Henk Scholte bracht Schrauwen de eerste nederlaag toe f.300.000 f300.000 DVSA kan degradatiegevaar met een zege grotendeels afwenden Toenemende spanning in top eerste en tweede divisie Russische Babanina te snel voor Betty Heukels Spanning in Hoofdklasse na derde ronde sterk gestegén f.300.000 Jan Janssen tweede in laatste etappe Nederlandse meisjes in halve finales Steun om hippische afvaardiging te realiseren Kuypers en Portisch speelden remise Toos Beumer naar Amerika vertrokken Belgische renners voor doping gestraft Spannende „derby" tussen DSA-jeugd en jongensclub Samuel Geen goede melding in sporttoto Nationale titelstrijd 1500 meter in Dieren Elftallen voor morgen Vijf spelers van v.v. Musketiers in zaterdagselectie 40 paarden starten in Grand National F.C. Den Bosch en Wilhelmina hebben fusieplannen NEC zet Buiatovic buitenspel Europees kampioenschap 47/2 Candia zou - bij winst op SVF - DVSA dienst bewijzen Om persoonlijke damtitel Niet gemakkelijk vang en win! aan prijzen in Esso- tijgerjacht Eerste nederlaag vang en win! aan prijzen in Esso- tijgerjacht Ronde van België vang en win! aan prijzen in Esso- tijgerjacht SVF-Candia '66 Eerste divisie Tweede divisie DVSA-Vreeswijk EMS-Veenendaal OENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN HET VERKEER ZATERDAG 8 APRIL 1967 „Hy lag los", mopperde Scholte, ter wijl hy naar zyn stoel liep. De Eind- hovenaar was er vast van overtuigd, dat het herhaalde „touché" van de ar biter na zyn 242e carambole een on juiste beslissing was geweest. Dat Scholte daarna de losse piqué miste en er dus een eind kwam aan zyn op mars naar de 400, was geheel eigen schuld, maar daarover praatte de nydi- ge biljartcrack niet meer. Misschien was de gedwongen onder breking wel goed voor Scholte, die in deze serie ln zyn tweede beurt - hy had van acquit gepoedeld - wel sterk, maar niet overtuigend had staan spelen. Het ging allemaal te geforceerd. Herhaal delijk moest de door Vul tink onttroonde kaderkampioen zyn toevlucht zoeken tot noodoplossingen, die vaardig werden gevonden, maar veel van zyn concen tratie vergden. Voortdurend parelden dan ook dikke zweetdruppels op het voorhoofd van de zwoegende kadrist, die niet met een ge rust hart aan de partij was begonnen. Want zijn tegenstander was de Span jaard José Galvez, die in de afgelopen jaren vaak een onoverkomelijke hinder nis voor de Eindhovenaar is geweest. Daarom speelde Scholte zo gedwongen. Hy moest de Spanjaard, die in zijn eer ste beurt slechts drie punten had ge maakt, een grote serie voor de neus schotelen, wilde hy zyn kansen op deze Europese titel behouden. Dat laatste gold trouwens ook voor Galvez, die eveneens al een nederlaag had geleden. Toen Scholte aan zijn opmars bezig was, zat de Spanjaard nerveus op zijn stoel heen en weer te schuiven, rekte de hals om nauwlettend toe te zien of de ballen inderdaad steeds in de door de kadristen begeerde k cheval-positie lagen en schoot als een hongerig dier toe toen Scholte miste. Hy kreeg de ballen op een presenteerblaadje, maar scoorde slechts twee punten. Galvez was uitge schakeld. Want Scholte, die een dank baar gebruik had gemaakt van de toe gestane pauze van drie minuten om zich wat op te frissen, kwam als herboren aan de tafel terug en maakte met 158 de party uit. De Spanjaard had nog de nastoot, vocht voor de remise, die beiden zouden uitschakelen, maar st randde na 125. Galvez is dus verder •en figurant. De hoofdrollen bleven in handen van Schrauwen, Vultink en Marty, die allen hun partijen in