HUMPHREY TEVREDEN OVER REIS Frankrijk klaar voor igevecht" met olie OVERSTAPJE IN OPEN ZEE Grote kans voor Kennedy-ronde Wijzigingen in ApoUo- project Over de grenzen Lioe KOSTEN DOEN GROEI BIJ A.B.N. TENIET GROTE TREINROOF HERHAALD Nieuwe zorg voor Amerikaanse economie dreigt nu wegvervoer ook al stagneert ONGUNSTIG VOOR DE OORLOG IN VIËTNAM A „Rechtbank''1 zal V iëtnam-oorlog beoordelen Weer voorstel tot vrede in Viëtnam Na vier jaren van worstelen met vele problemen Zelfs Frankrijk constructief Artsenstaking in Italië Nettowinst f47,4 miljoen PROTEST BIJ REGERING FRANSE De Gaulle naar tentoonstelling MUNITIE Meer vrijheid in Spanje gevraagd Vogelsterfte gevaar voor gezondheid in Zwitserland VERSCHIL ZAAGSEL - Amerika „bespaart" op geleerden uit het buitenland TSOODLV1K WINST PROCES TEGEN SPECK N ADERT EINDE DINSDAG II APRIL 1967 VS VREZEN SPOORWEGSTAKING WASHINGTON Amerika, waar het goederenvervoer op de weg voor het grootste deel stilligt, wordt nu ook nog bedreigd door een spoorwegsta king. President Johnson heeft het Amerikaanse Congres om noodmaatrege len gevraagd om de economie voor nog zwaardere klappen te bewaren. De spoorwegstaking zou donderdag beginnen. Zes grote spoorwegmaatschappijen onderhandelen al geruime tijd met hun personeel over een nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomst. Don derdag loopt de onderhandelingspe riode van zestig dagen, die in de wet op de spoorwegen is vastgelegd, af. Er is echter nog geen overeenstem ming bereikt President Johnson heeft het Congres daarom gevraagd de periode van zestig dagen met twintig dagen te verlengen. Htf zei dat een spoorwegstaking niet alleen onvoorstelbare schade zou toe brengen aan de Amerikaanse economie, maar dat ook de strtfd in Viëtnam er ongunstig door zou worden beïnvloed. WASHINGTON Hubert Hum phrey, de Amerikaanse vice-president, beschouwt zijn vijftiendaagse reis door zeven Europese landen als een diplo matiek succes. Dat zei hij gisteren in Washington waar hem bij aankomst een uitbundig welkom werd bereid. In een bijeenkomst op het gazon voor het Witte Huis toonde Hum phrey zich erg optimistisch. „Onze betrekkingen met Europa zijn in een nieuw stadium gekomen", zei hij. „Aan het einde van een na-oorlogs Europa beginnen we aan een periode van produktieve samenwerking in 't Westen en vredelievende deelneming aan het leven in het Oosten." „Dochter" President Johnson zei dat Hum phrey de Europese leiders heeft ge zegd, dat „Amerika nog steeds de dochter van Europa is". De oorlog in Viëtnam, aanleiding tot vele heftige demonstraties tijdens 't Amerikaan se bezoek aan Europa, noemde John son evenmin als Humphrey. Wel zei hij dat Humphrey de bondgenoten had gezegd dat „de oude wereld van Azië moet delen in de vooruitgang van het Westen". Inmiddels maakte de Amerikaan se ambassade in Parijs gisteren be kend dat ze bij de Franse regering officieel zou protesteren tegen de verbranding van de Amerikaanse vlag en de mishandeling van twee mariniers tijdens Humphrey's be zoek aan Parijs. Zover bekend was dit de eerste keer dat de Amerikaan se regering een officieel protest in diende bij de Franse regering wegens zo'n incident. LONDEN Het „tribunaal ter berechting van oorlogsmisdaden", dat is opgericht door de Vredesstichting van de 94-jarige Britse wijsgeer Lord Bertrand Russell, zal tussen 26 april en 6 mei in Parijs de Amerikaanse doelstellingen en het optreden in Viët nam onder de loep nemen. Deze niet erkende rechtbank zou al lereerst twee vragen willen beantwoor den: Hebben de Verenigde Staten en de regeringen van Australië, Nieuw- Zeeland en Korea, volgens het inter nationaal recht daden van agressie gepleegd en zijn doelen van zuiver burgerlijk karakter zoals ziekenhui zen, scholen en sanatoria gebom bardeerd? De bejaarde Britse pacifist is het voornaamste lid van het tribunaal. Verder hebben onder meer zitting de Franse auteur Jean-Paul Sartre en de Franse schrijfster Simone de Beau- voir. PARIJS President de Gaulle zal in juli een bezoek