11e Ronde van Gelderland telt dit jaar vele vooraanstaande wielrenners Apeldoornse ploeg voor het eerst aan de start Route en doorkomsttijden Keith Spurgeon naar DWS Spelers van Inter gespannen op cupduel tegen CSKA Sofia Milanezen onderschatten hun tegenstanders ditmaal niet Ajax ontnam Willem de rust alle illusies II na WK-Tafeltennis Lijst van ploegen en individuelen Blauw Wit-speler Liotart spoorloos „Apartheidspolitiek" bij schaatstraining Twee debutanten in Hongaars elftal Tonny Sijbrands naar Rusland Europa Cup III Eintracht Frankfurt in halve finale Apeldoorn a.s. zaterdag „wielerstad" 23 ploegen Ongewijzigd Verzorging Imponerend Gelaten Mentaal sterker Gevaarlijker WOENSDAG 19 APRIL 1967 Amstel Bier A. Ploeg PI. H. Kroth. 1. J. Zoetemelk, Rijpwetering. 2. H. Schouten, Badhoevedorp. 3. D. Holst, A'dam. 4. W. Jongkind, Aalsmeer. 5. R. Liebrechts, Vlaardingen. 6. H. Eckelboom, Heerde. Amstel Bier B. Ploeg PI. H. Kroth. 7. H. Nieuwkamp, Borne. 8. P. v.d. Voort, A'dam. 9. T. v.d. Valk, Voorschoten. 10. W. Huysman, Achthuisen. 11. F. Lachterop, A'dam. Caballero Ploeg PL P. v.d. Enden. 13. H. Benjamins, Hollandseveld. 14. Th. Blom, Haarlem. 15. J. Bols, Hoogeveen. 16. W. Gerards, Thora. 17. L. de Groot, Utrecht. 18. G. Winneboo, Heenvliet. 19. R. Snijder (res.), Haarlem. 20. H. v. Vught (res.;, Boxtel. Fongers - Rik Ploeg PI. A. Th. Brander 21. E. H. Brander, Groningen. 22. H. Brander, Rodewolde. 23. N. Been, Groningen. 24. W. Boonstra, Opende. 25. P. Oosterhof, Eelde. 26. E. Broekstra, Warffum. 27. J. Pluimers (res.) Enter. 28. H. Hoekstra (res.) Ureterp. Vredestein Ploeg PI. Joop Middelink. 29. G. Bongers, Voorst. 30. KI. Balk, Badhoevedorp. 31. J. Buis, Halfweg. 32. J. Hesse, Arnhem. 33. H. Jansen, Westzaan. 34. W. Pennines, Nieuw Vennep. 35. P. de Wit, Wormen. 36. L. Loevesijn, A'dam. 37. N. Vermeulen, A'dam. Crescent Ploeg Motoren PI. W. Verveer. 38. P. Barendrecht, Alblasserdam. 39. W. Bravenboer, Rotterdam. 40. S. v.d. Burg, Berkel. 41. R. v.d. Klooster, Rotterdam. 42. P. Legierse, Den Bommel. 43. H. Vogelaar, Rotterdam. 44. B. Kroonen (res.) Dordrecht. 45. B. Verveer (res.) Rotterdam. H.W.D. Deventer PL W. Dieperink. 46. W, Neeskens, Borne. 47. E. Dickhof, Oosterwolde. 48. J. Dickhof, Oosterwolde. 49. B. Veerman, Heerde. 50. H. Tijhuis, Klarenbeek. 51. H. Troost, Nijbroek. 52. C. Nijkamp res.Zwolle. Arina Bouten en Moeren Ploeg PI. H. Lok. 54. S. v. Dongen, Middelharnis. 55. B. Stolle, R'dam. 56. J. Pieters, Maassluis. 57. N. Toussaint, Honselersdijk. 58. G. v. Noord, Den Haag. 59. J. Loons, Voorschoten. 60. H. v. Leeuwen (res.) Den Haag. 61. B. Kanselaar (res.) R'dam. Smith - Acifit A. Ploeg PL P. Liebregts. 62. L. Duindam, Honselersdyk. 63. R. Pijnen, Woensdrecht. 64. J. Brouwer, Rotterdam. 65. P. Heijnig, Rotterdam. 66. C. Rentmeester, Overzande. 67. A. v. Hest, Tilburg. 68. P. v. Doorn (res.) Berlicum. Smith - Acifit B. Ploeg PL P. Liebregts. 69. H. L. Poortvliet, Heckingen. 70. W. de Wilde, Oudelande. 71. H. Schoofs, Bladel. 72. H. v. Schalen, Lierop. 73. C. Kipping, Den Haag. 74. W. Liebregts, Vlaardingen. 75. P. v.d. Donk (res.) Rosmalen. Locomotief Vredestein Ploeg PL H. Faanhof 76. C. Brugel, Zevenbergen. 77. F. Hogerheide. 78. E. Kroon, Den Haag. 79. A. v. Widden, Hilversum. 80. H. v. Rooij. 81. P. Kisner, St. Jansteen. 82. P. v.d. Ruit (res.) A'dam. Malmi Ploeg PL J. Bakkers. 84. W. Gerrits, Oploo. 85. Ch. Pepels, Stein. 86. R. Huijbrechts, Etten. 87. J. Roode, Schinnen. 88. J. Pfennings, Sittard. 89. W. Buck, Born. 90. F. v.d. Kort (res.) Hoensbroek. 91. H. Pepels (res.) Stein. Ovis Ploeg PL S. Janssen. 92. J. Spetgens. 93. P. Knubben, Heerlen. 94. J. Krekels, Bom. 95. W. Evers, Linne. 96. C. Zoontjes, Tilburg. 