Rudi Lubbers opnieuw kampioen in het halfzwaargewicht Sparta krijgt afkoopsom DVSA blijft - door zege op Vreeswijk - vierdeklasser GVVV-jeugdselectie maakt wear sporttrip naar Oost-Duitsland Hemur-Enge speelde niet Panters-teams morgen tegen Schotse universiteitsploegen Renners van Televizier mogen niet naar Tour de France Jan Harteman won op fraaie wijze bosloop in Harderwijk Amateurelftal tegen West-Dultsland Japan is favoriet Belgische selectie voor interland Tubantia stap dichter bij amateurisme Sparta-Willem III uitgesteld Technisch DOVO verloor van Zwaluwen Vooruit: 0-3 Verenigingsbesturen niet gelukkig met indeling nacompetitie Na moeizame zege op Tonny Netten Klasse Candia ontnam SVF laatste hoop Op uitnodiging van sportvereniging Dynamo-O.-Berlijn: I Korfbal Internationale volleybalmatches Ernstig bezwaar tegen Wagtmans gehandhaafd Zaak-Laseroms opgelost SPORT van hier en daar Nervositeit Twijfel Bijzonder jammer Oefenmatches Leiding Paaina 9 DINSDAG II APRIL 1967 ROTTERDAM Rudi Lubbers heeft gisteravond in de stampvolle Rivièra- hal te Rotterdam voor de derde maal het Nederlands kampioenschap in het halfzwaargewicht bij de amateurbok sers veroverd. Op deze finale-avond klopte de Amsterdammer Tonny Net ten op punten. Lubbers, die schitterende overwin ningen aaneen pleegt te rijgen, was echter niet zo ongenaakbaar als an ders. Had hij geen vertrouwen in eigen kunde? Op 28 maart leed de Nederlander in de eindstrijd van een internationaal toernooi te Boedapest een van zijn wei nige nederlagen uit zijn carrière. In de Hongaarse hoofdstad moest de Am sterdammer in de Roemeen Monea, nadat hij een keer naar de ringbo- dem was gegaan zijn meerdere erken nen. Had wellicht dit negatieve resul taat het geloof in eigen kracht onder mijnd? In de eerste ronde was daarvan nu nog weinig te merken geweest. Met 'n rechtse, gevolgd door een links-rechtse naar de kin, had Lubbers zijn tegen stander neergehaald. Maar Netten was teruggekomen en goed. Ofschoon de zuiderling zijn dek king te laag hield zag Lubbers nauwe lijks kans meer hem vol te raken. Het werd voor de Nederlandse titel houder verder een vrij moeizaam ge vecht, dat hem tenslotte na drie ron den van drie minuten een overwinning op punten opleverde. Op de flitsende hoeken van de ve dergewicht Wout Kloppert had Gerrie te Paske nauwelijks een antwoord. Snel stootte de vlug door de ring gaande tegenstander die in de tweede ronde per ongeluk een kopstoot gaf waardoor Klopperts linker wenkbrauw werd opengehaald. Nadat arbiter Bril medisch advies had ingewonnen kon er worden door- gebokst. Te Paske ging fel in de aanval kreeg wegens te laag inkomen een waarschuwing en verloor uiteindelijk op punten van een pugilist, die gede monstreerd had meer klasse te bezit ten. Het had er alle schijn v^n, dat de lichtwelter Gerrie Schulte in zijn fina lepartij tegen Tonny Deckers over te weinig conditie beschikte. In de derde ronde werd het duel op medisch ad vies gestaakt daar Deckers een te die pe wond boven zijn linkeroog had op gelopen. Het treffen tussen dit tweetal zal te zijner tijd opnieuw worden ge houden. ZEIST De opstelling van het Ne derlands amateur-voetbalelftal, dat mor gen in Gladbeck een vriendschappelijke wedstrijd speelt tegen West-Duitsland, luidt als volgt: Doel: Kievits (De Spechten); achter: Delmotte (Middelburg), Deen (ZFC), Cornel (DCG) en De Quant (CW); midden: Schurink (Quick '20) en J. de Wit (ZVV); voor: De Ridder (Vlissin- gen), De Vos (Middelburg), Ouwens (TOP) en Spiekerman (DCG). Reserves: De Rijk (DCG), Leusekamp (Quick '20), Balkhoven (RFC) en M. de Wit (ZW). STOCKHOLM Vandaag beginnen de wereldkampioenschappen tafelten nis in Stockholm een marathon van 4000 partijen, die in 11 dagen door 51 landen worden gespeeld. Favoriet voor de meeste titels is