Rijksconsulent voor bijenteelt op Kesterense bijenmarkt: Prijsverhoging bijensuiker funest voor imkerij Geringer aanvoer maar goede handel IN DE BAN VAN HET SCHOOLVOETBAL Cel 79 jaar voetbalhistorie UIT DE GESCHIEDENISBOEKEN VAN 3 RECENTE KAMPIOENEN Primeur in Eist van Musketiers Zaterdagclub Scherpenzeel (V)eenendaalse (R)acing (C)lub fAsm I KROMMENIE Uiterwaarden Geen toppositie Terrein „niesten" 1 VINYL v.v. Renswoude in nacompetitie tegen klassegenoten Voorraad Beslag op 100 g. marihuana Dief vernielde bijna lege kassa YN-missie Aden naar Londen Viëtnamkrant van ongerencomité BURGERLIJKE STAND RHENEN KESTEREN Gisteren werd op het Dorpsplein te Kesteren de 28e grote voorjaarsbijenmarkt gehouden, georganiseerd door de imkersvereniging „Kes teren en Omstreken". Ruini 100 korven werden op de markt aangevoerd, ter wijl ong. 1000 bijenvolken door de imkers aan fruittelers in de Midden-Betuwe werden verhuurd. ..De aanvoer is tegengevallen", merkte de voorzitter van het marktbestuur, de heer J. van Appeldoorn, in zijn openingswoord op. „Het is echter een logisch gevolg van een goed bijen jaar, zoals dit in 1966 het geval was. De imker verkoopt zijn bijenvolken niet graag in de hoop, dat 1967 even goede resultaten zal opleveren". De heer Van Appeldoorn toonde zich echter verheugd over het hoge aantal, dat in de boomgaarden kon worden geplaatst. „Wij zijn er van overtuigd", zo merkte hij op, „dat wij als imkers de taak heb ben om de fruitteelt te bevorderen. Ik geloof dat wij hier steeds meer in gaan slagen". De heer Van Appeldoorn sprak een speciaal woord van welkom tot de bur gemeester van Kesteren, de heer D. J. Pott en de Rijksconsulent voor de bijenteelt in Nederland, de heer J. Mommers. „Het gemeentebestuur van Kesteren heeft altijd veel belangstel ling gehad voor de plaatselijke bijen- markt", zo begon burgemeester Pott zijn toespraak. „Het is in het belang van de gehele Midden-Betuwe een fruitteeltgebied bij uitstek waar we in mogen wonen en werken". Het verbaasde de burgervader, dat de kerseboom op het dorpsplein ie der jaar, wanneer de bijenmarkt wordt gehouden, in bloei staat. „Het lijkt wel of de boom precies weet, wanneer de bijenmarkt gehouden wordt", merk te hij lachend op. „Ik hoop, dat de ijver van de bijen 'n voorbeeld voor ons allen mag zijn. Zij tonen hoe men Iets kan bereiken. Het kleine beestje heeft ook wat dit betreft een nuttige functie in ons natuurleven", aldus bur gemeester Pott, die vervolgde: Het ge meentebestuur zorgt niet alleen voor woningbouw en industrie, maar ook het agrarisch gedeelte wordt niet verge ten. Ik hoop van harte aldus spreker, dat de agrarische functie van onze streek nog lang blijft voort bestaan. De burgemeester van Kesteren be treurde het, dat hij vorig jaar meer jeugdige belangstelling op de bijen markt had waargenomen dan dit jaar. „De taak van de ouderen zal tenslotte overgenomen moeten worden door de jongere generatie. Ik ben overtuigd van het belang van de voortzetting van de imkerij. Vooral omdat het een belangrijk onderdeel vormt van de fruitteelt", aldus burgemeester Pott tot besluit. „Aangezien de vraag naar bijen door de fruitteler toeneemt, mag worden geconstateerd, dat de fruitteelt met name in de Betuwe gemoderniseerd wordt", zei de heer J. Mommers, die dit een bijzonder verheugend verschij- sel noemde. Minder rooskleurig zag het er vol gens de rijksconsulent voor de bijen teelt uit wat betreft de bijensuiker. Momenteel zijn beraadslagingen gaande in de EEG-commissie, waar in de prijs van deze suiker aan de orde wordt gesteld. Ik vermoed, dat de bijensuiker heel veel