brengen aan de Wereldtentoonstelling in Montreal in Canada. Hij zal de reis naar Canada maken met de Franse kruiser Col bert. Verwacht wordt dat de gene raal op 24 juli zijn bezoek in Quebec zal beginnen en dan via Montreal naar Ottawa zal reizen. Terwijl een half miljoen militairen in Zuidoost-Azië vechten zou de aan voer van munitie grote stagnatie on dervinden. Een spoorwegstaking zou tevens nadelig zijn voor de verscheping van brandstof waardoor onder andere het gebruik van tanks en raketten sterk zou teruglopen. Inmiddels bleven duizenden vracht wagens in heel Amerika gisteren werke loos staan door de uitsluiting van een kwart miljoen vrachtwagenchauffeurs. De uitsluiting is bedoeld als vergel dingsmaatregel voor verscheidene wilde stakingen van chauffeurs. COLOMBO (Reuter) Een confe rentie tussen de Zuidvietnamese rege ring, de Vietcong en Noord-Vietnam, is de kern van een nieuw vredesinitiatief dat gisteren door de Ceylonese pre mier, Dudley Senanayake, werd ge daan. De Ceylonees maakte zijn voor stel bekend na een tweedaagse bespre king met Oe Thant, de secretaris generaal van de Uno. Robert Gunawardene, ambassadeur van Ceylon in Peking, pleegt al overleg met Noord-Vietnam om de mogelijk heid van een conferentie te bekijken. Het jongste vredesvoorstel is geba seerd op de opvatting van de Ceylo nese premier dat geen enkel land zich in de „interne aangelegenheden" van Vietnam mag mengen. Een conferentie die tot doel heeft een wapenstilstand te verkrijgen kan volgens hem dan ook alleen worden bijgewoond door Noord en Zuid-Vietnam en het Zuidvietname se Nationale Bevrijdingsfront, de poli tieke afdeling van de Vietcong. Ceylon gelooft niet in een „kunstma tige verdeling" van Vietnam. Als de betrokken partijen op zijn vredesvoorstel ingaan is de Ceylonese premier bereid hun in Ceylon een neutrale ontmoetingsplaats aan te bie den. MALAGA Het jaarlijkse rooms- katholieke Congres over sociale pro blemen in Spanje heeft gepleit voor een nieuwe politiek-juridische struc tuur van het land. In een rapport zegt het Congres dat de rechten van het individu en het recht van vrije vergadering, van meningsuiting en van godsdienst moeten worden geëerbiedigd. ZÜRICH Tyfus bedreigt Baden bij Zürich in Zwitserland. De oor zaak is de grote vogelsterfte, die sinds enige tijd voorkomt in een in dustriewijk van het stadje met veer tienduizend inwoners. De bevolking is gewaarschuwd de dode dieren niet aan te raken. Vermoed wordt dat de vogels besmet water hebben gedron ken. PARIJS De olie uit de gestran de reuzentanker Torrey Canyon heeft de Franse kust bereikt en in de kust streken van Bretagne is de noodtoe stand afgekondigd. Dat houdt in dat de prefecten van de betrokken departementen dezelfde volmachten hebben gekregen als zij in oorlogstijd zouden hebben. Zij kunnen mensen en goederen vorderen en eigenmachtig alle maatregelen nemen die zij nodig vinden om het hoofd te kunnen bieden aan aanvallen met kernwapens of natuurrampen, in dit geval aan de olievelden van de Torrey Canyon. Deze olievelden zijn zeer verschil lend in afmeting en hoedanigheid. Er zijn er bij, die eruit zien alsof ze juist uit de tanker zijn weggevloeid: vloei baar, kleverig en enkele centimeters dik. Andere zijn kennelijk al behan deld met chemische bestrijdingsmid delen. Die lijken meer op een slappe dikke koek. De Franse marine gaat de zwarte oliepest te lijf met zaagsel en niet met chemische middelen. Zij heeft uit de strijd om de stranden van Cornwall de les geleerd dat vis, kreeft en oes ters meer last hebben van de chemi sche bestrijdingsmiddelen dan van de olie zelf. Voor de kust van Bretagne liggen kostbare kreeften- en oester- broedplaatsen, die men in elk geval wil sparen. Zeven Franse oorlogsschepen waren daarom gisteren de hele dag bezig de verse oliestroom te bestrooien met zaagsel. De olie wordt door het zaag sel op last van de prefect in alle timmermanswerkplaatsen en zage rijen haastig bijeengeveegd opgezo gen en vormt een koek die gemakke lijk kan worden