WEST-DUITSLAND IS IN CRISIS Breznjef valt Ulbricht bij Weinig kans voor Zuid-V iëtnam's nieuwe voorstel DORPJE IN ANGST NA DUBBELE MOORD MIHAJLOFS NIEUWE IDEEËN REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN Adenauer nu al week ziek Zwoegen in de Expo-hal NOG GEEN BESLISSING KERNWAPENVERDRAG „Onderlinge afstemming bij beleid ijzer staal" „Bonn volhardt in agressie- politiek' Westduitser voor rechter in Rusland Van Swaay weer aan de slag in Indonesië Ontwikkeling handelsbalans zeer gunstig Weifelende houding van Bonn Mevrouw Mao afgesnauwd Politie grijpt afperser Twee meisjes gewurgd Acht weken cel voor cineast VLUCHTELING SNEL GEPAKT VIETNAM ATOOMWAPENS GRAPILLON Onmiddellijke verlichting von De Gaulle naar Polen Akkoord over het monetaire stelsel Spion gaf zich in West-Berlijn aan VOLLE WEEK Derde bankrover gearresteerd VIER PUNTEN BEVRIJDINGSFRONT ZUIVERE HUID DEZELFDE GELEIDE Hoge autoriteit: WOENSDAG 19 APRIL 1967 .99 (Van onze correspondent) BONN Met scherpe beschuldigin gen aan het adres van West-Duits- land heeft de Russische partijsecreta ris Breznjef gisteren op het commu nistische congres in Oost-Berlijn de harde koers van Ulbricht onder steund. Breznjefs grote rede die aan vankelijk voor vrijdag op het pro gramma stond, was na de toenade- ringsvoorstellen uit Bonn vervroegd tot dinsdag. „De ontspanningspolitiek van de Bondsregering is alleen maar een tactische namoeuvre", zei Breznjef. „Bonn steekt ons de hand toe, maar in die hand zit een steen. De West duitsers moeten ons wel voor zeer naïef houden, als ze geloven dat wij die steen niet zien". Breznjef kreeg daverend applaus van de ruim tweeduizend gedelegeer den in de met rode bloemen versier de congreshal. „In werkelijkheid volhardt Bonn in zijn oude agressiepolitiek, dat blijkt reeds uit de Westduitse steun aan de Amerikaanse oorlogsvoering in Viet nam. De Westduitse regering", zo zei Breznjef, „is in een diepe crisis geraakt en ze wordt meer en meer in de steek gelaten door haar Weste lijke vrienden. De Oostduitse demo cratische republiek daarentegen neemt een steeds belangrijker plaats in Oost-Europa in". Een werkelijke verbetering van de atmosfeer in Europa is alleen dan mogelijk wanneer Bonn ophoudt ter ritoriale eisen te stellen, afziet van atoomwapens en zich niet steeds vas ter invoegt in de militaire integratie van de NAVO, aldus de Russische par- tijchef. Commentaar van de Westduitse re gering gisteravond: Onze ontspan ningspolitiek wordt rustig voortgezet. ADVERTENTIE Planten geven uw venst een persoonlijke noot Van onze correspondent BONN De toestand van dr. Kon rad Adenauer blijft zorgwekkend. Ook gisteren was er geen spoor van verbetering. De 91-jarige is uiterst zwak. Steeds weer eindigen de bulle tins van de artsen met de woorden „De toestand van de patiënt blijft onveranderd". Adenauers ziekte duurt nu al een week. Bij de post voor de oud-bonds kanselier waren gisteren goede wen sen van de gezamenlijke joodse kerk gemeenten in West-Duitsland en van het gemeentebestuur van Tiberias in Israël. Adenauer had deze plaats aan het Meer van Genezareth op zijn reis door Israël bezocht. De Amerikaanse vice-president Humphrey schreef Adenauer een persoonlijke brief. Vele bemanningen van schepen op zee stuurden radio telegrammen. MOSKOU Een Westduitse stu dent is gisteren voor een gerechts hof te Leningrad beschuldigd van het smokkelen van anti-Russische ge schriften die aan Russen moesten worden overhandigd. De student, de 25-jarige Volker Schaffhauser uit Heidelberg, was vol gens de aanklacht het land op 30 december 1966 op een toeristenvisum binnengekomen en op 5 januari van dit jaar gearresteerd toen hij een toilettas met tegen de Sovjet-Unie ge richte documenten aan een Rus wil de overhandigen. Ook in eer vulpen en in een pakje sigaretten had hij negatieven van anti-Russische docu menten verborgen, aldus het Russi sche persbureau Tass. Hij zou tijdens het