Marathon Miss Calluna hield veulen ten doop Veiling Septer Tiel Bewoners Ridderhof: „Idee dat wij er niet bij horen" Nog niets zeker omtrent oorzaak brand Overberg Jeugd brengt aubade op Koninginnedag Frummel Bekendmaking We staan als kinderen voor 't raam te kijken... lëklenkw Geruchten over een pyromaan menko Achterwaartse botsing Beschonken automobilist maakte brokken Bloembakken geplunderd N.C.V.B. besluit winterseizoen Bejaardencentrum lijkt los van Amerongse gemeenschap te staan Oranjecomité klaar voor geboortefeest Zomerzegels een heerlijke sigaret, pittig en toch zacht IS ER KRUID GEWASSEN TEGEN REUMATISCHE PUNEN? Larsheim-leden in de prijzen „Een heel nieuw gezicht" TRADE A MARK „Seherp"-sehutters op de korrel DINSDAG II APRIL 1967 Machtig, zo'n jack. Sportief, modieus. De sterke stof is en creëerde het model. moet eens lekker kunnen lachen. Als er feest is komt de muziek hier niet voorbij. In de verte hoor je ze spe- met de optocht hebben meegedaan weer naar huis gaan Mevrouw M. Bosch-van Waart denkt nog even terug aan Palmpasen: „Al kwamen de kinderen hier maar even langs om hun haantje-pik te la ten zien, nu sta je als een klein kind voor het raam te kijken En de directrice ten slotte: „Er wo nen ongeveer vijfduizend mensen in Amerongen. Daarvan verblijven er met personeel erbij, rond de honderd twintig in „De Ridderhof". Dat is nog een behoorlijk aantal vind ik." Met andere woorden; dit aantal al leen al rechtvaardigt het om de men sen van „De Ridderhof" ook eens bij een feestelijke gebeurtenis te betrek ken. M Mevr, C. Snijders-Kleinbloesem iets vrolijks OPHEUSDEN Het oranjecomité Opheusden heeft gisteravond de acti viteiten bekend gemaakt, die zullen worden gehouden ter gelegenheid van de geboorte van het prinsenkind. De geboorte wordt aangekondigd door middel van klokkengelui, terwijl nog een tweede manier van aankondigen op het programma staat, die men echter als verrassing wenst te hoji- den. De schooljeugd zal namens het oranjecomité beschuit met muisjes worden aangeboden Indien de geboorte voor 's avonds 19.00 uur plaatsvindt, wordt nog die zelfde avond een lampionoptocht ge houden, die echter naar de volgende dag wordt verschoven indien de heug lijke tijding na 19.00 uur bekend wordt. Het centrale vertrekpunt voor de optocht is voor het gemeentehuis, vanwaar om 19.30 gestart wordt, voor op gegaan door de Opheusdende mu ziekvereniging. Aan de optocht mag door alle kinderen uit Opheusden wor den meegedaan. In totaal zullen ongeveer 400 lam pions worden uitgereikt, die alle voorzien zijn van een kaars en een houder. Het oranjecomité verzoekt de ouders om hun kinderen te helpen bij het aansteken van de lampions. De organisatoren zouden het bovendien op prijs stellen indien alle plaatselijke verenigingen zich bij de feestelijke op tocht zouden aansluiten. VEENENDAAL Maandagmorgen reed de heer E. J. K. uit Bennekom door het paadje naast café „Intienm" aan de Prins Bernardlaan. Bakker J. uit Veenendaal reed achteruit door het zelfde pad ,de heer K. tegemoet. Toen de beide wagens naast elkaar waren draaide de heer J. aan zijn stuur, waardoor hij een achterspatbord van de auto van de heer K. raakte, en dit beschadigde. De heer J. wilde de scha de niet opgeven aan zijn verzekeering, omdat hij zich niet schuldig achtte aan de aanrijding. De politie tracht hem alsnog te bewegen dit te doen, en zal anders proces-verbaal opmaken. ADVERTENTIE Ja, Togal. En niet tegen reumatische pijnen alleen. Ook griep en spit en zenuw pijnen verdwijnen snel en afdoend. Neem daarom Togal-pastilles in huis. Zeker is zeker. Togal tegen pijn. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. EDE Gistermiddag werd op de boerderij van de heer Rooseboom aan de Maanderbuurtweg het veulen van de heer J. de Haas gedoopt door de Edese heide-koningin van het vorig jaar, mej. J. S. Blom, met de naam „Calluna". Tijdens de Edese heide week vorig jaar toonde Hare Majesteit „Calluna" veel belangstelling voor de paardesport. Uit dank hiervoor bood toen de Nederlandse rijvereniging aan een veulen naar haar te noemen. De heide-koningin nam dit aanbod aan on der voorwaarde dat ze het veulen zelf zou mogen dopen. In haar toespraak zei de heide-konin gin: „Ik Vind het erg fijn dat ik dit mag doen. Al komen er steeds meer machines in de plaats van het paard, een machine kan toch nooit zo aardig voor je zijn". Na haar toespraak kreeg het veulen Calluna een prachtig hoofd stel om met een paarse strik. De moe der van het veulen, Amanda, at intus sen smakelijk van de wortels, die „Ha re Majesteit" haar had gegeven. Daarna kreeg de heer Eijgenraam, voorzitter van de Nederlandse rijver eniging het woord. Hij dankte de hei de-koningin voor haar woorden en zei verder o.m.: „Hieruit blijkt wel weer wat een prachtige sport de paarden sport is. Je hebt ontzettend veel ple zier van een paard". Dit argument heeft de vereniging ook aangevoerd toen zij de gemeente Ede vroeg om subsidie voor de bouw van een over dekte manege in Ede, aldus de heer Eijgenraam. Het veulen „Calluna", dat de hele ceremonie gelaten onderging, is 1 april 's avonds geboren. Mevrouw De Haas vertelde: „Ik rende naar boven om mijn zoontje Gert Jan het heuglijke nieuws te brengen. Ik maakte hem wak ker en vertelde het hem, maar hij draaide zich lachend om en zei: „Een april!", waarna hij weer rustig verder sliep. Maar later moest hij het toch wel geloven". OVERBERG Voor het ontstaan van de brand in de veeschuur van landbouwer J. J. Jagtenberg aan de Dwarsweg is nog geen aanwijsbare oorzaak gevonden. Zoals wij al schre ven kwamen er honderd vijftig var kens in de vlammen om, een schade post van ongeveer f 75.000,-. Gisteren hebben experts van de verzekering de boerderij bezocht. Het aanvankelijke vermoeden dat de brand door kortsluiting is ontstaan is van verschillende zijden tegengespro ken, al kon het tegendeel niet worden aangetoond. De commandant van de Amerongse vrijwillige brandweer, de heer T. J. van Lienden, zei giste ,n: „Ik heb gerapporteerd, dat er nieuwe elektrische leidingen aangelegd waren en dat maakt de kans op kortsluiting vrij klein..." De brand werd door de familie Jag tenberg zelf niet ontdekt. „Toen we ge alarmeerd werden, stond de schuur al in lichterlaaie", vertelde mevrouw Jagtenberg. Een van de omwonenden signaleerde de vuurzee het eerst, maar toen moesten de meeste varkens de dood al hebben gevonden. In Overberg is dit de derde brand in korte tijd. Vandaar, dat er diverse ge ruchten de ronde doen dat er een py romaan aan het werk zou zijn. De rijkspolitie te Amerongen heeft hier omtrent nog geen enkele aanwijzing Ook brandweercommandant Van Lien den gelooft niet direct dat er een brandstichter aan het werk is geweest. Voor mevrouw Jagtenberg is kort sluiting nog altijd de oorzaak van het vuur; over de mogelijkheid dat een py romaan de brand op zijn geweten zal hebben zei ze dan ook: „Och, dat doen de mensen hier in Overberg toch niet?" Burgemeester jhr. mr. O. R. van den RHENEN De rijkspolitie had de handen vol met twee verkeersonge- handen vol met öwee verkeersonge lukken, waarbij zware materiële scha de viel te melden ,met licht lichamelijk letsel. Op de kruising Achterbergse- straatweg - Prunuslaan botste de mo torrijder J. uit Wageningen op de per sonenauto van de firma D. uit Rhenen. De schade was aanzienlijk, doch hier liep niemand enig letsel op. J. ver zuimde voorrang te verlenen. Nabij hotel „La Montagne" vloog de Veenendaler H. R. met zijn personen auto uit de bocht. Hij verkeerde onder invloed. Het gevolg was, dat de meis jes B. en M., afkomstig uit Resteren op hun bromfiets werden aangereden. Eén van hen moest naar het Juliana- ziekenhuis worden overgebracht Na dat de wagen de meisjes, die op een bromfiets reden, had geraakt, schoot deze nog tweemaal over de kop. 73—83 72—78 98-100 104-106 84—86 rood 20,10 82—63 65—69 60—71 68—70 Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 