Mr. A. Mout: „Regisseur Dijkstra faalde deze keer Vast Ontslag directeur schouwburg Heerlen UIT DE KERKEN Kort geding rond Nieuwe Komedie VANAVOND ZONDAG MAANDAG FINANCIËLE NOTITIES Hoger resultaat van ADM A.C.A. wil zijn belangen verder uitbreiden DAPHNE DU MAURIER PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS TELEVISIE TELEVISIE Hl T.V. LANGENBERG Pagina 2 ZATERDAG 15 APRIL 1967 JANET 39 Joseph liep nu tot over zijn enkels door het water en begon ze voor haar te plukken, maar kwam toen met een onnozel gezicht vertel len, dat ze mee moest helpen, omdat hij niet precies wist welke zij de mooiste vond. „Nee, dat gaat niet, dan word ik veel te vies en ik heb geen zin om m'n mooiste jurk te bederven!" „Ah zo, is dat je beste?" riep hij uit. „Nou ik ben erg gevoelig voor dat compliment. Er zullen niet veel vrouwen zijn, die hun mooie japon hier in dit dal zouden wagen, alleen omdat een zeeman ze mee uit wande len heeft gevraagd." Daarop protesteerde Annie hevig. Zij had haar mooiste kleren heus niet voor hèm aangetrokken. Maar Joseph was verwaand genoeg om daarvan niets te geloven en inviteerde haar, vlug even over te wippen. „Nee hoor, ik maak mijn voeten niet nat," antwoordde zij hoofdschud dend. Met twee sprongen stond Jo seph naast haar en tilde haar over de stroom. „Niets zeggen, maar doen," zei hij zachtjes in haar oor. Toen deed hij opeens of hij onder haar gewicht bezweek en haar nog met moeite boven water kon houden, onder luid gehijg en geroep, dat ze zo zwaar was. Daarop zei Annie, dat nog nooit iemand haar zwaar had genoemd. Hij zwoer, dat hij iedereen, die proberen wou haar op te tillen, in het gezicht zou slaan. Waarop zij allebei in la chen uitbarstten en op de andere oe ver in het gras gingen zitten, waar de irissen tot bij het water groeiden. Jo seph spreidde zijn jas voor haar uit. Hij hurkte naast haar en vatte haar hand, bewerende, dat ze zich aan een doorntje had bezeerd. „Daar is niets van aan!" verzekerde Annie. „Ik heb me gisteravond alleen even met de speld geprikt, toen ik mijn broche af deed." „Laat me die broche eens kijken," ging Joseph voort. „Is het die?" Hij boog zich over het stukje imitatie-ju- welierswerk, waarmede haar kanten kraag om haar hals was bevestigd. „Ja," zei ze zacht. „Nee, niet aan komen, dat mag niet!" Joseph maak te namelijk aanstalten om de broche los te maken en dat zou betekenen, dat hij wel erg dicht met zijn gezicht bij het hare zou komen, hoewel ze eigenlijk stilletjes hoopte, dat hij het toch doen zou. Hij ging weer gehurkt zitten en keek haar aan. Hij merkte best, dat zij een beetje teleurgesteld keek, om dat hij geen poging had gedaan haar te kussen. Toen hij dat zag en de blik in haar ogen opving, glimlachte hij. Nu wist hij, dat hij haar gewonnen had. De avond ging in een ommezien voorbij in zalige vrijerij, die zich al lerminst tot woorden bepaalde. Voor ze het wisten moest de terugweg wor den aanvaard, over het pad door de weiden. Allebei herinnerden ze zich, dat ze vier hekken over moesten en ze waren blij, dat er geen andere weg terug bestond. Joseph bracht haar tot bij het tuin hekje, keurig netjes, zoals behoort, en zei, dat ze nog eens samen uit wan delen moesten gaan, wanneer ze daar toe gelegenheid had. Omdat er geen enkele reden voor hem was langer te toeven, liep hij naar beneden de heu vel af. Annie kwam dol opgewonden op haar kamer, bezag zich even in de spiegel en keek hem toen na uit haar raam. Hij zag niets van de huizen, die hij voorbij kwam, niets van de schepen ook, in de haven, zelfs niets van Chris- toffel, die hem van de werf wat toe riep. Hij zag alleen maar een meisje voor zich, dat nog nooit eerder door een man was gekust. IX Joseph was verliefd. Erger en harts tochtelijker verliefd dan ooit en zijn leven. Hij kon zich niet herinneren ooit zó naar een vrouw te hebben verlangd als nu naar Annie Tabb, die net negentien was geworden en maar vijf jaar ouder was dan zijn eigen dochtertje. De gedachte