vooronderzoek bekend hebben. De student kan onder de wetten van de Russische federatie veroordeeld worden van zes maanden tot zeven jaar werkkamp. Volgens Tass bevatte de toiletta: „een verbogen brief met instructies van anti-Russisch karakter, speciaal kopieerpapier voor geheimschrift en 125 filmbeelden", terwijl een der do cumenten in de pen en het pakje si garetten de titel droeg „strategische en tactische opvattingen over de strijd tegen het communisme". ADVERTENTIE Gezelligheid met volle teugen alcoholvrij druivensap «^'^^^'^^^VWWVWVWSAAAAAAAAA/MNAAA^VWWSAA» De dagen van de grote beproeving zijn weer aangebroken, de examens zijn begonnen. Zoals voor deze elfhonderd mannen, die gisteren in de Hilversumse Expohal zwaar zaten te zwoegen om het diploma Vakbekwaamheid in de bouw te veroveren. DJAKARTA (ANP) Het Indone sische ministerie van Basisindustrie en Energievoorziening zal samen met de Nederlandse maatschappij Van Swaay International twee vennoot schappen oprichten. Een zal dieselmotoren en elektrisch schakelmateriaal vervaardigen, de an dere wordt 'n vertegenwoordigenr in genieursbureau voor de uitvoering van elektrische en mechanische installa ties. Van Swaay zal ziph met de be drijfsvoering belasten. De overeenkomst is de eerste die de Indonesische regering sluit met een Europese onderneming. Van Swaay werkte al sinds 1924 in Indonesië, maar moest zijn activitei ten in 1958 staken. Deze bestonden toen in de handel en distributie van elektrische artikelen en werken op het gebied van de energievoorziening en luchtbehandeling. Van onze redactie economie DEN HAAG De Nederlandse han del heeft zich in het eerste kwartaal van dit jaar gunstig ontwikkeld. De invoer overtrof de uitvoer weliswaar met 1083 miljoen gulden, maar in ver gelijking met het eerste kwartaal van het vorige jaar is dit tekort op de han delsbalans met 617 miljoen gulden te ruggelopen. De handelscijfers over maart heb ben tot deze gunstige ontwikkeling bij gedragen. Volgens voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek is in maart ter waarde van 2603 miljoen gulden ingevoerd. In fe bruari was dat 2314 miljoen gulden. Verhoudingsgewijs evenwel nam de uitvoer iets sterker toe, namelijk van 1927 in februari tot 2195 miljoen gul den in maart. Het percentage waarmee de uitvoer door invoer wordt gedekt, steeg daardoor van 83 tot 84. Maakt men een vergelijking met maart van het vorige jaar, dan blijkt dat de invoer is gedaald met 145 mil joen gulden ofwel met vijf procent. De uitvoer steeg met zes procent, name lijk met 127 miljoen gulden. ADVERTENTIE Doorstraaltverlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten Deumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en doorstraaltverlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt 1 Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. PARIJS (Reuter) President de Gaulle zal, in gezelschap van zijn vrouw, een bezoek aan Polen brengen. De uitnodiging is uitgegaan van de Poolse president Otsjap. Als voorlopige datum wordt midden-juni genoemd. BONN De Westduitse regering heeft gisteren laten blijken dat zij zich niet door de Verenigde Staten wil laten overhaasten bij het vaststellen van haar oordeel over het voorgenomen nonproliferatieverdrag. Zij zal haar standpunt over dat verdrag tot beperking van het aantal kernwapenmogendheden pas donderdag over een week bekend maken. De Amerikaanse regering had bij de Westduitse op grote spoed aange drongen omdat deze kwestie aan de orde zou moeten komen in de wekelijk se vergadering v. d. permanente raad van de Navo in Parijs. In afwach ting van mogelijke inwilliging in Bonn van het Amerikaanse aandrin gen op spoed was gisteren besloten tot verschuiving van die vergadering van morgen naar donderdag. De Amerikaanse hoop op het snel MüNCHEN Aan het slot van hun conferentie in München hebben de ministers van Financiën van de EEG- Ianden een uit acht punten