Veel sterke buitenlanders aan start in Amstel Gold-race Met Televizier nog geen akkoord R.T.T.V. 2 blijft eersteklasser Advendo wordt bij overwinning ook kampioen Dit jaar Duitse jeugdploeg in FIRET-toernooi Annemarie Wijnants en Onnes goed in vorm derde Inter verwacht Europa Cup te onder Helenio Herrera winnen V.D.C. competitie Gymnastiek op lager* scholen beneden peil Stadion van PSY wordt uitgebreid Autocoureurs klagen over Le Mans Weer overwinning voor Eddy Merckx \}GEOi C, Vaste termijnen voor bekercompetities Clay - Patterson gaat niet door Zuid-Afrika weer naar de Spelen? Bayern Miinchen boekte overwinning VYCS blij met uitspraak in Kwestie Laseroms" Bas van Duivenbode k.o. geslagen PSY en Eindhoven krijgen geen steun van de gemeente Ontslagen Twentse vertelt HDS in nacompetitie tegen Oranje-Wit Hoge prijzen Inter-CSKA Sofia op televisie Jaap Voigt naar de Antillen voor vlugger opschieten Militair team tegen West-Duitsland en Marokko Trudy won, maar Betty verloor Voetbalvelclstagen in Marokko Rhenenaren wonnen spannend beslissings in Arnhem Wereldkampioenschap tafeltennis Dammen SPORT van hier en daar Voorsprong Pagina 11 WOENSDAG 12 APRIL 1967 AMSTERDAM Zaterdag half twaalf zullen in Helmond 123 renners van start gaan in de enige internatio naal sterk bezette wielerwedstrijd voor profs ,die ons op dit gebied sterk mis deelde land rijk is: de Amstel Gold Race. Deze koers, vorig jaar voor het eerst georganiseerd door de Amstel- brouwerij, voert de renners deze keer over 205 km naar het Zuidlimburgse Meerssen. Tot de prominenten in het renners veld behoren Anquetil, Simp son, Merckx, Janssen, Post, Den Har- tog en de Franse winnaar van vorig jaar, Stablinski. Hoogstwaarschijnlijk zullen de renners van Televizier niet aan de start verschijnen, waarmee naar slecht vaderlands gebruik ook aan deze wielerwedstrijd een jammer lijke ervaring is voorafgegaan. Televizier waarmee wellicht van daag nog zal worden onderhandeld wenste niet te voldoen aan de voor waarde, die de organisatoren aan de Nederlandse equipes heeft gesteld: de betaling van tweeduizend gulden. Hier van zou 750 gulden worden terugbe taald bij wijze van onkostenvergoe ding. Al eerder (bij wedstrijden van de Amsterdamse organisator Kurt Vyth) heeft Televizier zich op het standpunt gesteld geen „entreegeld" te betalen. Leiders van de overige drie Neder landse ploegen in de Amstel Gold Race Caballero, Willem II en VRP zagen in deze voorwaarde geen on overkomelijk bezwaar, aangezien zij voornamelijk uit reclameoverwegingen deelneming voorop wilden stellen. Te vreden met deze regeling zijn ook zij echter niet. Televizier verwijst naar de negen buitenlandse formaties, die gèèn tweeduizend gulden op tafel hoeven te leggen. Problemen van geringer omvang le verden het contracteren van Janssen en de Belg Merckx op. De Nederlandse oud-wereldkampioen, zondag winnaar van Parijs-Roubaix, zette in een zeer laat stadium pas zijn handtekening. De jonge Belg Merckx, in grote vorm dit voorseizoen, heeft pas gistermiddag toegezegd te zullen starten. Deze aanzienlijk v kortere 205 te gen 300 km doch door het heuvel achtige Limburgse parcours zwaardere van de rijksoverheid. Deze vergunning kon tijdig worden gevoegd bij de ove rige 59, die voor het houden van een dergelijke wielerwedstrijd in ons land onvermijdelijk blijken. De bereidheid van gerenommeerde renners om aan deze wedstrijd van al lure deel te nemen bleek zeer groot wegens een niet gering prijzenschema en aantrekkelijke overige voorwaar den. Het totale prij zenbedrag beloopt 7530 gulden. De