Japan, nu communistisch China, de onbetwiste kampioen van vorige ja ren, zich in verband met de culturele revolutie heeft teruggetrokken. Oorspronkelijk hadden zich 54 lan den opgegeven, maar Zuid-Viëtnam, Zuid-Korea en Griekenland trokken zich aan de vooravond van de kam pioenschappen terug. Op het spel staan zeven verschillen de titels. De middengewicht Nico Aloserij trachtte tegen Jan van Ispelen zo snel mogelijk zijn rechtse hoek op de kaak te plaatsen. De Haarlemmer had ge noeg routine om zijn opponent daartoe geen kans te geven. Hij blokte vrij wel alles of was op tijd weg en zorg de er daarnaast voor met linksen Alo serij te teisteren. In de derde en laatste ronde had Alo serij, de zo gevreesde, geen kracht meer om zich te verweren. De Am sterdammer balanceerde deze keer zélf eens langs de rand van een knock out en na een serie van Van Ispelen onderbrak arbiter Krom voor acht tel len het gevecht. Onnodig te zeggen, dat Van Ispelen kampioen werd. ROTTERDAM De Rotterdamse voetbalclub Sparta en de Amerikaanse profclub Pittsburgh Phantoms zijn het eens geworden over Theo Laseroms, die onlangs contractbreuk pleegde door plotseling te vertrekken naar Amerika. Onderhandelingen hebben geleid tot de bereidheid aan Sparta „een alleszins bevredigende afkoopsom" te betalen. In ruil daarvoor heeft -Sparta besloten Laseroms met terugwerkende kracht tot 15 februari van zijn verplichtingen tegenover de Rotterdammers te onthef fen. Sparta's bestuurders wensen de groot te van de afkoopsom niet bekend te maken. In Amerika houdt men het er op dat aan Sparta ongeveer honderd duizend gulden betaald moet worden. Sparta verstrekte gisteren het volgen de communiqué: „Op dinsdag 4 april is de heer Wil liam D. George, voorzitter van Pitts burgh Phantoms, naar Rotterdam geko men teneinde een poging te doen de moeilijkheden die in verband met het vertrek van Laseroms naar Amerika zijn gerezen, door persoonlijke onder handelingen op te lossen. Dit initiatief heeft inderdaad geleid tot onderhandelingen, die de afgelopen dagen zijn gevoerd te Rotterdam en op 7 april een gelukkige afsluiting hebben gevonden met het ondertekenen van 'n overeenkomst tussen Sparta en de heer George, die daarbij zowel zijn club de Pittsburgh Phantoms als Laseroms ver tegenwoordigde. De verplichtingen, die Laseroms met deze nieuwe overeenkomst heeft aanvaard tegenover Sparta, worden door de Pittsburgh Phantoms gegaran deerd. De heer George heeft uitdrukking ge- gegeven aan zijn wens dat met deze regeling de weg zal zijn geopend naar vriendschappelijke betrekkingen met Sparta, die door Pittsburgh Phantoms zeer op prijs worden gesteld. Sparta verklaarde, voor zover moge lijk, gaarne tot het vestigen van zoda nige betrekkingen te zullen meewer- aken". BRUSSEL De Belgische selectie- groep voor de zondag te spelen voetbal interland tegen Nederland bestaat uit de volgende zestien spelers: Prudent- Bettens (Waregem), Florent Bohez en Wilfried van Moer (Antwerp FC), Fer- nand Boone en Johnny Thio (FC Brug ge), Jean Cornelis, Pierre Hanon, Geor ges Heylens, Joseph Jurion, Wilfried Pruis en Paul van Himst (Anderlecht), Jean Nicolay (Standaard), Jacques Stockman en Albert Sulion (FC Luik), Jean Verheyn (Beerschot) en Robert Willems (Lierse). De Nederlandse deelnemer Bert van der Helm samen met de kleinste deel nemer aan het wereldkampioenschap tafeltennis, de Australiër Paul Pinkewich. Aloserij (links) in zijn gevecht tegen Van Ispelen, dat de laatste de titel in het middengewicht opleverde. AMERONGEN Op het sportpark De Burgwal in Amerongen werd het afge lopen weekend de voetbalwedstrijd DVSAVreeswijk gespeeld. Hoewel het er in het begin niet naar uitzag, werd de eindstand 30 in het voordeel van DVSA, hetgeen het behoud in de vierde klasse KNVB betekende. Vreeswijk won de toss en