bestaand programma aanvaarde waarin 't ver der aan te houden gemeenschappelijk standpunt inzake de kwestie van hervorming van het internationale monetaire bestel is geformuleerd. Het programma is voornamelijk geba seerd op Duitse en Franse compro misvoorstellen. Ofschoon volgens de ministers op het ogenblik geen tekort aan interna tionale liquiditeit bestaat, zullen, naar zij menen, maatregelen moeten wor den overwogen voor het scheppen van aanvullende monetaire reserves. Deze maatregelen zullen met eerder in werking mogen treden dan wan neer „het gemeenschappelijk oordeel is, dat er een algemeen tekort be staat". Ook zal niet tot deze maatre gelen mogen worden overgegaan in het geval van „kortdurende cyclische verschijnselen". De huidige econo mische en financiële betekenis van de EEG moet in een voldoende in vloed in het IMF tot uitdrukking ko men, in het bijzonder bij stemmingen. BERLIJN (DPA) Een 23-jarige Westberlijnse boekdrukker heeft zich bij de Westberlijnse politie gemeld met de mededeling dat hij sinds 1963 voor de Oostduitse staatsveiligheidsdienst (S.S.D.) had gewerkt. De jongeman, die op vrije voeten is gesteld, zei nooit geld voor zijn spionage te hebben ontvangen. bereiken van eensgezindheid in Pa rijs werd gistermiddag de bodem in geslagen in Bonn. Daar werd na af loop van een vergadering van de de fensieraad van het Westduitse kabi net bekend gemaakt dat het stand punt waarop van Amerikaanse zijde was aangedrongen pas donderdag over een week bekend gemaakt zou worden. Het Westduitse standpJnt kan' óp zijn vroegst de volgende week in de permanente raad van de Navo be sproken worden. In diplomatieke kringen was het gisteren duidelijk dat de Westduitse bezwaren tegen de tekst van het Amerikaanse ontwerp van verdrag allerminst waren wegge nomen. De volle week vertraging die Bonn heeft afgedwongen maakt dat de Amerikaanse onderhandelaars in het gunstigste geval een week min der tijd zullen hebben voor het over leg met de Sowjet-Unie dat vooraf zal moeten gaan aan de mogelijke indie ning van een Amerikaans-Russische verdragtekst bij de Geneefse ontwa peningsconferentie, die na een reces van verscheidene weken op 9 mei zal worden hervat. De Westduitse regering, heeft in beginsel geen bezwaren tegen een nonproliferatieverdrag, maar zij kant zich wel heftig tegen de voorgestelde verdragstekst omdat die in haar ogen sterk discriminerend is. Haar afgezant, Schnippenkötter, heeft de vorige week, in Washington bij het naar voren brengen van haar bezwa ren weinig gehoor gevonden. ADVERTENTIE Feest is Pas een feest. als er bloemen in huis zijn TOKIO Japanse correspondenten in Peking delen mee, dat mevrouw Mao Tse Toeng afgesnauwd werd door een hoge legerleider, mevrouw Lioe Sjao Ssji in tranen was en dat op muurkranten in Peking geëist wordt dat Lioe onthoofd wordt. De rode garde van de luchtvaart- school in Peking sprak de beschuldi ging uit dat maarschalk Hsoe Hsiang-Tsjien mevrouw Mao uitgeslo ten heeft van de zuiveringsactie in het leger, omdat zij niets van de mi litaire toestand weet. Hsoe is daarna ontheven van zijn functie van voorzitter van de zuive ringscommissie van het leger. De tranen van mevrouw Lioe wer den opgemerkt door de rode garde van het geologisch college. Mevrouw Lioe begon te huilen bij de ondervra ging door haar dochter. „Ik weet wat jullie vinden", zei zij haar tranen af vegend, „ik heb fouten begaan. Ik moet het volk dienen voor de rest van mijn leven. Help me alsjeblieft mij te vernieuwen". Op de muurkranten stond: „Ont hoofd Lioe Sjao-Tsji (secretaris-gene raal van de partij) Teng Hsiao-Ping en Peng Tsjen (voormalige burge meester van Peking). Lioe, Teng en Peng Tsjen worden ervan beschul digd samengezworen te hebben om Mao omver te werpen en Peng te installeren als hoogste leider van China. Van onze correspondent. ZAANDAM De negentienjarige los-werkman J. G. uit Zaandam zal morgen op verdenking van poging tot