Doesburg en Eykenbroek debuteren in ontmoeting tussen Nederland en België OPSTELLING ELFTALLEN Medisch aspect van uitzending krijgt bijzondere aandacht Candia kan overwinningenreeks van VVY wellicht niet stoppen Edinborough University kreeg volleyballes van Panters-teams Boksen Selectiegroep voor centrale training 121 inschrijvingen voor Tulpenrallye Edese voetballers gaan interessante duels tegemoet AGOVV krijgt EDO op bezoek Beslissingswedstrijd AMHC-DKS II Elftallen voor morgen Negen van 13 Verheugd Garrincha gaat in Mexico voetballen Snipperdag was niet tevergeefs Olympische Spelen in Mexico City Veenendaal geeft Midlandia morgen weinig kans Candia '66-VVY Veenendaal-Midlandia Zwal. Vooruit-DVSA Panters 2 verloor eervol van hoofdklasse V.V.A. Hoofdklasser mm Afwijkingen ZATERDAG 15 APRIL 1967 APELDOORN Bondscoach Georg Kessler heeft ingrijpende wijzigingen aan gebracht in het Nederlands elftal. Met name de achterhoede is voor de wedstrijd van morgen tegen België t.o.v. de strijd tegen Oost-Duitsland sterk gewijzigd. Allereerst is doelman Tonny van Leeuwen naar het reservebankje verwezen om plaats te maken voor de Spartaan Pim Doesburg, die al tienmaal reserve is ge weest. Als rechtsback is Frits Flinkevleugel van DWS de plaats komen innemen van de Ajacied Wim Suurbier, die geblesseerd is, maar waarschijnlijk ook niet zou z|jn opgesteld, wanneer h|j fit was geweest. Rinus Israël van Feyenoord staat op de plaats van Daan Schrijvers en Hans Eykenbroek van Sparta neemt de plaats in van Miel P|js. In dit verband l|jkt het feit, dat Peter Kemper van PSV werd gehandhaafd wat vreemd, want juist Kemper maakte in Leipzig aan vankelijk een nogal zwakke indruk. De verklaring moet vermoedelijk worden ge zocht in het feit, dat de koptechniek van Kemper aanzienlijk beter is dan die van Pijs en Schrijvers, want juist dat gebrek aan koptechniek is o.i. het Neder lands elftal in Leipzig duur komen te staan. Dit is het elftal van de „Rode Duivels", dat zondag in het strijdperk zal treden tegen het Nederlandse team: staand v.l.n.r.: Heylens, Sulon, Willems, Bettens, Boone, Bokez, Van Moer en Cornelis. Gehurkt, v.l.n.r.: Thios, Jurion, Stockmans, Van Himst, Puis en Verheyen. In de middenlinie is Bennie Muller teruggekeerd en dat betekende, dat Piet de Zoete, die voor de rust in Leip zig een goede wedstrijd speelde, maar in de tweede helft lelijk terugzakte, ook weer een plaatsje op het reservebankje heeft gekregen. De voorhoede van Leip zig is, en dat kon ook bijna niet an ders, volledig gehandhaafd. De ontmoetingen tussen Nederland en België die van zondag is de 101e in de rij hebben de laatste ja ren aanzienlijk aan belangstelling inge boet, ten dele doordat het peil de laat ste jaren sterk was gedaald en ten tweede, omdat vriendschappelijke wed strijden in het grote geheel van Euro pa Cup-duels en wereldkampioenschap pen nog nauwelijks kunnen boeien. En toch, de wedstrijd die morgen in Antwerpen wordt gespeeld kan van veel belang zijn. Ze is namelijk voor bondscoach Georg Kessler een belang rijk middel om gegevens te verzame len voor de wedstrijd, die ons nationa le team op 10 mei in Boedapest tegen Hongarije moet spelen. Die wedstrijd in Boedapest is namelijk beslissend voor de vraag, of het Nederlands elf tal nog een kans krijgt de volgende ronde te bereiken van de strijd om de Europa Cup voor landenteams. Wanneer Nederland die wedstrijd te gen Hongarije verliest is het zonder meer uitgeschakeld voor verdere strijd. Wint het daarentegen, dan zijn er nog mogelijkheden aanwezig, al moeten Hongarije en Duitsland ons land dan ook terwille zijn door de punten in hun ontmoetingen broederlijk te verde len. „Een