VVZ en SVP deelden de punten: 2-2 Veenendaal - in gewijzigde opstelling - versloeg EMS Nerveus en nonchalant SKF verslagen door Biko: 4-5 Veenendaler Van Eden won oriëntatierit van MAC Ede Rhevo-dames kampioen Gymnastiekvereniging Sparta eerste in 3 van 4 categorieën Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! DOYO won verdiend van Noordwijk: 2-1 HVC verloor tegen NOAD dure punten Candia (zondag) gaf hekkesluiter SVF geen kans: 0-5 Italiaan Del Papa bleef ondanks blessure overeind Tennisclub Rhenen met drie teams in competitie Yan der Winden won Omloop van Baronie Zweed Hallman crosste snel RHC-heren wonnen met groot verschil Wageningen versloeg sterk defensief spelend VYY: 2-0 Aanzienlijke verbeteringen in team Titelkandidaten verloren, beide Na nerveus beslissingsduel tegen Kracht en Vlugheid 2: Turnfestijn werd - ondanks schrale inschrijving - succes Concentratie Vrije schop Kl. van Hall geblesseerd SPORT van hier en daar Spervuur Zwitserse Grand Prix Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 MAANDAG 10 APRIL 196* SOEST Opnieuw kreeg VVZ za terdag bezoek van een club uit Vee- nendaal. Nu was het SVP dat de strijd kwam aanbinden op het slechte veld van het Koninklijk Paleis. Het is een sportieve ontmoeting geworden, waar in af en toe fraai spel te zien was. Over de gehele wedstrijd genomen bleek SVP beslist de betere ploeg, maar de Panter-ploeg kon dit niet in doelpunten tot uitdrukking brengen. Voor het competitieverloop was deze wedstrijd niet meer van belang. Beide teams ^taan op de ranglijst veilig en kunnen geen aanspraken meer maken op de titel, want die werd zaterdag de finitief in de wacht gesleept door Huls horst. SVP begon overrompelend en bracht VVZ danig in het nauw. Er kwamen vele kansen voor de Veenendalers, maar zij werden niet benut. Geheel te gen de verhouding in werd er aan de andere kant wel gescoord. Een plotse linge uitval van WZ en een missen in de achterhoede van SVP betekende 1—0. Het was voor de gastheren aanlei ding door te gaan en even kwam het SVP-doel onder druk te staan. Lang duurde dit evenwel niet en met goede combinaties herstelde SVP zich uitste kend. Nog voor rust maakte de nu op de rechtsbuitenplaats opererende An ton van Kooten, die langs de Soester keeper schoot, 11. Tot aan de rust bleven de twee ploegen elkaar in even wicht houden. Na de hervatting kwam er een ge- heef ander SVP binnen de lijnen. Er werd nu duidelijk beter gespeeld en met frisse en open combinaties kwam WZ zwaar in de verdrukking. Veel goede scoringskansen deden zich voor maar het bleek moeilijk die te benut ten want steeds ging de bal over en naast het Soester doel. Na een kwar tier wist middenvoor Bolderman ge bruik te maken van een misverstand in de verdediging van VVZ en kwam SVP op een 12-voorsprong te staan. SVP bleef sterker maar tien minuten voor tijd begon VVZ nog een offensief en de middenvoor scoorde de gelijkma ker, toen back Stuivenberg wat non chalant een hoekschop cadeau gaf (2—2). BUNNIK Direct nadat vorige week de beslissing gevallen was voor Veenen daal, heeft men het aangedurfd met een ingrijpende wijziging het elftal te verbeteren. In de wedstrijd tegen EMS heeft dat al dadelijk positieve resultaten opgeleverd. Rechtsback Van de Bovenkamp voldeed uitstekend op de rechts- halfplaats en was de sterkste speler van het Veenendaalse team. Dick van Dijk moest hem gaan vervangen als back, terwijl Cees Gerritsen het op de midden voorplaats mocht proberen en daar goede dingen liet zien. Als rechtsbuiten