10 KALVEREN AFGEMAAKT Armand in Veenendaal Man brak knieschijf Elke dag bindt een oude man in Leersum de strijd met het water aan Na brand in schuur Rhenens burgemeester installeerde nieuwe sportstichting en sportraad BEROEPEN Rondgang bij geboorte MIST u uw dagblad DE VALLEI Bel: 3550 4079 MARKTEN Met 't Nut de polder in Kabeldief in Amsterdam gearresteerd Bloemenactie van ^ugustinus' Commissie stelt onderzoek in naar kostersaffaire In n paar maanden ben ik tien jaar ouder geworden Intrigi es NBM tonelisten spelen voor de bejaarden Adviserend Parlement Wï Tranen Dal Bezwaren Leersum Luxor Theater „Een miljoen jaar geleden" GENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN HET VERKEER Grebberit voor scooterrijders Puzzelrit voor bromfietsers Wethouder ongerust over beatavonden VRIJDAG 14 APRIL 1967 VEENENDAAL Gistermiddag om streeks half vijf brak er brand uit in de kal verschuur van de heer J. Groe- neveld. In de schuur bevonden zich 32 kalveren waarvan er waarschijnlijk ongeveer tien moeten worden afge maakt door ernstige brandwonden op de rug. Van de schuur is het dak af gebrand. De heer Groeneveld is verze kerd. Toen mevr. Groeneveld omstreeks half vijf thuiskwam zag ze, terwijl ze op haar fiets het erf opreed, rook uit de kalverschuur komen. Toen zij ging kijken stond deze van binnen al in lichterlaaie. Onmiddellijk belde me vrouw Groeneveld de brandweer van Veenendaal en waarschuwde zij haar man, die op het land z'n koeien aan het melken was. Intussen hadden om wonenden de rook gezien en waren te hulp gesneld. Mevr. Groeneveld belde nogmaals de brandweer, die ongeveer tien minuten daarna arriveerde. Sa men met de omwonenden sleepten de brandweerlieden en de eigenaar de kalveren uit de schuur. Van enkele kalveren was de rug volledig zwart ge blakerd, andere lagen in het natte gras te hijgen. Mevr. Groeneveld zei: „Gelukkig dat we de helft van onze beesten naar buiten hadden gedaan, anders waren ze alle vijfenzestig ver brand". Over de oorzaak van de brand kon niemand iets vertellen. Wel vertelde Ds. G. F. Overgaauw heeft een beroep ontvangen uit de gemeente Strijen. Woensdag heeft ds. Overgaauw een be zoek gebracht aan Strijen. Hij houdt een eventueel vertrek uit Leersum nog in beraad. LEERSUM Bij de geboorte van een prins of prinses zal de Oranjever eniging de kinderen van de beide lage re scholen en de kleuterschool Ijeschuit met muisjes aanbieden. Patiënten en personeel van de Hoogstraat zullen ook nu niet vergeten worden. De muziekvereniging E.M.M. zal des avonds een rondgang door het dorp ma ken. De route van de rondgang is als volgt: gemeentehuis, Vredeoordlaan, Rijksstraatweg, Halfeiken Englaan, Kon. Julianalaan, Burg. van de Bosch laan, Prins Bernhardlaan, Kon. Julia nalaan, Bentincklaan, Heuvelzoom, Scherpenzeelseweg, Planterslaan, En gelberg, Schermlaan, gemeentehuis. mevrouw Groeneveld, dat zich in de schuur gasleidingen bevonden: „We verwarmen ons water met gas", maar of dat er iets mee te maken heeft, wist ze niet: „Toen ik alles gezien had ben ik maar naar binnen gegaan, ik kon er niet langer naar kijken". Over de schade die de brand heeft aange richt is nog niets bekend. VEENENDAAL In het Luxor-thea- ter draait tot en met zondag a.s. de opzienbarende film „Een miljoen jaar geleden". Het is een knap stuk werk met geweldige decors