Veenendaal versloeg Midlandia met ongeïnteresseerd spel: 4-3 RHC-heren klopten Achilles met duidelijke cijfers 19-6 Dramatische strijd besliste: Panters niet naar hoofdklasse V.R. C. kreeg op receptie veel belangstelling IAAF is bezorgd over organisatie van atletiek Wageningen kon tegen Baronie niet scoren SVP verloor van sterker TOY1-4 Koploper YYIJ boekte overtuigende zege op Candia '660-4 Plassenloop op naam van Meeuwissen Amerikanen evenaarden wereldrecord Goede 10.000 meter tijden in Rotterdam Geringe belangstelling op Salamander-terrein „Match van de keepers" Jongens-adspiranten weer kampioen Veenendaalse dames op valreep geklopt door GVC: 2-3 Winning mood Hoofdklasse Parochie nam afscheid van pastoor Promotie Olympische Spelen van Mexico Adspiranten Portugal Eisen Zaak rond MAANDAG 17 APRIL 1967 VEENENDAAL Dat er geen belangen meer op het spel staan voor Veenendaal en Midlandia uit Utrecht was zondagmiddag duidelijk te zien aan het matige spel. Plicht matig en zonder zich ten volle in te zetten speelden beide ploegen zeer ongeïnteresseerd de anderhalf uur uit, waar bij Veenendaal net iets beter van de geboden kansen ge- Midlandia trapte af en begon met schuchtere aanvallen die voor de Vee- nendaalse verdediging geen enkel ge vaar opleverden. Ook het Veenendaal- se team deed het kalmpjes aan. Uiterst langzaam werden de aanvallen opge bouwd, echter met wat meer fantasie dan dat het geval was bij Midlandia. In de tiende minuut speelde back Zonne veld de bal te traag naar zijn keeper terug en Cees Gerritsen kwam tussen beide. Hij wist de bal over de vallende keeper De Jong heen te wippen en dat betekende een 10 voorsprong voor Veenendaal. Onmiddellijk hierna ging Midlandia wat feller spelen en in deze periode werd de geelblauwe verdedi ging stevig op de proef gesteld. Toen in de 22e minuut Huzinga een goede pass gaf naar linksbinnen Van de Ak ker scoorde deze gevaarlijkste speler van de Utrechtse gasten (11). Vee nendaal hield verder tot de rust de de fensie gesloten en verkreeg na een half uur spelen een licht overwicht. Uit een hoekschop goed genomen door Co van Bameveld, kopte Henk Imbosch feil loos in (21). Enkele minuten later raakte rechtshalf Van de Bovenkamp geblesseerd. Hij werd vervangen door Cor Henzen, die dat niet onverdienste lijk deed. In de tweede helft vielen beide ploegen verder terug. Bij Veenen daal waren Gijs Heykamp en Anton Muller degenen die tot redelijk spel kwamen. bruik maakte dan de gasten. De belangstelling was ge ring, hetgeen vermoedelijk mede zijn oorzaak gevonden zal hebben in de interlandwedstrijd België-Nederland. In het elftal van Veenendaal waren weer enige wijzigingen aangebracht. Resultaat leverde dat echter vrijwel niet op. Daarvoor ging alles te pover en te langzaam. WAGENINGEN De op de Wage- ningse Berg voor 2500 toeschouwers ge speelde wedstrijd tussen Wageningen en Baronie is zonder enige twijfel een „match van de keepers" geworden. De Wageningse goalie Quint en zijn colle ga Meulemans aan de andere kant heb ben deze zondagmiddag namelijk zo'n formidabele wedstrijd gespeeld, dat de toch wel snelle voorhoedes van de bei de teams hen niet eenmaal konden ver schalken. Slechts een kwartier voor 't einde had doelman Quint een keer de hulp van de paal nodig om een door boring te voorkomen. Het werd vooral voor de rust een wedstrijd in hoog tem po, waarin fraai gecombineerd werd. Vooral in de eerste helft had de thuisclub een sterk overwicht. Rechts buiten Van Viegen was bijzonder snel en schiep gevaarlijke aanvallen, ter wijl zijn ploeggenoot K. Loffeld steeds goed meekwam. Baronie speelde aan vankelijk nogal verdedigend en het kwam meermalen voor, dat wel zeven groenwitten voor het doel stonden op gesteld. Baronie