WHC benutte slechte 2e helft om gelijk te komen met DOVO Advendo glorieus kampioen na 0-5 zege op Montagnards Goede start STV-Climax in promotiecompetitie Sparta-jeugd verloor met gering verschil van Longa V i Eerste promotieduel van YRC op 29 april Twee penalty's kostten NSYS overwinning2-3 Statistiek van het zaterdagvoetbal West Ham United kocht Ferguson HYC deelde punten met Roda JC Motocross Rus Gunnar Draugs snel in 500 cc-klasse PSY won eigen tienkamp Lr p *3 Eerste match om landstitel liet matige indruk achter HARDE STRIJD J. Donkelaar bracht opnieuw drie treffers op zijn naam Zondagvoetbal Pressie TAFELTENNIS TURNEN Gevloerd Kampioenschap van Nederland o.s.o. Afdeling Utrecht Zenuwslopend PP J. W MAANDAG 17 APRIL 1967 VEENENDAAL Van de ongeveer 5000 toeschouwers die zaterdagmiddag op het Panhuissportcomplex getuige waren van DOVO's eerste wedstrijd tegen het Wezepse WHC om het kampioenschap van Nederland, lieten de aanhangers van de gasten zich het veelvuldigst horen, in zonderheid de laatste vijftien minuten van de wedstrijd. De match eindigde in een 22 gelijk spel, waarmee het bezoekende WHC beslist tevreden was. DOVO was niet bepaald in een vreugdestemming en ook de Veenendaalse toeschouwers lieten zich nagenoeg niet horen. De jongere generatie van de DOVO-aanhang liet slechts even „De Zilvervloot" varen en „De slof en een oude voetbalschoen" werd zeer bescheiden ten gehore gebracht. De ontmoeting op het Panhuis had overigens wel allure! Compleet met twee muziekkorpsen en de grootse indrukken van een full-house, zat de stemming er vóór het eerste aanvangs- signaal van scheidsrechter Postma al gauw in. De eerste helft van de belangrijke ontmoeting was zeer aantrekke lijk en er werd soms bijzonder mooi gecombineerd. De achterhoedes maakten in deze eerste helft echter een wat nerveuze indruk. Na de rust werd het van beide zijden een slechte partij en pas het laatste kwartier (stand 2-2) keerde de spanning op het Panhuis-terrein weer terug. Vanaf de aftrap waren de teams af wisselend in de aanval, doch WHC was iets gevaarlijker voor het DOVO-doel en kreeg in de eerste helft dan ook drie goede kansen. De defensies van DOVO en WHC waren de zenuwen niet de baas en de bal werd meermalen in paniek weggewerkt, wanneer dit vol strekt onnodig was. Vooral de WHC- achterhoede liet nogal wat steken val len en de grootste fout die zij maakte was, dat de linker- en rechterwing van de thuisclub soms volkomen ongedekt stonden. WHC-linksbuiten Wessels (ge kozen voor de Nederlandse selectie) speelde een matige partij voor de rust, maar opvallend bij deze speler was 't grote gemak waarmee hij met zijn lin kervoetje passte. Een goede voorzet van hem werd door Bertus Kroesbergen weggekopt en de corner die Wessels in de 12e minuut nam, schiep de eerste goede gelegenheid voor WHC. Keeper Van Hardeveld miste en de rechtsbui ten van de Wezepse ploeg trof het zij net. Vier minuten later scoorde DOVO de openingstreffer. Diepeveen kreeg de bal toegespeeld en deze gaf de bal on middellijk in de vorm van een kei harde pass door naar de vrijstaande J. v. d. Heuvel, die op het WHC-doel afstormde en fraai inschoot (1-0). De supportertjes vlogen het veld op en de vreugde was groot bij de