^i^ATSïOtV Liftenindustrie maakt Europa 's grootste bouwlift EVLI ontwerpt liften voor parkeergarages Smalfilmclub opgericht CL J&KwJji Mé Nieuwe pastoor Cunera-parochie avrffis Hoog bezoek aan Leger des Heils VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. CHEVROLET Passen Parkeergarages 2 HORLOGERIE VAN MANEN VRIJDAG 14 APRIL 1967 VAN WOUT BLAUWKOUS Schietnieuws Aanmelden tocht bejaarden „Irene" presenteert geheel nieuw instrumentarium V.A.B. KIRPESTEIN Permanent FORD-show in showroom Dansen in de Molen Geen speeltuin achter wijkgebouw Liturgie Benoeming V rouwen vergaderen Emeritaat Bejaardenmiddag 1000 gulden Spanningen Paascollecte Excursie Bejaardenmiddag Interkerkelijk Geluidsinstallatie Zending Even kwam de vorige week in de raadsvergadering 'n ouwerwets stuk je klassewerk om de hoek kijken. Er ging een licht schokje door me heen toen ik het in de krant las. Ik had het in deze tijd niet meer voor mo gelijk gehouden. Het ongelukkige woord viel toen er gepraat werd over de autovergoe ding van de korpschef van politie. Op de zaak zelf ga ik niet in. Ik kan niet bekijken of de auto van on ze politiebaas in het belang van de misdaadbestrijding kilometers vreet of dat dit niet het geval is. Het gaat mij om een randverschijnsel. Eén van de edelachtbare heren merkte op, dat „de korpschef tenslotte ook een werknemer is", waarop de pre sident van de raad een tikkeltje ge- irriteerd (met andere woorden: een beetje giftig) antwoordde: „Ik zou hem liever een arbeider willen noe men". Dat ging te ver. Dergelijke woorden nemen we niet meer in de mond. We mogen niemand meer uitschel den voor „arbeider". Soms kan het er nog even mee door, bijvoorbeeld »ls we spreken van buitenlandse gastarbeiders, maar daar staat dan nog altijd het woordje „gast" voor. Dat vergoedt veel. En bovendien zijn de vreemdelingen over het algemeen nog niet zo goed op de hoogte van in Nederland geldende begrippen. Zij zullen er niet zwaar aan beuren. Maar over het geheel genomen spre ken we niet meer van „arbeiders". Goed, we verrichten allemaal ar beid, met hoofd en hand, geschoold en ongeschoold, maar wij doen dat als werknemers, als beambten, een enkele keer nog als werklieden en heel vaak zelfs als medewerkers. Opgepast dus in het vervolg. Er zou den protestmarsen van kunnen ko men, want ik heb zeer tot mijn vreugde vernomen, dat onze gemeen te daar rijp voor geworden is. Mor gen over een week mogen we alle maal achter de jongelui aan marche ren. Als we tenminste bewust tegen geweld zijn. Niet zomaar gedachte loos meetippelen. In de geest van „achter 't meziek an". Ik geloof wel, dat ik voor deelneming in aanmerking kom. Ik ben er tegen, dat» de schepselen elkaar waar- ook ter wereld en om welke reden dan ook de hersens intimmeren. En toch zal ik me niet zo maar ach ter de spandoeken mogen scharen. Ik moet helemaal vrij zijn. En dat ben ik eerlijk gezegd niet. Ik zal geen sterveling lichamelijk kwaad doen, maar in gedachten wens ik iemand nog wel 'es een let sel toe. Weliswaar geen zware be schadiging, het leven hoeft er van mij nooit bij in te schieten, maar ik denk toch wel 'es „kerel ik wou dat je je 'es ergens goed zeer aan deed", deed". Niemand van de mensen die aan de kant blijven staan zal dat aan me merken. Ze zullen allemaal denken: „O, Wout, ook tegen geweld. Dat meenden we trouwens al uit z'n stukkies in de krant op te kunnen maken". Maar mij zal het innerlijk niet lekker zitten. Ik moet er daar om nog sterk over nadenken of ik wel of niet de vredesduif uit kan gaan hangen, volgende week zater dag. „Wat haalt 'et trouwens uit" vroeg Bram zich af. „Dat opkommende geslacht wil een beetje tam-tam ma ken. Een beetje de aandacht naar zich toehalen. Dat schijn je vandaag het beste met een mars te kunnen doen of met het aanbieden van een beetje in mekaar gefrunnikt ijzer werk". Ik hoop, dat deze