fungeerde nu Henk Imbosch in de plaats van Wim Derksen. Over de gehele wedstrijd genomen een aanzienlijke verbetering, waarbij echter wel opgemerkt dient te worden dat EMS nu niet bepaald als de sterkste ploeg uit de afdeling bekend staat. Veenendaal begon al dadelijk aan vallend te spelen. Reeds na drie minu ten was het raak, toen Imbosch een hoekschop goed voor het doel plaatste en middenvoor Gerritsen inkopte (0-1). Er ontwikkelde zich een sportieve en aantrekkelijke wedstrijd, waarin Vee nendaal een licht overwicht verkreeg. Wat tegen de verhouding in scoorde EMS bij een der spaarzame tegenaan vallen in de 20 ste minuut. Toch bleef Veenendaal sterker, maar hoewel de goed opgebouwde aanvallen de bal steeds weer voor het EMS-doel brach ten werd er slecht afgewerkt. EMS kon af en toe eens doorbreken, maar was niet erg gevaarlijk. Tot aan de rust werden er geen doelpunten meer gemaakt. Ook in de tweede helft toonde Vee nendaal zich iets sterker. Na een kwar tier spelen kreeg Henk Imbosch een vrije trap te nemen en met een mach tig schot bracht hij de score op 1-2. Nauwelijks vijf minuten later kon mer. de volgende treffer noteren. Een prach tige combinatie, waaraan 'de gehele voorhoede te pas kwam, werd uitste kend afgewerkt door de jeugdige Van Barneveld, die met een afstandsschot het derde Veenendaalse doelpunt voor zijn rekening nam. Meer kansen deden zich voor maar de schoten op het Bunnikse doel waren onzuiver en troffen geen doel. EMS verdedigde nu echter ook wat beter en kon in de laatste minuut wat VEENENDAAL Een nerveus spelend SKF moest op de valreep een onver wachte nederlaag Incasseren tegen het Bilthovense BIKO. Dit betekende een enorme teleurstelling voor de Veenendaalse dames en heren, die b(j een gelijk spel praktisch kampioen waren geweest. Groot was daarom de vreugde toen later bleek dat medekandidaat DSV uit Bussum in Velsen met 3—1 ten onder was gegaan tegen Watervliet. De kam pioenskansen van SKF bleven daardoor hetzelfde. Over 14 dagen speelt SKF in Utrecht tegen Welgelegen en het ligt in de l(jn der verwachtingen dat zjj deze wedstrijd zullen winnen. Het lag overigens ook in de lijn der verwachtingen dat SKF van BIKO zou gaan winnen, maar het pakte anders uit. BIKO, dat kansloos voor de titel is, speelde vrij van zenuwen, terwijl SKF, vooral de eerste helft, verkrampt trachtte zichzelf te vinden. De eerste aanval liep wat onzeker rond, wanneer hij tenminste liep, want er was veel „stilstaand" korfbal te zien met een slechte afwerking. Men beperk te zich tot veel afstandsschieten, waar van slechts een schot van v. d. Pol ver meldenswaard was. De bal draaide ech ter uit de mand en er vielen geen doel punten. Biko, dat daar niet op kon wachten, scoorde daarop 01, welke stand lange tijd bleef gehandhaafd, voordat aanvoer der Van Dijk eindelijk succes had (1-1). Het leek nu iets beter te gaan, er zat wat meer variatie in de aanvallen, maar voorlopig konden beide partijen de mand VEENENDAAL DOVO heeft za terdagmiddag de vriendschappelijke wedstrijd tegen tweedeklasser Noord- wijk verdiend gewonnen met 2-1. Na een wat moeilijk begin van de Veenen dalers, draaide de ploeg soepel en liet aantrekkelijk voetbal zien. In deze match deed zich een zeer naargeestig ongevalletje voor, waarvan DOVO- linksbuiten Klaas van Hall het slacht offer werd. Na ruim vijf minuten ge speeld te hebben, trapte hij in een kuiltje in het veld en moest zich met een ernstige enkelblessure laten ver vangen. Een uiterst onaangename zaak voor DOVO, dat a.s. zaterdag