thuisclub. WHC was echter allerminst geslagen. Bij een voorzet op het DOVO-doel rea geerde keeper Van Hardeveld niet en Wessels verscheen in vrije positie voor de DOVO-goalie. Hij loste een hard schot, maar de bal kwam tegen de lat. Aan de andere kant ging de DOVO- machine (althans in de voorhoede) be ter lopen. Nico Diepeveen speelde de eerste helft een sublieme partij en zijn passes bleven gevaarlijk voor de de fensie van WHC. H. van Kooten kwam in goede positie voor keeper Brommer, maar deze redde fraai. Na ongeveer een half uur viel de gelijkmaker. Van NICO DIEPEVEEN: fantastische eerste helft VEENENDAAL Zaterdag heeft 't VRC-bestuur in Hattem een bespre king gehad met de verenigingen Hat- to Heim en Bergentheim en het be stuur van de KNVB over het vaststel len van het promotieprogramma voor de drie clubs. Zoals bekend moeten de Veenendalers tegen genoemde voetbal clubs uitkomen om uit te maken welke twee verenigingen promoveren naar de derde klas. Het programma luidt als volgt: 22 april: Hatto Heim Bergentheim; 29 april: VRC Hatto Heim (aanvang 15.00 uur); 6 mei: geen wedstrijden; 13 mei: Bergentheim VRC. De wed strijd van 13 mei betekent de afsluiting van de eerste helft van de promotie- matches. Het tweede gedeelte van het programma moet nog worden vastge steld. 22 april speelt VRC thuis een bekerwedstrijd tegen BPV uit Zaan dam. Deze ontmoeting begint om 15.00 uur. Pij keren wederom in vrije positie loste een schot en dat betekende 1-1. 50 seconden lang konden de gasten de stand handhaven, want toen Diepeveen na een rush (met een speler bij zich) een prachtig schot van respectabele af stand loste, nam DOVO alweer een voorsprong (2-1). Voor de derde maal kreeg het Wezepse team hierna een kans de stand op gelijke voet te bren gen, maar linksbinnen Goudbeek schoot over. De spelers gingen rusten en lie ten een in alle opzichten tevreden publiek achter, dat de eerste helft goed spel en een flinke dosis spanning voorgeschoteld had gekregen. Het eerste half uur na de hervatting werd de strijd aanzienlijk harder, maar de sportiviteit is geen enkele maal zoek geweest. In deze eerste der tig minuten van de tweede helft waren de voetbalcapaciteiten echter verdwe nen. WHC was in het begin nog aardig in de aanval via middenvoor Kroes, maar keeper v. Hardeveld kon steeds redding brengen. De voorwaartsen van DOVO zakten zienderogen terug en kwamen niet meer gevaarlijk voor het doel van de gasten. Slotboom maakte op VEENENDAAL Het zaterdagelftal van Candia speelde de laatste compe titiewedstrijd van dit seizoen tegen NSVS uit Veenendaal; het elftal dat al gedegradeerd is. NSVS won de toss en Candia trapte af. Het spel golfde heen en weer en van tijd tot tijd ontstonden er gevaarlijke situaties voor beide doe len. Na circa 15 minuten spelen ont stond het eerste doelpunt voor NSVS. Uit een voorzet van rechts knalde de linksbinnen de bal achter doelman De Jong (1—0). Ongeveer 10 minuten later, toen de keeper bij een aanval van Candia al was geslagen, sloeg de back de bal met de hand uit het doel. Terecht ken de de scheidsrechter een penalty toe en Van de Berg schoot deze goed in (1-1). Na de rust zagen de toeschouwers hetzelfde spelbeeld, maar na ongeveer 10 minuten liep Kooymans