97. J. Schepers, Stein. *8. G. Harings (res.) Sibbe. 99. H. Beruskens (res.) Tegelen. Autobest Utrecht Ploeg PL L. Kreunin gen. 100. J. v. Kooten, Montfoort. 101. G. Plieger, Lexmond. 102. B. Solaro, Den Bosch. 103. A. v.d. ToL Westbroek. 104. A. Werner, De Bilt. 105. J. de Wit, Zeist. 107. H. Haalboom, Doorn. 108. J. Meijer (res.) Utrecht. V.tl. Mey's Vleesoearyven Ploeg. 109. C. Baars, Haarlem. 110. H. v. Leeuwen, naariem. 111. V. v.d. Knaap, de Kwake. 112. C. J. Siroomoergen, Lisse. 113. L. v. Veisen, Zoeiex-woude. 114. T. Zeldenuiuis, Sassenheim. Homuurg ïrioeg ri W. Leurmaiiit. 11Y. iv. ae Graai, Hilversum. 118. B. wydenes, A'dam. 11». H. Heaen, ueieen. 120. un. Hoedeimans, ueurne. 121. W. v. Hossum, ueïieit (L.). 122. C. Kaoe, Laren. 123. C. VveDD, Engeiand. Oe /.eeuw (Wsseisireek) Ploeg. 125. ja. v.d. Brink, GiaeDroek. 120. vV. Holstege, iNuuspeet. lz i. ia. ae wuae, Epe. 12b. iv. van Dorp, uoscerwolde. 12». w. den Leste, uideDroek. 130. D. van Wyne, uosie. wolde. 131. ri. J. v. JNorei (res.) Oosterwolde. 132. vV'. Seliis (res.; Wesep. Nol. Roelols (tteio) i'loeg. 133. vV. »eiex, Arnnem. 134. L. Meyeruig, Arnnem. 135. J. v.d. Kamp, Arnnem. 136. W. Heekelaar, Rheden. 137. H. v.d. Sprang, Arnhem. 138. A. Derksen, Arnhem. 139. G. ..d. Stelt (res.) Arnhem. 140. J. de Boer (res.) Arnhem. Anujj Regenkleding Ploeg PL Y. Ver meulen. 141. A. Wouters, Zundert. 142. B. Broeren, Zevenbergen. 143. C. Prijters, Zegge. 144. A. v. Overveld, Zegge. APELDOORN A.s. zaterdag 22 april om 13.15 uur geeft wedstrijdleider S. ten Berghe uit Zwolle het startsein voor de 11e ronde van Gelderland, die ieder jaar Apeldoorn voor een dag „wielerstad" maakt. Reeds in de ochtend uren zal men overal in Apeldoorn auto's zien rijden, waarop racefietsen zijn bevestigd met bestemming het clubgebouw van de v.v. Apeldoorn, waar de renners zich kunnen verkleden en de rugnummers moeten afhalen. Zolang de ronde wordt georganiseerd heeft het organisatie-comité voor het opvangen van de renners gastvrijheid genoten in het clubhuis van A.G.O.V.V. Doordat er die dag een toernooi wordt georganiseerd heeft het bestuur van A.G.O.V.V. te kennen gegeven dat naar een ander onderkomen moest worden uitgezien. Dank zij de spontane medewerking van het bestuur van de v.v. Apeldoorn heeft het organisatiecomité nu de beschikking over het prachtige clubhuis van deze vereniging. Zodra het startsein is gegeven moe ten de renners in gesloten peloton rij den tot de Marchantstraat. In wieier- vakkringen wordt dit gedeelte van het parcours betiteld met „geneutrali seerd". In de Marchantstraat wordt door het intrekken van de rode vlag het officiële startsein gegeven voor de 162 km lange ronde. Het is altijd weer een fascinerend gezicht het bont gekleurde rennerslint te zien passeren. Tijdens het geneutra liseerde rijden trachten de renners voor de officiële start een zo goed mo gelijke positie te veroveren, hetgeen voor de wedstrijdleider geen eenvoudi ge zaak is, omdat deze wielergroothe- den zich niet gemakkelijk laten dwin gen achter de auto van de wedstrijd leider te blijven. Het rennersveld van deze „wieler klassieker" bestaat uit 23 ploegen, waaronder 2 militaire ereploegen on der leiding van de kapitein W. A. J. Roosenburg. Voor het eerst in de ge schiedenis van de Ronde van Gelder land zal nu ook een volledige Apel doornse ploeg van start gaan. Deze ploeg werd geadopteerd door de Sup portersvereniging van de wielervereni ging „De Adelaar" uit Apeldoorn. Hoewel men van deze ploeg direct geen wonderen mag verwachten is de deelneming toe te juichen. Het geeft deze jonge Apeldoornse renners de ge legenheid ervaring op te doen in grote courses. De ploeg zal rijden in het bekende rood-geel-rode shirt van „De Adelaar". Met