reeds om het landskampioenschap moet gaan strijden. Volgens de laatste berichten in het vrijwel uitgesloten, dat Van Hall zaterdag kan meespelen. Na het beginsignaal trok Noordwijk meteen fel ten aanval en het team was er duidelijk op uit kampioen DOVO te verslaan. De gasten hadden in het be gin van de strijd het beste van het spel en namen na tien minuten spelen de leiding. Keeper Van Hardeveld nam een slechte uittrap. Jaap Rebergen trachtte nog te redden, maar de rappe Heemskerk van Noordwijk schoot de bal onhoudbaar in (0-1). Hierna kwam DOVO er wat beter in en voor al de rechterwing v. d. Heuvel-Vis- scher (eerstgenoemde verving N. Die- peveen, die wegens familieomstandig heden niet kon meespelen) liet goed werk zien. Na ruim 20 minuten nam Bovenschen (ingevallen voor Van Hall) een corner op links. Visscher kopte de bal onhoudbaar voor doelman v. d. Niet in (1-1). Met nog een kwartier te spe len in de eerste helft maakte Schoe- man er met een fraaie kopbal 2-1 van. Over de hoofden van twee Noordwijkse verdedigers heen kopte hij de bal in het doel. Na rust werd een technisch beter DOVO duidelijk sterker. De rechtsbui ten van de gasten kreeg een geweldi ge kans om de partijen op gelijke voet te brengen, maar alleen voor keep er Van Hardeveld schoot hij hoog over. De stand bleef 2-1 en de thuis club won hiermee de wedstrijd ver diend. Visscher en H. van Kooten kwa men in deze vriendschappelijke match tot bijzonder mooie combinaties. niet vinden. In deze periode miste Van Rossen een strafworp. Na de rust dachten de toeschouwers iets meer inzet van-de Veenendalers te zien, maar ofschoon er toch veel op het spel stond, speelden enkelen te noncha lant en te slordig. Biko nam 'opnieuw de leiding en daar ook nu de SKF-aanval voor de korf faalde, zag het er somber uit. Mieke Farber zorgde echter onver wachts voor nieuw succes door handig achter de paal te doelpunten (2-2). Wéér was het Biko, blijkbaar bijzon der goed op schot, dat de leiding nam (2-3) en pas toen Hennie v. Jaarsveld fraai gelijk maakte en Wout van Dijk van grote afstand eindelijk SKF voor het eerst een voorsprong gaf (4-3), ge loofde iedereen in een overwinning. Zoals al opgemerkt pakte het anders uit. Opnieuw schoot Biko zuiver raak (4-4) en vlak voor het einde zag het zelfs kans de overwinning uit het vuur te slepen (4-5). SKF maakte zoals gezegd een nerveu ze indruk en vooral de dames kwamen op het gladde veld slecht uit de voeten. Al met al was SKF deze middag geen ploeg die in de 2e klasse zou kunnen meekomen. van de Veenendaalse voorsprong af- afknabbelen, doordat een overtreding werd begaan in het strafschopgebied en de scheidsrechter een penalty toekende aan EMS. Daaruit kon de thuisclub de eindstand op 2-3 bepalen. Voor Veenen daal zat er echter meer winst in deze ontmoeting dan twee punten. De gewij zigde opstelling bracht vele verbeterin gen en daarvan moet men het iri de toekomst toch hebben. TILBURG Voor HVC was het gis teren een zware dag. Niet alleen ver loren de Amersfoorters in Tilburg te- Empelen al eerder een officiële waar gen NOAD twee bijzonder dure punten (3-1), bovendien zagen zij linksbuiten Hans van Empelen, toen deze had na getrapt, door arbiter Bom naar de kleedkamer zenden. Dat gebeurde hal verwege de tweede helft, nadat Van Empelen al eerder een officile waar schuwing had gekregen wegens onspor tief doorlopen op doelman Van Dieten. Overigens waren de Amersfoorters veelbelovend begonnen, nadat Tem ming in de 15e minuut de paal had ge troffen, passeerde