VRC speelde klasse beter dan improduktief BPV-Zaandam: 3-1 Kulan won van improduktief SVP: 1-3 GVVV scoorde 8 maal tegen SDCP Volleybaltoernooi in Doetinchem werd grandioos Panters-feesi Panters 3 had geen geluk in eindfase Marechausseevereniging goede partner bij overleg met overheid Candia en Renswoude deelden de punten na unfaire wedstrijd Ruziemaker viel door ruit Woudenberg behaalde geflatteerde zege op Valleivogels: 4-1 Padvinders- groep vierde St.-Jorisdag Veenendalers weer stap verder in bekercompetitie Auto van de dijk na aanrijding Hoofdprijs voor dames en heren 2 in ereklassepoules Dames Heren Veenendalers degraderen naar 3e klas Match-point Herstel Fotoclub in Streekmuseum Kerkelijk nieuws Verwarring Lichtzinnig Vriendschappelijke match droeg unfair karakter Ernstig gewonde bij ongeval Slippende auto greep tegenligger Vil sociale noodtoestand geboren HANDJEVOL NIET GEWENST NIET VRIJ OVERLEG 500 gulden Kerkeraad gekozen Sluitingsavond Meer openheid MAANDAG 24 APRIL 1967 VEENENDAAL Ook de tweede wedstrijd in het KNVB-bekertoernooi heeft VRC met duidelijk verschil gewonnen. Het Zaandamse BPV vormde als tegenpartij geen al'te zware hindernis, want reeds bij de rust had VRC een 30 voorsprong bereikt. In die eerste helft werd er aardig gespeeld en aan VRC-zijde soms verrassend goed gecombineerd. De tweede speelhelft viel het spelpeil echter sterk terug en al behield VRC. een ruim overwicht, de Bruynzeel-ploeg sloot nu beter en toonde zich af en toe was feller, hetgeen dan ook een doelpunt tengevolge had. Al met al een niet onaantrekkelijke wedstrijd, al zal VRC er in de komende promotiewedstrijden een schepje bovenop moeten doen. Uiteraard kunnen de Veenendalers hierin op een sterkere tegenstander rekenen Al vrij spoedig na het eerste signaal van scheidsrechter Kiers bleek dat BPV geen vuist- kon maken. VRC ver overde met gemak het middenveld en bouwde steeds weer aanvallen op, die de Zaandammers in grote moeilijkheden brachten. Keeper Kreger maakte een onbetrouwbare indruk door herhaalde lijk te missen en met veel kunst- en vliegwerk kon BPV het doel schoonhou den. In de 18e minuut was 't echter raak. Toen voor het doel van de gasten enige verwarring ontstond, pikte Wim Ver- RHENEN De eerste wedstrijd tus sen het zaterdagelftal van Candia en Renswoude in de nacompetitie is be paald geen prettige wedstrijd gewor den. De match droeg een onvriendelijk karakter, mede doordat enkele spelers van beide partijen zich bijzonder on sportief gedroegen. Een van de oorza ken hiervoor was uiteraard de grote ri valiteit tussen de beide teams in de af gelopen competitie. Zowel Candia als Renswoude waren veel in de aanval en voor beide doelen ontstonden gevaarlij ke situaties, doch de voorhoedes van de teams bleven in gebreke. Renswou de opende na ruim een half uur spelen de score. A. Veldhuizen passeerde de Candia-backs en met een harde, lage schuiver liet hij doelman De Jong kansloos (0-1). Na de hervatting werd de strijd bij zonder rommelig en aan beide zijden werden enkele staaltjes tactiek gede monstreerd, welke weinig of niets met de voetbalkunst van doen hebben. On geveer in de 70e minuut bezorgde W. Opperman Candia de gelijkmaker. Hij wist een misverstand in de Renswoude- achterhoede te benutten en met een fraai schot scoorde hij (1-1). Candia- speler J. Derks kon zijn mond moeilijk dichthouden en werd door de arbiter naar de kleedkamer verwezen. De eindstand bleef 1-1 en ook scheidsrech ter Van Ark heeft zonder enige twijfel opgelucht het veld verlaten. VEENENDAAL De na-competitie is begonnen en dat heeft voor Kulan een overwinning opgeleverd in de wed strijd tegen SVP. Het is een aantrekke lijke wedstrijd geworden, waarin niet veel krachtsverschil