de deelneming van de Apeldoornse ploeg is het aantal Ve- luwse ploegen uitgebreid met een. De andere ploeg, die op deelnemerslijst voorkomt, is die van Papierfabriek De Zeeuw uit Eerbeek. Deze ploeg ging vorig jaar in de clubkampioenschap pen van Nederland als eerste over de eindstreep. Zoals reeds werd vermeld verschijnen weer de beste amateurs aan de start, o.m. Gert Bongers, die afgelopen zondag op grootse wijze de Ronde van Friesland op zijn naam bracht, H. Jansen uit Westzaan van de Vredesteinploeg, die de Ster van Zwolle won. Ook de winnaar van de internationale Ronde van Noord-Hol land Wim Dubois (militaire ploeg) is van de partij. Jan Bols uit Hoogeveen, de winnaar van de Ronde van Twen- the, geeft eveneens acte de présence. Door de KNWU werd de jury als volgt samengesteld: Wedstrijdleider, S. ten Berghe uit Zwolle; Kamprechter, PI. Derksen uit Dodewaard; Wedstrijd- commissarissen, J. Klip uit Eindhoven, G. Lagerweijte uit Winterswijk, F. Sluiters uit Epe en C. van Elden uit Epe en C. van Delden uit Arnhem. Tijd- waaraemer is J. Kleisen uit Apeldoorn. In de plaats van Dick van Berkum, die vorig jaar af scheid nam als commentator, treedt op de heer Hermsen uit Tiel. De z.g. brokken wagen werd dit jaar beschik baar gesteld door Gazelle uit Dieren. Consul van de KNWU in Gelderland is de heer Zweedijk. Wout Wagtmans, die door de KNWU werd aangewezen als ploegrijder voor de Tour de Fran ce, heeft de wens te kennen gegeven de ronde in een auto mee te rijden. Wellicht is er onder het rennersveld talent aanwezig Het parcours ls ongewijzigd. On danks het steeds toenemende verkeer, waardoor organisatoren van wegcour- ses voor steeds grotere moeilijkheden worden geplaatst, hebben Prov. Staten van Gelderland, Rijkswaterstaat en de Rijks- en Gemeentepolitie toestemming verleend. Rijks- en Gemeentepolitie zul len ook dit jaar weer het peloton over het uitgestrekte Veluwse parcours lood sen. Het klinkt wellicht vreemd, maar zelfs in een wegcourse krijgen de deel nemers bij het van start gaan het con signe mee: „Wees een heer in het ver keer". Renners en volgwagens moe ten op straffe van verwijdering uit de course nauwkeurig de aanwijzingen van de politie opvolgen. Het aantal volgwagens is tot het uiterste beperkt en meerijden is slechts toegestaan voor die wagens, die in het bezit zijn van een door het organisatiecomité af gegeven bewijs, dat duidelijk zichtbaar op auto of motor is aangebracht. Automobilisten of motorrijders die niet in het bezit zijn van dit bewijs worden door de politie uit de karavaan verwijderd. KM Tijden: Plaatsen: Omschrijving: 13.15 Apeldoorn 8.1 13.2 21.2 26.0 De plaats Wekerom werd aangewe zen als verzorgingsplaats. Dank ztj de medewerking van ir. E. Reinders, op perhoutvester van de Kroondomeinen, konden wederom in het parcours wor den opgenomen de beruchte laatste 7 kilometer Grindweg Assel-Hoog Soeren waar menigmaal de beslissing van de ronde viel. Als de renners de kop van Deelen zijn gepasseerd spitst de strijd zich toe en krijgt zijn hoogtepunt op het traject Assel-Hoog Soeren. Het is uitermate moeilijk een voorspelling te geven. Bij wielerwedstrijden spelen de weersomstandigheden een voorname rol. Als Ronde-misses zullen wederom fungeren de dochters van de organisa tor van deze ronde, de heer Jac. van de Blankevoort, die ook dit keer alles tot in de puntjes heeft voorbereid. In tegentelling tot andere wielercourses speelt het reclame-element in deze ronde een minder voorname rol. De sportieve prestaties van de renners staan op de eerste plaats. Door de sjerp, waarmee de Ronde-miss wordt omhangen, te voorzien van de signa tuur Miss Ronde van Gelderland brengt de heer Van de Blankevoort de neutraliteit van de ronde