hij even later Van Dieten met een boogbal (0-1). Zestig seconden later al kwam de balans in evenwicht omdat Akkerman en Hofstee elkaar dusdanig in de weg liepen, dat Rekelmans op eenvoudige wijze kon scoren. Dertien minuten na de hervat ting nam NOAD de leiding. Een op eenstapeling van verdedigingsfouten leidde dat tweede Tilburgse doelpunt, beheerst door Stovers gescoord, in (2-1). Van Empelen kon deze tegen slag kennelijk niet verkroppen en nam op bovenvermelde wijze wraak. Deze decimering van HVC bracht de Amers foorters onmiddellijk in een kansloze positie en omdat de overigens matig leidende heer Brom kort daarna in een onschuldige overtreding van Akkerman een strafschop zag, leek het vonnis re^ds definitief. Van den Velden lepel de het leer hoog over Hoogermans doel. Het was uitstel van executie. Want nadat Van Loenen had misgegre- pen maakte Uyens toch nog voortijdig aan alle onzekerheden een einde. RHENEN Het zondagelftal van Candia trok naar Cothen om daar een wedstrijd te spelen tegen SVF. Candia begon al meteen met aanvallen op het SVF-doel en uit het sterke offensief dat de Rhenenaren lanceerden, bleek dat zij veruit de sterkste ploeg vorm den. De SVF-keeper was echter goed in vorm en vooral aan hem was het te danken dat Candia geen grotere overwinning behaalde dan de 0-5-zege waarmee deze match werd beëindigd. Na circa 25 minuten spelen volgde er weer een gevaarlijke aanval van Candia en Van Esterik zette de bal mooi voor naar Jan ten Braak. Deze bezorgde met een kopbal Candia de leiding (0-1). Vijf minuten later was het Leen v. d. Berg, die eveneens met een kopbal de voorsprong van zijn ploeg vergrootte tot 0-2. Met deze stand brak de rust aan. Na de rust bleek de superioriteit van Candia. Er volgde aanval op aan val, doch vele schoten werden door de keeper gekeerd. Toen de tweede helft vijf minuten oud was, maakte Geurt van Veenendaal met een mooi schot het derde doelpunt voor de Rhenena ren. Acht a negen-minuten later maak te Jan ten Braak, wederom met een kopbal, het vierde doelpunt en kort voor het einde maakte Johnny Eibers met een onhoudbaar schot het vijtal doelpunten vol. Candia 3 4-2. Eerste-prijswinnaar J. van Eden uit Veenendaal ontving de Heineken wis selbeker. HELSINKI De Italiaan Piero del Papa, die vrijdagavond in Helsinki met succes zijn Europese bokstitel in het half zwaargewicht (profs) tegen uitda ger Pekka Kokkonen (Finl.) verdedig de, heeft vermoedelijk in de vijfde ronde een gebroken middenhandsbeentje aan zijn rechterhand opgelopen. Hierdoor moest hij in de resterende tien ronden van het gevecht b(jna uitsluitend van zijn linkse gebruik maken en h(j deed dat zo goed, dat Kokkonen geen kans kreeg van Del Papa's blessure te pro fiteren. RHENEN Op zaterdag 22 en zon dag 23 april gaat voor de Tennisclub Rhenen de competitie draaien. Het eerste team is bij keuze gepromoveerd van de vijfde naar de vierde klasse KNLTB. In het eerste team zullen spelen E. P. Roderkerk (aanvoerder), R. Lodder en P. Volten en de dames Ina v .Eg- mond, L. Deen en E. P. M. v. Dongen- van Toorn. Het tweede team, dat in de vijfde klasse is ingedeeld, wordt gevormd door de heren B. Kemperman (aan voerder), C. van de Pol, J. Stegeman en de dames K. Golsteijn, K. Deen en D. Bleumink. Het zaterdagteam zal bestaan uit de heren P. Stevens (aanvoerder), P. van der Schaaf en H. Bosch, alsmede de dames C. Visch en L. Visch. Valle IStad Berg 13 cic. BREDA Gerard van der Winden uit Beverwijk heeft zondag de Omloop van de Baronie een amateurklassie- ker