aan Annie's natuurlijke onschuld en haar gebrek aan ervaring fascineerde hem. Hoe kwam het, dat hij dat nooit eerder geweten had? Joseph begreep niet, dat zijn vijftig jaren deze hoedanigheden zo bijzon der kostbaar deden schijnen. Twintig jaar geleden zou hij er verachtelijk om hebben gelachen, omdat hij ze toen waardeloos en volstrekt onbe langwekkend vond. Toen hij dertig was had hij Susan gekozen, ouder dan hij, om in haar een zorgzame vrouw te vinden. Nu hij vijftig was ging zijn hart uit naar dit heel jonge meisje, symbool van eigen verloren jeugd, waarin hij zichzelf hoopte te zullen hervinden, waardoor hij het schrik beeld van een naderende oude dag hoopte te vergeten. Terwijl zoon Christoffel de hele dag ploeterde op de werf, in een rusteloos verlangen naar vrijheid, stond vader Joseph aan een zeker tuinhekje, zich het ene ogenblik in de hemel wanend, het volgende ogenblik in de diepste put van wanhoop. Er was, dacht hij, geen enkele reden, waarom zo'n mooi jong ding als Annie Tabb zijn harts tochtelijke liefde zou beantwoorden. Tenzij hij al zijn wilskracht zou aan wenden. Joseph liep heen en weer te ijsberen, als het kind hem drie kwar tier op zich liet wachten. Wanneer ze dan eindelijk verscheen met een hoog rode kleur en stralende ogen en een of andere verontschuldiging, was zijn sombere stemming terstond verdwe nen en was hij overtuigd, dat het nog maar een paar dagen zou duren, voor zij zou toegeven. Zij wandelden 's avonds nu vrij vaak naar het Polmaerdal. Annie had de uitvlucht bedacht, dat ze met een vriendin uitging, want ze verwachtte, dat haar ouders bezwaar zouden ma ken, als zij hoorden, dat kapitein Joe haar het hof maakte. Niet alleen het grote verschil in leeftijd zouden zij 'n bezwaar vinden, maar zij wisten zich nog wel zo het een en ander te herin neren uit zijn verbazend wilde jeugd jaren. Zelf had ze vaak ook van die verschikkelijke verhalen van haar tan tes gehoord. Al was hij dan nu ook een algemeen geacht weduwnaar, stil letjes dacht ze toch bij zichzelf dat hij weinig veranderd was, als ze hem eens in de ogen keek, wanneer hij haar zijn armen toestak om haar over een hek te tillen. De gedachte, dat zij eigenlijk met vuur speelde, bracht juffrouw Annie finaal het hoofd op hol Wat deed het er ook toe De mensen hadden hen nog nooit 's avonds zien lopen en zij s trok zich nergens iets van aan, zolang ze wist, dat haar knappe zeeman E daar boven aan het pad over de rot- E sen op haar stond te wachten. (Wordt vervolgd) 8480. Sandra keek vertederd glimlachend naar haar verloofde. „Als je zo'n hele rij namen van grote pio niers opnoemt, mag je gerust jezelf erbij halen, hoor! Bescheidenheid siert de mens, maar je moet 't niet over drijven!" vond zij. „En nu bedoel ik niet eens jouw eerste contact met de Valeronezen, waaraan we het re- pulsorysysteem en de hyperdrive te danken hebben, maar je onderzoekingen in en buiten de dampkring. Jij hebt alle angsttheorieën weerlegd. De zwartkijkers beweerden, dat een astronaut in de ruimte onmiddellijk door meteorieten geperforeerd zou worden, of door ultra-violette stralen gebakken. Hij zou stikken, koken in zijn eigen bloed, uit elkaar ploffen, of anders gek worden door gewichtloosheid, verbranden of blind wor den door direct zonlicht, bevriezen in de „diepe" ruim te, verlamd raken door kosmische straling, verschroei en door zonne-explosies of verpletterd worden door plus zwaartekrachten. Niets van dit al is waar gebleken!" Sandra was haast buiten adem van dit warme pleidooi. Arend lachte. „Wind je maar niet op, schat! Heus, je hoeft óns niet te overtuigen! Wij zijn de voorstanders, hoor!" 39. Twee grote keistenen vallen vlak langs het hoofd van Tsjiao Tai op de bodem van de put. Hij deinst terug met zijn rug tegen de wand, daar en dan een regen van stenen naar beneden komt, de een nog groter dan de andere. Tsjiao Tai werkt zich vlug in de nis. Met zijn armen om zijn opgetrokken benen geklemd en met zijn kin op zijn