moest het voorname lijk hebben van uitvallen, welke echter verrassend en zeej- gevaarlijk waren. De Wageningers kwamen herhaaldelijk met fraaie combinaties voor het doel van de bezoekers, maar de schoten werden wat doorzichtig afgevuurd, zo dat de in uitstekende vorm verkerende doelman Meulemans steeds op tijd kon ingrijpen. Ook de snelle voorwaartsen van Baronie konden Quint niet veront rusten. Een grote hinderpaal voor Wa geningen was verdediger M. Brouwers, die welhaast elk kopduel won en steeds weer de Wageningse aanvallen onder brak. Na de rust werd het spel aanmerke lijk slechter. H. Roelofs was bij Wa geningen niet in bijster goede vorm en het plaatsen in de voorhoede liet veel te wensen over. Er ontstonden enkele doelrijpe kansen aan beide zijden, maar door soms magistrale redding en van de beide goalies, bleef de stand 0-0. Veertien minuten voor het einde was Baronie heel dicht bij een doelpunt, toen C. van Iersel uit moeilijke positie een schot loste op het Wageningse doel. De bal belandde tegen de paal en sprong het veld weer in. Ook in de resterende tijd wisten de beide teams geen verandering meer in de stand te brengen. VEENENDAAL In een matige wedstrijd heeft SVP met ruim verschil van een beslist beter TOV uit Baarn verloren. Slechts een enkele maal kwa men de Veenendaalse gastheren opzet ten, doch verder was het al TOV wat de klok sloeg. Zowel voor SVP als voor TOV stonden er geen belangen meer op het spel en dat was duidelijk merkbaar aan het vertoonde spelpeil. Aanvankelijk hielden de ploegen el kaar volkomen in evenwicht, maar na een kwartier werd TOV duidelijk ster ker. Na 20 minuten slaagde de Baarn- se rechtsbuiten er in uit een moeilijke hoek te scoren (01). SVP trachtte de bakens te verzetten en ging meer en meer aanvallen. Vanuit de achterhoede werd behoorlijk opgebouwd maar een maal voor het doel van TOV gekomen faalde de SVP-voorhoede. Spoedig was dit offensief voorbij en nam TOV weer de touwtjes in handen. Doelpunten vie- dichtbij een doelpunt, maar hij knalde len er echter niet. Bolderman was tegen de lat. Na rust had SVP een wijziging aan gebracht, door B. v. d. Pol naar voren te dirigeren. Het hielp evenwel niets, en TOV verdedigde zich uitstekend. Toen de gasten dan ook overtuigd wa ren van de SVP-onmacht begonnen zij opnieuw aanvallend te spelen. In de 10e minuut scoorde de middenvoor het 2e doelpunt, terwijl nauwelijks drie minu ten later via de linksbuiten de score op 03 werd gebracht. SVP was zwaar aangeslagen en kwam onder hevige druk te staan. Toch keerden de kan sen toen 20 minuten voor tijd SVP al les riskeerde en met negen man in de aanval ging. Aleen Stuivenberg en Van Stempvoort vormden de achterhoede; een taktische fout, waardoor TOV met een snelle uitval zelfs op 04 kwam. Kort voor de scheidsrechter voor de laatste keer floot kon Bolderman de eer redden door de eindstand op 14 te brengen. Een slechte beurt van SVP, dat het er deze keer wat bij liet zitten, Na zeven minuten bracht Van de Ak ker de stand weer in evenwicht, maar drie minuten later heroverde Veenen daal de voorsprong door een machtig doelpunt van Henk Imbosch. Tegen Co van Bameveld was een overtreding begaan en de indirecte vrije trap werd genomen door Cees Gerritsen. Hij tikte de bal naar Imbosch, die met een ontstellend hard schot in de linkerbo venhoek het net deed trillen (32). Toen even later Corry Henzen de bal uit een crimmage voor het Midlandia- doel kreeg toegespeeld verhoogde hij de voorsprong tot 42. Overigens was het opvallend dat zowel voor als na de rust de linkervleugel vrijwel niet werd benut. Stuivenberg en Henzen liepen daar voortdurend in vrije positie maar kregen bijna geen kans aan het spel deel te nemen. Tien minuten voor het einde