Studenten gaan mars houden voor V.S. Stoffenfabriek dicht in Sas van Gent In gekleed kostuum prijsvoordeel werkelijk een voordeel alleen voor een kwaliteitsprodukt Gaven voor het Duitse Rode Kruis komen via-via op vuilnisbelt terecht VAN ONZE LEESTAFEL Opname van zeldzame meteoor - dubieus Als tegenwicht na lange reeks van anti-Amerikaanse demonstraties WEGGEGOOID SCHOEISEL VOOR EEN SCHIJNTJE Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten Vuilnisman vond geld in stoel Is u verdient voor Europese regelingen'' „De Waarheid „Geen conflict binnen C.P.N Drie arrestaties op provoboot Studenten nemen provo's juridisch in bescherming Bogaers wellicht burgemeester van Maastricht Koffie goedkoper Eindhoven krijgt Ir. Witte terug Bedenkelijke uitlating Uit de tij Prins Claus in Groningen NOODZAAK Twee maal zekerheid voor voldoening. Achter eik Dobbelman wasmiddelvele proeven èn 234 jaar ervaring. Uw eerste en tweede zekerheid voor uitstekende was- resultaten. En toch talloze guldens besparing. Geen dure cadeautjes, verpakking en geen overbodige reclame. Dat bespaart u heel wat guldens! 3 kg matig schuimend voor de trommelwasmachine. Normale prijs 9.25; u betaalt slechts 6.50 3 kg schuimend voor de normale wasmachine. Normale prijs 9.40; u verdient 3.50; u betaalt slechts 5.90 MINISTER LARDINOIS: ,,H°°gste tijd Ook op Curasao kist goud zoek Europese prijs voor dr. S. L. Mansholt ONTSLAG VOOR 190 MENSEN NED. HERV. KERK HEEFT SPIJT VAN ADVERTENTIE Schietpartij op de Zeedijk ADJUDANT ZOU MET ZIJN PISTOOL HEBBEN GEDREIGD Diefstal bood een boeiende aanblik WOENSDAG 12 APRIL 1967 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Omdat wij een tegenwicht willen vormen tegen de lange reeks anti-Amerikaanse demonstraties, gaan wij 'n mars houden ter ondersteu ning van de Amerikaanse politiek in Vietnam. Wij willen in de eerste plaats aantonen, dat er ook Nederlanders zijn, die niet twijfelen aan de goede bedoe lingen van de Verenigde Staten". Zo motiveert de Rotterdamse student in de rechten K. A. Tedder (22), be woner van het studentenschip Seven Seas aan de Parkkade in Rotterdam, zijn initiatief tot oprichting van het Reactie-comité Vietnam. De groep heeft voor volgende week woensdag een mars op het programma staan in Den Haag. De heer Tedder hoopt op ten minste driehonderd deelnemers, maar hij is er geenszins van overtuigd dat zich zo veel medestanders bij het Vredespaleis zullen melden. „Het is nu eenmaal moeilijk een groot aantal mensen bij elkaar te krij gen, die ergens vóór zijn", meent hij. „Om te bewijzen dat een demonstratie een waardig karakter kan dragen zullen wij een donkerblauw kostuum aantrek ken", zegt de heer Tedder. „Er zal niet worden geschreeuwd. Wel zullen wij spandoeken meedragen." De Haagse politie heeft toestemming voor het optreden van het comité ver leend. Ook heeft de politie bescherming aan de demonstranten toegezegd. Alge meen wordt verwacht, dat de reactie van de groep-Tedder een actie van anti- Viëtnamgangers tot gevolg zal hebben. De tocht zal onder meer langs de Amerikaanse ambassade voeren, waar een adhesiebetuiging zal worden over handigd. Op het ministerie van buiten landse zaken zal een petitie worden aan geboden, waarin de Nederlandse rege ring wordt gevraagd steun te blijven verlenen aan het Amerikaanse optreden in Viëtnam. De demonstranten overwe gen bij de Chinese legatie een verzame ling rode boeken te verbranden. Het idee van een pro-Viëtnamdemon- stratie heeft al geruime tijd onder een aantal bewoners van de Seven Seas ge leefd. „Het optreden tegen vice-presi dent Humphrey in Brussel en Parijs was voor hen de druppel die de emmer deed overlopen," aldus de heer Tedder. „Nee, steun van de Amerikaanse in lichtingendienst hebben we niet", ant woordt hij lachend. „Was het maar waar. De hele operatie moeten wij uit eigen middelen bekostigen. De Ameri kaanse ambassade heeft ons trouwens al te verstaan