over een afstand van 180 km ge wonnen. Frans Ouwerkerk en Siebke van Dongen eindigden als tweede en derde. Gerard van der Winden wilde zich niet ten tweede male laten verrassen. Vorige week zaterdag in de 22ste Ronde van Noord-Holland had de frêle Bever- wijker vertrouwd op z(jn spurt, maar in Zaandam bleken Wim du Bois, Jan van Katwgk en Johnny Brouwer hem te snel af te zijn. Nu in de tweede klassieker van dit seizoen de Omloop van de Baronie wilde Van der Winden het niet op een sprint laten aankomen. Tien kilometer voor de finish „loste" hij zijn medevluchters Adri Wouters en Fedor den Hartog en op de smalle paden van het bos van Ulvenhout was de rappe Beverwijker al snel uit het zicht van zijn achtervolgers verdwenen. Zo snel reed Van der Winden de laatste 10 ki lometer, dat hij op de eindstreep een voorsprong had opgebouwd van twee minuten op zijn naaste concurrenten, Frans Ouwerkerk en Siebke van Don gen, die in een felle achtervolging de moegestreden Ad Wouters hadden inge haald. De grote overwinnaar van de Ronde van Noord-Holland, Wim du Bois, plaatste zich als elfde op 2 min. 55 sec. van de winnaar. De uitslag luidde 1. Gerard van der Winden (Beverwijk) 4.15.28; 2. Frans Ouwerkerk (Rotterdam) op 2 min.; 3. Siebke van Dongen (Middelharnis) z.t.; 4. Ad Wouters (Zundert) op 2 min. 15; 5. Cees Zoontjes (Tilburg) op 2 min. 20; 6. Chris van Dorst (Roosendaal) z.t.; 7. Harrie Schoofs (Bladel) op 2 min. 45; 8. Arie van Overveld (Zegge) op 2 min. 50; 9. Matje Gerrits. (Oploo) op 2 min. 55); 10. Johnny Brouwer (Rotter dam) z.t.; 11. Wim du Bois (Zuidzande) z.t.; 12. Rini Wagtmans (St. Willibrord) z.t.; 13. Daan Holst (Amsterdam) z.t.; 14. Cees Rentmeester (Overzande) z.t.; 15. Bennie Groen (Steenwijk) z.t. UTRECHT Vrijdagavond was het feest in de Rhevo-gelederen. De dames hadden kans gezien om Kracht en Vlugheid 2 uit De Meern een 31 ne derlaag toe te brengen in de Jaarbeurs hallen te Utrecht. Het is geen grootse wedstrijd geworden, hetgeen ook wel de verwachting was gezien het grote belang van de strijd. Rhevo is gedu rende de hele wedstrijd beter geweest en heeft de overwinning dan ook be slist verdiend. Kracht en Vlugheid 2 maakte voordat een definitieve ac tie aan het net werd opgezet zeer veel fouten en dat gaf de doorslag. Met 31 wonnen de Rhevo-dames de ze beslissingswedstrijd en zijn na de heren kampioen van hun afdeling. Door deze kampioenschappen hebben beide teams de laatste klas van de bond ver laten en komen volgend jaar uit in resp. de tweede en derde klas van de bond. Het was geen beste wedstrijd en er VEENENDAAL Zaterdagmiddag en -avond wer den in Veenendaal de turnkampioenschappen gehouden van het rayon de Gelderse Vallei, als onderdeel van de Stichtse Turnkring. Ondanks het feit, dat enkele grote en vooraanstaande verenigingen uit de omgeving niet in geschreven hadden voor dit evenement, werd het toch een geanimeerd turnfestijn met enkele zeer fraaie oefe ningen. Vooral bij de jongeren kon men genieten van subliem uitgevoerde oefeningen op enkele moeilijke on derdelen hi deze sport. Het Veenendaalse Sparta speelde gedurende deze kampioenschappen een hoofdrol en be haalde drie eerste plaatsen van de vier categorieën. Een grote vraag blijft thans of het nut van deze kampioen schappen nog wel zo groot is, daar vele grote vereni gingen niet (durven inschrijven. Mogelijk kan men het bij een volgende gelegenheid zoeken buiten het rayon de Gelderse Vallei om het evenement nog meer cachet te geven. De meisjes en jongens begonnen het