onderschepte Siem Gerritsen een Midlandia-aanval en gaf de bal niet tij dig terug aan keeper Blankespoor. Hij verloor een duel met de Hongaar Sza- bo, die daarop langs de doellijn sprint te en scoorde (43). Aan beide kanten kwamen nog enkele kansen, maar doel punten bleven uit. Veenendaal heeft nu 27 punten vergaard uit 21 wedstrij den en bezet hierdoor een fraaie vier de plaats in de vierde klasse H. RHENEN. In de wedstrijd tegen het Utrechtse Achilles moest het heren team van RHC zondag aantreden met een aantal invallers. Onder meer de geblesseerde Piet de Zwart ontbrak in de aanval en de eveneens met een bles sure kampende Dick de Heus in de verdediging. Gelukkig echter blijken de nieuwe aanwinsten er steeds beter in te komen. Vooral Hans Kok speelde een uitstekende wedstrijd, zowel aan vallend als verdedigend. H(j toon de zich het type speler, dat de gehele wedstrijd blijft sjouwen en van voor naar achter over het veld zwerft. Aan hem zal RHC in de toekomst nog veel plezier kunnen beleven. Aanvankelijk leek het er op, dat dit gehandicapte RHC-team het moeilijk zou gaan krijgen, te meer daar ook Cees van de Pol kennelijk niet erg fit was. Na tien minuten spelen was er echter een bescheiden 2-1-voorpsrong opgebouwd. Toen begon de voorhoede pas goed ingespeeld te raken, want met snelle combinaties sloeg men ga ten in de Achilles-verdediging en daar door ontstonden kansen, die men jon gens als Hans Kok en Jan van de Pol niet moet geven. Nog voor de rust was de RHC-voorsprong opgelopen tot 11-3 en toen was er eigenlijk al geen vuil tje meer aan de lucht. Het kostte in de tweede helft inderdaad weinig moei te om het overwicht te handhaven, al hoewel het in de aanval aanvankelijk minder goed vlotte. De Utrechtse voor hoede was echter nog veel minder op dreef en kwam niet verder dan een produktie van drie treffers. Daartegen over wisten de Rhenenaren toch nog acht gave doelpunten te stellen, hetgeen de eindstand bepaalde op 19-6. Hans Kok scoorde liefst acht keer, Jan van de Pol vijf keer, Cees van de Pol drie keer, terwijl Sjaak Hoksbergen, Anton van de Wetering en Henk van Walsum ieder eenmaal raak schoten. Door dit resultaat gaat de nek-aan-nek-race tus sen RHC en Celeritas verder. Met gro te belangstelling wordt in RHC-kringen uitgekeken naar de waarschijnlijk be slissende wedstrijd tussen de beide con currenten, die over enkele weken in Bunnik wordt gespeeld. De jongensadspiranten konden in de wedstrijd tegen Sport Vereent kampioen worden. In de zaalcompetitie werd ech ter van dit team verloren en dat stem de de jongens terecht nogal voorzich tig. Hoewel de Sport Vereent-ploeg in haar sterkste opstelling aantrad, bleek al spoedig, dat RHC meer pijlen op de boog had. Een goede verdediging stond slechts vier doelpunten toe, terwijl de aanval er, vooral door toedoen van Wil lem van Buijtene, lustig op los scoor de. Het einde kwam dan ook met een niets aan duidelijkheid overlatende 27-4-overwinning voor de jonge Rhe nenaren. Dit is het derde kampioen schap voor deze jongste afdeling. Wel een bewijs, dat er in Rhenen handbal- taltent aanwezig is. Veel daarvan zul len we ongetwijfeld zien op het grote schoolhandbaltoernooi, dat op zaterdag 29 april op het Candia-terrein wordt ge houden. RHENEN Candia kreeg zondag koploper VVY uit IJsselstein op bezoek en velen hoopten dat het Candia zou gelukken de kampioenskandidaat te verslaan, doch tijdens de wedstrijd bleek dat VVY inderdaad de betere ploeg was. Candia moest in deze spor tieve wedstrijd dan ook met een 0-4 nederlaag genoegen nemen. De toe schouwers zagen in de eerste helft een uitstekend WY en een eveneens ver dienstelijk spelend Candia. Van beide zijden liet men fraaie dingen zien en het krachtsverschil was