Bouwactiviteit in de Molenbrug op gang Grootse aanpak in augustus L. P. van Voorthuizen stopt als organist, regisseur en dirigent, blijft doorknutselen maar Jeugd Rode Kruis zoekt leider Kantongerecht Wageningen Ambtenaar beriep zich op krantebericht Bijna alle operettes al gehad Directie Hollandia komt met communique 3550 4079 TWEE FLATS MET 12 WOONLAGEN WORDEN HET EERST GEREALISEERD Bromfietser lx>tste op auto Bekendmaking Waarschuwing MIST u uw Haast Kwalijk Geen voorrang Knipsel Proeftijd AGENDA Tor wel Voor gek BURGERLIJKE STAND N.P.B. besluit winterseizoen POLITIE ZOEKT GETVIGE C.P.B. behandelt actueel probleem Bel: Geen alkohol bij snelverkeer Geen kerkdienst wel samenkomst VEENENDAAL SCHERPENZEEL Ledenvergadering School in. d. Bijbel ZATERDAG 22 APRIL 1967 VEENENDAAL Dezer dagen is er een begin gemaakt met de bouw van 576 etagewoningen in 't bestemmings plan „de Molenbrug" in Veenendaal- West. Twee en een half jaar zal er aan dit project worden gewerkt. De werk zaamheden zijn begonnen het het heien van enorme palen, die straks een flat gebouw van 12 etages zullen dragen. In totaal worden er twaalf flats neer gezet, die variëren van zes tot twaalf woonlagen. Na de vakanties, omstreeks het einde van de maand augustus, zul len de bouwactiviteiten in „de Molen brug" grootscheeps worden aangepakt. Nu is bouwmaatschappij Van Eist N.V. nog in „de Engelenbrug" en in „het Vijverplan" aan het werk. Deze beide projecten zal men omstreeks augustus apgeleverd hebben zodat de bouwmaatschappij zich dan geheel op „de Molenbrug" kan concentreren. De bouwers werken volgens het sys teem van „twee flats tegelijk". De eerste twee huizenblokken (twaalf eta ges hoog) zullen begin volgend jaar onder de kap zijn gebracht. Aanvanke lijk zouden er in „de Molenbrug" wo ningwetwoningen worden gebouwd, maar hiertegen werden van ministe riële zijde bezwaren ingebracht. Burge meester Hazenberg sprak destijds in dit verband van „donkere wolken die zich boven dit plan hebben samenge pakt". Er kwam voor de gemeente na di verse besprekingen in Den Haag toch nog een acceptabele oplossing uit de bus: er worden nu 288 woningwetwo ningen gebouwd van het type zoals momenteel in het „Vijverplan" wordt gerealiseerd en een even groot aantal premiewoningen van het zogenaamde cyclus type, dat zich kenmerkt door een bijzonder ruime indeling. Men is inmiddels begonnen met de aanleg van een brede weg, die dwars door het plan loopt. Deze weg loopt enkele honderden meters parallel met het Omleidingskanaal eft mondt uit op het Panhuis precies tegenover de Dah liastraat. Door deze verbinding komt de func tie van de Geerseweg te vervallen. Een deel ervan zal dan ook voor ver bouwing worden gebruikt. De 288 wo ningwetwoningen zijn een voortzetting van de bouwstroom in het „Vijver plan". Over enkele maanden zullen de VEENENDAAL. Donderdagavond omstreeks 21 uur reed de 20-jarige B. R. uit Rhenen met zijn bromfiets over de Parallelweg in de richting van de Middelbuurtseweg. Door nog onopgehelderde oorzaak botste hij te gen een geparkeerd staande auto, waardoor hij zo ernstig kwam te val len, dat hij per ziekenauto naar het Julianaziekenhuis gebracht moest wor den. Dit ongeval moet gezien zijn door een fietser, die op het moment, dat het gebeurde, ongeveer 50 meter ach ter de bromfietser reed. De politie van Veenendaal, tel.. 3636, verzoekt deze fietser zich met haar in verbinding te stellen voor het geven van inlichtin gen. VEENENDAAL. De burgemees ter der gemeente Veenendaal maakt bekend, dat van heden af aan het po litiebureau verkrijgbaar zijn formulie ren voor het aanvragen van visakten en bijdragebewijzen voor het seizoen, aanvangende 1 juni a.s. en eindigende 31 mei daaropvolgende. De ingevulde en ondertekende aan vraagformulieren dienen uiterlijk 13 mei a.s. weer aan het politiebureau te worden ingeleverd. Zoals gebruikelijk zullen de leden van de hengelsportvereniging „De Rietvoorn" alhier door het bestuur van die vereniging in kennis worden ge steld van een voor hen geldende af zonderlijke regeling. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de publikatie aan de gemeentelijke aanplakborden. De burgemeester voornoemd, J. Hazenberg. VEENENDAAL. De hoofdinspec teur van politie te Veenendaal, maakt bekend, dat thans valse bankbiljetten van 50 dollar in omloop zijn gebracht. Het betreft hier bankbiljetten van de Frederi Rechearch Noot serie 1934 A2. Het valse geld werd in winkels als betaalmiddel aangeboden door een En gels sprekende man met een Ameri kaans accent. De man was vergezeld van een Nederlands sprekende vrouw met een Limburgs accent; dat een onbekende 19-jarige jongen, die vergezeld is van een 17- a 18-jarig meisje, zich in winkels vervoegt en aldaar vraagt om een lege kartonnen doos. In de meeste gevallen moet een bedienend lid een dergelijke doos uit het magazijn halen, zodat men de win kel moet verlaten. Zodra het bedie nend personeel de winkel verlaat naar het magazijn, wordt hij gevolgd door één der bezoekers. De andere bezoeker blijft in de winkel achter. Is de doos eenmaal aan één der bezoekers over handigd, dan verlaten zij onmiddellijk de zaak. Later blijkt, dat in de mees te gevallen geld uit de kassa is ont vreemd. AMERONGEN LEERSUM De afdeling Leersum-Amerongen van de C.P.B. hoopt woensdag 26 april te Ame- rongen te vergaderen. Mej. Kuyven- hoven komt spreken over: „De zorg voor de ongehuwde moeder en haar kind". hoge flats aan de vijver worden opge leverd en dat is eerder dan men aan vankelijk had verwacht. Bij het leggen van de funderingen van de flats in „de Molenbrug" wordt uiteraard rekening gehouden met de gesteldheid van de bodem en met het gewicht dat de palen moeten dragen. Vandaar dat men bij het heien niet volgens de traditionele methode te werk kan gaan. Er worden eerst sta len buizen in de grond gedreven, die men later met beton volstort. Sommi ge palen zullen bestand moeten zijn tegen een gewicht van 150 ton. Als het hardingsproces van het beton zich heeft voltrokken worden de buizen weer verwijderd. Trappenhuizen zullen onafhankelijk van de flats worden gebouwd. Het plan Molenbrug bestaat in feite uit twee delen. Aan de buitenkant, langs het Omleidingskanaal en de wes telijke Rondweg zullen de premiewo ningen worden gerealiseerd, in de bin nenring verrijzen de woningwetwonin gen waarvoor Patrimoniums Bouwver eniging de opdrachtgever is. dagblad DE VALLEI? tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur VEENENDAAL. De directie van het concern P. Clos en Leembruggen te Leiden, waarvan de Veenendaalse Hollandia Wol- en Kousenfabrieken deel uitmaken, zal dinsdagmiddag haar standpunt bekend maken inzake de massale werktijdverkorting. In on ze krant van gisteren stond een be richt, waarin melding werd gemaakt van een kortere werkweek voor 200 personeelsleden van het bedrijf. De directie deelde ons mee, dat „de tijd nog niet rijp" is om hier verdere me dedelingen over te doen. RHENEN Louis Petrus van Voorthuisen is vijfenzestig jaar en zet alles aan de kant. Dat „alles" is heel wat. Niet