door de ge hele NSVS-verdediging heen en schoot de bal hard in het net (12). NSVS kwam terug en uit een der aanvallen schoot de middenvoor prachtig in (22). Tien minuten voor het einde maakte wederom een achterspeler van NSVS hands. Weer was 't v. d. Berg die zich achter de bal plaatste en het leder resoluut in het doel deponeerde (23). Dit werd tevens de eindstand van deze sportieve wedstrijd. Overige uitslagen: Candia-3 Meri- no's-4 De geblesseerde Klaas van Hall had zaterdagmiddag de gelegenheid wat filmopnamen te maken van zijn team. Hopelijk heeft hij de meeste spel momenten vastgelegd in de eerste helft het middenveld een betrouwbare in druk en wist enkele WHC-aanvallen goed te onderbreken. In de 74e minuut deelde de WHC-bestuurder, die op het overvolle bankje naast ons zat, in zijn dolle vreugde enkele ferme klappen uit toen de gelijkmaker viel. Wessels zette de bal mooi voor, Kroes miste met zijn hoofd en de bal kwam voor de voeten van Goudbeek. DOVO's keeper kwam uit zijn doel en probeerde nog de bal te onderscheppen, maar de linksbinnen van de gasten vergiste zich niet en plaatste de bal mooi in de rechterhoek (2-2). De DOVO-supporters werden stil en de aanhangers van de Wezepse kampioen schreeuwden hun aanmoedi gingen over het Panhuis-terrein. Van Beek liet zich bij de thuisclub vervan gen door C. van Kooten, terwijl Van Pijkeren korte tijd daarvoor de WHC- gelederen al wegens een blessure had verlaten. De stand bleef 2-2 en WHC was tevreden. Van enig thuisvoordeel is deze wedstrijd is het duidelijk ge bleken vrijwel geen sprake, daar een buitenstaander bij deze ontmoe ting zou hebben gezworen, dat de wed strijd op het WHC-terrein werd ge speeld. Als DOVO in de uitwedstrijden nu ook een respectabel aantal suppor ters meeneemt, dat goed schreeuwt... D.O.V.O.W.H.C. 2—2; Huizen— R.V. V.H. 0—2. R.V.V.H. 1 2 W.H.C. 1 1 D.O.V.O. 1 1 Huizen 1 0 2de klasse A: geen wedstrijden. R.V.V.H. 20 30 Z.C.F.C. S.H.O. 20 23 G.V.V.V. Heerjansd. 20 22 S.S.S. Quick Boys 20 22 Zwaluwen Ter Leede 20 20 De Geuzen 20 13 De Zwerver 20 20 2de klasse C: SpakenburgExcelsior '31 3—1. D.O.V.O. 22 33 S S. V U. S.S.C. '55 22 28 V.V.O.G. Spakenburg 20 26 Nunspeet Go Ahead K. 22 26 Zuidvogels Excelsior 22 24 Apeldoorn Be Quick 21 20 22 18 22 18 21 17 22 15 22 21 Voorwaarts 22 13 Voorwaarts 2 punten in mindering. 4de klasse A: KesterenD.T.S. '35 1—3. V.R.C. 20 33 Redichem D.T.S. '35 20 32 Kesteren S.K.V. 20 30 Blauw-Geel Lunteren 20 27 Sparta Ostrabeke 19 21 F.H.S. E.S.A. 20 21 le klasse: Musketiers Tersch. B. Vel. Boys Lopik Montfoort V.V.V.M.—Montfoort 1—5. 22 38 CSV Vitesse 22 22 21 32 22 29 21 26 21 25 21 23 C.S.W. V.V.J. Cobu Boys Hoogeheide V.V.V.M. 20 20 21 14 22 13 22 9 21 6 2de klasse A: S.V.P.—T.O.V. 1—4; HulshorstRenswoude 21HeesVal leivogels 6—0; N.S.V.S.—Candia '66 2—3. Hulshorst 19 28 Candia 20 20 Hees 20 25 Valleivogels 19 19 Renswoude 20 23 V.V.Z. 18 18 Kulan 20 21 Rood-Wit 20 13 T.O.V. 20 21 N.S.V.S. 20 8 S.V.P. 20 20 3de klasse A. E.F.C.Veense Boys uitgesteld. Scherpenz. 19 32 Stroe 18 16 Woudenb. 