wedstrijd als deze", zo ver klaarde bondscoach Georg Kessler gis teren na afloop van de centrale trai ning, „geeft mij de mogelijkheid tot experimenteren." Kessler wees erop, dat we in de vreemde situatie verkeren, dat het Nederlands elftal momenteel van voren naar achteren wordt opge bouwd. Gewoonlijk is het juist anders om Debutant Pim Doesburg toonde zich over zijn verkiezing in het Nederlands elftal bijzonder verheugd. „Ik heb er alles aan gedaan", zo verklaarde hij opgewekt, „en ik kan nu alleen maar hopen, dat het goed gaat". Doesburgs clubgenoot Hans Eyken broek reageerde bijzonder nuchter op zijn uitverkiezing. „Ik ben er erg blij Pim Doesburg: debuut RIO DE JANEIRO Mencel Fran cisco dos Santos, beter bekend als Gar rincha, gaat Brazilië verlaten. De rechtsbuiten van de Corinthians en het nationale elftal zal met ingang van 1 juni overgaan naar de Mexicaanse club Oro. Garrincha, die voor een jaar in Mexi co gaat spelen, ontving een transfer bedrag van 70.000 dollar. Na het ver blijf in Mexico heeft de Braziliaanse topvoetbalier zich verplicht om na juni 1968 uit te komen voor een Amerikaan se profclub. De naam van de club is echter niet bekend gemaakt. Garrincha heeft van de Amerikanen al een bedrag van 50.000 dollar ontvangen. BREDA De ronde Brabander voor de gesloten hekken van het NAC-terrein had weinig nodig om zijn mening duidelijk weer te ge ven. De 'n dood aan de'n dieje" was zijn niet mis te verstane com mentaar, „de'n dieje" was Kessler, die als zoveel coaches beslo ten had geen publiek tot de training toe te laten. „Het stoort", zei de bondscoach, die schrok toen de journalisten hem vertelden dat di verse Bredanaars een snipperdag hadden genomen om de Oranje formatie aan het werk te zien. „de'n dieje" aarzelde niet lang. Hij liep naar het hek en had weinig woorden nodig om een zeer gewaar deerd compromis te vinden. De cerberus aan de poort mocht zijn post verlaten en de belangstellen den kregen een plaatsje op de staantribune bij de cornervlag. „Dat kan je ze toch niet aandoen", zei hij lachend. „Ze nemen vrij en dan laat je ze niet toe. Het is toch ook hun elftal..." ie", zo zei hij, „en ik zal mijn best doen het de Belgische aanvalslinie zo moeilijk mogelijk te maken". Evenals Doesburg maakt Eykenbroek zijn de buut in de nationale ploeg. Dat Muller zou terugkeren was wel te voorzien. De Ajacied speelt zijn 37e interland tegen België en fungeert als aanvoerder. George Kessler meende voor het aanvoerderschap geen betere man te kunnen kiezen. .Muller heeft in Leipzig duidelijk be wezen verantwoording te kunnen dra gen. Bij de laatste wedstrijd van ons elftal heb ik hem zelf laten beslissen over de vraag of hij zou spelen of niet. Muller aarzelde toen geen moment. Hij zei, dat hij nog last had van zijn blessure en dat hij het daarom beter vond niet te worden opgesteld. Voor mij is zoiets tekenend..." Het elftal zal zich in volkomen af zondering verder op de strijd van mor gen voorbereiden. In hotel „Matsbosch" in Breda ging gisteravond, om Kesslere woorden te gebruiken, om tien uur ,,dex' deur op slot Bennie Muller: weer van de partij. DEN HAAG De Nederlandse Boksbond heeft ter voorbereiding op de interland tegen Oostenrijk op 24 april in Amsterdam en de Europese bokskampioenschappen, die van 24 mei tot 2 juni in Rome worden ge houden, een selectiegroep van achttien boksers samengesteld. De centrale training voor deze boksers zal elke week op zaterdag in Amsterdam wor den gehouden onder leiding van Willy Schagen. De uitgenodigden zijn: Bantamgewicht: Jan Huppen (Am sterdam); Vedergewicht: Wout Kloppert (Rot terdam); Gerrie te Paske en Richard Alexander (beiden Amsterdam); Lichtgewicht: Pierre Doorenbosch (Den Bosch) en Gerard Bok (Rotter dam); Lichtweltergewicht: Tonny Deckers (Den Bosch) en Gerrie Schulte (Am sterdam) Weltergewicht: Lodi Koolmees (Den Haag); Zwaarweltergewicht: Herman Schre- gardus, Douglas Schenk (beiden Am sterdam) en Rudi Koopman (Leeuwar den); Middengewicht: Jan van Ispelen (Haarlem); Halfzwaargewicht: Rudi Lubbers, Pe ter Prasing (beiden Amsterdam), Tom my Netten (Den Bosch) en Albert Kie vit (Jutphaas); Zwaargewicht: Eddy Heyne (Zaan dam). DEN HAAG Voor de 19e interna tionale Tulpenrallye, die van maandag 24 t/m vrijdag 29 april met Noordwijk als begin- en eindpunt wordt gehouden, hebben 121 equipes ingeschreven, die afkomstig zijn uit 11 landen. Vorig jaar meldden zich voor de rit van de RAC-West 124 teams aan, waarvan er 116 van start gingen. Opmerkelijk is de toeneming van de Britse belangstelling. De Engelse Automobielclub vaardigt 45 combinaties af negen meer dan in 1966 waardoor dit jaar niet Ne derland doch Groot-Brittanië het sterkst vertegenwoordigd is. Voorts meldden zich aan 37 Nederlandse equipes, 12 Westduitse, 8 Deense, 5 Franse, 3 Finse, 3 Belgische, alsmede een Zwit serse, een Monegaske en een Poolse. In het Nederlandse evenement, tel lend voor het Europese ralley-kampi- oenschap, moeten vooral de kansen van Porsche hoog worden aangeslagen. De Brit Vic Elford, die de zege in de Rallye Monte Carlo juist miste en de Fransman Henriaud rijden in de cate gorie grand tourisme, de veelbelovende Zweden Waldegard en Andersson in de groep van de tourwagens. De Britse BMC-fabriek vaardigde de Belg Vemaeve en de Finnen Aaltonen en Makinen af. Diens landgenoot Simo Lampinen rijdt een van de vier Dafs 44. Ooscar Rosenblatt-Frits Honhoff, David van Lennep, Joost Klein en de Fransman Claude Laurent complete ren het team van de Nederlandse fa briek. Bekende deelnemers zijn voorts: Pat Carlsson-Moss in een Saab V4, Ben Pon in een Volkswagen 1500, De Wild met een Volkswagen 1600 TL, als mede Ton Gatsonides met een Austin Cooper S. EDE In de tweede klasse A stijgt de spanning ten top. Het verschil in aantal punten van Ede, dat op de der de plaats staat met 19 punten en DVC dat op de onderste plaats staat, be draagt slechts vijf punten. Alle ploegen in deze afdeling hebben nog drie wed strijden voor de boeg, dus het is zelfs theoretisch mogelijk, dat Ede nog de gradeert, die kans moet echter wel zeer gering geacht worden. Onderaan de ranglijst wordt het een strijd op le ven en dood. TEC en AWC hebben beide 15 punten met daaronder DVC, dat 14 punten heeft. In de kop is de spanning al niet minder. Leider Be Quick heeft slechts twee punten voor sprong op kandidaat nummer twee VDZ. Met dit beeld voor ogen kunnen de Ede supporters er verzekerd van zijn morgen tegen Theole uit Tiel een interessante wedstrijd voorgeschoteld te krijgen. De Edenaren zullen zeer be slist een poging wagen revanche te ne men voor de nederlaag, die zij enige weken geleden in Tiel geleden hebben. Opstelling Ede: doel: De Wit; ach ter: Den Braber, Mos, Muller en Lens; midden: Feenstra en Van Buiten; voor: Roseboom, Hogehout, Van Kooten en Versteeg. Ook in KNVB-afdeling Arnhem begin de spanning toe te nemen. Hier hangt het Edese Fortissimo onderaan de rang lijst, met 9 punten uit 10 wedstrijden, net daarboven Oranje met 11 punten uit 18 wedstrijden, beide ploegen heb ben nog vier wedstrijden voor de boeg. Het is dus voor Fortissimo zaak de bordjes te verhangen en morgen tegen Velox te trachten de twee hoognodige I puntjes binnen te halen. APELDOORN Morgenmidda^ krijgt AGOW op „Berg en Bos" bezoek van het Haarlemse EDO. Dat betekent, dat de inzet van de strijd alleen de eer is, want ook EDO