gedachte niet mee speelt bij degenen die het volk op de been willen brengen. Hoewel, de autoriteiten hebben gezegd dat ze 't beter niet konden doen. Het zou toch geen nut hebben. Maar ja, je weet hoe ouwe mensen kunnen doen. Alle maal materialisten. Weigeren konden ze gelukkig niet, althans niet vol gens de jongeheer die het plan uit gedacht heeft. En als het niet helpt doen ze het nog een keer. En dan misschien nog wel een keer. Ik ben een beetje bang, dat ze kunnen blijven lopen. Wout Blauwkous VEENENDAAL De Eerste Veenendaalse Liftenindustrie (Evli) maakt nu ongeveer zeven jaar boyw- liften. De eerste bouwlift, die inder tijd afgeleverd werd, had een hoogte van bijna 54 meter nu is een hoog te van 150 meter al geen zeldzaam heid meer en zelfs heeft men een aanvraag uit Amerika voor 'n bouw lift met 'n totale hoogte van 320 me ter!, de hoogste bouwlift, die ooit in Europa is vervaardigd. In de loop van die zeven jaar is ,,Evli" veel „iwijzer" geworden op het gebied van deze apparatuur. Toen men met de constructie begon stond de bouwlift nog in de kinderschoenen. Slechts en kele bouwmaatschappijen maakten er gebruik van en dan nog alleen als een bijkomend hulpmiddel. Nu is een bouwwerk van enige omvang zonder een bouwlift eigenlijk iets abnor maals geworden. Was in die beginpe riode een lift slechts een hulpmiddel om materialen en mensen naar boven te brengen, thans wordt bij het begin van de opzet van een project reke ning gehouden met de mogelijkheden die dit instrument biedt. De methode van bouwen wordt vaak aan de be schikbare lift aangepast. Met het groter worden van de bouw werken en dus de liften, zijn ook de problemen groter geworden. Een zwak punt is altijd de kabel geweest, waardoor de elektrische impulsen van het schakelbord overgebracht moes ten worden naar het besturingsmecha nisme. De kabel had zeer grote na delen voor gebruik in de open lucht, zoals dat bij bouwliften altijd het ge val is. Doordat hij vrij soepel is kon hij gemakkelijk heen en weer bewogen worden door de wind, met het gevolg dat er een vrij grote kans op breuk was. Windkracht zes betekende dan meestal, dat het weer onwerkbaar was voor de bouwlift. Een oplossing voor het probleem leek te liggen in een constructie, waarbij de kabel door ringen ge voerd werd en deze mogelijkheid wordt dan ook toegepast en voldoet voor lagere liften uitstekend. De gro te oplossing is echter gevonden in een draadloze besturing. Draadloze besturing bleek als het ei van Columbus. Natuurlijk heeft men een aantal moeilijkheden moe ten overwinnen, voordat men een per fect werkend systeem gevonden had, maar nu is men zover, dat het sys teem voor gebruik gereed is. Men maakt gebruik van een zender tje met een reikwijdte van niet meer dan een halve meter. De antenne van de ontvanger (het besturingsmechanisme van de lift) be staat uit „televisielint", dat van bo ven naar beneden in een van de „to rens" waartussen de lift op en neer gaat, gehangen is. Deze draad is al tijd minder dan 50 cm van het be dieningspaneel verwijderd. Het systeem is zoveel mogelijk be veiligd. Indien men de handel aan het bedieningspaneel omhaalt, wordt er eerst een „veilig"-toon uitgezonden, terwijl daarna een „stuur"-toon in werking komt. Beide „tonen" moeten gelijktijdig klinken, wil de lift gaan werken. Zo is het dus onmogelijk dat de lift niet start, doordat iemand vlak bij de lift met de gashandle van de brom fiets aan het spelen is iedereen weet welke storingen zoiets kan ge ven op het tv-scherm en bij de draad loze besturing van deze liften wordt van ongeveer dezelfde golflengte ge bruikgemaakt. Het zou mogelijk zijn, dat de brom fietser per ongeluk dezelfde golfleng te („toon") haalt als een van twee, die uitgezonden worden vanaf het besturingspaneel. De mogelijkheid, dat twee bror^/^tsen bij elkaar beide to- O Doorkijkje via e enEuli-bouwlift