Ds. Nijeboer bij intrede: „EVANGELIE IS GEEN VRIJBLIJVENDE ZAAK Ar mand: „Ik ben een folksing er HDS-voetballers werden opgewekt meer te trainen Paul Kloosterman de eerste steen legde Wielrijder verongelukt Bloesem trok enorm veel dagjesmensen INBREKERS ACTIEF IN LEERSUM W andeltoeristen bezochten Rhenen V) Oecumene Politie vond spaarbankbus in het bos Achterberger slaagde voor dierenarts 3550 1079 Kees van Lent exposeert Nieuw clubhuis voor Candia Bromfietsen beschadigd „Vrolijke Zwervers organiseren 8e „Betuwe-tocht"' Ritmeester no. 1 bij brandweerwedstrijd BURGERLIJKE STAND MIST u uw dagblad DE VALLEI? Voorlichtingsavond dijkverzwaring rivierengebied MAANDAG 17 APRIL 1967 VEENENDAAL Na in de morgendienst door ds. C. G. Vijzelaar te zijn bevestigd met Mattheus 1027 „Wat ik u zeg in het donker, zegt het in het 5 licht: wat gij u in het oor hoort fluisteren, predikt het van de daken", deed ds. H. Nijeboer zondagavond intrede in de buitengewone wijkgemeente in wording der Nederlandse Hervormde kerk „Sola Fide". De nieuw-bevestigde predikant koos als tekst Jacobus 1 :21b „Neemt met zachtmoedigheid het in uw ge plante woord aan, dat uw zielen kan behouden". Voor deze intrede was grote belangstelling uit de eigen gemeente. Ook waren andere kerkgenootschappen, alsmede het gemeentebestuur vertegenwoordigd. Aanwezig waren o.m. mr. dr. J. Hazenberg, burgemeester, de wethouders de heren Ant. de Ruiter, R. Kop penberg en M. Bastmeijer, alsmede de gemeentesecretaris de heer D. van 5 Manen. Onder de afgevaardigden van andere kerken waren er van de centrale kerkeraad van de Hervormde kerk, de Gereformeerde kerk, de Christelijk- Gereformeerde kerk en de Rooms-Katholieke, kerk. Aan de dienst werd meegewerkt door het kerkkoor, dat gevoelvol een meerstemmige bewerking van „Dankt, dankt nu allen God", ten gehore bracht. In zijn predikatie stelde de nieuwe pastor van de wijkgemeente, dat Jaco bus de noodzaak van vrucht van het Woord predikt. „Het woord is geplant, maar het mag voor de gemeente geen vrijblijvende zaak zijn". „Het evange lie van Jezus Christus is voor de ge meente van Veenendaal geen vreemde klank. De gemeente kan echter alleen bestaan bij de gratie van het Woord, een andere leer zou de kerk nooit mo gen brengen. Het woord van God zal niet ver van ons afstaan, het is geen hoge hemelse droom, die in een verre onwerkelijkheid blijft hangen. Het woord is iets anders, Jacobus vergelijkt het met een plant, die met haar wortels in de aarde grijpt. Op deze manier is Gods woord onder u. Ik zie mijn taak in deze gemeente in de geest van Jaco bus: de praktische verkondiging van het evangelie". Ds. Nijeboer ging verder met: „Als er iets gebeurt, dan is het dat wij om de goede plant van het evangelie heen lopen. Dat we het laten overwoekeren door het onkruid. Of we doen het an ders: we gaan de plant wel ontdekken en de bijbel lezen en we zeggen, „wat is de liefde groot" en even laat je je redden, maar dan gaat het weer door op de oude weg. Jacobus zag dit ook in de gemeenten gebeuren en daarom roept hij de mens toe: dwaalt niet en denk niet het woord heeft ons voortge duwd en nu zijn we er". Nadat de nieuwbenoemde predikant gewezen had op de grote krachten die spelen in de techniek, wetenschap en cultuur zei hij: „Wij kunnen krachten ontwikkelen en onze zekerheden om ons heen opbouwen of omgooien. We leven nu in een tijd, waarin we alle zekerhe den ontzekerden, waardoor de kerk wel eens in paniek kan raken. Nu geloof ik, dat de kerk nooit in paniek mag raken, want wat er ook voor krachten zijn in de wereld, ze kunnen het nooit halen bij wat we hebben, de plant van