bepaald niet groot. WY, dat door het winnen van deze wedstrijd vrijwel kampioen was, had in de eerste helft kennelijk nogal last van de zenuwen en zo kon het ge beuren dat men de rust inging met de 0-0 stand op het scorebord. In de twee de helft kwam 't betere spel van VVY tot uitdrukking doordat er een viertal doelpunten werden gescoord, waarbij onder andere een tweetal inswingers waarmee doelman Martin Kok die toch ook een aantal mooie reddingen verrichtte geen raad wist. Het spel van Candia bleef, vooral in deze tweede helft, beneden de verwach ting en soms werd er maar raak ge schoten. Het was een sportieve wed strijd met fris en open spel van VVY, waarin de sterkste ploeg ook inderdaad heeft gewonnen. De vele IJsselstei- ners, die waren meegekomen in de hoop hun ploeg te zien winnen, zagen hun wens op duidelijke wijze in vervul ling gaan. Het was op velerlei gebied echter een ontzettend lastig publiek... Verdere uitslagen: SVF 2 Candia 2 5-2. UTRECHT Zaterdagmiddag speelden zich in de Utrechtse Jaarbeurshallen dolle volleybaltaferelen af. De dames van Panters traden aan tegen 't Hilversumse GVC om uit te maken wie er zich kampioen van de overgangs klasse kon noemen. Dit kampioenschap hield tevens een promotie naar de hoofdklasse in. Alles, maar dan ook letterlijk alles werd er in deze dramatische strijd gegeven. Grandioze momenten, afgewisseld door totale black-outs aan weerszijden. Panters kwam voor te staan met 20, maar GVC wist deze achterstand fraai weg te werken tot 2—2. De vijfde en beslissende set had een zeer wisselvallig en voor Panters dramatisch verloop. Na een flinke achter stand te hebben weggewerkt stond Panters eensklaps op match-point 1412. Maar het laatste puntje werd niet gescoord. Slechts één luttel puntje was Panters verwijderd van de hoofdklasse. Op dat moment stortte de ploeg in een, want de zenuwen werden de overwegend jonge speel sters de baas. GVC benutte deze Pantersterugval dank baar en won deze set met 1416 en de strijd met 23. De beste ploeg had verloren en de geroutineerde eenheid had gewonnen. De strijd begon veelbelovend voor Panters. In de eerste set verkreeg 't door goed serveren en fraai aanvals- werk een 50 voorsprong. De gemid deld veel oudere GVC-speelsters (de jongste speelster was 24 jaar, bij Pan ters drie speelsters van nog geen ze ventien) lieten deze storm bedaard over zich heengaan en kwamen terug. Het werd 54. Via de stand 76 liep Pan ters weer weg tot 106 en de eerste set scheen een Veenendaalse zege op te gaan leveren. Maar GVC was nog lang niet verslagen. Met goed voorbe reide aanvallen zette het Panters on der druk en bij de stand 1111 waren de partijen weer in evenwicht. De rol len werden omgedraaid en nu vocht Panters tegen een overmacht. GVC scheen de set definiteif te gaan win nen toen het op 1114 kwam te staan. Op dat moment kwam Panters weer terug. Aanval op aanval rolde over de tevergeefs grijpende GVC-defensie, ter wij enkele hard ingeslagen serves doel troffen. Panters kwam naast GVC op 1414 en bij de stand 1514 maakte de coach van GVC een onvergeeflijke fout door een foutieve wissel aan te vragen, hetgeen de ploeg op een straf- punt kwam te staan. Panters won der halve de eerste set met 1614 en stond voor met 10. Deze eerste set was een prachtige ouverture van hetgeen nog komen zou. In de tweede set kon GVC aanvan kelijk Panters in bedwang houden door hoofdzakelijk in de aanval te blijven. Het kwam dan ook voor met 27, ech ter vanaf dat moment kwam het aan- valsvuur van Panters weer in actie. Goed ingeslagen ballen van Wil Schoe- maker en op maat afgegeven plaats- ballen van Lineke van Hardeveld brachten Panters op 77 en even daar na stond Panters voor met 108. De deze dag voortreffelijk spelende