Nieuwe ontslagen in textielindustrie Lopend van Maastricht naar Drakensteyn Zwerver wil present zijn als de dag daar is „Nederland heeft een sterke rein nodig op produktiekosten" P.S.P.-lezing voor Studie centrum van Defensie Veel meer tandartsen nodig keuze uit spaarvormen met Teruggelopen omzet noopt Bendien tot afstoten van 450 man personeel Ouderwacht ging aan onenigheid te gronde Nederland weert Italiaans vlees „Waar het feest is, is hij er ook bij" Joodse protesten tegen advertentie Hervormde Kerk Voor i 130.000 gestolen uit uit fabriek Veel bijval voor „Nederland- Vredesland" Verzet binnen C.P.N. tegen Peking-lijn NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Familiebedrijf Surséance J HOUTEN KRAAG j VOOR DE MUNTTOREN PLANT Financieel jaarverslag van E.E.G. stelt BETALINGSBALANS GOEDE GAVEN Zorg om werkloos heid in de metaal DOL OP MUZIEK DINSDAG II APRIL 1967 (Van onze correspondent) ALMELO Bendien's Confectiefabriek N.V. gaat, zoals wij gisteren in ten deel van onze oplage reeds meldden, in de komende maanden haar per soneel met een derde inkrimpen. In totaal raken 450 mensen hun baan kwijt. Zij werken in de fabrieken van de onderneming in Almelo, Emmen, Nijmegen en Borne. De directie heeft hiertoe besloten op advies van het raadgevende bureau Be renschot. Een doorlichting van de bedrijven toonde aan waar bezuinigd kon worden. Er zullen geen fabrieken worden gesloten. De bezuiniging was nodig wegens de teruggelopen omzet en orderportefeuille. Gebrek aan geld speelt de onderneming geen parten. Na de sanering zal de zaak weer gezond zijn, zo meent de directie van de onderneming. Het ontslag betreft voornamelijk personeel dat niet rechtstreeks b(J de produktie is betrokken, zoals dat van magazijnen, expeditie en technische dienst. Er zal ook leidinggevend per soneel moeten vertrekken. Bendien maakt in hoofdzaak boven kleding voor heren en jongens. De af zet in die sector is, volgens de heer R. Bergsma, adjunct-directeur „mond jesmaat met een tendens tot enige verbetering." Vooral in de sector van de vrije- tijdskleding is de omzet de laatste ja ren sterk teruggelopen. In de laatste maanden deed de terughoudendheid van de winkeliers bij het doen van bestellingen daar nog eens een schepje bovenop. Wat de produktie van vrijetijdskle- ding betreft wil Bendien aansluiting zoeken bij de afdeling kostuums. Wind jacks, e.d. zullen niet meer worden gemaakt. In de plaats daarvan denkt de directie aan de fabricage van licht gewicht kostuums in een populaire R. BERGSMA afzet mondjesmaat De N.V. Bendien een familieon derneming is in 1890 in Almelo ge sticht. Er werken nu 880 mannen en vrouwen. Het filiaal in Emmen 250 man personeel begon in 1938 en dat in Borne zestig man in 1955. Twee jaar later kreeg Nijmegen een filiaal, waar nu zestig mensen werken. Over het algemeen is het vrouwelijk personeel in de meerderheid. Eind no vember vorig jaar heeft Bendien de fi lialen in Nieuw-Amsterdam en Klazie- naveen gesloten. In Emmen werd het personeel toen geruisloos enigszins in gekrompen. In totaal werd het perso neel daardoor al 200 man kleiner. De wollenstoffenfabriek VéTéWé in Tilburg heeft van de rechtbank in Breda voorlopig uitstel van betaling gekregen. Het bedrijf is in moeilijk heden gekomen door de scherpe con currentie, vooral van Italië. Dit land steunt namelijk zijn wollen- stof fenindustrie, voornamelijk geves tigd in Prato. De Commissie van de Europese Economische Gemeenschap heeft de Italiaanse regering kortgeleden De Munttoren aan het Amsterdamse Singel heeft een houten kraag gekre gen De uit 1620 daterende toren staat weer in de steigers, omdat hij nodig her steld moet worden. De houten kraag moet de voorbijgangers beschermen te gen vallend puin. SNEEK Er komt voorlopig geen ouderbond voor de bescherming van kinderen tegen zedenmisdrijven. In de werkgroep, die de stichting van de ouderbond moest voorbereiden, zijn zo veel meningsverschillen ontstaan dat zij uiteen is gevallen. De initiatiefnemer van