Burgemeester Pott van Resteren: Opheffing funest voor ontwikkeling van Betuwe Geruchten indertijd tegengesproken W ethouders verkiezing vrijdag ontsluierd MOTOCROSS STAAT IN HET TEKEN VAN DE ZIJSPANKLASSE Ned. Gasmij werkt op volle toeren Voorlichting Wethouders- salarissen omhoog Maan als reflector AGENDA Vuurwerk als vreugdebetoon 15 equipes van start Bejaarden kunnen zich opgeven Geen wijziging in kabelnet VgLO Personeel Raadsagenda Resteren Katholiek Jeugdwerk vraagt subsidie Veel belangstelling verwacht N.C.V.B.-dames gaan weer vergaderen Schietnieuws Groot programma van „Oskadi" Veel geslaagden verkeersexamen DINSDAG 25 APRIL 1967 BETUWE SPOORLIJN IN GEVAAR KESTJtREN De Nederlandse Spoorwegen hebben dezer dagen de minis ter van Verkeer en Waterstaat, drs. J. Bakker, voorgesteld om op 15 super- onrendabele spoorlijnen in ons land waaronder het traject Geldernialsen- Tiel-Kesteren-Elst het reizigersvervoer te staken. De minister zal na een uit voerig onderzoek beslissen over 't wel of niet doorgaan van genoemd voorstel. Een voorlichtingsfunctionaris van de Ned. Spoorwegen merkte op: „De mi nister, die onze baas is, heeft opdracht gegeven oni uit te komen met het huis houdboekje. Het handhaven van deze zogenaamde super-onrendabele lijnen maakt dit voor de Spoorwegen ten enen male onmogelijk. Stopzetting van het reizigersvervoer betekent daarom ook voor ons een bittere noodzaak, waarin slechts de minister kan beslissen". Volgens de functionaris zijn de kosten van de betreffende lijnen aanzienlijk hoger dan de opbrengsten. Met name voor een gebied in opkomst als de Betuwe komt dit onheilspellende bericht als een donderslag bij heldere hemel. Burgemeester D. J. Pott van de gemeente Resteren merkte op: „Het stopzetten van het reizigersvervoer op de lijn Geldermalsen - Tiel - Res teren - Eist betekent een grote terug slag in de ontwikkeling van dit ge bied. De spoorlijn vormt op het ogen blik een belangrijke voorziening op het gebied van het openbaar vervoer in de Betuwe. Een eventuele stopzet ting van het reizigersvervoer zou een enorme handicap betekenen". Burgemeester Pott toonde zich bij zonder teleurgesteld over het voor stel van de Nederlandse Spoorwe gen aan de minister. „Wij groeien naar een tijd, dat de regering subsi die dient te gaan verstrekken om het zodoende mogelijk te maken een be paalde streek tot ontwikkeling te brengen", aldus de burgemeester, die het niet onmogelijk achtte dat de verschillende gedupeerde Be- tuwse gemeenten de koppen bij el kaar zullen steken om langs deze weg duidelijk stelling te kunnen gaan nemen tegen het voorstel van de NS. „Zeker met de gemeente Tiel als middelpunt, waar alle omliggende gemeenten op zijn georiënteerd is het noodzakelijk, dat de spoorlijn ge handhaafd blijft". Burgemeester Pott zei, dat het gemeentebestuur van Resteren nog nooit over de stop zetting van het reizigersvervoer op de z.g. „Betuwelijn" door de NS was benaderd. „Ik heb het in eerste in stantie via de pers vernomen", zo luidde zijn commentaar. „Persoon lijk zou ik het bijzonder op prijs stel len om met de verschillende betref fende gemeentebesturen gedachten en motieven voor en tegen het voor- Burgemeester D. J. Pot terugslag RESTEREN Vrijdagavond komt de raad der gemeente Resteren in maan delijkse vergadering bijeen op het ge meentehuis te Opheusden. De raads vergadering begint om 7.30 uur. De te behandelen agendapunten luiden: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen, stukken. 4. Voorstel tot openbaarverklaring van diverse wegen in de gemeente. 5. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan mevr. Van de Voo- ren-van de Peppel als schoonmaak ster openbare lagere school Reste ren. 6. Voorstel tot benoeming mevrouw Quint-van Gèlderen tot schoon maakster openbare lagere school te Resteren. 7. Verhoging jaarwedden wethouders. 8. Voorstel tot toekenning van een subsidie aan de Stichting Ratholiek Jeugdwerk in het Gelders Rivieren gebied. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het aanbrengen van luxaflex-jaloezieën in de open bare school voor uitgebreid lager onderwijs te Resteren. 10. Voorstel tot weigering van de medewerking op een aanvrage ex artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 ingediend door het bestuur van de Vereniging voor Voortgezet, La ger en kleuteronderwijs te Op heusden ten behoeve van zijn school voor v.g.l.o. 11. Afrekening exploitatievergoeding 1966 met het bestuur van de Ver eniging tot het verstrekken van la ger onderwijs op Gereformeerde Grondslag te Opheusden. 12. Toekenning voorschot exploitatie vergoeding 1967 aan het onder punt 11 genoemde schoolbestuur. 13. Toekenning voorschot vergoeding vakonderwijs 1967 aan het onder punt 11 genoemde schoolbestuur. 14. Aangaan geldlening, groot f 200.000 met N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage. 13. Aangaan geldlening groot f 64.000,- met N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage. 16. Wijziging begroting 1966. 17. Wijzigingen begroting 1967. 18. Wat verder ter tafel wordt gebracht 19. Rondvraag. 20. Sluiting. stel op tafel te leggen", besloot een teleurgestelde burgemeester Pott. Pott. Indien de minister beslist om de opheffing van het reizigersvervoer op genoemd traject toch te laten plaats vinden ondanks verwachte tegen stand en gegronde motieven, zal het personeel, dat op de diverse stations werkzaam is voor zo ver mogelijk in dezelfde functies worden overge plaatst naar elders. Ook wordt om scholing van een aantal betrokken spoorwegambtenaren niet onmogelijk geacht. „Er zal echter zo veel mogelijk re kening worden gehouden met de wensen, die van persoon tot' persoon verschillen. Op een groot aantal plaatsen in ons land bestaat momen teel nog een tekort aa nspoorweg- ambtenaren, zodat dit punt waar schijnlijk geen moeilijkheden op zal leveren", aldus de NS-voorlichtings- dienst. RESTEREN Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben het gemeentebe stuur van Resteren meegedeeld mede gelet op de algemene salarisverhoging, welke per 1 januari is toegepast dat ook de wethouderssalarissen in de pro vincie Gelderland een verhoging mogen ondergaan. Voor beide wethouders in de gemeente Resteren houdt dit in dat hun jaarsalaris, dat thans f 3950,- bedraagt, verhoogd wordt tot f 4240, RHENEN Een rechtstreekse tele visie-reportage uit Amerika verbaast vandaag aan de dag al bijna niemand meer. Toch komt er heel wat voor kij ken voor zo'n verbinding tussen de con tinenten tot stand is gebracht. Een ra dio-amateur zou geen goed radio-ama teur zijn, als ook hij dat huzarenstukje niet zou uithalen. Hij maakt dan wel geen gebruik van een actieve reflector zoals een kunstmaan, maar van een zeer grote natuurlijijke reflector: de maan. Dit zogenaamde „moon-bounce" - werk is een van de vele facetten van een fas cinerende hobby: het radio-amateuris- me. Belangstellenden voor deze technieken zijn van harte welkom op de bijeenkomst van de afdeling Wageningen en Om streken van de VERON, de landelijke vereniging van radio-amateurs, die wordt gehouden op 3 mei in de restau ratie van het NBM-busstation op de Stadsbrink in Wageningen. Naast het onderwerp „moon-bounce" vindt er te vens een