op een I stukje Veenendaal. nen produceren is een kans van mis schien 1 op de miljoen. Een andere beveiliging in de liften is, dat het be dieningspaneel niet gebruikt kan wor den indien niet alle deuren en derge lijke goed gesloten zijn: de toevoer- stroom is dan uitgeschakeld. Voor de bouwliften maakte Eyli al personenliften in flats en dergelijke. De ontwikkeling van de bouwliften heeft echter sterk bijgedragen tot een vlottere montage van deze liften. Het aanbrengen van een lift was altijd een tijdrovend werk, waarbij heel wat passen en meten tijdens de montage van de lift in de (gemetselde) schacht noodzakelijk was. De geleiders van een lift moesten zuiver waterpas zijn, omdat anders de lift te veel wrijving ondervond bij het op- en neergaan. Dit bracht grote moeilijkheden bij het stellen mee. Ook het inhangen van de deuren vergde veel tijd: ongeveer een dag voor drie man. „Evli" laat nu tijdens het metselen van de schacht op gelijke afstanden pennen aanbren gen. Deze komen in de plaats van de ankers, waarmee de geleiders vroe ger in de muur werden vastgezet. Voor die ankers moest een gat wor den gehakt en later weer worden dichtgemetseld. De metselaar mag bij het inmetselen van de pennen een fout van enkele decimeters maken, zonder dat de montage van de lift in moeilijkheden komt. Bovendien maakt men voor de lift nu nog slechts de achter- en twee zijkanten van de schacht. Evli plaatst de deurén com pleet met een stalen voorwand een systeem dat ook esthetisch aantrek kelijk is. hl Veenendaal zullen deze if ten te zien zijn in de flats van het Vijverplan, die alle met liften van eigen bodem uitge rust zuilen worden. Een toepassing van liften is ook 't plan, waaraan thans gedokterd wordt: parkeergarages. Men stelle zich voor twee rijen autoboxen, tien tot twintig lagen boven elkaar. Daartussenin een lift op rails. Op de begane grond rijdt men zijn auto in de lift, op een be dieningspaneel drukt men op de knop pen die corresponderen met de ge wenste box en de lift begint te rij den horizontaal. Onder de box ge komen gaat men omhoog en voor de box stopt de lift. Automatisch gaan lift en garagedeuren open, men rijdt de auto naar binnen en gaat met de lift weer naar beneden. De vloer van de liftkooi is draaibaar, zodat men met een lift twee rijen boxen kan bereiken, ken. Enkele grote steden in Nederland en West-Duitsland hebben reeds van ADVERTENTIE SOLA elite HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL SCHERPENZEEL Woensdagavond werd er weer geschoten door de schiet vereniging Scherpenzeel in het Vereni gingsgebouw aan de Molenweg. De schutters behaalden de volgende resul taten: C. Valkenburg 94, E. v. d. Werk 94, P. van Engelenburg 94, M. Berend- se 91, J. ten Broek >1, A. van Dus- schoten 87, J. Koot 86, R. van Eist 86, A. ter Burg 85, J. van Eist 83, T. Rustenhoven 83, H. Methorst sr. 78, H. Pater 78, J. van Engelenhoven 77, J. van Rustenhoven 72, A. Blanken 70. SCHERPENZEEL Op dinsdag avond tussen 7 en 8 uur bestaat gele genheid tot opgave van deelneming in de Helevoetschool voor de tocht van de bejaarden op donderdag 25 mei. EDERVEEN De- muzikanten van het fanfarekorps „Irene" te Ederveen hebben deze week de beschikking ge kregen over nieuwe instrumenten, 't Geld hiervoor werd bij elkaar gebracht door verschillende acties en een .flin ke subsidie. De nieuwe instrumenten zullen officieel in gebruik worden ge nomen op zaterdag 22 april als „Irene" haar jaarlijkse winteruitvoering geeft, in het marktgebouw aan de Schras. Ook zal men op deze uitvoering voor de eerste maal het tamboerkorps kun nen beluisteren, dat onlangs uit de le den is geformeerd. Het eerste gedeelte van de avond zal worden verzorgd door het fanfare- en tamboerskorps. Na de pauze, waar in een grote verloting wordt gehouden, komt het toneelgezelschap „N.A.O." uit Veenendaal op de planken, met het toneelstuk „Onno". ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE hun belangstelling voor dit project blijk gegeven. Het grote voordeel hierbij is, dat op een veel kleinere grondopperblakte dan tot nu toe veel meer auto's een plaatsje kunnen vin den. De kurketrekkervormige opritten, die tot nu toe bij dergelijke grote par keerplaatsen gebruikt worden voor namelijk in het buitenland nemen zeer veel ruimte in beslag, die bij het systeem van „Evli" voor een groot deel aan werkelijke parkeer ruimte ten goede komt. Bij een grond prijs van f 1000 per ca. (in de grote steden al lang niet ongewoon meer) kan dit grote voordelen opleveren. VEENENDAAL Gisteravond werd in hotel „De Korenbeurs" de openings avond gehouden van de Veenendaalse smalfilmclub. De opkomst was matig maar de bijeenkomst bleek tenslotte toch een succes, daar alle aanwezigen zich opgaven als werkend lid. De initia tiefnemers, de heren De Geus en Van Erk waren dan ook bijzonder ingeno men met deze veelbelovende start. Bijzondere gasten van deze avond waren de heren Dekker en Geertsema, beiden gerenommeerde Nederlandse smalfilmers, di espraken over de voor delen die 't werken in clubverband met zich meebrengt. Zij zetten hun woorden kracht bij door het vertonen van enkele amateurfilms. De heren wezen hierbij op de technische en artistieke snufjes, die een individueel werkende smalfil- mer niet gemakkelijk zal ontdekken. Ovei; veertien dagen, donderdag 27 april, zal de club de eerste avond orga niseren. Er zal dan vooral gesproken worden over de werkmethode die men er op na gaat houden en op welke ge regelde tijden men bij elkaar zal komen. Bovendien is men die avond nog in de gelegenheid zich als lid of donateur van de club op te geven. Introducés zijn die avond dus nog van harte welkom. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385) 2244 Heden, vrydag Leersum Het Centrum 20 uur: Bijeenkomst v.v. H.D.S. Amerongen Dorpshuis 20 uur: Toneelavond Hemur- Enge. Bioscoop Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Een miljoen jaar geleden". Morgen, zaterdag Veenendaal Garage Hoogendoorn 20 uur: Garagebal Circuit '67 m.m.v. WO ?W en Armand. Rhenen Panoramamolen 20 uur: Mallemolen club m.m.v. „Mother's love group 69" Amerongen Dorpshuis 20 uur: Beatavond. Bioscoop Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Een miljoen jaar geleden" RHENEN De Panoramamolen zal zaterdagavond weer ingericht zijn als „Mallemolen", als de gelijknamige club weer een beatavond organiseert. De Tielse band „Mother's Love group '69" zal voor de muziek zorgen. LEERSUM Aanvankelijk lag het in de bedoeling om achter het wijkge bouw een speelruimte voor kinderen aan te leggen. De burgemeester deelde in de raad mee, dat deze ruimte hierdoor niet in aanmerking komt omdat deze buurt „veroudert". In de buurt van de Schermlaan zou een kinderspeelplaats meer op zijn plaats zijn, hoewel ook hier niet meer zo dringend omdat hier al veel grotere jeugd woont, aldus de burgemeester. RHENEN Met ingang van 21 april is pastoor drs. J. A. Wielens van de Sint Cunera-Parochie benoemd tot pastoor in de parochie Rijssen (O). Hij wordt opgevolgd door kapelaan J. van Kooten uit Utrecht. Zon dagochtend om half twaalf neemt de parochie Sint Cunera afscheid van de heer Wielens. Pastoor Wielens is vanaf 1961 verbonden aan de Sint Cunera-parochie. Hij kwam destijds uit Arnhem van de parochie van O.L. Vrouw. Kortge leden vierde hij in Rhenen zijn vijfentwintigjarig priesterfeest. Kapelaan J. van Kooten is 43 jaar. Hij is thans verbonden aan de parochie van O.L.V. v. Goeden Raad te Utrecht, waar hij ongeveer vijf jaar werkt. Hij wordt in Rhenen pastoor. Voor meer bijzonderheden zie men de stads- pagina. Tot voorzitter van de Hervormde jeugdbond op gereformeerde grond slag is benoemd ds. C. Baars te Nieuwerkerk aan den IJssel. De be noeming is geschied in de