19 30 E.F.C. 18 12 Veense B. 18 28 S.O.V.A. 18 9 Hoevelaken 18 27 Roda 18 6 Posthoorn 18 17 Zwart-Wit 18 5 3de klasse B. Beverw. BoysValken- AMERSFOORT Het Ederveense Advendo heeft zaterdag door de uitwed strijd tegen Montagnards met 05 te winnen beslag gelegd op het kampioen schap van de derde klasse B van de afdeling Utrecht. Voor het bestuur van Ad vendo was één en ander een fraai geschenk, daar de Ederveense voetbalvereni ging dit jaar juist tien jaar bestaat. Hoewel de wedstrijd tegen de hekkesluiter aanvankelijk wat zenuwachtig aandeed, draaide Advendo na een korte periode op volle toeren en al spoedig bleek, dat de supporters de vlaggen en spandoeken niet voor niets hadden meegenomen naar Amersfoort. De intocht, 's avonds in Ederveen, werd voorafgegaan door twee muziekkorpsen, welke de kampioenen in een feestelijke rondrit door het dorp voerden. Advendo was na veel uitstel en afgelastingen eindelijk kampioen geworden met 8 punten voorsprong op de naaste belagers. heide 5—5; Langbroek—B.V.C. 1—1; MontagnardsAdvendo 05. (Advendo kampioen). Advendo Bev. Boys D.E.V. Bunnik Soesterberg D.V.S.A. 21 34 19 26 20 26 20 24 21 22 19 21 Langbroek Dold. Boys pak Valkenheide B.V.C. 19 20 21 20 19 13 19 10 20 9 Montagnards 12 3 4de klasse H. VeenendaalMidlan- dia 4—3; Candia '66—V.V.Y. 0—4; VreeswijkS.V.F. 12; Zwaluwen Vooruit—D.V.S.A. 1—0; K.D.S.—Ams- vorde 0—2; E.M.S.—J.S.V. 1—2. V.V.Y. 22 32 K.D.S. 21 19 Amsvorde 21 30 Vreeswijk 22 17 Zw. Vooruit 21 29 E.M.S. 19 15 Veenendaal 21 27 Midlandia 20 12 Candia '66 22 26 D.V.S.A. 21 11 J.S.V. 22 26 S.V.F. 22 10 Afdeling Utrecht. 2de klasse B: D.S.O.(U.)Maluku Muda 100; RivierwijkersUnitas 13. Utr. Boys 18 32 Scherpenzeel 18 23 Domstad 17 22 D.S.O. 18 22 Oranje-Wit 17 18 Odin St.-Maarten Maluku M. Unitas Rivierwij k. 18 17 18 16 18 15 18 9 18 4 3de klasse B: geen wedstrijden. D.S.V.U. R.U.C. Fa ja Lobi H.D.S. 15 28 15 23 15 19 14 17 Austerlitz S.V.M.M. Ares En Avant 15 13 13 11 13 6 13 1 De Ederveners begonnen nerveus, maar hadden de eerste helft toch een veldmeerderheid. Er ontstonden vele scoringskansen, maar keeper v. d. Ven was het grote struikelblok voor J. Donkelaar en de zijnen. Het duurde 25 minuten voordat de grote Advendo- schare kon juichen. Uit een pass van G. Marcus loste Donkelaar een ontzet tend hard schot. Keeper v. d. Ven red de echter prachtig en stompte de bal uit het doel, precies voor de voeten van Greuter, die rustig scoorde (01). Na dit doelpunt ging Advendo rustiger spelen en de zenuwen waren op slag verdwenen. Hoewel het spel steeds be ter werd van de Ederveners en goede combinaties werden opgebouwd, werd er niet meer gescoord voor de rust. Na de hervatting was Advendo dui delijk sterker en verhoogde het tempo aanmerkelijk. In de 50e minuut kreeg LONDEN De Engelse eerste di visieclub West Ham United heeft de 21- jarige Schotse doelman Bobby Ferguson van Kilmarnock gekocht voor ruim 600.000 gulden. Het hoogste bedrag ooit in de wereld voor een doelman betaald. Ferguson, die zaterdag in de wedstrijd tegen Londen reserve was, blijft in Kal- marnock spelen tot het in het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker is uitge schakeld. Manchester City maakte zaterdag bekend Gordon Banks, de doelman van het Engelse elftal, te willen kopen voor een bedrag tussen de 500.000 en 600.000 gulden, Leicester City, Gordon Banks' club, had eerder gezegd de 28-jarige Banks alleen te verkopen