gegeven, dat wij op dezelfde voet zullen worden behandeld als andere groeperingen". De heer Tedder zegt in principe tegen oorlog te zijn. „Maar de aanwezigheid van de Amerikanen in Viëtnam is nu eenmaal een bittere noodzaak. Daarom is het niet eerlijk de Amerikanen als or dinaire misdadigers af te schilderen". De overige leden van het comité drie studenten rechten, twee studenten economie, en één student sociologie K. A. TEDDER waardige demonstratie hadden tevoren al meegedeeld geen communistenhaters te zijn. Toch stonden ze als één man op toen de heer Tedder suggereerde: „Gaan jullie mee? Gezellig met z'n allen Chinees eten". (Van onze correspondent) GRONINGEN De Groningse poli tie zoekt naar de eigenaar van een oude fauteuil, die bij het huisvuil was gezet, en waarin een vuilnisman tussen de leuning en zitting achthonderd gul den had gevonden. De man wist echter niet meer in welke straat de stoel had gestaan. ADVERTENTIE 2.75 DOBBELMAN - VAN BUITEN ZO GEWOON,TOCH ZO BUITENGEWOON BRUSSEL „Het wordt hoog tijd dat de Europese Economische Ge meenschap regelingen treft op veeart- senijkundig gebied. Zoals het nu gaat, is het onverteerbaar". Dat zei gisteren minister Lardinois (landbouw), nadat hij met zijn Franse collega Faure had gesproken over het invoerverbod van Nederlands vee en vlees in Frankrijk. Faure zelf zei dat hij weliswaar ver antwoordelijk was voor de maatrege len, maar dat ook hij niet op de hoog te was gebracht. Minister Lardinois betreurde daarom het rigoureuze op treden, omdat Nederland niet van te voren was gewaarschuwd en omdat ook provincies waar geen enkel geval van de gevreesde veeziekte voorkomt, ook voor het Franse invoerverbod zijn getroffen. Minister Faure heeft gisteren nog naar zijn ministerie in Parijs gebeld. De veeartsenijkundige diensten van de twee landen zullen nu samen nagaan of en hoe de maatregelen kunnen wor den verzacht. Tussen twee bijeenkomsten van de ministers van landbouw van Frankrijk, Duitsland, Italië en Benelux door ver telde minister Lardinois, dat hij dit maal niet de indruk had dat de Fran sen van leer zijn getrokken uit han delspolitieke overwegingen, een ver onderstelling die hij als Europees Par lementslid in het verleden meermalen had geuit. Volgens hem zouden gemeenschap pelijke regelingen van de EEG echter elke verdenking kunnen wegnemen. „Het beroerde is evenwel", aldus de minister, „dat het apparaat van de Gemeenschap overbelast is. We kun nen zo niet opschieten". Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Onder de kop „Vitrioolkraan" bestrijdt De Waarheid, het partij-orgaan van de C.P.N., de berichten over de onrust die binnen de communistische partij is ontstaan over de Peking-lijn van partijleider Paul de Groot. Het ontslag van de directeur van de uitgeverij Pegasus wordt een doodnormale aangelegenheid genoemd. De Waarheid stelt dat de kwitantie die aantoont dat ruim drieduizend gulden werd uitbetaald aan Paul de Groot voor zijn boek „De dertiger jaren", op duistere wijze terecht kwam bij de redactie van Het Vrije Volk, die het document afdrukte. Volgens het blad van de C.P.N. gaat het om een normale onkostenvergoeding. „Gezien de verrichte studie en het bronnenon derzoek is drieduizend gulden een gering bedrag". Volgens De Waarheid houden alle berichten over het oproer tegen Paul de Groot verband met een golf van anticommunisme, veroorzaakt door een offensief van rechts. WILLEMSTAD Uit een toestel van de KLM dat op weg was van New York naar Curagao wordt een vijftig kilo we gende kist met een waarde van twee honderdduizend gulden aan goud ver mist Het goud was vermoedelijk be stemd voor op Curagao gevestigde ban ken. De zending kwam uit Canada. DEN HAAG De „Top five", een groep dagbladen en periodieken uit Europa, heeft de jaarlijkse „Prix d'Europe" toegekend aan dr. S. L. Mansholt, de Nederlandse landbouw deskundige van de Commissie van de Europese Economische Gemeenschap. De