tot uitdruk king. Om ongeveer 5 uur in de middag worden de renners op het Asselsepad terug verwacht. Tussen 5 en 6 uur zal de KRO in zijn sportprogramma een rechtstreek se radio-reportage uitzenden, terwijl oo.c de televisie met een camera ploeg aanwezig zal zijn. De winnaars van de vorige rondes waren: 1957: C. Niesten; 1958: B. Teu- nissen; 1959: B. Kool; 1960: Jan Jans sen; 1961: K. de Jongh; 1962: L. Her mes; 1963: C. Visser; 1964: J. Bastin; 1965 A. v.d. Middelkoop; 1966: E. Dol man. Gert zege Bongers: gebrand op nieuwe g0 9 APELDOORN De trainer van AGOW, de Engelsman Keith Spur geon, die per 1 juli a.s. de Apeldoorn se tweededivisieclub gaat verlaten, is bij DWS benoemd als opvolger van trainer Jaap van der Leek, die door de Amsterdamse vereniging op non- actief is gezet. Spurgeon, zal de verplichtingen van zijn contract met AGOW volledig na komen en de Apeldoornse vereniging blijven trainen tot het eind van het thans lopende seizoen. Daarnaast zal hij de hem dan nog resterende vrqe tijd aan DWS besteden. AMSTERDAM Op verzoek van Blauw Wit heeft de Rotterdamse advo caat mr. Janssen Van Raay telefonisch contact gehad met de Pittsburg Phan toms om te informeren of de in januari plotseling naar Amerika uitgeweken Liotart op de spelerslijst staat. Dit blijkt niet het geval te zijn. Verdere naspeuringen hebben aan het licht gebracht, dat Liotart zich in Californië moet bevinden. Blauw Wit gaat nu naarstig na, of Liotart zich mogelijk als lid van een andere Ameri kaanse voetbalclub uit de „wilde bond" heeft aangemeld. 78.2 15.04 Otterlo 81.9 15.09 Harskamp 88.2 15.18 Stroe 91.5 15.22 Koot wij kerbroek 94.6 15.26 Wessel 97.1 15.29 Barneveld 103.9 15.38 De Valk 107.4 15.43 Wekerom 111.9 15.49 Otterlo Eef Dolman: titelverdediger aaaajagjagggg SIHHBSSÊSSI 98 145. C. v. Dorst, Roosendaal. 146. P. Barten, Klundert. Supportersver. „De Adelaar" Apeldoorn. 149. C. Weljde, Apeldoorn. 150. R. Veenhuizen, Apeldoorn. 151. E. Schaake, Apeldoorn. 152. B. Steeman, Apeldoorn. 153. C. Wildeboer, Apeldoorn. 154. G. Baltus, Apeldoorn. 155. H. Eikelboom (res.) Zutphen. 156. G. Broekhuis (res.) Apeldoorn. Militaire A-ploeg PI. Kapt. W. A. J. Roosenburg 157. W. Du Bois, Zuidsande. 158. F. den Hertog, Harderwijk. 159. R. Bukacki, Ertvelde. 160. J. v. Katwijk, Oploo. 161. S. Douma, Grouw. 162. H. Riem, A'dam. 163. C. Smit (res.) R'dam. 164. H. Epema, (res.) Zwaagwesteinde. Militaire B.-Ploeg Kapt. W. A. J. Roo senburg. 165. C. Leunis, A'dam. 166. J. C. Burik, Goudswaard. 167. H. Smit, Groningen. 168. W. J. Baremans, Oudenbosch. 169. T. Mansvelders, Eindhoven. 170. A. W. v. Dooren, Eindhoven. 171. J. Tiban (res.) Ridderkerk. 172. G. Thijssen (res.) Groesbeek. Sport huis T. Kersten „Groenewoud". 173. J. Kersten, Wijchen. 174. A. Peperkamp, Randwijk. 175. G. Thijssen, Groesbeek. 176. P. Soetekouw, Nijmegen. 177. W. de Vlam, Sam beek. 178. C. Rouw, Groesbeek. 179. Th. te Brinke (res.) Huissen. 180. G. Hijnekamp (res.) Siebengewold. 181. P. Kettenis, Den Haag. MILAAN Vanavond speelt Internazionale in Milaan zijn eerste wedstrijd voor de halve finales van 't toernooi om de Europese voetbalbeker tegen Sofia. Nog steeds zijn de Italianen hun nederlaag van verleden jaar tegen Real Madrid niet vergeten. Intensiever dan ooit heeft Inter zich dit keer voorbereid op zijn greep naar de macht in Europa. Vanavond moet in het San-Sirostadion de basis worden gelegd voor een plaats in de eindstrijd. De wedstrijd wordt om negen uur door de t.v. (Nederland 1) uitgezonden. In het toernooi om de Europese Voetbalbeker reageren de Italiaanse suppor ters op een speler van Inter als een moeder op een bruid. Zij stoten elkaar verrukt aan wanneer plotseling een man als de kalende Spanjaard Suarez