DORPSHUIS, BAD EN GYMNASTIEKLOKAAL IN EEN PROJECT ^3 In september start bouw gymlokaal Kesterense bejaarden hadden gezellige avond Nieuw clubgebouw voor „Snelpost" GLORIEUZE INTOCHT VAN VRC 150 varkens verbrand Aanvaring bij Rijnbrug $550 4079 Bromfietser gewond Opbrengst collecte Flinke schade bij aanrijding Geboortefeest Vlag uit voor marinier Goed resultaat van Kesterense E.H.B.O. Ontspanningsavond opnieuw succes Blikschade na aanrijding Oranjevereniging Kesteren heeft festiviteiten rond Tennisclub in vierde klasse MIST u uw Inbraak in Kesteren Voor f 500,- textiel ontvreemd en kassa geleegd MAANDAG 10 APRIL 1967 V- KESTEREN Tijdens een buiten gewone ledenvergadering van de ver eniging tot oprichting, instandhouding en exploitatie van het Dorpshuis te Kesteren, die vrijdagavond in de be stuurskamer van de veiling is gehou den, zijn de tekeningen getoond van het Dorpshuis, dat hopelijk binnen af zienbare tijd in Kesteren zal worden gebouwd. Het gehele plan werd door de vereniging aanvaard, zodat het be stuur de benodigde subsidies zal gaan aanvragen. Voor de vergadering be stond grote belangstelling. Onder de aanwezigen bevond zich de heer Olt- hof, architect van de Ned. Heidemij., alsmede de heren Neyboer en Ver- heyen namens het ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk werk. Nadat de voorzitter van de vereni ging, burgemeeser D. J. Pott, de ver gadering had geopend en een bijzonder woord van welkom had gesproken tot ADVERTENTIE RHENEN Zaterdagochtend om- «treeks negen uur vond op de Rijn on der de verkeersbrug een aanvaring plaats tussen een tanker en een vracht schip. De schipper van de „Bellona 3", meldde zich op het Rhenense politie bureau met de mededeling, dat hij bij de brug „weggedrukt" was door de schipper van de tanker „Alba". Het schip had onder de waterlijn schade opgelopen. Even later meldde zich ook de schipper van de „Alba". De rijks politie heeft de aanvaring ter behande ling doorgegeven aan de rijkspolitie te water. VEENENDAAL Zaterdagavond omstreeks 7 uur moest een bromfietser zwaar gewond naar het Julianazieken- huis worden overgebracht, omdat hij na een botsing tegen een stilstaande Volkswagen met het hoofd op straat terecht was gekomen. Het ongeluk ge beurde nadat de bestuurder van de Volkswagen, mevrouw N. M. - T. op de weg gekeerd had, met de bedoeling deze aan de overzijde in de park eer- strook te plaatsen. Op het punt waar zij uitkwam na haar draai was geen plaats beschikbaar, waardoor zij ach teruit naar een open plekje reed. Om dat achter haar een auto en de brom fietser de heer Van M. uit Veenen- daal naderde stopte zij. Waarschijn lijk heeft de bromfietser de wagen niet of te laat opgemerkt. De juiste toe dracht is nog niet bekend, omdat Van M. nog niet gehoord kon worden. de heren Olthof, Neyboer en Ver- heyen, stelde hij de architect van de Ned. Heidemij, die de plannen voor het Dorpshuis, instructiebad en gym nastieklokaal heeft ontworpen, in de gelegenheid de plannen uiteen te zet ten en de diverse vragen toe te lichten. Momenteel zijn het Dorpshuis, in structiebad en gymnastieklokaal gepro jecteerd in een complex, dat gebouwd zal worden in de Nedereindsestraat te Kesteren. De drie bouwwerken krijgen een gemeenschappelijke ingang, waar bij de bezoekers van het instructiebad gebruik kunnen maken van de kleed ruimten van het gymnastieklokaal. Het dorpshuis krijgt uiterlijk een grillig ka rakter. Het geheel is echter bijzonder eenvoudig van opzet. Er is gebruik ge maakt van de modernste methodes, die er momenteel op het gebied van ar chitectuur bestaan. Het Dorpshuis krijgt drie zalen voor respectievelijk 30, 50 en 240 perso nen. Daarnaast zijn een drietal les kamers geprojecteerd, die onder an dere gebruikt zullen kunnen worden door de streek-muziekschool. Een enorme foyer en garderobe biedt toegang tot alle appartementen. Het buffet bevindt zich in de ingang en zal tevens gebruikt kunnen worden voor