Musicus Hans Schouwman t RABBIJN IN DE STOEL Vijftien toneelstukken op „Stutofes" Wageningen Fellini in ziekenhuis Tekort van Deventer Schouwburg in 1966 teruggelopen FINANCIËLE NOTITIES POSITIE VAN BREDERO BEVREDIGEND Schubert-avond in museum Kröller- Müller uitverkocht VANAVOND MORGEN WISSELMARKT DAPHNE DU MAURIER PILOOT STORM ^ECHTER TIE TEKKO TAKS TELEVISIE T.V. LANGENBERG OERM Johnny Hart r V J 7 nh r-4 Prijshoudend OMZETTEN NABEURS Pagina 2 WOENSDAG 12 APRIL 1967 JANET 36 „Ik moest eigenlijk op de werf zijn, jongen. Morgenochtend moet die nieu we schuit te water en het zal me be nieuwen of de jongens dat wel voor elkaar krijgen. De Landheer zou boos zijn, als er wat mis ging." Sir Walter was zeker al twintig Jaar dood. Joseph voelde tranen in zijn ogen komen. Zij biggelden over zijn wangen in zijn baard. De late na middag ging in schemering over en een rossig-gulden gloed vertoonde zich aan de hemel, welke weerspiegelde in het water van de haven. Van de werf, waar de spanten van een schip wer den vastgeklopt, drongen de hamer slagen tot hier door. Spoedig was Ma ry terug. De oude dokter was overle den en de nieuwe was een jonge man, een vreemde in Plyn. Hij voelde Tho mas de pols. „Hier valt niets meer te doen", •Drak hij zacht. „Ik geloof, dat zijn uur geslagen heeft. Hij heeft nog maar weinig krachten over en ik ver wacht, dat het binnen een paar uur gedaan zal zijn. Hij zal geen pijn lij den. Zou hij een predikant bij zich willen zien?" Mary wierp haar schort over het hoofd en schreide zachtjes. Joseph begreep, dat zij beter iets zou kunnen gaan doen. „Loop even naar de werf om Sam en Herbie te waarschuwen en ook Philip, als hij op kantoor is." Toen hij alleen was, nam hij naast de oude man aan bed plaats. Thomas mompelde telkens iets, maar het was volkomen onverstaanbaar wat hij zei. Duisternis kwam nu zachtjes het ver trek binnen. Op de werf verstierf ie der geluid. Joseph begreep, dat zijn broers gewaarschuwd waren. In de stilte klonk Thomas' stem krachtig en duidelijk. „Zij hebben het werk gestaakt. Voor vandaag genoeg. De jongens zul len zo dadelijk thuis komen om te eten." „Ja, vader." Na een poosje hernam Thomas: „Ik heb vanavond heel geen lust om in de Bijbel te lezen. Het lijkt net of er een waas voor mijn ogen komt. Ik zal maar even wat rusten. Dan kan Mary me later wel een stuk voorle zen." „Ja, dat is best, vader." Het was doodstil. Beneden in de zitkamer tikte de oude klok in rusti ge regelmaat. Joseph hoorde het door de dunne planken van de houten vloer heen. Stil traden de broers de slaapka mer binnen, gevolgd door Mary. Zij had Philip niet kunnen vinden en het was te ver om Lizzie nog te gaan ha len. De tranen stroomden Herbert over de wangen, maar Samuel kniel de naast zijn vaders bed en vroeg op kalme toon: „Kunnen wij iets voor u doen, vader?" Thomas tastte naar diens hoofd en zei: „Ben jij daar, Sammie? Ik ben blij, dat Je er bent, jongen. Jij zult de zaag stevig kunnen hanteren, jon gen, maar je moet vooral goed luiste ren als ik je wat zeg." Zijn stem haperde zo nu en dan en hij probeerde zich wat op te richten. „Nu het alweer zo vroeg donker wordt, moeten we maar bij lamplicht eten in het vervolg. Ik weet nog best hoe mooi ik het vond, als de scheme ring viel, en ik als jongen je moeder kwam halen om samen naar de ruïne van het Kasteel te gaan Uitgeput viel hij achterover op het kussen. Hij had de ogen gesloten. Zijn ademhaling ging nu langzaam en moeilijk. De drie mannen stonden aan zijn bed. Mary was bij het raam gaan staan. Het duurde een hele tijd zo en het vertrek lag nu geheel in donker. Niemand dacht erover een kaars aan te steken. Toen