winnaar van deze koers ontvangt 1750 gulden, de kleinste LEEUWARDEN „Bij het onder wijs in de lichamelijke opvoeding op de lagere scholen wordt gesold met de belangen van de kinderen. Zij die daarvoor verantwoordelijk zijn weten dat al lang". Dit zei de heer J. P. Kramer, voor zitter van de Koninklijke Nederlandse Verenigingen van leraren bij de licha melijke opvoeding, gisteren op het tweedaags congres, dat de landelijke contactraad voor de gemeentelijke be moeiingen met de lichamelijke opvoe ding en de sport in Leeuwarden houdt „Er bestaat reeds lang dringend be hoefte aan vakonderwijs in de lichame lijke opvoeding. Men heeft echter de verplichte invoering van het gymnas tiekonderwijs destijds belangrijker ge vonden dan het aanstellen van deskun dige leerkrachten. Het onderwijs zou moeten worden gegeven door mensen die inzicht heb ben in de lichaamsproblematiek van de kinderen. In plaats daarvan wordt het opgedragen aan klasseonderwij zers, zodat er in de meeste gevallen niets van terecht komt. De klasseonderwijzers hebben aan de kweekscholen slechts drie uur per week gymnastiekonderwijs; dit zou tenminste vijf uur per week moeten zijn. Het is helaas een kwestie van be zuiniging, want een eigen onderwijzer kost niets en een vakonderwijzer wel", aldus somde hij zijn bezwaren op. EINDHOVEN De accommodatie van de Eindhovense voetbalclub PSV zal, als de plannen doorgaan, worden verbeterd en uitgebreid van zeventien duizend toeschouwers tot 26.500. Burge meester en wethouders van Eindhoven hebben laten weten ,dat aan het be taalde voetbal in Eindhoven geen sub sidie zal worden verleend. PARIJS De pas opgerichte Franse Bond van Autocoureurs heeft gepro testeerd tegen wat hij noemt de on voldoende veiligheidsmaatregelen op het circuit van Le Mans, waar zater dag tijdens de training voor de 24- uursrace een dode viel te betreuren. Volgens de bond duurde het tenmin ste twee minuten, voordat er hulp kwam opdagen voor de verongelukte Roby Weber, wiens Matra-BRM over de kop sloeg en in brand vloog. De bond is van mening, dat de reddings ploeg te weinig middelen tot haar be schikking had om op doelmatige wijze hulp te kunnen bieden. De Franse ren ners dringen er bij de nationale race- organisatie op aan spoedig stappen te ondernemen om maximale veiligheid op de Franse banen te waarborgen. HILVERSUM De eerste ontmoe ting voor de halve finales van het voet baltoernooi om de Europese beker voor landskampioenen tussen Internazionale en CSKA Sofia te Milaan op woensdag Amstel Gold Race is niet, zoals vorig jaar ernstig bedreigd door het uitblij ven van de beslissende vergunning BRUSSEL De talrijke supporters van het Belgische wieleridool Eddy Merckx hebben weer reden tot juichen. Na zijn prachtige overwinningen in Mi- laan-San Remo enL Gent-Wevelghem won de 21-jarige Belg clinsdag voor eigen publiek de Grand Prix Salvarani, een wegwedstrijd over 202 km, die van uit Brussel door Zuid-België naar As- se leidde. Merckx reed de afstand in 5 uur en 12 min. en had daarmee 30 seconden voorsprong op zijn landge noot Willy Monty, die als tweede ein digde. De Engelse ex-wereldkampioen Tom Simpson plaatste zich als derde. Gerben Karstens was met zijn achtste plaats op 1 min. 25 van de winnaar de beste Nederlander. Klasseringen van de overige Neder landers: 10. Eef Dolman, 18. Bart Zoet, 23. Bas Maliepaard, 30. Huub Harings, 32. Cees Snepvangers. DEN HAAG De Europese Voet- baluni (UEFA) heeft de bonden van de aangesloten landen in kennis ge steld van het voornemen vaste termij nen aan te houden voor de wedstrijden in de eerste en tweede ronde van de Europese bekercompetities. Deze rege ling geldt voor de eerstkomende drie jaren en is bedoeld om de bonden ge legenheid te geven hun programma's voor de nationale competities tijdig aan te passen. Voor het seizoen '67/'68 worden de data nog slechts aanbevolen maar voor de daaropvolgende seizoenen zijn de termijnen verplicht gesteld. De speeldata luiden: 1967/'68: eerste ronde, tussen 20 september en 4 okto ber 1967; tweede ronde, tussen 15 en 29 november 1967. 