prijs bestemd voor een per soon of instelling die zich verdienstelijk heeft gemaakt op het gebied van de Europese samenwerking wordt voor de eerste maal in de vorm van een gou den medaille gegeven. Van de groep bladen maken deel uit: Elseviers Week blad in Amsterdam, La vie frangaise in Parijs, Handelsblatt in Düsseldorf, II Sole 24 ore in Milaan en Metropole in Antwerpen. Van een onzer verslaggevers UTRECHT „Wij zijn er niet zeker van dat het inderdaad een uiteenspat tende meteoor is geweest die de heer Nauta meent pnlangs te hebben gefoto grafeerd." Met deze woorden zette prof. C. de Jager van de Sterrenwacht van de Rijksuniversiteit te Utrecht gisteren een domper op de verwachtingen van de Friese amateursterrenkundige Jan Nauta, een 31-jarige ijzervlechter uit Bolsward. Wanneer de vermoedens van prof. De Jager juist zijn zal de foto die Nauta in de nacht van Eerste op Tweede Paasdag maakte, geen plaats krijgen in sterrenkundige tijdschriften of hand boeken. „Neen", zei prof. De Jager, „het ne gatief hebben wij nog niet gezien, maar afgaande op een bestudering van af drukken van de foto zijn wij geneigd te veronderstellen dat d eheer Nauta is misleid door beschadigingen van het negatief. Prof. De Jager grondt zijn gereser veerdheid verder op de omstandigheid dat de opname in een achtste seconde werd gemaakt. „Als datgene wat op de foto te zien was werkelijk een meteoor is geweest, zou het een opname 'van ongeveer twee seconden hebben moe ten zijn", aldus prof. De Jager. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Op de provoboot die in Amsterdam in de Korte Prinsen gracht ligt, heeft de politie drie jonge lui aangehouden die worden verdacht van diefstal van kolen uit een in de buurt liggende schuit. De politiemannen namen tegelijker tijd drie minderjarigen mee, die in de boot werden aangetroffen. Zij werden ter beschikking gesteld van de kinder politie. De provoboot, die anderhalve week geleden gedeeltelijk werd vernield, ligt te koop. De Uithoornse kunstschilder Frans Halmans was het een doorn in het oog, dat er op de vuilnisbelt in zijn woonplaats zoveel in goede staat ver kerende schoenen voor het grijpen la gen. SAS VAN GENT De N.V. Tex- schelde in Sas van Gent fabriek van wollen stoffen gaat eind deze maand sluiten. De 190 personeelsleden, van wie 150 vrouwen, ook Belgische, is ont slag aangezegd. Voor de oudere werk nemers is in overleg met de vakbon den een bijzondere financiële regeling getroffen. De sluiting is mede ingegeven door de geleidelijke afbraak van de grenzen in de Europese Economische Gemeen schap. De produktie zal worden gecon centreerd bij het moederbedrijf Gebr. Le Poutre in het Noordfranse Roubaix. Ook de staf van Sas van Gent zal naar die plaats verhuizen. De commerciële afdeling ongeveer tien mensen zal in Zeeland gevestigd blijven. De directeur van het arbeidsbureau in Sas van Gent was volkomen verrast door de sluiting van de fabriek. Nog maar enkele dagen geleden had hij het bedrijf nog aan een werknemer gehol pen. Ook de vakbeweging is niet erg ingenomen met de wijze waarop de zaak is verlopen. Hun klacht: „Wij zijn op een veel te laat tijdstip ingescha keld". De directie van de autofabriek Sca nia Vabis Nederland N.V. in Zwolle heeft tien man ontslagen. Met de vak bonden is pen financiële regeling over eengekomen. De maatregel is het ge volg van de voortgaande mechanisatie van het bedrijf en een stagnerende af zet. Eind vorig jaar vroeg het bedrijf toestemming om de werktijd te mogen verkorten. DEN HAAG Het moderamen van de generale synode der Nederlandse Hervormde Kerk heeft gisteren de pro testen besproken van enkele Amster damse rabbijnen tegen een passage in de paasadvertentie van de Hervormde Kerk van dit jaar. De bezwaren van de rabbijnen rich ten zich tegen de passage: „Bent u een vreemdeling? Weet u niet wat er is ge beurd? Jezus van Nazareth is gedood door de bezetters, op aanstichten