vacature ds. A. J. Jorissen. Ds. Baas heeft de benoeming nog in beraad. De kring van chr. gereformeerde vrouwenverenigingen „Veenendaal en omstreken" houdt op dinsdag 18 april in het jeugdgebouw achter de Bethelkerk te Veenendaal de laat ste kringvergadering van dit sei zoen. Spreekster is de maatschappe lijk werkster mevr. Scholte-Zijtveld. Voor de CJV wordt donderdag avond 20 april een forumbijeenkomst gehouden over het onderwerp „Li turgie". Tevens zal hier een voorbe reiding gegeven worden voor de op zonda g23 aprilhu pteodD -nre eeOun zondag 23 april te houden Open Deur dienst. Plaats van samenkomst is 't Verenigingsgebouw aan de Eiken laan. Ds. Jac. Vermaas, hervormd pre dikant te Huizen N.H. is voornemens op 1 oktober a.s. met emeritaat te gaan. Ds. Vermaas was voor zijn standplaats Huizen verbonden aan de hervormde gemeente te Veenen daal, die hij van 1956 tot 1962 dien de. Hoogstwaarschijnlijk zal ds. Ver maas na zijn emeritaat nog enige tijd in de gemeente te Huizen werk zaam blijven. De laatste bejaardenmiddag in dit seizoen, georganiseerd door de her vormde gemeente te Scherpenzeel wordt gehouden op woensdag 19 april in „Filalethes". Ds. G. C. Vijzelaar van de her vormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal ontving van een ge meentelid 1000 gulden. De ene helft werd bestemd voor de diaconie, de andere helft kreeg de kerkvoogdij. In de Hervormde gemeente te Renkum heersen al een hele tijd spanningen, die voortkomen uit con flictsituaties tussen het conserva tieve en progressieve deel van de gemeente bij elkaar te houden. Nu wordt de verwijdering steeds groter en het gevolg hiervan is een verder teruglopend kerkbezoek. Een werk comité bestaande uit leden van de hervormde gemeente probeert iets aan de onhoudbare toestand te doen. Men heeft zich met een brief tot de gemeente gericht, waarin de toe stand uit de doeken wordt gedaan. De oorzaak van de situatie zoekt men in het feit, dat de kerkeraad niet bij machte is de veranderingen van de laatste jaren in goede banen te leiden uit vrees voor de conserva tieve richting. Naast de conserva tieve en de progressieve groep wijst het comité op de middengroep in de gemeente. Deze groep wil een ver draagzame houding tegenover beide partijen aannemen en bovendien niet belemmerd worden in haar eigen op vattingen. Als haar opvattingen noemt deze groep en in een brief aan de ker keraad verzoekt zij hiermee reke ning te houden 'n eenvoudige pre diking, die de mensen in het dage lijkse leven bezig houdt, het zingen van de nieuwe psalmberijming en de 102 gezangen, 't houden van jeugd diensten en het opnemen van meer contact met andere plaatselijke ker ken. Volgens het comité zijn dit redelij ke eisen. Het comité zal verder bin nen afzienbare tijd overgaan tot het vormen van een verenigingsverband. De kerkeraad heeft de leden van 't comité uitgenodigd tot een gesprek, dat spoedig zal plaatsvinden. De paascollecte, die huis aan huis bij alle hervormde gezinnen in Rhe nen werd gehouden heeft ruim 2600 gulden opgebracht. De CJ V-groep te Veenendaal maakt op zaterdag 22 april a.s. een excursie naar de Stevenskerk te Nij megen en de Eusebiuskerk te Arn hem. De leiding heeft de heer Schel- levis, o.a. hoofdopzichter bij de res tauratiewerkzaamheden aan de Eusebiuskerk te Arnhem. De hervormde gemeente „Sola Fi de" te Veenendaal organiseert op maandag 17 april a.s. de laatste be jaardenmiddag van dit seizoen. Ds. W. Steenbeek uit Ingen zal 'n causerie houden over de kerk in Zweden. Bovendien kunnen de be jaarden kennismaken met de nieu we predikant, ds. Nijeboer. De Open Deur-groep te Veenen daal belegt op zondag 23 april a.s. de eerste interkerkelijke dienst in „Sola Fide". De dienst is georga- niseerd in samenwerking met de rooms-katholieke kerk, de hervorm- de gemeente „Sola Fide", de gere formeerde kerk en het Leger des Heils