1968/T969 eerste ronde, tussen 18 september en 2 okto ber 1968; tweede ronde, tussen 13 en 27 november 1968. 1969/'70: eerste ron de, tussen 17 september en 1 oktober 1969; tweede ronde, tussen 12 en 26 november 1969. Verder is bekend geworden, dat het 21ste internationale UEFA-jeugdtoer- nooi in 1968 in Frankrijk gehouden zal worden. CARSON CITY Op aandringen 19 apriTwordt'vi'a dëwé^ 35SS XnfnT^^Xv^t gunning voor een titelgevecht tussen Cassius Clay en Floyd Patterson op den. De reportage duurt van 21-22.45 uur via Nederland I. Commentator is Bob Spaak. KAAPSTAD Het ziet ernaar uit, dat Zuid-Afrika weer zal worden toe gelaten tot de Olympische Spelen. Zo als bekend, werd het uitgesloten van de Spelen te Tokio in 1964 wegens rassen discriminatie. Premier Vorster maakte in het par lement bekend, dat Zuidafrikaanse sportploegen voortaan weer mogen uit komen tegen teams, waarin niet-blan- ken zijn opgenomen. Enige weken geleden stelde het Zuidafrikaanse Olympische Comité, dat er in de Zuidafrikaanse topsport geen onderscheid meer zou worden gemaakt tussenn blanken en kleurlingen. Op het eerstvolgende congres van het Interna tionaal Olympisch Comité zal gespro ken worden over de gewijzigde ver houdingen in de Zuidafrikaanse sport wereld. 25 april in Las Vegas ingetroken. Clay heeft de vorige wedstrijd tegen Patterson op 22 november 1964 in Las Vegas door k.o. in de 12e ronde ge wonnen. De gouverneur wees erop, dat Clay destijds te verstaan heeft gegeven dat hij Patterson acht ronden lang ge spaard had. „Een nieuw gevecht zou achterdocht in de gehele wereld wek ken", aldus Lazalt. DEN HAAG De oud-hockey-inter- national en aanvoerder van Amster dam, Jaap Voigt, die tevens bij Am sterdam als coach optreedt, vertrekt hal. mei naar Curacao, waar hij ge durende een periode van drie maanden zich als trainer-coach zal gaan wijden aan de voorbereidingen van het Ne- derlands-Antilliaanse hockey-elftal voor de Pan-Amerikaanse Spelen, die van 22 juli tot en met 8 aug. te Win nipeg in Canada worden gehouden. prijs voor de dertigste plaats be staat uit dertig gulden. Met de organisatie van deze wed strijd, waaraan zeventien sponsors hun financiële medewerking gaven, is on geveer zestigduizend gulden gemoeid. De negen buitenlandse formaties rij den elk met het maximale aantal van acht renners. De Nederlandse ploegen mogen zaterdag met een ongelimiteerd aantal coureurs van start gaan. Jan Janssen MüNCHEN Bayern München heeft gisteravond de eerste wedstrijd van de halve finales voor het voetbaltoernooi om de Europese bekerwinnaars tegen Standaard Luik met 2-0 gewonnen. n DEN HAAG De vereniging van Contract Spelers heeft over de „kwes- tie-Laseroms het volgende communi qué uitgegeven. „De VVCS heeft met grote voldoening kennis genomen van de beschikking van de kantonrechter inzake de kwestie Laseroms-Sparta. In de eerste plaats heeft deze uit spraak er kennelyk toe bijgedragen, dat tussen de Pittsburgh Phantoms en Sparta volledig overeenstemming is be reikt. De VVCS heeft zich immers di rect na het vertrek van Laseroms