heeft geen enkele kans meer om zich bij de promotiekan didaten te voegen. Integendeel, het staat nog onder AGOW. Het elftal van AGOW heeft een wij ziging ondergaan. Vreugd heeft namelijk plaats moeten maken voor Koopman. Het elftal van AGOW ziet er nu als volgt uit: doel: Langkamp; achter: Van Houttum, Evers, Koopman en Schut; midden: Van Galen Last en Perdon; voor: Schreuder, Donderwinkel, Van de Kraats en Meier. APELDOORN Zondag a.s. wordt op de velden van de Zwolse Mixed Hockey Club de beslissingswedstrijd gespeeld tussen het le herenelftal van de AMHC en DKS II uit Enschede, om het kampioenschap van de oostelijke promotieklasse. Hoewel de Apeldoor- ners al zeker zijn van hun promotie naar de le klasse zien ze deze wed strijd toch als een prestigeslag. Het waren juist deze Enschedeërs, die AMHC enige weken geleden een 1-0 nederlaag toebrachten, waardoor de Apeldoorners geen kampioen werden, maar gelijk eindigde met DKS II. We verwachten in Zwolle een spannende wedstrijd, met AMHC als grootste kanshebber op een overwinning. BELGIË Heylens (Anderlecht) Boone (FC Brugge) Hanon (Anderlecht) Sulon tFC Luik) Bohez (FC Antwerp) Bettens (Waregem) Jurion (Anderlecht) Thio (FC Brugge) Keizer (Ajax) Kemper (PSV) Muller (Ajax) Stockman (FC Luik) Nuninga (Ajax) Eykenbroek (Sparta) Van Himst (Anderlecht) Mulder (Anderlecht) Israël (Feyenoord) Groot (Ajax) Doesburg (Sparta) Puis (Anderlecht) Swart (Ajax) Flinkevleugel (DWS) NEDERLAND VEENENDAAL Daar er morgen in de 3e klasse B van de afdeling Utrecht geen wedstrijden worden gespeeld en in de 2e klasse B er slechts een duel op het programma staat, namelijk DSO (U) tegen Maluku Muda, z|jn de voetballief hebbers in onze omgeving wel aangewezen op de vierde De meeste belangstelling zal dit weekend ongetwijfeld uitgaan naar de match in Rhenen tussen Candia '66 en koploper VVY, die enkele weken gele den Veenendaal de genadeslag toe bracht. Nu krijgen de Rhenenaren de ze snelle ploeg op bezoek en het be looft een zeer interessante match te worden, waarin het ingrediënt spanning steevast niet zal ontbreken. Dat de WY-ers echter bijzonder nerveus spel zullen demonstreren, is welhaast zeker. Wanneer het IJsselsteinse team de wedstrijd in volle winst weet om te zetten, bereikt het daarmee een pun tentotaal van 32 en kan daardoor alleen nog worden benaderd door Amsvorde, dat nog gelijk kan komen met VVY. Candia '66, dat geen enkele kans meer heeft op de titel in de vierde klasse H, zal er op gebrand zijn de IJsselsteiners een nederlaag toe te brengen, hetgeen o.i. niet bewaarheid zal worden. VVY, dat de kampioens- vlag al gestreken in de kast heeft lig gen, zal beslist alles op alles zetten om twee punten mee naar huis te ne men en daarmee rustig afwachten of Amsvorde nog bij machte is hetzelfde aantal punten te vergaren. Het zal der halve wel wat nerveus spelen, maar snel en effectief genoeg blijken om de volle winst in de wacht te slepen. Veenendaal ontvangt morgen op het Salamander-terrein een van de staart- clubs, het Utrechtse Midlandia. Na de zege van vorige week op EMS, welke wedstrijd in een gewijzigde opstelling werd gespeeld, zal het de Veenenda- lers wellicht niet bijster moeilijk val- Veenendaal (thuis)Midlandia. Doel: A. Blankespoor; achter: A. Muller en D. van Dijk; midden: G. v. d. Boven- kamp, KJ. Gerritsen en G. Heykamp; voor: Imbosch, K. van Barneveld, C. Ger ritsen, J. Henzen en J. Stuyvenberg. Candia *66 (thuis)—VVY. Doel: M. Kok; achter: G. Szabang, P. van Baal, J. van Beek, H. van Walsem; midden: H. Evers en L. v. d. Berg; voor: J. Ei bers, J. ter Braak, G. van Veenendaal en C. van Esterik. DVSA (uit)Zwaluwen Vooruit: (ver moedelijke opstelling). Doel: J. Veen- hof; achter: J. Buis, B. C. Drost; mid den: J. Esterik, G. Breeschoten, E. v. d. Water, C van Ommeren; voor: E. A. van Vliegen, B. van Ommeren, G. H. van Dijk en A. Kroesse. len de ontmoeting ten voordele van hen te doen eindigen. Midlandia bezocht vorige week koploper VVY en kreeg in IJsselstein een gevoelige nederlaag te incasseren (5-1). Ook tegen Veenendaal krijgen de Utrechtenaren geen schijn van kans.... DVSA, inmiddels vrij van degrada- tiezorgen, moet de reis naar Utrecht ondernemen om aan te treden tegen Zwaluwen Vooruit, dat nog steeds kampt om VVY voorbij te streven of in ieder geval gelijk te komen met de koploper. Het team staat weliswaar nog een punt achter op Amsvorde, maar heeft nog een reële kans op het kampioenschap. DVSA zal dan ook be slist geen kans krijgen tegen dit hech- WASSENAAR De uitzending van een Nederlandse ploeg naar de Olympi sche Spelen 1968 in Mexico City stond centraal tijdens 'n bijeenkomst, die 't Ne- derlandsch Olympisch Comité vrijdagmorgen in Wassenaar hield. Tevens kwam daarbij ter sprake de Nederlandse afvaardiging naar de internationale week, die in het najaar 1967 in de Mexicaanse hoofdstad wordt gehouden als laatste in de serie voor-Olympische wedstrijden voor 1968. Ofschoon er geen keiharde feiten naar voren werden gebracht, noch door de voorzitter van het N.O.C., jhr. H. A. van Karnebeek, noch door de chef van het medische team, de heer D. Wille- brand, kwam wel duidelijk naar voren, dat de uitzending gebaseerd zal zijn op een hechte voorbereiding, zowel organisatorisch als medisch. Wat dit laatste be treft heeft prof. dr. P. A. Biersteker met zyn proefnemingen vóór en tijdens de voor-Olympische wedstrijden in 1966 de artsen de weg gewezen, waarop nu ver der wordt gegaan. In verband met de grote hoogte, waarop de wedstrijden in Mexico Ci ty zullen worden gehouden, is het me dische aspect van de uitzending zeer belangrijk. Ten aanzien van de medi sche begeleiding van de deelnemers en deelneemsters aan de Spelen 1968 bestaat er een reeks van plannen, waarvan beslist noodzakelijk zijn een uitgebreide lichamelijke keuring, een bloedonderzoek, een fietsergometer- proef, een uitgebreide vaccinatie en strenge voorschriften van algemeen hygiënische aard ten aanzien van voe ding, dranken en reizen. Deze maatre gelen zijn alle van preventieve aard. Met de uitvoering hiervan zal reeds in juni worden begonnen en deze zal plaats hebben ten dele in het labora torium van prof. Biersteker te Utrecht ten dele in het medisch centrum op het sportcomplex van de KNVB te Zeist, waar dr. Mosterd de scepter zwaait. De inentingen zullen in het laatste kwartaal van 1967 worden verricht. Al le mogelijke kandidaten voor uitzen ding, wier aantal op dit moment 155 bedraagt, zullen zich hieraan moeten onderwerpen. klasse H, welke afdeling dan ook een vol programma af draait. De drie ontmoetingen die voor ons van direct belang z|jn, z|jn de wedstrijden VeenendaalMidlandia, Candia '66WY en Zwaluwen VooruitDVSA. te team. DVSA kan in elk geval blij zijn, dat het degradatiegevaar is afge wend vorige week, want als het van deze wedstrijd had afgehangen.... DEN HAAG De cijfers van sport- toto 41 luidden: aantal deelnemers 598.536; totale inleg f 824.374,80; prij- zenbedrag f 272.044, Eerste prijs: f 149,624,20; negen mel dingen bruto f 16.625, Tweede prijs: f 81.613,20, 228 meldin gen, waarvan één met twee kolommen. Per kolom netto f 360, Derde prijs: f 40.806,60, 987 meldin gen met de eerste negen goed, waarvan drie met twee kolommen. Per kolom netto f 41, Wanneer bij een keuring afwijkingen worden geconstateerd, waardoor de ge selecteerde op medische gronden bij voorbeeld