turnfestijn in de zalen van de Kon. Ju- lianaschool en aan het Slot de Bruïne- plein. De Sparta-meisjes waren met drie groepen vertegenwoordigd en legden be slag op de eerste drie plaatsen. Als vier de klasseerde zich de groep van het moedige Excelsior uit Achterberg. Coby van de Pol werd in het individueel klas sement eerste met 36,9 punten en pro longeerde daarmee haar titel van 1966. Hetty van Esse, werd tweede met 34,5 punten en Jacomine Visser derde met 33,6 punten. Drie Sparta-meisjes dus op de ereplaatsen. Bij de jongens traden drie groepen aan. Ook hier werd Sparta eerste, ge volgd door HDS uit Leersum en Excel sior uit Achterberg. In het persoonlijk klassement werd Cor Hasselaar van Sparta eerste met een puntentotaal van 45,6 en klom op van de derde plaats in 1966 naar het kampioenschap van 1967. Tweede werd R. van Vulpen van HDS met 45,2 punten en derde J. Kleiverd van Sparta met eveneens 45,2 punten. In de avonduren werden in de zaal van de Kon. Julianaschool de senior- nummers afgewerkt. Ook hier speelde Sparta een vooraanstaande rol. Bij de dames werd Longa uit Woudenberg eer ste, gevolgd door Sparta en Excelsior. G. Moesbergen van Longa werd in het persoonlijk klassement eerste met 33 punten. Deze turnster had de pech dat er bij haar oefening op het onderdeel brug-ongelijk een legger brak, hetgeen op een oponthoud van ongeveer een uur kwam te staan. Met gezwinde spoed werd er een an dere brug uit Achterberg gehaald, waar na de strijd kon worden hervat. Het pleit voor mej. Moesbergen dat zij vol doende concentratie bezat om alsnog de strijd winnend te beëindigen. Twee de werd H. Stuivenberg van Sparta met 32,3 punten en derde J. v.d. Haar van Excelsior met 30,4 punten. Bij de heren traden slechts twee turn- ploegen aan. Die van Sparta en HDS uit Leersum. Sparta werd eerste in het ploegenklassement en HDS tweede. In het persoonlijk klassement werd Edo Staudt van Sparta eerste met 51,1 punten. Piet van Ingen van Excelsior, die individueel had ingeschreven, werd met een zeer geringe achterstand fraai tweede met 51.0 punten en Evert van de Steeg van Sparta legde beslag op de derde plaats met 47.4 punten. Over het geheel genomen een zeer ge slaagd turnevenement, waarin Sparta de boventoon voerde, hetgeen duidelijk bewijst dat Sparta de goede weg is in geslagen. De leiding van de wedstrijd- groepen, die berust bij de heer en me vrouw Vaartjes, kan ook bijzonder con tent zijn met de prestaties van de Spar- ta-ploeg. werden enorm veel fouten gemaakt. Kracht en Vlugheid 2 had de steun van een groot supporterslegioen uit het na burige De Meern en de yells klonken onophoudelijk door de grote hal. De Rhevo-dames kwamen onder een extra druk te staan .hetgeen duidelijk aan *t spel was te merken. Maar in de eerste set roeide het goed tegen de stroom op en de strijd werd lang in evenwicht gehouden. Kracht en Vlugheid kon na een aarzelend begin een kleine voor sprong nemen. Maar Rhevo kwam steeds weer terug. Bij de stand 1414 was de spanning te snijden. Het was Kracht en Vlugheid dat de laatste be langrijke punten kon scoren en daar mee de eerste set won (1416). In de tweede set kwamen de Rhevo-dames sterk terug en begonnen aan een niet te stuiten tegenoffensief. Kracht en Vlugheid kwam er in deze set niet meer aan te pas. Rhevo opende een spervuur van smashes en plaatsballen over de Meern- se defensie en won deze set overtui gend met 152 (11). In de derde set kwam Kracht en Vlugheid, ondersteund door de niet aflatende aanmoedigingen van de talrijke