sprak hij weer. Zijn stem leek wel van ver te komen en klonk dodelijk vermoeid. „Jennie," zei hij, „Jennie, ben je daar?" Joseph boog zich diep over het bed en zag zijn vader aan. Deze opende zijn ogen en keek in de zijne. „Jij zult me niet in de steek laten, hè meid, vast niet. Wij blijven een hele tijd bij elkaar, jij en ik. De liefde, die ik voor je voel, is zoiets gewel digs, Jennie, soms sta ik er van te trillen op mijn benne, als een be dremmelde jongen." Hij stak zijn hand uit en bedekte daarmede Jo sephs ogen. Zuchtte toen zachtjes en sliep in. VIII Albert Coombe was naar zee, met zijn vader, de schipper, en zijn neef Dick. Charles was in een opleidings kamp voor soldaten. Christoffel was alleen thuis gebleven. Hij verontschul digde zich wegens zijn niet sterk ge stel voor het feit, dat hij niet naar zee ging. Wel was hij ijverig aan het werk bij zijn ooms op de werf, maar toch wist hij van zichzelf, dat hij er niet blijven zou, omdat een voortdu rend gevoel van onrust aan hem knaagde. Joseph was thans vijftig, en had nog lang niet genoeg gekregen van zijn schip en de zee. Hij was nog even krachtig en sterk als altijd, met nog maar een enkel plekje grijs in haren en baard. Hij was ook nog nooit één dag van zijn leven ziek ge weest. Het enige waar hij wel eens last van had waren zijn ogen. Bijwij len was zijn rechter oog pijnlijk en met bloed belopen, met onnatuurlijk grote pupil. Hij had geen idee wat het kon zijn. Het leek dan of er een vlies voor zijn oog kwam, maar na een tijdje zag hij weer helder en was alle pijn voorbij. Juist voor Pinksteren kwam Joseph in 1885 thuisgevaren van een bijzon der langdurige reis. Het was nu juni en hij verlangde naar een rustige zo mervakantie thuis. Christoffel roeide naar de „Janet Coombe", zodra het schip gemeerd lag. Joseph keek met welbehagen om zich heen. Hij stelde zich voor een paar dagen in de baai te gaan vissen, met dit mooie weer, en misschien zou Chris hem dan wel gezelschap houden. „Zo Chris, jongen", zei hij, „het doet een mens goed weer eens even thuis te zijn, hè Albie? Jullie landrot ten waarderen dat zo niet als wij, ar me zeelui." Christoffel beet zich op zijn lip en kreeg een kleur. Joseph merkte het en verwenste zijn gebrek aan tact. De arme jongen, hij was niet sterk ge noeg om naar zee te gaan. „Is er nog nieuws, jongen?" „Alles is best. Druk werk op de werf. Neef Tom, James en ik hebben het druk van de ochtend tot de avond. Daarom geloof ik niet, dat ik zoveel tijd voor u vrij heb als ik wel zou wensen, vader." „Hindert niet, Chris, ik vind het fijn, dat je het zo druk hebt, en je ooms tevreden over je zijn." „Men zegt, dat oom Philip eindelijk op vrijersvoeten gaat, maar met wie hij aan het vrijen is, weet ik niet!" (Wordt vervolgd) itiimiiiiiiimiiHiiii 3477. „Ik geloof trouwens niet, dat wij ons al te zeer moeten verdiepen in de zin en het nut van de ruimte vaart", vond piloot Storm. „Als ik mij goed herinner, is in de loop der eeuwen iedere nieuwe ontwikkeling of wetenschappelijke ontdekking met achterdocht be groet. Denk. maar eens aan Galileï. De mens schuwt nu eenmaal het nieuwe". „Inderdaad", beaamde Dubois, „er zijn zelfs in deze verlichte eeuw lieden die de ruim tevaart verwerpelijk achten, omdat de wereld nog zo onvolmaakt en gebrekkig is. En ik moet toegeven veel moois hebben wij niet van het leven op onze planeet gemaakt". „Ja maar, omdat de maatschappij in som mige opzichten veel te wensen overlaat, hoeft de ruim tevaart toch niet afgeschreven te worden?" Arend maakte een ongeduldig gebaar. „Die anti-lui leggen steeds weer verband tussen de ongetwijfeld enorme kos ten ervan, en het feit, dat een gedeelte der wereldbevol king aan ondervoeding lijdt. Maar als wij alle ruimte vaartexperimenten zouden stopzetten, dan werd het al dus gespaarde geld meteen besteed aan meer luxe en genotmiddelen. De hongerende mensheid zou er, wat je noemt, geen cent wijzer van worden". 