Op 4 mei in Ermelo de eerste skelterraces MARKT KOOPJES op dinsdag: woensdag: I i rrv-y- Gouden huwelijksfeest Nederlandse kunst naar Japan i SLANK F U CA excellent 18 B «S3 1v-r I 1 .Met 3 camera's, 2 modellen en 1 Gillette Super Silver mesje vloog Nils Jensen naar een nieuwe filmopdracht Wij zagen hem in geen drie weken terug TV-uitzending F.S. en Rusland via satellieten Sovjet-agenten uitgewezen Koninklijke trein maakt unieke rit Varkenspri j zen weer omhoog Meisje door personenauto aangereden Demonstratie tegen ontslagen in Enschede M ielrijdster bij ongeluk gewond Stormloop op de kersenbloesem K m Brandweerfeest verst oord door brand Pleegouders willen wijziging van voogdij bepal ingen SLACHTVEE KALVEREJS BÊfËR TË LAAT THUIS DAN TE VROEG IN 'T ZIEKENHUIS Dr. J. Degenaar werd districtscommandant van Rode Kruis Nazi-torens werden opgeblazen Opstelwedstrijd Lions gewonnen door student Geen alkohol bij snelverkeer Een nieuw plantaardig produkt SUPERMARKT BRENGT 2 dikke kroppen SLA45 GEKOOKTE BIETJES VERSE WORST GESNEDEN GELE KOOL GESNEDEN KOOLRAAP 3 TARTAAR $g v,y f m mm Gillette Geheimen van Super Silver Er kan héél wat gebeuren tijdens het lange, lange leven van een Super Silver mesje Pagina 4 MAANDAG 24 APRIL 1967 ENKHUIZEN Een felle brand heeft gisteravond het drie verdiepin gen tellende laboratorium van de Gebr. Sluis' zaadhandel in Enkhuizen in de as gelegd. De schade loopt in de ton nen. Met veel moeite kon de brandweer, die juist de jaarlijkse feestavond vier de, de door een luchtbrug met het la boratorium verbonden nieuwe gebou wen sparen. AMSTERDAM De Nederlandse Vereniging van Pleegouders zal binnen kort aan de minister van Justitie en de leden van de Staten-Generaal voorstel len voorleggeni tot wijziging van de voogdijvoorzieningsbepalingen in het Burgerlijk Wetboek. De voorstellen zijn vervat in een rapport, dat is opge steld door een voogdijcommissie die door de vereniging werd ingesteld. De vereniging meent, dat de rechts positie van pleegouders, zolang zij nog geen voogdij over het pleegkind heb ben, voor een rustig opvoedingsklimaat fundamentele zekerheden vraagt. Pleegouders kunnen echter nog steeds niet zelf een voogdij-aanvraag doen in tegenstelling tot ontzette en ontheven ouders, wat als een onmondigheid wordt beschouwd. Naar de voorzitter van de commis sie, mr. A. Stempels, zaterdag mede deelde, is het van groot belang dat pleegouders de voogdij hebben omdat zij daarmee de zeggenschap over het kind krijgen. Hierbij komt nog, dat als pleegouders het kind willen adopteren dit alleen mogelijk is als zij de voog dij hebben. Ondermeer wordt voorgesteld pleeg ouders in staat te stellen als proces partij om de voogdij te vragen, d.w.z. een rechterlijke uitspraak uit te lok ken. Tot dusver is dit alleen mogelijk voor de Raad voor de Kinderbescher ming, familieleden van het kind en de officier van Justitie. Om te voorkomen dat het kind door zijn voogd zonder meer bij de pleegouders kan worden weggehaald, wil de commissie voorts een bepaling zien opgenomen, dat in dien het kind langer dan een jaar is verzorgd en opgevoed door pleegouders de werkelijke ouders slechts met toe stemming van de kinderrechter veran dering in zijn verblijfplaats kunnen brengen. NEW YORK Drie Amerikaanse communicatiesatellieten zullen op 25 juni een verbinding tot stand brengen met de Russische Molniya voor een te levisie-uizending die door 500 miljoen kijkers in 30 landen gevolgd kan wor den, zo bericht News Week vandaag. Het door Earley Bird, Lani Bird, ATS-1 en Molniya verzorgde program ma zal handelen over mensen en din gen uit vele landen, waaronder Japan, Mexico, Frankrijk