het Woord; de energie van het geloof'. Na beëindiging van de dienst sprak de nieuwe pastor enkele persoonlijke woorden tot de verschillende vertegen woordigers en tot zijn nieuwe gemeen te. Als eerste tot het gemeentebestuur VEENENDAAL Zaterdag jj. om zeven uur trof de politie de spaarbank- bus van de Nutsspaarbank Wageningen die ook in Veenendaal dienst doet, on beheerd aan in de bossen van Wolfhe- ze. Men onderzocht de auto van binnen en van buiten en een tiental meters het bos in stond de heer G. T., die aan de tand gevoeld werd. Tenslotte bleek, dat het spaarbankpersoneel bezig was met een oriëntatiewandeltocht en dat het rijdend bijkantoor diende als con trolepost. De nauwgezetheid van de politie werd echter door de spaarbankdirectie op ho ge prijs gesteld. VEENENDAAL Vrijdagavond zijn voor de tweede maal dit jaar onderlin ge wedstrijden gehouden voor de Vee- nendaalse bedrijfsbrandweer. Voor de tweede keer eindigde de brandweer van de Ritmeester sigarenfabrieken op de eerste plaats. Opvallend waren de prestaties van de ploeg van Sten man, die ondanks de korte voorberei ding en moeilijkheden in de organisa tie op de zevende plaats eindigde. De vorige wedstrijden werden gehou den op het terrein van de S.K.F. Dit maal moesten de bedrijfsbrandweerlie- den echter uitrukken naar een normaal huis. Dit was een grote vei\assing voor de deelnemers. In de Molenstraat was brand uitgebroken en bovendien was er een slachtoffer in de vuurzee achtergebleven. De heer J. M. Meyer, voorzitter van de jury die bestond uit leden van de vrijwillige brandweer van Rhenen wees de spuitgasten erop, dat zij meer aandacht hadden moeten be steden aan het redden. Overigens was de heer Meyer verheugd over de resul taten, die volgens hem beter waren dan de vorige keer, zowel wat het theoreti sche als het praktische gedeelte betreft. De heer W. H. C. Dekker, hoofdin specteur van politie te .Veenendaal, pleitte bij de directie van Stenman NV voor een beter contact tussen brand weer en bedrijf. De eindstand was als volgt: Op de eerste plaats eindigde de Ritmeester. Tweede werd de Mopavi en derde de ploeg V.W.W.I. Daarna kwamen de Leidse Wol Spinnerij, S.K.F., Scheep jeswol, Stenman en Panter. De ploeg V.S.W. II eindigde op de negende en laatste plaats. De eindwedstrijden van deze competi tie zullen in juni van dit jaar worden gehouden. De heer J. M. Meyer beloof de dat de wedstrijden dan wat attrac tiever zouden zijn. Er worden dan vastgestelde tijden Ingevoerd, 2owel voor het blussen als voor het redden. De heren Dekker en Meyer brachten hun dank uit aan de Veenendaalse vrij willige brandweer, die zowel by het ver voer als bij de materieelvoorziening de helpende hand heeft geboden. zei hij o.m.: „Kerk en overheid hebben elk een eigen taak in de vervulling van het Koninkrijk", tot de vertegenwoordi gers van de centrale kerkeraad: „Bij zonder fijn, dat u hier bent". „Dat er afgevaardigden van andere kerkgenootschappen zijn, daar ben ik bijzonder blij om. Er is op het ogenblik een sterke beleving van de eenheid in Christus. Dat is een teken van de Geest en onder dat teken wil ik graag staan om tezamen iets van de oecumene te beleven". Tot zijn nieuwe gemeente zei ds. Nijeboer: „Vandaag ben ik aan u als predikant verbonden. Ik heb begrepen, dat er veel activiteiten in deze gemeen te ontwikkeld worden en voor een groot deel zal ik daar niet vreemd tegenover staan, maar het inwerken in de ge meente zal tijd vragen, vooral ook omdat Veenendaal een geheel andere plaats is dan Beilen. De weet niet wat uw kerkeraad van mij verteld heeft, maar stel uw verwachtingen niet te hoog: ik ben maar