Ditty Hiensch, die werkelijk overal was waar hulp werd gevraagd, serveerde Pan ters naar 118. Bij de stand 1410 scheen deze set te zijn beslist, maar GVC dacht niet aan opgeven. Lang zaam maar zeker trok zich het op naar 1412 en de situatie werd weer precair voor Panters. Maar toen maakte GVC opnieuw een kostbare fout door een eenvoudige bovenhandse plaatsbal buiten de lijnen te plaatsen en Panters won ook deze tweede set met 1512 en stond er rooskleurig voor met 20. In de derde set nam GVC weer een kleine voorsprong. Maar ook nu weer kwam Panters terug. Thea Thiers speelde haar beste wedstrijd van dit seizoen. Betrouwbaar in het achterveld en zeer nuttig vor het net droeg zij er belangrijk toe bij dat Panters weer op 33 kwam. GVC liep daarna weg tot 36 en Panters zat zichtbaar in moeilijkheden. GVC bleef aanhouden en kwam via de stand 47 op 59. Time-outs en spelerswissels konden Panters niet tot voldoende rust bren gen en GVC bleef doordrukken. De ploeg stoomde door naar 614 en na veel wisselingen scoorde GVC de laat ste set-punt en won met 615 duide lijk (21). In de vierde set was het duidelijk, dat Panters definitief de strijd in zijn voordeel wilde beslissen. Alles draaide naar wens en Panters had steeds een kleine voorsprong. Ada Siefkens sloeg diverse malen gaten in de GVC-veste, terwijl de spelverdeel- sters Margriet van Otterlo en Ditty Hiensch bleven draven om hun aan- valsters van set-ups te kunnen voor zien. Na de stand 40 voor Panters bleven de ploegen tot en met de laat ste punt dicht bij elkaar. Panters werd nerveus van het stugge volhouden van GVC en serveerde deze set niet min der dan negen maal fout. Tocj kwam Panters voor met 95. Maar weer kwam GVC terug tot 99. Aan 't net en in de verdediging was Panters zon der meer de betere ploeg, maar GVC speelde geroutineerder en vond voor elk probleem een oplossing. Enkele simpele technische fouten velden daar na Panters en GVC won deze belang rijke vierde set met 1315 en had de 20 achterstand omgezet in 22. De vijfde en allesbeslissende set bracht alles wat er in de volleybal- sport kan voorkomen. Panters kon de tegenslag moeilijk verwerken en bleef ook in deze vijfde set aanvankelijk suk kelen. GVC speelde nu duidelijk in een winning mood en hamerde er lustig op los. Het verkreeg zelfs een 17-voor- sprong en scheen regelrecht op 'n eind overwinning af te stevenen. Maar nu kwam Panters terug. Zeer fel overi gens, want via goede aanvallen van Jos Jansen en Wil Schoemaker nam Panters zelfs een 87 voorsprong. Van dat moment af ontspon zich de meest enerverende strijd die ooit door de Panters-dames was geleverd. GVC vocht zich naar een 811 voorsprong. Time-out bij Panters. De Veenendaal- sen hervonden hun rust en kwamen terug tot 10-12 door weer uitstekend serveren van de taai doorvechtende Ditty Hiensch. Panters vocht en wor stelde zich naar 1212 en bij de stand 1412 in het voordeel van Panters juichte de hele Panters-aanhang de eindoverwinning reeds toe. Toen sloeg het noodlot definitief toe voor de jon ge Pantersformatie. Ineens werd de gehele ploeg opgeslokt door een totale black-out, hegeen te wijten was aan een tekort aan ervaring. Niets lukte meer aan het net en in de verdediging vielen grote gaten. De veel oudere GVC-ploeg kon met veel moeite de ze nuwen enigszins de baas blijven en buitte dit goed uit. Panters bleef mistasten op ballen, die normaal af doende zouden zijn afgewerkt. Het werd 1414. De Panters-aanhangers schreeuwden hun kelen rauw om de dames aan te moedigen. GVC kon op dat moment een vuist maken en bleef goed doorborduren op de aanval. De bal kwam met veel kunst- en vlieg werk nog herhaalde malen terug, maar GVC kon aan het net de zaken posi tief aanpakken. Tweemaal vergat Pan