en Australië. De Amerikaanse bijdrage zal onder meer bestaan uit opnamen van pianist Van Cliburn en gegevens over Kaap Kennedy, terwijl de Russen opnamen beloofd hebben van de geheime lan ceerbasis bij Baikonoer. NEW YORK Vijf agenten van de Amerikaanse federale recherche, het FBI, hebben zondag twee Russen, van wie verondersteld wordt dat zij hoge functionarissen van de geheime dienst zijn, naar het toestel van de „Air Fran ce" begeleid dat hen naar Prijs zou brengen. Hoewel Amerikaanse functio narissen niet wilden zeggen of het spi onnen zijn, wilde het „State Depart ment" ook het bericht uit de New York Daily News niet tegenspreken, waarin gezegd werd dat een van hen, die op een paspoort ten name van Vasily Mo- zesjetsjkof reist, Vasily Koeznetsof is, de tweede man van de KGB, de Rus sische geheime dienst. De andere Rus zou een lagere functionaris zijn Volgens het krantebericht waren de twee Russen naar de Verenigde Staten gekomen om het Russische spionage- net in de VS te controleren en nieuwe contacten te leggen. Zij waren echter overal door vertegenwoordigers van het FBI gevolgd. Zij zijn tijdelijk aan de Russische ambassade verbonden ge weest. AMSTERDAM De koninklijke trein zal bij het bezoek van het ko ninklijk paar van Nepal dinsdag een uniek spoor berijden. De buitenlandse gasten kommen offi cieel per trein op het Centraal Station in Amsterdam aan, maar vijf kwartier eerder zijn ze dan al met de regerings- Friendship op de militaire vliegbasis Soesterberg geland. Prins Claus staat daar met de koninklijke trein klaar om hen naar Amsterdam te brengen. Voor het eerst in de geschiedenis zal de ko ninklijke trein op een spoor rijden dat uitsluitend door goederentreinen voor de militaire basis wordt gebruikt. De trein komt in Amersfoort op het „nor male" spoornet. Prins Claus reist met de koninklijke familie van Nepal mee naar Amster dam, waar het bezoek officieel begint. Hier staan koningin Juliana en prins Bernhard klaar om de taak van prins Claus over te nemen. Gedurende het driedaagse bezoek verblijven beide fa milies in het paleis op de Dam. Er staat geen bezoek aan kasteel Drakensteyn op het programma, maar als daar de baby tussen 25 en 28 april wordt geboren, zal het programma wel moeten worden gewijzigd. Nadat voorgaande week een (paniek achtige) verlaging van 18 cent was doorgevoerd, hebben de inkoopcombina ties voor slachtvarkens VAKO (Oss); IVO (Deventer) en HOVA (Homburg) de uitbetalingsprijzen voor de in de week tot 29 april over te nemen var kens met 10 cent verhoogd. De CoVeCo-coöperaties hebben er dit maal de voorkeur aan gegeven de uit- betalingsprijs eerst maandag bekend te maken. De combinaties betalen nu de volgende prijzen voor geslachte var kens van le kwal. op basis van af-boer- derij: 68/85 kg f2,52; 86/90 kg f2,42; 91/100 kg f2,32. Voor varkens van 2e, 3e en 4e kwa liteit blijven de kortingen resp. 12, 17 en 22 cent per kg. De prijzen van de onderdelen zijn aangetrokken, door de zeer goede vraag en men verwacht een verdere prijsverhoging. Daarbij komt dat het mogelijk is dat de uitvoer naar Frank rijk ten dele hervat zal kunnen worden, terwijl anderzijds de Franse markt toch zijn betekenis niet helemaal ver loren heeft, omdat België blijft impor teren en er zo dus varkens doorgescho ven kunnen worden. In de week tot 15 april werden ca. 128.000 varkens ge slacht, ca. 6000 minder dan voorgaande week. In de eerste twee maanden was het aantal slachtingen volgens voorlopi ge cijfers bijna 10 pet groter dan vo rig jaar. De pakketprijs van slachtvee was de ze week met f 236,80 per 100 kg levend 0,1 pet lager dan voorgaanse week en