als het bod bijzonder hoog is. VEENENDAAL STVClimax is zaterdagavond in de eerste wedstrijd van de competitie om promotie naar de overgangsklasse, uitstekend van start gegaan. Na een wat aarzelend begin kwamen de Veenendalers er steeds beter in en het werd uiteindelijk een ruime overwinning van 82. Deze eerste tegenstander was de tweede uitgave van Ons Vermaak uit Nijmegen. In deze promotiecompetitie spelen verder nog mee Iduna uit Utrecht en de kampioen van de afdeling Bra bant, welke nog niet bekend is. Er wordt een hele competitie gespeeld, waarbij 2 van de 4 teams promoveren. Van Wely startte goed voor STV Cli max. Hij gaf v. d. Wallenberg (on langs winnaar van de achtkamp in de eerste klas) geen kans en won met de cijfers 2110 en 218. Van Dam moest het hierna opnemen tegen Nach- KERKRADE Evenmin als in hun eerste treffen zijn Roda JC en HVC er gisteren in Kerkrade in geslaagd een doelpunt te scoren. En gezien de veld- verhouding was die 00 uitslag wel het beste resultaat van deze bijzonder spannend en bij vlagen ook goede strijd in het verre Limburg. De 6000 toeschouwers zagen voor de rust een overheersend Roda, dat ondanks grote nervositeit in de HVC-defensie er maar i gen kwam te staan. De Sparta-jeugd VEENENDAAL. Zaterdagmiddag trad de meisjesploeg van de gymnas tiekvereniging Sparta aan tegen Lon ga uit Utrecht in de zaal van de Kon. Juliana ULO op de Kerkewijk. 't Werd een zeer sportieve strijd. De meisjes waren allen bijzonder nerveus, het geen hun op enkele mislukte oefenin- niet in kon slagen de daardoor ontstane kansen te benutten. Tegen de verhou ding in waren het zelfs bijna de Amers- foorters, die de leiding namen. Dat ge beurde al na acht minuten, toen Tem ming een geraffineerde inzet naar de verste en onbeschermde hoek van het doel van Pinkers zond. De paal redde de Limburgers echter op het nippertje. Na rust waren de rollen omgekeerd; dus een duidelijk sterker HVC en een steeds zenuwachtiger wordend Ro da .Vrietma, ingevallen voor Hollander, miste enkele fraaie kansen en uitblin ker Van der Lugt had weinig fortuin met een onverwacht afgevuurde af standskogel. Omdat het ook Temming in produktief opzicht niet mee zat, en men tegen het naderen van de finish uiteraard geen enkel risico meer wilde nemen, bleven de zaken terecht zoals zij waren: 00. draaide voortreffelijk, maar had deze middag wat met pech te kampen, zo dat Longa met 0,8 pnt. meer de strijd in zijn voordeel kon beslissen. De door Sparta beschikbaar gestelde beker kon den de bezoeksters mee naar huis ne men. Na de opening door voorzitter W. v. Offeren betraden de jonge meisjes in de leeftijdsgroep van 10 tot en met 12 jaar het strijdperk. Sparta moest uit komen met vijf meisjes in plaats van zes, waardoor het laagstgeklasseerde meisje in het totaalklassement werd meegerekend, terwijl in een voltallige groep van zes de laagstgeklasseerde deelneemster niet meetelt. Longa werd eerste met een totaal van precies 150 punten en Sparta tweede met 148,1 pun ten. In het persoonlijk klassement, werd Marina Meyer van Longa eerste met 31,9 pnt. Op de tweede en derde plaats eindigden Willie Bontekoning en Mirjam de Sander van Sparta, bei den met 31,2 punten. Mirjam de San- der viel van de balk, hetgeen