knieën, past hij net in dat gat. „Ik weet niet wat beroerder is, een slangebeet in mijn achterwerk of een keisteen op mijn hersens, maar dit is de enige oplos sing van het probleem, voorlopig... Hemel, als die men senvriend daarboven nog lang doorgaat met stenen gooi en, dan kom ik hier nooit meer uit! Ik moet even een toneelstukje opvoeren!" Tsjiao Tai begint te schreeuwen zo hard als hij kan. „Schei uit... oooooh, m'n schouder! Genade, m'n been is gebroken!!! Ik... ik..." Hij eindigt met een dof gekreun, gevolgd door een griezelig gero chel. Er valt nog een vracht stenen, dan is alles stil. Tsjiao Tai blijft muisstil zitten totdat de kramp in de rug en in zijn benen hem te erg wordt. Hij werkt zich los uit de nis en kijkt naar boven. Met een zucht van op luchting haalt hij zijn tondeldoos uit zijn mouw en steekt het lantaarntje, dat uitgegaan is, weer aan. Het lijk is onder de keien en rotsblokken bedolven. „Als die nis er niet geweest was", zegt Tsjiao Tai, „dan lag ik daar nou net zo! Tot straks, Seng-san!" 38. Met een ruk draaide Tekko zich om en keek in't vriendelijk lachend gelaat van de scheepskok. „Haaien niet verjagen!" glimlachte de keukenmeester. „Ik heb ben groot respect voor schrandere Taks uit Avondland die op zo een vernuftige wijze haaien naar jonk hebben weten te lokken. Maar nu haaien niet verjagen .Nu verder aan mij overlaten dan zullen Sho-Yu u straks overheerlijke haaievinnensoep voorzetten! „Nu nog mooier!" viel Tekko uit. En met klem ver volgde hij: „Man, wie spreekt er nu over soep? Be grijp je dan niet dat die beesten mij naar 't leven ge staan hebben? Nu is de beurt aan mij en ik zal ze straffen zoals mij dat goed dunkt!" „Vergeef dat ik storen!" mengde prins Lum-Bia, die op een afstand de woordenwisseling gevolgd had, zich nu in 't gesprek. „Sho-Yu kennen uit langdurige ervaring een manier van haaien straffen die ons allen ten goede komen. Hij willen u slechts helpen!" De kalmerende woorden van de'prins hadden gelukkig een heilzame uitwerking op de opgewonden Tekko en hij liet de kok begaan. Deze had intussen een groot stuk spek gehaald dat hij nu aan een haak sloeg die aan 't uiteinde van een lang touw bevestigd was. Sho-Yu wierp vervolgens naar de rond zwemmende haaien en wachtte. Het was nog maar nauwelijks onder de waterspiegel verdwenen of de grootste haai schoot er direct behendig op af. DEN HAAG Ais «regisseur heeft Bert Dijkstra bij de Nieuwe Komedie gefaald, waar het ging om de produk- tie van „Een huwelijk onder Lodewijk XV" van Alexander Dumas Père. Dit is niet oneervol, want hij blijft een goed acteur en regisseerde drie keer kindervoorstellingen, die uitstekend waren. Deze keer ging het evenwel mis. Dit meende mr. A. Mout te moeten opmerken bij de president van de Haagse rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias, in het kort geding, dat Bert Dijkstra had aangespannen. De artis tiek directeur van de Nieuwe Kome die. Berend Boudewijn, had de offi ciële première van het stuk van Du mas in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag enkele uren voor deze voor stelling zou beginnen, afgelast. Volgens mr. Mout heeft Bert Dijk stra zich niet kunnen neerleggen bij het feit, dat hij rechtstreeks onderge schikt is aan de artistieke leider van het gezelschap, die naar zijn mening zelfs geen motief hoeft te hebben om een voorstelling af te gelasten. De voorbereidingen voor de officiële pre mière waren ten einde en daarmee ook de taak van de regisseur. Er was een produkt tot stand gekomen, dat HEERLEN De directeur van de Stadsschouwburg in Heerlen, de heer I. Helms, heeft aan het stichtingsbe stuur met ingang van 1 september ontslag gevraagd. De heer Helms, die reeds twintig jaar in het theaterbedrijf werkzaam is, zal dan een functie aan- vaaarden in het westen van het land. Over de aard van deze werkkring wil de hij zich nog niet uitlaten. De heer Helms is twee jaar als directeur aan de Heerlense schouwburg verbonden geweest. Als reden