bezoekers van de gymnastiekzaal en het instructiebad. De drie zalen kun nen bij bepaalde gelegenheden met el kaar in verbinding worden gebracht, omdat de scheidende muren voor een gedeelte uit zogenaamde schuifwanden bestaan. Dorpshuis, instructiebad en gymnastieklokaal krijgen de beschik king over een centrale-verwarmingsin stallatie. Uit het gehele plan blijkt, dat het bestuur met de architect een bijzonder goede keus heeft gedaan. Na zijn uit eenzetting ontspon zich nog een discus sie over de oppervlakte van het po dium, dat zich in de grote zaal be vindt. De heer J. van Eldik, voorzitter van de toneelvereniging „Castra" bleek hierin buitengewoon geïnteresseerd te zijn. De afgevaardigden van het minis terie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk adviseerden om in het Dorpshuis een hobbyruimte te cre- den vergroot en verplaatst der heeft het bestuur de architect ver zocht deze wijziging zodanig aan te brengen, dat bij grotere toneeluitvoe ringen, zoals bijvoorbeeld de jaarlijkse kinderoperettes, de hobbyruimte als kleedkamers kan worden benut. De mo gelijkheid is zeer groot, dat men in het Dorpshuis gebruik gaat maken van een los podium, dat naar behoefte kan wor den vergroot en verplaatst. De heer Riemsdijk vroeg naar de parkeermogelijkheden. Deze zullen voor lopig worden geprojecteerd tussen de Joost van den Vondelstraat en de daar achter liggende watergang. Later zal het terrein, waarop nu de noodschool van de openbare ULO staat, hiervoor worden bestemd. Over het tijdstip, waarop met de bouw van het Dorpshuis zal worden begonnen, kan momenteel nog niets met zekerheid worden gezegd. Zeker is dat in september met het gymnastiek lokaal zal worden begonnen. Het be stuur hoopt het jaar daarop met het Dorpshuls te starten, terwijl de bouw van het instructiebad nog wel enige tijd zal duren. Aan het einde van de vergadering werd de afgevaardigden van de Keste- rense verenigingen een vragenlijst over handigd. Het is de bedoeling, dat alle verenigingen in Kesteren zo'n vragen lijst invullen ten behoeve van de stich- Plattegrond van het gebouwencom plex. Uiterst links het Dorpshuis. Rechts op de voorgrond het instruc tiebad en rechts achter het gymnas tieklokaal. Tussen het Dorpshuis en het instructiebad bevindt zich de ge meenschappelijke ingang. ting Gelderland voor Maatschappelijk werk. Het bestuur van de vereniging tot op richting, instandhouding en exploitatie van het Dorpshuis zal alles in het werk stellen om zo spoedig mogelijk in de no dige goedkeuringen en subsidies in zijn bezit te krijgen om dit zo noodzakelijk project voor de gemeente Kesteren zo snel mogelijk te kunnen verwezenlij ken. VEENENDAAL De in de week van 27 februari t/m 4 maart gehouden collecte voor de Groesbeekse Tehuizen heeft het mooie bedrag van f 4.370,89 opgebracht. Als de drie gebouwen zijn gereali seerd biedt de gevel een moderne aanblik. Het gehele project mag trou wens uniek genoemd worden in de omgeving en betekent misschien wel een landelijke primeur. Links Dorps huis, rechts op de voorgrond instruc tiebad en rechtsachter als hoogste van de drie gebouwen het gymnas tieklokaal. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie RHENEN Op het Fred. v. d. Paltshof hoek Koningshof vond een aanrijding plaats tussen twee perso nenauto's, die zware materiële schade opliepen. Deze aanrijding ontstond, doordat de bestuurder H.K., die vanaf het Koningshof het Fred v. d. Paltshof opreed, geen voorrang verleende aan G. van K. uit Kesteren, die uit de richting Eist kwam. Geen van de inzit tenden liep enig letsel op. Kesteren, 7 april 1967 Geachte redactie, „Alleen vrijaf voor ambtenaren". On der deze kop wordt in bijna alle kran ten de officiële regeling voor het ge boortefeest uitvoerig weergegeven. De regering geeft het voorbeeld en ver zoekt de lagere overheden een zelfde gedragslijn te volgen. Dus voor alle ambtenaren als het meezit een halve dag vrij, natuurlijk met