36. Tsjiao Tai baant zich een weg door de verwaar loosde, dichtbegroeide tuin van de Tempel der Purpe ren Wolken. Dikke pijnbomen bevinden zich aan alle kanten, daaronder staat hoog struikgewas. Juist als hij erin geslaagd is een oud pad te ontdekken, staat hij opeens stokstil. „Heilige Hemel! Een spook!" Hij staart naar een witte schim tussen de bomen een eind verderop. Het koude zweet breekt hem uit. Maar ter wijl hij ingespannen naar de vage, spookachtige gedaan te staart, schijnt deze in de schaduwen van de bomen te verdwijnen. Tsjiao Tai krabt op zijn hoofd. „Was het misschien alleen maar gezichtsbedrog? Die opening tus sen die twee boomstammen daar en het maanlicht dat er tussen door schijnt... Ja, dat was het natuurlijk! Al leen maar gezichtsbedrog! Nou, dan gaan we maar ver der. Maar ik zou liegen als ik zei dat ik dit lollig vind. Hij volgt het met mos begroeide pad, hier en daar on der de struiken kijkend. Als hij in de verste hoek van de tuin is. ziet hij dat het pad uitkomt bij een grote stenen waterput. „Die moet al jaren niet meer ge bruikt zijn", bromt hij. „Van de houten stellage voor de katrol van de putemmer is alleen nog maar een stomp over. En het touw is groen beschimmeld. Gesteld dat ik iets te verstoppen had, dan zou ik ik het in deze oude put smijten". 35. Tekko had geen flauw idee van 't levensgevaar waarin hij verkeerde en ploeterde rustig verder. Prins Lum-Bia, die de haaien snel op Tekko zag afkomen en begreep wat er zou gebeuren wanneer de verscheurende dieren erin zouden slagen de argeloze Zwemmer aan te vallen, schreeuwde zo hard dat horen en zien verging. „Haaien! Haaien!" brulde hij. „Meester Taks passen op! Kom terug! Haaien! Haaien!„Hè, waarom schreeu wen die lui toch steeds hajo?" mompelde Tekko verstoord. ,,Zcu 't soms een Chinese groet zijn. Ik heb toch al eer k' e; v. gezwaaid. Het zijn soms net kinderen die Oosterlingen. Ze weten van geen ophouden. Vooruit, laat ik ze dan nog maar eens een plezier doen. Per slot staar zij ir de brandende zon terwijl ik in 't heer lijke frisse water lig!" Tekko richtte zich half op en zwaaide luide „hajo" roepend, naar de in angstige spanning verkerende Chinezen. Toen echter de opge wonden stemmen goed tot hem doordrongen en hij de ongewoon drukke bewegingen van zijn toeschouwers opmerkte, keek hij onwillekeurig even opzij. Met een kreet van afgrijzen staarde hij naar de grote glanzende vinnen die nu al bijna binnen zijn bereik waren en on middellijk besefte hij 't grote gevaar waarin hij ver keerde. „Help! Haaien!" kermde onze vriend en toen begon hij zo snel hij kon naar 't schip te zwemmen. En met de haaien op de hielen gaf hij een nummertje crawl weg waarmede hij zeker 't wereldrecord gebro ken zou hebben. DEN HAAG De pianist en klaveci- nist Hans Schouwman zal geen toe hoorders in de concertzalen meer kun nen laten genieten van zijn spel: tij dens het weekeinde is hij 64 jaar oud in Den Haag overleden. Schouwman, die in Gorinchem werd geboren, heeft zijn leraren A. H. B. Verhey, Peter van Anrooy en Aaltje Noordewier-Reddingius alle eer aange daan. Hij heeft zijn sporen op vele muzikale terreinen in ons land ver diend. Niet alleen als pianist (solospel en begeleidingen) werd hij bekend, ook als zanger en gedegen zangpeda goog heeft hij van zich doen spreken. Maar de meesten van ons zullen hem nog lang in herinnering houden als