was te ontdekken, maar Kulan toonde zich produktiever dan de Panterploeg. SVP begon aanvallend te spelen maar ondanks enkele fraaie kansen leverde dit offensief geen resultaat op. Beter deed Kulan het toen na ongeveer een kwartier spelen Smaling uit een goede voorzet inkopte (01). Nogmaals trok SVP ten aanval maar de verdediging van Kulan was goed op dreef en liet geen enkele keer toe dat de Pantermannen gevaarlijk konden worden. Tot aan de rust hielden beide teams elkaar in evenwicht en bleven doelpunten uit. Na de rust een vrijwel gelijk spel- beeld. Opnieuw speelde SVP iets meer aanvallend, maar het was juist Kulan dat zou gaan scoren. Een klein foutje in de SVP-verdediging wad- voldoende voor goalgetter Jan Henzen om 02 te laten aantekenen. Nu moest SVP wel loskomen en dat gebeurde dan ook. Na enkele mislukte pogingen was het ten slotte een schot van J. Bolderman dat doel trof, echter via het been van Ku- lanspeler Blankestein, die het schot van richting veranderde. Hoewel SVP al aan een mogelijk gelijk spel dacht en dat bijzonder actief probeerde te bewerk stelligen, maakte Jan Henzen aan alle illusies een einde door de stand op 13 te brengen. Daarna was het Pan- terverzet gebroken. De resterende tijd werden er geen doelpunten meer ge maakt. Een goed begin voor Kulan in deze na-competitie. woerd een voorzetje op en met een hard schot knalde hij de bal langs Krieger in het net (10). Even leek het erop dat BPV nu zou gaan aanvallen, maar de verdediging van VRC ruimde zo vakkundig op dat er al spoedig weer pa niek in de achterhoede van BPV ont stond. Er werden zware blunders ge maakt en een groot aantal corners maakte duidelijk dat er een tweede doelpunt in aantocht was. Uit een hoek schop op links kwam de bal bij Ver woerd, die een pass gaf naar Henny Schoeman. Deze schoot in, maar back Van Leeuwen keerde het schot. De te rugkomende bal werd echter door Ge rard Hasselaar langs keeper Krieger in het doel geplaatst en dat betekende 20. Rustig ging ,VRC door met aan vallen en nog steeds kon BPV, dat overigens met vier invallers speelde, op geen enkele wijze het doel van keeper Cornelissen in gevaar brengen. Cor Aalbers schoot van grote afstand ook enkele keren op het doel van BPV, maar mikte deze middag bepaald on nauwkeurig. Tien seconden voor rust maakte Henny Schoeman zich los en stormde op doelman Krieger af. Op het juiste moment onderbrak hij zijn korte solo en schoot zuiver in de linkerhoek: 3—0. Na de hervatting nam VRC het wat al tegemakkelijk op. BPV begon daaren tegen wat beter te spelen. Desondanks was het de thuisclub die uiteindelijk met de winst ging strijken, want BPV kon met de kansen die men nog kreeg vrijwel niets doen. Het tegenpuntje dat na 35 minuten in de tweede helft viel, was dan ook het werk van rechtsback Van Kooten, die met een ongelukkige VRCBPV: Cor Aalbers kwam in de bekerwedstrijd tegen de Zaandam mers niet tot scoren. Hier was een BPV- verdediger hem te vlug af. O kniebeweging in eigen doel schoot en daarmee kwam de stand dan op 31. BPV bleef volharden in pover en inpro- duktief spel, terwijl VRC nog enkele scoringskansen kreeg, maar niet meer tot doelpunten kwam. Aalbers vuurde nog enkele schoten af, maar zijn scho ten hadden geen succes. De Zaandam mers moesten dus onverrichter zake naar huis terug, terwijl VRC verder kan bekeren. OPHEUSDEN Zondagmiddag ont stond op de Rijnbandijk te Opheusden een aanrijding tussen twee personen wagens, waarbij een der wagens van de dijk raakte. Persoonlijke ongeluk ken deden zich wonder boven wonder niet voor. Een personenwagen, bestuurd door de heer B. L. van K. uit Eindhoven, reed over de dijk in de richting Kesteren. Doordat de bestuurder de inzittenden op het prachtige landschap