de vyfde ronde tot een goed einde brachten. Dat ging niet ge heel zonder strubbelingen. Schrauwen had tegen Stenzei vier beurten nodig, Vultink tegen Goyret zelfs acht. De Aaltenaar speelde in het begin van deze party zo slecht, liet zulke eenvoudige stootjes onbenut, dat men een onpret tige verrassing begon te vrezen. Tot onze nationale kampioen in de achtste beurt weer knap begon te caramboleren en toen in een ruk de ontbrekende 315 punten scoorde. Dat Goyret nog mocht nastoten was van geen enkel belang, want deze Fransman blijft heel erg on der de maat. Ook Marty had het even moeilijk. De Parijzenaar leek van acquit naar een nieuwe topprestatie te steven tot hij na 388 een zeer simpel snijstootje te dun aanspeelde en miste. Spielmann begon traag, maar met een zekere hand aan een rondwandeling. En hoe hoger de •core van de Duitser steeg, hoe onge ruster Marty zich begon te voelen. Na Scholte: toevlucht tot noodoplossin gen. ADVERTENTIE 180 had Spielmann zyn krachten echter opgebruikt, hetgeen duideiyk bleek toen Marty twee beurten verder finishte en de Dusseldorper nog byna de helft (400-201) achterbleef. Henk Scholte was ook 's avonds de centrale figuur door een prachtige overwinning in acht beurten op Ton- ny Schrauwen, die dus zijn eerste ne derlaag leed. Het werd een gevecht tussen de knokker Scholte en de men taal inderdaad zwakke Schrauwen, die geen schaduw meer was van de rappe en elegante caramboleur van de twee de en derde ronde toen hij tot twee maal toe een serie van 400 maakte. De Eindhovenaar, evenals tegen Gal vez strijdend voor zijn laatste kans, bracht het zelfvertrouwen van de Belg in de tweede beurt al aan het wanke len met een serie van 98. Toen Schol te, nadat Schrauwen uit een ideale po sitie slechts 21 punten had kunnen peu ren, vervolgens een serie van 197 maakte, die afbrak omdat de Eindho venaar bij een massé met zijn mouw de derde bal toucheerde, was het ver weer van de Vlaming praktisch gebro ken. Nog eenmaal trachtte Schrauwen terug te komen, maar verder dan 90 caramboles, vaak moeizaam gescoord, bracht hij het niet. Met carotte hield Schrauwen nu de partij nog een paar beurten gaande tot Scholte ook bij na op van nervositeit blijkens zijn gri massen tijdens het spel in de acht ste beurt met een serie van 41 het eerst aan de finish was. Schrauwen, die in de nastoot 273 caramboles moest maken om een remise te forceren, stapte lijkbleek en met knikkende knie- en naar de tafel. Zorgvuldig legde de Belg aan, maar hij miste. Zeker met tien centimeter verschil ging zijn speel bal langs de derde. Vultink boekte gisteren tegen Stenzei zijn tweede zege. Na eerst van de Frans man Goyret te hebben gewonnen maak te hij tegen de Oostenrijker, die niet verder dan 22 caramboles kwam, de partij in drie beurten uit. ADVERTENTIE BRUSSEL De Belgische wielrenner Frans Melckenbeeck heeft de vierde en laatste etappe van de Ronde van België gewonnen. De Italiaan Carmine Prezio- si heeft de leiding in het algemeen klas sement behouden. Melckenbeeck legde de 206 km van- Gentbrugge naar Brussel af in 5.43.30, te verminderen met 30 seconden bonifi catie. Tweede werd Jan Janssen in de zelfde tyd, maar met 15 seconden bonifi catie. In dezelfde tyd eindigden 3. Rik van Looy, België; 4. Willy Bockland, België: 5. Emile Coppens, België; 6. Ludo van Dromme, België; 7. Herman van Sprin- gel, België; 8. Georges van den Berghe, België; 9. Michael Wright, Engeland en 10. Jog Huysmans, België. De Nederlander Ottenbros is in de laatste etappe uitgevallen. De