klavecinist, die vooral een bekende verschijning was op uitvoeringen van Bachs Matthaus Passion. Ook maakte hij als klavecinist deel uit van het ensemble Sonata da Camera en tevens gaf hij les in de ensembleklas van het Rotterdams Conservatorium. Ook als scheppend kunstenaar en als musicoloog heeft Hans Schouwman veel goed werk verricht. Hij compo neerde een aantal liederen, werken voor blaasinstrumenten, piano, canta tes en toneelmuziek. Schouwman heeft verschillende ver geten werken uit de zeventiende en de achttiende eeuw herontdekt en weer laten uitgeven. Het ensemble Sonata da Camera heeft roem verworven door dit werk van Schouwman en de violist Willem Noske. Hans Schouwman heeft veel gedaan voor het hernieuwen van de belangstel ling voor het klavecimbel. WAGENINGEN Voor het zevende studententoneel-festival (Stutofes) dat van 17 tot 22 april a.s. in Junishoff te Wageningen zal worden gehouden, heeft de jury vijftien stukken, te spe len door dertien studententoneelgezel schappen, aanvaard. Utrecht is met vijf groepen, Wage ningen met drie, Leiden met twee en Rotterdam, Amsterdam en Groningen met ieder een gezelschap vertegen woordigd. Op maandag 17 april wordt het Stu tofes geopend met een voorstelling van het Poolse pantomimetheater „Gest" uit Wroclaw. Elke avond worden verder drie voorstellingen gegeven en voorts is elk gezelschap verplicht een bepaald the ma tussen geen andere decors dan zwarte gordijnen uit te werken. De realisatie mag niet langer dan 20 minuten duren. Het thema: „Een man of een vrouw zit al dan niet in een ruimte en knikt en/of glimlacht te gen een persoon". In het kader van het festival zullen enkele discussiemiddagen worden ge houden. Er zullen speciale prijzen worden Geref. kerken: Beroepen te Drachten (7de pred.pl): L. J. \yolthuis te Woerden; te Sneek (vac. G. Clemens): J. Goldsnede te Dus- sen; te 't Harde: A. Heuseveldt, leger- pred. te Zeven (Dtsl.). Aangenomen te Geldrop: B. J. Aalders te Dronten. Het programma „Mies-en-scène" kwam gisteravond uit schouwburg Ire ne te Enschede. Het had dus even goed „Mies-en-schéde" kunnen heten. Overigens is Enschede de laatste tijd allerminst een stad om grapjes over te maken, en daarom was het niet on juist dat men de burgemeester van de door massale werkloosheid getroffen textielstad eerst even aan het woord liet (in een optimistisch toespraakje) en dat Mies Bouwman zelf haar pro gramma begon met enkele gedupeer den te interviewen. De rest van het programma zou voor deze en andere mensen amusement worden, maar dat werd het toch niet helemaal. De komst van Johnny Kraay- kamp waarover gisteren geruchten de ronde deden ging niet door; hij had kennelijk toch geen toestemming van de AVRO gekregen, maar die om roep kan moeilijk twee avonden ach ter elkaar aardig zijn voor de VARA. Wel was er een kort interview met een goedlachse Sandie Shaw (onmiddel lijk gevolgd door Anneke Grönloh met een vertaling van Sandie's Songfesti valsucces „Puppet on a string") kwam een zekere meneer Van der Steeg ver tellen dat de baby van prinses Beatrix en prins Claus vrijwel zeker een prin sesje zal zijn (helemaal zeker wist hij het echter niet en dat maakte dit „item" nogal opbelangrijk) en werden we ge confronteerd met het jeugdsentiment van onze zestiger jaren, in welk ka der een stelletje Amsterdamse „lie* verdjes" op kostj^e wijze een aan tal kinder(?)moppen lanceerde. Maar daarmee was de koek van het amuse ment nagenoeg op, afgezien van wat beat door „The Move" en een optre den van de fraai zingende tenor An ton de Ridder, een van de Nederland se zangers die in het buitenland hun boterham verdienen. De kwestie-Viët- nam was het