trapte af. Door goed samenspel trachtte de Vreeswijkvoorhoede de DVSA- defensie te verrassen. Niet alleen Vreeswijk, maar ook DVSA kreeg in het eerste kwartier verscheidene goede kansen. Ook ditmaal waren er in de DVSA-opstel- ling enkele veranderingen aangebracht. Linksback Van Esterik stond nu rechts half en ging voortdurend achter de voorhoede aan. De linksbuitenplaats, voor heen bezet door B. Drost, werd nu ingenomen door A. Kroeze, terwijl Drost thans de linksbackplaats bezette. De achterhoede van de Amerongers bleef behoorlijk aansluiten. Na twintig minuten spelen werd de bal door mid denvoor E. van Viegen goed voorgezet. Van Esterik trachtte de bal in te schie ten, doch miste jammerlijk. De jeugdi ge B. van Ommeren stond achter Van Esterik en tegen zijn schot had de Vreeswijkkeeper geen verweer. Tot aan de rust golfde het spel heen en weer. Aan beide zijden kreeg men enkele goe de kansen, doch het benutten ervan was schijnbaar een moeilijke zaak. Na de rust brak er voor de Ameron gers een zeer zware periode aan. Zo als zovele wedstrijden was ook nu HENGELO. De heer G. Verwoerd heeft zich teruggetrokken als voorzit ter van Tubantia's commissie betaald voetbal. Dit besluit betekent voor Twentes tweede stad vermoedelijk dat Hengelo het komende seizoen niet meer in het betaalde voetbal vertegenwoor digd zal zijn. Het hoofdbestuur van de Hengelose tweededivisieclub nam enkele maan den geleden het besluit aan het einde van deze competitie terug te keren naar de amateurs. Op initiatief van de heer Verwoerd werd toen de commis sie betaald voetbal in het leven geroe pen, die de mogelijkheden ging bestu deren in hoeverre betaald voetbal in Hengelo nog mogelijk is. Er waren en kele besprekingen met het Hengelose bedrijfsleven. Naar de heer Verwoerd ons mee deelde is zijn besluit een gevolg van verschil van inzicht tussen hem en het bestuur. „Mijn ideeën", aldus de heer Verwoerd, „worden niet door het huidi ge bestuur gedeeld. Gezien de constel latie is het mijns inziens beter, dat ik er niet meer bij ben". weer Vreeswijk de eerste tien minuten het sterkst. De DVSA-defensie, met G. Breeschoten aan het hoofd, kon de aan vallen echter steeds tijdig afslaan. Na een kwartier spelen volgde er een DVSA-uitval. De bal belandde bij C. van Ommeren, die de Vreeswijk-doel man opnieuw het nakijken gaf, en het begon er op te lijken, dat DVSA zijn tweede overwinning in deze competitie zou gaan boeken. Naarmate de tijd verstreek werden de Amerongers zenuwachtiger. Er werd onzuiver geplaatst en de meeste aanvallen strandden op de tegenstan ders. Met nog een kwartier voor de boeg kwam er over links een aanval. De bal werd voorgezet en direct door C. van Ommeren op de voet genomen. Dit harde schot was niet te stoppen door de Vreeswijk-goalie en de stand was 3-0 voor de Amerongers. Inmiddels was langs de lijn bekendgemaakt, dat SVF, de naaste concurrent van Candia, had verloren en uit deze mededeling putten de DVSA-spelers de kracht om de defensie absoluut gesloten te houden. DVSA heeft door deze overwinning het vierdeklasserschap gehandhaafd. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De voetbalwed strijd Sparta Willem II, die zondag gespeeld zou worden, is uitgesteld. De Spartanen Doesburg en Eykenbroek maken namelijk deel uit van de selec tie waaruit bondscoach Kessler het Nederlandse elftal samenstelt voor de zondag te spelen wedstrijd tegen de Belgen. VEENENDAAL Woensdag 10 mei vertrekt vanuit Veenendaal-De Klomp een jeugdploeg van voetbalver eniging GVVV naar Oost-Duitsland, waar het gezelschap tot 16 mei de gast zal zijn van de Oostberlijnse eredivisie club Dynamo. Vorig jaar bezocht de Veenendaalse jeugd- delegatie reeds deze welhaast onvoorstelbaar grote sport vereniging en ook dit jaar ontving het jeugdbestuur van GVVV wederom