voor zijn ontslag aanvrage gaf hij op dat hij zich in zijn eigen contreien (hij is woonachtig in Amstelveen) beter op zijn gemak voelt dan in Limburg. „De kans die ik nu heb gekregen heb, heb ik dan ook met beide handen aangenomen", zei hij. eigendom is van de werkgever, die er vrijelijk over mag beschikken, aldns mr. Mout. Hij verhaalde hoe tijdens de repeti ties al is gebleken, dat de regisseur onvoldoende op de hoogte was van het originele toneelwerk en dat hij zodoen de ook de Nederlandse vertaling niet kon beoordelen. De heer Boudewijn is meegeweest om een inspeel voorstel ling te zien in de provincie, waarna hij zijn beslissing nam, omdat naar zijn oordeel de voorstelling niet het meest juist was geregisseerd. Zijn beslissing legde hij voor aan het bestuur van de stichting, die de regisseur Erik Vos als adviseur in schakelde. Erik Vos op zijn beurt wilde wel adviseren, maar alleen onder de voorwaarde, dat zowel de heren Bou dewijn en Dijkstra, als de zakelijk di recteur Frans Vasen er mee in zouden stemmen. Dit geschiedde. Ook Erik Vos vond de voorstelling onvoldoende en concludeerde, dat Berend Boude wijn gelijk had. Mr. Mout releveerde, dat de beslis sing om de première af te gelasten ge nomen werd na afweging van alle be langen en na het inwinnen van ad vies. Het stichtingsbestuur, dat de uit eindelijke beslissing nam, wilde de re gisseur sparen en heeft diens reputa tie nimmer willen aantasten. Daarom werd ook gesteld, dat de première in de Koninklijke Schouwburg niet kon doorgaan om organisatorische redenen. Mr. Mout concludeerde, dat er geen gronden zullen zijn om de eis van de heer Dijkstra toe te wijzen. Deze vroeg in het kort geding de president van de rechtbank om de Nieuwe Ko medie te verplichten alsnog de offi ciële première in de Koninklijke Schouw burg door te laten gaan. Mr. J. W. Lely uit Den Haag, de raadsman van de heer Dijkstra, vulde later aan, dat eventueel ook in een andere zaal en in een andere stad, bij voorbeeld Utrecht of Haarlem, de pre mière zou mogen worden gegeven als de Koninklijke Schouwburg niet be schikbaar zou blijken te zijn. Hij wees er op, dat speciaal een pre mière in het eerste theater in den lan de, de Koninklijke Schouwburg, voor de heer Dijkstra een indrukwekkend evenement zou zijn. Hij merkte op, te hebben vernomen, dat de heer Boude wijn van plan schijnt te zijn hetzelfde stuk onder zijn regie te brengen, waar mee nogmaals de indruk wordt ge wekt, dat de heer Dijkstra het ondeug delijk heeft gedaan, aldus mr. Lely. De Nieuwe Komedie had volgens hem rekening moeten houden met de gerechtvaardigde belangen van de re gisseur. Als het stuk op het repertoire is genomen, als maandenlang is ge werkt aan de voorstelling, heeft de re gisseur het recht, dat zijn creatie ge toond wordt en dat er recensies over worden verkregen door middel van een officiële première. Voor de première waren tal van autoriteiten uitgenodigd, van wie mr. Lely mevrouw Luns met name noemde. Er waren, aldus de raadsman, geen aanwijzingen, dat het stuk slecht zou worden ontvangen, terwijl de zakelijk directeur er bovendien een kasstuk in zag. Het conflict tussen de heren Bou dewijn en Dijkstra lag naar de mening van mr. Lely slechts in het feit, dat de regisseur het stuk liet spelen in een achttiende-eeuwse sfeer, terwijl de heer Boudewijn het stuk naar deze tijd had willen halen. Als dat zo is, dan had de artistiek directeur de regisseur niet zijn gang moeten laten gaan. De voorbereiding had veel eerder moeten worden afge kapt. Jhr. mr. Witsen Elias zal vrijdag a.s. vonnis wijzen. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Rijnsaterwoude: P. J. Leenmans te Oud-Vossermeer. Beroepen: door de synode, als stud, predikant: P. Brjleveld te Hoogkarspel/ Lutjebroek. Benoemd: tot bijstand in het pasto raat te Waalwijk: H. J. Begeur (em_ pred. te Hoofdplaat). Bedankt: voor Strijen: C. Baas te Nieuwerkerk a/d IJssel; voor Schoon hoven: H. A. van Bemmel te Oldebroek. Geref. Kerk: Beroepen: te Elburg en te Idskenhui- zen (Fr.): J. A. C. Rullmann te Schoon oord. Geref. Kerk (vrijgemaakt): Beroepen: te Opende/Surhuisterveen: J. Geertsema te Kantens. HILVERSUM I VARA: 17.00 Stereo: Salonork. en zangsol. 