onderwerp van twee ge sprekken: met het echtpaar De Haan, dat per bromfiets naar het strijdtoneel wil, en met Raymond Westerling bekend uit de tijd van de politionele ac tie in Indonesië die zich ook voor de ze zaak wil inzetten (een van de sterk ste interviews die we tot nu toe van Mies zagen). Hoofdschotel was echter het gesprek met rabbijn dr. J. Soetendorp, die dit maal in de bekende stoel tien vragen mocht beantwoorden. Dr. Soetendorp zei onder meer, dat de kloof tussen de jeugd en de ouderen smaller zal wor den, als de ouderen beseffen dat er bij de jeugd verzet moet leven en in wat voor een wereld zij zelf de jongeren hebben gebracht. Zij zouden volgens hem met de jeugd rond de tafel moe ten gaan zitten en getuigen van hun eigen twijfel en zoeken, en moeten be ginnen met te zeggen: „Wij zijn er niet uitgekomen, wij hebben het niet goed gedaan, er zijn verschrikkelijk veel problemen". Getuige het medele ven van vele jongeren met de „Van Harte"-inzameling voor Simon Wiesen - thal geloofde dr. Soetendorp, dat de jeugd het evenals de vrouwen in de toekomst wel zal rooien. Al dan niet onnadenkend uitgesproken omschrijvin gen als „jodenfooi", „jodenstreek" en ROME De Italiaanse regisseur Federico Fellini is met spoed in een ziekenhuis in Rome opgenomen in ver band met een longaandoening. Fellini zelf zegt, dat zijn toestand niet ernstig is. Hij hoopt spoedig verder te kunnen gaan met zijn nieuwe film „II Viaggio di G. Mastorna". OTTERLO Voor de Schubert- avond die de sopraan EHy Ameling, de pianist Jörg Demus en de klarinettist George Pieterson zaterdag in het Rijks museum Kröller-Müller op de Hoge Veluwe zullen geven,z ijn geen plaat sen meer beschikbaar. „voddenjood" irriteerden hem nog steeds. Omdat zij vaak het begin zijn geworden van iets anders en omdat zij een trap tegen het Joodse hart zijn, dat nog teveel littekens van de vorige trap draagt. J. v.d. K. toegekend voor de beste presentatie, de beste stukkeuze en Ossenkarren voor de beste speelster en speler. De NATU heeft een prijs beschikbaar gesteld voor de groep met de beste „eigen produktie". DEVENTER De exploitatie van de Deventer Schouwburg leverde over 1966 een tekort op van f 322.908, wat ruim 6000 gulden minder is dan het tekort over 1965, dit ondanks de sterk gestegen kosten (lonen, uitkoopsom men, enz.) die in het laatste verslag jaar werden gemaakt. Het tekort van 1966 was op f 360.900 begroot. De Deventer Schouwburg blijft daar mee sterk beneden de verliezen van vergelijkbare theaters elders, die meestal meer dan het dubbele bedra gen (Maastricht 720.000, Enschede 700.000). Naast een efficiënte bedrijf3- politiek, waarbij voor de kwaliteit van het geboden programma zorgvuldig wordt gewaakt, beschikken directeur K. Jassies en zijn medewerkers over een goed georganiseerd „verkoopappa raat", waarmee in tal van plaatsen in de wijde omgeving van Deventer regel matig contacten worden gelegd en on derhouden. Daarnaast organiseerde men op grote schaal busdiensten die de bezoekers tegen verlaagd tarief van en naar de schouwburg brengen. Dank zij deze bijzondere propaganda overschreden in het lopende seizoen ruim 3000 personen voor het eerst de drempel van het theater en steeg het aantal van de tot nu toe verkochte abonnementen en couponboekjes reeds boven dat van het gehele seizoen 1965-1966. „Ook een schouwburg moet verkocht worden", zegt de heer Jas sies. HILVERSUM I 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van de P.v.d.A.: Socialis tisch bekeken. 18.30 Platenmarkt: Ge- var. platenprogr. en praatje. 19 05 Ste reo: Vocaal en instrumentaal ensem ble en zangsolist. 19.30 Artistieke staal kaart. 