijn, nu eenmaal vaak merk baar is bij bestuurders van grote, zware of logge voer tuigen. Hij vond het getuigen van een absoluut verkeerde mentaliteit, zei het een ernstig feit te vinden en eiste een geldboete van f 150,— subsidiair vijftien dagen hechtenis en 'n onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden. Verdachte kwam hierop met een hoop bezwaren en het kostte de raadsman de uiterste moeite hem het zwijgen op te leggen om de ver dediging, waar hij per slot van rekening voor was ge komen, zelf te gaan voeren en te voorkomen dat zijn maar steeds niet begrijpende cliënt, die zich duidelijk zeer miskend voelde, zich zelf nog dieper in de put hielp. De raadsman voerde aan dat er bepaalde momenten in het verkeer voorkomen dat de van rechts voorrangregel niet opgaat. Hij wees er op dat iedereen het wel eens mee zal maken dat een tweede weggebruiker zijn voorrangs- recht opgeeft. Om dit te illustreren haalde hij een aantal uitspraken aan van' andere gerechtshoven over soortge lijke zaken en verzocht voor zijn cliënt ontslag van rechts vervolging. De officier van justitie haakte nog even in op het pleidooi en zei dat hij er bij bleef de houding van B. volstrekt fout te vinden. De raadsman vond het toch „waarachtig geen gek idee" dat de dame voorrang zou hebben gegeven aan de tractor, waarna de kantonrechter, mr. A. C. v.d. Brand zijn vonnis uitsprak. Hij zei te kun nen aannemen dat er een vergissing in het spel was ge weest, maar dat er anderzijds ook niet voldoende aanwij zingen aanwezig waren om aan te nemen dat de tegenpar tij afstand had genomen van 't voorrangsrecht. Hij wilde daarom geen ontzegging van de rijbevoegdheid opleggen en bleef bij 'n geldboete van f 250,bij niet betalen vijf entwintig dagen hechtenis. De 53-jarige Arnhemse autobusonder nemer H. G. A. W. had een van zijn chauffeurs in een bus met gebreken laten rijden en moest nu de kanton rechter komen vertellen waarom hij dat gedaan had. Verdachte zei het allemaal niet te begrijpen omdat zijn materieel regelma tig gekeurd wordt en bovendien de ver- keersinspectie pas drie weken daar voor op bezoek was geweest. Ook de uit Didam afkomstige chauffeur R. (41) die in de bus gereden had en nu als getuige optrad wist niets van de man kementen af en zei er geen last van ondervonden te hebben toen hij van Arnhem' naar Ede op weg was. De raadsman leek het toch noodzakelijk om eens na te gaan waar het mankement, een niet actieve rem, dan wel vandaan kwam. De kantonrechter besloot hierop de zaak aan te houden ondanks de te genwerpingen van de officier die dit nog al gezocht vond. I. Z., 31 jaar oud en inwoner van Amerongen was in het dorpje Eist bin nen de gemeente Rhenen een file gaan passeren waardoor hij het een tegen ligger wat moeilijk maakte. Verdach te zei de kantonrechter toen deze \yoeg waarom hij dat dan wel gedaan had, dat hij er weinig aan toe te voegen had en dat hij zich nauwelijks kon voorstellen dat hij ook maar iemand in gevaar had gebracht. Kantonrechter: „Hebt u wel ingehaald?" Verdachte: „Dat doe ik de hele dag". Na deze scherpzinnige dialoog verscheen de rijkspolitieman S. (51) op het toneel om als verbalisant in de zaak te getui gen. Verdachte wilde van hem weten of hij zich werkelijk niet het nummer van de wagen vergist had, waarop de ze anttvoordde dat een vergissing ab soluut uitgesloten was. De kantonrechter wilde toen wel eens weten welke kleur de wagen had, het- LEERSUM „Ik ben ge slaagd", Ria. De ouders van Ria van Vulpen te Leersum ontvingen gisterochtend dit telegram uit Mia mi. Het klonk de familie Van Vui- pen als