de werkgroep, de ziekenbroeder J. van Broekhoven uit Sneek, zal nu de talloze mensen die hem hebben geschreven benaderen om alsnog te proberen tot de stichting van een ouderwacht te komen. Hij gaat eerst uitzoeken hoe de ouderwacht het best zou kunnen worden opgezet. gevraagd deze steun stop te zetten, op dat de normale concurrentie kan wor den hersteld, maar tot nog toe zonder resultaat. Bij de Verenigde Tilburgse Weverij en, zoals het bedrijf officieel heet, zijn vorig jaar in totaal 210 werknemers vertrokken. Er werken er nu nog 150. De directie is nog steeds optimistisch over de toekomst. Ondanks de moei lijkheden van nu kunnen de zaken worden voortgezet, zij het op kleinere schaal, zo meent zij. VéTéWé is in 1960 ontstaan uit een fu sie van de fabrieken Triborgh en L. E. van den Bergh. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Het Defensie Stu diecentrum Haag inneDn kort een vooraanstaande, goed van de tongriem gesneden PSP'er uitnodigen om voor cursisten van dit centrum, dat zelf geen studies verricht maar een soort ontmoetingsplaats is, een lezing te houden. Deze toespraak zal dan zeker over pacifisme en (eenzijdige) ontwapening gaan. „We zijn ons daarvan bewust", zegt de directeur van het Defensie Studiecentrum, generaal-majoor dr. M. W. J. M. Broekmeijer, „maar daaruit blijkt toch ook dat we onze cursisten zo breed mogelijk willen oriënteren Binnenkort zal ook een bewonderaar van de arbeidersraden in Zuidslavi toevallig een naamgenoot van me voor onze instelling spreken." Het Defensie Studiecentrum bestaat nu vijftien jaar. Dat zal dinsdag 18 april luisterrijk worden gevierd met een reünie van ongeveer 450 oud cursisten in de aula van de Technische Hogeschool in Eindhoven. Sinds de oprichting in 1951 hebben zo'n twaalf honderd Nederlanders een beter inzicht gekregen in vraagstukken van wereld omvattende aard. De cursussen gaan niet over louter militaire zaken. Dr. Broekmeijer: „Slechts tien procent van de hele stof kan als puur militair worden gezien. Wij behandelen ook culturele, sociale, economische en politieke problemen. Wij proberen geen oorlogszuchtige geest aan te kweken, proberen ook niet Defensie voor te stellen als een instan tie waarvoor je niet genoeg kan beta len. Wij proberen met elkaar na te gaan hoe een oorlog kan worden voorkomen en hoe je met een sterke verdediging een vrede kan afdwingen." De bescheiden staf van het centrum bestaat behalve uit een aantal militaire deskundigen ook uit vertegenwoordi gers van de ministeries van buiten landse zaken en van economische za ken, de werkgeversverbonden en de vakbeweging. De cursussen duurden oorspronkelijk vier maanden, maar omdat er bezwa ren tegen waren om bijvoorbeeld amb tenaren zo'n lange tijd uit hun werk te halen, is de duur van de cursussen teruggebracht tot acht weken. Voor wie nog minder tijd heeft of een beetje haast wil maken zijn er cursussen van drie weken. Veel cursisten worden door hun superieuren aangewezen, an deren worden door het curatorium uitgenodigd. Het centrum staat ook open voor de studentenwereld. CONFERENTIE Het Defensie Studiecentrum heeft dat ligt een beetje in de lijn zijn herhalingscursussen van twee d. drie dagen in het conferentieoord De Pie tersberg in Oosterbeek. Verder blijkt dat het ook zijn Bilderberg-conferen- ties heeft. Dat zijn oriënteringsconfe renties van twee a drie dagen voor topfiguren uit het militaire en ambte lijke apparaat en uit het maatschappe lijke, wetenschappelijke en bedrijfsle ven. Deze vergaderingen, die soms ook door ministers en staatssecretarissen worden bijgewoond, worden dan ge houden in Hotel de Bilderberg in Oosterbeek. Zij hebben niets gemeen met de Bilderberg-conferenties van prins Bernhard. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Uitbreiding van het aantal faculteiten voor tandartsen, aan stelling van hulpkrachten met curatie ve bevoegdheid en opleiding van mondhygiënistes zijn volgens de Ne- derlandsche Maatschappij ter bevorde ring der tandheelkunde noodzakelijk voor een goede tandheelkundige ver zorging van het Nederlandse volk. Algemene introductie van de kleuter- tandverzorging en sterke uitbreiding van de schooltandverzorging zijn vol gens de maatschappij alleen mogelijk als het aantal tandartsen sterk wordt opgevoerd. In 1980 zullen in Nederland ongeveer vijfduizend tandartsen werken, die dan een praktijk zullen hebben van ruim vierduizend patiënten. In Noorwegen en Duitsland worden respectievelijk twaalfhonderd en achttienhonderd pa tinten door één tandarts geholpen. Volgens een rapport van de Tilburg se hoogleraar prof. dr. J. Godefroy, dat in opdracht van de maatschappij is opgesteld, zal een verbeterde tandheel kunde per patiënt meer mankracht vergen, die elders door afkappingen moet worden vrijgemaakt. Voor dit werk zullen enige honder den tandartsen nodig zijn. De leeftijd zou een van de belangrijkste criteria moeten zijn bij de selectie van de patiënten aan wie minder hulp zou moeten worden gegeven. De maatschappij vindt het wenselijk om het bestaande systeem van de sociale tandheelkunde geleidelijk te vervangen door een ander, waarin vooral de jongere generaties van een kwalitatief betere en meer uitgebreide tandheelkunde kunnen profiteren. Ver wacht wordt dat bij het geleidelijk opschuiven van de beter behandelde generaties een meer aanvaardbare tandheelkundige gezondheidstoestand van de bevolking is te bereiken. Volgens de organisatie van Neder landse tandartsen moet het aantal faculteiten (Utrecht, Groningen, Nijme gen en Amsterdam) binnen de kortst mogelijke tijd met ten minste één worden uitgebreid. De opleiding in Nijmegen moet volledig worden. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Nederland gaat vermoedelijk al met ingang van mor- fen de grens sluiten voor vlees uit talië. West-Duitsland en België zijn daartoe al overgegaan. De drie West- europese landen willen daarmee een dam opwerpen tegen de gevreesde Afri kaanse varkenspest, die in de omge ving van Rome heerst. Tegen deze ziekte bestaat in Europa maar weinig immuniteit. De invoer van vlees uit Italië ia niet groot. Nederland koopt in dat land alleen zeer kleine hoeveelhe den salami, spek en dergelijke produk- ten. Nu Frankrijk de grens voor Neder lands vlees heeft geeloten, vreest het Produktschap voor vee en vlees dat ook België ons vlees zal weren. Dat met het oog op enkele nieuwe geval len van mond- en klauwzeer in Noord- Brabant en Drente. (Van een onzer verslaggevers) \jAGE VUURSCHE Zijn naam is M. N. J. Bouwmeester, hij is 61 jaar en een paar maanden oud en zijn bed staat de ene nacht in Eindhoven, de an dere in Helmond of in Maastricht, maar sinds het afgelopen weekeinde in en rondom de Lage Vuursche. Hij is zwerver, zijn eetgerei zit in een oude krant en zijn waarde papieren" zijn wat krantenknipsels over zijn veelbewogen leven. i M. N. J. Bouwmeester, grijze manen over de boord van zijn paarse overhemd, een zwart-groen-rode das, ten dele be dekt door een lange, onverzorgde baard, is naar Lage Vuursche gekomen voor de geboorte van de nieuwe Oranje telg. In de Kastanjehof, achter een koffie met cognac, zegt h(j: „Ik heb voor alle dingen van het leven belangstelling, dus ook voor de geboorte van een prins of een prinses." De politieman die M. N. J. Bouwmees ter uit het verleden kent, zegt even la ter: „Een zonderling. Overal waar ge feest wordt is hij, of dat nu op Soestdijk of in Maastricht is. Op die manier komt hij aan zjjn trek. Hier een borrel, daar een hap eten. Last hebben we nooit met hem gehad. Laat hem maar schuiven." De heer Bouwmeester zegt daarover: „Nooit last met de politie. Ze doen me niks. Zondag heb ik nog in het politie bureau van Baarn geslapen, gisternacht in een hooiberg en van vrijdag op zater dag in een auto." Vanachter de tweede cognac vertelt hij dat hij prinses Beatrix persoonlijk iets wü aanbieden: een plant in een pot. DEN HAAG Er moet een sterke rem komen op de stijging van de produktiekosten. Daardoor kan worden voorkomen dat