en goed spel. Raquel Welch heeft de belangrijkste rol in deze film. Veertien dagen geje- den konden we haar ook zien in het Luxor-theater n.l. in de film „Fantas tisch Experiment". Haar spel in „Een miljoen jaar geleden" is echter opval lend beter. Misschien komt het, doordat ze voor deze film geen rol had in te studeren. Er wordt n.l. in de hele film geen woord gesproken; de klanken van de zgn. oertaal die af en toe worden uitgestoten kan men tenminste moei lijk woorden noemen. Zij speelt over tuigend. Men vergeet, in tegenstelling tot de vorige film, met science-fiction te doen te hebben. Zelfs als er gestre den wordt tegen dinosaurussen en bron tosaurussen, die vaak schokkend en duidelijk mechanisch door de stenen massa's dwalen, leeft men in spanning mee met onze voorvaderen. Een man wordt uit zijn stam versto ten. Hij gaat zwerven en komt na ge vechten met natuur en monsters bij een andere stam terecht. Wordt ook daar verstoten, maar nu gaat er een bijzonder mooie oer-blondine met hem mee. Na veel spanning komt hij, met z'n geliefde, weer bij de oude stam te recht. Een ontvoering van z'n geliefde door een oervogel brengt beiden weer in contact met haar stam. Die trekt dan weer ten strijde tegen zijn stam (waarschijnlijk de eerste oorlog). Dan komt er een vulkaanuitbarsting, ge combineerd met een aardbeving en de overlevenden van beide stammen ver enigen zich. Het gaat echter niet om het verhaal, maar om die oermensen, hun wreedheid en emoties, hun on derzoeken en hun ontdekken. Alleen: waren de vrouwen toen werkelijk al zo sexy gekleed? VEENENDAAL Armand, suc cesvol protestzanger, komt naar Veenendaal. Zaterdagavond is hij in de garage van de fa. Hoogen- doorn aan de Nieuweweg te horen. De 20-jarige Eindhovenaar heeft in zijn vrij korte carrière al opmerke lijke platensuccessen geboekt. Zijn creatie „Ben ik te min" slaat mo menteel in de Nederlandse toptien. Armand oftewel Herman George van I.oenhout is een /anger, die geen blad voor de mond neemt. Dat z'ullen de vele bewonderaars van hem ongetwijfeld al lang weten en voor wie zijn aparte stemgeluid nog een nieuwtie is. bestaat er nu de gelegenheid hem eens van dichtbij te zien en te horen. Zoals gezegd, zaterdagavond in de garage van de fa. Hoogendoorn. VEENENDAAL Het is het actieve comité met zijn medewer kers weer gelukt de beschikking te krijgen over ,,de Weyde Wereld" te Otterlo van 12 tot 19 augustus ten behoeve van de chroniisch zieken in onze gemeente. Dat betekent de kans op 'n week vakantie voor 45 speciale patiënten uit onze samenleving. Welke Veenendaler zou hun dat niet volgaarne gunnen? Vergeet daarom niet uw financiële mede werking te verlenen aan de voor dit doel te houden collecte van 1729 april. Ik ben er van overtuigd, dat de mogelijkheid voor deze patiënten na de collecte een zekerheid zal blij ken te zijn geworden. Burgemeester Hazenberg, tot 17.30 u. CJ? van 17.30 tot 19.30 u. Zatprdaes 16.30—17.30 uur VEENENDAAL Donderdagmor gen reed de 65-jarige heer G. M. op de fiets over de Hoofdstraat. Toen hij de stoplichten naderde verloor hij zijn evenwicht en viel. De heer M. kwam zo ongelukkig terecht, dat hij zijn knieschijf brak, waardoor hij met een ziekenauto naar het Julianaziekenhuis gebracht moest worden. VEENENDAAL In verband met de kabeldiefstallen, die enkele weken geleden