een gewone platte landsdominee en helemaal niet buiten gewoon, zelfs niet buitengewoon in wor ding". Namens gemeente en kerkeraad werd de nieuwe predikant toegesproken door ouderling De Ruiter: „Toen u vanmor gen, tijdens het lezen van het bevesti gingsformulier de verschillende taken voorgehouden werd, zal iedereen ge dacht hebben: dat is teveel voor een mens, ware het niet dat er is die ver borgen omgang met God, die we u van harte toewensen". Op verzoek van de heer De Ruiter zong de gemeente haar nieuwe predikant staande toe Gez. 269 2. Na afloop van de dienst was ervoor de genodigden gelegenheid om kennis te maken met ds. en mevrouw Nijeboor Velen maakten van deze gelegenheid gebruik. RHENEN De thans in Utrecht wo nende Achterberger Jac. van Dijk slaagde vrijdag te Utrecht voor het dierenartsexamen met het predikaat „met genoegen", dat wil zeggen: met genoegen door de heren professoren gehoord. De heer Van Dijk werd op 28 novem ber 1941 in Achterberg geboren. Hy be zocht zes jaar de lagere school en daarna zes jaar het gymnasium B. In 1960 begon hij de studie in de dier geneeskunde. In juli 1961 slaagde hij voor het propaedeutisch examen (met genoegen). In januari 1963 voor het kandidaatsexamen (ook weer „met ge noegen"). In januari 1964 volgde het doctoraal eerste gedeelte, eveneens „met genoegen" en in januari 1966 het doctoraal tweede gedeelte, nu zelfs „cum laude". RENSWOUDE Geboren: Wijnand, z. v. A. J. van der Velden en C. H. Vlastuin; Everdi- na S., d. v. H. van Essen en C. Vink. Bel: tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 tl iterdags t6.30—17.30 uur RHENEN Van 17 april tot en met 6 mei exposeert de Wageninger Kees van Lent in het streekmuseum met schilderijen en tekeningen. Het museum is geopend van 11 tot 12.30 en van 14 tot 17 uur. Op woensdagan en zondagen zijn de deuren gesloten. LEERSUM Vrijdagavond vergaderde de afdeling voetbal van H.D.S. in hotel Het Centrum. In zijn openingswoord vond de voorzitter, de heer Wagensveld, het verheugend, dat zo veel leden hun belangstelling toonden. Uit het competitie-overzicht van de drie senioren-elftallen bleek dat er in de voetbalprestaties een stijgende lijn zit. H.D.S. I is op de derde plaats geëindigd, het tweede elftal handhaafde zich in de reserve derde klas en H.D.S. 3 heeft met wisselend succes een plaats in de middenmoot bereikt. Alleen het derde elftal moet nog een wedstrijd spelen voor de competitie. De voorzitter deed nogmaals een dringend beroep op de spelers de trai ning vooral niet over te slaan. HDS kan hoger. „Jongens, jullie hebben in de heer Dillen een uitstekend trainer. RHENEN Zaterdagochtend om elf uur heeft Paul Kloosterman, het tien-1 die mijn zoon te beurt is gevallen over jarige pupillenlid van de Sportvereniging „Candia '66" en zoontje van de I secretaris van deze vereniging, op het gemeentelijk sportpark de eerste steen gelegd voor het eigen clubhuis, dat wordt opgetrokken tovenop de kleedka mers die door de gemeente Rhenen zijn gesticht en waarboven het gemeente bestuur een versterkt fundament heeft laten aanbrengen om dit clubhuis te kunnen verwezenlijken. Deze combinatie gaat een bijzondere juridische ver houding vormen tussen overheid en sportvereniging, daar verenigingseigendom op gemeente-eigendom wordt gebouwd. Op slechts enkele plaatsen in Neder land kent men deze vorm van samenwerking. Op het zonovergoten sportcom plex heerste zaterdagochtend een min of meer feestelijke stemming. Het was niet de bedoeling van de vereniging aan de eerstesteenlegging een officieel tintje te geven. Toch waren er versie ringen aangebracht in de vorm van groen en