een uitnodiging om enkele oefenwed strijden achter het IJzeren Gordijn te komen spelen. Voor deze trip staan er twee wedstrijden op het programma, terwijl het bestuur van Dynamo voor de GWV-toekomst en haar vier leiders hieraan een soort vakantie verbindt. Organisator van deze aantrekkelijke trip is de heer D. Krouwel, die in het verleden als jeugdleider van de Vee nendaalse tweedeklasser optrad. Het overweldigende suc ces van de reis van vorig jaar heeft het GW V-bestuur doen besluiten ook de uitnodiging van dit jaar te aanvaar den. Een en ander is dan ook geenszins verwonderlijk, wanneer men weet, dat met uitzondering van de heen reis Dynamo Oost-Berlijn de (hoge) kosten voor zijn rekening neemt (of natuurlijk de Oostduitse regering). Organisator D. Krouwel is erg en thousiast over de reis van vorig jaar. „Dynamo Oost-Berlijn is een enorme sportvereniging, waar 72 takken van sport worden beoefend. Een buitenstaan der kan zich van het sportcomplex bij na geen voorstelling maken wat betreft omvang en accommodatie. Naast de oefenwedstrijden die de GW-jeugd te gen Dynamo-teams speelt, brengen we de tijd verder door met sightseeing en het bezoeken van interessante sport evenementen". De groep, welke 10 mei a.s. ver trekt bestaat uit 20 mensen, van wie 4 leiders. De eerste drie dagen loge ren de Veenendalers in het imposante hotel, waarin men ook vorig jaar ver toefde in Oost-Berlijn. Zondag en maan dag vertoeft het GVVV-gezelschap in het zuidelijker gelegen Gera, waar de groep is ondergebracht in de plaatse lijke school voor lichamelijke opvoe ding, de „Körperkultur Akademie". Ook het Oostduitse Weimar wordt be zocht, dat in toeristisch opzicht be paald aantrekkelijk schijnt te zijn voor buitenlanders. De jeugdige GVVV-selectie zal tij dens haar pezoek twee oefenwedstrij den spelen, waarvan de eerste op vrij dag 12 mei zal plaatsvinden. De Vee nendalers spelen dan in het stadion in Oost-Berlijn een oefenmatch tegen een Dynamo-selectie. De tweede wedstrijd is georganiseerd in de industrieplaats Gera, waar o.a. eredivisieclub Wismut Gera resideert. Hier speelt het GVVV-team een ope ningswedstrijd in een recent gereedge komen stadion. „Wanneer alles ver loopt, zoals dat bij ons vorige bezoek het geval was, kan het deze trip ook niet anders worden dan een grootse be levenis", aldus de heer Krouwel, die als verantwoordelijk leider optreedt, 't Uitverkoren jeugdteam bestaat uit spe lers van 18 tot 21 jaar. Vorig jaar lag de leeftijdsgroep van de ploeg iets la ger. Organisator Krouwel stelt 't jeugd team in nauwe samenwerking met het GW V-bestuur samen en hij on derhoudt ook de contacten met de Oost- Duitse sportvereniging en de betreffen de instanties. Een van de redenen waarom ook dit jaar weer GVVV werd uitgenodigd voor deze trip, was volgens hem wel de om standigheid, dat het jeugdteam vorig jaar in het Dynamo-stadion een voor treffelijke wedstrijd speelde en door zijn moderne voetbal bijzonder in de smaak viel bij de Oostberlijnse ver eniging. In oktober van het vorige jaar plaat sten wij naar aanleiding van mede delingen van voetbalvereniging GVVV een artikel, waarin melding werd gemaakt van het feit, dat de GWV- selectie een trip naar Rusland zou AMERONGEN Ondanks het prach tige weer ging de wedstrijd van het eer ste twaalftal van Hemur-Enge tegen Midlandia in Bunnik niet door. De adspiranten speelden uit tegen S.V.M.M. uit Maarn. Tot de rust konden beide partijen de korf niet vinden Na de rust was het geluk met Hemur-Enge en het lukte Piet Kroeze de stand op 10 te brengen. Everstina Vonk nam hier een voorbeeld aan en maakte het tweede doelpunt, terwijl Johan Potgiesser de stand op 30 voor Hemur-Enge bracht. Dit was de laatste wedstrijd in deze competitie voor de adspiranten. Hoewel ze dit jaar voor 't eerst