in hun midden wordt gesignaleerd. Luis Suarez Miramontes,, Inters sinistere brein op het middenveld, wiens volmaakte passes als vlijmscherpe lancetten door de vijandelijke verdediging snijden. Geraffineerde Luisito, in een opvallende witte Porsch haastig op en neer rijdend van Milaan naar Appiano Gentile en wiens inkomen met Creme- riaanse overdrijving wordt geschat op „veel meer dan driehonderdduizend gul den per jaar". Facchetti: „Dat heeft me toen gewel dig geholpen om over mijn inzinking heen te komen. Toen we uit Engeland terugkwamen voelde ik me als een moordenaar. Ze beschuldigden ons van de ergste dingen. Er werd zelfs ge zegd dat we met opzet zo slecht had den gespeeld en dat we Itali daarmee hadden verraden Gelukkig hebben de supporters mij toen niet in de steek gelaten. De meeste spelers werden in die tijd op straat uitgejouwd. Dat is mij bespaard gebleven, maar toch is dat toernooi de afschuwelijkste erva ring uit mijn carrière geweest. Ik hoop zoiets nooit meer mee te maken". Roem is de goddelijke nectar, waar aan de voetballers van Internazionale zich met gulzige slokken bedrinken. Slechts weinig schouders tussen de twintig en dertig jaar kunnen de lood zware last van een niet aflatende, on meetbare bewondering dragen. Rond wandelend in hun beperkte wereld, waarin het voetbal op beklemmende wijze wordt overgewaardeerd, is hun de grilligheid van een tieneridool opge drongen. Meestal gekleed in strak zit tende, zwierig getailleerde maatpak ken, waaraan fel gekleurde stropdas sen met het onbeheerste bloemdessin uit het jaar 1967 een frivool cachet ge ven, zyn z(j veranderlijk als de mode zelf. Voortdurend levend onder hoogspan ning is alles in hun jachtig bestaan afhankelijk van het ondefinieerbare begrip „vorm". Een paar slechte wed strijden zijn ruim voldoende om de woede van hun dweepzieke, maar ai- tyd successen eisende aanhangers op te wekken. Het geduld van de supporters in Italië is snel uitgeput. Een klassiek voorbeeld daarvan is de manier waarop het nationale elftal na het drama in Engeland in Italië werd ontvangen. Het is die benauwende onzekerheid en de verplichting altijd in staat te moeten zijn tot het leveren van top prestaties, die de spelers van Inter soms prikkelbaar maken en die hen af en toe doet bezwyken onder de vaak hinderlijke adoratie der onvermoeibare „tifosi". Daarom is blonde Giacinto Facchet ti (24), sinds zeven jaar excellerend in de beruchte defensie van Inter I en 27 keer aangewezen voor het nationale elftal, een opmerkelijke figuur. Geze gend met een gelijkmatig humeur deelt hij gemoedelijk handtekeningen uit en laat hij de stormachtige hulde der sup porters met bedaarde opgewektheid gelaten langs zich heen gaan. Ook de lange Facchetti faalde tijdens het we reldkampioenschap, maar merkwaar dig genoeg lieten de Italianen de al tijd beminnelijk glimlachende, vaak in gedistingeerde Schotse tweed rondlo pende achterspeler van Internazionale niet vallen. De periode, waarin zenuwen het spel van de doorgaans koelbloedige Italiaan aantastten, is alweer lang voorbij en behalve met de pure aanvallers Mazzo- la en Cappellini zal de verdediging van Sofia vanavond ook rekening moe ten houden met achterspeler Giacinto Facchetti. Beschikkend over een impo nerend sprintvermogen kan hij vanuit Inters solide achterhoede plotseling ra zendsnel oprukken naar het front en zijn verrassende actie met een gaaf doelpunt afronden. „Na Engeland", herinnert Facchet ti zich nog levendig, „kon ik de eer ste maand gewoon geen doelpunt ma ken. Normaal ben ik erg rustig in een wedstrijd, maar toen faalde ik her haaldelijk voor open doel. Dat is nu voorbij. Ik heb mijn zelfvertrouwen weer terug en ik draai weer net zo goed als vroeger. Vooral