opgeschept en ver brand. Behalve van zaagsel maakt de ma rine ook gebruik van vulkanische as. die dezelfde eigenschappen heeft als zaagsel. Op zee heeft men nog meer grote olievelden waargenomen die, nu de wind is gedraaid naar noordelijke richtingen, de kust van Bretagne be dreigen. Hotels, pensions, restaurants en dergelijke seizoenbedrijven vrezen dat hun hetzelfde lot boven het hoofd hangt als hun collega's in Cornwall. Daar valt echter de schade tot nu toe nogal mee. Slechts enkele tientallen kilometers strand zijn werkelijk voor lopig onbegaanbaar. Voor Cornwall was het draaien van de wind name lijk de redding. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiimiiiiimiim 3 Bi. A 1 1w - 1 Jpf ,,v.. i (Van onze redactie economie) BRUSSEL Jean Rey, het eeuwig optimistische Belgische lid van de Commissie van de Europese Economische Gemeenschap, krijgt gelijk: de Kennedy-ronde, de onderhandelingen in Genève over een verbetering van de handelsbetrekkingen in de wereld, heeft een grote kans op succes, alle te genslagen ten spijt. Bijna vier jaar lang hebben ambte naren geworsteld met onvoorstelbare problemen. Vier jaar lang ook zijn de beslissingen van de Europese Econo mische Gemeenschap uitgesteld. Ame rika vreesde dat het initiatief van pre sident Kennedy om de invoerrechten te verlagen en een Atlantisch gebaar van eensgezindheid tegenover de ar me landen te maken, zou mislukken. Zelfs indien men nog geen oplossing zou vinden voor de technische vraag stukken, bleef de vraag nog open of de politieke bereidheid wel zou be staan om tot overeenstemming te ge raken. Nog zijn in Brussel niet alle vraag stukken opgelost, waarmee de EEG als gesprekspartner en deelneemster aan de Kennedy-ronde worstelt. Er is nog geen zekerheid verkregen over de uiteindelijke instemming van alle zes landen (Italië, Duitsland, Frankrijk en Benelux). Gisteren ech ter zijn wel grote vorderingen ge maakt, waarbij het opviel, dat het zo wantrouwend bekeken Frankrijk zij het niet enthousiast toch in ieder geval constructief meewerkte. Verdwenen is een lange lijst van produkten die een speciale behande ling zouden vergen, omdat zij niet in aanmerking kwamen voor een weder zijdse verlaging van de invoerrechten met vijftig procent Daarvoor is in de plaats gekomen een vrij beperkte groep van bijzondere produkten. De altijd als knelpunt beschouwde sector van de chemie ziet er zelfs rooskleurig uit. De gemeenschap zal voorstellen en zij heeft al vrij gun stige reacties ontvangen om alle in voerrechten op chemische produkten, die in Amerika vrij hoog zijn, vast te stellen op ten hoogste veertig procent. Daarvan moet in de komende vijf ja ren de helft verdwijnen. Het systeem van de zogenaamde American Selling Price moet verdwij nen. De Amerikanen plegen namelijk de invoerrechten op chemische pro dukten te berekenen op basis van de binnenlandse verkoopprijs. Die is in vergelijking met Europa hoog. De EEG verkeert daardoor in een duide lijk nadeel. Het Amerikaanse parlement zal dat systeem volgens de EEG vaarwel moeten zeggen. Moeilijkheid is echter dat de Amerikaanse onderhandelaars in Genève geen zeggenschap hebben over hun wetgevers. De gemeenschap wil nu een uiteindelijk akkoord afhan kelijk maken van de welwillende me dewerking van 't Congres in Wash ington. Dacht men eerst dat de Verenigde Staten lastig waren, nu doen de Scan dinavische landen erg moeilijk, en dan vooral de Denen en de Zweden. De ministers hebben gisteren in Brussel nog wat concessies gedaan, maar nu moeten de regeringen van de Scandi navische landen toch over de brug komen. Probleem is vooral de export van papier naar landen van de gemeen schap. Frankrijk heeft voorgesteld de Ken nedy-ronde op 1 juli 1968 van kracht te doen worden, niet dus op 1 januari 1968, zoals Amerika wenst. Op 1 juli verdwijnen namelijk de invoerrechten tussen de zes landen. Daarvoor in de plaats komt dan een gemeenschappe lijk invoerrecht, dat in de ogen van Nederlanders en Duitsers vrij hoog is. Op diezelfde dag echter