20.00 Nws. 20.05 Metropole-or- kest en solisten: amusementsmuziek. 20.50 Ik loop door het land: licht progr. 21.05 Waar de wijsjes zijn: liedjes van overal. 21.30 Vragen vuur. 21.55 Licht platenprogr. 22.30 Nws. 22.40 Actuali teiten. 22.55 Radio Jazz Magazine. 23.30 Jazz-orkest. 23.55 - 24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Tijd vrij voor muz. in vrije tijd. A. Stereo: Gemengd koor: volksliede ren. B. Muziekver.mod. muz. 18.30 Spektrum nieuws uit de protestants christelijke organisaties. 18.50 Gr. mu ziek. 19.00 Nws. en weerpr. 19.10 Ra diokrant. 19.30 Leger des Heilsmuziek. 19.45 Wereldpanorama. 19.55 Lichte gr. muz. 20.05 Stereo: Omroepork. en so list: klass. muz. 21.05 Over de grens klankbeeld over Friedrichstadt. 21.35 Oor-zaken: cabaretprogr. 22.15 Zelf le ren bijbellezen, lezing. 22.30 Nws. 22.40 Geestelijke liederen. 22.55 Pedagogi sche etherleergang. 23.15 Stereo: Pla- tennieuws. 23.55 - 24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Ka- leidoscoop: gevar. muz. progr. 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvitam. (11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Operette-varia. 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Vrolijk platenpro gr. (14.00 Nws.) 15.00 Nws. 15.02 Li. muziek voor een Hollands publiek. 16.00 Nws. 16.02 Toerbeurt: platenpro gr. 17.00 Nws. 17.02 Act 17.05 Rhythm Blues. 17.35 - 18.00 Hillbilly-time: Country Western Music. NEDERLAND I AVRO: 17.00 - 17.35 Voor de kinde ren. NTS: 18.45 Pi po de Clown. 18.50 Journaal. STER: 18.46 Reclame NTS 19.00 Mona, TV-film. 19.25 Amsterdam bouwt een weg door het IJ, filmrepor tage. 19.43 Het muzikale varken, te kenfilmpje. 19.51 Uitzending Stichting Socutera. STER: 19.56 Reclame. NTS 20.00 Journaal en weeroverzicht. STER 20.16 Reclame. NTS: 20.20 Uitzending van de PSP. 20.30 De onverzoenlijken (The unforgiven), speelfilm (Centrale keuring 14 jaar). 22.30 Klass. gitaar- muz. 22.45 - 22.50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. in 't kort. STER: 20.01 Reclame. AVRO: 20.05 Het Me dium, opera. 21.00 Een schaduw op de wolken, een Engelse documentaire over de geschiedenis van het luchtschip. 21.55 Eine kleine Nachtmusic: licht muziekprogramma. STER: 22.10 reclame NTS: 22.15 Journaal. 22.30 - 23.00 Te- leac: De detaillist als ondernemer (9, herh. van dinsdag j.l.). HILVERSUM I. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuz. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Lichte grammo foonmuz. (8.30-8.35 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Klassieke grammofoonmuz. 9.35 Waterstanden. 9.40 Lichte grammofoonmuz voor ou dere luisteraars. 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). 11.00-11.02 Nws). 12.00 Lichte ork. muz. 12.25 Beursberichten. 12.27 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Lichte ork.muz. 12.50 Draaiorgelmuz. (gr). 13.00 Nws. 13.10 Journ. en beurs berichten. 13.30 Stereo: Alt en piano: Engelse en Ierse liederen. 13.50 Kerk orgelconcert: klassieke muz. 14.15 Voordracht. 14.35 De horizon voorbij: toeristisch progr. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Van vier tot vijf: een radioprogramma in een Notedop. 17.00 Voor de jeugd. HILVERSUM II. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Porder: lichte grammofoonmuz. en praatje. (7.30-7.32 Nws.) 7.55 Overwe ging. 8.00 Nws. 8.10 Stereo: Klassieke grammofoonmuz. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Aubade: klassieke muz. (gr). 11.00 Voor de zieken VPRO: 11.30 Mensen geloven, lezing. 11.45 Streeksgewijs: Informatie uit Alkmaar. 12.27 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Act. 13.00 Pro memorie, praatje. 