behoud van salaris. Voor de werknemers in de bedrijven is dit om technische en organisatori sche redenen vaak onmogelijk. Trou wens, wie zou in het bedrijfsleven die vrije uren betalen. Zowel werkgever als werknemer doen momenteel hun best en werken hard (op advies van onze regering) om mee te helpen de economische crisis zo spoedig mogelijk weg te werken. Wij moeten daar alle maal een offer voor brengen, ook de ambtenaren, want zij zijn eveneens Ne derlanders. Wij als arbeiders in de be drijven haten de ambtenaren niet, ech ter staan wel op het standpunt, dat we gelijke Nederlanders zijn met gelijke rechten. Vandaar de conclusie allemaal vrij of niemand. Het bedrijfsleven ziet evenals alle andere Nederlanders met spanning uit naar de heuglijke tijding van de geboorte van een prins of prin ses en het zal er ook zeker op feesten, maar dan in onze eigen vrije tijd. Van ganser harte hopen wij, dat in de toe komst alle Nederlanders gelijke rech ten en plichten zullen hebben. Een werkgever. (Naam en adres van de inzender zijn bjj de redactie bekend). VEENENDAAL In de Jan van Gooyenstraat in Veenendaal-Zuid wap perden zaterdag vier vlaggen. Door dit feestvertoon haastten zich heel wat voorbijgangers naar huis om de radio of televisie aan te zetten, daar zij ver moedden, dat het prinsenkind op de wereld was gekomen. Zij werden ech ter teleurgesteld, want er werd om een heel andere, voor de betrokkenen niet minder feestelijke reden, gevlagd. De heer H. van de Bovenkamp was name lijk na een verblijf van vijftien maan den in de tropen weer thuisgekomen. De Veenendaalse marinier vertelde, dat hij achteraf wel een mooie tijd heeft doorgemaakt. Hij vond het jam mer, dat hij woensdag nog niet in Ne derland was, anders had hij graag mee gedaan aan de raid van de marine in het Centraal Station: „Ik had er graag een paar dagen „licht" voor over ge had", zei hij lachend. Mevrouw Van de Bovenkamp vond de afwezigheid van haar man een ver schrikkelijke tijd en zag in zijn terug komst dan ook een bijzonder goede re den om te vlaggen. KESTEREN Op de zaterdag in Hedel gehouden EHBO-selectiewedstrij- den heeft de ploeg uit Kesteren zich een plaats verworven om deel te kun nen nemen aan de wedstrijden om het kampioenschap van het district Gel derland, die op 6 mei aanstaande in Opheusden wordt gehouden. Van de 21 punten die behaald konden worden sleepte de Kesterense EHBO-ploeg, bestaande uit de heren A. M. van Ma meren (leider), G. Mollema en M. van Neerbos er 188 in de wacht, opgemerkt, dat de leider het voor hem Als bijzonderheid mag nog worden geldende maximum aantal punten van 70 in zijn geheel verwierf. KESTEREN' Ruim honderd be jaarden uit Kesteren en omstreken hebben vrijdagavond genoten van een speciaal voor hen georganiseerde ont spanningsavond, die werd gehouden in zaal Verseveld te Kesteren. De avond, die langzamerhand een traditie wordt, wordt jaarlijks enkele malen georgani seerd door het alom bekende trio „De Betuwe zusjes". Marianne Meurs, oud ste van de drie muzikale zusjes, ver welkomde de aanwezigen en wenste hun een gezellige avond toe. Het programma bestond voorname lijk uit muziek. „De Boerenkapel" uit Rhenen wist het gezelschap binnen korte tijd in de juiste stemming te krijgen. Uit volle borst zong men de bekende wijsjes mee. De zanger Jack Miles uit Opheusden boeide het bejaarde publiek met zijn uitgebreide repertoire, doch ook hij zocht het tenslotte in de zogenaamde „meezingers". Halverwege de avond kon men de sfeer vergelijken met die op een grote boerenbruiloft, waar ge zelligheid geen grenzen kent. „De Be tuwe Zusjes" en het accordeonduo Theo Brienese en H. van de Scheur oogstten eveneens veel succes met hun vrolijke deuntjes, waarbij vooral „De Betuwe Zusjes" uitblonken in techniek en sa menspel. „De Boerenkapel" besloot de avond met een uitgebreide polonaise, waar aan door bijna alle bejaarden werd deelgenomen. Sommigen waagden er zelfs een walsje