Nederlan der Leyten eindigde op de elfde plaats in deze etappe en Arie den Hartog op de dertigste. Beiden eihdigden in dezelfde tyd als de winnaar. De top van het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Carmine Prezio- si, Italië 21.35.10; 2. Herman van Sprin- gel, België, op 2seconden; 3. Jan Jans sen, Nederland, op 43 seconden; 4. Jos Huysmans, België, op 44; 5. Emile Cop pens, België, op 45; 6. Jan Nolmans, Bel gië, op 47; 7. Ludo van Dromme, België, op 1.00; 8. Martin Vandenbosche, Bel gië, op 1.05; 9. Arie den Hartog, Neder land, op 1.07; 10. Rik van Looy, België, op 1.20. SAN JUAN De Nederlandse ten nisspeelsters Betty Stöve en Trudy Groenman hebben in het internationa le toernooi te San Juan op Porto Rico de halve finales bereikt van het da mes-dubbelspel door een overwinning met 6-1, 6-4 op de Mexicaanse combi natie Helena Subirats-Gongora. Tonny Schrauwen: eerste nederlaag.... O DEN HAAG De Stichting Paarden sport Eendracht is van plan een fonds te stichten, waarmee een Nederlandse hippische afvaardiging naar de Olym pische Spelen van 1968 in Mexico kan worden gerealiseerd. De Stichting stelt aan alle organisatoren van concoursen hippique in Nederland voor, het komen de seizoen de entreeprijzen met 25 cent te verhogen. De zo verkregen gelden kunnen een belangrijke bijdrage tot een Nederlandse afvaardiging, gezien de re sultaten op Europese en wereldkam pioenschappen alleszins verantwoord, vormen. ADVERTENTIE HALLE Vrijdag is in Halle de af gebroken partij uit de zeventiende ron de van het zoneschaaktoernooi tussen onze landgenoot Frans Kuijpers en de Hongaar Portisch in remise geëndigd. Portisch heeft hierdoor alleen de lei ding genomen met 14 pnt. De Tsjech Hort bezet de tweede plaats met 13 Vst pnt. VEENENDAAL Het voetbalprogramma voor de zon dagclubs vertoont slechts drie clubs uit onze omgeving, wel ke morgen in het veld komen. Het Rhenense Candia '66 gaat op bezoek by de drager van de rode lantaarn in de 4e klasse H, SVF. DVSA blyft tegen degradatie stryden en ontvangt op de Burgwal de club van Vreeswyk, terwijl Vee- nendaal op bezoek gaat bjj het Bunnikse EMS, waarvan ln Yeenendaal enkele weken geleden werd gewonnen. In de 2e klasse B van de afdeling Utrecht staan slechts twee ont moetingen op het programma: DSO (U)St.-Maarten en Ri- vierwykersMal. Muda. Het Veenendaalse Unitas heeft een vrye dag en is door het gelyke spel van vorige week tegen Odin veilig voor degradatie. In de 3e klasse B worden dit weekend geen wedstrijden gespeeld. Het Rhenense Candia '66 kan DVSA uit Amerongen een grote dienst bewij zen door hekkesluiter SVF morgen op het terrein in Cothen een nederlaag toe te brengen, waardoor de Amerongers vrijwel zeker in de 4e klasse blijven spelen. Wij achten de Rhenenaren be- APELDOORN De competitie gaat zondag weer op volle kracht draaien, maar waarschijnlijk zal het program ma weinig veranderingen gaan opleve ren In de stand op de ranglyst Alax zal zich door Telstar zeker niet de kaas van het brood laten eten en dat zou wel eens kunnen inhouden, dat laatstgenoemde zijn voorsprong van twee punten op Elinkwijk verloren ziet gaan. De Utrechters zijn namelijk al in zeven wedstrijden ongeslagen geble ven en we zien ze ervoor aan ook PSV zondag een of beide punten afhandig te maken. De wedstrijd tegen GVAV mag Fey- enoord niet te veel moeiiykheden ople veren, al maken de Rotterdammers de laatste tijd ook een niet al te beste in druk. ADO blijft volgen door een over winning op DOS en Sparta behoeft niet