wees kwam de wagen op het midden van de dijk te rijden. Een aanrijding met een uit te genovergestelde richting komende per sonenwagen, bestuurd door M. v.d. W. uit Barneveld, was onvermijdelijk. Laatsgenoemde wagen raakte bij de aanrijding van het wegdek en belandde enkele tientallen meters verder onder aan de dijk. De rijkspolitie te Opheus den maakte proces-verbaal op. PUTTEN Het Veenendaalse GVVV speelde voor de derde maal binnen een half jaar een vriendschappelijke uit wedstrijd tegen een derdeklasser. SDVB en DVS'33 moesten er met 7-1 aan herinnerd worden, dat zij nog lang geen tweedeklasser waren en in de wed strijd van zaterdag werd het Puttense SDCP op niet mis te verstane wijze duidelijk gemaakt, dat het nog een en ander te kort komt voor de 2e klasse. De gastheren werden namelijk „inge maakt" met 0-8. SDCP had echter op één gebied te veel. Dat was (zelfs in een vriend schappelijk duel) unfair spel, want de GVVV-ers werden voortdurend gecon fronteerd met natrappen, haken en ferm in de rug lopen van de zijde van het Puttense team. Voor de rust viel het nogal mee. GVVV speelde een fris se partij voetbal, waar de jonge ploeg van SDCP geen raad mee wist. Alle wapenfeiten vielen voor het rustsignaal. R. Schinkel deze middag op de linksbuitenplaats heeft waarschijn lijk het linksbuitenprobleem van trai ner Baams opgelost en Jan v. d. Bo- venkamp speelde als rechtsback een goede wedstrijd. G. v. d. Bovenkamp en H. van Manen werden deze match goed vervangen door K. Zwetselaar en H. Beier. De GVVV-doelman heeft zich deze middag hoofdzakelijk beziggehou den met het fluiten van de „top-tien". D. van Manen werd door zijn medespe lers goed bediend van dieptepasses en hij passeerde de zwakke SDCP-doel- man vijfmaal. D. van Limburg bracht twee doelpunten op zijn naam, terwijl Schinkel de Puttense goalie eenmaal liet vissen. Na de hervatting deed GVVV het kalm aan en ondanks het feit dat er veel individueel spel te zien was bij de Veenendalers werd er uitsluitend gespeeld op „behoud van de gezondheid". Dick van Manen werd in het strafschopgebied van de gastheren nog een keer vakkundig behandeld. De penalty, welke hij kreeg toegewezen, schoot hij in de handen van de inmid dels vervangen keeper. SDCP kwam nog enkele malen in de aanval, maar veel moeilijkheden veroorzaakte het team niet. RENSWOUDE Twee kelners, G. uit Rotterdam en M. uit Tilburg, zijn gisteravond op Rijksweg 12 ter hoog te van de gemeente Renswoude met hun gehuurde wagen van het talud geraakt waarbij G. levensgevaarlijke verwon dingen opliep. Het tweetal was op weg naar Rotterdam. Door tot dusver onop gehelderde oorzaak is de wagen plotse ling naar links gezwenkt en tegen de vangrail terecht gekomen. De wagen is teruggeslagen en vervolgens van het talud gereden. M. kreeg diverse lichte verwondingen. Beiden werden naar het Julianaziekenhuis overgebracht. RHENEN De automobilist R. F. uit Wageningen is vrijdagavond op de Grebbesluis in botsing gekomen met de personenauto, die werd bestuurd door mej. H .J. v.d. Horst uit Benne- kom. F., die in de richting Rhenen reed, raakte in een slip. Hij probeerde de wagen nog wel te corrigeren doch zijn auto kwam op de andere weghelft in omgekeerde richting tot stilstand. Mej. v.d. H., die de berg afreed, pro beerde uit alle macht te remmen om het obstakel op haar weggedeelte nog te ontwijken, doch hoewel zij een rem spoor had van tien meter, gelukte dat niet meer. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De materiële schade was bijzonder groot. DOETINCHEM Zaterdag speelden in Doetinchem drie Pantersploegen mee in een volleybaltoernooi, geor ganiseerd door het plaatselijke DVC. Dames 1 en kam pioen heren 2 van Panters kwamen uit in de ereklasse, ter wijl de heren van Panters 1 in de eerste-klassepoule uit kwamen. Het werd een grandioos Pantersfeest, want zo wel dames 1 als heren 2 wisten in de ereklassepoules be slag te leggen op de eerste plaats en werden derhalve kam pioen van het toernooi. De heren van Panters 1 kwamen in de eerste-klassepoule niet verder dan de derde plaats. De dames traden allereerst aan te gen DVC uit Doetinchem, een oostelij ke overgangsklassen Panters had zeer veel moeite om zich aan de grote markthallen aan te passen en zoals ge woonlijk ging het aanvankelijk niet zo best. Maar na enige tijd ging het aan zienlijk beter en kon de eerste set ge wonnen worden. De tweede set stond Panters lange tijd aan de leiding, maar het thuisspelend DVC kwam goed te rug. Bij de stand 1411 voor Panters scheen de strijd te zijn beslist, doch DVC nam toen alle mogelijke risico's en met succes. Het won deze set, waar door Panters de eerste wedstrijd gelijk speelde (11). In de tweede strijd trad het aan tegen de noordelijke hoofdklas ser SVD uit Dedemsvaart. Ook in deze wedstrijd wist Panters de eerste set te winnen. In de tweede set kwamen de Veenendaalsen zo nu en dan in moei lijkheden, SVD maakte hiervan gebruik en won deze set, waardoor Panters we derom gelijk speelde. In de derde wed strijd moest Panters het opnemen te gen de noordelijke hoofdklasser Olym pus uit Sneek. Net als in de andere wedstrijden won Panters de eerste set heel ruim, maar weer kwam het in de tweede set in grote nood. Het keek zelfs tegen een 513 achterstand aan, maar vanaf dat moment leken de Pan- ters-dames vleugels te krijgen. Het won deze set heel verrassend met 1614 en de strijd met 20. De laatste match was tegen Sparta-Wilhelmina uit En schede. Een overwinning zou beteke nen, dat Panters of een gedeelde eer ste plaats kon bereiken of kampioen in deze ereklassepoule werd. Panters won deze wedstrijd met 20, hetgeen, naar later bleek, voldoende was voor de eindoverwinning in de damesafdeling. Een mooi resultaat voor de Pantersda- mes en tegelijkertijd een pleister op de wonde voor de verleden week gele den nederlaag in het promotieduel te gen GVC uit Hilversum. Kampioen Panters 2 zat weer als OPHEUSDEN Tijdens een vecht partij in hotel „De Zwaan" in Opheus den is de verkoper V. uit Wageningen door een ruit gevallen. V. was onder invloed en trachtte herhaaldelijk her rie te veroorzaken in de danszaal van het hotel. Toen hij tenslotte niet meer werd toegelaten wilde hij een ober aanvallen. Er ontstond een korte vechtpartij, waarna de man met veel gerinkel op hardhandige wijze op straat belandde. De politie maakte pro- ces-verbaal op. De ruit vertegenwoor digde een waarde van twee honderd gulden. VEENENDAAL Vrijdagavond was het derde herenteam van Panters verwik keld in degradatieduels. In Zeist moesten de Utrechtse ploegen Athlon 1 en SSVU 1 en Panters 3 in een halve competitie uitmaken welke van de drie ploegen moes ten degraderen. Slechts één ploeg kon door overwinningen het verblijf in de tweede klasse van de bond consolideren. Panters 3 heeft de kans volledig in han den gehad om te winnen, doch in de strijd tegen Athlon 1 kon het op het juiste moment niet doordrukken en verloor de beslissende derde set na een 1412 voor sprong met 1416, hetgeen betekende dat Athlon 1 in de tweede klasse blijft. In de eerste wedstrijd trad SSVU 1 aan tegen Athlon 1. De laatste ploeg was veruit favoriet, maar SSVU gaf prachtig partij. Het zag zelfs kans om de eerste set te winnen, doch het ver loor de tweede set, waardoor er een be slissende set noodzakelijk werd. Athlon kon vooral door goed serveren deze strijd winnen met 21. Na deze match moest Panters 3 het opnemen tegen Athlon 1. Zou Athlon winnen, dan bleef het