duurder zal worden. Het landbouwschap oefent echter enorme druk uit op deze com missie om deze verhoging tegen te gaan". De heer Mommers adviseer de de imkers zo veel mogelijk sui ker in te slaan als men kan krijgen. De heer J. van Appeldoorn zag de eventuele prijsverhoging als een strop. „Het kon wel eens funest zijn voor de imkerij", zo zei hij. De voorzitter van het marktbestuur riep de imkers op de volgende markt meer volken aan te voeren. „Dit keer was er veel meer vraag dan er bijen waren. Dat mag in de toekomst be slist niet meer voorkomen", aldus spreker. Een radioreporter van de Rijks- voorlichtingdienst heeft van de bijen markt in Kesteren een reportage ge maakt. De uitzending er van vindt plaats in een programma van vrijdag middag om 12.30 uur via Hilversum I. De handel op de markt werd na af loop goed genoemd. De prijzen per volk lagen tussen de f25,- en de f35,-. De uitslag van de aan de markt ver bonden wedstrijd luidde: Beste stal kasten, de heer J. Zoet- brood uit Ermelo. Beste kast, de heer J. Zoetbrood uit Ermelo. Beste stal ronde korven, M. Blijder- veen en G. van de Hoofdakker, beiden uit Kesteren. Beste korf, M. Blij derveen uit Kes teren. Lofprijs, G. van de Hoofdakker uit Kesteren. De jury bestond uit de heren A. Blom (voorzitter) uit Rhenen, W. van Dalen uit Echteld, G. Beukhof uit Veenendaal en H. Drost uit Rhenen. UTRECHT In 'n pension voor Ma rokkaanse arbeiders in Utrecht heeft de politie honderd gram marihuana in be slag genomen. De 29-jarige Marokkaan se fabrieksarbeider M. K. is gearres teerd. Hij wordt ervan verdacht de ma rihuana uit Marokko te hebben meege bracht, nadat hij zijn vakantie daar had doorgebracht. LEERSUM In de nacht van dins dag op woensdag is ingebroken in het jfiliaal te Maarn van de Leersumse banketbakker Kraak. In de winkel werd een kassa, die een waarde vertegen woordigt tfan bijna twee en een half duizend gulden, geheel vernield. De in houd van de kassa bedroeg slechts een gulden en de inbreker(s) vond(en) dit bedrag kennelijk te gering om ermee vandoor tegaan. In de banketbakkerszaak van de fa. Kraak te Leersum werd ongeveer an derhalf jaar geleden op brutale wijze ingebroken. Op een ztindag wist men toen een bedrag van tienduizend gul den te ontvreemden. De daders heeft men tot op heden niet weten te arres teren. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen GENèVE. De speciale VN-missie voor Aden heeft gisteren een uitnodi ging van de Britse minister van Bui tenlandse Zaken om naar Londen te komen aanvaard. Een datum is nog niet vastgesteld. De uit drie leden bestaande missie vertoeft op het ogenblik in Genève. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen Geboren: Anne G., z.v. J. Kuipers en S. de Kruijf; Lea, d.v. E. Kom duur en W. J. van Es; Marten Johan Willem, z.v. R. van der Molen en H. Lubberts. Ondertrouwd: J. Kap, 20 jr., en J. van der Klift, 18 jr. ;A. Nab, 23 jr., en W. C. Hardeman, 19 jr.; M. J. H. M. Kok, 24 jr., en H. van Swetselaar, 21 jr. Getrouwd: B. J. W. Schinkel en J. van Geenhuizen; D. C. van Stemp- voort en J. P. van Breenen; S. Atta- ri en H. C. Esbra; H. E. T. Gerrit sen en W. van Willigen. Overleden: Alexander A. Roost, 61 jr., e.v. M. F. Koen (Tiel); Nicolaas Diepeveen, 79 jr., geh. gew. m. W. van der Scheur (Veenendaal). Elders overleden: Johannes Vrij, 27 Jr., ongeh. Ingekomen personen: Drenth K., van Ermelo; Sneep J., met gezin van Wa- geningen; Hendriks J., van Arnhem; van Nieuwenhuijsen A. W., van Wage- ningen; Es-Saidi A., van Veenendaal; Versteeg A., van Veenendaal; Slot boom R. A., met gezin van Kesteren; Aatar