alleen zijn werk bij de NBM, maar ook zijn functie als organist, leider en dirigent van ver schillende koren, toneelspeler en re- giseeur. Het enige, dat hij blijft doen, is kuntselen en rusten. Uit rusten van alle activiteiten die hij de afgelopen veertig jaar aan de dag heeft gelegd. Eén van de belangrijkste func ties, buiten zijn dagelijks werk om, is die van kerkorganist van Achter berg. Achtendertig jaar lang heeft de heer Van Voorthuizen iedere zon dagmorgen en zondagmiddag de kerkzang ondersteund op het orgel. „Toen ik er kwam wisten ze niet wat ze hoorden", vertelt hij, „Mijn voorganger, speelde met één vin ger. Ja, en dat op een orgel, waar van de trappers nog meer lawaai maakten dan de muziek die er uit kwam. Het was zo vals als ik weet niet wat. Toen ik er voor de eerste VEENENDAAL Een vereniging zonder vaste leden is op zoek naar een leider. Het gaat hier om een oproep van het Nederlandse Jeugd Rode Kruis, een orga nisatie die in 1946 is opgericht door het Nederlandsche Roode Kruis. Omdat zo heet het in een officiële publikatie „het niet mogelijk is, gezien de Nederlandse verhoudingen op maatschappelijk en levensbeschouwelijk terrein een aparte jeugdorganisatie op te richten met eigen leden, zoals in andere landen wel het geval is, ziet men slechts ruimte voor incidentele en vrijwillige medewerking van kinderen en jonge mensen in eigen school- of clubverband, dat wil zeggen al leen via de opvoeders, onderwijzers en jeugdleiders zal het Jeugd Rode Kruis zich tot de jongeren richten". De leider van de Veenendaalse afdeling van het Jeugd Rode Kruis zal dan ook initiatieven moeten ontplooien, om deze „incidentele" me dewerking tot een (regelmatig terugkerend) feit te maken. De voorwaarden waar aan deze persoon moet voldoen zijn de volgende: hij (of zij) moet veel tijd be schikbaar hebben, overal achterheen willen zitten en in het bezit zijn van een goede opmerkingsopgave om nieuwe taken voor dit korps in Veenendaal te kun nen vinden. De huidige leider van de afdeling Veenendaal van het Jeugd Rode Kruis is de heer G. van Benthem, die wegens een te veel aan taken ook binnen het Rode Kruis dit werk moet neer leggen. Hij vertelde, dat er reeds veel activiteiten regelmatig gaande zijn zoals het tekenen van kerst- en nieuw- WAGENINGEN Schuldig gemaakt aan onverzekerd rijden met een motorvoertuig had zich de Edese bosarbei- der P. M., waarvoor hij vrijdagmorgen voor de Wagening- se kantonrechter werd geleid. Dat leiden geschiedde al vanaf Zutphen, omdat M. daar momenteel een gevange nisstraf van twee jaar uitzit. Die twee jaar waren hem eerder in Arnhem voor diefstal toebedeeld. De 19-jarige bosarbeider verhaalde, dat het lot hem niet mee had ge zeten; het ongeluk waarbij vast kwam te staan dat hij niet verzekerd was gebeurde namelijk, zoals hij zei, toen hij van een verzekeringsagent terug kwam waar hij alles had willen regelen. Hij had de man niet thuis getroffen en was toen maar weer met de wagen vertrokken. De kan tonrechter, mr. A. C. van den Brand, die geduldig naar het verhaal van verdachte geluisterd had, vond M. echt een man die zich niets van wettelijke voorschriften aan trekt. „U bent al drie keer eerder voor verkeersovertre dingen geverbaliseerd die men opzettelijk pleegt, type rend voor mensen van uw slag". M. was het hier niet he lemaal mee eens en verklaarde dat het echt niet opzette lijk gedaan was. De officier van justitie, mr. F. O. Leu- sink, deed ook nog een duit in het toch al goed gevulde zakje en citeerde een gedeelte uit