haar op een aftrek van een volle punt kwam te staan. De oudere meisjes in de leeftijdsgroep van 12 tot en met 16 jaar hebben het er ditmaal iets beter afgebracht bij Sparta. Zij turnden 1,1 punt meer fcij elkaar dan Longa, echter net niet vol doende om de achterstand weg te wer ken. Sparta kwam 0,8 pnt. te kort. Lon ga behaalde 170,6 pnt. en Sparta 171,7 punten. Coby van de Pol van Sparta (rayon kampioene) viel ook van de balk en verloor daardoor de eerste plaats. Zij kwam op een totaal van 35,2 pnt. en eindigde daardoor achter de deelneem ster van Longa, Judith van Rossum, die 36,1 pnt. bij elkaar turnde. Nummer 3 werd Lenie van Essen van Sparta (35,1 pnt.) die voor haar paardsprong 9,0 pnt kreeg. Mede door deze uitstekende sprong liet zij haar zusje Hettie van Esse op de vierde plaats (34,3 pnt.). Het turnevenement stond onder lei ding van de heer Vaartjes. Het eind klassement luidt: Longa 320,6 punten, en Sparta 319.8 punten. tegaal en verloor de eerste game met 821, maar was de tweede game dui delijk de meerdere van zijn tegenstan der (2111). In de beslissende game leek Van Dam lijnrecht op de overwin ning af te gaan en kwam voor te staan met 169. Hij liet zich echter door een onophoudelijk in zichzelf pratende Nachtegaal uit zijn concentratie bren gen en verloor met 1921. De meest nerveuze speler van STV-Climax was Vos en tegen Brinkman had hij geen kans: 1421 en 1621. SITTENDORF De Rus Gunnar Draugs heeft de Grote Prijs van Oos tenrijk Motocross, die meetelt voor het wereldkampioenschap in de 500 cc klas se gewonnen. In beide heats verwees hij de Zweed Bill Nilsson naar de tweede plaats. Wereldkampioen Paul Friede- richs, Oost-Duitsland staakte de strijd wegens een valpartij. v EINDHOVEN P.S.V heeft zondag in het Eindhovense sportfondsenbad de zwemwedstrijden om de Bristolbeker ge wonnen. Het was voor het tweede ach tereenvolgende jaar, dat de zwemvereni ging uit Eindhoven, die dit jaar het 25- jarig bestaan viert, in deze tienkamp ze gevierde. Dick van Elsas zwom een nieuw adspirantenrecord op de 200 me ter wisselslag in 2.29.3. De voornaamste uitslagen waren: Dames: 200 m wissel slag: 1. Betty Heukels (P.S.V., Eindho ven) 2.35.5; 200 m vrije slag: 1. Mirjam van Hemert (V.Z.C., Vlaardingen) 2.17 7; 200 m schoolslag: 1. Gerda van Elderen (Z.I.A.N., Den Haag) 2.55.0; 100 m vlinderslag: 1. Betty Heukels (P.S.V., Eindhoven) 1.11,4; 200 m rug slag: 1. Cobi Sikkens (G.Z.P.C., Gronin gen) 2 35.6. Heren: 200 in wisselslag: 1. Rinus van Beek ('t IJ, Amsterdam) 2.25.8; 200 m vrije slag: 1. Elt Drenth (Zwemlust, Utrecht) 2.05.3; 200 m schoolslag: 1. Ben Sliphorst ('t IJ, Am sterdam) 2.36.7; 200 m vlinderslag: 1. Elt Drenth 2.21.4; 200 m rugslag: 1. Ri nus van Beek ('t IJ, Amsterdam) 2.22.2. Het trotse Advento-team, dat door de 05-overwinning op Montagnards kampioen werd in de derde klasse B afd. Utrecht. Advendo een vrije trap te nemen op de rand van het strafschopgebied. Greuter schoot langs 't muurtje keihard naast. De gasten bleven druk uitoefenen op de defensie van Montagnards. In de 60e minuut werd het 02 door de pro- duktieve Donkelaar, die vanaf 20 me ter de bal hard en hoog langs de wan hopig duikende v. d. Ven schoot. Jui chende supporters stormden het veld