bij bouwwerken hebben plaats gevonden heeft de Amsterdamse poli tie een arrestatie verricht. De gearresteerde, de heer J. C. H. uit Amsterdam heeft bekend de ka bels met een gezamenlijke waarde van ruim 7000 gulden gestolen te hebben. VEENENDAAL De jongelings vereniging „Augustinus" van de Ned. Herv. Kerk organiseert op 12 en 13 mei een bloemenactie in Veenendaal. Op die beide dagen zullen er aan de deur bloemen te koop worden aange boden en het geld dat aldus bij el kaar wordt gebracht, is bestemd voor de bouw van een wijkcentrum in Veenendaal-West. De plannen voor dit centrum zijn al geruime tijd geleden gemaakt, maar tot op heden is nog niet bekend waar het gebouwd zal worden. RHENEN Tijdens de kerkeraads- vergadering van de Nederlandse Her vormde gemeente te Rhenen, die de zer dagen is gehouden, werd een conj- missie ingesteld, die de affaire rond de koster van de Cunerakerk zal gaan onderzoeken. De commissie zal onder andere een gesprek voeren met de kos ter, die rond de Pasen onenigheid kreeg met een koor uit Ede, dat de paasdienst zou opluisteren. Ds. A. Westra achtte het verstandi ger naar aanleiding van de gehouden kerkeraadsvergadering geen commen taar te geven. Wel merkte ds. Westra op: „De kerkeraad distantieert zich tot na het onderzoek van alles wat de kos ter via de pers en op andere wijze heeft gezegd. Het niet ingaan op publi- katies, waarin de heer J. van Hunnik aan het woord is, houdt geenszins in dat wij het hiermee eens zijn". RHENEN De „Vespa"-club Wa- geningen organiseert zondag 23 april in Rhenen een oriëntatierit voor scooter- rijders over een lengte van ongeveer 30 km. Dit is de tweede rit die in Rhe nen georganiseerd wordt. De keuze is weer op de Grebbestad gevallen, om dat de politie zo fantastisch meewerkt! Officieel heet het dan ook de Tweede Grebberit. Deze telt mee voor het Ne derlands kampioenschap. In totaal worden er dit seizoen weer zes ritten verreden. De afstand lijkt erg kort, maar de route zit vol voet angels en klemmen. Het wordt geen ge makkelijke opgave. De start vindt plaats om 13 uur op het Veerplein, waar ook de finish ligt. Vorig jaar waren er 150 deelnemers. De organiserende vereniging rekent op méér deelneming, althans wanneer het weer meewerkt. Dat is voor scooterrij ders een voorname factor. De prijzen bestaan hoofdzakelijk uit campingarti kelen. HET VERHAAL VAN ABRAHAM PICO LEERSUM Abraham Pico, een 71-jarige zakenman in ruste, kwam in december van het vorig jaar van Oisterwijk naar Leersum om er rust te vinden. Van medische zijde was hem die rust voorgeschre ven. Leersum zou hem een gezonde levensavond moeten bezorgen. Ge zondheid en rust temidden van het natuurschoon van de Utrechtse Heu velrug. „Er lopen hertjes in uw tuin" was een van de aantrekkelijke slo gans die hij had gelezen in de adver tentie waarin een huis aan de Maars- bergseweg werd aangeboden, hetzelf de huis dat hem nu lichamelijk en geestelijk heeft gebroken. Abraham Pico kocht die woning, 'n op het oog riante bungalow, op zijn verjaardag: 28 oktober 1966. Toen hij in december verhuisde trof hij in de tuin van zijn nieuwe woning geen hertjes aan, maar water. Wa ter, waarvan hij aanvankelijk dacht: „Ach, dat loopt wel weer weg". Hij vergiste zich. Na één nacht in zijn Leersumse woning te hebben door gebracht, sloeg hij met zijn vrouw