afpersing voor de Haarlemse officier van justitie worden geleid. G. had maandag, de 61-jarige mejuf frouw Kraaier, eveneens uit Zaandam, een brief gestuurd waarin haar werd gevraagd om die avond op een bepaal de plek een envelop met 2500 gulden neer te leggen. Zo niet, dan zou de vrouw worden vermoord. De brief was versierd met een doodskop Ondanks de waarschuwing in de brief om de politie niet op de hoogte te stellen, deed mejuffrouw Kraaier dit wel. Toen de vrouw met een envelop met krantenknipsels naar de aangegeven plek ging, volgden rechercheurs haar op enige afstand. Nauwelijks was ze verdwenen of de jongeman griste de envelop weg en maakte zich uit de voe ten. De rechercheurs lieten hem niet ver komen. Nog voordat G. in de en velop had kunnen kijken werd hij ge arresteerd. VAALS De laatste van de drie da ders van de bankoverval in Vaals op 27 januari van dit jaar is gegrepen. Het is de veertigjarige K. uit Keulen. De drie gearresteerden blijven hard nekkig ontkennen iets met de overval uitstaande te hebben. SAIGON De Zuid Vietnamese re gering heeft gisteren ontruiming van de gedemilitariseerde zone tussen Noord- en Zuid-Viëtnam voorgesteld als een eerste stap in de richting van vredesonderhandelingen. Zij maakte het voorstel bekend in een communiqué van het ministerie van Buitenlandse Zaken, waarin de door Canada gedane vredesvoorstellen werden toegejuicht. Het plan dat de Canadese minister van Buitenlandse Zaken, Martin, de vorige week ontvouwde, behelsde vier punten: instelling van een bufferzone; bevriezing van de militaire-activi- teit op het huidige peil; beëindiging van alle vijandelijkhe den; terugkeer naar de akkoorden van Genéve van 1954. In het nu te Saigon gepubliceerde communiqué van het Zuidviëtnamese ministerie van Buitenlandse Zaken staat dat de Zuidviëtnamese regering het voorstel van minister Martin ge heel onderschrijft. Naar verluidde zal Trans Van Do, de Zuidviëtnamese mi nister van Buitenlandse Zaken, naar Ottawa gaan om over het plan van mi nister Martin te praten. Tran Van Do is op het ogenblik in Washington. Zuid-Viëtnam verklaart zich bereid rechtstreeks besprekingen te beginnen met vertegenwoordigers van Noord- Viëtnam of via de goede diensten van een derde party, bijvoorbeeld Canada. Over het Nationale Bevrijdingsfront de politieke organisatie van de Viët- Congwordt niet gesproken. De Zuidviëtnamese regering heeft tot dus ver steeds geweigerd het Bevrijdings front te erkennen als gelijkwaardige partner in eventuele vredesbesprekin gen. In de Verenigde Staten is het Zuid viëtnamese voorstel met bijval ontvan gen. Functionarissen van het State Department zeiden dat de Zuidviëtna mese regering vooraf overleg had ge pleegd met de Amerikaanse regering over het voorstel tot ontruiming van de gedemilitariseerde zone. Zij legden er de nadruk op dat de Amerikaanse regering alle pogingen wenselijk acht die erop zijn gericht de vrede in Zuid oost-Azië te herstellen. ADVERTENTIE PUROL en PUROL-poeder (Van onze correspondent) LONDEN Angst en argwaan zijn heer en meester in een klein dorpje in Berkshire, ten westen van Londen. Daar zijn de lijkjes gevonden van twee blonde meisjes van tien jaar die in het dorp woonden. Ze zijn allebei vermoord. Vlak in de buurt werd in oktober een meisje van zeventien ver moord. De bange vraag die men zich nu stelt is: „Schuilt de moordenaar onder ons?" Vele van de vijfhonderd inwoners van het dorpje, Beenham, zijn ervan overtuigd dat de moordenaar van de drie meisjes een van hen is. Ze vin den het bovendien hoogst verdacht dat deze nieuwe, dubbele moord gepleegd is vlak na de gerechtelijke lijkschou wing in de zaak van Yolanda Wad- dington, het meisje dat in oktober werd gewurgd. De moordenaar heeft daar blijkbaar weer lust door gekre gen om nieuwe slachtoffers te zoeken, zegt men in het verslagen Beenham. Nauwelijks dertig kilometer van het dorp is eind maart in een bos ook nog een meisje