de Nederlandse economie de komende jaren tegelijker tijd met inflatie en met afnemende werkgelegenheid krijgt te kampen. Dit zegt het monetair comité van de Euro pese Economische Gemeenschap in het gisteren verschenen jaarverslag. Het comité staat onder leiding van jhr. mr. E. van Lennep, thesaurier-generaal van het Nederlandse ministerie van Financiën. Het comité vindt 't volstrekt noodzake lijk dat er een inkomstenpolitiek komt. Vooral voor Nederland is deze politiek van veel belang om een meer even wichtig economisch beleid te bereiken. Het monetair comité merkt op, dat de loonsverhogingen van vier tot 4,5 procent die voor dit jaar in de nieuwe c.a.o.'s zijn geregeld, in de praktijk zullen neerkomen op een stijging van het inkomen per werknemer met onge veer acht procent. Daardoor zullen de loonkosten per eenheid produkt in dit jaar nog sterk toenemen. De ontwikkeling van de prijzen in de landen van de gemeenschap, is volgens het comité in de afgelopen jaren niet voldoende in overeenstemming ge weest, met de doelstellingen die in het verdrag van de Europese Economische Gemeenschap staan aangegeven. Het comité vindt, dat men al te vaak geneigd is, zich bij een stijging van het prijsniveau met verscheidene punten per jaar neer te leggen. Als de prijzen in de landen van de E.E.G. sneller blijven oplopen dan in andere landen, kan het evenwicht in de betalingsbalans van de gemeenschap worden aangetast door het slechter worden van de concurrentiepositie van de exportindustrie. Het monetair comité zegt dat de zes landen een nuttige bijdrage tot de economie van de wereld kunnen leveren door te proberen een politiek te voeren, waar bij hun groep een centrum van prijs stabiliteit vormt Hoe meer landen hun streven op een dergelijk doel richten, des te groter zal hun invloed op de rest van de wereld zijn. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM „Bent u een vreemdeling? Weet u niet wat er is ge beurd? Jezus van Nazareth is ge dood door de bezetters, op aanstichten van de intellectuelen van zijn volk". Zo begon een advertentie die de Neder landse Hervormde Kerk kort voor Pa sen in enkele dagbladen heeft doen plaatsen. De opperrabijn van de Portugees-Is raëlitische gemeente in Amsterdam, S. Rodriques Pereira, de opperrabijn van de Nederlands-Israëlitische gemeente, A. Schuster, en de rabbijn van libe raal-joodse gemeente dr. J. Soetendorp hebben geprotesteerd tegen deze ad vertentie die anti-Semitische reacties kan oproepen. „Met schrik constateren wij dat de Nederlandse Hervormde Kerk anno 1967, in een tijd waarin men zegt er naar te streven een betere verstand houding tussen de godsdiensten te scheppen, ertoe kon overgaan op deze wijze haar religie te propageren", al dus het protest. De rabbijnen herin neren eraan dat duizenden jaren van jodenvervolging het resultaat zijn ge weest van dergelijk# uitingen. Zoiets blijft langer goed dan snijbloemen. „Het verwelkt niet het is blijvend", mompelt hij „en zoiets doet iemand het meeste." Over de wens waarmee h(j zijn cadeau vergezeld wil laten gaan, zegt h(j. „Ik schrijf er iets bij in de geest van: Veel geluk met de jongste spruit. Dat hfj veel geluk, in goede gezondheid en in vrede mag opgroeien tot een grote per soonlij kheid." De markante zwerver, die zelf nooit meer geluk heeft gekend dan een baan tje als wachtsman in de Rotterdamse haven, vertelt dat hij uit Maastricht naar Drakensteyn is komen lopen: 268 kilo meter lang. Of het waar is valt moeilijk te raden, maar het verhaal dat h(j vertelt is boeiend. „Ik was van Rotterdam naar Eindhoven gelopen", zegt htf b(j het derde cognacje, „om er een muziekfesti val bij te wonen. Dat ging niet door en toen ben ik maar doorgewandeld naar Maastricht, want daar werd een vriend van me tachtig jaar. „De dag dat ik er arriveerde werd hij opgenomen in het ziekenhuis. Van mjjn schamele bezittingen heb ik hem toen nog wat fruit gegeven. Vorige week dinsdag ben ik opgestapt met bestem ming Drakensteyn." Een aandachtige