van de intellectuelen van zijn volk". Het moderamen stelt voorop dat het algemeen bekend kan zijn dat de Ne derlandse Hervormde Kerk iedere vorm van anti-semitisme als onchristelijk veroordeelt. Het is dan ook allerminst de bedoeling geweest met de adverten tie het joodse volk te kwetsen of te treffen. Nu joodse medeburgers zich wel gekwetst hebben gevoeld, wil het moderamen hierover zijn diepe spijt uitdrukkèn. AMSTERDAM Amsterdamse stu denten hebben na de gebeurtenissen in de hal van het Amsterdamse Centraal Station een juridische adviescommis sie opgericht met als doel de zoge naamde C.S.-jeugd, provo's en anderen te helpen om langs legale weg be scherming te verkrijgen. Volgens de initiatiefnemers, de stu denten in de rechten Rob van der Goen (26) en Rogier Duk (20), zijn de ze jongelui meestal onbekend met de rechtswegen die voor hen openstaan wanneer zij met geweld worden be dreigd. Ook als zij die wegen wel ken nen, weerhoudt angst voor (Je politie hen ervan een gerechtelijke actie te on dernemen. De commissie heeft contact opgeno men met advocaten en provoleiders. AMSTERDAM Bij een schietpar tij op de Zeedijk in Amsterdam heb ben de achttienjarige R. J. K. en de 28-jarige J. J. schotwonden in een been opgelopen. J., die was ontvlucht uit een inrichting in Nijmegen, had een i doos patronen bij zich. De politie vermoedt, dat J. eerst op K. had geschoten. Deze zou het pistool toen hebben afgepakt en op J. hebben gevuurd. (Van onze Amsterdamse redactie) Voor een paar heel goede schoenen kan men terecht bij de Uithoornse kunstschilder Frans Halmans (41). Hij wil er niets of weinig voor hebben, want de schoenen, pantoffels, laarzen en sportschoentjes vindt hij op de vuil nisbelt van zijn woonplaats. Er zitten gloednieuwe bij en verder veel schoe nen, die maar heel weinig zijn gedra gen. Ze zijn afkomstig van het Rode Kruis in Duitsland. Frans Halmans windt er zich nogal over op, dat schoenen, die mensen met een goed hart wegschenken, op de Uit hoornse vuilnisbelt terechtkomen „ter wijl ze denken er een kind in een arm land blij mee te maken. De mensen, die deze schoenen weggooien zouden ermee om hun oren moeten worden geslagen". Geregeld komen in Uithoorn goede renwagons met tweedehands textiel en schoenen aan. Daar zitten inderdaad artikelen bij die door het Duitse Rode Kruis zijn ingezameld. Ze worden ech ter niet naar „arme landen" gestuurd, maar verkocht aan handelaren. De handelaren sorteren de goederen en verkopen ze daarna weer. Van de opbrengst worden door de organisaties die dergelijke inzamelingen hebben ge houden, hulpacties gefinancierd. De opkopers, van wie er twee in Uithoorn zitten, kunnen niet alles kwijt. Vooral rubberschoenen en -laar zen gaan niet makkelijk van de hand. „In Nederland", vertelt een van de Uithoornse handelaars, „mogen we ze niet verkopen, tenzij we ze eerst offi cieel zouden invoeren. Maar wat op de vuilnisbelt ligt is te gering in hoeveel heid om daar al die kosten voor te ma ken". Intussen heeft Frans Halmans al tientallen schoenen van de Uithoornse vuilnisbelt afgehaald. „Vroeger deden woonwagenbewoners die daar in de buurt woonden het ook al. Het is toch zonde dat die dingen daar zomaar lig gen. Menigeen zou er blij mee zijn als hij ze had". Frans Halmans, die in het stations gebouw van Uithoorn woont, komt ge regeld op de belt. Hij heeft er alle mogelijke koperen dingen weggehaald, maar ook prachtig papier om op, en verf om mee te schilderen. „Waarom zou ik het kopen als het daar zo voor het grijpen ligt?" DEN HAAG Dr. P. C. W. M. Bogaers, oud-minister van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening, maakt een goede kans te worden benoemd tot burgemeester van Maastricht. Het Eindhovens Dagblad heeft dit gemeld. De huidige burgemeester van Maas tricht, mr. W. baron Michiels van Kessenich, gaat in november met pen sion. Al begin dit jaar zou zijn overwogen drs. Bogaers tot