op de vlucht en nam zijn intrek in 'n hotel. Het water drong door de parketvloeren en maakte alle kamers onbewoonbaar. Vanaf dat moment is hij ten strijde getrokken tegen de hardnekkige wateroverlast. Nu nog geen vijf maanden later heeft hem dat al ongeveer vijftienduizend gulden gekost. Pico is in die paar maanden tien jaar ouder geworden, zoals zij zelf zegt. Hij is nu een oude, ziekelijke man, die elke dag weer vecht tegen het water. „Zo lang ik nog leef", zegt hij, „blijf ik er mee door gaan". Het verhaal van Abraham Pico is het verhaal van het water. Direct na die eerste kennismaking met de wateroverlast nam hij maatregelen én hij deed dat rigoreus want hij hoeft voorlopig nog niet op een cent te kijken. De dunne parketvloer liet hij ver vangen door een betonnenvloer van 8 centimeter met een plastic onder laag. Rondom het huis liet hij een drainage aanbrengen. Een pomp, die dag en nacht dienst zou moeten doen, begon onophoudelijk te ronken. Metselaars, grondwerkers, timmer lieden en aannemers togen op last van de onthutste Pico aan het werk. Samen met zijn vrouw verbleef hij gedurende de werkzaamheden in ho tel „De Donderberg" en later in een zomerhuisje van de familie Krop aan de Maarsbergseweg. Maar voor de rustende zakenman werd het met het verstrijken van de dagen steeds duidelijker, dat hij de water-ellende nooit de baas zou kunnen. Hij zocht zijn toevlucht bij de ge meente, bij de brandweer, bij de BB, bij de commissaris van de ko ningin..., maar daadwerkelijke hulp kwam er nauwelijks. De commissaris schreef een vrien delijk briefje; de heer Pico had zich voordat hij het huis kocht beter bij de gemeente-secretarie op de hoogte moeten stellen. Dan zou hem de watersnood wel uit de doeken zijn gedaan. „Niet waar", is zijn reactie nu. „Niemand, ook de gemeente niet heeft me ooit gezegd dat de man waarvan ik dit huis heb ge kocht voor het water op de loop is gegaan. Je kunt natuurlijk zeggen Mevr. Krop toont de verhoogde vloeren in haar laaggelegen wo ning aan de Maarsebergseweg. dat ik stom ben geweest door hier een huis te kopen. Maar de make laar in Zeist, waar ik me mee in verbinding stelde, heeft me een rad voor de ogen gedraaid door me te vertellen dat de vorige bewoners we gens een grote financiële strop ge noodzaakt waren het huis te verko pen..." „En toen ik hier destijds voor het eerst ben gaan kijken, hadden de bewoners de muren listig gemas keerd, zodat er van enige invloed van water niets te bespeuren viel. Bovendien was het toen juist lange tijd bijzonder droog geweest..." Gisteren zat hij voor de gewraakte woning in de zon. Een winterse das onder het wijde colbert. Voor hem lagen de paperassen: de stille getui gen van de eindeloze corresponden tie. Brieven en documenten, die alle maal handelen over hetzelfde onder werp: het water. „De gemeente heeft me gemeen behandeld en daarvoor zal ze moe ten betalen. Ik sta erop, dat de men sen die me dwars hebben gezeten aan de tand worden gevoeld door de re cherche. Maar ik wil geen recalci trant zijn, ik zal het geduld opbren gen om hun de kans te geven hun fouten te herstellen..." Woorden die er niet om liegen. Abraham Pico zoekt zijn recht. Hij heeft volgens zijn zeggen een perma nente huisvestigirifsverugunning ge kregen voor hec huis, dat vorig jaar als zomerbungalow werd gebouwd. „De