zou men kunnen beginnen met de eerste van de vijf jaarlijkse verminderingen die 't gevolg moeten zijn van een succes rijke Kennedy-ronde. Minister Brandt heeft gisteren ver teld, dat Duitsland straks alleen in staat zal zijn, zijn zware financiële lasten ten behoeve van de Gemeen schap te torsen, als de Kennedy-ronde zal slagen. Hij zag de medewerking van de zes landen als een toetsteen voor de Gemeenschap. Hij liet nogmaals en met veel na druk merken, dat het zaak is spoed te maken met het openzetten van de gemeenschap voor Engeland en ande re belangstellenden. „Wij hebben nu een kans, die misschien nooit meer terugkomt", zei Brandt. „Wij zullen ook open moeten staan voor Spanje, Oostenrijk, Israël en Zuidslavië. Wij hebben geen tijd te verliezen''. In Brussel krijgt men de indruk, dat de Bondsrepubliek en Zuidslavië tot betere verhoudingen willen komen. Het gesprek tussen de twee landen vindt in Brussel plaats. Bonn zou zijn positie willen verbeteren, door nu als pleitbezorger op te treden voor de re gering in Belgrado, die een handels verdrag met de EEG verlangt. Aan boord gaan in open zee gebeurt niet zo vaak. Zondagmiddag maak ten 21 passagiers van het Engelse pas sagiersschip Devonia dit mee bij Hoek van Holland. Het waren merendeels be jaarde Zwitsers en Duitsers die een va kantiereis in de Spaanse wateren gin gen maken. Het kwam de British India Steam Navigation Company, een doch termaatschappij van de P O, goedko per uit een sleepboot te huren om daar mee haar passagiers aan boord te ne men, dan de Nieuwe Waterweg op te varen. Het was een sensatie apart voor de reizigers naar het zonnige zuiden. LONDEN De Verenigde Staten sparen miljarden uit door dok ters, geleerden en ingenieurs naar hun landen te halen. In achttien jaar werd op die manier een bedrag van ruim veertien miljard gulden uitgespaard op onderwijs en opleiding. Professor Richard M. Titmuss zei gisteren op de nationale conferentie van maatschappelijk werk in Londen, dat er ongeveer 100.000 artsen, geleer den en ingenieurs uit het buitenland naar de Verenigde Staten kwamen sinds 1949. Dat waren dus allemaal mensen, voor wie Amerika de oplei ding niet behoefde te betalen. Op geneeskundig gebied maken de buitenlanders op het ogenblik bijna twintig procent uit, van de jaarlijkse toeneming van personeel in Amerika. Vorig jaar kwamen er 4000 Engelse medici naar de Verenigde Staten. Professor Titmuss merkte op, dat de Verenigde Staten menselijk kapitaal leent, terwijl de meeste andere landen financiële hulp vragen. Voor dergelijke transacties wordt geen betaling aan het moederland gedaan, zei de professor en hij voegde er aan toe: „Er wordt geen rente berekend en er is ook geen sprake van afbetaling van de lening". O TEL AVIV De bevelhebber van de Israëlische luchtmacht, kolonel Mordecai Hod, is gisteren bevorderd tot brigade-generaal. Zijn bevordering houdt verband met het luchtgevecht van vorige week vrijdag toen, volgens Israëli sche mededelingen, zes Syrische straaljagers van het type Mig-21 door Israëlische jagers werden neer geschoten. WASHINGTON Het project- Apollo, dat voorziet in tochten van Amerikaanse astronauten naar de maan, zal grondig worden herzien. Dit heeft James Webb, de directeur van de Amerikaanse rijksdienst voor luchtvaart en ruimtevaart (NASA), gisteren gezegd bij de aanvang van de openbare behandeling van de ramp van 27 januari door een speciale en quêtecommissie uit het Huis van Af gevaardigden. Een dag eerder was een drieduizend bladzijden dik rap port verschenen over de felle brand in een driemanscabine op Cape Kennedy die op 27 januari de astronauten Gris- som, White en Chaffee het leven kost te. Op Cape Kennedy werkten technici hard aan een noodluik voor de Apollo dat in twee tot vier seconden kan wor den geopend. Als er zo'n luik in de Apollo was geweest op 27 januari zou den Grissom, White en Chaffee na het uitbreken van de brand zich zeker in veiligheid hebben kunnen stellen. Ook met een dergelijk noodluik zal de Apollo toch grondig