ters in te grijpen op duidelijk bereik bare ballen, waardoor GVC deze laat ste en beslissende slag kon winnen met de meest krappe cijfers 1416 en won hiermee de strijd met 23. Huilend van vreugde vlogen de GVC- dames elkaar om de hals. De promo tie naar de hoofdklasse ging naar de ploeg met de meeste ervaring. De coach van GVC stond in het vreugde- ge woel wat verdwaasd te kijken en kon het niet bevatten dat zijn ploeg had gewonnen. Hij gaf ruiterlijk toe dat de dames veel geluk hadden gehad en dat Panters de meeste rechten op de overwinning had. Deze mening deelde eveneens de goed leidende arbiter Van Ewijk. De dames van Panters stonden er aanvankelijk wat ontgoocheld bij, maar zij brachten GVC spontaan een bloemenhulde. Panters mag het volgend seizoen het in de overgangsklasse over doen, het geen gezien de leeftijd van de meeste speelsters, nog wel de beste oplossing van dit talentvolle team is. De opstelling van Panters was: Wil Schoemaker (aanv.), Lineke van Har develd, Ada Siefkes, Thea Thiers, Jos Jansen, Margriet van Otterlo en Ditty Hiensch. Candia '66WIJ De voorhoede van Candia kon vrij weinig uitrichten tegen de hechte defensie van kop loper VVIJ. Ook deze actie van G. van Veenendaal zou niets opleveren voor de thuisclub. REEUWIJK De Spartaan Anton Meeuwissen is zaterdag onbedreigd win naar geworden van de traditionele 15e Plassenloop. Meeuwissen had op de 5 km 'n voorsprong opgebouwd van ruim een halve minuut op runner-up Nelis. De uitslag luidde: 1. Meeuwissen Spartaan-Lisse5 km in 14.33,8: 2. Nelis (AV-Gouda) 15.06.4; 3. Boere (Olympia-Gouda) 15.40,6; Ver kerk (AAV '36 combinatie-Alphen a.d. Rijn) 15.43,9; 5. Michaelis (Olympia- Gouda) 15.49.8; 6. Senden Ceasar- Beek) 15.50,0. RHENEN In de Rooms-Katholieke Gedachteniskerk werd zondagochtend afscheid genomen van pastoor Drs. J. A. Wielens, die per 21 april is benoemd in de parochie van Rijssen (O.). Namens de parochie voerde de heer S. A. M. Stevens het woord, die de scheidende zielszorger in de meest hartelijke bewoordingen toesprak en hem een enveloppe met inhoud over handigde. Eenzelfde geschenk was er voor de huishoudster van de pastoor. Uit naam van het R.-K. schoolbestuur sprak de heer J. A. v. d. Schaaf een hartelijk woord ten afscheid. VEENENDAAL De receptie die de voetbalvereniging VRC zaterdag ter gele genheid van het behaalde kampioenschap hield, kenmerkte zich door een grote belangstelling van vertegenwoordigers van vele verenigingen uit Veenendaal en wijde omgeving. Ook het gemeentebestuur kwam felicitaties aanbieden. De wet houder van sportzaken, de heer C. N. van Kuyk, die vergezeld was van zijn col lega Ant. de Ruiter, hield een toespraak waarin hij de vereniging er nogmaals aan herinnerde, dat het succesvolle voetbalseizoen alle redenen tot dankbaar heid biedt. „Wij zijn er als gemeente ook een beetje trots op, dat uw vereniging dit heeft bereikt", zei hij tot voorzitter J. H. H. Jansen. „Wellicht dat de verbeter de accommodatie van het terrein die met steun van de gemeente tot stand is ge komen, wel tot het behaalde succes heeft bijgedragen". Diverse andere sprekers wensten VRC veel succes in de komende pro motiestri jd. De heer D. E. Kerseboom, voorzitter van de KNVB, afdeling Utrecht, was een van hen. Aanvanke lijk verkeerde hij in de mening dat VRC automatisch naar de derde klas se promoveert, maar toen voorzitter Jansen hem vriendelijk lachend corri geerde zei hij: „Och, wat doet het er toe, voor mij staat het toch al vast dat uw vereniging naar de derde klasse zal gaan verhuizen Voorzitter Jansen sprak de heer Ker seboom daarna hartelijk toe. „Ik weet, dat we nooit voor een dichte deur ko men te staan als we bij de bond aan kloppen. Ik hoop, dat de goede ver standhouding, die