burgemeester heeft me ge zegd, dat de afgifte van die perma- RHENEN De personeelstoneelver- eniging van de Nederlandse Buurtver- voer Mij geeft woensdagavond in het bejaardencentrum „De Tollekamp" een toneeluitvoering voor de daar verpleeg den. RHENEN De Stichting „Jeugd- zorgwerk" organiseert woensdag 26 april een puzzelrit voor bromfietsers. Deelnemers kunnen zich op die dag la ten inschrijven bij „Bella Vista" vanaf 18.30 uur. Daar wordt om 19 uur ge start. Iedereen kan zonder enige beper king deelnemen. De organisatoren ad viseren een zaklamp mee te nemen op deze puzzeltocht. Na de rit wordt geza menlijk koffie gedronken in het jeugd huis „Bella Vista". RHENEN Na afscheid te hebben genomen van de leden van de afge dankte sportcommissie heeft burge meester mr. L. Bosch ridder van Ro senthal ten gemeentehuize de sport stichting en d esportraad geïnstalleerd. In de sportstichting zullen zitting heb ben de heren A. Jansen, Bergweg 36, voorzitter, H. Hendriks, Julianastraat 60, D. de Jong, Verbindingsweg 5 te Eist, A. J. A. Kloosterman, Goudenre genplantsoen 7 en D. F. Levoleger, Ri beslaan 1. Het bestuur van de sportraad ziet er als volgt uit: G. L. Meijer, Burg. Lod derstraat 2, Opheusden, voorzitter, E. Komduur, Sparrenlaan 7, Rhenen, se cretaris, E. P. Roderkerk, Mennonie- tenvveg 29, Wageningen, Ph. Bobbink, Stationsweg 4, Rhenen en H. E Quint, Woudweg 12, Eist, Burgemeester en wethouders hebben aan de sportstich ting toegevoegd als secretaris de heer A. G. Hulshof, Parallelweg 10 en de heer J. van Ryn, Utrechtsestraatweg 18 als waarnemend secretaris. Beide heren zijn werkzaam ter gemeentese cretarie afdeling onderwijs, waaronder ook de gemeentelijke sportzaken res sorteren. Het stichtingsbestuur zal nog moeten worden aangevuld met een i tweetal leden, over wier aanvulling zowel het stichtingsbestuur als de ge- meenteraad zich nog zal beraden. „Alhoewel de taak van het stichtings bestuur aanvankelijk nog adviserend zal zijn", aldus de burgemeester, „zal bij een behoorlijke vervulling van deze taak het gemeentebestuur de stichting zeker grotere bevoegdheden toekennen, omdat er nog vele belang rijke zaken wachten, die om een oplos sing vragen". De burgemeester sprak de hoop uit, dat het stichtingsbestuur een goede sfeer zal opbouwen, die de sport in Rhenen in sterke mate zal stimuleren. De nieuwe voorzitter van de sport stichting, het VVD-raadslid A. Jansen, vond, dat de sportstichting haar werk in een gunstig klimaat kan aanvangen. „Immers de sportvelden en de accom modaties in Rhenen zijn uitstekend te noemen en met de door de sportver eniging „Candia 66" in aanbouw geno men kantine gaan we een goede tijd te gemoet". De heer Jansen hoopte dan ook op goede contacten, niet alleen met het gemeentebestuur, maar ook met alle in Rhenen werkende sportver enigingen. De sportraad is al eens „sportparle- ment" genoemd. Ook deze sportraad werd door burgemeester Bosch geïn stalleerd en toegesproken. In deze raad die tot taak heeft het stimuleren van de sportbeoefening, de bevordering van samenwerking tussen de verschillende verenigingen, alsmede het voorstaan van hun belangen en het gevraagd en ongevraagd dienen van advies aan de sportstichting, hebben tal van vereni gingen een afgevaardigde. Het zijn de voetbalverenigingen .Oranje Wit', „Mus ketiers", „Candia '66" en