supporters, weer wat beter voor de dag. De strijd ging aan vankelijk gelijk op. Vooral in deze set speelden de zenuwen de beide ploegen bijzonder veel parten. Toen de stand van 99 was bereikt, liep Rhevo weer langzaam weg en het werd 129. Kracht en Vlugheid kwam terug tot 1211, maar toen maakten de Rhevo- dames aan alle onzekerheid een einde en wonnen de derde set met 1511 (21). In de vierde set wederom een nerveus gedoe aan beide kanten van het net. Veel toevalstreffers ontsierden de strijd, maar Rhevo hield het hoofd zo goed en zo kwaad als het ging koel en liep uit tot 116. Kracht en Vlug heid lanceerde een tegenstoot en kwam terug tot 11—9. De spanning was terug gekeerd en de dames vochten meer te gen zichzelf dan tegen de tegenstander. Rhevo kon op dit kritieke moment het initiatief in handen nemen en scoorde na vele wisselingen voldoende punten om de set winnend te beindigen met 159 en won de strijd met 31. Het kampioenschap was een feit en trainer Peter Verwoerd kon de dames felicite ren met de promotie naar de tweede klas van de bond. Tot voor enkele we ken had men bij Rhevo de hoop op het kampioenschap reeds laten varen, doordat de dames het enkele malen lie ten afweten. Maar ook Kracht en Vlug heid ging aan het sukkelen, zodat de beide teams met een gelijk aantal pun ten aan de kop van de derde klas eindigden. Een beslissingsduel was no dig om uit te maken wie er kampioen werd. Rhevo won deze strijd en werd kampioen. Het trad daarmee in de voetsporen van de Rhevo-heren, die en kele weken geleden reeds kampioen werden en promoveerden naar de der de klas van de bond. De Edese Motor- en Automobielclub liield afgelopen zaterdag baar tweede oriëntatierit van dit seizoen. Circa 60 deelnemers gingen, gewapend met schijnwerpers en allerlei andere attribu ten, van start om te trachten de rit bin nen de vastgestelde t(jd af te leggen. De heer H. Rozeboom, die deze rit had uitgezet, heeft het de deelnemers weer byzonder moeilijk gemaakt. Dat zelfs de ingewyden de nodige moeilijkheden on dervonden, bleek zonder meer uit het feit dat de eerste-pryswinnaar maar liefst 84 strafpunten opliep. De eerste opdrachten werden vrij vlot gevonden, maar naarmate men meer en meer in de buurt van Veenendaal kwam rezen de eerste moeiiykheden. Daar stonden op een bepaald moment zeker 10 tot 15 auto's opeengehoopt om het bordje Veenedaal (dus niet: Veenendaal) te vinden. Deze opdracht en de opdracht ln Lunteren, waar men de tekst de „Beukenpit" moest opsporen, bleek voor veel deelnemers een hopeloze zaak. Om de draad van de rit echter niet te ver liezen zochten de meesten net zolang tot zy de punten gevonden hadden, het geen natuurlijk de nodige tijdstrafpun- ten opleverde.. De jury kon reeds om kwart over elf de prijswinnaars bekend maken. De uitslag was als volgt A-klasse le pr(js J. v. Eden, Veenendaal, 84 strp; 2. B. Ortsen, Wekerom, 143; 3. C. Wil- lemse, Ede, 156; 4. C. Westland, Benne- PAYERNE De Zweed Torsten Hallman heeft de Grote Prijs van Zwitserland motocross, geldend voor het wereldkampioenschap in de 250 cc- klasse gewonnen. De oud-wereldkam pioen reed op een Husqvarna. De jeugdige Belg Joel Robert, houder van de titel, werd met een CZ tweede. In de competitie om het kampioenschap heeft de Rus Viktor Arbekov met 10 punten de leiding. Robert en Hallman delen met acht punten de tweede plaats. RHENEN Het herenteam van RHC speelde zondag tegen UD in Utrecht. Enkele spelers van RHC wa ren wat laat, waardoor de Rhenenaren deze wedstrijd met 8 man begonnen. Het