dank zij Her- rera. Het is ongelooflijk, zoals die man je kan inspireren. Ik ben blij dat hij nu ook bondscoach is. Het gaat nu allemaal veel beter. Ik geloof, dat het Italiaanse elftal onder zijn leiding tot de sterkste ploegen ter wereld kan gaan behoren". hebben we verleden jaar wel geleerd, toen we van Real verloren. Toen dach ten we ook dat we zonder moeite in de finale zouden komen. Natuurlijk, wanneer je nagaat dat we ploegen als Torpedo, Vasas en Real al hebben uitgeschakeld, moeten we Sofia gemakkelijk kunnen verslaan. Celtic vind ik eerlijk gezegd veel ge vaarlijker. Ik vind het wel gunstig dat we die Schotten maar in één wedstrijd ontmoeten..." Uit de laatste opmerking blijkt dat Facchetti vast rekent op een plaats in de finale. „Inter is dit jaar vooral mentaal veel sterker", verzekert hij, „en daarom spelen we nu ook veel be ter. Snelheid is onze grootste kracht. Het snel overschakelen van verdedigen op de aanval is iets, wat Real nu ook doet. Er zijn wel meer ploegen die dat van ons hebben overgenomen. Alleen zijn wij met dit spel op het ogenblik nog het best op elkaar ingespeeld. Wanneer ik naar voren ga, hoef ik me geen zorgen te maken over de verdedi ging, want Picchi vangt dan automa tisch alles voor me op". Allang voordat de wedstrijd Inter- nazionale-Sofia vanavond in het sta dion San Siro in Milaan begint zullen tachtigduizend opgewonden toeschou wers op kansloos Sofia, hun kelen heb ben schor geschreeuwd. Zoals altijd zal trainer Helenio Herrera onder de druk van dit om veel doelpunten schreeuwende legioen steeds zenuw achtiger worden en zoals altijd zal hij zijn spelers in de kleedkamer dan nog even hun halve glaasje rode wijn la ten drinken. „Dat is goed voor ze", zegt de Argentijn. „Daar gaat het bloed van stromen". 38.4 41.2 46.0 49.0 62.4 71.4 13.32 13.39 13.48 13.55 14.01 14.11 14.15 14.21 14.24 14.42 14.54 Beekbergen Klarenbeek Hall Brummen Eerbeek Dieren Laag-Soeren Loenen Eerbeek Beekbergen Hoenderloo 124.3 16.06 Schaarsbergen 128.4 16.11 Deelen 134.4 16.19 Hoenderloo 143.6 16.29 Ugchelen 149.1 16.37 Hoog-Buurlo 152.4 16.42 Assel 155.5 16.49 Hoog-Soeren 162.0 17.00 Apeldoorn Start Asselsepad, Asselsestraat, rechtsaf Jachtlaan tot Eendrachtstr., hier linksaf Eendrachtstraat, rechtsaf Hoenderpark weg tot Aluminiumweg, Arnhemseweg oversteken, Ravenweg, Marchantstraat (waar de rode vlag wordt ingetrokken en de wedstrijd begint). Marchantstraat volgen tot de Kayersdijk, hier rechtsaf Kayersdijk, Zwaansprengweg tot Lange Amerikaweg, hier linksaf Lange Ame- rikaweg tot het kanaal, hier rechtsaf kanaaldijk volgen naar Bij de Woudbrug bij Beekbergen linksaf de brug over Woudweg volgen naar In Klarenbeek linksaf grote weg tot de Hessen Allee, hier rechtsaf Hessen Al lee, Hallsedijk naar Voor Hall tot de Vosstraat, hier linksaf Vosstraat tot voor Oeken, hier rechtsaf naar de Voorsterweg, deze weg volgen naar Voor de overweg voor Brummen rechts af Rhienderensestraat naar Rhienderensestraat volgen tot de Hallse- brug, deze brug linksaf naar De Kanaaldijk volgen tot voor Dieren bij de Edy-fabrieken rechtsaf Geiten bergweg tot de Harderwijkerweg, hier rechtsaf Harderwijkerweg naar Harderwijkerweg volgen naar voor Loenen bij de gashouder rechtsaf Loenenseweg naar Loenenseweg - Stuyvenburchtstraat - Lagerweg - Hallseweg tot aan het ka naal, hier linksaf kanaaldijk volgen tot de Woudbrug, hier linksaf Lierderstraat naar Lierderstraat, Dorpsstraat tot Loenense weg, hier linksaf Loenenseweg, rechtsaf Koningsweg, rechtsaf Veldhofweg - Arnhemseweg oversteken, Berg en Dal- weg naar Berg en Dalweg, Miggelenbergweg tot de Krimweg, hier rechtsaf Krimweg tot aan de school, hier rechtsaf Apeldoorn- seweg, Harskamperweg tot de grote weg