slingers met enkele vlaggen, waaronder die van de supportersver eniging. Alle vrijwilligers, die aan dit clubhuis bouwen de al zoveel be sproken zelfwerkzaamheid waren tegenwoordig, evenals verschillende be stuursleden en functionarissen van de bouwcommissie. Voorzitter L. van Setten hield ter in leiding van dit historisch gebeuren een korte toespraak, waarin hij zijn grote voldoening uitsprak over het feit dat zovele mensen zich achter dit werk hadden gezet. „Secretaris Kloosterman is een be scheiden figuur", zei de heer Van Set ten. „Hij probeert steeds op de achter grond te blijven, maar hij heeft al enorm veel werk verzet voor het clubhuisobject. Daarom heeft het be stuur gemeend zijn zoontje te moeten uitnodigen om de eerste steen te leg gen, als blijk van waardering voor de vele verdiensten van zijn vader. Wij prijzen ons gelukkig, dat de heer Kloosterman hiermee heeft ingestemd. Wij zijn ervan overtuigd, dat onze se cretaris nog zeer veel werk in de toe komst voor „Candia '66 zal verzet ten." De tienjarige Paul Kloosterman kreeg een troffel in zijn hand en met selde met hulp van de heer Bo- chane, die de leiding heeft bij de bouw, de eerste steen in de noorde lijke zijgevel van het clubhuis, waarvan de spanten al hoog in de lucht steken. Deze historische daad werd beloond met een applaus van de aanwezigen. Het dochtertje Ge- rie van de „Candia"-voorzitter bood Paul een boeket bloemen aan. De heer W. Bochane, voorzitter van de bouwcommissie en belast met de lei ding bij de bouw, voerde als tweede spreker het woord. „Ik hoop, dat „Can dia '66" in de toekomst niet alleen zal mogen rekenen op een groter aantal bezoekers, maar dat ook het ledental aanzienlijk zal gaan toenemen. Dit eigen clubhuis zal daar veel aan kun nen bgdragen". Daarop deelde de heer Bochane mee, dat Paul Kloosterman de troffel, waar mee hij de eerste steen legde, zal mo gen behouden als aandenken aan deze dag en dat er een inscriptie op zal wor den aangebracht. De vrijwilligers, die aan het clubhuis bouwen, zullen dit be kostigen. Op de steen staat te lezen: „Deze eerste steen is gelegd op 15 april 1967 door Paul Kloosterman, pu pillenlid van de S.V. „Candia '66." Secretaris A. J. A. Kloosterman toonde zich verrast over de uitgebrei de voorbereidingen die voor deze eerste steenlegging waren getroffen. „De steen had eigenlijk vele malen groter moeten zijn", zei hij, „omdat er wel 20 of 30 namen op zouden moe ten staan, namen van allen die zoveel werk verzetten om dit gebouw te ver wezenlijken. Ik wil hiermee duidelijk tot uiting brengen, dat ik maar een heel klein steentje heb bijgedragen. Het voornaamste werk moet nog ge beuren. Voor de mensen, die dat gaan doen zou die grote steen bestemd moe ten zijn. Een eerste steen is heel mooi, maar wanneer het daarbij zou bli.iven, kwam er beslist geen clubhuis. Hope lijk zal dit jaar ook de laatste steen worden gemetseld. Dan zullen wij het nieuwe clubgebouw met groot officieel vertoon in gebruik nemen." De heer Kloosterman wees er op, dat „Candia" een grote vereniging is met een heel klein kader, dat echter alles voor de sportvereniging heeft. der hard gewerkt hebben aan de voor bereidingen en die gezorgd hebben voor tienduizenden guldens. Ik maak een diepe buiging naar al die mensen di? hier zo bescheiden staan en die uitein delijk onmisbaar zijn om het clubhuis, waarvan wij dan de eerste steen heb ben gelegd, te voltooien. Ik wens de vereniging nog veel succes toe voor de toekomst." Alle aanwezigen werden tot besluit van de korte onofficiële plechtigheid getrakteerd in het oude kleedgebouw, dat op enkele meters afstand van de