toehoorder wisselt de cognacfles af me een forse uitsmijter. Diep over zijn bord gebogen, uit de toon vallend tegen de vrij imponerende ach tergronden van het interieur van de Kastanje hof, nuttigt M. N. J. Bouw meester zijn maaltijd. Wanneer h(j de volgende zal krijgen weet hij niet, maar wel dat hem geld te wachten staat. Een radio-interviewtje dat een ver slaggever van de NCRV met hem maak te heeft z'n vrucht afgeworpen. Er zijn financiële reacties gekomen en er is zelfs (Van onze correspondent)' ETTEN-LEUR De directie van de machinefabriek en handelsonderne ming Van Voorden N.V. uit Etten- Leur heeft een beloning uitgeloofd van vijftienhonderd gulden voor degene, die inlichtingen kan geven, waardoor het bedrijf voor ruim 130.000 gulden aan gestolen steenzagen en schuurseg- menten terugkrijgt. De bijna tweehonderd zagen en zes tig schuursegmenten werden vorige week uit het keldermagazijn van het bedrijf gestolen. De zagen dienen voor het bewerken van natuursteen, zoals graniet en marmer. De tanden van de edelstalen cirkelzagen zijn bezet met ruwe diamanten. Het gestolen materiaal vormde de hele voorraad van de fabriek. Bij de Donne Draadfabrieken in Nieuw-Bergen (Limburg) zijn gister nacht 37 rollen koperdraad ter waarde van achttienduizend gulden gestolen. De inbrekers hadden het slot van een van de toegangspoorten geforceerd. UTRECHT De werkloosheid in de metaal- en elektrotechnische industrie geeft reden tot zorg. Ook al is in deze bedrijfstak de vraag naar arbeidskrach ten nog groter dan het aantal werklozen. Dit zei gisteren de voorzitter van de Katholieke Bond van werknemers in de metaal- en elektrotechnische industrie, de heer P. Brussel. Op de vergadering van het algemeen bestuur van de bond zei hij, dat de werkloosheid in zijn bedrijfstak is ge stegen van 6000 in januari tot 6500 in maart. Daarnaast hebben ruim 3700 mensen een verkorte werkweek. Deze cijfers geven volgens de heer Brussel reden tot zorg, ook al is er in deze be drijven nog een vraag naar 19.800 ar beidskrachten. een dame in Soestdijk die hem onderdak heeft aangeboden voor de tijd dat h(j in Drakensteyn op de geboorte wil wach ten. Als de heer Bouwmeester het hoort, haalt hij de schouders op. „Is ai eerder gebeurd", zegt hjj. „Meestal komen ze er van terug als ik voor de deur sta." H(j verschuift zijn zwarte schippers pet, geeft zich weer over aan de cognac en vertelt dat zijn vader in 1946 en zijn moeder in 1960 is gestorven. Een vrouw kon hij niet vinden; de kosthuizen waren hem te benauwd. Daarom zwerft hij samen met zijn papieren bezittingen en twee stokjes waarmee hij de auto mobilisten te kennen geeft dat hij wil oversteken. ,,'s Nachts dirigeer ik er wel eens mee, als ik helemaal alleen ben, want ik ben dol op muziek. Ik voel me dan ook met de grote Bouwmeesters verwant", be sluit de man. Als hij tenslotte wat moeilijk opstaat, rinkelen er twee indrukwekkende me dailles op z(jn borst. De een is van de Stabenders, een Maastrichtse carnavals vereniging, de ander van de St. Nicolaas- mars. Ze hangen respectievelijk aan een rood-wit lint en een groen touwtje. De marechaussee aan de poort van kasteel Drakensteyn glimlacht er maar eens om. Prof. dr. Plate heeft dan net de Prinses bezocht en de Rotterdamse keeper Eddy Pieters Graafland is samen met zijn vrouw op de terugreis van de sportbeurs in Hilversum naar Rotterdam even op de Lage Vuursche wezen kijken. In het kasteeltje zelf staat al een grote doos Molenaarskindermeel, in de ochtenduren aangeboden door de heer Leemhuis uit Bilthoven, compleet met oranje lint en het bekende lepeltje. DEN HAAG „Mijn privé-Ieven is helemaal naar de bliksem", zegt de Haagse oud-journalist J. J. L. van Zuylen. Door zyn optreden in liet tele visieprogramma Voor de vuist weg op 17 maart is nu de Stichting Neder- land-Vredesland opgericht. In de uitzending had hij voorgesteld om van Nederland een vredesarsenaal te maken. Tot dusver zijn al 119.871 adhesiebetuigingen binnengekomen, ook van militairen. Er