13.05 Klassieke grammofoon muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Ron- sard en de muziek-II: Muzikale lezing, TROS: 14.45 Van 1685 tot vandaag: muzikale lezing. 15.15 Voor de vrouw NCRV: 15.45 Stereo: Walsmuz. (gr.). 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Klave cimbelrecital: klassieke muz. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderzang (gr.). 17.30 Stereo: Lichte grammofoonmuz. 17.50 Klassieke en moderne muz. voor blazers (gr.). HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte vocale muz. 10.00 Nws. 10.02 Nieuwe langspeel platen. 11.00 Nws. 11.02 Muz. bij de koffie (gr.) 12.00 Nws. 12.02 Variant: act., reprotages, stripverhaal en veel muz. 13.00 Nws. 13.02 Top Twintig. 14.00 Nws. 14.02 Instrumentaal aller lei (gr.). KRO: 15.00 Nws. 15.02 Act. 15.05 Klein chanson. 16.00 Nws. 16.02 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05-18.00 Ver- zoekplatenprogr. Woensdag 12 april 1967. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal (van giste ren). 10.20 Arsen und Spitzenhaubchen, film. 12.00 - 13.30 Act.-kroniek en mu ziek. 16.40 Nws. 16.45 Nancy, portret van een stad, filmreportage. 17.15 In een dorp aan de Ganges. 17.40 Knutsel- rubriek. 18.00 - 18.05 Nws. (Regionaal progr. NDR: 18.05 Act. 18.16 Von Nach- bar zu Nachbar. 18.50 Zandmannetje. 19.00 Act. 19.21 Bei uns daheim: huwe lijksbemiddeling. 19.59 Programma-over zicht. WDR: 18.05 Nws. uit Nordrhein- Westfalen. 18.10 Der kleine Vagabund (2). 18.25 Hier und Heute (1). 18.50 Goedenavond. 19.00 Hier und Heute H. 19.10 Sprung aus den Wolken, film. 19.40 Vorstosz in die Vergangenheit.... mit dem Luftbild. 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Die Russen und die Deutschen, reportage. 21.00 lm Flamin go-Club; amusementsprogr. 22.00 Zillo sein Berlin, getekend beeld van Ber lijn. 22.30 Journaal en weerber., aan sluitend: commentaar. DUITSLAND II 18.10 Nws. en weerber. 18.20 Act. en muz. 18.55 Von 0 Uhr 1 bis Mitternacht, detective-film. 19.27 Weerber. 19.30 Nws. en thema van de dag. 20.00 Ju- dita und die Melodie der Zigeuner, le gendes. 20.25 Das ABC - ein Kinder- spiel? discussie. Aansl.: Nws. 21.00 Keine Angst für Kolibris, blijspel. 22.30 Nws., weerber. en thema van de dag. MIEREN ZDN GEWELDIG 7 1 IR GELOOF DAT l HET DE FANDANGO IS. 0 V. VTV AMSTERDAM Het leek er giste ren op dat de Amsterdamse beurs wil trachten een eigen leven te leiden. Ondanks een sterk teruggelopen Ame rikaanse markt lagen de openingskoer sen van de internationals niet lager dan maandag en onder beurs kon de stijging zelfs nog worden voortgezet. De jaarcijfers van Unilever werden goed ontvangen, waaruit een stijging resulteerde tot bijna f 90 1,50). Phi lips en Kon. Olie waren een gulden beter. In de scheepvaarthoek trok de koersstijging van Van Nievelt Gou- driaan de aandacht. Forse aankopen van één zijde brachten het slot op 105 procent 4 V«). Van de overige scheepvaartwaarden kon alleen de KJCPL een winstje boeken (7 2). Op de obligatiemarkt viel weinig aanbod te verwerken, waardoor frac- tionele winsten konden worden ge boekt. Van een tendens is in deze sector echter in het geheel geen spra ke. De lokale markt had van winstne mingen te lijden, waarbij vooral enige blue chips getroffen werden. Zo werd voor Heineken 10 punten minder be taald, waarnaast 7 tot 8 punten lager afkwamen: Bijenkorf, v. d. Grinten, Fokker, Amsterdam Chemie Farmacie en Bührmann. Ook Havenwerken moest weer een veer laten 6). Het verhoogde dividend bij VRG-Papier beantwoordde blijkbaar niet aan de wensen, want er werd nu een laatprijs van 340 procent opgegeven 6). In de textielsector kreeg Chas Macintosh een