op het standpunt gesteld, dat diens han delwijze niet door de beugel kon en dat het geschil in der minne geschikt diende te worden. Gezien het boven staande verheugt de VVCS zich over de schikking. In de tweede plaats is het voor de rechtspositie van de contractspelers van fundamenteel belang, dat Lase roms in de procedure tegen Sparta door de kantonrechter in juridisch op zicht in het gelijk is gesteld. De kan tonrechter heeft immers beslist, dat de speler, die gewichtige redenen heeft om zijn contract tussentijds te beëindi gen, zich met een doeltreffend verzoek tot hem kan wenden zonder gebonden te zijn aan de KNVB-arbitrage, waar tegenover de positie van de spëlêr veel ADVERTENTIE DEN HAAG Het Neder landse team is voor de tweede ronde van het toernooi om het internationale militaire voetbalkampioenschap inge deeld met West-Duitsland en Marokko. De ontmoeting Nederland West- Duitsland zal donderdag 27 april bij kunstlicht op het Go Ahead-terrein te Deventer worden gespeeld, de wed strijd Marokko Nederland vermoe delijk op 18 of 25 mei. West-Duitsland speelt op 3 mei in de Bondsrepubliek tegen Marokko. De ploegen ontmoeten elkaar slechts éénmaal. De groepswinnaar en num mer twee gaan over naar het eindtoer- nooi, dat in juni in Bagdad wordt verwerkt. ST. PETERSBURG In de eerste ronde van het achtste jaarlijkse ten nistoernooi van St. Petersburg heeft de Spaanse Carmen Mandarin met 6-1, 6-2 gewonnen van de Nederlandse Bet ty Stöve. Trudy Groenman won met 6-0, 6-1 van de Amerikaanse Elizabeth Cameron. WILLEMSTAD De Nederlandse profbokster Bas van Duivenbode is in Willemstad op Curagao in de derde ron de van een gevecht in het middenge wicht tegen de Antilliaan Pedro Miran da knock out gegaan. In de eerste twee ronden ging de strijd gelijk op, maar in de derde ronde kwam abrupt het einde voor de Nederlandse kampioen in het half- zwaargewicht Reeds na één minuut ging de Amsterdammer na een felle aanval van Miranda neer, maar hij was direct weer op de been. Enkele ogenblikken later kwam voor hem het einde toen Miranda hem met een harde rechtse op het gezicht voor ruim tien tellen neerhaalde. zwakker is dan zulks tegenover de kan tonrechter het geval is. Voorts heeft de kantonrechter beslist, dat het semi-profcontract een arbeids overeenkomst is. Een standpunt, dat de VVCS reeds lang geleden heeft ingeno men. Het gevolg van deze principiële uitspraak is, dat ook de semi-profspe- ler gaat profiteren van de beschermen de bepalingen van het arbeidsrecht en van de voordelen van de sociale verze keringswetten. Zonder overdrijving kan worden ge steld, dat de juridische overwinning van Laseroms een mijlpaal is in de strijd voor een behoorlijke rechtsposi tie voor de Nederlandse contractspe lers. Elf spelers raakten gewond toen een voetbalwedstrijd tussen twee provinci ale Marokkaanse clubs in Setaat ont aardde in een gooi- en smijtpartij. In de tweede helft stak een verhitte toeschouwer de lont in het kruitvat. De voetbalvlegel rende het terrein op en gaf een van de doel verdedigers een paar ferme klappen waardoor deze knock-out ging. Dit ernstige incident was echter nog slechts een bagatel vergeleken bij de heksenketel, die na afloop van de wed strijd losbarstte. De toeschouwers had den een groot aantal stenen verza meld en lieten deze op de spelers van de bezoekende club neerdalen. Ver scheidene voetballers bleven op het veld liggen terwijl d eandere een goed heen komen zochten naar de kleedkamers. Maar ook zij liepen nog enkele rake klappen op van de heethoofden. EINDHOVEN In aansluiting op recente