hebben zich zelfs Vlaamse sympathisanten gemeld. De heer Van Zuylen kreeg verder on gevraagd tweeduizend gulden. Het vre desplan zou voor Nederland ontwape ning en het instellen van een burger dienstplicht betekenen. De nieuwe stichting zal op Hemel vaartsdag in het Scheveningse circus theater vijf bijeenkomsten van sympa thisanten houden. Alle Eerste- en Tweede-Kamerleden worden uitgeno digd. Ook de Koningin en kardinaal Alfrink zullen worden gevraagd. Die bijeenkomsten zijn „kerkdiensten zon der religie", zegt de heer Van Zuylen. Hij is ervan overtuigd dat driekwart van het Nederlandse volk achter zijn denkbeeld staat. Hij zal zich niet bij bepaalde groepe ringen aansluiten. Zijn beweging wil als pressiegroep optreden en blijven hameren op het thema Nederland-Vre- desland. De oud-journalist wil in mei in Brus sel de secretaris-generaal van de Uno, Oe Thant, ontmoeten. De 61-jarige Rinus Bouwmeester heeft er een week over gedaan om van Maastricht naar kasteel Dra kensteyn te lopen. Hij blijft nu in Lage Vuursche om na de geboorte van het prinsenkind een plant aan te bieden. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM Binnen de Commu nistische Party Nederland heerst opwin ding over de nieuwe (Peking-) lyn die partyvoorzitter Paul de Groot de laatste weken voorschryft en over de gevolgen die dit al heeft gehad: het ontslag van de directeur van de uitgevery Pegasus en de schorsing van de directeur van het reisbureau Vernu. Enkele afdelingen binnen en buiten 'Amsterdam zouden al moties van wan trouwen hebben aangenomen tegen hun leider Paul de Groot, o.a. in Landsmeer en Assendelft, de woon plaats van de directeur van Vernu, de heer W. Hulst. De secretaris van de communistische partij, de heer K. Hoekstra, heeft in Assendelft een vergadering van de C.P.N. bijgewoond om de ontevreden heid te bestrijden. Hij slaagde daarin niet, want de vergadering besloot toch op intrekking van de schorsing van de heer Hulst aan te dringen. Hij blijft ook raadslid in Assendelft. KRANKZINNIGHEID Van de C.P.N. is over deze kwestie geen enkel commentaar te krijgen. Partijsecretaris Hoekstra antwoordde op de vraag of er binnen de partij bezwaren tegen het beleid van Paul de Groot zijn gerezen: „Wat een krank zinnigheid. Allemaal anti-communisme". afdeling Assendelft? Dus het is niet waar? „Ik ga niet in op die onzin ik geef geen enkele informatie". U hebt toch gesproken voor de „Ik geef geen antwoord op krankzin nige suggesties". Het is toch niet krankzinnig om in Assendelft te spreken? „Ik spreek door het hele land. Daar ben ik u toch geen verantwoording voor verschuldigd en hangt u nu maar op met uw onzin. Er is niets aan de hand". Aldus partijsecretaris Hoekstra. SCHANDAAL Het Vrije Volk drukte gisteren op de voorpagina een kwitantie af van de uitgeverij Pegasus, waaruit blijkt dat aan Paul de Groot 3.306,35 gulden werd uitbetaald voor zijn boek „De dertiger jaren". Volgens die krant steekt daar een waar schandaal achter omdat par tijfunctionarissen nooit iets betaald krijgen voor boeken die ze als partij man schrijven. Voorts zou de heer De Groot later hebben geprobeerd of de uitgeverij zijn inkomstenbelasting over dit bedrag wilde betalen. AFGUNSTIG Het Vrije Volk bericht voorts dat Paul de Groot in dit boek van D. van der Voort over het verzet in de Gelderse Vallei enkele pagina's heeft ingevoegd over zichzelf, zonder dat de auteur het wist. Het partijbestuur is van mening dat Het Vrije Volk tot deze publikatie is gekomen omdat men afgunstig is op de winst van de C.P.N. bij de verkiezin gen. In ieder geval vertoont de afgedruk te kwitantie de handtekening van Paul de Groot. O SPLIT Een tweejarig meisje uit d eomgeving van Split in Zuidslavië, dat sinds zaterdag werd vermist, is gisteren gered uit een ruim twintig meter diepe rotsspleet, dichtbij de stad. De kleuter, Julija Podrnj, werd met lichte verwondingen in een zie kenhuis opgenomen. ADVERTENTIE 4% *6% De bank waar u zich thuis voelt!

De Vallei | 1967 | | pagina 6