daarmee 0,2 pet beneden de 105 pet van de oriëntatieprijs. Dat betekent dat de invoer uit derde landen belast blijft met de halve hef fing. Deze is voor de week vanaf 23 april onveranderd vastgesteld op f26,55 per 100 kg levend. Tijdens de periode van 3 weken dat geen heffing plaats vond, is de invoer van levend vee uit Engeland sterk ge stegen. Thans zal dit aanzienlijk min der worden, althans voor zover het be treft de directe invoer. Indirect zal er nog wel heel wat blijven binnenkomen via België. De uitvoer is nog steeds van geringere betekenis. De prijzen voor gemeste kalveren zijn niet onbelangrijk verbeterd, ook al blijft men nog 12 pet beneden de (la ge) oriëntatieprijs. Deze verbetering is vooral toe te schrijven aan de medede ling dat Italië binnenkort, onder bepaal de voorwaarden, de invoer van kalfs vlees uit Nederland zal hervatten. Duitsland heeft in de omstandigheid dat in Nederland overtredingen begaan werden tegen het verbod van behande ling van slachtdieren met hormoonpre paraten, geen aanleiding gezien zijn grenzen voor Nederlands kalfsvlees te sluiten. Ook van andere landen zijn geen berichten over grenssluiting be kend. O MAARSSEN Zaterdagmiddag vond op rijksweg 2 (de autoweg Amsterdam Utrecht) in Maarssen een ongeluk plaats, dat aan de 18-jarige Petrus Lalic uit de Duitse stad Bielefeld het leven kostte. Het slachtoffer raakte met zfln auto in een slip en botste tegen twee bomen. De politie vraagt getuigen. KESTEREN Het echtpaar J. Verwoert-Verwoert, wonende op de grens van Kesteren en Lienden aan de Parallelweg-west-6, hoopt donderdag 27 april de dag te vieren, dat zij 50 jaar geleden in de echt werden verbonden. De heer J. Verwoert, die vandaag juist 87 wordt, is zijn hele leven als boer werkzaam geweest. Nog steeds kan men hem bij goed weer op zijn land vinden, hetgeen zijn vitaliteit ten volle bevestigt. Het echtpaar Verwoert kreeg in totaal 10 kinderen, waarvan er momenteel nog 7 in leven zijn. Mevrouw Verwoert (70) is afkomstig uit Kesteren aan welk dorp zij nog steals prettige herinneringen heeft. Het echtpaar hoopt het respec tabele huwelijksjubileum, tezamen met de familieleden, in huiselijke kring te vieren. ERMELO Ter gelegenheid van de opening van het seizoen zal er op don derdag 4 mei (Hemelvaartsdag) op de Kartingbaan te Ermelo van de Karting- club Noord West Veluwe grote skelter- races worden gehouden. Om 14.0(1 uur zullen de races beginnen waar vele pro minenten aan deel zullen nemen. Er zal gestart worden in de volgende klas sen A aspiranten, A junioren, A seni oren en A Internationaal. Vooral in de ze laatste klasse zullen rijders aan de start verschijnen, die zowel deelnemen aan Europese als aan wereldkampioen schappen. Dit belooft dus een felle strijd te worden waar veel specticulair werk te zien zal zijn. Deze wedstrijden zullen ook tellen voor de Nederlandse kampioenschappen. In totaal zullen er ongeveer 100 renners in de pit verschij nen met hun skelters.# Daarna zal op Tweede Pinksterdag de tweede grote wedstrijd worden ge houden. Dit zal een clubwedstrijd wor den waarbij de teams van twee clubs in clubshorts op de baan zullen ver schijnen. Het aanwezige publiek zal in het restaurant, dat een gehele opknap beurt heeft gehad, de strijd kunnen vol gen. Ook het terras voor het restau rant zal weer intact zijn. Men is we kenlang bezig geweest om het geheel een feestelijk aanzien te geven. Zowel van buiten als van binnen heeft men het van een verfje voorzien en het is nu een fraai gebouw geworden, waar de kartingclub trots op mag zijn. Een grote verbetering is ook dat men een doorgang heeft gemaakt van de pit naar het