tweedeKlasser, won Panters 3, dan moest het daarna aantreden tegen SSVU. Een winst op Athlon zou dus doorslaggevend kunnen zijn. Het begon hoopvol voor Panters 3. Het won de eerste set verdiend en ook in de tweede set stond het er lange tijd igoed voor. Maar Athlon beet zich goed door alle moeilijkheden heen en won de tweede set (11). Na enige tijd in de derde en beslissende set zag het er voor Panters 3 triest uit, toen het met 09 achter kwam te staan. Maar öe mannen vochten moedig terug en Ath lon werd steeds nerveuzer van de nu goed en hard ingeslagen serves en sma shes. Het is eigenlijk een uniek geval, die vereniging van leden „behorend tot het Wapen der Koninklijke Marechaussee, beneden de rang van officier", kortweg de Marechausseevereniging genaamd. Er is moeilijk in de Nederlandse strijd macht een organisatie aan te wijzen die een zo bijzondere positie inneemt als het Wapen der Koninklijke Marechaussee in de militaire samenleving. Ergens is die te vergelijken met de politie in de burgermaatschappij. Een positie die ook eigen problemen met zich brengt, gezien de concentratie van het perso neel in kleine gedecentraliseerde en vaak ook nog geïsoleerde eenheden. De Marechausseevereniging is dus in de eerste plaats een belangenvereni ging. Dat die zich nu zestig jaar lang heeft weten te handhaven bewijst wel, dat er niet alleen aan een dergelijke organisatie veel behoefte is, maar ook dat ze aan haar doel heeft beantwoord. Er is daarom voldoende reden om het zestigjarig bestaan van de ma rechausseevereniging straks op een waardige en stijlvolle wijze te vieren. Waardig omdat de vereniging alle so- cale verbeteringen die in de afgelopen zestig jaar tot stand zijn gekomen of heeft weten te verwerven steeds op een wijze, het wapen waardig, bij de auto riteiten heeft bepleit. Het unieke van de vereniging ligt ei genlijk aan de wijze waarop destijds een handjevol mensen, collega's van verschillende beginselen en godsdien stige overtuigingen onder een noemer wist te brengen. Het antwoord op de vraag hoe dat mogelijk is geweest en eigenlijk dagelijks nog steeds kan wor den „getrakteerd" ligt in hetgeen in het jubileumnummer van het bondsor gaan eenvoudig wordt gesteld: „Omdat al deze mensen, behorend tot één wa pen, waarmee zij zich in hart en ziel verbonden weten en waarvoor zij zich dagelijks onvoorwaardelijk inzetten er diep van overtuigd zijn dat slechts eendrachtige samenwerking kan leiden tot een in alle opzichten goede en ver antwoorde belangenbehartiging met in achtneming van goede en gevestigde verhoudingen en een open oog voor de dienstbelangen". De commandant van het Wapen der Koninklijke Marechaussee, brigade-ge neraal H. J. Amelink, schreef kort en bondig in het jubileumnummer over de verhouding vereniging-wapen: „De genen, die rond de eeuwwisseling oor deelden dat militaire belangenvereni gingen nodig noch gewenst waren en dat zij h'et vertrouwen tussen comman danten en ondergeschikten niet zouden vergroten, hebben ongelijk gehad." Daaruit blijkt echter ook wel dat de mannen van het eerste uur het niet ge makkelijk hebben gehad. De marechausseevereniging is eigen lijk ontstaan in een tijd waarin over sociale voorzieningen, over rechten, nauwelijks werd gesproken. Niemand maakte er zich zorgen over hoe de overheidsdienaren, wier trouw en toe wijding haast spreekwoordelijk waren geworden, woonden, wat zij verdienden en hoe hun arbeids- en rusttijden wa ren geregeld. Men heeft dan ook, toen op 15 april 1907 in Den Bosch de op richtingsvergadering van de vereni ging werd gehouden, destijds wel even vreemd opgekeken van die invasie van besnorde en baardige, zeer ernstig kij kende marechaussees in de hoofdstad van Brabant. Willem Hendrik Croes, destijds