tussendoor. Tegen het middernachtelijk uur keerde men vol daan en dankbaar huiswaarts in af wachting van de volgende ontspan ningsavond, die zeer zeker binnenkort zal plaatsvinden. OPHEUSDEN Zaterdag vond in de Lakemondsestraat te Opheusden een aanrijding plaats tussen een vrachtwa gen, bestuurd door Van de H. uit Och- ten en een personenwagen bestuurd door M. uit Opheusden. Beide wagens, die elkaar tegemoet kwamen, trachtten uit te wijken, doch dit gebeurde niet voldoende, zodat een aanrijding ontstond. Met name de per sonenwagen vertoonde aanzienlijke blik schade VEENENDAAL Zaterdagmiddag opende de heer G. de Geit het nieuwe clubgebouw van de postduivenvereni ging „De Snelpost" aan de Vallei straat. Het zaaltje is helemaal ge bouwd door de leden van de vereniging en een groot deel van de materialen heeft de vereniging gekregen van ver schillende Veenendaalse bouwbedrij ven. Ook waren verscheidene mate rialen van het oude gebouw, achter de Klaas Katerstraat, nog te gebruiken. De heer De Geit sprak zijn waardering uit voor het Veenendaalse gemeente bestuur, dat steeds meer zorg besteedt aan de sportaccommodatie en ook de duivensport niet vergeet. Na het openingswoord van de heer De Geit verzocht de heer Schans hem aan een touwtje te trekken aan welk verzoek de heer De Geit voldeed. Het VEENENDAAL Nadat VRC za terdagmiddag in Opheusden kampioen was geworden in de vierde klasse A van de KNVB heeft een enthousiaste supportersmenigte op glorieuze wijze hun elftal ingehaald. Nabij de Berg weg werd een stoet geformeerd, voor afgegaan door de Veenendaalse har monie „Caeeilia". In open landauers begon men aan de zegetocht, die via Zuidwest-Veenendaal en de Kerkew(jk naar het centrum van het dorp leidde, waar de kampioenen ontvangen wer den op het Gemeentehuis, door het voltallige gemeentebestuur. In de burgemeesterskamer, die haast te klein was om alle spelers, be stuursleden, trainer en elftalcommissie te bevatten sprak burgemeester Ha zenberg hen toe. „Ik stel het op prijs dat ik u vanwege het behaalde kam pioenschap hier kan ontvangen," zei de burgemeester. „Namens het ge meentebestuur wens ik u van harte ge luk met dat succes, dat u in het af gelopen seizoen bij elkaar gevoetbald hebt. En ik neem graag aan dat u niet voor niets op deze plaats aange komen bent, u hebt u daarvoor ten volle moeten inzetten. Als ik zo af en toe wel eens in de kranten lees over incidenten en berichten hoor hoe er de laatste tijd van spelverruwing gespro ken wordt dan neem ik direct aan dat VRC daar niet bij betrokken is ge weest. En als een dergelijk kampioen schap, dat toch een hoogt-Punt bete kent in een soms lange reeks van ja ren, op sportieve wijze is veroverd dan zal dat de vreugde die velen hieraan beleven des te meer verhogen. Ik ver bind dan aan mijn gelukwensen ook gaarne de wens dat in de komende promotiewedstrijden het VRC zal ge lukken door te dringen tot de derde klasse. Ik voorspel u bij voorbaat dit succes. Speel vooral sportief, anders is het geen voetbal meer. Hopelijk kan ik u dan over enige tijd ook daarmee feliciteren." Daarop ging de burgemeester rond met sigaren en sigaretten en vervol gens dankte de voorzitter van VRC, de heer J. H. H. Jansen het gemeentebe stuur voor de hartelijke ontvangst en vertrok het feestende gezelschap weer om in gebouw 't Trefpunt de avond verder door te brengen. gevolg hiervan was, dat een doek van de wand viel, waardoor een portret van de heer De Geit werd onthuld. Hij heeft namelijk veel voor „De Snel post" gedaan, vooral bij de bouw van het nieuwe clubhuis. KESTEREN De Oranjevereniging „Juliana" te Kesteren heeft dezer da gen de definitieve feestprogramma's bekend gemaakt, die zullen worden ge houden ter gelegenheid van de geboorte van een prinsenkind en Koninginnedag. Bij de geboorte van een Oranjetelg krijgt de schooljeugd beschuit met muisjes en een glas ranja aangeboden. Tevens zal een lampion worden uitge reikt, die