van veertien jaar doodge schoten. De moordenaar is nog niet gevonden. Is hij dezelfde als die van de drie andere meisjes, vraagt men zich nu af. De twee nieuwe slachtoffertjes zijn Van een onzer redacteuren. De Zuidslavische schrijver Mihajlo Mihajlof staat deze week voor de derde maal voor een rechtbank. Zijn misdaad is dat hij de Zuidslaven nieuwe ideeën aan de hand wilde doen voor een communistische samenleving. Door de oprichting van een communis tisch anti-Tito tijdschrift wilde hij het eenpartijstelsel in zijn land doorbre ken. Het gevolg was dat hij wegens „staatsvijandige activiteit" werd ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Het derde proces tegen Mihajlof valt precies tussen twee delen van verkie zingen voor de Zuidslavische Nationale Vergadering. Bij deze verkiezingen hebben de Zuidslaven voor het eerste de keuze uit verscheidene kandidaten. Het eenpartijstelsel wordt hiermee niet doorbroken, maar de kandidaatstelling van verscheidene afgevaardigden voor de Nationale Vergadering wijst toch op een veranderd politiek klimaat. Op het eerste gezicht lijken deze vaststelling (dat het politieke klimaat verandert) en een nieuw proces tegen de politieke hervormer Mihajlof met elkaar in strijd. Gezien tegen de achtergrond van de politieke toestand in Zuidslavië zijn ze het merkwaardig genoeg niet. Tal van nieuwe denkbeelden steken de laatste tijd in Zuidslavië de kop op. Bijna elk marxistisch leerstuk wordt op zyn actuele waarde onderzocht maar desondanks is er in het land nog steeds geen plaats voor een tijdschrift zoals Mihajlof zich dat voorstelde. Het had een orgaan zullen worden waarin de socialistische overtuiging stelsel matig aan een onderzoek zou worden onderworpen. Hiervoor bleek de tijd echter nog niet rijp. Integendeel, wegens de voortdurende kritiek die in alle lagen van de maatschappijen op de commu nistische party wordt geoefend is men geneigd de grens van de discussies zeer scherp te trekken. Mihajlof viel daardoor tussen wal en schip. De grens loopt klaarblijkelijk tussen zijn denkbeelden en die van de schryvers van het tydschrift Praxis, dat na enkele maanden verboden te zijn geweest, thans weer verscl »t Terwijl Mihajlof een oppositie vestigen stuurt de Praxis-groep aan op een nieuwe definiëring van de be staande opvattingen. Het verschil lijkt meer theoretisch dan praktisch, maar de Zuidslavische leiders houden er toch terdeg rekening mee, al was het alleen maar wegens de stemmen die opgaan om de communistische partij de uitvoerende macht te ontnemen. Zuidslavië heeft binnen het com munistische blok altijd een aparte plaats ingenomen. Het bewind wortelt er dieper dan in de meeste naburige communistische staten. De Zuidslavi sche communistische leiders geven blijk van meer zelfvertrouwen, ze zijn minder bang om westelijke denkbeel den en westelijk geld aan te nemen. En tenslotte is de onafhankelijkheid van het land herhaaldelijk op de proef gesteld. De enige handicap waarmee Zuidsla vië bij de ontwikkeling van nieuwe denkbeelden worstelt is de regionale verdeeldheid. Die werkt zeer ontwrich tend op de nationale eenheid. Niette min zijn de politieke en economische drijfveren van het land merendeels dezelfde als die in de andere Oosteuro- pese landen. In sommige opzichten heeft Zuidsla vië als natie in de communistische wereld hetzelfde aandeel als Mihajlof als eenling in zijn eigen land. Heel wat denkbeelden die thans in Oost-Europa gemeengoed zijn stammen van vroege re Zuidslavische ketteryen. Dit is de tienjarige Ginette Wig more, die gewurgd is gevonden in een grindgroeve bij Beenham. Haar vriendinnetje Kathleen Williams trof hetzelfde lot. Ginette Wigmore, dochter van een landarbeider, en haar vriendin Kath leen Williams. Kathleens vader is ga ragehouder in Beenham. Ze gingen maandag na schooltijd samen een eindje fietsen. Toen ze twee uur later nog niet terug waren, gingen hun ouders en de buren op