brigadier-titulair en wacht meester Jan Berends waren de man nen die de grondslag legden voor een organisatie die in die jaren eigenlijk door velen niet gewenst werd. Bij de zorg voor verbetering van de sociale stond de bemoeienis met weduwen en positie van de marechaussee zestig jaar geleden echt niet rooskleurig nd de bemoeienis met weduwen en wezen steeds vooraan. Dit medeleven kenmerkt overigens nog steeds, zij het dan in een gewijzigde vorm, een groot deel van de activiteiten van de vereni ging. Een andere vorm van activiteit van de vereniging was de stichting van het sanatoriumfonds. Deze, voor die tijd zo nuttige instelling door middel waarvan de strijd kon worden aange bonden tegen de toen zo gevreesde tu berculose en tegen de gevolgen van die ziekte, is thans opgenomen in het Fonds Sociale Zorg. Als men zo de oude stukken en orga nen van de vereniging doorbladert dan wordt men geconfronteerd met proble men waarvan men vandaag de dag het bestaan nauwelijks voor mogelijk houdt. Een van die problemen vormde de pensionering op een leeftijd waarop het vrijwel niet meer mogelijk was in de burgermaatschappij iets anders te on dernemen dan een veelal onvolwaardig baantje. Voorts was er het huisves tingsprobleem. Het was in die jaren veelal gewoonte dat een gehuwde ma rechaussee een kosteloze woning werd aangeboden die tevens als bureau dienst moest doen. Dat er van 'n vrij heid voor het gezin weinig sprake was behoeft geen betoog. Daarbij kwam nog dat men het van hogerhand hele maal niet graag zag dat een mare chaussee zo maar ging trouwen. Het kwam in die tijd voor dat officie ren of onderofficieren onaangediend de echtelijke woning van een mindere konden betreden. Het was immers een dienstwoning? Vaak werd dan niet al leen het eigenlijke bureau, maar ook het huishouden van de man geïnspec teerd. Inspectie van de uitrusting van de marechaussee geschiedde vaak in de kamer of slaapkamer van de man in tegenwoordigheid van zijn echtgeno te en kinderen. In 1941 werd de vereniging op last van de bezetter opgeheven. Vrij kort na de bevrijding, in 1946, werd het wa pen der marechaussee opnieuw opge richt, zij het dat de taken sterk afwe ken van die van voor de oorlog. En in februari 1947 besloten dertig onderoffi cieren tijdens een bijeenkomst in Het Posthuis te Apeldoorn tot her-oprich ting van de vereniging. Vrijwel het ge hele personeel van het wapen, onder de rang van officier gaf zich destijds als lid van de herboren organisatie op. In 1950 kreeg men in Apeldoorn aan de Molleruslaan de beschikking over een eigen pand, waarin het secretari aat en het archief konden worden ge huisvest. In 1953 kon men 'n adminis tratieve kracht op full-time basis aan stellen. Deze functie wordt thans ver vuld door de heer C. Moerkerken. De tijd van strijd, geleverd door mannen als Croes, Berends, Hoekstra, Robijn en Goeree, is voorbij en heeft plaats gemaakt voor overleg, nodig om het verkregene te behouden en het wenselijke te bereiken. Zoals generaal Amelink in zijn bijdrage aan het feest nummer van de vereniging schrijft, zijn de marechausseevereniging en de leiding van het wapen elkaar nader ge komen „In de loop der jaren is een samenwerking ontstaan, welke ik niet anders dan uitstekend kan kwalifice ren", aldus de generaal. En de voor zitter van de commissies voor georga niseerd overleg militair personeel KI/ Klu, de heer P. P. Kuntze, getuigt in hetzelfde nummer dat de vereniging zich bij het overleg met de overheid steeds heeft laten vertegenwoordigen door haar meest prominente leden die op waardige wijze de stijl en de tradi tie, eigen aan het wapen der Koninklij ke Marechaussee, tot uiting wisten te brengen. Zij verzuimden daarbij niet, aldus de heer