nieuwbouw staat te wachten op slo pershanden. DODEWAARD De Gelderse Maat schappij van Landbouw organiseert op maandag 24 april in het Dorpshuis te Dodewaard een voorlichtingsavond over de toekomstige dijkverzwaring in het rivierengebied en de eventuele gevol gen. De dijkgraven mr. R. J. van Beek- hoff, P. Th. Ermers en D. N. Tap zul len hun visie geven op deze belangrijke voorziening voor het rivierengebied. Vervolgens zal een forum worden ge houden, bestaande uit de inleiders, aan gevuld met de Lingegraaf, de heer P. van Westrhenen uit Ingen. „Ik wil echter onmiddellijk alle eer VEENENDAAL Zondagavond wil de heer J. P. H. te Veenendaal vanaf de Kerkewijk rechtsaf de Rembrandt- laan inslaan, waar de groene pijl hem toestemming voor gaf. Omdat vlak bij het kruispunt enkele voetgangers overstaken stopte de heer H. Ondertussen was het licht voor het rechtdoorgaande verkeer ook groen ge worden en twee bromfietsers trokken op. In hun poging de wagen aan de achterzijde te passeren reden zij zich klem, met het gevolg, dat beide brom fietsen schade opliepen. De bestuurders over van de brommers waren H. K. uit Amerongen en N. J. v. D. uit Leersum. Hij heeft in zijn loopbaan leuke succes sen behaald met DOVO en dit jaar werd zijn club VRC kampioen. Dat het met HDS niet lukt is niet de schuld van de trainer". Door wat trou wer bezoek aan de trainingen kan HDS ook kampioen worden! De jeugdcommissie onderging een wijziging. Deze commissie werd van drie op 5 leden gebracht. Jeugdsecre- taris werd M. v. Dijk en de leden van de jeugdcommissie zijn: J. Schuilen- burg, A. Wagensveld, H. v. Schuppen, H. van Arkel. De elftalcommissie werd teruggebracht tot drie leden en bestaat nu uit de heren Bloemendal, ""erscheg- get en Schuilenburg. De belangrijkste kwestie, de verkiezing van een voetbal secretaris, bleef onopgelost. Voor deze belangrijke functie waren helaas geen liefhebbers. Het voetbalsecretariaat wordt voorlopig waargenomen door de algemeen secretaris, de heer E. N. v. Doorn. Bij de rondvraag werden enkele be langrijke besluiten genomen. De leden vergadering had veel kritiek op het be stuur naar aanleiding van een brief aan het gemeentebestuur. Deze brief die is ondertekend door het dagelijks bestuur van DHS en Larsheim was een lang punt van discussie. De leden van de vergadering namen een besluit aan om deze brief in te trekken! De heer W. Takken vond, dat HDS voorlopig genoegen moet nemen met het voetbalveld op de Wildbaan. Hij was tegen samenwerking met Lars heim. „Geef de gemeente de kans om van het voetbalveld op de Wildbaan iets goeds te maken. Als we moeten wachten op het sportcomplex bij de boerderij van De Lange dan zal dit nog een 4 a 5 jaren duren." aldus de heer Takken. VEENENDAAL Het „garage"- beatfestijn, dat het jonge bestuur van Circuit '67 zaterdagavond had gecre- eerd in de grote garage/werkplaats van de fa. Hoogendoorn aan de Nieu- weweg, is bepaald een succes gewor den. Ongeveer 600 tieners, ai dan niet geminirokt, bezochten het beat- evenement en hun hippe verschijnin gen zorgden al spoedig voor een „ge paste" sfeer in de immense ruimte. De Utrechtse beatband Wo?W exal teerde 't jonge publiek vrijwel onmid dellijk en de meest vreemdsoortige dansen identiek met de laatste beatmode werden vol vuur en ver ve gedemonstreerd. Hoofdschotel van de avond was het optreden van pro testzanger Armand, die in totaal ruim veertig minuten voor het (afwezige) voetlicht verscheen. In de pauze stond Arirfand alias Herman Geor ge van Loenhout ons een inter view toe. Toen de succesvolle Eindhovenaar de „zaal" betrad, quasi-onverschillig met een sigaret in zijn