een brief die verdachte vanuit de gevangenis aan een familielid had gericht, waar in hij over de verzekering repte en over te toen nog op handen zijnde kantongerechtzitting schreef: „Dan gaan we weer oude koeien uit de sloot halen". De officier merk te vervolgens tegen verdachte op, dat de brief nog wel door zou gaan en sprak in zijn requisitoir dat hij het feit bewezen achtte en strafbaar, „Iemand anders had er de dupe van kunnen worden" en vonniste met f 150,sub sidiair 15 dagen hechtenis. Verdachte antwoordde, dat hij toch nog twee jaar moest zitten en dat dan die vijftien da gen er ook nog wel bij konden. De kantonrechter vonniste conform. De 20-jarige P. B. uit Veenendaal had te hard gereden op zijn bromfiets toen hij op weg was naar 't station Veenen- daal-De Klomp. Hij verontschuldigde zich met de woorden, dat zijn bromfiets onderweg kapot was geweest, hij daar door wat laat was en de verloren tijd moest inhalen om de trein nog te kun nen halen. De officier van Justitie had voor al het aangevoerde wel oor, maar geen oog en eiste een geldboete van ƒ50,of vijf dagen. Verdachte zei dat hij dat niet gering vond en vestigde de aandacht op het feit dat hij nog nooit eerder veroordeeld was. Verder vond hij de eis wel een beetje hoog omdat het toch op de Schou ders van zijn ouders zou terechtkomen. De kantonrechter deed hem toen de suggestie aan de hand, om in de vakan tie te gaan werken. Ook dat zou niet gaan deelde de leerling van de school voor luchtvaarttechniek in Den Haag mee, omdat hij vier dagen na zijn exa mens in dienst moet. Alles in overweging nemend vonniste de kantonrechter met het bedrag van de eis, hoewel hij zei dat eigenlijk toch wel erg laag te vinden omdat 't nu een maal zo is bij bromfietsers dat ze alle maal en altijd te hard rijden. De Veenendaler J. v.d. W., 24 jaar had zonder de hiervoor vereiste vergunning toch een herstellingsinrich ting voor motorrijtuigen. Op een vraag van de kantonrechter antwoordde de verdachte dat hij de inrichting nadat hij geverbaliseerd was voor overtre ding had gesloten. Even later kwam de aap uit de vergunningloze mouw na een spits gestelde vraag van de officier en verklaarde W. dat hij nu op een andere plaats doorging met zijn herstellingsar- beid. De kantonrechter vond dit toch wel heel erg en zei heftig „Dus u gaat willens en wetens door met de wet over treden". Hij nam dit verdachte zeer kwa lijk en vond dat hij de wet. maar moest naleven zoals ieder ander. Verdachte zei dat allemaal wel te wil len maar dat hij maar geen vergunning kreeg van de gemeente die hij al vijf maal hiertoe had benaderd. „Dan", vond de kantonrechter, „moet u maar een ander beroep zoe ken". Hij wilde weten of W. niet vol doende als autohandelaar zou kunnen verdienen, welk beroep op het verbaal vermeld stond. Dat bleek niet mogelijk te zijn en een ander beroep helemaal niet omdat, zo vertelde hij, hij gedeeltelijk invalide was en maar een beperkt, gebruik kon maken van zijn linkerarm. Deze kennis van zaken bluste de hef tigheid van de rechter en het leek hem zelfs noodzakelijk om, voor tot een uit spraak over te gaan, nog een rapport van de politie te vragen over deze door W. aangevoerde zaak, waarmee het dossier voor onbepaalde tijd de kast in ging. Ook aangehouden werd de zaak tegen de 20 jaar oude Veenendaler P. W. B., die momenteel zijn dagen als dienst plichtige bij de luchtmacht slijt. In uni form stond hij voor de kantonrechter, wiens blik over het pak gleed en hem de vragende conclusie ontlokte: „Bent u bij de