muziek in de oren, „Ja", zegt mevrouw Van Vulpen, „we waren er bijna van overtuigd dat Ria zou slagen, want als ze iets on derneemt, dan brengt ze het tot een goed einde. Toen onze dochter de lagere school verliet, kreeg ze van de hoofdonderwijzer het advies om maar naar de huishoudschool te gaan. Dat advies werd opgevolgd en Ria slaagde met lof. Ria wilde echter meer. Ze ging naar de U.L.O en ook dit diploma werd vlot gehaald. Vooral de talen waren haar sterke vakken. Nu, op 22-jarige leeftijd is ze ste wardess bij de Pan American Ar- ways. Ria is eigenlijk altijd een meisje geweest met pit. Ze wist wat ze wilde. Op hotel „de Donderberg" is ze voor het eerst in aanraking geko men met het hotelvak. Vooral de omgang met mensen boeide haar. Na een eerste kennismaking met het hotelleven, werd ze receptioniste in Zeist. Ria wilde echter graag naar het buitenland. Ze solliciteerde bij Silverline Tours in Engeland. Door dit reisbureau werd ze als gast vrouw aangesteld aan de Costa Bra- va in Spanje. Hier heeft ze enorm veel ervaring opgedaan. Vooral de Spaanse taal kreeg ze goed onder de knie. Na het seizoen kwam ze weer terug uit Spanje. Ria wilde weer eens iets anders. Vorig jaar zou ze op een boot als gastvrouw op treden. Op dezelfde dag dat de boot zou vertrekken, kreeg Leersumse Ria weer een telefoontje van Silver line Tours. „Kom, s.v.p. onmiddel lijk naar Zwitserland". Men had zul ke goede ervaringen met haar, dat men haar graag terugzag. Ria werd ontheven van haar contract bij de rederij en ze vertrok dezelfde dag nog naar Luzern in Zwitserland. „Ja", zegt mevrouw Van Vulpen, „hier is het eigenlijk begonnen. Ria zag een advertentie staan in een Zwitserse krant, waarin stewardes sen gevraagd werden bij de Pan American Airways. De ondernemende wereldreizig ster uit Leer§um solliciteerde en na een zware test werd ze als enige aangenomen. Ze ging naar Amerika, voor de stewardess-opleiding. In Mi ami kreeg ze een eigen flatje, maar van lekker zonnen en vakantie-hou den kwam niets, want er moest hard worden gewerkt. De opleiding duurde vijf weken en dan wordt er van de meisjes heel wat gevergd. „Ria is echter een doorzetter, dus ze werkte er zich moedig doorheen. Ze heeft reeds verschillende proef vluchten gemaakt. Helaas niet naar Amsterdam, want dan waren we beslist naar haar toegegaan. Geluk kig is de route van Ria nu zodanig geworden, dat ze naast vluchten in Amerika en Afrika ook op de Euro pese trajecten komt. Als ze in de buurt komt gaan we beslist naar haar toe," zegt de trotse moeder. „Ja, mijn man gaat dan ook mee, hoor. Eerst wilde hij niets weten van de ondernemingslust van zijn dochter, maar nu ze dit door eigen initiatief en eigen doorzettingsver mogen heeft bereikt, is hij maar wat trots." Niet alleen de ouders van Ria zijn trots op hun dochter. In Leersum is Ria een meisje, dat altijd veel be langstelling toonde voor de mensen. Ze was een enthousiast turnster van HDS en ze zou hierin ook beslist iets bereikt hebben, als ze er mee was doorgegaan. Ondanks de vele buitenlandse reizen, ondanks de suc cessen die Ria al op zo jonge leef tijd heeft bereikt zal ze voor de Leersumers gewoon Ria blijven. Iets wat onze stewardess niet anders zou willen. geen verbalisant zei zich niet te her inneren, waarna hij de verdachte toe voegde: „Ik blijf er bij dat het uw wa gen was en uw nummer". Getuige twee, eveneens rijkspolitieman, A. K. (47) verklaarde hetzelfde als zijn col lega hetgeen moeilijk anders kon om dat ze immers onder rede stonden, sa men het feit hadden geconstateerd, on geveer tien maanden geleden, samen