burgemeester te be noemen, toen als opvolger van de heer Geuljans in Breda. De heer Bogaers voelde toen weinig voor deze functie omdat, hij nog maar net minister-af was. AMSTERDAM (ANP) De koffie wordt met ingang van vandaag vier tot tien cent per pakje van 250 gram goedkoper. Dit is mogelijk geworden door een daling van de prijzen op de wereldmarkt Het potje poeder- of oploskoffie wordt acht cent goedkoper. LAGE VUURSCHE. Een inwoner van Amsterdam heeft bij de Baarnse politie een klacht ingediend tegen adju dant R. Plaatje, die de supervisie heeft over een detachement Rijkspolitie in Lage Vuursche. De adjudant zou zondag de man met een pistool hebben bedreigd toen deze het particuliere terrein achter kasteel Drakensteyn niet wilde verlaten voor dat hij een foto van het kasteeltje had gemaakt. De Baarnse hoofdinspecteur G. J. Backer wilde er weinig over zeggen. „Er schijnen zich inderdaad enkele schermutselingen te hebben voorge daan. Ons onderzoek heeft echter niet aan het licht gebracht wat er nu feitelijk is gebeurd", aldus de hoofdin specteur. AMSTERDAM. Uit een sigaren winkel aan de Eerste Bloemdwars- straat in Amsterdam is gisternacht voor enkele duizenden guldens aan rookwaren gestolen. Een buurtbewoner, die gezien heeft hoe twee dieven nauwkeurig de zaak leeghaalden en de waar in hun bestel auto stouwden, vond het schouwspel kennelijk zo boeiend dat het niet bij hem is opgekomen om de politie te waarschuwen. De diefstal werd pas gistermorgen door een brandwacht ont dekt. EINDHOVEN (ANP) Ir. H. B. J. Witte, minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening in het kabinet- Zijlstra, is herbenoemd tot burgemees ter van Eindhoven. Ook voor zijn benoeming tot minister was hij daar burgemeester. Gedurende zijn ministerschap is de Eindhovense burgemeestersstoel voor hem vrijgehouden. ADVERTENTIE Dringt direct door tot aan de haard van de pijn Deumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek cn ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige svarmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen cn stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de piji te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. het „Algemeen Dagblad" (onafh.) is nogal geschrokken van de christe- lijk-historische voorman mr. H. K. J. Beernlnk. Onmiddellijk nadat de heer De Jong zijn kabinet voor elkaar had. zei mr. Beernink (nu minister van Binnenlandse Zaken geworden): „Als christelyk-historischen zyn wy bereid geweest in 's lands belang een heel belangrijke concessie te doen. Wij heb ben de portefeuille van Ontwikkelings hulp voor onze rekening willen nemen en die wordt niet als een volwaardige portefeuille beschouwd." „Door wie niet? En waarom niet?" vraagt het Al gemeen Dagblad. „Ontwikkelingshulp, mits verant woord en met verstand uitgevoerd, is zowel voor de mensen in de ont wikkelingslanden als voor ons in het rijke deel van de aardbol de enige we zenlijke kans op een goede toekomst. Indien de rijke landen er niet in zouden slagen binnen een beperkt aantal jaren die arme landen te hel pen een redelijk levensniveau te be reiken, dan ziet het er voor hen, die na ons deze aardbol zullen bevolken, droevig uit en misschien zelfs al voor onszelf. Ontwikkelingshulp is een heel zware portefeuille. Althans: zij behoort het te zijn. Dat zij tot dusverre niét de aan- Dat zij tot dusverre niet de aan dacht kreeg die zij verdient, dat de portefeuille al te vaak als „licht" wordt gewaardeerd, dat de bewinds man, die haar in het vorige kabinet hanteerde bepaald de sterkste man uit de ploeg niet was, doet daaraan niets af. Wij moeten ons in de ko mende jaren serieus met de ontwik kelingshulp bezighouden. Nog om een andere reden is de portefeuille Ontwikkelingshulp be langrijk en het stelt ons teleur, dat mr. Beernink dat aspect blijkbaar helemaal niet ziet: onder de vele jonge mensen, die thans politiek be wust zijn, wordt, vaak