mondhoek, toonden de tieners zich bijzonder en thousiast. Dat was dan ook de groot ste ovatie, welke Armand in ont vangst kon nemen, want het publiek beloonde de nummers die hij ten ge hore bracht maar matigjes, waar schijnlijk overrompeld door zijn sterk realistische teksten. In de pauze beantwoordde Armand onze eerste vraag hoe hij het Vee nendaalse publiek vond als volgt: „Ik vind het een fijn publiek. Het feit, dat ze bijna niet applaudisseren is voor mij een teken, dat er wordt geluisterd. De groep joelende bieten bouwers achterin (een vrij grote me nigte achterin de garage, die gedu rende zijn tophit „Ben ik te min" 'n oorverdovend „ja" liet horen wan neer Armand de gelijknamige passa ges zong, red.) snapt er niets van." Armand toonde zich een weloverwo gen spreker, waarvan een grote sym pathie uitgaat. Zijn teksten voor de songs schrijft hijzelf en zijn in vele gevallen werkelijk schokkend. „Men heeft mij voor het optreden gevraagd O RHENEN Zaterdagavond is een 60-jarige inwoner van Rhenen de heer E. Bosch op de provinciale weg 21 van Resteren naar Veenendaal ter hoogte van de spoorwegovergang in Achter berg door een passerende automobilis te aangereden en enkele uren later in het Julianaziekenhuis aan de opgelopen inwendige verwondingen bezweken. De heer Bosch woonde nog maar en kele maanden in Rhenen. Hij was als onderwijzer vervroegd met pensioen gegaan en had zich in Rhenen geves tigd om daar zijn laatste levensjaren door te brengen. De automobiliste, mevrouw D, H. -v. d. S. (35) uit Rhenen, die in de rich ting Veenendaal reed, moest bij ge noemde wegkruising plotseling alle remkracht van hpar wagen in werking stellen om de onverwachts oversteken de heer Bosch te sparen voor een aanrijding. Daarbij gooide zij met grote tegenwoordigheid van geest ook nog haar stuur om, doch dit alles mocht niet meer baten. De heer Bosch werd door de rechter voorkant van de auto gegrepen en sloeg zwaar gewond tegen het wegdek. Enkele uren na zijn aan komst in het ziekenhuis overleed hij. KESTEREN Vele duizenden toeristen hebben het afgelopen weekeinde ge noten van de prachtige bloesem, die momenteel het Betuwse landschap siert. Met name op de grote wegen ontstond een enorme verkeersdrukte, die af en toe ge paard ging met file-vorming. Het Waldeck-Pyrmontplein te Resteren kreeg bij zonder veel verkeer te verwerken, doch hier deden zich geen opstoppingen voor. Van politiezijde was men zeer tevreden over de gang van zaken. Onder de dagjes mensen bevond zich een klein percentage Duitse toeristen, terwijl het grootste gedeelte uit de randstad Holland afkomstig bleek te zijn. Het aanstaande weekeinde verwacht men de grootste drukte in de Betuwe. Behalve de kersen- peren- en pruimebomen zullen dan ook de appelbomen in volle bloei staan. Bij goed weer zal het aantal toeristen zeker het dubbele bedra gen van het afgelopen weekeinde. mijn teksten te kuisen, maar daar aan heb ik geen gehoor gegeven. In totaal heb ik één couplet weggelaten, dat was wel érg gewaagd voor dit jonge publiek. Ik heb overigens een hekel aan de betiteling „protestzan ger". Folksinger zou ik genoemd wil len worden, want dat ben ik. Ik zing waarheden en ik zing ze onverbloemd. Wanneer men dat protest wil noe men. Armand gaat op korte ter mijn naar Amerika om Bob Dylan te bezbeken, zijn grote idool. Boude- wijn de Groot vindt hij een verdien stelijk zanger, maar hij betreurt, dat de teksten van zijn nummers niet door hemzelf geschreven zijn. Over drie weken verschijnt er een lp van Armand en de single, die ongeveer tegelijkertijd van de pers komt is een vervolg van „Ben ik te min" „Wanneer het publiek