Kuntze, op zakelijke wij ze aandacht te vragen voor de belan gen van hun leden. Met erkenning van gewijzigde inzichten en pleitende voor de aan hen toevertrouwde zorgen wis ten zij het eigene van het wapen waar toe zij behoren te bewaren. Het zestig jarig bestaan van de marechaussee vereniging wordt op dinsdag 25 april in de Haagse Dierentuin gevierd met een herdenkingsbijeenkomst, een recep tie en een feestavond. Gezien de waar dering die de vereniging thans allerwe gen geniet, zal het het huidige bestuur dan zeker niet aan belangstelling ont breken. Panters 3 kwam naast Athlon en even daarna stond het zelfs op match-point. Maar net als verleden week bij de da mes hadden de Panters geen geluk. Het laatste puntje wilde maar niet komen, ondanks goede acties aan het net. Ath lon daarentegen had alle geluk van de wereld en langzaam maar zeker kroop het weer naast Panters 3 op 1414. Panters 3 vocht op dat moment meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstan der en maakte enkele kostbare fouten. Met 1416 won Athlcn deze beslissende set en de strijd met 12. De strijd tussen SSVU en Panters was niet meer nodig. Deze twee ploegen moe ten het 't volgend seizoen in de derde klas gaan proberen. De twee bonds- scheidsrechters in deze belangrijke duels floten bijzonder zwak, vooral tot ongenoegen van Panters 3, dat technisch beter speelde dan de andere twee ploe gen. Ongetwijfeld heeft dit er mede toe bijgedragen, dat de strijd tegen Athlon 1 verloren ging. WOUDENBERG De na-competitie van de afdeling Utrecht startte zater dagmiddag in poule-D met de wedstrijd Woudenberg Valleivogels. In een wedstrijd, waarin de Vogels gedurende driekwart van de wedstrijd een meer derheid hebben gehad, verloren zij on danks deze meerderheid met 41 van de thuisclub. In het begin had de strijd een gelijk- opgaand karakter en waren beide ploe gen om beurten in de aanval. Na twaalf minuten spelen kon de thuisclub onver wachts de leiding nemen toen een fou tief ingrijpen van de Vogels-defensie aan rechtsbuiten Van de Haar een niet te missen scoringskans bood, welke hij prompt benutte: 10. Hierna gingen de Vogels bouwen aan een sterk offensief en zij zetten de de fensie der thuisclub onder zware druk. Door improduktiviteit van de aanvallers leverde dit offensief echter voor rust geen treffers op. Na de rust ging het offensief van de Vogels onverminderd voort en in de 55e minuut werd dit met succes bekroond toen rechtsbuiten Van Wijk onhoudbaar wist te scoren (11). De Vogels bleven aandringen en voor het doel der gastheren ontstonden vele hachelijke situaties, welke slechts met kunst- en vliegwerk konden worden op gelost. Een keer kwam Woudenberg bij zonder goed weg toen Van Rootselaar met een prachtig schot de keeper sloeg maar via de paal sprong de bal uit het doel. Bij een Woudenberg-aanval, kort voor tijd, kwam Tekelenburg plotseling vrij te staan en hij bracht de stand op 21, geheel tegen de verhouding in. De Vo gels bleken hierdoor zo aangeslagen dat de thuisclub in de resterende minuten via treffers van Jansen en Van Meche- len nog tot een 41 zege wist te ko men, welke bepaald geflatteerd was. vanouds als enige eerste-klasser tussen louter hoofd- en overgangsklassers in de ereklassepoule. In de eerste wedstrijd moesten de Veenendalers het opnemen tegen een noordelijke hoofdklasser, Olympus uit Sneek. Ook de heren van Panters konden moeilijk op gang ko men: Het kwam overigens deze hele wedstrijd niet tot zijn normale peil. Toch waren de capaciteiten voldoende om deze hoofdklasser een 2O-neder laag toe te brengen, hetgeen een ver rassing mag heten. Vervolgens moest het aantreden tegen een oostelijke over gangsklasse^ UTS uit Hengelo. Nu marcheerden de volleybalzaken