S. M. K., van Ede; Smeenge J. B., van Rolde; Tan T. Y., met gezin naar Rhenen; Beun M., met gezin van Oostburg; Kuhlman R. A., van Amsterdam; Bosma P. J., van Gro ningen. Vertrokken personen: Van Hensber- gen T. R., naar Driebergen - Rijen- burg ;de Jong C. A. P., naar Baarn; Wisgerhof W., naar Renkum; Schemal M. M., naar Veenendaal; van Laar B., naar Renkum; van Rheenen J., g/m Van Laar, naar Renkum; Slangewal A. J., naar Arnhem; Spils H. L., naar Weert; Goossens H. J., naar Doorn; Commijs N. M., naar Rotterdam; van den Berg J., met gezin naar Delft; Spithoff P.. naar Wapeningen. ADVERTENTIF de harde matras met alle comfort van een zachte! VEENENDAAL Dat de gehele schooljeugd van het lager onderwijs duidelijk in de ban is van het school- voetbaltoernooi, wordt pas een eviden te zaak wanneer men de wedstrijden bezoekt van dit toernooi, welke worden gehouden op het sportpark Panhuis en het terrein van v.v. Veenendaal. Drommen „schoolsupporters" staan op deze avonden (de matches begin nen altijd om 18.00 uur) hun elftal vol vuur en verve aan te moedigen om de score zo gunstig mogelijk te doen verlopen. De elf voetballers van de toekomst doen dan ook werkelijk hun uiterste best om zoveel mogelijk aan de verwachtingen van hun supporters te voldoen, in aanzienlijke mate gein- spireerd door school-„yells" en opval lende spandoeken. Onderstaand geven wij de uitslagen van de wedstrijden gespeeld vanaf 4 april tot en met 11 april. Patrimonium Chr. Nat. I 22; Kon. Juliana Chr. Nat. II 2-1; Pr. Wilhelmina/Oranje Chr. Nat. III 2-0; Juliana van Stolberg Pr. Bea trix 6-1; Gr. van Prinsterer Salva- tor 1-2; Rehoboth R. v. Gaasbeek 1-3; Rehoboth - Pr. Wilhelmina/Oranje 01; R. van Graasbeek Chr. Nat. III 2-1; Jul. v. Stolberg Chr. Nat. I 2-2 Dr. Hekster Chr. Nat. III 2-0; Jul. v. Stolberg Patri monium 4-0; Salvator Kon. Juliana 2-0. De standen in respectievelijk groep 1, 2 en 3 zijn (bijgewerkt tot en met dinsdag 11 april): AMSTERDAM Het jongerencomité „Vrede en zelfbeschikking voor Viët- nam" heeft een krant van twaalf pagi na's over Viëtnam uitgegeven. Het blad geeft informatie over de oorlog in Viët nam en de standpunten die daarover be staan. In het comité hebben negentien jon geren- en studentenorganisaties hun ac tiviteiten tegen de oorlog in Viëtnam gebundeld. Het schoolvoetbal viert in deze tijd in Veenendaal weer hoogtij. Op de foto de trotse teams van de Salvator - en Koningin Juliana-school. Groep I: Juliana van Stolberg 4-7; Chr. Nat. I 3-4; Patrimonium 4-3; Pr. Beatrix 3-0. Groep II: Kon. Juliana 4-6; Salvator 4-4) Gr. van Prinsterer 3-2 Chr. Nat. II 32. Groep III: Pr. Wilhelmina/Oranje 4-8; R. van Gaasbeek 4-6; Rehoboth 4-4; Dr. Hek ster 4-2; Chr. Nat III 4-0. De schoolvoetbalcompetitie zal wor den voortgezet tot en met 26 april, terwijl op 1 mei a.s. de finales zullen plaatsvinden. VEENENDAAL Het afgelopen weekend in onze maandag-editie hebben wij hierover uitvoerig bericht werden er in het zaterdagvoetbal van onze omgeving maar liefst drie verenigingen tegelijkertijd kampioen, te weten het Veenendaalse VRC, Musketiers uit Eist en de zaterdagafdeling van voetbalvereniging Scherpenzeel. De Veenendaalse Racing Club (VRC) greep, na hierin een jaar te hebben gespeeld, de titel in de 4e klasse A en kan het volgende seizoen, wanneer de promotiewedstrijden worden gewonnen, weer uitkomen in de derde klas. Mus ketiers zorgde voor een primeur in Eist door kampioen te worden van de eerste klas afdeling Utrecht en daardoor de volgende competitie als eerste Elster voetbalclub meespeelt in de 4e klasse van de KNVB. Scherpenzeel ten slotte behaalde