restaurant, zodat men niet meer zoals voorheen, buitenom moest lopen om iets te gaan gebruiken. Ook zijn aan de baan diverse vernieuwingen aangebracht. Men rekent dan ook op een geweldige belangstelling voor de EPE Het meisje I. S. uit Epe werd gistermiddag om half zes, toen zij met haar fiets plotseling de Hoofdstraat overstak, aangereden door de personen auto van C. T. H. uit Epe. Met hoofd wonden en een hersenschudding werd de jongedame per ambulance naar een zie kenhuis in Apeldoorn vervoerd. De scha de aan de fiets en auto viel mee. a.s. races die zeer zeker de moeite waard zullen zijn. Thans bestaat ook de mogelijkheid om op zaterdag van 11 uur tot 5 uur skelters te huren en op de baan te trainen. Te zijner tijd wil men ook op andere dagen de baan hiervoor open te stellen. ENSCHEDE/SCHIJNDEL Tegen Demonstratie tegen ontslagen in Ens. de ontslagen en bedrijfssluitingen in de textielindustrie is zaterdagmorgen in Enschede een demonstratie gehou den. Bijna 250 mannen en vrouwen, van wie honderd uit Amsterdam en de Zaanstreek afkomstig, trokken voor zien van spandoeken en borden naar de fabrieken van Van Heek Co. De drie erkende vakbonden in de textielindustrie steunden deze demon stratie niet. De Koninklijke Nederlandse Textiel Unie bestudeert inmiddels een plan dat er toe moet leiden dat het aantal van 7.800 werknemers met zeven tot negen procent vermindert. Het is mo gelijk dat enkele afdelingen, die vrij wel hetzelfde maken en in twee ploe gen draaien, tot één afdeling worden samengesmolten. Er zou dan een drie ploegendienst worden ingevoerd. De afvloeiing van de ongeveer zeven honderd mensen zal geleidelijk geschie den. Waar mogelijk zullen de mensen binnen het bedrijf worden overge plaatst. De directie denkt ook aan het niet meer vernieuwen van contracten m#t buitenlandse werknemers. Het resulta.. van de plannen moet zijn dat er eeu betere verhouding ont staat tussen vreemd en eigen vermo gen en tussen produktiekosten en de opbrengsten. Hiermee wil de directie de werkgelegenheid van het overgrote deel van het personeel veiligstellen. In Schijndel zullen veertig man bij de Koninklijke kousen- en sokkenfabriek M. Jansen-de Wit worden ontslagen tussen 1 mei en 1 juni. Het gaat om 35 mensen uit de technische afdeling in Schijndel zelf en om vijf man bij de nevenbedrijven in Boxmeer en Uden. VAASSEN Zondagmorgen om hall negen heeft zich op de hoek Stations straatDorpsstraat te Vaassen een on geluk voorgedaan waarbij de wielrijd- ster mevrouw M. H. P. uit Vaassen vrij ernstig gewond werd. Mevrouw P. Ver leende geen voorrang aan de automobi list L. G. H. uit Karlsruhe, die met zijn auto op de Dorpsstraat reed. Mevrouw P. liep een diepe snijwond en een hersen schudding op. OSAKA (JAPAN) De politie van Osaka heeft zondag een dode en 28 ge wonden geteld nadat ongeveer 60.000 personen een stormloop op een bank hadden uitgevoerd. De beroemde kersenbloesems van Japan zijn op het ogenblik op hun mooist en vele mensen gebruiken het weekeinde om een uitstapje te maken. De mensenmenigte voerde zaterdag avond een stormloop uit op een bank om geld op te nemen voordat het ge bouw sloot en zo een uitstapje te kun nen maken. EPE Dr. J. Degenaar. voorzitter van de afdeling Epe/Heerde van Het Nederlandsche Roode Kruis is door de commandant van. het Roode Kruis Korps Nederland op voordracht van de gewestelijk commandant van het RKK Gelderland met ingang van 14 april 1967 benoemd tot districtscommandant Veluwe-Oost bij het gewestelijk com mando Roode Kruis Korps Gelderland in de rang van majoor. Dr. Degenaar volgt in deze functie de arts J. M. Blok te Klarenbeek op, die eervol ont