bij Panters wat beter en de Veenendalers zagen kans om deze strijd eveneens met 20 te winnen. In de derde wed strijd moest de beslissing in deze ere klassepoule al vallen. Panters kon door een zege op MTS uit Enschede, een oostelijke hoofdklasser, reeds beslag leggen op de eerste plaats, terwijl bij een nederlaag. MTS kampioen werd. Bij Panters ging het in de eerste set niet best. MTS draaide voortreffelijk en viel constant fel aan. Panters verloor deze eerste set heel ruim, maar herstelde zich in de tweede set voortreffelijk. De ze werd met 1510 gewonnen, waar door de strijd met 11 gelijk eindigde. In de laatste wedstrijd tegen het plaat selijke DVC zou Panter? de volle buit kunnen bemachtigen. De eerste set werd fraai door Panters gewonnen, hetgeen, naar la ter bleek, al voldoende was voor de eindoverwinning. Maar in de tweede set kwam de klad er bij Panters weer een beetje in, hetgeen voor een deel te wijten was aan diverse foutieve beslis singen van de arbiter. Panters verloor deze set en speelde derhalve met 11 gelijk. De ploeg speelde 6 matchpun- ten bij elkaar, evenals MTS. Een be ter setgemiddelde gaf de doorslag, zo dat ook de heren van Panters de eer ste prijs in deze ereklassepoule weg sleepte. De heren van Panters 1 wonnen hun eerste wedstrijd met 20 van BBC 2 uit Apeldoorn, verloren met 02 van Sparta-Wilhelmina uit Enschede en speelden met 11 gelijk tegen SVD uit Dedemsvaart. Deze drie matchpunten bleken niet voldoende voor een prijs. Een derde plaats was het loon na hard werken voor deze Panterformatie. Een grote dag voor Panters in dit nationale volleybaltoernooi. RHENEN Ook de padvinderij in Rhenen <rierde zaterdag St. Jorisdag. In de vrt^ge ochtend waren verkenners en welpen van de jhr. Schimmelpen- nickgroep aangetreden bij het troep huis aan de „Reumers", waar de dag werd geopend met het zingen van het Wilhelmus en het hijsen van de vlag. Iedereen kreeg hierna de rode tulp, ais symbool van de bloeddruppels van de draak, die door St. Joris werd ver slagen. De gehele dag droegen de pad vinders hun uniform met de rode tulp. In de middaguur werd het St. Joris- spel gespeeld en werd hout gesprok keld voor het kampvuur, dat 's avonds werd gehouden. Hier werd het verhaal van St. Joris en de draak weer eens voorgelezen. Enkele leden van de plaat selijke commissie woonden het kamp vuur bij. RHENEN Ter gelegenheid van d« week van de fotografie zal de Rhenen- se Fotoclub een expositie houden met ongeveer vijftig inzendingen in het Streekmuseum aan de Molenstraat. De ze tentoonstelling zal vermoedelijk ge opend zijn in de eerste helft van de maand mei. Het juiste tijdvak zal nog worden bericht. Ds. A. Vroegindeweij ontving voor de hervormde gemeente een gift van 500 gulden, die hij bestemde voor het uitbreidingsfonds. Het begin van de kerkeraad van de hervormde wijkgemeente „De Engelenburgh" te Veenendaal is er. Gekozen werden de heren J. C. van Bruggen en P. M. H. van Schuppen (ouderling) en J. Diepenveen (dia ken). De jeugdverenigingen van de her vormde noordwijk te Veenendaal houden een gezamenlijke sluitings avond van het afgelopen seizoen op woensdag 26 april a.s. in „Bethel". De heer Lam uit Heemstede ver zorgt deze avond met een klank beeld over het Nes Ammim-werk in Israël, dat de toenadering tussen Joden en Christenen ten doel heeft De centrale kerkeraad van de hervormde gemeente te Veenendaal gaat meer opening van zaken geven. Besloten is dat in het vervolg van iedere vergadering van de centrale kerkeraad een kort verslag in het „Veens kerkblad" zal worden opge nomen. Tevens besloot de raad, dat de besturen en commissies die van de centrale kerkeraad uitgaan, in het verve1-' neriodiek zullen aftre den.

De Vallei | 1967 | | pagina 8