hadden geverbaliseerd en bovendien sa men naar de rechtzitting waren geko men. De officier van justitie kon zich voorstellen dat men zich verkijkt op de lengte van een file, maar bracht ook de mogelijkheid te berde dat in voegen onmogelijk was geweest door dat de wagens bijvoorbeeld, in strijd met de wegenverkeerswet, te dicht bij elkaar hadden gereden. Toch vond hij zekere elementen van twijfel in de zaak aanwezig en wilde daarom in zijn eis niet verder gaan dan 100 of tien dagen, met welk bedrag de kan tonrechter zich kon verenigin. Ook verantwoording voor zijn daden moest de 29-jarige elektro-technicus J. P. uit Maassluis afleggen. De techni cus had wat te veel van de techniek geproefd en de maximum snelheid op de Arnhemseweg te Ede wat kilometer tjes overschreden. De kantonrechter wees er op dat het al de vierde keer was dat hij een dergelijke overtreding maakte en voegde hem toe: „U trekt zich kennelijk niets van de maximum snelheid aan. U praat er over als of het heel gewoon is dat u de wet over treedt". De officier wilde er toch wel rekening mee houden dat die vier keer verstrooid waren over een ruim aan tal jaren en eist? 75 of zeven dagen, bij nader inzien vond hij dat toch wel wat erg laag en maakte er ƒ90 of ne gen van. De kantonrechter week niet af van dit bedrag en gaf de Maassluize- naar de waarschuwing dat de volgen de keer aan het rijbewijs gedacht zou worden. „Het moet nu maar eens uit zijn". De Edse koopman W. van B. had, ook in Ede, waar hij op de Stations weg, onenigheid gehad met zijn gas pedaal. Tegen de verdachte die de hoogst toegestane snelheid ter plaatse met niet minder dan 100 pet had op gevoerd eiste de officier 150 of vijf tien dagen en zei een voorwaardelijke ontzegging echt wel nodig te vinden. Hij maakte er drie maanden van met een proeftijd van twee jaar. De 25-jarige koopman bracht hier te genin dat hij liever geen ontzegging had, waarop de kantonrechter hem met enige felheid mededeelde: „Nee, u had liever helemaal geen straf, maar het is juist de bedoeling om die wel te ADVERTENTIE vanaf 26 POSTBUS 39 - HILVERSUM geven aan mensen die zich van de wet niets aantrekken". Hij vond het voor val zeer ernstig en vonniste met een onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee maanden „dat vind ik op zijn plaats" en een geldboete van ƒ100 of tien da gen. De veroordeelde tekende tegen het vonnis hoger beroep aan. In Otterlo te hard gereden had de technisch hoofdambtenaar bij de Hei- demij. te Arnhem, de 39-jarige H. J. H. Verdachte zei graag op het schikkings voorstel te zijn ingegaan, maar, zo verontschuldigde hij zich, ik was juist die tijd op vakantie. De kantonrechter wilde ondanks deze verklaring toch wel horen waarom H. geen rekening had gehouden met de maximum snelheid. Verdachte antwoordde dat hij natuur lijk niet steeds op zijn teller keek, het geen door de kantonrechter met: „Na tuurlijk? Dat is onnatuurlijk" werd ag- gedaan. De officier eiste ƒ60 of zes dagen. De kantonrechter maakte er ƒ55 of vijf dagen van. De 22-jarige Veenendaalse verkoper H. van S. was op de weg geslipt en tegen een hek aangereden. Bovendien had hij aan de achterkant van zijn wjj- gen een nagenoeg gladde achterband. Verdachte zei de wagen vrij weinig te gebruiken en dat de gladde band die van het reservewiel was die de dag te voren, toen zijn vrouw een lekke band kreeg, er op was gezet. De officier van justitie kon wel in het excuus komen van de gladde band en wilde dat dan ook wel minder aan rekenen. Voor beide feiten eiste hij ƒ50 of vijf dagen, de kantonrechter vonniste dezelfde bedragen