17.30 Radioweekjournaal. 18.00 Nws en commentaar. 18.20 Ste reo: Melodieën-Expres: li. gev. muz.- pr. 18.45 Stereo: Semi-klass. ork.wer- ken (gr.). 19.40 Boekbespr. 20.00 Nws. 20.05 Trammelant in Loeren aan de Hor, rad.feuil. NRU: 20.50 De toekomst v. d. Twentse Textielind.: disc. VARA: 21.55 Weerklank: muziekrevue. 22.30 Nws. 22.40 StereoGitaarmuz. 22.50 Rakelings act. pr. 23.25 Babysitten li. platenpr. en praatje. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 18.00 Stereo: Li. instr. ensemble en zangsol. 18.20 Stereo: Li. ork. 18.40 Li. instr. ensmble en zangsol. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Zingening: liedjespr. 20.30 Verzoekplaten. 22.10 Roulette: een spelletje met- gr. platen. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Goaleen muz. sportpr. met commentaren, rep., en gekruide nieuwtjes. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I NTS: 15.30 Nws. in 't kort. STER: 15.31 Reel. NTS: 15.34 Weekjourn. (met titels voor slechthorenden). STER 15.57 Reel. VARA: 16.00 Geheim Agent 86, tv-film. 16.25 Voor de vrouw. 17.00- 17.35 Ja zuster, nee zuster, kindermu sical. NTS: 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. STER: 18.56 Reel. VARA: 19.00 De jonge onderzoekers II. 19.50 Reaktie op reakties. STER: 19.56 Reel. NTS: 20.00 Journ. STER: 20.16 Reel. VARA20.20 Achter het nws. 20.45 Dorus: am.pr. 21.25 Tel uit je winst, hobbyquiz. 22.00 Opus 13: Am.pr. NTS: 23.00-23.05 Journaal. HILVERSUM II NTS: 20.00 Nws. in 't kort. STER: 20.01 Reel. NCRV: 20.05 Duitsers op grote hoogte, filmrep. 20.25 Farce Ma jeure. 20.45 Jazz from a swinging Era. 21.50 Druk-werkgespr. over geloof, kerk en christenen. STER: 22.10 Reel. NTS: 22.15-22.30 Journ. HILVERSUM I. VARA: 8.00 Nieuws. 8.15 Sportmede- delingen en socialistisch strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer: gevar. programma. (9.00 Sport- mededelingen). 9.45 Nws. IKOR: 10.00 Het Geladen Schip. 10.30 Hervormde kerkdienst. 11.30 Balans: gebeurtenis sen en opinies, gewogen en getoetst. AVRO: 12.00 Muzikaal Onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de vereld, lezing. 13.20 Ra dar- radio-per;odiek. 14.00 Dansmuz. 14.20 Stereo: Licht instrumentaal en semble. 14.35 Stereo: Omroeporkest en solist: klassieke muziek. 15.40 Voor dracht. 16.05 Stereo: Koorzang. VARA 16.30 Verzoekprogramma van klassie ke en semi-klassieke muziek. 17.00 Zondagclub: lichte muz. voor de jeugd. 17.30 Voordracht en muziek. 17.50 Nieuws. NRU: 38.05 Langs de lijn: sportprogramma. VARA: 18.30 Vrij en tree: cabaretprojramma. 18.50 Bij na der inzien: discussie over gebeurtenis sen van de afgelopen 14 dagen. VPRO: 19.30 Gewoon anders. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Stereo: Operamuziek (gr.) 21.15 Boeken met plaatjes: korte boekbesprekingen afgewisseld met mu ziek. 21.45 Voordracht. 21.55 Franse chansons. 22.25 Ik geloof, dat...., praat je. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. TROS: 22.55 Cabaretesk portret. 23.05 Jazzmuziek (opn.) 23.30 Lichte gram- mofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Klassieke grammofoonmuziek. 8.55 Levende li turgie, lezing. 9.00 Hoogmis. 10.00 Audio: gevar. muziekprogramma. 12.00 Licht instrumertaal ensemble. 12.30 Nieuws. 12.37 Buitenlands commentaar 12.50 Bel canto-programma: operamu ziek. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 Har rewarren, licht programma. NRU: 14.30 Langs de lijn: sportreportages, -nieuws en grammofoonmuz. CVK: 17.00 Gerefórmeèrde kerkdienst. 18.00 Schriftnoten: gewijde muziek. iKoR: 18.30 Boekbespreking. 18.43 Waar blijft het Wilde Ganzengeld?: rekening en verantwoording. 18.53 Kerk veraf en dichtbij: godsdienstige kroniek. NCRV: 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.07 Klassieke grammofoonmuziek. 