was dan ook geen wonder dat zij spoedig een 01-achterstand opliepen. Toen echter de resterende spelers van RHC present waren, werden de bakens spoedig verzet. Met rust was de stand al 28 in het voordeel van RHC, maar UD kwam terug en langzaam liep het de achterstand in: 168. De RHC-aan- val deed er een schepje bovenop en wist een voorsprong op te bouwen, die uiteindelijk 717 bedroeg. De doelpun ten werden gemaakt door Jan v. d. Pol (7); C. v. d. Pol (4), P. de Zwarte (2), H. Kok (2) en Theo Mekking (2). Doordat de grote concurrent Attila verloor van Celeritas zijn de kam pioenskansen voor RHC weer volko men open. kom, 168; 5. M. de Jong, Ede, 175; 6. C. v. Harselaar, Ede, 203; 7. H. Wilde- kamp, Arnhem, 222; 8. J. van 't Veen, Veenendaal, 243. B-klasse 1. H. v. Schagen, Ede, 201; 2. A. J. Mak, Bennekom, 213; 3. H. Broeren, Wageningen, 221; 4. G. Sams- huizen, Ede, 276; 5. G. J. v. Stempvoort, Veenendaal, 279; 6. H. Dekker, Ede, 297; '7. H. Bierhof, Ede, 308; 8. J. W. Schef- fel, Nunspeet, 319; 9. H. Jansen, Ede, 329; 10. A. v. d. Voet. Ede. 338; 11. T. v. Aggelen, Ede, ,345. Poedelprijs K. Schoon, Ede, 591 strp. Heineken's wisselbeker voor het best geplaatste M.A.C. „Ede"-lid J. v. Eden, Veenendaal met 84 strafpunten. WAGENINGEN Voor drieduizend toeschouwers heeft Wageningen zon dagmiddag eerstedivisiekandidaat VVV een nederlaag toegebracht. De over winning van Van de Weerd c.s. was volkomen verdiend, daar Wageningen vrijwel de gehele wedstrijd de betere ploeg is geweest. VVV, dat de tweede plaats op de ranglijst bezette voor de wedstrijd op de Wageningse Berg, speelde vooral de eerste helf sterk de fensief. Wageningen combineerde zeer verdienstelijk, terwijl de middenlinie uitstekend werk deed. Janssen en Wil- lems speelden deze middag een gewel dige partij en eerstgenoemde was zon der twijfel de beste voetballer van het veld. Wageningen begon al direct met ge vaarlijke aanvallen en het kwam meermalen voor, dat zeven of acht VVV-spelers in de verdediging gingen en op deze manier de zaak nagenoeg dichtmetselden. Het verwonderde de toeschouwers dan ook niet, dat VW (met Wageningen) over de minst ge passeerde achterhoede beschikt in het betaald voetbal, daar vrijwel alle ac cent op de verdediging werd gelegd bij de gasten. De thuisclub bleef aanvallen en kreeg voor rust vijf corners te nemen tegen VVV nul. Wageningen speelde de eerste 45 minuten met windvoor- deel, maar kon door de veelkoppige defensie van WV niet tot scoren ko men, zodat de spelers met een 0-0- stand de rust ingingen. Ook na de hervatting bleef Wagenin gen sterker en combineerde vaak su bliem. Na vijftig minuten nam Loffeld voor Wageningen de zesde corner. Hij zette de bal voor en keeper Swinkels liep onder de bal door. Tonny van de Weerd nam de bal over, mikte rustig en bezorgde Wageningen een voor sprong (1-0). Vijf minuten later werd Henny Roelofs op de rand van het strafschopgebied klem gelopen door twee VVV-verdedigers. De scheids rechter gaf een indirecte vrije schop, welke werd genomen door Van Ernst. Deze tikte de bal achteruit en Henny Roelofs stond klaar om de bal keihard en laag in te schieten (2-0). VW moest hierna wel komen, maar het le verde niet meer op dan drie corners. Nijholt probeerde met een hard en on verwacht schot de achterstand nog te verkleinen, maar keeper Quint tikte de bal beheerst over de lat. I De bezoekers kwamen nog enkele ma len voor het Wageningse doel, maar konden geen verandering meer bren gen in de 2-0-stand.

De Vallei | 1967 | | pagina 8