x Golden Delicioua k.l 88—93 84—92 76—90 x Golden delicious k.2 84—89 74—88 71—86 x Goudreinet k.l 77—89 76—84 73—80 x Goudreinet k.2 76—86 75—81 70—77 x Jonathan k.l 76—80 74—79 71—75 68—71 x Jonathan k.2 71—76 63—74 60—69 Laxton Superbe x Lomb. Calville k.2 7981 Winston verpakt k.2 Fabrieksfruit per 100 kg: blartk 26,50; Peren: Brederode - Conference k.2 109-111 St. Remy IJsbouten Perenkroet per 100 kg: 3,20 Groenten: Prei, 69—71; Radys per bosje, 28—30; Wotelen, 15—18. x Sla per 100 krop 17/20 kg 11,60—17,90. x Sla per 100 krop 23/opw 17,0018,50. Bloemen Anjers per stuk, 2628; Duizendschonen per stuk, 2220; Primula Vera per stuk, 1719; Violen per stuk, 1417. Kievitseieren per stuk, 27. x Is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg teuzQ anders vermeid. 68—72 92—97 42—53 30—34 29—35 Van de veeschuren van landbouwer Jagtenberg bleef weinig over. Bosch stelde zich op de hoogte van de brand en de blussingswerkzaamheden. Tijdens een kort telefoongesprek zei hij gistermiddag: „Het is wenselijk, dat de inwoners van onze gemeente de telefoonnummers van brandweer en po litie direct bij de hand hebben. Van daar dat de gemeente kaarten zal uit reiken, waarop de belangrijke nummers staan". We hebben deze kaarten al eens eerder uitgereikt, maar het is ge bleken dat er inmiddels al weer veel zijn zoek geraakt...." Deze gemeentelijke service zal niet alleen in Overberg worden verleend maar ook in het dorp Amerongen. LEERSUM Zaterdag werden te Driebergen in de Gevatohal judowed strijden gehouden. Hieraan werd ook deelgenomen door leden van Larsheim. Van de jeugd hebben twee junioren het tot de finale gebracht. In de gewichts klasse tot 30 kilo werd Katje Kaiser eerste en in de gewichtsklasse van 30- 35 kilo werd Bert Ploeg tweede. AMERONGEN Van gemeentewe ge is men ertoe overgegaan om op en kele plaatsen in het dorp prachtige bloembakken te plaatsen. Deze bak ken geven aan Amerongen een mooi aanzien. Daarom is het zo bijzonder jammer, dat toen de bakken er slechts enkele uren stonden er des avonds al verschillende werden be roofd van een aantal bloeiende bol len. Verzocht wordt wanneer iemand ziet, dat er bloemen uit de bakken worden gestolen dit onmiddellijk aan de politie te melden. RENSWOUDE De NCVB afdeling Renswoude hoopt woensdagavond 12 april haar laatste vergadering te hou den in gebouw Rehoboth. Spreker voor die avond is ds. A. J. den Tonkelaar uit Bussum, die zal spre ken over „De Broeders van Taizé" (een protestants klooster in Frankrijk) De dames die zich opgegeven hebben voor het reisje naar de Achterhoek op 24 mei worden er aan herinnerd dat men 's morgens om negen uur ver trekt vanaf Rehoboth. ADVERTENTIE Geweldig, wat een moderne teenerbril kan doenJe ontdekt, hoe totaal anders Je kunt zijn. Moderner, vrijer, zelfbewuster. Machtig als je duidelijk ziet hoe er ineens heel anders naar je gekeken wordt. Als je weet, dat je de laatste mode niet aan je voorbij hebt laten gaan. En die oude bril Gewoon, veranderd in een fijne zonnebril. OPTIEK KERKEWIJK17 -VEENENDAAL ADVERTENTIE AMERONGEN ..Ik heb altijd nog het idee dat Amerongen en de Ridderhof niet bij elkaar horen", zegt mejuffrouw De Reus, directrice van het bejaardencentrum „De Ridder hof" en met deze woorden raakt zij een probleem, dat de ruim honderd bewoners van het centrum al in alle toonaarden besproken hebben. De be jaarden voelen zich in het centrum goed thuis, maar desondanks leeft bij velen van hen de gedachte dat het dorp Amerongen te weinig oog voor hen heeft. In Amerongen lijkt het be jaardencentrum aanvaard te worden als een vanzelfsprekendheid, waar verder betrekkelijk weinig aandacht aan wordt geschonken. De bewoners klagen. „Als er in het dorp een op tocht is komen ze hier niet langs. We staan als kinderen voor het raam te kijken en zijn al blij als we een paar tonen van de muziek horen", vertel de mevrouw M. Bosch-van Waart, die zes jaar geleden haar intrek ip het toen splinternieuwe tehuis