19.26 Brusselse kanttekeningen, lezing. 19.30 Geestelijke liederen. 20.00 Eigentijdse verkondiging, lezing. 20.15 Klassieke grammofoonmuziek. KRO: Stereo: Promenade-orkest en solist: moderne en klassieke muziek. 21.55 Grammo foonmuziek. 22.00 Zin in liedjes: liedjes programma. 22.30 Nieuws. 22.40 Be zinning en gebed. 23.00 Rome en Mos kou: klankbeeld. 23.30 Jazzprogram ma met commentaren. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Muziek mo zaïek. KRO: 10.00 Nieuws. 10.02 Ver knipt. 11.00 Nieuws. 11.02 Koffie met Kees. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Loco, een programma zonder motief. 13.00 Nieuws. 13.07 Ringo: Beat- en Pop festival voor de jeugd. 14.00 Nieuws. 14.02 Rome-Athene: platenprogramma voor de buitenlandse arbeiders. 14.32 Amusementsmuz. (gr.) 15.00 Nieuws. 15.02 Ankara-Madrid: platenprogram ma voor de buitenlandse arbeiders. 15.30 Country en Western-muziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Gevarieerd platenpro gramma. (16.30 Voetbaltoto-uitslagen). 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Nederlandse artiesten op de plaat. NEDERLAND I. NTS: 15.30-17.00 Monitor, met om ong. 15.50 Flipper en om ong. 16.30 Uitslagen betaald voetbal. CVK/IKOR 18.40 Van geluk gesproken: program ma over mensen en hun beleving van het geluk in diverse levensperioden. CVK'IKOR/RKK: 19.05 Bijbel vertel ling voor de kinderen. NTS: 19.10 Thierry (afl. 13), TV-feuilleton. 19.35 Sport. 20.25 Journaal. KRO: 20.30 Ro bert Stolz - mijn leven en mijn mu ziek. 22.20 Epiloog. NTS: 22.30-22.35 Journaal. NEDERLAND II. NTS: 20.00 Journaal. 20.05 Dr. Kil- dare, TV-film. 20.30 The Virginian: De jacht op de zwarte beer, TV-film. 21.40 Beweging: maandelijkse kunstrubriek. 22.30-22.35 Journaal. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gr. muz. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Lichte gr. muz. (8.30-8.35 De groentem) 8.50 Morgenw. 9.00 Stereo: Klank juwe len (gr). 9.35 Waterst. 9.40 Stereo: Kin derkoor met pianobegeleiding. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arb. vit. (gr). (11.00- 11.02 Nws). 12.00 Stereo: Metropole-or- kest (opn): amusem .muz. 12.25 Beurs- ber. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Modern platteland, pr. 12.35 Licht instr. ensemble. 13.00 Nws. 13.10 Journ. en beursber. 13.30 De ontwikke ling van de opera: muz. klankbeeld. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Klass. en mod. gr muz. 17.00 Voor de padvinders. 17.05 Jazz-spectr. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. en herh. SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Licht or kest (gr). 7.30 Nws. 7.32 Lichte gr. muz. 7.40 Radiokr. 8.00 Nws. 8.10 Gr. muz. z8.15 Gew. muz. (gr). 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Lichte gr. muz. 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de vr. 10.25 Theolo gische etherleerg. 11.00 Lichte gr.muz. 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Mede delingen t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Variant: act., report, ber. en veel muz. 13.30 Stereo: Licht instr. ensem ble af gew. met vocaal ensemble (opn). 14.05 Schoolradio. 15.35 Stereo: Licht instr. ensemble (gr). 14.55 Klass. en mod. gr. muz. 16.00 Bijbeloverd. 16.30 Viool en piano: klass. muz. 17.00 Over- heidsvoorl.: Musea in Suriname en de Ned. Antillen. Vraaggespr. met dr. J. Schouten. 17.10 Voor de kleuters. 17.25 Voor de jeugd. 17.40 Stereo: Koorzang met orkestbegeleiding (gr). HILVERSUM III KRO: 9.00 Nws. 9.02 Licht platenpr. 10.00 Nws. 10.02 Act. 10.05 Progr. met Netty Rosenfeld. 11.00 Nws. 11.02 Act. 11.05 Volksmuz. 12.00 Nws. 12.02 Act. 12.05 Knalmuz. 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Knalmuz (verv). 14.00 Nws. 14.02 Act. 14.05 Kick: muz. en sport. 15.00 Nws. 15.02 Act. 15.05 Swing-time: dans muz. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 10 RRR platenshow. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05- 18.00 Draaijijofdraaiik: verzoekprogr. ZATERDAG 15 APRIL DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. (v. gisteren). 10.20-11.00 Die Zufallsreise. 11.00 Mu- sik aus Studio B. 12.00-13.00 Act.kro- niek. 13.55 Nws. 14.0 Jugend forscht, Bilder- und Notenbüchl. 15.00 DasJahr der Kraniche, film. 15.40 Tanzparty mit dem Ehepaar Fern. 16.25 Hand aufs Herz, interview. 16.55 Das Rast- haus, rep. 17.45-18.30 Sportpr. (Reg. pr. NDR: 18.30 Gilligan's Insel. 19.00 Act. 19.15 Die actuelle Schaububeam.pr. 19.58 Pr.-overzicht. WDR: 13.30 Week overzicht. 18.50 Guten Abend. 19.00 Hier und Heute. 19.10 Kathy, tv-serie. 19.40 Vom Aquarium bis zum Zeisig). 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Der Trauschein, komedie. 21.55 Lotto-uitsla gen. 22.00 Journ. en weerber., aanslui tend: Woord voor de zondag. 22.15 Der siebente Geschworene, Franse speel film. 23.45 Nws. DUITSLAND II 14.30 Pr.-overzocht. 15.00 Tekenfilm. 15.45 Hallo Freunde, studio voor jonge kijkers. 16.15 Pr. over mieren en ter mieten (herh.). 16.40 Wolken boven Kaprun, film. 17.05 4-3-2-1 Hot and Sweet, muz. voor jonge lui. 17.55 Nws. en weerber. 18.00 Samstags um sechs. 18.30 Filmnws. 18.55 Gut gefragt ist halb gewonnen, quiz. 19.27 Weerber. 19.30 Nws. en weekkroniek. 20.00 Der letzte Zug von Gun Hill, Am. speel film. Aansluitend: nws. 21.30 Commen taar. 21.40 Sport en lotto-uitslagen. 23.00 Nws. en weerber. 23.05 Nachstes Jahr in Jerusalem, spel. (herh.). ZONDAG 16 APRIL 1967 DUITSLAND I. 10.00 H. Mis. 10.05 Journ. (herh. van gisteren). 10.20-10.50 Televisieschool voor ouders. 11.00 Programma-over zicht voor deze week. 11.30 Documen taire. 12.00 Der Internationale Früh- schoppen. 12.25 Weekjournaal. 13.15 Regionaal weekjournaal. 14.30 Voor de kinderen. 15.00 Wielrennen: Rund um den Henninger Turm. 16.00 Film. 18.15 Sportjournaal. 19.00 Reportages van correspondenten in het buitenland. 19.30 Sportjournaal. 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 TV-spel. 21.40 Nws. en weerbericht. 21.45 Europese kam pioenschappen atletiek, sportdocumen- taire. DUITSLAND II. 12.30 Programma-overzicht voor dp- ze week. 13.00 Amusementsprogram ma. 13.45 Filmreportage. 14.30 Actuali teiten en muziek. 14.55 Nieuws en weerbericht 15.00 Kinderfilm. 15.15- 16.15 Gevarieerd jeugdprogramma. 16.15 Amusementsprogramma. 16.45 TV-film. 17.45 Nieuws en weerbericht. 18.00 Wetenschappelijke uitzending. 18.30 Vragenbeantwoording. 19.00 Sportjournaal. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nieuws. 19.40 Informaties en meningen over Midden-Duitsland. 20.00 TV-film. 21.40 Chanson-programma. 22.10 Nws. en weerbericht 22.15 Filmforum. AMSTERDAM 14 april - De stemmii voor vrijwel alle internationale waar den is vandaag, voor de laatste dag van deze beursweek, aan de vaste kant geweest. Hierbij onderscheidde rich wederom Unilever met een ope- ïingsprijs op 95,40, tegen een voor baande slotprijs van 93,90. Philips ïoteerde een halve gulden hoger op 90.90, terwijl Kon. Olie bijna een gul den opliep tot 130,60. Er was in deze fondsen opnieuw buitenlandse vraag, terwijl er ook kooporders van het oubliek aanwezig waren. De handel verliep echter zeer rustig, mede in verband met het naderende week- •inde. Wall Street sloot donderdag voor de eigen markt hoger, alsmede voor Philips, Unilever en KLM. Het jaarverslag van de Kon. Shell groep hield voor de beurs geen verrassingen meer in. Het minder gunstige eerste kwartaal 1967 van de ze groep werd op Beursplein 5 gene geerd. AKU bleef op 52,80 onveran derd, evenals Hoogovens met een ad- vieskoers op 357. KLM was beter. Later liep Philips op tot 91,10, Unile ver tot 95,80 en Kon. Olie tot 130,70. De scheepvaartsector vertoonde koerswinsten van één tot twee pun ten door lokale vraag. Ook de cultu res lagen iets hoger in de markt. In de Staatsfondsenhoek trok de Duitse discontoverlaging van gisteren koop orders. Hierdoor ontstond een vaste markt. Van de lokale afdelingen werd