onderzoek uit. De vader van Ginette vond het lijk je van zijn kind in een verlaten grint- groeve vlak bij het dorp. Niet ver er vandaan lag het lijk van het andere meisje. De twee kinderen zijn ge wurgd, een van hen is ook nog met een mes gestoken. Hun fietsen lagen vlak bij hen in de groeve. Er lag ook een paar meisjesschoenen. Twee rechercheurs van Scotland Yard zijn naar Beenham gestuurd om de politie van het dorp te helpen by het onderzoek. Alle kinderen van Beenham werden gisteren door hun ouders naar school gebracht en weer afgehaald. Niemand laat er de kinderen nog zonder geleide op straat. AMSTERDAM Het Amsterdamse gerechtshof heeft gisteren in hoger be roep de 24-jarige cineast P. A. J. van O. uit Amsterdam conform de eis veroor deeld tot acht weken gevangenisstraf, waarvan vijf voorwaardelijk. De man zou zich op Koninginnedag van het vorige jaar niet hebben ver wijderd uit een oploopje op het Spui. Bovendien zou hij zich hebben verzet tegen zijn arrestatie en zou hij een politie-inspecteur hebben mishandeld. De politierechter had de man in eerste instantie dezelfde straf opgelegd. LUXEMBURG „Het is juist dat de Franse ijzer- en staal onderne mingen uit openbare middelen lenin gen kunnen ontvangen tegen een ren te welke gemiddeld lager is dan die van de kapitaalmarkt. Dergelijke maatregelen kunnen problemen op werpen ten aanzien van de normale concurrentieverhoudingen zoals die bedoeld zijn in het EGKS-verdrag. De Hoge Autoriteit heeft dan ook b(j de bijzondere raad van ministers de in artikel 26 van het verdrag voor ziene procedure ingeleid teneinde een onderlinge afstemming van de plan nen en acties der deelnemende sta ten op het gebied van het yzer- en staatbeleid te bereiken". De executieve verklaart dit in ant woord op schriftelijke vragen, die het Nederlandse lid van het Europees parlement, de heer Berkhouwer, over deze kwestie had gesteld. De Hoge Autoriteit zegt ook, dat de leningen aan de Franse ijzer- en staalindustrie passen in een alge meen Frans beleid dat in het kader van het plan voor economische en sociale ontwikkeling sinds 1946 wordt gevoerd. Tegenwoordig berusten de leningen op een overeenkomst welke in juli 1966 tussen de Franse staat en de ijzer- en staalindustrie werd ge sloten. De leningen zijn niet bestemd ter dekking van bedrijfskosten, maar voor financiering van een herstructu rering van deze industrieën en van een wederaanpassingsprogramma ten behoeve van werknemers. Vele staten, ook die van de Europe se gemeenschap, aldus de Hoge Au toriteit in haar antwoord, participe ren op soortgelijke wijze in de finan ciering van investeringen, zoals ze ook ingrijpen wanneer industrietak ken of afzonderlijke ondernemingen met veel personeel in moeilijkheden geraken. De Hoge Autoriteit bezit geen be voegdheden op alle gebieden waartoe dergelijke maatregelen zich uit kun nen strekken. Niettemin besteedt zij grote aandacht aan de gevolgen welke deze maatregelen voor de werking van de concurrentie binnen de ge meenschappelijke markt zouden kun nen hebben. ADVERTENTIE ken 8pre waar woorden tekort schieten Van onze correspondent TERNEUZEN. De 31-jarige Ter- neuzenaar H., die in het politiebureau van Terneuzen zat opgesloten, is gis termiddag ontsnapt. Hij had een auto in België gestolen en die aan een garagehouder in Terneuzen verkocht. Omdat er een gebrek aan cellen op het politiebureau was, zat zij in de politiewacht. Daar vroeg hij of hij naar het toilet mocht, aan de binnen plaats van het politiebureau. H. zag kans via het platte dak van de garage op straat te komen en in de richting van de Scheldedijk weg te lopen. De dienstdoende agent had dit on middellijk in de gaten. Na een achter volging werd H. gegrepen. ADVERTENTIE UW BABY IS ZOVEEL MOOIER IN EEN LUXUEUS GEBREID DELANA LUIERTRUITJE VAN OE FIJNSTE GLANSGARENS. WAS- EN KCOKECHT. MATEN 62-74 HET MOOISTE VAN DELANA VOOR SLECHTS 4,95.

De Vallei | 1967 | | pagina 9