nam. Het is een algemene klacht. De men sen van „De Ridderhof" hebben zo langzamerhrand het idee gekregen „er niet meer bij te horen". begeleidt de muziekvereniging „Ons Genoegen" de kinderen door het dorp. De route is al bekend: Overstraat, Molenstraat, Prins Bernhardlaan, Prinses Irenelaan, Tabakslaan, Holle- weg, Nederstraat en terug naar de Hof. Men zal niet langs het bejaar dencentrum gaan; de zoveelste tegen valler voor de bejaarden. In Amerongen circuleren geruchten en zo wordt er onder meer beweerd, dat de winkeliers „De Ridderhof" met opzet overslaan, omdat de bejaarden zelden in de winkels verschijnen. Maar de heer S. van Barneveld, die voorzitter van de winkeliersver eniging is, wil van deze boze tongen niets weten: „Het heeft een heel an dere oorzaak", zo stelt hij nuchter. „Als we met een optocht, bijvoorbeeld met kinderen, de Kon. Wilhelminaweg overmoeten, levert dat bezwaren op. Vooral van de zijde van de politie. We hebben er al dikwijls over ge sproken om het toch te doen. Wat palmpasen betreft, die optocht hadden we liever in de buurt van de winkels en die Sint Nicolaasstoet, ja, we heb ben toen wel overwogen langs „De Ridderhof" te gaan, maar er kwam op het laatste moment wat tussen. Maar we zullen alles in gedachten houden; de volgende keer zullen we eens bekijken wat we eraan kunnen doen..." Geruststellende woorden, die de be jaarden ongetwijfeld wat hoop voor de nabije toekomst zullen brengen. Ook van de zijde van het vereni gingsleven begint nu wat belangstel ling voor het bejaardencentrum te komen, De toneelvereniging „De HERINENTING EDE In de komende weken wordt er op de lagere scholen in de gemeen te Ede gelegenheid gegeven tot herin enting tegen difterie, tetanus en po liomyelitis (kinderverlamming) voor kinderen, geboren in de jaren 1955, 1956, 1957 en 1959. Aan de ouders van deze kinderen is door de afdeling entadministratie van de gemeentelijke geneeskundige dienst toestemming gevraagd voor deze in enting. Er wordt de ouders, die om een of andere reden deze toestemming nog niet hebben gegeven, aangeraden, de kaart alsnog ingevuld terug te zenden. Zonder toestemming wordt uw kind namelijk niet ingent! Door de schoolhoofden wordt aan de van f,2 70 vbgkqj shrdluvbgkqjcmfwy Door de schoolhoofden wordt aan de ouders bericht gegeven wanneer de in enting zal plaats vinden. Er wordt op gewezen dat moet wor den meegenomen: 1. voor kinderen, geboren in 1955, 1956, 1957 de inentingskaart (voor zover aan wezig); 2. voor kinderen, geboren in 1959 het oranje inentingsboekje. Hiermede wordt de ouders nogmaals op de belangrijkheid van deze inentin gen gewezen, mede ter bestrijding van de zo gevreesde kinderverlamming. Vrije Spelers" vormt een gunstige uitzondering; zij heeft zelf aange boden een voorstelling voor de bewo ners van het tehuis te geven. „Van andere verenigingen", zegt de directrice, „heb ik nog nooit iets gehoord. Ik heb de presidente van de huisvrouwenvereniging eens opge beld en haar voorgesteld of het niet mogelijk zou zijn, dat een aantal da mes eens met verschillende van onze bewoonsters zo nu en dan gaan wan delen..." Hoe denken de bewoners zelf over het leven van alledag in Amerongen? Mevrouw C. Snijders-Kleinbloesem: „We willen wat vrolijks hebben, je De nieuwe Zomerpostzegels vormen een „strandvondsten-serie" met afbeel dingen van dieren en dingen, die de op merkzame wandelaar aan onze Neder landse stranden kan vinden. De grafi cus Auke de Vries ontwierp een heel mooie serie, die zeker in de vele postzegelreeksen een opvallende plaats zal innemen. De vijf Zomerpostzegels van 1967 worden uitgegeven met de volgende frankeerwaarden en toeslagen: 12 en 8 cent, 15 en 10 cent, 20 en 10 cent, 25 en 10 cent en 45 en 20 cent. Een com plete serie kost dus 117 en 58 cent is f 1,75. Een handig vouwblaadje, waar op staat voor welke frankeringen men deze Zomerzegels kan gebruiken en hoe de toeslagbedragen worden besteed, kan bij elk plaatselijk comité (adres hieronder) worden verkregen. Auke de Vries tekende de prentbrief kaarten met dezelfde strandvondsten, die hij voor de postzegels had geko zen. Een serie van vijf prentbriefkaar ten kost f 1. Van de oplaag werd een beperkt aantal afgezonderd en daarvan werden maximumkaarten gemaakt; dat betekent dat op de beeldzijde de cor- plakt, afgestempeld op de eerste dag responderende postzegels werden ge- van verkoop met een toepasselijk stem pel. Een maximumserie kost f 4,-. Het doel van de uitgifte van Zomer postzegels en briefkaarten is: méér levensvreugde brengen in die mensen levens waar meer schaduw dan zon is. Landelijke en plaatselijke organisaties die hulp geven op 't gebied van volksge zondheid, cultuur en sociale zorg kun nen een aandeel krijgen uit de op brengst van de Zomerzegels, terwijl ook een deel van de opbrengst door 'n recente wijziging van de statuten aan de overzeese rijksdelen ten goede kan komen. Met deze financiële steun kun nen grote en kleine projecten worden verwezenlijkt, waardoor anders de geld middelen ontbreken en die toch van groot belang zijn voor grote groepen medemensen. „Méér levensvreugde door Zomerzegels" is een motto met een wezenlijke inhoud. In tal van plaatsen hebben vrijwilli ge medewerksters en medewerkers nu de handen vol met de Zomerzegelver- koop. Voor Veenendaal is het adres mevr. M. Hazenberg-De Jonge, Kerke- wijk 182, Veenendaal. De huis aan huis verkoop is van 16 mei door leerlingen van de Huishoudschool. ADVERTENTIE AMERONGEN Voor de viering van de Koninginnedag, op maandag 1 mei a.s., heeft de Amerongse Oranje commissie het volgende op het pro gramma staan: 8.00 uur: Vlaggen uit. 10.00 uur: Aubade van de school jeugd voor het gemeentehuis. De te zingen liederen zullen worden begeleid door de muziekvereniging Ons Genoe- film „Vier rakkers in een oude jeep". Deze voorstelling is voor de school jeugd en de kleuters. 20.00 uur: Gezellige avond, waaron der een dansje en een bingospel in het Dorpshuis. De leden van de Oranje vereniging hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart vrije toegang en mogen één introducé meebrengen. Mejuffrouw De Reus is een beetje bang voor een verhaal in de krant. „Enerzijds voel ik dat er iets moet gebeuren, maar aan de andere kant weet ik niet wat voor reacties ik me op de hals zal halen..." Toch lucht ze haar hart: „Er moet eens wat le ven in de brouwerij komen. Ik heb er al eens met het bestuur van de winkeliersvereniging over gesproken, want we willen dolgraag dat er bij ons ook eens een muziekkorps langs komt of dat we eens een optocht zien. De winkeliers zeiden dat er geen geld genoeg was om zoiets te doen. Maar het hoeft toch ook helemaal niet veel te kosten? Als men alleen 't gezicht maar even liet zien..." De Amerongse winkeliersvereniging ls de organisator van vele festivitei ten. De bestuursleden bepalen welke route bijvoorbeeld een palmpaasop- tocht zal afleggen of door welke stra ten Sint Nicolaas met zijn gevolg trekt. Anderzijds ontplooit de Oranje commissie zo nu en dan wat activi teiten. Zo wordt er op 1 mei, konin ginnedag, onder meer een aubade van de schooljeugd georganiseerd. Nadat er diverse liederen voor het gemeen tehuis ten gehore gebracht zullen zijn, Mevr. M. Bos-Van Waart voor 't raam gen. 10.30 uur: Optocht van de school jeugd door het dorp over de route: Overstraat, Molenstraat, Pr. Bern hardlaan, Pr. Irenelaan, Tabakslaan, Holleweg, Nederstraat en weer naar de Hof. 11.00 uur: Traktatie schoolkinderen in de scholen. 14.00 uur: Filmvoorstelling in het Dorpshuis. Vertoond zal worden de VEENENDAAL Een nieuw spel letje van de opgeschoten jeugd is het schieten met pijl en boog, waarbij de pijlen zijn voorzien van spijkers in de punt. In het afgelopen weekend werden deze wapens gebruikt in het Jan Roeck- plantsoen. Mevrouw G. heeft een van de pijlen „in beslag genomen" en de politie ge waarschuwd, die de zaak thans in on derzoek heeft.

De Vallei | 1967 | | pagina 5