herzien moe ten worden. In ieder geval is een eer ste tocht van drie astronauten in een Apollo om de aarde dit jaar van de baan. Dit behoeft volgens sommige optimisten in NASA's centrum voor bemande ruimteschepen in Houston (Texas) niet te betekenen dat de eer ste reis in een Apollo naar de maan niet voor 1970 kan worden onderno men. ROME De staking van artsen in de Italiaanse ziekenhuizen en kli nieken breidt zich steeds verder uit. Achtduizend semi-artsen hebben zich voor drie dagen bij de staking aange sloten. De artsen in de gratis klinieken en de klinieken voor geesteszieken heb ben gedreigd vandaag in staking te zullen gaan. Twintigduizend artsen van zieken huizen en klinieken staken al sinds donderdag. Zij eisen de uitbetaling van een salarisverhoging die met te rugwerkende kracht was toegezegd. Hierover werd al ruim een jaar gele den overeenstemming bereikt. De staatsziekenkassen zeggen niet te kun nen betalen omdat zij diep in de schul den steken. In de ziekenhuizen worden alleen dringende gevallen geholpen door een noodstaf van artsen. Duizenden pa tiënten moesten zich al particulier la ten behandelen. O De 54-jarige boomkweker P. van den Beuken uit Helden is gistermorgen om het leven gekomen, toen hij met zijn trekker werd aangereden door een vrachtwagen met oplegger. De man, die enige maanden geleden zijn vrouw verloor laat zeven kinderen achter. ■MMjjjH A CHT JAAR geleden kreeg de Chi- -'"■nese pers opdracht de president van de Volksrepubliek, Lioe Tsjao-sji, af te schilderen als een zachtmoedige, vriendelijke man. Tot dan toe hebben de Chinezen hem gekend als een har de man, die nooit lachte. Van dat beeld wilden de Chinese leiders af. Dezelfde Chinese pers heeft intussen wederom in opdracht de zacht moedige trekken van Lioe verwisseld voor het harde beeld van de politieke ketter, de pro-Russische revisionist, de man die het aandurft er andere ge dachten op na te houden dan de ver eerde partijleider Mao Tsje-toeng. Toch is naar buiten toe tenmin ste Lioe Tsjao-sji nog altijd presi dent van 's werelds grootste republiek. Het is mogelijk dat hij tijdens het ge heime partijcongres in maart is afge zet, maar waarschijnlijker is dat hij de presidentstitel nog bezit en ook nog zijn belangrijke functie in het partij bureau bekleedt, want daardoor vormt hij juist de grootste bedreiging voor Mao. De grote steun, die Lioe nog al tijd in het leger en onder grote groepen arbeiders geniet, zou Mao er tot dus ver van weerhouden hebben zijn grote rivaal af te zetten. TToe kan een Chinese president worden afgezet Krachtens de grondwet van de volksrepubliek China moet de presi dent gekozen worden door het Natio nale Volkscongres, het Chinese parle ment. Het Nationale Volkscongres koos in 1959 Lioe Tsjao-sji tot presi dent en herkoos hem in 1964. Zijn ambtstermijn loopt in 1968 af. Het Na tionale Volkscongres bezit ook de be voegdheid om een president af te zet ten. Daartoe moet het in speciale zit ting worden bijeengeroepen. Mao heeft tot deze maatregel waarschijnlijk nog niet durven over te gaan omdat het niet is uitgesloten dat een groot deel van de ruim tweeruizend afgevaardig den aanhangers van Lioe zijn. Overigens is het presidentschap van de Chinese Volksrepubliek louter een representatieve functie. De eigenlijke regeringsmacht wordt uitgeoefend door de premier. beter liggen de kansen voor Mao in het politieke partijbu reau. Voor het afzetten van één van de elf afgevaardigden is een enkelvoudige meerderheid in dit college voldoende. Er circuleerden gisteien berichten dat Mao erin geslaagd zou zijn een meer derheid van zes tegen vijf te behalen. Daarmee zou Lioe een functie zijn ont vallen die hem meer invloed gaf dan zijn presidentstitel hem bood. Het op voeren van de aanvallen op Lioe Tsjao-sji zou er op kunnen dui den dat Mao zekerder van zyn zaak wordt en dat het politieke einde van Lioe niet lang meer op zich zal laten wachten. Wat er dan verder met Lioe zal gebeuren is een vraag, waarop vermoedelijk alleen Mao het antwoord