besprekingen met afgevaardig den van de voetbalverenigingen PSV en Eindhoven hebben burgemeester en wethouders van Eindhoven de besturen van de twee clubs schriftelijk meege deeld dat aan het betaald voetbal in de gemeente Eindhoven geen subsidie wordt verleend en dat ook ten aanzien van de vermakelijkheidsbelasting (20 opcenten) geen faciliteiten aan de be trokken clubs worden toegestaan. In het afgelopen jaar vloeide via de semi-prof clubs Eindhoven en PSV ruim honderdduizend gulden aan ver makelij ksheidsbelasting in de gemeen tekas. RHENEN Wat men by geheel RTTV vurig had ge hoopt, is vorige week waarheid geworden. Kr. en Vr. pres teerde het nl. om tegen Velp gelijk te spelen, waardoor een beslissingswedstryd gespeeld moest worden in Arnhem tus sen Velp en RTTV 2 om het behoud van het le-klasser- schap. Deze beslissingswedstryd heeft RTTV 2 in Arnhem tot een goed einde kunnen brengen. De Rhenenaren bleven nl. met 53 de baas over Velp. v.d. Broek was zoals van ouds de grote man en speelde zyn 3 tegenstanders naar even zoveel kansloze nederlagen. Meyer en Lieftink brach ten het ieder tot 1 overwinning en daar er geen dubbelspel gespeeld werd, was dit voldoende voor de overwinning. Lieftink begon z'n eerste wedstrijd tegen Derksen niet erg hoopvol. Met 1621 en 1721 moest hij zijn meerde re erkennen in deze speler, v.d. Broek, in grootse vorm, had hierna tegen Velps sterkste speler geen enkele moeite: 2114 en 2113. Meyer verloor vervol gens op het nippertje van Gersen in 2 games (1821 en 2022) en het stond 12 voor Velp. v.d. Broek zorgde echter weer voor een gelijke stand door Derksen ruim voor te blijven in 2 games (2115 en 219). Lieftink tegen Gersen werd vervolgens bijzonder spannend. Gersen bracht de eerste game op z'n naam met 1321 en Lieftink de tweede met dezelfde cijfers. In de derde game wist Lieftink al snel een voorsprong op te bouwen die op- EDERVEEN Het Ederveense Ad vendo speelt zaterdag a.s. de belang rijke uitwedstrijd tegen Montagnards uit Amersfoort. Wanneer de Ederveners deze competitiewedstrijd in een v^lle winst kunnen omzetten wordt in na volging van de voetbalclubs in Veenen- daal, Eist en Scherpenzeel ook bij Advendo de kampioensvlag gehesen. Advendo moet deze wedstrijd tegen de hekkesluiter kunnen winnen en mocht dit onverhoopt niet gebeuren, dan zal de uitslag van de wedstrijd Bever- weerdse B.-Valkenheide moeten wor den afgewacht. Ederveense supporters, die Ad vendo zaterdag willen vergezellen, kun nen zich hiervoor opgeven bij de vol gende adressen: H. van Beek, Nieuweweg 18 en B. J. van Beek, Bruinehorst 39. Tot woens dagavond bestaat hiertoe gelegenheid. VEENENDAAL Evenals vorig jaar zal op 15 mei (tweede Pinkster dag) op het sportcomplex „Panhuis" in Veenendaal wederom het door de voetbalvereniging DOVO georganiseer de jeugdtoernooi plaatsvinden met als inzet de grote FIRET-wisselprijs. Aan "het tóernooi van dit jaar nemen veer tien ploegen uit Veenendaal en omge ving deel, terwijl de sportdag een „in ternationaal" tintje krijgt door de deel neming van een Duitse jeugdploeg uit Aschaffenburg, het Viktoria-team. Er zullen ook dit jaar weer span nende wedstrijden te zien zijn op het Panhuiscomplex. Wisselprijshouder „Veenendaal" zal ongetwijfeld alle zei len moet enbijzetten om de Firet-titel te kunnen prolongeren, daar bijvoorbeeld de sportverenigingen VRC en Kulan op het ogenblik beschikken over goede adspirantenelftallen en het de wissel prijshouder derhalve moeilijk zullen maken. Het ligt in de bedoeling, dat de DOVO-jeugd deze zomer een be zoek aan Beieren