slag is verleend. TOKIO Volgend jaar worden in Japan exposities gehouden van beroemde zeventiende eeuwse Neder landse meesters, zoals Rembrandt, Ver meer en Jan Steen. Van oktober 1968 af zullen de schilderijen, die afkomstig zijn uit musea uit de hele wereld, achtereenvolgens tentoongesteld wor den in Tokio en Kyoto. NEURENBERG De laatste vijf 36 me ter hoge torens van travertijns marmer op de vroegere vergaderplaats der na zi's op het Marzfeld bij Neurenberg, zijn zaterdag opgeblazen, om plaats te maken voor een enorm woningbouw project. Een 1500-tal bewoners van de huizen rondom het Marzfeld moesten zater dag tijdelijk naar elders gaan toen de laatste van de elf torens werden opge blazen. De eerste zes torens waren ih het voorjaar van 1966 met de grond gelijk gemaakt Het woningbouwproject Langwasser genaamd zal in 1975 aan 15.000 ge zinnen een eigen huis kunnen bieden. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De 21-jarige J. H. M. Opdam uit Alkmaar, student in de theologie aan de universiteit in Nijme gen, heeft de nationale opstelwedstrijd over het vraagstuk van oorlog en vrede gewonnen. De wedstrijd was uitgeschreven door het district Neder land van de Lionsclubs voor jeugdigen van zestien tot 22 jaar. Het bekroonde opstel zal worden inge zonden voor de internationale wed strijd. De winnaar daarvan krijgt 25000 dollar om zijn verdere studie te bekos tigen. De Groningse hoogleraar in het inter nationaal recht prof. mr. B. V. A. Röling overhandigde zaterdag in de Rolzaal in Den Haag de heer Opdam de plaquette voor de winnaar. Ook de winnaar van de tweede prijs, de zeventienjarige leerling van het Sint- Pauluslyceum in Tilburg P. A. M. de Reyke werd door prof. Röling gelukge wenst. Hij zal ook een plaquette krijgen. om snel slank te worden, dat In vele landen reeds met succes wordt toegepast is F u ca excellent. Heerlijkw erkende, slankmakende, Fu ca-dra gé es 1 Neem ook Fnca-dragécs, u zult het sien cn voelen: Ook maken zij slank. Fuca-dragées werken op 4 verschillende manieren: Fuca- dragées geven u uw slankheid terug én zorgen ervoor, dat u die ook houdt. Met Fuca-dragées verdwijnen hinderlijke vetkussentjes om de maag; te aware heupen en dijen krijgen weer harmonische proporties, een onderkin wordt glad. Fuca-dragées stimuleren de werking van de darmen en bezorgen u een goede stofwisseling nieuwe frisheid en jeugd. Regelmatig gebruik van Fuca-dragées bevordert ook de glanzende gezondheid van uw huid. .hJÏSrSSSS,, f 1.90. f 4.90 COMBI half kilo 23 500 gram 153 half kilo 18 half kilo i s Iffv pi - lip*! *4?h'HË v >t y. "4 -f -É V Vti&M \i.;W t mm r - V sJ vf ----- ib r w- lAU-Wm v- \P v:V. - j PARIJS: Eerste filmopnamen. Op de Seine. Jensen is verrukt ais hij de eerste keer kennis maakt met het scheergenot van Super Silver. ST* MORITZ: Jensen op ski's. Filmt wilde afdeling. Terug in het chalet glijdt Super Silver soepel rond kin en hals. LONDON: Mist. Vier dagen verloren. Zijn weigeschoren gelaat wordt bekend in exclusieve nachtclubs. LISSABON: Jensen ontmoet een adembenemende schoonheid op het strand. Geeft haar een kleine rol met grote toekomst Einde opnamen. Gillette Super Silver scheert nog als nieuw. AMSTERDAM: Jensen terug. Fris, gebruind en kwiek. Levert Super Silver mesje in. Krijgt nieuwe opdracht in West Indië. Vraagt het mesje terug. SUPER SILVER SUPER SILVER 5 STAINLESS Speciaal gehard Micro-Chrome staal. Origineel Gillette-procédé (code EBT). Resultaat: beter dan ooit scheren; week na week! En dan: Super Silver vraagt om het Gillette Slim-Twist scheerapparaat f2,- dispenser van 5 - f3,85 dispenser van 10.

De Vallei | 1967 | | pagina 4