op. Het binnentrio Greuter, Marcus en Donkelaar brandde los. Uit een voor zet van Nap werd de bal door Marcus tegen de onderkant van de lat gescho ten en vele toeschouwers waren van mening dat het een doelpunt was. De scheidsrechter liet echter doorspelen en toen maakte Donkelaar er maar 03 van met een onverwacht schot. Mon tagnards kwam zeer sporadisch tot aanvallen en werd vrijwel niet gevaar lijk. Greuter ondernam een lange solo, kwam alleen voor de keeper en dat be tekende 04. Een doelpunt van Donke laar werd wegens buitenspel afge keurd. Toch liet ook Donkelaar zijn derde treffer aantekenen deze middag. G. Marcus werd in het strafschopgebied tegen de grond gewerkt door twee ver dedigers, hetgeen de arbiter niet ont ging. J. Donkelaar schoot de penalty zuiver in (0—5) In de laatste tien mi nuten kregen de bezoekers nog enkele kansen. maar de Montagnards-goalie liet zich voor de zesde maal niet pas seren. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot, kwam er een grote schare supporters het veld op en de spelers gingen der traditie getrouw op de schouders. De Montagnards-spelers boden hun felicitaties aan en ook de traditionele bloemen werden door de aanvoerder van de thuisclub overhan digd. Om zeven uur arriveerde hef kampioensteam compleet met zin gende supporters in Ederveen en er volgde een glorieuze rondrit door het dorp, voorafgegaan door een fanfare- en een tamboerkorps. Uiteraard werd er ook uitbundig feestgevierd. Voorzit ter H. Marcus bood de spelers even eens bloemen aan en dankte de trainer- voor het vele werk dat hij gedaan had voor Advendo. Raadslid G. Hardeman kwam namens de gemeente de geluk wensen aanbieden aan het kampioens team. Andere uitslagen: Advendo-3 Do- vo-8 51; Advendo-A Dovo A 12; MontagnardsAdvendo. De Amers- foortse doelman kon bij deze aan val van Advendo op tijd ingrijpen. Vijfmaal moest hij echter zwichten voor de gevaarlijke voorhoede van de Ederveners. In het dubbelspel brachten Van Dam en Van Wely de partijen weer op ge lijke voet na een goede wedstrijd: 21—11, 19—21 en 21—18. Nu stevende STV-Climax duidelijk op de zege af. Van Dam versloeg v. d. Wallenberg met 2118 en 2112 Brinkman de baas met 21al8 en 2112 Brinkman de baas en Vos versloeg na een zenuwslo pende match Nachtegaal met 21 19, 1321 en 2117. De Veenendalers hadden op dat moment de halve winst binnen, maar waren hiermee niet con tent. Van Dam bezorgde zijn team ook het tweede winstpunt door Brinkman te verslaan met 2111 en 2119. Vos was nu volkomen van zijn zenuwen be vrijd en had met v. d. Wallenberg geen enkele moeite: 2110 en 2115. In de slotpartij bleef Van Wely onge slagen door Nachtegaal de baas te blij ven: 2119 en 2118. STV-Climax had door de mooie over winning de eerste winstpunten binnen, hetgeen een stimulans zal zijn in de verder ongetwijfeld moeilijke promotie competitie. Het vertoonde spel bleef weliswaar wat onder de verwachtingen doch dit is niet verwonderlijk in der gelijke matches, waarbij de zenuwen ten enen male een grote rol spelen. Zaterdag a.s. treedt STV-Climax aan in een wedstrijd tegen Iduna uit Utrecht, maar of dit een uit- of thuis wedstrijd wordt, is nog niet definitief bekend. ufm w K.'v- - «f*|| w-

De Vallei | 1967 | | pagina 7