demonstratie van enige appa ratuur voor de radio-amateur plaats Nadere inlichtingen worden graag ver strekt over deze prachtige hobby door de heer J. Osinga, Akeleiplantsoen 18 te Rhenen, die secretaris is van de afde ling. RESTEREN Het bestuur van de Stichting Katholiek Jeugdwerk in het Gelders Rivierengebied te Groesbeek heeft het gemeentebestuur van Reste ren verzocht in aanmerking te konien voor een subsidie van f 0,15 per katholieke inwoner. Het doel van de stichting is een bege leiding te geven aan hetgeen- voor de jeugd wordt gedaan of gedaan moet worden door het aanstellen van jeugd werkleiders. Gelet op het werk van de stichting acht het gemeentebestuur het verlenen van de gevraagde subsidie re delijk. Volgens het stichtingsbestuur is het aantal katholieke inwoners van de ge meente Resteren 43, zodat het hier gaat om een totale subsidie van f 6,45. Het college van B. en W. stelt de raad voor om dit bijzonder kleine bedrag beschik baar te stellen voor het werk van de stichting. Heden, dinsdag VEENENDAAL Rode-Kruisgebouw (naast OCB), 20.00 uur: Jaarvergadering Rode Kruis. LEERSUM Damlust, 20.00 uur: Bijeenkomst Platte landsvrouwen. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal: geen voorstel ling. Morgen, woensdag RENSWOUDE Gemeentehuis, 20.00 uur: Raadsverga dering. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: „Mr. Solo schaakmat". Het zg. Betuwelijntjehangt mo menteel aan een zijden draadje. Er bestaat grote kans dat hier in de toe komst alleen nog maar goederen-treinen door het Betuwse land zullen rijden. O De directeur van de Belangen Ge meenschap Gelders Rivierengebied te Tiel, de heer P. H. G. Budke, zei: „De Belangen Gemeenschap heeft of ficieel nog geen standpunt ingeno men t.o.v. het voorstel van de Ne derlandse Spoorwegen. Persoonlijk acht ik het funest voor de ontwikke ling van het gehele gebied, waar door de spoorlijn loopt". Over even tuele stappen, die de Belangen Ge meenschap Gelders Rivierengebied gaat ondernemen, kon de heer Bubke nog niets meedelen. Vrijdag aanstaan de komt het bestuur in vergadering bijeen. Verwacht wordt, dat dan een en ander ter sprake zal komen. Bij een eventuele stopzetting van het reizigersvervoer op de Betuwe lijn zouden de diverse verbindingen tot stand moeten worden gebracht met bussen. Het busvervoer baart momenteel in de Betuwe reeds grote zorgen, zodat een goede verbinding, die beslist noodzakelijk is, moeilijk realiseerbaar zal zijn. In de Betuwe is het Wachten echter op een beslissing van de mi nister, die zeer zeker zal worden vooraf gegaan door opponerende van een geschokte Betuwse bevol king. „Ik wil alle geruchten over een eventuele opheffing van de Betuwe spoorlijn ontzenuwen". Dit deelde de voorlichtingsfunctionaris van de NS, de heer Meinsma enkele weken gele den mee naar aanleiding van onze vraag in hoeverre de geruchten, die wij toen reeds publiceerden, gegrond waren. Of deze voorlichtingsfunctionaris door zijri superieuren geregeld wordt voorgelicht wordt door 'deze gang van zaken sterk in twijfel getrokken, VEENENDAAL Het comité „Oran jedag" maakt bekend, dat indien oe blij de gebeurtenis op Drakensteyn voor 14 uur plaatsvindt er diezelfde avond om tien uur 'n vuurwerk ontstoken zal wor den op het terrein achter de Koningin Julianaschool. Wordt de baby na 14 uur geboren, dan zal men het vuurwerk de volgende avond vertonen. Drie kilometer gasleiding van Scher- penzeel naar Renswoude. Dezer da gen is men met de aanleg er van begon nen. De foto toont de werkzaamheden nabij Scherpenzeel. RESTEREN Het rapport betreffende de achtergronden om