er nu is, zich ook in de toekomst zal doorzetten." De heer P. Hiensch, voorzitter van DOVO zwaaide de actieve Racingclub eveneens woorden van lof toe: „We weten het allemaal," zo zei hij, „ieder een kan wel eens chauvinistisch zijn, maar wij hopen van harte dat u de promotiewedstrijden met succes zult afronden. Laat er in Veenendaal nog maar een tweede klasser bijkomen. GR AMBLING Een ploeg van de universiteit van Texas heeft zaterdag in Grambling het wereldrecord op de 4 X 100 yards geëvenaard. Bobby Evans, Clyde Duncan, Lee Smith en Jim Hines noteerden een tijd van 39,6 sec., waar mee zij even snel waren als het team van de Southern university vorig jaar mei in Modesto. Tijdens wedstrijden in Albuqueque behaalden Randy Matson en Jimmy Ryun beiden een dubbele overwinning. Matson kwam met de kogel tot 21,09 m en bij het discuswerpen tot 58,13 m. Ryun ondervond op de mijl en de 880 yards weinig last van de hoge ligging vanAlbuquerkue (1000 m). Rvun won de mijl in 4.11,1, terwijl hij óp de 880 yards 1.50.9 noteerde. In Knoxville sprong Ralph Boston met 8,37 m twee cëntimeter verder dan zijn wereldrecord. Bostons prestatie werd evenwel niet erkend omdat zijn sprong ongeldig was. In St. Maur (Fr.) verbeterde Bernard Maroquin het Franse record op de 20 km tot 1 uur en 3,2 sec. Het oude record stond met 1.01.56,4 op naam van Alain Mimoun. Tijdens z(jn wedstrijd verbe terde Maroquin ook de nationale record op de 10 myi en de uurloop. Wij zullen er alleen maar blij om zijn „We zouden best eens een keer tegen DOVO willen spelen," reageerde de heer Jansen hierop. Hij wees er ver volgens op, dat DOVO zijn vereniging destijds de helpende hand had gebo den, toen VRC nog maar net was op gericht en toen de vereniging finan cieel moeilijk van de grond kon wor den gebracht. Ook de andere grote zustervereniging GVW betrok hij in zijn toespraak. „We hebben destijds twee vriend schapswedstrijden tegen GVW ge speeld en die hebben veel tot de goe de onderlinge verstandhouding die er nu is, bijgedragen Tijdens de receptie, die in hotel Vonk werd gehouden, werden er diverse ge schenken aangeboden, die door het be stuur dankbaar in ontvangst werden genomen. ROTTERDAM De Nederlandse lange-afstandlopers zijn het baansei- zoen zondag op de Rotterdamse Nenij- tosintelbaan bijzonder goed begonnen. Liefst tien lopers bleven tijdens de jaar lijkse tienkilometerlooop van de afde ling Rotterdam van de KNAU onder de 32 minuten-grens. De wedstrijd leverde met 30 minuten en 13.6 sec .een overwinning op voor Wim van Gerven (De Spartaan, Lisse), die in de laatste ronde zijn grootste concurrent de Nederlandse 25 km- en marathonkampioen Aad Steylen. kans loos liet. Dirk de Bruin (AVR Rotter dam) bleef met 30.29.8 eveneens nog onder de 31 minuten. Opmerkelijk was de prestatie van B- klasser Mol(Tion), die tot 31 minuten en 12 seconden kwam. De uitslag in de A-klasse luidde: 1. Wim van Gerven (De Spartaan, Lisse) 30.13.6; 2. Aad Steylen (Metro, Rotterdam) 30.17.6; 3. Dirk de Bruin (AVR, R'dam) 30.29.8; 4. Jacques van Eekelen (Thor, Roosen daal) 31.04.8; 5. Wim Hol (Sliedrecht Sport) 31.14.-; 6. Rudi Mol (GAC, Hil versum) 31.21.6; 7. Henk Arends (Ath- leta, Grouw) 31.35.2; 8. Herman de Jong (Phonex, Utrecht) 31.44.8; 9. Henk Snepvangers (Spado, Bergen op Zoom) 31.54.4. CUF Barreiro - Benfica 12; Atletico Sanjoanense - Setubal 11; FC Porto- Belenensens 20; Braga - Beiramat -2; Guimardas - Academica 12; Atletico Lissabon - Leixoes 22; Spor ting Lissabon - FC Varzim 40. De stand na 23 wedstrijden luidt: 1. Benfica 39 pnt.; 2. Academica 36 pnt.; 3. FC Porto 33 pnt; 4. Sporting VENETIË Het internationale co mité van de Internationale Amateur Atletiek Federatie heeft zaterdag tij dens een bijeenkomst in