en onttrek king aan het verkeer van de inmiddels in beslag genomen gladde band. Mejufrouw W. van D. stond voor de halte omdat ze van de rijbaan was ge raakt en in een sloot terecht gekomen. Verdachte een 42-jarige maatschappe lijk werkster uit het Noordhollandse Huizen vertelde dat ze het allemaal niet had zien aankomen en ze zei, ver moedelijk in de drift van haar roeping eigenlijk erg blij te zijn geweest dat er geen tegenliggers op de weg waren waardoor alles nog tamelijk goed afge lopen was De officier wilde weten hoe lang de juffrouw al achter het stuur zat, waar op hij te horen kreeg: „Sinds decem ber 1965". In zijn requisitoir conclu deerde hij dat verdachte nog geen strafregister heeft, maar dat ze dan ook nog maar een zeer korte weg-ear- rière achter de rug had. Hij weet het ongeval aan een tekort aan routine en eiste 75 of zeven dagen, waarmee de kantonrechter zich kon verenigen. O RHENEN. Burgemeester en wet houders van Rhenen, maken bekend, dat het jachtrecht op de gemeentelij ke weilanden in de Achterbergse Meent, groot circa 210 ha, ingaande 1 juli 1967 weer voor zes jaar zal wor den verhuurd, volgens door hen vast gestelde voorwaarden, welke ter ge meente-secretarie, afdeling financiën, verkrijgbaar zijn. Inschrijvingsbrieven moeten voor 4 mei a.s. in gesloten omslag worden ingediend bij de burgemeester. Rhenen, 4 april 1967. B. en W. voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgem., L. Bosch v. Ro senthal. De 20-jarige bijrijder L. H. O .uit Apeldoorn had in een zware vrachtwa gen met oplegger gereden zonder hier voor een rijbewijs te bezitten. Voor verdachte het woord kreeg wilde de kantonrechter weten waarom hij niet op de vorige zitting was gekomen waar hij ook voor uitgenodigd was. O. antwoordde dat zijn vrouw die zelfde dag een bevalling moest „afleg gen" en dat hij daardoor niet weg kon. „Is het allemaal goed afgelopen" vroeg de officier hem. „Ja, allemaal goed af gelopen". „Dat is fijn" glimlachte de officier vriendelijk. Verdachte vertelde hierop dat ze met de wagen een lange reis achter de hadden en dat de chauffeur zeer ver moeid was. Toen hij op de weg begon te slingeren besloot hij het stuur van hem over te nemen omdat ze niet kon den stoppen in verband met een order van hun baas op een bepaald uur in de „thuishaven" terug te zijn. „We waren toen pas bij Veenendaal en moesten nog door naar Apeldoorn". Even later werd de toen al chauffe- «ende bijrijder door een patrouille van e verkeerspolitie aangehouden en zo zei hij: „Toen viel ik door de mand". Op een vraag van de officier zei hij inmiddels in het bezit te zijn gekomen van een rijbewijs maar voor personen wagens. De kantonrechter wilde dat wel eens zien, maar verdachte had het rose papiertje thuis liggen waardoor dat tot de onmogelijkheden behoorde. „En moeten wij dat dan toch maar ge loven", vroeg de kantonrechter. Ver dachte vertelde dat al bij al de hele onderneming niet zo gevaarlijk was ge weest, omdat hij al sinds zijn veertien de jaar bijrijder was. Op de vraag of hij wel eens eerder had gereden zei hij aarzelend maar eerlijk dat dat wel het geval was, het geen de kantonrechter deed uitbarsten: „Dus u hebt al jaren de wet aan uw laars gelapt". „Zo zou ik het niet willen stellen", zei O. te goeder trouw en de kanton rechter: „Nee, maar ik wel". De of ficier noemde het geval op zich vrij ernstig en vond dat hij, hoewel hij re kening hield met de order van de baas, 100 of tien dagen moest eisen. De kantonrechter vonniste met hetzelfde bedrag: f 100 subsidiair tien dagen hechtenis.

De Vallei | 1967 | | pagina 3