bevreesd te zijn voor een nederlaag te gen FC Twente. Voor Willem II is er waarschyniyk geen mogelijkheid zyn positie te verbeteren in de ontmoeting met Xerxes. Voor de overige wedstrij den verwachten we de volgende resul taten: Fortuna '54 - Go Ahead 2, NAC- Sittardia 3 en DWS-MVV 1. LENINGRAD Betty Heukels kon vrydag, op de laatste dag van de in ternationale zwemwedstrijden in Le ningrad, op haar favoriete afstand, de 400 m wisselslag, de Russische Svetla- na Babanina, die tijdens de Olympi sche Spelen in Tokio op de schoolslag een bronzen medaille won, niet de baas. In de laatste meters werd de Europese kampioene en recordhoudster op deze afstand door de 24-jarige zwemster uit Tasjkent geklopt. De enige Nederlandse overwinning werd vrijdag behaald op de 4 x 100 m wisselslag dames. Cobi Sikkens, Klenie Bimolt, Ada Kok en Nel Bos zorgden voor deze zege, waarbij een Russisch legerteam met slechts 0,4 seconde verschil werd verslagen. Ada Kok, wereldrecordhoudster op de 100 en 200 m vlinderslag, had het groot ste aandeel in deze overwinning. Zij slaagde erin met haar honderd meter de achterstand op de Russen van zes tot één seconde terug te brengen waarna Nel Bos als laatste van het kwartet de zege veilig stelde. De per soonlijke tijden van de vier meisjes waren: Cobi Sikkens 1.11.0 (rugslag), Klenie Bimolt 1.12. (schoolslag), Ada Kok 1.07.0 (vlinderslag) en Nel Bos 1.03.5 (vrije slag). Tamara Sosnova, het 17-jarige school meisje uit Moskou, behaalde haar der de overwinning in de vijfdaagse van Leningrad. Met haar tijd van 10 min. 4,7 seconde verbeterde zij op de 800 m vrije slag bovendien het Russische record, dat reeds met 10.11.4 op haar naam stond. Yvonne van Kuilenburg leverde een hevig gevecht met de Frangaise Dominique Mollier om de tweede plaats. Yvonne had lange tijd een voorsprong op het Franse zwem- stertje, maar na 600 meter moest zij de Frangaise voor laten gaan, die 10 min. 16 sec. voor zich liet noteren. Yvonne van Kuilenburg leverde met haar tijd van 10.19.0 echter een fraaie prestatie, want zij bleef slechts 2,2 se conde onder het Nederlandse record, dat met 10.16.8 op naam van Ada Kok staat. Bij de heren vestigde de 15-jarige Peter Lazar op de 400 m wisselslag 'n nieuw Hongaars jeugdrecord met zijn tijd van 5.02.2, waarmee hij slechts 1,8 seconde langzamer was dan de Rus André Dunavev, die dit nummer op zijn naam bracht. De 22-jarige Moskouse student en Europees recordhouder op de 800 men 1500 m vrije slag, Semyon Belitz-Gei- man, won de laatste wedstrijd van het toernooi, de 1500 m vrije slag, in 17.14.7. Met deze tijd bleef hij ruim schoots boven zijn Europese record (16.58.5), dat hij verleden jaar in Utrecht vestigde. De uitslag luidt: 1. Svetlana Babanina (Rusl.) 5.34.1; 2. Betty Heukels (Ned.) 5.36,4; 3. Judith Turoczi (Hong.) 5.37.5; 4. Larisa Zakha- rova (Rusl.) 5.39.5; 5. Ludmilla Khasie- va (Rusl.) 5.40.1; 6. Marta Egervari (Hong.) 5.40.9; 7. Daniele Dorleans (Fr.) 5.45.3; 8. Galina Geraskina (Rusl.) 5.54.7. De verdere uitslagen waren Dames: 800 m vrye slag: 1. Tamara Sosnova (Rusl.) 10.04,7; 2. Dominique Mollier (Fr.) 10.16,0; 3. Yvonne van Kuilenburg (Ned.) 10.19,0; 4. Natalia Mikhailova (Rusl.) 10.29,4; 5. Lubov Frolova (Rusl.) 10.47,8; 7. Ma ria Komisarek (Polen) 10.49,0; 8. Lud- mila Shikh (Rusl.) 10.53,6. 