marine?" Maïtr even later: „Oh nee, bij de luchtmacht". De Veenenda ler. had geen voorrang verleend op een kruising in zijn woonplaats en moest aan de hand van een schetsje maar eens uitleggen hoe het in zijn werk was gegaan. Het kwam er niet helemaal dui- dellijk uit, zoals onder meer de stoplich tenwerking bij 't kruispunt. Na de aan houdingsbeslissing kon B. weer naar zijn luchtmachtonderdeel vertrekken. De Rijksambtenaar C. van E. uit Vee nendaal was op de Nleuweweg in dezelf de plaats uit een bocht geraakt en tegen een muur opgebotst. Verdachte wees er op, dat het hier om een zeer lastige bocht ging en om dit aan te tonen diepte hij uit zijn zak een krantenknipsel op waar zijn verhaal in werd onderstreept. De officier van justitie was van mening dat de weg zich niet naar de bestuurder richt maar de bestuurder naar de weg, waarna de kantonrechter tot aanhou ding besloot om verbalisanten nog eens te horen en borg het krantenknipsel zorgvuldig bij het overige materiaal in dë zaak E. De Wageningse benzinepompbedien de en 23-jarige E. A. van F. had in Rens- woude de maximumsnelheid overtre den en zo zei hij: „Ik zgg het gebeuren". De kantonrechter vond dat maar triest omdat het ook al de derde keer was in één jaar tijd, waarop verdachte schuld bewust meedeelde dat hij nog wel zo van plan was zijn best te doen. Kanton rechter: „Blijkbaar nog niet voldoende uw best gedaan". De officier van justitie had verder geen vragen en eiste een geldboete van 100 of tien dagen en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vier maanden met een proef tijd van twee jaar. Verdachte vond de boete wel wat hoog, maar de ontzeg ging wel goed omdat hij dan zeker in de toekomst er voor zou zorgen dat het niet meer zou gebueren. Kantonrechter: „Dat is ook de bedoeling van deze straf". Nog eens probeerde Van F. de geld boete wat naar beneden te krijgen, maar de kantonrechter vond geen ter men aanwezig om beneden de eis te gaan. Hij liet het geldbedrag ongewij zigd, maar maakte van de vier, drie maanden eveneens met een proeftijd van twee jaar. jaarskaarten door leerlingen van lage re scholen, die dan naar zieken en be jaarden gezonden worden, het vervaar digen van kalenders door leerlingen van het christelijk lyceum, die in bejaar dencentra worden uitgereikt, ieder jaar tegen Sinterklaas een actie voor chro nisch zieke jongeren enz. Momenteel loopt een landelijke ac tie in het kader van het 100-jarig be staan van het Rode Kruis waaraan door de Talmaschool en de christelijke huishoudschool wordt deelgenomen. Op de technische school worden kandelaars gemaakt, waarin het eeuwfeestem bleem van het Rode Kruis verwerkt is, terwijl de huishoudscholen zorgenvoor place-mats, met hetzelfde embleem. Deze werkstukken zullen uitgereikt worden aan de gasten van het Rode Kruis, die dit jaar een tocht maken met de Henri Dunant, of verblijven in een van de inrichtingen van het Rode Kruis, waar chronisch zieken een va kantie geboden wordt. Een der acties van het Jeugd Rode Kruis is het organiseren van jeugd- EHBO-cursussen .Momenteel wordt er aan deelgenomen door een padvinders- groep in Veenendaal. Als instructeurs voor deze cursus treden colonne-leden op. Voor de jeugd bestaan drie ver schillende diploma's, A, B, en C. Op 1 juli a.s. wordt een internationale wed strijd gehouden, waaraan 15 Nederland se ploegen, waaronder de Veenendaalse en een aantal ploegen uit België, Lu xemburg en Duitsland zullen deelne men. De wedstrijden worden gehouden in Rotterdam, aan boord van het schip