Thomassen en Drijver hoger geadvi seerd op de fors gestegen winst over het afgelopen boekjaar alsmede de gunstige vooruitzichten. De fusie voordelen zullen, aldus de directie, in 1967 tot hun recht komen. Tho massen en Drijver beschikt over een agio-reserve van ruim f 61 min. De algemene reserve bedraagt f 22, de herwaarderingsreserve f 43,5 min. Gedurende de verdere beursduur daalde Philips tot 90 en Unilever tot 95.20 door lokale winstnemingen. Vergeleken met de slotprijs van de vorige week bleef AKU deze beurs week nauwelijks prijshoudend. Hoog ovens was zeer vast. Ook Philips en Unilever mochten zich in een forse koersstijging verheugen. Kon. Olie steeg circa een gulden. KLM echter moest belangrijk terrein prijsgeven. In de eerste periode werd Chamot- te Unie 7 punten lager gelaten als ge volg van de dividendverlaging. Ook Indoheem noteerde lager, eveneens op de dividendverlaging. Verder was het aandeel Scheveningen hoger na een lange tijd van koersafbrokkelin- gen. AMSTERDAM. Het bedrag aan onderhanden werk per ultimo 1966 Is hoger dan het vorig jaar als gevolg van langlopende reparatie-orders. Dit deelt de directie van de Amster- damsche Droogdok-Maatschappij N.V. in het jaarverslag mede. Het exploitatieresultaat over 1966, ver minderd met afschrijvingen en re serveringen, en vermeerderd met de inkomsten uit deelnemingen be draagt f 1,99 (v.j. f 1,03) min. Na af trek van belasting etc., resteert een beschikbaar winstsaldo ter verdeling van f 0,75 (f 0,46) min. Voorgesteld wordt, zoals bekend, het dividend te verhogen tot acht (vijf) procent. Het bruto exploitatieresultaat steeg tot f 5,78 (f 2,07) min. Hiervan wordt f 2,6 min .aan de reserve voor ver nieuwingen toegevoegd, waarna de ze f 6,5 min. bedraagt. Vooruitzichten: de groeiende ver keersdichtheid in het Noordwest- europese zeegebied, de toekomstige uitbreiding van de bedrijvigheid in de IJ-mond en omliggende havens, en de verwachte toeneming van het vervoer van en naar de EEG-landen zijn factoren, die voor de ADM op den duur gunstig kunnen worden, al dus de directie. De eerste maanden van 1967 ver toonden overigens een onderbezet ting welke enigszins lager was dan die over 1966, waarin deze eerste maanden uitzonderling ongunstig wa ren. In 1966 werden geen nieuwe sche pen afgeleverd. Van het verwerven van nieuwe orders werd wederom af gezien. De reparatie-omzet nam toe, zowel voor binnenlandse als buiten landse rekening. Het aantal gedokte schepen bedroeg 233 (209), het aan tal dokdagen steeg tot 1478 (1190). De resultaten van de scheepsrepa- ratie waren gunstig. Van de scheeps- reparatie-omzet was 40 (46) pet. voor binnenlandse en 60 (54) pet. voor bui tenlandse rekening, van 24 verschil lende nationaliteiten. De scheepsre- paratie-omzet bedroeg in geld f 35,57 (f 29,44) min. AMSTERDAM. De Algemene Commerciële Associatie N.V., onder directie van de Nederlandse Overzee Bank, maakt in haar jaarverslag melding van onderhandelingen die gaande zijn om tot een belangrijke uitbreiding van de belangen der ven nootschap te komen. De besprekin gen hieromtrent zullen binnenkort worden afgesloten, waarna de direc tie nadere mededelingen hoopt te verstrekken. De N.V. heeft een saldowinst be haald van f 97.117 (v.j. f 144.200) en 't bestuur stelt onveranderd dividend van 3 pet. voor. De winstdaling kan ten dele worden toegeschreven aan lagere rente-inkomsten op uitgezette gelden. Eveneens speelde een ro1 dat, in tegenstelling tot het vooraf gaande boekjaar, ditmaal geen koerf winsten werden gerealiseerd. O FRANKFURT West-Duitsland heeft opnieuw het officiële disconto verlaagd en wel van 4 tot 3l/t pet. Dit is de derde verlaging in dit jaar. In januari werd het disconto terugge bracht van 5 tot 4V* pet en in fe bruari van 4Vt tot 4 pet. De maatre gel betekent een nieuwe stimulans voo: de Duitse economie, voornamelijk doordat het lenen goedkoper wordt. Reeds enige tijd was al een nieuwe discontoverlaging verwacht.

De Vallei | 1967 | | pagina 2