ter plaatse. Medewerking ver lenen de gospelgroep „The Four Sounds", Bob van Stempvoort, hammondorgel, een muziekgroep van het Leger des Heils en sprekers uit verschillende kerken over het thema „Christen zijn, nu". De gereformeerde Petrakerk te Veenendaal zal worden voorzien van een geluidsinstallatie. Ter financie ring van deze zaak zal een bijzonde re collecte worden gehouden. VEENENDAAL 16 april wordt kerkelijk gezien een drukke zondag in Veenendaal: in de Petrakerk houdt men 's avonds een jeugdappèl met me dewerking van de negerzanger Henry Blackmon, in de hervormde wijkge- meente „Sola Fide" doet de nieuwe predikant ds. H. Nijeboer intrede en ten slotte krijgt het korps van het Leger des Heils de territoriaal commandant (commandant van het Nederlandse Leger), commissioner Kaare Westergaard, op bezoek. Het kleine Veenendaalse korps beschouwt het als een grote eer zijn commandant te mogen ontvangen eiv gaarne hadden vele vrienden van het Leger deze avond meegevierd, ware het niet, dat er reeds zoveel andere bijeenkomsten op dezelfde tijd gehouden worden. „Ik heb aan veel Leger vrienden een uitnodiging verstuurd", merkte de plaatselijke commandant, luitenant Van de Harst, op, „maar vooral in verband met de intrede van ds. Nijeboer hebben veel van deze mensen voor de uitnodiging bedankt. Zij zijn verplicht om zondagavond die intrededienst bij te wonen en dat neem ik ze ook niet kwalijk, al betreur ik het dat het nu toevallig gelijk valt". Commissioner Westergaard werd met ingang van 15 september 1966 benoemd tot territoriaal comman dant in Nederland, als opvolger van commissioner W. F. Palstra. De heer Palstra werd op die datum overgeplaatst naar Londen, waar hij thans de functie van internationaal secretaris van het Leger des Heils uitoefent. Commissioner Kaare Westergaard werd in Noorwegen geboren als zoon van Deense Heilsofficieren. Zijn va der vervulde van 1927 tot 1931 de actieve functie van chef-secretaris in Nederland. In 1925 ging de huidige territo riaal commandant naar de Interna tionale Kweekschool van het Leger in Londen, waar hij zijn opleiding tot officier ontving. In Engeland ont moette hij de vrouw, waarmee hij in 1929 in het huwelijk trad, Mona Rowe. Twee dochters van de heer en mevrouw Westergaard-Rowe zijn eveneens als heilsofficier werkzaam. Als officier was de heer Wester gaard ondermeer werkzaam in het Britse territorie op IJsland, op het internationaal hoofdkwartier in Lon den als internationaal jeugdsecreta- ris en als chef-secretaris in Austra- lië-Zuid. Gedurende zijn loopbaan bracht hij reeds twee bezoeken aan Nederland, het eerste in 1952 als lei der van de Motondo in het zomer kamp te Lunteren en in 1954 leidde hij samen met zijn vrouw het jaar lijkse congres voor officieren en de velddag te Baarn. In het eerste half jaar, dat com missioner Westergaard thans als territoriaal commandant in Neder land heeft doorgebracht heeft hij kans gezien zich de taal reeds zo goed eigen te maken, dat hij in staat is in het Nederlands te spreken. Voor alle zekerheid echter komt zijn se cretaris, majoor J. Ruysink, mee om eventueel voor een vertaling te zorgen. „Altijd is in onze samenkomsten iedereen welkom", aldus luitenant Van de Harst, „maar nu wil ik graag er op wijzen dat iedere belangstel lende toegang heeft in onze samen komst. De commissioner zal twee maal optreden: om 18.30 uur tijdens een openluchtsamenkomst op de Markt en om 19.30 uur in onze Le- gerzaal aan de Fluiterstraat". De zendingscommissie van de classis Doorn van de hervormde kerk belegt op zaterdag 22 april a.s. een samenkomst in gebouw „Irene" te Rhenen. Sprekers zijn de oud-zen- dinspredikant en voormalig Veenen- daler, ds. P. van Wakeren over „Zen- dingsarbeid in Bijbels licht" en de heer J. Bos over „Mogelijkheden en moeilijkheden van de zending in Indonesië.

De Vallei | 1967 | | pagina 3