4 x 100 meter wisselslag: 1. Nederland (Coby Sikkens, Klenie Bi- molt, Ada Kok en Nel Bos) 4.43,5; 2. Russische legerteam 4.43.9; 3. Dynamo (Rusl.) 4.49,2; 4. Frankryk 4.51,5; 5. Zweden 4.54,2. Heren 400 m wisselslag: 1. Andrei Dunayev (Rusl.) 5.00.4; 2. Pe ter Lazar (Hong.) 5.02,2; 3. Alexander Betty Heukels: net niet snel genoeg.... O Loakimidi (Rusl.) 5.02,8; 4. Alexander Novosselov (Rusl.) 5.02,8: 5. Alexander Danilov (Rusl.) 5.03,0; 6. Boris Gavrilov (Rusl.) 5.04,0; 7. Leonid Kritkov (Rusl.) 5.09,4; 8. Garik Chekhikian (Rusl.) 5.09,4. 1500 m vrye slag: 1. Semjon Belitz-Geiman (Rusl.) 17.14,7; 2. Frangois Luyce (Fr.) 17.21,0; 3. Vla dimir Skroznikov (Rusl.) 17.23,8; 4. Vladimir Bure (Rusl.) 17.34,8; 5. Chris tian Langer (Polen) 18.03,5; 6. Alexis Svetonissov (Rusl.) 18.09,4; 7. Laszlo Chaveci (Hong.) 18.15,1; 9. Victor Chmelov (Rusl.) 18.31,0. 4 x 100 m wisselslag: 1. Russische legerteam 4.06,7; 2. Bure- vestinlk (Rusl.) 4.09,9; 3. Dynamo (Rusl.) 4.10,1; 4. Trud (Rusl.) 4.12,5; 5. Lokomotive (Rusl.) 4.14,6; 6. Zweden 4.15,5; 7. Hongarije 4.16,4; 8. Frankrijk 4.20,9. DEN HAAG De Zaandykse zwem ster Toos Beumer is vrijdagmiddag van Schiphol naar Santa Clara in Amerika vertrokken, waar zij een jaar lang onder leiding van de bekende Amerikaanse trainer George Haines zal oefenen. Toos Beumer, die qua aanleg een geweldige sprintster is, is jarenlang gehandicapt geweest door zeermoeihjke trainings omstandigheden. tijdens de Europese zwemkampioenschappen in Utrecht was zy by de Nederlandse afgevaardiging de beste vrijeslag-zwemster op de 100 m. Door haar trainingsstage in de Ver. Sta ten zal zy niet kunnen deelnemen aan de Nederlandse kampioenschappen, die van 1 t/m 6 augustus in Groningen wor den gehouden. ANTWERPEN Frans Aerenhouts en Roger De Coninck, twee Belgische wielrenners, die ervan beschuldigd wa ren doping te hebben gebruikt, zyn vrij dag in Antwerpen door een correctionele rechtbank veroordeeld tot boetes van respectieveiyk 3.00 en 1500 gld. Boven dien mogen zy tien dagen niet aan wed- strijden deelnemen. NEC heeft de laatste tijd een terug lopende vorm getoond, waardoor Vo- lendam de mogelijkheid kreeg zich naast de Nijmeegse ploeg te werken. Zondag krygt het weer een uiterst moeilijke dag, want Holland Sport, dat slechts drie punten achterstand heeft, komt op bezoek en zal natuurlijk alles in het werk stellen om de achterstand tot één punte terug te brengen. Het zou ons niet verbazen als het daarin slaagt. Voor Volendam wordt het ook geen eenvoudige opgave, maar toch verwachten we tegen Vitesse een over winning. SC Cambuur, dat er relatief nog iets beter voor staat dan Holland Sport, moet tegen DHC '66 zonder veel moei te de volle winst kunnen veroveren en Eindhoven moet tegen SC Drente bei de punten in de wacht kunnen slepen. Moeilijker krijgt FC Den Bosch het in de Zaanse klei tegen FC Zaanstreek. Voor de Graafschap, dat nog steeds in ernstig degradatiegevaar verkeert, levert de ontmoeting met SVV mis schien mogelijkheden voor positieverbe tering op. Onze verdere verwachtingen: Blauw Wit - RBC 1, Heracles - RCH 1, Velox - Alkmaar 3 en DFC - De Vo- lewijckers 1. In de tweede divisie is de strijd om de bezetting van de op promotierechtge- vende plaatsen nog in volle hevigheid aan de gang. Haarlem is daarbij met een relatieve voorsprong van vijf pun ten nauwelijks betrokken en zal zon dag tegen Wilhelmina vermoedelijk geen steek laten vallen. FC VVV kan zijn puntentotaal weer verbeteren ten koste van Wageningen, maar of HVC daarin zal slagen in de uitwedstrijd te gen NO AD is nog een grote vraag. Limburgia behoudt zijn goede kansen via een overwinning op Excelsior en van Fortuna VI. mag hetzelfde worden venvacht in de wedtrijd tegen AGOW in