mij beu is, ga ik verder als componist en daarin bouw ik dan mijn toekomst op. Wal een rotwoord: toekomst Armand, een eenvoudige knaap, dit de laatste tijd opmerkelijke succes sen boekt. Zijn songs zijn soms wal wreed en sterk realistisch. Hij bezit een zeer aparte stem en begeleidl zichzelf op de gitaar op een wijze, die verrassend origineel is. Dat hij ook in Veenendaal zijn teksten onge knipt zong, lag uiteraard voor de hand. Hij schrijft ze niet om er ber paalde passages uit weg te laten. OPHEUSDEN De wandelsportver eniging „De Vrolijke Zwervers" te Op- heusden organiseert zaterdag 22 april de achtste Betuwe-Wandeltocht. Deel nemers kunnen zich inschrijven op de afstanden 5, 10, 15, 20 en 40 kilometer. Aan de tocht, waarvan de route door het bloeiende Betuwse land leidt, zullen een groot aantal muziekkorpsen en drumbands hun medewerking verlenen. De eerste wandelaars starten om 10 uur 's morgens. Burgemeester D. J. Pott zal met zijn beide wethouders het défilé afnemen voor het gemeentehuis. De wandelsportvereniging organiseert bovendien op zaterdag 22 pril, als me de op vrijdag 21 april, een grote open lucht-bazaar bij het gymnastieklokaal in Opheusden. De opbrengst komt ten goede aan de verenigingskas. De ba zaar wordt vrijdagavond om 6 uur ge opend en is zaterdag toegankelijk van af 2.30 uur. .99 LEERSUM De afgelopen week is Leersum het operatiegebied geweest van inbrekers. In de" nacht van vrijdag op zaterdag werd bij garage Bos aan dé Rijksstraatweg ingebroken. De dief is op een simpele maar brutale wijze te werk gegaan. Er werd een klein stukje uit de ruit van de zijdeur ge sneden, zodat de sleutel die aan de binnenkant van de deur zat, kon wor den omgedraaid. De dief verdween met een geldkistje met wisselgeld ter waar de van f 50,-. Bij hotel Darthuizen werd op een soortgelijke manier te werk gegaan. Via het keukenraam bereikte men de hal van het hotel. Hier werd een siga- rettenmeubel leeggeplunderd. De siga rettenautomaat was hier een dag te voren geplaatst door de heer G. Put man. De dieven hebben tot een waar de van f 160,- meegenomen. Naast dit bedrag heeft de heer Putman nog een grote schade, doordat 't sigarettenmeu- bel vernield is. De eigenaar van hotel Darthuizen, de heer Van Kekum, mist een grote bos sleutels die voor hem zeer belang rijk zijn. De heer Van Kekum zal nu genoodzaakt zijn om nieuwe sloten aan te brengen. Bij de Spar-winkel van de heer H. Blankestijn werd in de nacht van don derdag op vrijdag ingebroken. Ook op dezelfde manier als op bovengenoemde plaatsen werd door het keukenraam naar binnengeklommen. De afwas die op het aanrecht stond werd keurig net jes ih de tuin gezet. De heer Blanke stijn mist een portefeuille. Van de da ders ontbreekt nog ieder spoor. RHENEN Zaterdag en zondag hebben honderden toeristen bezoeken gebracht aan Rhenen en omgeving. Bij het pannekoekenhuis „De Eekhoorn", waar het centrale punt lag, stonden de auto's bumper aan bumper geparkeerd op de groenstrook tussen Kuilweg en Utrechtsestraatweg. Het was er eet: compleet wagenpark. Het betrof hier een georganiseerde reis naar Rhenen door de Nederland se Reis Vereniging, die wandeltochten I over 13 km door de omgeving had uit-1 gezet voor de talrijke deelnemers, die men overal tegenkwam, gestoken in sportieve wandelkleding en dito -schoenen. De eigenaar van „De Eekhoorn", ver telde, dat alleen al op zondag onge veer 700 vreemdelingen aan deze ge organiseerde boswandelingen hadden deelgenomen. „We hebben lekker ge draaid", zei de heer Kool tevreden, „en het was een pracht reclame voor Rhenen als toeristencentrum!"

De Vallei | 1967 | | pagina 3