Hoenderloo-Otterlo, hier linksaf deze weg volgen naar Voor Otterlo bij de handwijzer Hars kamp rechtsaf naar deze weg volgen door Harskamp naar Bij de handwijzer voor Stroe linksaf naar weg volgen naar weg volgen naar voor Barneveld linksaf grote weg, deze volgen tot voor de overweg, hier linksaf en de weg volgen naar weg volgen naar Voor Wekerom is de verzorging toege staan, aangegeven door twee rood-wit- blauwe vlaggen, vanaf Wekerom weg volgen naar Voor Otterlo grote weg Otterlo-Ede hier linksaf grote weg tot Oud Edese- weg, hier rechtsaf Oud Edeseweg, bij garage Brink rechtsaf en de weg volgen naar weg volgen tot de handwijzer Deelen, hier linksaf weg volgen naar over de kop van Deelen weg volgen naar weg volgen naar Hoenderloseweg, Brouwersmolenweg tot Hoog-Buurloseweg, hier linksaf naar Hoog-Buurloseweg tot voor Hoog-Buur- lo, hier rechtsaf naar Klinkerweg volgen tot over de bewaakte overweg, hier rechtsaf naar Grintweg volgen tot in Hoog-Soeren, hier rechtsaf naar de Soerenseweg. op de Soerenseweg rechtsaf J. C. Wilslaan naar J. C. Wilslaan, Jachtlaan tot aan de As selsestraat, hier rechtsaf Asselsestraat naar Asselsepad. FINISH. ZWOLLE De selectiegroep van schaatscracks op de lange baan 'n Oost- Nederland, die de laatste jaren werd geformeerd uit leden van de gewesten Overijssel en Gelderland en die jaar lijks trainen op de Deventer Kunstijs baan zal met ingang van het nieuwe seizoen apart trainen. Eén en ander werd dinsdagavond met algemene stemmen door de ijsclubbestuurders van het Gewest Overijssel, die te Zwol le in Hotel v. Gijtenbeek onder voor zitterschap van de heer J. Muller in de voorjaarsvergadering bijeen waren, besloten. Op deze vergadering werd ook beslo ten een trainingsfonds te stichten. Om hiervoor geld bijeen te krijgen werd door het bestuur van het gewest Over ijssel aan de clubs voorgesteld een be drag van 10,- tot 30,- beschikbaar te stellen. Ook hieraan gaven de ijs- clubbestuurders hun fiat. Het ligt in de bedoeling, dat met ingang van het seizoen 1967-1968 de selectiegroep van het gewest Overijssel zal trainen onder leiding van een trainer van formaat, die nog zal worden benoemd. De aan wezige leden van de t.c. lange baan wa ren er van doordrongen, dat door apart de selectietraining te gaan uitvoeren dan tot dusver het geval was. Men liet duidelijk uitkomen dat de leden van het gewest Gelderland, toen men in de zo genaamde „Oostelijke" selectiegroep zat beter aan hun trekken kwamen dan de rijdsters en rijders van het gewest Overijssel. Door ervaring wijs en voorzichtig ge worden Facchetti heeft zich intensief voorbereid op het duel met het zoveel zwakker geachte Sofia. „Inter neemt niets meer gemakkelijk op", zegt hij. „Ik denk wel, dat we de Europese be ker zullen winnen, maar met voetbal kan je nergens zeker van zijn. Dat AMSTERDAM In twintig minuten heeft Ajax gisteravond na de rust in het volle stadion (18.000 toeschouwers) afgerekend met Willem II. Een ont nuchtering voor de Tilburgse ploeg, die gedurende de eerste helft de illusie mocht koesteren tegen de landskampi oenen voor een verrassing te kunnen zorgen in de vorm van een doelpunt loos gelijkspel, maar toen de Ajacie- den kort na de hervatting in deze in haalwedstrijd eindelijk op een hogere versnelling overschakelden,' was het snel met de Brabanders gedaan (4-0). Willem II bood de eerste drie kwar tier verdienstelijk tegenstand. Nauwe lijks had het beginsignaal geklonken of de Tilburgse linksbuiten Wijnen stootte door naar het Amsterdamse doelgebied, waar Bals met een gedurf de sprong redding moest brengen. Toch toonde Ajax van lieverlee begrijpe lijk over meer technische en tacti sche vaardigheid te beschikken, binnen een kwartier moest de verdediging