waarin de tweede Havenvakschool ge- vestibd is, de „Jan Backx". De nieuwe leider vindt dus reeds een aantal taken voor hem uitgestippeld, maar er is nog ruimte genoeg voor an dere. Het Jeugd Rode Kruis kent er vele en de juiste man of vrouw zar daarvan zeker een groot deel ook in Veenendaal kunnen uitvoeren. Heden, zaterdag VEENENDAAL Slotemaker de Bruineplein 14 uur: Start Vredesmars. RHENEN Gebouw Irene 14.30 uur: Zendingsmid dag. AMERONGEN Dorpshuis 19.30 uur: Gymnastiekuitvoe- ring Sportvereniging „Amerongen". BIOSCOPEN Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „De spion met het kanten broekje." Het Centrum Leersum 20 uur: „Mogen wy zwijgen". Morgen, zondag VEENENDAAL Verenigingsgebouw Eikenlaan 19.30 u.: Interkerkelijke samenkomst. BIOSCOPEN Luxortheater Veenendaal 15 uur: „De spion met het kanten broekje" en 19.30 uur: „Mr. Solo schaakmat." Het Centrum Leersum 15 uur: „Mogen wij zwygen." VEENENDAAL Zij die het oecu menisch streven met enig wantrouwen bezien behoeven voorlopig nog niet bang te zijn, dat er in Veenendaal een samengaan van de verschillende kerkgenootschappen zal plaatsvinden. Nu er zondagavond voor het eerst in de geschiedenis in één bijeenkomst het woord gevoerd zal worden door twee predikanten, een pastoor en een officier van het Leger des Heils, is zo wel de gereformeerde kerkeraad, als het organiserende „Open Deur"-comi- té bevreesd, dat deze bijeenkomst als „kerkdienst" gezien zal worden. Men noemt het een „samenkomst". Deze rectificatie op een bericht van dins dag jl. is ondertekend door het mode- ramen van de raad der Gereformeer de kerk en het bestuur van de „Open- Deur" van Sola Fide. keer kwam, spitste iedereen de oren want ik haalde er toch nog wat uit". De heer Voorthuisen heeft nog meer in de muziek gedaan. Hij heeft kinderkoren, gemengde koren en mannenkoren geleid: „Elk jaar ga ven we een uitvoering." Met het kinderkoor studeerde hij kinderope rettes in: „Ik heb bijna alle operet tes gehad. Zoveel zelfs, dat ik op een gegeven moment weer met de eerste ben begonnen". Als we het over operette hebben, komen we in de richting van toneel. „Ja ook dat heb ik gedaan. Ik heb jarenlang toneelgespeeld. De laat ste jaren heb ik geregisseerd. De toneelclub was een onderdeel van de zangvereniging in Rhenen". Met al die koren en toneelgezel schappen heeft de heer Van Voort huisen heel wat afgereisd. Leden, Renkum, Veenendaal en vrijwel al le plaatsen .uit de omgeving hebben wel eens met zijn groepen kennis gemaakt. Mevrouw Van Voorthuisen mengt zich in het gesprek: „Dat was toen wat met jouw toneel. De repetities waren altijd hier in huis. De voorka mer was dan het toneel en de ach terkamer de zaal. En ik maar kof fie zetten en opruimen." Overigens bouwde de heer Van Voorthuisen ook zelf de decors, ach ter in zijn schuurtje. „Daar heb ik heel wat afgeknutseld. We deden ook altijd mee aan optochten. We had den een keer een groot schip ge bouwd van hei, dat stond hier ach ter op straat. Plotseling begon het te regenen. Toen zat er maar een ding op: het schip in huis! Tuindeu ren open en schip naar binnen. Toen we het er weer uithaalden lag de vloer bedekt met hei, roosjes en hars". Mevrom^ Van Voorthuisen heeft echter niet alleen „ellende" van het knutselen van haar man gehad. In de kamer staat een prachtig wand- meubel te pronken dat helemaal gebouwd is door haar echtgenoot. „Ik heb ook eens een keer zelf een elektronisch orgel willen bouwen. Maar dat idee hebben ze me afge praat. Ik heb toen maar zo'n ding gekocht". Onder