de hoogste voetbaleer in de 3e klasse A afdeling Utrecht en promoveert daardoor weer naar de 2e klasse, welke de zaterdagclub het vorige seizoen na een beslissingswedstrijd moest verlaten. Daar er der traditie getrouw bij het bereiken van een dergelijk hoogtepunt in de sport altijd wel ge schiedenisboeken aan te pas komen, hebben wij ook ditmaal de fêterende voetbalverenigingen bezocht voor een (bescheiden) brokje geschiedenis. De interviews met het bestuur van de drie kampioensclubs leverden enkele historiebeschrijvingen op, welke in onderstaand artikel zijn vervat. 79 jaar voetbalhistorie Ook voor de beknopte historiebe schrijving van voetbalvereniging Mus ketiers uit Eist hebben wij een inter view gehad met de voorzitter van deze kampioensvereniging, de heer Quint, de eerste klasse van de KNVB afdeling Utrecht betekende tevens een primeur in Eist, daar dit de eerste keer is, dat een Elster voetbalclub zijn intrede doet in de KNVB-competitie. Voorzit ter Quint is van mening, dat de ge weldige prestaties van Musketiers di rect voortvloeien uit de volgende om standigheden. Ten eerste heeft de ploeg de titel kunnen bemachtigen door het feit, dat er een hecht teamverband be de jonge vereniging een heideveld op Wittenberg ter beschikking te stellen waar nu nog sinds de oprichting wordt gespeeld. Het heideveld veranderde in de loop der jaren in het beruchte zand van Wittenberg waar menige club zijn „Wa terloo" vond. Aanvankelijk was de vereniging een specifieke zondagclub, maar al in de jaren dertig bleek er behoefte te bestaan om ook op zaterdag te spelen en in die jaren is er dan ook voor korte tijd een zaterdagelftal geweest. Bij gebrek aan belangstelling echter en gedeeltelijk ook wel door een ge brek aan de juiste visie van toenma lige bestuurders was deze vereniging slechts een kort leven beschoren. Na 1945, toen het zaterdagvoetbal een grote vlucht nam, deed de behoefte aan een zaterdagafdeling zich opnieuw gelden en zo besloot men in 1947 op nieuw een zaterdagelftal op te richten. In dit zaterdagelftal speelden in die staat bij Musketiers. Van niet minder invloed is uiteraard de prachtige ac- W hoofdzakelijk spelers, die voorheen commodatie van het nieuwe sportpark. waar het elftal de gehele winter kan doortrainen, daar Musketiers op het terrein zelf een verlichting heeft aange bracht. Ook het krachtig bestuursbe leid is volgens de voorzitter een sti mulans geweest voor de kampioenen. Op 2 januari 1952 werd in Hotel Stuy- venberg waar bij het bereiken van het kampioenschap 't afgelopen week end ook de intrede in de KNVB werd gevierd door 70 leden van de zater dagvoetbalclub Musketiers opgericht. Dit werd toentertijd de derde voetbal vereniging en Eist, daar de zondag clubs „Eist" en Oranje-Wit reeds in deze gemeente resideerden. De eerste competitie in het seizoen '52-'53 (in de 3e klas van de afdeling) werd ge speeld met drie elftallen, waarvan een juniorenteam. Ook bij Musketiers kampte men met een groot probleem, namelijk het terrein waarop moest worden gespeeld. Van voetbalvereniging „Eist" (zon dagclub) kon men zaterdag het veld huren en reeds in het volgende seizoen ('53-'54) werd Musketiers kampioenen promoveerde naar de 2e klasse. Hier in hebben de Musketiers elf jaar ver toefd. De vereniging heeft tot het sei zoen '56-'57 op het „Elst"-terrein ge speeld. Toen eiste de gemeente het veld op voor 'n woningbouwproject en Mus ketiers legde toen op de uiterwaarden zelf een terrein aan. dat volgens de voorzitter de toets der kritiek beslist niet kon doorstaan. Vooral het eerste jaar hebben de Musketiers het erg zwaar