gaat brengen en te gen de Viktoria-jeugd van Aschaffen burg uitkomt in oefenwedstrijden. De Duitse ploeg gaat logeren in jeugdher berg „Eikelkamp" in Els. liep tot 1921, doch toen Gersen vier maal achtereen scoorde en tot 1916 terugkwam, was de spanning weer te rug. Doch doordat de zenuwen een ern stig woordje meespraken, miste Gersen iwee eenvoudige serveerballen en kon Lieftink voor het eerst RTTV 2 aan een voorsprong helpen. Meyer kon het ver volgens niet bolwerken tegen de sterke Peters en moest in twee games, 1321 en 1421, de eer laten aan deze speler, waardoor de stand weer gelijk was: 3—3. Hierna had v.d. Broek geen moeite met Gersen, hetgeen duidelijk genoeg uit de cijfers blijkt: 211 en 218. Ten slotte kwam de zeer belangrijke partij tussen Meyer en Derksen. Meyer vocht voor wat hij waard was en wist met goed en hard aanvalsspel Derksen naar een twee games-nederlaag te spelen met 2117 en 2119. De stand was hiermee op 53 gebracht. Deze overwinning bracht uiteraard grote voldoening bij RTTV, daar nu alle RTTV-teams zich hebben kunnen hand haven in hun respectieve klassen. Verdere uitslagen zijn nog: Schimmelpenninck IRTTV 8 73; RTTV 5—Nizo 2 1—9. Deze week starten de clubkampioen schappen welke altijd weer veel span ning en verrassende uitslagen opleveren. Mr. Van der Peyl, directeur-gene raal voor de arbeidsvoorziening bezocht gisteren het door ontslag geteisterde Enschede. Hier is hy in gesprek met een der getroffenen by Van Heek, het concern dat in Enschede 1250 en in het naburige Neede 450 mensen moest ont slaan. De heer J. ter Waarbeek, directeur van het arbeidsbureau in Enschede vindt de toestand nog moeilyk. Getracht wordt van 200 gulden en een gratis treinkaart- andere ondernemingr in te zetten. Vooral bedryven In het westen en een in het zuiden Zwanenberg in Oss hebben belangstelling getoond. Ook wordt getracht via een premie STOCKHOLM In de strijd om de wereldkampioenschappen tafeltennis voor teams hebben de Nederlandse he ren in hun groep een nogal verrassende nederlaag van 25 tegen Denemarken geleden en een zege van 52 behaald op de Canadezen. In beide ontmoetingen was Bert Onnes de beste Nederlander; de Nederlandse kampioen Van der Helm maakte duidelijk nog veel internationale routine te missen. Bij de dames zegevierde Nederland in de voorronden met 32 over Denemar ken. Annemarie Wijnants liet zich van haar beste zijde zien. van 200 gulden en een gratis treinkaar- je buitenlanders uit Twente naar het moederland te lokken. Een beroep is ge daan op een verordening van de Euro pese Economische Gemeenschap om de bepalingen over „het vrye verkeer van personeel te de gemeenschap" tydeiyk buiten werking te stellen. Men hoopt daarmee (Italiaanse) banen vry te ma ken voor Nederlandse ontslagenen bij Van Heek. MILAAN Nu Real Madrid in het toernooi om de Eurpese voetbalbeker voor landskampioenen overtuigend is verslagen zijn de volgelingen van In ternazionale uit Milaan er vrijwel van overtuigd dat „I piu forti del mondo" (de sterksten ter wereld) dit jaar de derde Europa Cup zullen veroveren. Ze zijn er ook van overtuigd dat dit voor verreweg het grootste deel is te dan ken aan Helenio Herrera, op het ogen blik de meest besproken trainer in Europa en één van de boeiendste figu ren die ooit in het toernooi om de Euro pese beker heeft rondgelopen. Geboren in Buenos Aires kwam Her rera (50) getrouwd, èèn zoon (15), één dochter (10) via Marokko op ze ventienjarige leeftijd naar Frankrijk waar hij zich ontwikkelde tot een niet onverdienstelijke voetballer. Daar volg de hij ook een