niet zou kunnen worden uit gezonden, zullen deze, met behoud van het medische geheim, ter kennis wor den gebracht aan het bestuur van het NOC en aan de chef de mission, de Amsterdamse (keel-, neus- en oor)arts A. J. H. Dokkum, aan wie als assi stent is toegevoegd de eveneens uit de roeiwereld komende heer J. W. Pen- nink. Vervolgens worden de betreffen de bonden ingelicht. Voor wat betreft VEENENDAAL Dezer dagen ontving Panters de da mes- en herenploeg van de Edinborough University in de zaal van het Chr. Lyceum aan de Tuinstraat. Zoals wij in onze voorbeschouwing al opmerkten ligt het volleybal- peil in Schotland nog niet bepaald hoog en dit manifes teerde zich woensdagavond zeer duidelijk. Zowel de da mes als de heren van Panters hadden geen enkele moeite met deze Schotse formaties en wonnen dan ook hun wed strijden beide met 30. Kampioensploeg Panters 2 van de heren speelde daarna nog tegen hoofdklasser WA uit Amersfoort en dat werd een stevige partij volleybal. Pan ters 2 wist een set te winnen, terwijl WA de drie overige sets na een felle strijd op zijn naam bracht (13), De ploegen van de Edinburgh Uni versity zijn een aantal weken in Ne derland om zich aan te passen aan het Nederlandse volleybalklimaat. Bij Panters waren de verwachtingen niet erg hoog gespannen, hetgeen op de be trokken avond duidelijk werd onder streept. De Schotse dames en heren demonstreerden een zeer orthodox speltype en hun techniek stond zicht baar nog in de kinderschoenen. De heren van Panters 1 traden al lereerst aan tegen de spelers van de universiteit. De eerste set was geheel voor Panters. Heel ruim wonnen de Veenendalers en in de tweede set liet men de teugels ver vieren om de Schotten in de gelegenheid te stellen een beetje in hun spel te komen. De strijd kreeg daarna wat meer cachet, maar Panters won ook de tweede en de derde set, waardoor de 3-0 over winning een feit werd. De dames on dervonden al even weinig tegenstand van de Schotse rivalen. Ook deze uni- versiteitsploeg moet nog veel geleerd worden, alvorens men zich weer wil meten met een redelijk Europese for matie. De Panters behaalden een zeer gemakkelijk zege van 3-0. Het zal min stens nog een vijftal jaren duren voor dat de Schotten een redelijk peil be reikt hebben. De laatste wedstrijd van de avond was de interessantste om te zien. Kampioensploeg Panters 2 van de he ren nam het als laatste op tegen hoofdklasser WA uit Amersfoort. WA staat momenteel op de vierde plaats van de ranglijst in de hoofd klasse en verscheen een gemakkelijke zege tegemoet te gaan. De eerste set wierp Panters zich stevig in de strijd en WA moest aan de Panters diver se malen het initiatief laten. Panters speelde zonder de twee vaste spelver delers, waardoor het spelsysteem soms wat door elkaar liep. Niettemin won Panters verrassend de eerste set en dat was iets, waaraan in feite nie mand had gedacht. Maar WA kwam daarna terug met een zeer variabel aanvalspatroon, hetgeen voor Panters een te zware opgave werd. Vooral het afblokken van de aanval had beter ge kund, doch WA had de hele verdere strijd de handen meer dan vol aan dit Pantersteam. De tweede, derde en vierde set werden weliswaar door WA gewonnen (waarvan twee ter nauwernood) maar voor Panters was het een zeer leerzame oefenwedstrijd met het oog op de ophanden zijnde promotieduels. het curatieve aspect van de medische begeleiding zullen blessures, die zich gedurende de periode van voorberei ding bij de geselecteerden voordoen, na een verzoek daartoe door de betref fende bondsarts aan dr. Mosterd, op het sportcentrum te Zeist kunnen wor den behandeld. Blessures, in de laat ste drie maanden voor Mexico City op gelopen, zullen