weet. AMSTERDAM Het bedrijf van de Algemene Bank Nederland gaf in 1966 in binnen- en buitenland weder om een belangrijke groei te zien. De stijging van het geconsolideerde ba lanstotaal tot f 7.605 min. bedroeg evenals in 1965 circa 16%. Deze groei komt tot uitdrukking in een stijging van de deposito's op ter mijn van circa 24 pet. tot f 3.069,9 min, een toeneming van rekeningcou- rantsaldi met 13 pet. tot f 3.172,4 min en een toeneming van de spaargelden met eveneens 13 pet. tohf 886,7 min. De bruto resultaten van het binnen lands bedrijf overtroffen in belangrijke mate die van 1965, dank zij een stij ging der activiteiten in alle sectoren, behoudens de effectensector. De gun stige invloed van deze toeneming der inkomsten op de resultaten werd teniet gedaan door de eveneens belangrijke stijging der kosten. De gecondoliseerde winst- en ver- 0 Welke fotograaf zou kans zien zo rustig een plaatje te schieten van een overval op een posttrein? Waar schijnlijk niemand. Dit bedrieglijk ech te tafereel is dan ook een scène uit de film „De grote treinroof", waarvoor op het ogenblik in Engeland opnamen wor den gemaakt. De film is geïnspireerd door de enkele jaren geleden zo opzien barende en mei veel durf opgezette roofoverval bij Cheddington op de post trein van Glasgow naar Londen. Daar bij werden snel en vakkundig ruim twee en een half miljoen Engelse ponden (25 miljoen gulden) in de wacht gesleept De opnamen worden gemaakt op een dood-spoorwegtraject bij Leicestershire. liesrekening vermeldt een vergroting van het totaal der baten van f 223,3 min tot f 245,7 min, ofwel met 10,1 pet. Deze toeneming werd evenals vorig jaar praktisch teniet gedaan door een stij ging der bedrijfskosten met 13,9 pet. (van f 137,2 min. tot f 156,4 min). De directie spreekt in het verslag haar on verminderde zorg uit over de sterke stijging der kosten. Zij merkt daarbij op dat de groei van het bedrijf, die blijkt uit het belangrijk hogere balans totaal en de eveneens hogere posten op de winst- en verliesrekening, niet heeft geleid tot een overeenkomstige toene ming van de voor uitkering beschikba re resultaten, waardoor de aandeelhou ders relatief te weinig van de groei pro fiteren. Na voorziening voor belastingen, stor ting in pensioenfondsen en normale af schrijving op gebouwen en na het in aanmerking nemen van het saldo on verdeeld vorig jaar resulteert een net to winst over 1966 van f 47,4 min. te gen f 47,2 min. over 1965. Voorgesteld wordt op de gewone aan delen een onveranderd dividend van 14 pet. uit te keren. Aan de reserve werd evenals vorig jaar f 5 min. toegevoegd en aan de bijzondere reserve onder crediteuren f 3,5 min. (v.j. f 8,0 min.). Hiernaast werd aan de reserve algeme ne bedrijfsrisico's toegevoegd f 5,0 milj. (v.j. 5,0 miln.) en op gebouwen en inventarissen extra afgeschreven f 10.1 min. (v.j. f 5,5 min.). De styging van de kosten wordt be halve uit de wederom sterk toegeno men personeelskosten o.m. verklaard uit de verhoogde aanschaffingskosten van moderne administratieve appara tuur en uit het feit dat bepaalde fusie- kosten, in tegenstelling tot 1965, direct ten laste van de winst- en verliesreke ning zijn gebracht. Geconstateerd wordt dat ondanks de inschakeling van computers en de al door verdergaande automatisering der administratieve handelingen, de nood zaak tot het verlenen van een goede en uitgebreide service een groot perso neelsbestand blijft vragen. PEORIA (UPI) De aanklager in het proces tegen Richard F. Speck, die in Peoria in de Amerikaanse staat Illinois terecht staat wegens moord op acht verpleegsters, heeft gisteren zijn requisitoir beëindigd. De verwachting is dat Speek zal wo-den veroordeeld tot de dood op de elektrische stoel. De aanklager, William Martin, steun de in zijn betoog op de verklaringen van de kroongetuige in het proces, de 23-jarige verpleegster Corazon Amu- rao, die als enige de moordpartij over leefde. Het proces zal vermoedelijk binnen enkele dagen worden beëin digd.

De Vallei | 1967 | | pagina 7