verder de ten nisclub „Rhenen", de „Grebberuiters", de „Rhenense Handbalclub", de korfbal vereniging „Arena", de IJsclub „Rhe nen", de Rhenense Zwem- en Polocl. „De Forellen", de „Rhenense Atletiek Vereniging", de volleybalvereniging „Rhevo '65" en de gymnastiekvereni ging „Wilskracht" met haar zusterver eniging „DES" uit Eist. De nieuwe voorzitter van de sport raad is de heer G. L. Meijer, secre taris van de zwemclub „De Forellen". Ook hij hoopt veel voor de sport in Rhenen te kunnen doen en gaat zich op korte termijn beraden welke bijdra gen zij kunnen leveren. WO» Utrecht Veemarkt 13 april 1967 To tale aanvoer 3833 stuk: runderen 1535; vette kalveren 407; graskalveren 42; nuchtere kalveren 1604; schapen 129; lammeren 92; bokken en geiten 24. Prijzen (in guld.): melk- en kalf koei en, per stuk f 1075f 1425; kalfvaarzen p. st. f 985—f 1285; vare koeien, p. st. f 890f 1090; pinken, p. st. f 650 f 725; stieren, p. st. f 780f 1025; gras kalveren, p. st. f 400f 500; nuchtere kalveren, p. st. f 35f 60; fokkalveren, p. st. f 100f 175; schapen, p. st. f 85 f 120; lammeren, p. st. f 90—f 125. bokken en geiten, p. st. f 18f 60. Vette koeien le kwal. per kg gesl. gew. f 4,00f 4,30; vette koeien 2e kwal., per kg gesl. gew. f 3,80f 3,90; vette koei en 3e kwal. per kg gesl. gew. f 3,70 f 3,85; vette kalveren, le kwal. per kg lev. gew. f 2,40f2,60; vette kalveren, 2e kwal. per kg lev. gew. f 2,30f 2,40; vette kalveren, 3e kwal. per kg lev. gew. f 1,90f 2,35; nuchtere kalveren, per kg lev. gew. f 1,30f 1,55. Overzicht (resp. handel en prijzen): melk- en kalfkoeien, rustig, ruim prijs houdend; vette koeien, redelijk, als vori ge week; fare koeien, redelijk, prijshou dend; vette kalveren, redelijk, lager; graskalveren, lui, niet geheel prijshou dend; nuchtere kalveren, iets williger, prijshoudend; fokkalveren, iets williger, lager; schapen, rustig, niet geheel prijs houdend; lammeren, rustig, lager. O LEERSUM Wethouder De Vries is nog niet helemaal gerust over de goe de organisatie bij een eventueel te or ganiseren beatavond door de Leersum se beatclub „De Weerwolf". Is hier wel voldoende toezicht? In „Panorama" las ik een artikeltje over vrijend dansen of dansend vrijen, aldus de wethouder. De burgemeestér: „Was dat niet iets van de Hervormde Kerk?..." LEERSUM Op woensdag 19 april wordt in hotel „Damlust" de laatste Nutsavond van dit seizoen gehouden. De heer G. van de Heide hoofd Planologische Dienst IJssel- meerpolders zal een lezing met dia's houden over de bodemvondsten in het nieuwe land van de IJsselmeer- polders. Het bestuur stelt zich voor, naar aanleiding van deze lezing, in de eer ste helft van mei op een zaterdag een bostocht te organiseren naar de gebieden N.O.-polder, Urk, Schokland en Omstreken, waar men verschil lende bezienswaardigheden kan aan treffen. Men wil uit Leersum 's morgens om 9 uur vertrekken en terug zijn om 5 uur 's middags. nente huisvestingsvergunning een vergissing was, een beleidsfout. „Als ik niet met vakantie was geweest, zou die vergunning u nooit verstrekt zijn',, heeft men me eens toever trouwd". Pico weet ook dat de burgemeester zoals hij het uitdrukt „die vergun ning heeft getekend zonder te lezen wat erin stond". „De gemeente was op de hoogte van de wateroverlast in en rond de bungalow en toch kreeg ik vergun ning om er in te