van Willem II acht hoekschoppen weggeven om opluchting te brengen. Aanvallend konden de tricolores daar praktisch niets tegenover stellen. Rond de twintigste minuut behoedde de paal Willem II voor een achterstand, toen Swart de bal met een kopstoot langs de goed ingrijpende doelman Van derHey- den dacht te werken. Tegenover Wil lem U's geestdrift plaatste Ajax ech ter steriele kwaliteit, waarbij het ge brek aan tempo opviel. Dit was de voornaamste oorzaak waarom de rust met 0-0 inging. Met defensief ingesteld Willem II moest na acht minuten in de tweede helft capituleren voor een juweel van een doelpunt. Keizer glipte behendig langs Straatman, trok de bal voor het doel, waar de toestormende Groot met het hoofd voor een razendsnelle afwer king zorgde, (1-0). Nauwelijks drie mi nuten later knalde Keizer uit een lis tige pass van Nuninga opnieuw onhoud baar raak (2-0). Er restte Willem II weinig anders dan zijn defensieve houding te laten varen. Met averechtse uitwerking, want nadat een keiharde inzet van Swart uit het zwaar belaagde Tilburgse doel dreigde te caramboleren, zorgde Nunin ga met een kopbal voor 3-0. Ajax ging door. Keizer legde de bal pasklaar voor de voeten van Muller, die er geraffi neerd 4-0 van maakte. Wat er verder gebeurde, was de moeite van het ver melden niet meer waArd. Daarvoor sorteerden de schamele pogingen van Willem II te weinig effect. STOCKHOLM Annemarie Wij- nants is met haar partner, de Fran- gaise Delaubert, in de eerste ronde van het damesdubbelspel uitgeschakeld door Eremenko (Rusland) en Vostova (Ts.-Sl.). De Nederlands-Franse gele genheidscombinatie verloor eervol met 21-18, 21-12, 17-21, 21-13, 21-14. Frans Schoofs plaatste zich voor de vierde ronde van het herenenkelspel door een overwinning (21-9, 21-14, 21-14) op de Portugees Campos. Zijn broer Bert kwam niet zo ver. Hij moest in drie games zijn meerdere erkennen in de sterke Roemeen Negolescu. Bert On nes, die dinsdagmorgen in de eerste ronde van het herenenkelspel de Zweed Bergstedt versloeg, kwam ook de tweede ronde zonder kleerscheuren door. Hij versloeg de Indonesiër Dja- ya. In de derde ronde verloor onze landgenoot echter van de sterke Ja panner Kono; 21-19, 21-13, 16-21, 21-9. Ook Bert van der Helm bereikte de vierde ronde en wel door een over winning in drie sets op de Indonesiër Jagannath. Frans Schoofs weerde zich in de vierde ronde dapper tegen de sterke 26-jarige Japanner Koji Kimu- ra, maar hij moest toch met 18-21. 17-21, 18-21 het onderspit delven.. BOEDAPEST. In het Hongaarse voetbalelftal, dat zondag 23 april in het Nep-stadion te Boedapest als voorberei ding op de wedstrijd tegen Nederland op 10 mei in het veld komt tegen Zuid-Sla- vië, zjjn twee debutanten opgesteld. Doelverdediger Szentimihaly heeft zijn plaats moeten afstaan aan de doelman van provincieclub Dios Györ, Gyula Ta- mas, en in de verdediging speelt Lajos Szuecs van Ferencvaros zijn eerste of ficiële wedstrijd voor het Hongaarse na tionale team. DEN HAAG Drie Nederlandse dam mers, Ton Sybrands, de nieuwe Neder landse kampioen, Evert Bronstring en Cees Varkevisser zullen van half juli tot begin augustus deelnemen aan een internationaal damtoernooi in het Rus sische Batoemi. Het staat reeds vast, dat behalve de drie Nederlanders ook de Fransen Hisard en Mostovoy aan dit toernooi, dat waarschijnlijk 16 juli be gint, zullen deelnemen. BURNLEY. Eintracht Frankfurt heeft zich geplaatst voor de halve finale van het voetbaltoernooi van Europese jaarbeurssteden. De Duitsers versloegen gisteravond Burnley met 12. Er wa ren 30.000 toeschouwers in het stadion van Burnley. Eintracht komt nu in de halve finale uit tegen de winnaar van JuventusDynamo Zagreb.

De Vallei | 1967 | | pagina 11