bestemd is voor de lampion- nenoptocht, die 's avonds plaats vindt en waaraan de Kesterense muziekver eniging muzikale medewerking zal ver lenen. Het programma voor Koninginnedag ziet er als volgt uit: acht uur klokge lui, half negen vlaghijsen en aanslui tend aubade op het dorpsplein door de schooljeugd. Na afloop van de aubade vindt er een ballonwedstrijd plaats, waarvoor de ballonnen beschikbaar wor den gesteld door de winkeliersvereni ging. Het ochtendprogramma wordt be sloten met kinderspelen op het sport terrein, waar 's middags volksspelen zullen worden gehouden, alsmede een gekostumeerde voetbalwedstrijd tussen de Kesterense winkeliers en de Oranje vereniging. Het traditionele Oranjebal wordt des avonds gehouden in zaal Verseveld. Het programma voor Koninginnedag is tot stand gekomen, dank zij de sa menwerking tussen de Oranjevereni ging en winkeliersvereniging. dagblad DE VALLEI? Bel: stot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. jaar RHENEN Hoewel het vorig misliep met de promotie, speelt de Rhe nense tennisclub dit jaar toch met één team in de vierde klas. Het bestuur van de KNLTB heeft bij keuze die beslis sing genomen. Het eerste team ziet er als volgt uit: de dames J. P. G. van Egmond, L. Deen, E. Th. van Dongen- Van Toorn en de heren E. P. Rooder- kerk, R. Lodder en P. Volten. Als re serves zijn aangewezen de dames N. Lagaay-Damen en Y. v. d. Ree-Schou ten. Het tweede team dat de promotiewed strijd verleden jaar eveneens- verloor, blijft in de vijfde klas spelen. Dit team ziet er als volgt uit: de dames K. Gol- steyn, K. Deen, D. Bleumink en de he ren B. Kermperman, C. v.d. Pol en J. Stegeman. De zondagcompetitie begint 23 april. De club uit Rhenen heeft zich dit jaar ook laten inschrijven voor de zaterdag middag senioren-competitie van het dis trict Gelderland, waarmee 22 april wordt gestart. Hieraan nemen de volgende spelers deel: de dames C. Visch, L. Visch, I. Pieters en Y. Cornelissen en de heren P. Stevens, P. v.d. Schaaf en H. Bosch. Zaterdags 16.30—17.30 uur KESTEREN In de nacht van vry- dag op zaterdag is ingebroken bij de manufacturenzaak H. van Barneveld in de Hoofdstraat te Kesteren. Er werd voor ruim f 500,- aan textiel ont vreemd, terwijl bovendien de kassa werd geleegd, waarin zich op dat mo ment ruim f 70,- bevond. De dader(s) kwamen door een openstaand raam bin- deur, dat zy open lieten staan. De po litie stelt een uitgebreid onderzoek in. OVERBERG Weer heeft de rode haan van zich laten horen. Ditmaal betrof het de fam. J. J. Jagtenbcrg aan de Dwarsweg, die in de nacht van vrijdag op zaterdag jl. door omwonen den werd gewaarschuwd, dat haar var- kensschuur in brand stond. Het uitslaande vuur bleek inmid dels al zodanig om zich heen te heb ben gegrepen, dat het niet meer mo gelijk was de dieren te redden. Waar schijnlijk is de brand te laat ontdekt om dit nog te kunnen voorkomen. Door de krachtdadige hulp van de inmid dels reeds toegeschoten buren konden 64 mestkalveren tijdig uit de vuurzee gehaald en behouden worden. Helaas kwamen 150 varkens en drie mestkal veren in de vlammen om. De brand bleef tot de schuur beperkt dank z(j 'n snelle blussingsactie van de Amerong- se brandweer. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. Aan de mogelijkheid van kortsluiting is wel gedacht. De schade, die volgens voor lopige raming op minstens f 75.000,- wordt geschat, zal door de verzeke ring worden gedekt. Bij deze tot in de wijde omtrek zichtbare brand was o.m. de burgemeester van Amerongen jhr mr. O. R. van den Bosch aanwezig. Gezien de frequentie van de boerde- rijbranden in Overberg is het te hoper dat aan het verlangen van de Over bergse buurtschap naar een plaatse lijke brandweer in een ter plaatse uit voerbare vorm zoals onlangs bij d< jaarvergadering van de ver. „Over- bergs Belang" nog eens uitvoerig it ter sprake gekomen binnen afzien bare tijd voldaan zal kunnen worden.

De Vallei | 1967 | | pagina 3