meespeelden, eindigden ze op de vierde plaats, het geen een fraai debuut genoemd mag worden. Zaterdag 15 april a.s. speelt alleen het eerste twaalftal tegen Fortissimo uit IJsselstein. VEENENDAAL Woensdagavond worden er in de zaal van het Chr. Ly ceum aan de Tuinstraat enkele internationale volleybalwedstrijden gespeeld tussen de ploegen van Panters en die van de Edinborough University uit Schot land. Van deze Schotse ploeg is totaal niets bekend bij Panters. Het is niet uit gesloten, dat de dames en de heren voor een volkomen verrassing worden ge plaatst in zowel positieve als negatieve zin. De wedstrijden beginnen om half acht. Om half acht start men met de he renwedstrijd Panters 1 tegen de heren van Edinborough University. Er werd door de bond aan Panters medege deeld, dat in deze Schotse ploeg twee internationals spelen. Het is echter in Nederland voldoende bekend, dat zo wel in Engeland als in Schotland de volleybalsport nog in ontwikkeling is. De heren van Panters 1 hebben het dit seizoen niet zo best gedaan, zodat men ongetwijfeld van een spannende partij volleybal kan genieten. De tech nische leiding van Panters zal voor de ze gelegenheid wel enkele spelers van kampioen Panters 2 achter de hand houden, pm indien nodig van spelers te wisselen. Om half negen spelen de AMSTERDAM Veertien wielren ners van de extra-sportieve groepering Televizier - Batavus hebben van de Stichting Nationaal Sportfonds Televi zier opdracht gekregen zich niet be schikbaar te stellen voor de Neder landse ploeg voor de Tour de France, zolang die door Wout Wagtmans zal worden geleid. Dit heeft het sportfonds gisteren in een brief ook meegedeeld aan de sportcommissie van de Konink lijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU). De betrokken renners z(jn Gerben Karstens, Henk Nijdam, Cees Haast ,Jos van der Vleuten, Huub Zil verberg, Huub Harings, Jan Harings, Nol Kloosterman, Bart Zoet, André v. Middelkoop, Eef Dolman, Cees v. Es pen, Leo v. Dongen en Cees Snepvan gers. De stichting schreef aan de KNWU dat het Televizier nooit heeft ontbro ken aan de wil om aan een nationale ploeg mee te werken. Maar: „Wij wa ren zeer teleurgesteld door de houding van de sportcommissie. Reeds in de eerste vergadering werden de verte genwoordigers van de sponsors voor een voldongen feit gesteld door de me dedeling dat de heer Wagtmans als lei der van de nationale Tourploeg zou gaan optreden. Doordat de gemaakte afspraak de naam voorlopig geheim te houden, omdat men mogelijkerwijs nog een alternatieve oplossing zou kunnen vinden, bovendien zonder meer werd geschonden, werd de hele kwestie in het prestigevlak getrokken, hetgeen onzerzijds nimmer de bedoeling is ge weest." De stichting zegt voorts: „Wij heb ben van het begin af aan ernstige twij fel gehad aan de capaciteiten van de heer Wagtmans als ploegleider, vooral daar het hier gaat om de vertegen woordiging van ons land in een zeer spectaculair wielergebeuren." Voorts: „Toen wij ons standpunt inzake de na tionale ploegen, aan welke formule wij onze medewerking wilden en nog willen geven, vaststelden, stond ons dan ook juist het belang van de wielersport voor ogen. Met een afvaardiging van een ploeg onder leiding van de heer Wagtmans lijkt ons het belang van de wielersport en het aanzien van een Ne derlandse ploeg nu juist het minst ge diend". De heer Rein v. Rooij, die namens de stichting de brief heeft ondertekend, zei dat in de contracten van de Tele- vizierrenners een clausule is opgeno men waarin staat dat deze renners al leen in die wedstrijden mogen uitko men die door of namens het bestuur zijn aangewezen. Voorts zei hij dat het bestuur van de stichting overweegt de renners, indien zij niet in de Tour star ten alleen wanneer de KNWU als nog een andere ploegleider zou aanwij zen zou het wel mogelijk