in ieder geval in Zeist behandeld worden. De drie artsen van het medische team, D. Willebrand, J. L. de Jongste en dr. W. Mosterd, heb ben elk in de voorbereidingsperiode een functie. De leiding berust bij de heer Willebrand, die tevens als con tactman van de delegatie optreedt. De heer De Jongste is aangewezen als coördinator en secretaris, terwijl dr. Mosterd zich zal bezighouden met de cardiologische aspecten en tevens de leiding zal hebben bij de fietsproeven in het KNVB-centrum. De delegatie artsen, die de verantwoordelijkheid dragen voor de medische begeleiding van allen, die zullen worden aangewe zen, zullen in hun werkzaamheden worden geadviseerd en bijgestaan door prof. dr. P. A. Biersteker. Er zal tevens een regelmatig con tact plaats vinden tussen het Olympi sche medische team en de bondsart- sen en trainers. Wie komen nu in aanmerking voor uitzending naar de Olympische Spe len? Het bestuur van het NOC heeft hiervoor een aantal normen opge steld, waarin echter speling is ten aanzien van die atleten, die plotseling naar voren zouden komen. Uitgangs punt is een redelijke kans op een fi naleplaats of zich te rangschikken on der de beste tien ter wereld, dit afhan kelijk van de tak van sport. De kandidaten zullen bij hun ver trek naar Mexico in topconditie moe ten verkeren, dit ter beoordeling van de chef-arts van het medische team en de bondsarts. De eventuele kwalifi catienormen van de internationale bon den zullen niet primair worden gesteld. Het tijdstip van de aanwijzing der deelnemers aan de Olympische Spelen zal in overleg met de betrokken bon den worden geregeld. Bij de wedstrijden, die in oktober van dit jaar in Mexico City worden gehouden, zal Nederland slechts door een bescheiden ploeg worden vertegen woordigd. In tegenstelling tot 1966 toen het zwaartepunt lag op de medi sche proefnemingen, zal het accent van de uitzending ditmaal op het sporttechnische vlak liggen. Het rap port-Biersteker zal aan de praktijk worden getoetst en eventuele aanvul lingen zullen daarop worden aange bracht. Mede door de beperkte finan ciële mogelijkheden en het feit dat er voor enkele sporten te zelfder tijd be langrijke toernooien zijn (hockey, vol leybal en basketball), zal er in ieder geval geen afvaardiging van een team sport naar Mexico gaan. De heer Dok kum noemde het een mooie gelegen heid de Olympische accommodaties te beproeven, zich te oriënteren en te kijken hoe de atleten zullen reageren op een langdurig verblijf daar. Het ligt namelijk in de bedoeling, dat met de acclimatiseringsperiode mee de reis 4 5 weken zal duren. De sociale begeleiding bleek, desge vraagd, eveneens de aandacht van het NOC te hebben. Onder de kandidaat deelnemers zal een enquête worden gehouden, opdat moeilijkheden van enigerlei aard, die uit een langdurig verblijf in Mexico City en/of tijden* de trainingsperiode zouden kunnen ont staan, kunnen worden opgelost. D* vrijetijdsbesteding, altijd een van d» grote problemen bij de uitzending van een sportploeg voor een lange periode, hoopt men in Mexico City onder ande re te zien opgelost door de inschake ling van de Nederlandse kolonie al daar, die reeds heeft toegezegd een programma van allerlei activiteiten t» zullen opstellen. BRUSSEL Eddy Merckx, de jon ge Belgische wegrenner, die dit sei zoen opmerkelijke successen boekte hij won o.a. de klassieker Milaan-San Remo heeft vrijdag in Brussel een contract getekend om in de Ronde van Italië te starten. Omdat Merckx in de Giro rijdt, ziet hij af van een plaats in de Belgische ploeg voor de Ronde van Frankrijk. Merckx had vroeger al eens verklaard dat hij niet eerder dan in 1968 in de

De Vallei | 1967 | | pagina 9