trainingscursus die drie jaar duurde op het examen slaag de ik als nummer èèn...") en in 1946 startte de Argentijn bij Stade Frangais zijn indrukwekkende loopbaan als oefenmeester. In 1960 trad hij in dienst van Inter nazionale, dat toen in de schaduw van stadgenoot AC Milan leefde. Na een aanloopperiode van twee jaar derde in 1961, tweede achter Milan in 1962 schonk hij dankbaar Inter viermaal achter elkaar de Italiaanse titel, twee maal de Europa Cup en tweemaal het officieuze wereldkampioenschap. Ook dit seizoen is Inter sterk favoriet voor de nationale titel en de Europese be ker. In Appiano Gentile, een kilometer of veertig buiten Milaan, hadden wij in Inters trainingscentrum La Pinetina een aantal gesprekken met Herrera. Het eerste van de drie artikelen over de trainer, die Internazionale groot maakte, morgen op onze sportpagina. BERT ONNES De gedetailleerde resultaten: Heren: NederlandCanada: OnnesZulps 21 9, 21—12; Onnes—Lee 21—8, 21—14; OnnesIvakitsch 219, 217; Van der Helm—Zulps 21—19, 21—7; Van der Helm—Lee 21—5, 18—21, 16—21; Bert SchoofsIvakitsch 2115, 2111; Bert Schoofs—Lee 21—17, 16—21, 14—21. NederlandDenemarken: Frans Schoofs B. Petersen 21—14, 21—18; Van der HelmRamberg 1021, 1421; Onnes Cl. Petersen 1921, 2224; Frans SchoofsRamberg 1821, 1321; On nes—B. Petersen 17—21, 21—10, 21—12; Van der HelmCl. Petersen 2224, 21 —23; Onnes—Ramberg 17—21, 21—18, 15—21. Dames: NederlandDenemarken: An nemarie WijnantsB. Christensen 21 13, 2116; Rrsula StuhlemeierB. Hen- driksen 16—21, 21—13, 18—21; Ursula Stuhlemeier/ Annemarie BomansB. Hendriksen/Hansen 13—21, 16—21; Ur sula .StuhlemeierB. Christensen 21—8 2116; Annemarie WijnantsB. Hen- driksen 21—13, 16—21, 21—10. VEENENDAAL Voor de onderlin ge competitie van damclub VDC wer den acht partijen gespeeld, welke de volgende uitslag hadden: E. de Kleuver Van Barneveld 2-0; v. d. Vliert v. d. Hor 2-0; Keijman C. Vermeer 2-0; Valkenburg Bouman 1-1; Kalter v. 't Foort 2-0; De Roder Van Beek 2-0; J. Ver meer W. de Kleuver 0-2; Verhoef Schaap 0-2. Zonder ook maar enigszins te wil len tornen aan de prestatie van het „tweedejaarslid" W. de Kleuver moe ten wij toch constateren, dat club kampioen J. Vermeer geheel uit vorm is. Uit vijftien gespeelde partijen heeft hij nu 19 punten vergaard en zal der halve in het kampioenschap van dit jaar geen belangrijke rol meer spe len. De beste kansen zijn voor v. d. Brandhof, die in een afgebroken par tij tegen C. Vermeer iets beter staat, en voor Bouman, die uit een beslist verloren eindspel nog een remise wist te slepen. Van de Vliert begint waarschijnlijk aan een overwinningenreeks. De taaie v. d. Hor verdedigde zich in de eind fase van de strijd tot het uiterste, maar hij verloor de partij. Van Beek doet het de laatste weken niet erg best. Zijn tegenstander De Roder moest een gevaarlijke hekstelling be kampen, maar doordat Van Beek een goede voortzetting miste, kon zijn te genstander zich uit de knelling bevrij den en won de partij. De nederlaag, welke de Utrechters in de grote damkamp tegen Gelder land moesten incasseren is beslist niet te wijten aan de Veenendaalse dam mers Keijman, v. d. Hor, Valkenburg sr. en Meerveld, daar deze dammers in Rhenen 6 punten scoorden. LEERSUM Voor HDS gaat de na- competitie waaran veel teams uit onze omgeving deelnemen op zon dag 23 april beginnen. De Leersum- mers zijn ingedeeld in de J-poule sa men met SVMM uit Maarn, Auster- litz en het Elster Oranje-Wit. De eers te wedstrijd speelt HDS in Eist tegen Oranje-Wit op bovengenoemde datum. I

De Vallei | 1967 | | pagina 11