Apeldoorn. Roda JC - Hilversum levert de Limburgers waarschijnlijk de volle buit op en Veendam behaalt winst tegen Helmondia. PEC, ook nog altijd volop kanshebber, moet EDO kunnen verslaan. Onze verdere verwachtingen: HDVS - ZFC 3, SC Gooiland - Baro nie 3, Heerenveen - Tubantia 1. slist in staat het Cothense team te ver slaan, maar de thuisclub zal ongetwij feld alles in het werk stellen om de punten in huis te houden om daarmee de laatste kans op lijfsbehoud niet te laten varen. Op de Burgwal vindt er morgen eveneens een interessant duel plaats tussen de thuisclub DVSA en Vreeswijk. Wanneer de Amerongers het tot een overwinning weten te brengen en SVF moet het onderspit delven tegen Can dia, heeft DVSA zich veilig gespeeld voor degradatie. Vreeswijk wist vorige week tegen Amsvorde een gelijk spel uit het vuur te slepen en of dit team tegen DVSA een slechter resultaat be haalt, valt toch wel te betwijfelen. Al les hangt in dit duel af van de tactiek van de thuisclub Veenendaal vorige week ver slagen door VVY en daarmee verder geen kans meer op de titel gaat zondag in Bunnik op bezoek om in het veld te treden tegen EMS. De thuis wedstrijd wisten de Veenendalers met 2-1 te winnen, maar of Veenendaal ook de uitwedstrijd tot een gunstig einde weet te brengen is nog niet geheel ze ker. EMS beschikte op het Salaman der-terrein over een gevaarlijke voor hoede, terwijl ook de EMS-goalie zeer verdienstelijk zijn doel schoon hield. Het is goed mogelijk, dat de Veenen dalers wat ongeintereseerd spelen mede door de tegenvaller van het afge lopen weekend en dan is de zege o.i. voor de thuisclub. RENSWOUDE Maandag a.s. om half acht zal in het jeugdgebouw „Reho- both" te Renswoude een „streekderby" worden gespeeld tussen de jongensclubs D.S.A. en Samuël uit Ederveen. De eer ste ontmoeting tussen beide ploegen werd destijds een overwinning voor het jongensteam uit Renswoude. De Eder- veense jeugd gaat echter vol enthousias me naar Renswoude met het vaste voor nemen zich te revancheren voor de ne derlaag. De Ederveners komen met hun sterkste formatie naar D.S.A. en de sa menstelling van de ploeg is vrijwel be kend. Er zullen wedstrijden worden ge houden in dammen, sjoelen, speerwerpen en behendigheidsspelen. De D.S.A.-ploeg bestaat uit: E. Groeneveld, K. Overeem, T. Wolswinkel, J. Verbeek, G. Gijsbert- sen, J. Pol, G. Veldhuizen, Sj. Overeem, T. Vlastuin, G. van Leeuwen, G. Schim mel, W. Vink, A. Veldhuizen, G, v.d. Veldhuizen, T. Hartog, W. Pater, G. v.d. Broek, H. v.d. Broek, J. Rynders, J. Haar, W. van Mourik en J.Vendel. De jeugdige rivalen zullen maandag onge- twqfeld voor de nodige spanning zorgen in „Rehoboth". EDE De vier koplopers in de A- groep van de Hoofdklasse hebben zich in de derde ronde gehandhaafd. De persoonlijke uitslagen waren J. Peters (DWS)J. v. d. Hoef (DWS) 1-1; A. Jochemsen (DWS)E. Fluit (DWS) 1-1; G. Jonker (EDV)W. Snijders (EDV) 1-1 en K. v.d. Pol (DES)—R. Bakker 2-0. In de B-groep Hoofdklasse heeft J. Crum (DES) zich stevig aan de kop genesteld door een overwinning op E. Jochemse (DWS). Door een prachtige combinatie wist Crum een schijfwinst te behalen. Wel kreeg Jochemsen hem tijdelijk terug, maar moest hem toch weer afstaan. Na een hevige eindstrijd slaagde Crum er in alle remise varian ten te omspelen en een prachtige winst in de wacht te slepen. De verdere uit slagen waren: W. M. v. Luin (EDV) J. B. v. d. Meent (EDV) 1-1 en E. Heerikhuizen (DWS)J. Meerveld (DWS) 1-1. De partij G. J. v. Butselaar (EDV) tegen H. Snijders (BDV) werd