gehad in de tweede klasse. Men moest tegen Rood-Wit uit Amersfoort een beslissingswedstrijd spelen om uit te maken welke ploeg in deze klasse moest degraderen. Musketiers won de ze wedstrijd, waarin Ton Kranenburg toen reeds speelde. Toch werd de Elster voetbalcub op het slechte uiterwaard-terrein in het seizoen '58-'59 weer kampioen. De kans om te promoveren verspeel den de Elstenaren echter door tegen WOO uit Utrecht thuis gelijk te spe len. terwijl de return in Utrecht werd verloren (21). In '65 behaalden de Musketiers het kampioenschap van de tweede klasse en het team trad het volgend seizoen aan in de competitie van de eerste klasse afd. Utrecht. Vorig jaar eindig de de ploeg op de vijfde plaats van de ranglijst met een puntentotaal van 19. Intussen was de Musketiers-familie verhuisd naar het nieuwe sportpark, waar in september 1965 de eerste of ficieuze wedstrijd werd gespeeld. Afgelopen zaterdag was na de wed strijd in Montfoort het kampioenschap van het seizoen '66-'67 een feit gewor den. Uit 22 matches hebben de Mus ketiers 38 punten verzameld door acht tien wedstrijden te winnen, tweemaal gelijk te spelen en slechts twee com petitiewedstrijden werden verloren. Merkwaardigerwijs werden de Elstena ren beide keren geklopt door Ter- schuurse Boys. Oefenmeester van dit kampioens team is de heer J. T. Heidingsveld, die de ploeg vier seizoenen heeft ge oefend. In de KNVB-competitie van de vier de klas zal Musketiers ongetwijfeld goed kunnen meedraaien en de ver wachtingen van spelers en bestuur zijn dan ook bepaald optimistisch. De ge middelde leeftijd van de Musketiers spelers is 22 jaar en de jongste speler van het team is 17. De leeftijd van de voetballers zal dan in het volgende sei zoen geen verdere successen in de weg staan SCHERPENZEEL Voetbalvereni ging Scherpenzeel werd op 17 april 1918 opgericht door een aantal voet- halminnenden, die de toen nog niet overal populaire sport in verenigings verband wilden gaan beoefenen. Men besloot om op zondag te gaan spelen, in die jaren een gedurfd be sluit, want men zag zich al meteen geplaatst voor de moeilijkheid, dat men niet aan een terrein kon komen, mede doordat men op zondag wilde spelen. De familie Rooyaards van Scherpen zeel loste deze moeilijkheden op door in de zondagafdeling hadden gespeeld dus doorgaans oudere spelers die nog graag een balletje wilden trappen maar daarnaast de zondag vrij wilden houden. In die eerste periode werd doorgaans meer gespeeld om het spel dan om de eer en het jonge blad aan de blauwwit te boom leed dan ook aanvankelijk een sober leven. Geleidelijk aan werd het aantal spe lers, dat 's zaterdags wilde spelen gro ter en na een jaar of vijf was men zelfs zover, dat men uit dit aantal 2 elftallen kon samenstellen. Met het groeien van het aantal spe lers nam ook de kracht toe en lang zamerhand ging men een belangrijk woordje meespreken in de competitie. In 1953 werd het eerste kampioen schap behaald en daarmede werd een promotie bereikt naar de tweede klas se van de afdeling Utrecht, maar het seizoen daarop volgde meteen alweer een ontnuchterende degradatie. Ondanks alle ups en downs bleef de belangstelling voor de zaterdagafdeling toenemen: het spelpeil werd beter en in 1958 werd opnieuw het kampioen schap behaald en keerde men weer te rug in de tweede klasse. In deze klasse draaide men daarna goed mee en een aantal seizoenen was Scherpenzeel steeds een serieuze kan didaat voor de titel, maar in de be slissende fase kwam men steeds adem te kort om de top te bereiken. Het aan tal zaterdag-spelers bleef steeds groei en en vanaf het jaar 1961 