zijn finan cieel schadeloos te stellen door een an dere premieregeling in te stellen, waar bij men bijvoorbeeld de prestaties over het gehele jaar zou kunnen belonen. Het is inmiddels zeker dat de ploeg van Televizier wel zal deelnemen aan de Ronde van Spanje, die van 27 april tot 15 mei wordt gereden. Vast staat het starten van Karstens, Haast, Dol man, Nijdam, Van der Vleuten, Zilver berg, Van Dongen en Jan Harings. Er zullen door ploegleider Pellenaars nog twee renners worden aangewezen. Voorts doet de stichting pogingen, om alsnog toegelaten te worden tot de Ronde van Italië, die van 20 mei tot 12 juni op het programma staat. De Italianen hadden aanvankelijk de voorkeur gegeven aan de formatie Wil lem II met Rik van Looy. Mr. J. P. A. v. Ballegoyen de Jong, voorzitter van de sportcommissie, zei het „bijzonder jammer" te vinden wan neer er geen renners van Televizier in de Tour zouden starten. „Maar offi cieel weet ik van niets, want wij heb ben de brief nog niet gezien." Op de vraag of de KNWU wellicht alsnog een andere ploegleider zal aanstellen re ageerde hij fel: „Een ander? Nooit". Jan Janssen, straks kopman van de Nederlandse equipe in de Tour: „Ik denk wel dat de heren van Televizier nog zullen bijdraaien. Maar ze moeten niet denken dat we op Televizier zitten te wachten." Ploegleider Wout Wagtmans oordeel de: „Wat erg voor die jongens van Te levizier". dames van Panters tegen de dames van de Edinborough University. Ook hier veel vraagtekens, maar men hoopt dat het een stevige partij wordt, want de Panters-dames moeten a.s. zaterdag naar Utrecht om het be- langrijkè beslissingsduel tegen GVC uit Hilversum te spelen. Een goede kracht meting als oefenpartij is dan bijzonder welkom. Om half tien heeft Panters de wed strijd kunnen vastleggen tussen de ploegen van kampioen Panters 2 en hoofdklasser WA uit Amersfoort. Men rekent er min of meer op dat dit de hoofdschotel van de avond zal worden, want Panters 2 is in staat veel hoger geklasseerde ploegen zeer goed partij te bieden. Als alles een beetje naar wens wil verlopen, wordt dit inderdaad een waardige afsluiting van deze inter nationale ontmoetingen. Ook voor Pan ters 2 geldt deze strijd als een stevige oefenpartij, want 6 mei a.s. moet het in een promotie-toernooi in de Utrecht se Jaarbeurshallen trachten de fel be geerde overgangsklasse te bereiken. Woensdagavond van half acht tot on geveer half elf internationaal volleybal in de zaal van het Chr. Lyceum aan de Tuinstraat. maken. „Dit kon", zo luidde het com mentaar van de heer Krouwel, „geen doorgang vinden en hiervoor zijn eni ge oorzaken aan te wijzen. Het lag in de bedoeling enkele wedstrijden te spelen in de Sovjet-Unie en daarna nog Polen en Oost-Duitsland aan te doen om eveneens uit te komen tegen enkele teams uit deze landen. Ik ben nog op de Russische ambassade ge weest naar aanleiding hiervan, maar doordat mijn contactmensen door om standigheden verstek moesten laten gaan, kon ik deze plannen met geen mo gelijkheid realiseren". De trip naar Oost-Duitsland komt hiervoor echter in de plaats en dat is o.i. voor de GVVV-jeugdselectie al een privilege VEENENDAAL Men heeft er bij DOVO lang naar uitgezien, dat de A- junioren nu eens eindelijk de punten in Veenendaal zouden houden, in ieder ge val één punt. Ook in de thuiswedstrijd tegen Zwaluwen Vooruit is dit niet ge lukt, daar de Veenendalers een 0-3-ne- derlaag moesten incasseren. Direct na de aftrap werd het doel van de bezoekers met leuk opgezette aan vallen belaagd. De goalie van Zwalu wen Vooruit stak echter in uitstekende vorm en verrichtte enkele sublieme red dingen. Bij DOVO speelde aanvoerder Jan Achterberg een goede partij en me nige aanval van de gasten werd door hem onderbroken. Vlak voor de rust verscheen DOVO-rechtsbuiten Van Hunnik