gaan wonen. Ik ben gepakt, omdat ik te goed gelovig ben geweest. Gepakt door intriges..." „Als ze me een vergunning geven om hier permanent te wonen, moe ten ze ook zorgen dat het water weg kan...?" Volgens Pico heeft de gemeente gehandeld tegen beter weten in. Waarom dan? Het antwoord: „Misschien om het geld. Ik kan dit huis wel betalen, maar de vorige eigenaar had nog di verse financiële zaken te vereffenen met de gemeente. Als ik het huis zou kopen, zou hij in staat zijn z'n verplichtingen te voldoen. Alhoewel dat naar ik heb gehoord niet ge beurd is „Toen men destijds met deze bun galow aan het bouwen was is er door de politie een proces-verbaal opgemaakt, omdat men niet in over eenstemming met de bouwverorde ning handeldedat proces-ver baal is spoorloos verdwenen; ik heb er nog wel eens naar geïnfor meerd, maar niemand weet er iets vanAbraham Pico kan het allemaal niet goed meer verwerken. Het is hem te veel geworden. Als hij praat over de ellende, die 't wa ter hem op de schouders heeft ge legd, schieten de tranen in zijn ogen... Het water, de eeuwige vijand van het gedupeerde echtpaar Pico, is voorlopig nog niet verdwenen. De bungalow ligt in een dal; alle an dere huizen in de omgeving zijn op terpen gebouwd. Er is geen riole ring, de afwatering is slecht. „De waterwegen in de omgeving zijn verwaarloosd. Het is zelfs gebeurd dat men een sloot heeft dichtge gooid om er een voetpad van te maken Het grondwater komt al bij weinig regenval aan de oppervlakte. Rond de bungalow vormt zich dan een meer. Het huis zelf is nu vrij de gelijk beschermd. De nieuwe ver hoogde vloer heeft zijn nut al be wezen. De familie Krop, die eveneens een laaggelegen huisje aan de Maars bergseweg bewoont, kent het water probleem eveneens. Mevrouw Krop heeft, evenals de heer Pico, alles in het werk gesteld om een oplos sing te vinden. Via het raadslid dr. J. C. C. Dell werd de gemeenteraad in kennis gesteld van de situatie aan de Maarsbergseweg. Dit resulteerde in een voorstel om een bedrag van f 4.000,- beschikbaar te stellen om tegemoet te komen aan de vele kosten die de fam. Krop gemaakt heeft om het water te ke ren. Dezer dagen heeft Gedeputeerde Staten laten weten bezwaren te heb ben tegen deze subsidie; de fami lie krijgt geen cent. Mevrouw Krop: „We hebben de vloeren laten verhogen en hebben de doorgeslagen muren in orde la ten brengen. Nu we dat in kannen en kruiken hebben, horen we dat we niets krijgen" en verontwaar digd toont ze de brief waarin G.S. de onheilstijding doen. „Bezwaren vanwege de financiële consequen ties" staat er simpel. Abraham Pico wil geen geld van de gemeente. „Ik ben geen bedelaar", is zijn stelling. Tijdens de laatste raadsvergadering heeft burgemees ter mevrouw C. M. 's Jacobs-des Bouvrie toegezegd dat er haast zal worden gemaakt met de aanieg van een hemelwaterriool langs de Maars bergseweg. Een stap in de goede richting. Pi- co denkt er ook zo over: „Ik ben door alle narigheid nog maar een half mens meer, maar ik heb ge duld. Ik wacht af wat de gemeente doet Maar voorlopig zal het sonore ge luid vari de pomp nog te horen zijn bij de vochtige bungalow aan de Maarsbergseweg. De waakzame pomp, die het opdringerige grond water aan banden legt Voor Abraham Pico is het leven zonder een pomp gewoon ondenk baar geworden

De Vallei | 1967 | | pagina 5