neemt men met drie elftallen aan de competitie deel. In het seizoen 1965-1966 startte het eerste elftal zeer goed en was op de helft van de competitie een serieuze kandidaat voor de bovenste plaats. In de tweede helft van dat seizoen raakte de ploeg echter geheel van slag, eindigde gelijk met het Soester Hees op de gevaarlijke plaats en ver loor van deze ploeg de in Hamersveld gespeelde beslissingswedstrijd en daar mede zijn plaats in de tweede klasse. Onder leiding van keeper Sangers be reidde de ploeg zich serieus voor op het nieuwe seizoen met de doelstelling weer terug te keren naar de tweede klasse. Men begon het seizoen met een ge lijk spel tegen Woudenberg en een ne derlaag tegen Veense Boys. Deze re sultaten waren niet bepaald hoopge vend. Na de slechte start herstelde de ploeg zich echter fantastisch en begon aan een grote serie overwinningen, waardoor men op de helft van het sei zoen aan de kop van de ranglijst was beland. Na de gedwongen winterpauze was de ploeg danig van slag en zo kon het gebeuren, dat Woudenberg nog langs zij kon komen. In de beslissingswedstrijd bleek de blauwwitte formatie echter over genoeg capaciteiten te beschikken om Wouden berg terug te wijzen en het kampioen schap binnen te halen. Dat de blauwwitten dit resultaat be reikt hebben is naast het werk van Sanger ook het duidelijke gevolg van de grote inzet van de gehele ploeg. Bovendien speelde de bijzondere pro- duktiviteit van Mandersloot en Wes- terneng een grote rol, die in de wed strijden frequent en met de regelmaat van de klok wisten te scoren. De blauwwitten bereiden zich intus sen voor op de rentree in de tweede klasse en hopen hierin met hun toch wel effectieve taktiek hoge ogen te gooien. Wie de naam VRC noemt denkt vrij wel onmiddellijk aan de voorzitter va- de Veenendaalse Racing Club, de heer J. H. H. Jansen. Bij het behalen van het kampioenschap hebben wij hem een bezoek gebracht, daar hij als op richter en voorzitter van de zaterdag club uiteraard alles weet van VRC, dat werkelijk zoals hij zelf te kennen gaf een deel van zijn leven is. Voordat de heer Jansen begon met zijn relaas, kwam er een aantal plak boeken en foto-albums voor de dag van VRC, welke reeds een stuk geschiede nis verhaalden. VRC, dat over enkele maanden z ijn derde lustrum viert, heeft evenals zovele sportverenigingen, een veelbewogen leven achter de rug. Voorzitter Jansen vertelde ons met ge noegen de historie van de Veenendaal se kampioensclub. „In juni 1952 ontstond VRC uit de zaterdagafdeling van voetbalvereni ging Veenendaal. Men wilde daar de zaterdagafdeling opheffen en dat was voor een aantal leden niet te accepte ren. Een 80-tal leden werd hierdoor af gestoten en dezen konden kiezen uit drie mogelijkheden: op zondag spelen, een andere club opzoeken of zelf beginnen. Van de spelers zelf kwam het idee het laatste te proberen. Ton Rebergen, Evert Davelaar en Gerard Rebergen namen het initiatief en namen contact op met mij. We realiseerden ons spoe dig dat het niet gemakkelijk zou zijn om met een nieuwe club te beginnen. Geen veld, geen geld en zelfs geen ballen. Er kwam een vergadering en op deze bijeenkomst verschenen zeker vijftig leden van de afgestoten groep zaterdagvoetballers. Daar werd beslo ten een zelfstandige vereniging te be ginnen en het voorlopige bestuur be stond uit de heren M. van Kooten, E. Davelaar, A. v.d. Loosdrecht, J. Bud ding, A. Rebergen, G. Rebergen en J. H. H. Jansen. Als naam kozen we Geel-Blauw en met een collecte moes ten we de eerste kosten dekken. Met zeventig gulden in kas was de nieuwe zaterdagclub gestart." Voorzitter