alleen voor de keeper, die nog net met zijn voet de situatie kon klaren. Na de hervatting kwam DOVO sterk opzetten en de aanvallen liepen meestal over de zeer technische linksbuiten van de Veenendaalse ploeg. De keeper van Zwaluwen Vooruit bracht echter voor treffelijk redding bij gevaarlijke scho ten van DOVO. Enkele malen had hij de hulp van paal en lat nodig om de 0-0-stand te handhaven. Een ongevaar lijk schot van de rechtsbuiten van de gasten werd verkeerd beoordeeld door keeper Veenhof en het stond 0-1. Hier na ging' de thuisclub zeer nerveus spe len en een kwartier voor het eind ver grootte de middenvoor van Zwaluwen Vooruit de voorsprong (0-2). Vlak daar- na maakte dezelfde speler er 0-3 van. DOVO slaagde ér wederom niet in een overwinning uit het vuur te slepen op het Panhuis-complex. Het beschikt over een technische ploeg, welke echter in de voorhoede nogal eens treuzelend optreedt. VEENENDAAL De indeling van de nacompetitie waaraan diverse teams uit onze omgeving gaan deelne men is dezer dagen bekend ge worden. De verenigingsbesturen van de deelnemende elftallen hebben echter te kennen gegeven, dat zij allerminst ge lukkig zijn met de door het bestuur van de KNVB vastgestelde wedstrijd- programma's. Het bestuur van voetbal vereniging had bij voorbeeld verzocht in de nacompetitie uit te mogen komen tegen andere tegenstanders dan waarte gen in de afgelopen competities werd ge speeld en ook enkele Veenendaalse ver enigingen hadden ten aanzien hiervan hun wensen kenbaar gemaakt. Nu ontmoeten de teams uit de com petitie elkaar voor de derde maal dit seizoen in de bekende streekderby's. Het ligt onzes inziens echter voor de hand, dat de verenigingsbesturen die zich niet gelukkig prijzen met de afge kondigde indeling van deze nacompeti tie, hiertegen en bloc protesteren bij het KNVB-bestuur... Veel kans op een wijziging van de pro gramma's is er evenwel niet. VEENENDAAL Het afgelopen weekend heeft een zevental junioren van de Veenendaalse Atletiek Vereniging (VAV) bijzonder fraaie resultaten geboekt in de Bevrijdingsbosloop in Harderwijk, welke werd georganiseerd door AWOG. In deze bosloop vielen de verrichtingen van Jan Harteman bij de A-junioren wel het meest op, want deze jonge atleet kon naar Veenendaal terugkeren met een eerste plaats. Om precies drie uur viel het start schot voor ruim 30 atleten in de cate gorie C, onder wie vier V.A.V.-atleten. De afstand die moest worden afgelegd bedroeg 1000 meter. De VAV-ers be vonden zich alle vier in de kopgroep en finishten als volgt: Wim Vos 5e plaats; Jan Hensbergen 7e plaats en Evert Vos en Jan Diepeveen bezetten resp. de negende en elfde plaats op de ranglijst. Bij de B-junioren over een afstand van 2000 meter eindigde Jan van Manen op de 6e plaats. De A-atleten moesten een afstand af leggen van 3 km en onder hen bevon den zich de Veenendalers Jan Harte man en H. van Alfen. Direct na de start nam Jan Harteman de leiding, onmiddellijk gevolgd door zijn clubge noot Van Alfen. Harteman kreeg in de beginfase al ruimschoots de kans een beslissende voorsprong op te bouwen, mede doordat Van Alfen met succes het tempo drukte van de achtervolgers. De jonge atleet wist hiervan echte* geen gebruik te maken. Na 700 meter nam een rivaal het initiatief over en deze verhoogde het tempo aanmerke lijk. In de laatste ronde had Hartman een achterstand opgelopen van onge veer 10 meter, maar met nog 500 me ter te lopen zette de Veenendaler een laatste aanval in, passeerde de koplo per en finishte als eerste in 10 min. 45.0 sec. Zijn clubgenoot Van Alfen werd 5e in de tijd van 11 min. 27.0 sec De VAV-ers de laatste tijd opval lend actief nemen volgende week deel aan de U.N. Utrechtse stadionloof voor welk evenement reeds talrijke at- leten hebben ingeschreven.

De Vallei | 1967 | | pagina 9