laatprijs van 465 5), terwijl Nijver- dal Ten Ca te op 81 terugviel. De EMS daalde de traditionele 0,50 per dag. Een koersherstel van 10 punten boekten Brocades en Kon. Zout, terwijl Thomassen en Drijver en Lucas Bols 1 beter waren. De Ned. Kabel steeg 6 punten. Bij een minimale omzet viel de stemming mee. HVA f 35.500. AKU st. 1185. Deli 185. Hoogovens f 38.800. Philips st. 4180. Uni lever 11.200. Kon. Petr. 64.185. Holland- Am. Lijn f 24.000. KLM st. 989. Kon. Boot f 13.000. Nievelt 100.000. Scheep vaart Unie 28.000. Bührmann 23.000. Centr. Suiker 10.200. Van Gelder 40.300. Heineken 30.800. Kon. Zout 15.100. Ned. Kabel 19.100. EMS oud 873, nieuw 500 st. Ver. Mach. f 33.500. Zwanenberg st. 1017. HBU f 26.600. Kon. Olie I 128.70—128.90, II 128.90— 129.20, Unilever I 89.90—90.10, II 89.90—90, Philips I 86.30—86.50. UTRECHT „De positie van de Verenigde Bedrijven Bredero is op het ogenblik zo, dat 1967 er bevredigend uitziet, onvoorziene omstandigheden uiteraard voorbehouden". Dit zei de president-directeur, drs. J. de Vries, gisteren in de jaarvergadering. De expansie wordt in 1967 en 1968 even wel iets bedachtzamer uitgezet. Voor Bredero wil dit zeggen, dat voor die expansie dit jaar niettemin weer miljoenen investeringen op stapel staan. Zij hebben betrekking op de volgende projecten: a. Deelneming in het kapitaal van de bouw- en constructie onderneming En- treprise Fougerolle in Parijs. Dit vergt een investering van 3 miljoen. b. Overneming van de Technische Maatschappij Wildschut N.V. in Haar lem tegen betaling in contanten. c. Een investering van enkele miljoe nen in Bredero Price Londen voor het werk, dat samenhangt met de ontwik keling van de Engelse gasvondsten op het continentale plat. d. Een derde storting in het kapitaal van de Belgische Immobilingroep voor verbreding van de basis. De tweede storting geschiedde in 1966. De deelneming blijft 4 pet. Dit is een financieringsmaatschappij voor onroe rend goed. De deelneming in Fougerolle ge schiedt door overneming van aandelen en door inschrijving op een nieuwe emissie. Dit is een belangrijke Franse onderneming met een hoge graad van technische specialisatie, aldus de direc tie van Bredero. De samenwerking versterkt de positie van Fougerolle en Bredero in de E.E.G. Het Franse bedrijf bouwt op het ogenblik o.a. een tunnel onder de haven van Marseille. „Ook de toenade ring tot deze aanvallige Frangaise gaat in het begin evenwel met kosten gepaard", aldus de heer De Vries. In 1966 heeft Bredero ƒ9 10 miljoen geïnvesteerd. Het concern boekte een omzet van ƒ200 miljoen tegen ca f 150 miljoen in 1965. AMSTERDAM, 11 april Contante prijzen. Londen 10.11-10.1114; New York 3.61A—3.61A: Montreal"3.33%— 3.34&J Parijs 73.041/2—73.091,4Brussel 7.26%—7.2714: Frankfort 90.83—90.93; Stockholm 70.09—70.14; Zürich 83.58— 83.63; Milaan 57.83^—57.88^; Kopen hagen 52.27—52.32; Oslo 50.54^— 50.5914; Wenen 13.98—13.99; Lissabon 1261—12.62i/2. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Huizen (N.H.): H. A. Bemmel te Oldebroek. Aangenomen: naar Scheveningen: dr. C. Bezemer te Hattem; naar Harlingen (toez.): W. F. Kuil te 't Woud. Bedankt: voor Katwijk aan Zee (8e pred. plaats): L. Roetman te Gouda; voor Gameren: J. Vroegindewey t^ Goudswaard. Geref. Kerken vrijgemaakt: Bedankt: voor Doorn en voor Slie- drechtE. Borgdorff te Baarn; voor Den Haag-West: H. Bouma te Assen. Chr. Geref. Kerken: Beroepen: te Boskoop: Th. Rutters te Nijmegen; te Utrecht-Noord: C. Weele te Huizen (N.H.). Geref. Gemeenten: Beroepen: te Amsterdam-West: P. Blok te Dirksland. Bedankt: voor Leerdam: G. Schipaan- boord te Apeldoorn. +tjAR>o>

De Vallei | 1967 | | pagina 2