al deze culturele en tech nische hobby's heeft zijn werk niet geleden. Begonnen als leerling tim merman neemt de heer Van Voort huisen volgende week donderdag met een receptie afscheid van de NBM als adjunct-commies. „Op 1 april ben ik gehuldigd omdat ik er vijf enveertig dienstjaren bij de maat schappij op heb zitten." Voorts is de heer Van Voorthui sen vierenveertig jaar lid geweest van de christelijke Vakbeweging. En drieënveertig van de vierenveer tig jaar bestuurslid." Een tijd lang is hij afdelingsvoorzitter geweest. De enige wens van de heer Van Voorthuisen is nu nog een tijd lang rustig te mogen knutselen. Voor de rest is hij tevreden. „Ze hebben me wel eens voor gek verklaard. „Man je loopt te hard van stapel" en „vraag er toch wat geld voor." Maar nee, het is allemaal één grote hobby voor me. Misschien was ik dan wel gek, maar ik deed het graag." Dan staat de veelzijdige Louis Pe trus van Voorthuisen op, loopt de kamer uit en komt even later terug met 'n zware tegel die hij uit dank van de zangvereniging heeft gekre gen en een plakboek, dat gevuld is met foto's en recensies. Allemaal goede recensies: „prachtige koor uitvoering", „gezellige toneelavond" en „amusante kinderoperette". Ver geelde kranteknipsels van voor de tweede wereldoorlog, feestfoto's van de bevrijdingstijd en verslagen van zijn huldiging aan het begin van deze maand. Als het allemaal beke ken is loopt hij mee naar de deur, waar hij met een gedempte stem zegt: „En deze maand zijn we ook veertig jaar getrouwd. We hebben ook alles tegelijk." Geboren: Peter Jacobus, z.v. J. J. ter Maaten en H. J. van Dijk; Chris- tiaan z.v. A. Haring en C. Blaauw; Do- rothée Elise, d.v. A. Peursum en H. W. Heins; Hendrik Dick, z.v. G. G. Schrij ver en P. van de Kraats; Alexander Nicolaas, z.v. J. Methorst en P. H. Jan sen; Johanna Geertruida, d.v. W. Kroesbergen en E. Roks, geboren te Rhenen; Marten Johan Willem, z.v. R. van der Molen en H. Lubberts, geboren té Rhenen; Hendrik, z.v. A. M. Vis- scher en A. Middelhoven, geb. te Rhe nen; Leni, d.v. G. Schrijver en B. G. van Manen, geb. te Rhenen; Johanna na Jacoba Aartje, d.v. J. D. de Haas en G. Hazeleger, geb. te Rhenen. Ondertrouwd: M. Berkhof en A. Prette; L. M. de Ligt en A. S. .Kuiper; E. Blaauwendraat en A. J. Slotboom; G. A. van den Broek en N. van Soest; G. G. Willemsen en D. J. Spies; P. J. Beijer en J. J. G. A. Ebbers. Gehuwd: M. C. Hoogendoorn en C. W. Rebergen; C. Schoeman en J. D. van Holland; D. Willemse en A. E. van Scherrenburg. Overleden: Van de Weerd, Johanna Geurdina, 79 jr., echtgen. van D. Val kenburg; van de Weerdhof, Barendi- na, 5 jr., d.v. B. van de Weerdhof en J. W. G. Mater. SCHERPENZEEL Geboren: Aart z.v. A. Stuivenberg en W. Dunk, Maria Johanna d.v. J. H. E. Sterk en M. v. Voorthuizen, Hendrik Jacobus z.v. J. Pul en W. ten Broek, Dirk Theodoor Stoffelsen. Ondertrouwd: H. v. d. Lagemaat (Leusden) en T. Stam, F. N. de Ko gel (Utrecht) en A. Stuivenberg, Gehuwd: H. v. d. Bos en A. A. Ipren- burg. SCHERPENZEEL De vereniging tot Stichting en Instandhouding van een school met den Bijbel zal vrijdag a.s. een ledenvergadering houden in gebouw Philalethes. Op de agenda staat o.a. de benoeming van 'n school hoofd voor de 2e christelijke school in plan Zuid. LEERSUM De Bond van Platte landsvrouwen houdt op dinsdag 25 april zijn laatste vergadering in hotel „Damlust". Mevrouw Esselink- Kok zal een film vertonen over haar reis naar Amerika en het huwelijk van Prinses Beatrix en Prins Claus.

De Vallei | 1967 | | pagina 3