Jansen is destijds de gro te animator geweest, maar zijn be scheidenheid weerhield hem ervan een en ander te vertellen. Hij vervolgde: „Na enige tijd namen we contact op met de KNVB. Er is toen veel corres pondentie gevoerd met als resultaat een vergadering in Deventer, belegd door de sectie zaterdagvoetbal van de KNVB. Bij Triangel Boys (VSW) wer- oprichtingsdatum werd vastgesteld 1 juli 1952. Daar stonden we dan, geen veld, geen materiaal en zelfs nog zon der naam, want Veenendaal had be zwaren gemaakt tegen de naam Geel- Blauw. Het werd toen Veenendaalse Racing Club maar de kleuren bleven gehandhaafd. Hoewel een nieuwe club eigenlijk in het afdelingsvoetbal moet beginnen, kregen wij dezelfde rechten als de bestaande clubs en werden we ingedeeld in de vierde klas van de KNVB Bij Triangel Boys (VSW) wer den we ondergebracht en op 11 okto ber speelden we onze eerste wedstrijd tegen Go Ahead in Kampen. We verlo ren toen met 2-1." ADVERTENTIE ADVERTENTIE Twee van de drie verkochte geiser, *ijn een FAST0, met unieke patent-knop voor heet water in de keuken en teilig-tcarm water in de douche. gezien op tv? Vraag KLEUREN- folders aan bij Linoleum Krommenie te Krommenie RENSWOUDE Voetbalvereniging Renswoude is in de nacompetitie inge deeld in een poule van vier clubs, sa men met het Rhenense Candia '66 en de teams van Kulan en SVP uit Vee nendaal. Aan het verzoek, dat het be stuur van Renswoude had gericht tot de KNVB om tegen andere tegenstan ders uit te komen dan waartegen de club in de competitie speelt, is geen gevolg gegeven. De eerste wedstrijd zal worden ge speeld tegen Candia uit Rhenen, welk team na de twee nederlagen tegen Renswoude ongetwijfeld fel belust zal zijp op revanche. Er wordt een halve competitie gespeeld en de winnaar ontvangt een medaille en gaat over naar de finalegroep. „In de competitie vergaarden we 15 punten uit 18 wedstrijden. Het volgen de seizoen konden we terecht op de Brinkersteeg, echter alleen tussen 1 ok tober en 1 april, want verder was ons „terrein" bestemd voor de koeien. Bij het begin van het seizoen moesten we dan ook eerst de mest van het veld afhalen! Aan het einde van de tweede competitie, dat was op 29 januari 1955, speelden we een belangrijke wedstrijd tegen Oranje-Blauw uit Nijmegen. We konden toen kampioen worden maar verloren doordat een van onze spelers in eigen doel schoot, met 0-1. Enkele maanden later op 7 mei. werden we echter toch kampioen, op het terrein van VSW, waar we met 4-0 wonnen. De promotiewedstrijden tegen Go Ahead en SSVN werden alle verloren en VRC bleef in de vierde klasse. Een beter resultaat boekten we in het sei zoen '56 - '57. Zaterdag 16 februari 1957 werd VRC door een 4-1 overwin ning op DVOV kampioen. In dat eerste lustrumjaar werden ook ons tweede en derde elftal kampioen. In de derde klasse ging het met wis selend succes en de laatste vier jaar konden we ons hierin slechts _met moeite handhaven. Het seizoen '65-'66 viel VRC terug en kwam vorig jaar terecht in de vierde klas. Hierin hebben we voortdurend een harde strijd geleverd om een plaats in de top en mede door de terugkeer van spelers als W. Verwoerd, Pauw, Re bergen en door de versterking van de voorhoede door de komst van b.v. Aal- bers, hebben we het kampioenschap kunnen behalen." Zowel het bestuur alsook de actieve sportlieden van VRC doen op alle mo gelijke manieren hun best om VRC een gezonde vereniging te houden, waaraan zelfs mevrouw Jansen fre quent meewerkt. Nu nog een plaats in de derde klas en een tweede speelveld en de Veenendaalse Racing Club is content...

De Vallei | 1967 | | pagina 3