Venetië zijn ernstige bezorgdheid uitgesproken over de organisatie van de atletiekevene- menten gedurende de Olympische Spe len van Mexico. Volgens de huidige stand van zaken lijkt het vrijwel onmo gelijk dat de Mexicanen de organisatie rond zullen krijgen. Er bestaan dan ook plannen bij de IAAF om de atle- tiekorganisatie in eigen hand te ne men. Voor daartoe te besluiten wil de IAAF echter eerst in mei en oktober nog een onderzoekcommissie naar Mexi co sturen. In Venetië werd tevens besloten de nieuwe damesnummers (1500 m, 1 mijl en 100 m horden) nog niet in Mexico te laten verwerken. De atletiekbaan in het Olympische stadion van Mexico zal niet uit sintels bestaan maar uit een combinatie van rubber en bitumen, de zogenaamde all-weather baan. De IAAF zal het verplichte onder zoek van dames-atleten voor grote in ternationale wedstrijden, dat vorig jaar tijdens de Europese atletiekkampioen- schappen in Boedapest werd uitge voerd, handhaven. Uitvoerig werd ook besproken over de records, die geves tigd zijn door atletes aan wier vrou welijkheid getwijfeld wordt. De IAAF besloot de records het ging hier on der andere om de 400 en 800 meter tij den van Sim Kin Dan (Korea) en de prestaties van Tamara en Irana Press te handhaven omdat de controle nu niet meer mogelijk is. Zou echter als nog blijken dat de twijfel terecht is ge weest, dan wordt het record geschrapt. De IAAF gaat ook optreden tegen at leten en atletes, die op hun tassen fir manamen dragen. Brengt een atleet een dergelijke tas mee naar trainings velden of het stadion, dan volgt onmid dellijke schorsing. Het wereldrecord, dat Jimmy Ryun (VS) vorig jaar op de 880 yards met 1.44.9 vestigde, zal niet erkend worden, omdat de prestatie ge leverd werd tijdens een niet erkende wedstrijd. nale teams zowel bij de dames als he ren is nu rond. De Nederlandse heren zullen zich op 24 en 25 juni in Kopen hagen via een voorronde tegen Oosten rijk, Turkije en Denemarken moeten plaatsen voor de halve finales, die op 22 en 23 juli worden gehouden. Slagen onze landgenoten er evenals in 1965 in de halve eindstrijden te halen, dan ont moeten zij in Onstrava (Tsj.-Sl.) Po len, Frankrijk, Roemenië, Italië en Tsjecho-Slowakije. De Nederlandse damesploeg gaat op 16 juli voor de halve finales niet naar Rome zoals oorspronkelijk de bedoe ling was, doch naar Dresden. De Ita#- lianen hebben de organisatie overge dragen aan Oost-Duitsland. Nederland ontmoet in de halve fina les, die in Oslo, Wuppertal en Dres den worden gehouden, Oost-Duitsland, Hongarije, Bulgarije, Itali en Belgi. De nummers een en twee van elke halve finale plaatsen zich voor de eindstrijd, die op 15 september in Kiev wordt gehouden. De herenfinale vindt op 16 en 17 september eveneens in Kiev plaats. De organisatie van de strijd om de Europa Cup (Bruno Zauli) voor natio- De IAAF heeft tijdens de bijeen komst tevens de minimum eisen vast gesteld waaraan een atleet of atlete moet voldoen, wanneer een land op een nummer meer dan één deelnemer wil afvaardigen naar de Olympische Spelen van Mexico. De minimum pres taties moeten geleverd worden in de periode van 1 oktober 1967 tot 30 sep tember 1968. De minima zijn: Heren: 100 m: 10.3; 200 m: 21.-; 400 m: 46.8; 800 m: 1.48.-; 1500 m: 3.42.-; 5.000 m: 13.50.-; 10.000 m: 29.-.-; 110 m horden: 14.1: 400 m horden: 51.-; 3000 m steeple chase: 8.45,-; hoog: 2.09 m; ver: 7.60 m; hinkstapsprong: 16.00 m; polshoog: 4.80 m; kogelsto ten: 18.40 m; discus: 57.00 m; speer: 77.00 m; kogelslingeren: 64.00 m; tien kamp: 7200 punten. Dames: 100 m: 11.6; 200 m: 24.-; 400 m: 55.-; 800 m: 2.06.-; 80 m horden: 10.8; hoog 1.71 m; ver: 6.25 m; kogel 16.00 m; discus: 52.00 m; speer: 53.00 m; vijfkamp: 4600 punten.

De Vallei | 1967 | | pagina 8