wegens ziekte uitgesteld. In de eerste klasse heeft zich nu een kopgroep gevormd van drie deelnemers. W. v. Harten (DES) won zijn achterstallige partij tegen C. Mastenbroek (DES). De verdere uitslagen waren: T. Ver meulen (EDV)G. Stuyvenberg (EDV) 1—1; W. v. Hasten (DES)— J. van Egdom (DES) 2-0; C. Mastenbroek (DES)—B. Hendriksen (DES) 1-1 en H. Heyink (EDV) tegen J. Spelt, (DES) 1-1. In de laatste partij leverde Spelt een zeer goede prestatie door Hey ink een welverdiende remise af te dwin gen. Van Harten, Vermeulen en Hendrik sen hebben in de A-groep de leiding met vier punten uit drie partijen. In de B-groep van de eerste klas moet T. v. d. Meer (DES) zijn eerste plaats nu delen met G. Bloemendaal (DES). Van de Meer kwam in grote moeilijkheden tegen T. Bouw (DES). Laatstgenoemde wist echter niet zijn voordeel voldoende te consolideren om winst te halen en zy deelden dan ook de punten. G. Bloemendaal was goed op dreef tegen D. Verwoerd (EDV) en won verdiend. Verder speelde W. Veldhui zen (DES) tegen J. Hekkers (DES) re mise en M. E. v.d. Brink (DWS) zag kans om G. Paap (EDV) te overmees teren en de volle winst mee naar huis te nemen. In de tweede klas groep A speelden de twee koplopers H. v. Eek (DES) en B. Veenendaal (DES) tegen elkaar. Lang hielden zij het spel in evenwicht, maar in de eindstrijd bleek Van Eek de juiste voortzetting te heb ben gekozen eiste de volle winst op. Hij is nu vrijwel zeker van een finaleplaats. T. v. Voorthuizen (DES) was niet opgewassen tegen het geraffi neerde spel van C. H. v. d. Tol (DWS) en kreeg een nederlaag te incasseren. De partij D. Ligtvoet (DES) tegen G. J. IJzendóorn (EDV) werd reglemen tair door eerstgenoemde gewonnen, we gens het niet opkomen van zijn tegen stander zonder hem hiervan in kennis te hebben gesteld. In de B-groep heb ben C. Adams (DES) en C. Schaafsma (DES) de leiding behouden. Zy speel den remise tegen C. H. Hoppenbrou wer (DWS) en J. Veenendaal (DES). R. Zandsteeg (DES) veroverde twee winstpunten door een overwinning op H. Zwartjes (EDV). In de C-groep speel de J. Burgers (DES) tegen S. Schaafs ma (DES), deze party eindigde in re mise. R. Groters (DWS) verspeelde 'n schijf en later de partij tegen H. Nap (DES). W. v. Beek (EDV) speelt vrij dag tegen C. Weijman. De volgende ronde wordt gespeeld op dinsdag 11 april in „Musica" op de Markt. DEN HAAG De cijfers van sport- tot 40 van het algelopen weekeinde luidden: Aantal deelnemers: 579.780; bruto inleg: f 796.784,40; prij zenbedrag: f 262.938.—. Er waren geen meldingen voor de eerste prijs van f 144.615,90, zodat het bedrag voor 2/3 naar de tweede prijs en voor 1/3 naar de derde prijs ging. Tweede prijs: f 175.292,34 meldin- f 87.646,62 meldingen, bruto f 1.270,-, gen, bruto f 5.155,60. Derde prijs: DEN HAAG De wedstrijden om de nationale zwemtitels op de 1500 meter zullen worden gehouden op zaterdag 29 juli te Dieren. Op deze dag zullen tevens te Dieren de Nederlandse kampioen schappen worden gehouden voor zwem mers en zwemsters in de leeftijdsgroep onder 12 jaar. CANDIA '66 (uit) S.V.F.: doel: M. Kok: achter: Szabang, P. van Baal. J. van Beek en H. v. Walsem; midden: H. Evers en N.N.; voor: J. Eibers, J. ten Braak, G. van Veenendaal en J. Mol. D.V.S.A. (thuis) Vreeswyk: doel. J. Veenhof; achter: J. Buis, J. van Este- rik; midden: J. Bus, G. Breeschoten, E. v. d. Water; voor: C. van Ommeren, G. van Dijk, E. van Viegen, B. van Ommeren en B. Drost. VEENENDAAL (uit) E.M.S.: doel: A. Blankespoor; achter: A. Muller en D. van Dijk; midden: G. v. d. Boven- kamp, KI. Gerritsen en G. Heykamp; voor: Imbosch, K. van Barneveld, C. Gerritsen, J. Henzen en J. Stuyven berg. VEENENDAAL Dinsdag 11 april a.s. zal op het BVC-terrein in Biltho- ven een selectie/oefenwedstrijd wor den gespeeld tussen de geselecteerde spelers van het afdelingszaterdagelftal en -zondagteam. Deze match begint om 19.45 uur. Voor de zondagcombinatie zijn de vol gende spelers geselecteerd: Lelieveld (RK Stormvogels); Sas (MSV '19); Berk (RK Stormvogels), Van Gardingen ('t Gooi), Van Leuve- ren (Amf. Boys), Tinninglo 't Gooi), Nijhuis (EMM), Kok (Maarssen), Ploeg (Bunnik), Verwey (DWSV), Kerkhof (De Meern), Breier (BDC), Miltenburg (DSO (U)), Van Berkel ft Gooi), Beem (Naarden), en Dekker (EMM). Voor de zaterdagselectie zijn dit: Kranenburg (Musketiers), Niekerk, (OSO), Slotboom (Musketiers), Plomp (Montfoort), Kranenburg (Muske- riers), Meyman (Vel. Boys), Hars kamp (Tersch. Boys), Heimgartner (Vel. Boys), Hensen (Musketiers), Poort (OSO), Gerritsen (Terch. Boys), Zweep (VVJ), Lijffijt (Montfoort), Doppenberg (Tersch. Boys), Nieuwenhuis (Posta), en' Hensen (Musketiers). Op de wedstrijddag zullen hieruit de elftallen worden samengesteld. Alle spe lers zullen een hele, c.q. halve wed strijd spelen. Deze oefening is bedoeld als voor bereiding op de deelneming aan het Moorman- en Zaterdagbekertoernooi voor afdelingselftallen, welke dit sei zoen volgens een nieuwe opzet (afval- systeem) zullen worden gespeeld. LIVERPOOL Meer dan vijftig miljoen televisiekijkers in Noord-Ame- rika en Europa kunnen vandaag getui ge zijn van de 124ste Grand National, de bekendste en zwaarste hindernisra ce voor paarden ter wereld. Ruim 40 paarden zullen op Aintree starten voor de 7200 meter lange race met dertig hindernissen. De inzet is beslist de moeite waard: een eerst^ prijs van 170.000 gulden en overige prijzen tot een bedrag van 100.000 gulden. De uitslag van deze race, die onlangs nog in het nieuws was omdat de eige nares de baan wilde verkopen, valt moeilijk te voorspellen. Een aanwijzing zou het feit kunnen zijn, dat de laatste 20 jaar dertien maal de overwinning naar een acht- of negenjarig paard is gegaan. Onder de 40 paarden bevinden zich alle favorieten en ook oudere of jonge re paarden zijn favoriet. De meest genoemde namen zijn die van de win naar van het vorig jaar, Anglo, de ne genjarige Wallach de één jaar oudere Freddie. DEN BOSCH De besturen van FC den Bosch en Wilhelmina hebben vrydag bekend gemaakt, dat zy tot een fusie willen kernen. Daarvoor is een basispro gramma opgesteld, dat aan de Bosche industrie en de gemeente Den Bosch zal worden voorgelegd. Wijzen deze instan ties de eventuele negatieve financiële inbreng van Wilhelmina af, dan blyft de mogelykheid bestaan, dat het bestuur van FC de Bosch de consequenties voor eigen rekening neemt. De beslissing ligt, evenals in 1964, toen de fusie-besprekin gen tussen BW en Wilhelmina vastlie pen, omdat de leden van de tweede- divisieclub bezwaar maakten tegen te rugkeer naar de vierde klasse van de amateurs, bij de leden van Wilhelmina, die op 10 mei a.s. byeenkomen om de nieuwe fusieplannen te bespreken. NIJMEGEN De Nijmeegse eerste divisieclub NEC heeft de Zuidslaviër Buiatovic tot 30 juni, de dag dat zijn contract afloopt, geschorst. De Zuidsla viër stond in de bekerwedstrijd van 2 april tegen NAC als reserve opgesteld, een besluit waarmee hij zich moeilijk kon verenigen. Hij verscheen wel in het Goffert-Stadion, maar weigerde zich om te kleden.

De Vallei | 1967 | | pagina 7