scherper dan onder ouderen, de grote betekenis van goede ontwikkelingshulp wel de gelijk gezien. En aangezien wij, on danks de formatie-De Jong, blijven hopen, dat de politieke bewustheid bij een goed deel van onze jonge mesen nog niet zal zijn verdwenen, ligt er juist in de Ontwikkelingshulp een aantal mogelijkheden om de jeugd te boeien voor de toekomst voor hun eigen toekomst. Freule Wttewaall van Stoetwegen, ook C.H., zei, dat de portefeuille van Ontwik kelingshulp wel belangrijk zou kun nen zijn: „Het hangt ervan af wat men ervan maakt". En zo is het maar net. Drs. B. J. Udink, die deze porte feuille op zich neemt, zal wellicht niet erg aangenaam zijn getroffen door de wat denigrerende woorden, die zijn eigen politieke voorman er over sprak. Hij is echter een man van grote bekwaamheden en indrukwekkende energie. Wij willen er graag vertrou wen in hebben, dat hij, ondanks de wat morrende opmerkingen van mr. Beernink, een krachtige poging zal doen om te bewijzen, dat Ontwikke lingshulp wel degelijk een zware portefeuille kan zijn. Zij moet dat worden omwille van onze toe komst". TAe heuglyke gebeurtenis op Drake- steyn dreigt een chaotische dag voor het bedrijfsleven te worden, schrijft de „Leeuwarder Courant". Er is een advies van de Stichting van de Arbeid, dat overeenkomt met de rege ling voor de ambtenaren: de hele mid dag vrij als de geboorte voor twaalf uur 's morgens plaats vindt, de rest van de middag vrij als het nieuws in de loop van die middag bekend wordt gemaakt. De scholen houden er wat meer vrije tijd aan over, maar dat zal de minste moeilijkheden geven. Er zijn echter talrijke bedrijven, waar men technisch en organisatorisch moeilijk heden krijgt, wanneer het werk zo plotseling in de steek wordt gelaten als de Stichting van de Arbeid goed blijkt te vinden. „Is die hele vrijnemerij, behalve dan voor de scholen, niet wat over dreven? Bij de geboorte van prinses Beatrix werd het overal in het land een wilde boel (hier en daar bij val se meldingen ook al voordien), maar het ziet er niet naar uit, dat we weer zo'n spontaan volksfeest zullen bele ven. Wie een middag vrij krijgt, gaat naar buiten als het mooi weer is, wast zijn auto of doet andere dingen, waarvoor hij anders de zaterdag re serveert. Met liefde voor het Huis van Oranje en medeleven met de ouders op Drakesteyn heeft dit al lemaal niets meer te maken. Wanneer de regering bekend had gemaakt, dat het leven gewoon ver der zou gaan en dat de vreugde in de straten tot vlagbetoon, muzikale rondgangen en vuurwerk beperkt zou blijven, dan had zij meer in de geest van de tijd gehandeld. Vrije dagen om iets te vieren zijn ouderwets; praktisch niemand besteedt ze meer voor dat doel. En wanneer daar nog bijkomt, dat het op vele plaatsen in het bedrjfsleven een janboel gaat worden, dan kan men zich van be drijfstak tot bedrijfstak en van on derneming tot onderneming toch beter afvragen of dat wel nodig is. En dan: is het iets om jaloers op te worden, als de ambtenaren met hun hoedjes, straks de ambtenaren met hun hoed jes, vlaggetjes en toeters de straat op rennen?" (Van een onzer verslaggevers) LAGE VUURSCHE Prins Claus reist vandaag naar Groningen om in het academisch ziekenhuis een bezoek te brengen aan de longspecialist prof. dr. N. G. M. Orie. Volgens de Rijks- voorlichtingsdienenst is het een privébe- zoek. Tijdens zijn bezoek aan Groningen zal prins Claus vandaag ook zijn schoonzus prinses Christina bezoeken, die in Groningen studeert. Voordat hij in Groningen aankwam, had prins Claus in Assen nog enkele besprekin gen over de ruimtelijke ordening. Terwijl de belangstelling van journa listen en publiek voor de hekken van Drakensteyn steeds groter wordt, brengt prinses Beatrix haar tijd door met o.a. bezoeken aan Paleis Soestdijk. Gisteren maakte zij van het mooie weer gebruik om in de tuinen van Soestdijk en Drakensteyn te wandelen.

De Vallei | 1967 | | pagina 5