de jongste wet houdersverkiezingen in de gemeente Resteren wordt vrijdag tijdens de raadsver gadering in het openbaar behandeld. Tijdens een geheime vergadering, die vrij dag in het gemeentehuis te Opheusden is gehouden, zijn de raadsleden met het rapport geconfronteerd. Nadat enkele wijzigingen waren aangebracht, op ver zoek van enkele fracties, kon een ieder met de samenstelling van het rapport akkoord gaan. Toch wordt het waarschijnlijk geacht, dat enkele fracties tijdens de behandeling in de raad nog een commentaar zullen laten horen. Het rapport zo vernamen wij omvat bijna 10 betikte vellen papier. De voorzitter der ge heime raadscommissie, de heer J. den Hartog (ARP), is belast met het voorlezen van de „onthulling". Naar aanleiding van het rapport wordt een groot aantal be langstellenden op de publieke tribune verwacht. RHENEN De jaarlijkse „Leccius de Ridder"-motocross, die op Hemelvaarts dag op het befaamde circuit Grcbbeberg door de Macro-Rhenen wordt georgani seerd, zal in het teken staan van de zyspanklasse. Dat houdt niet in, dat er op solo-gebied niets te genieten valt. Als vanouds zullen de 250 en 500 cc solomotoren van de senioren-internationaal door het Grebbebos daveren en op spectaculaire wijze via de afdaling in de zandafgraving „duiken". Daarnaast echter wordt dit jaar bij zondere aandacht besteed aan de zij- spanklasse. Na selectie op eerder ge houden wedstrijden zullen 6 Nederland se en 6 Duitse equipes, alsmede 3 En gelse combinaties in Rhenen aan de start verschijnen. Er worden dit jaar twee van dergelij ke ontmoetingen gehouden, één in Rhe nen en één in Duitsland, waarvoor door beide landen een wisselbeker is beschik baar gesteld. Aan het circuit op de Greb- beberg wordt om deze reden bijzondere aandacht besteed, vooral wat betreft de breedte. Voor bezoekers, die per auto op He melvaartsdag naar Rhenen komen is 't van veel belang, dat zij zich aan de uit gebreide verkeersmaatregelen en weg- omleggingen houden. Men kan er dan AMERONGEN Ook in 1967 wordt door de gehele bevolking van Ameron- gen weer een tocht aangeboden aan de bejaarden. Het comité is al ver ge vorderd met deze tocht en de bevolking heeft weer flink in de portemonnaie ge tast om deze tocht ook dit jaar weer mogelijk te maken. Namens het comité Be jaarden tocht Amerongen wordt thans aan alle Ame- rongse bejaarden van 65 jaar en ou der medegedeeld dat zij zich voor het meemaken van deze tocht kunnen op geven op zaterdag 29 april a.s. in het zaaltje Lievendael op de Hof tussen half drie en vier uur. Het comité zal daar zitting houden om aanmeldingen te noteren. Liefhebbers voor deze tocht worden verzocht zich wel gedu rende de daarvoor beschikbaar gestel de tijd te laten inschrijven. Voor wat de collecte betreft deelt het comité nog mede, dat zij, die tijdens de col lecte niet thuis waren en toch voor deze bejaardentocht nog een steentje wensen bij te dragen, dit alsnog kun nen doen bij een; van de comitéleden. Aanleg aardgasnet in Rhenen afgerond; in Renswoude begonnen RHENEN/RENSWOUDE De overschakeling van stadsgas op aard gas in de zuidoosthoek van de pro vincie Utrecht is bijna voltooid. De laatste „witte plek" in dit gebied, de gemeente Renswoude, zal in septem ber op het aardgasnet zijn aangeslo ten; momenteel is men bezig met de aanleg van het leidingnet, dat vanuit Scherpenzeel naar Renswoude wordt doorgetrokken. In Rhenen is men al in een veel verder stadium gekomen. In april 1965 deed het aardgas in de ze gemeente zijn intrede en nadien heeft men het leidingnet verder uit gebreid en geperfectioneerd. De Ne derlandse Gasmij. N.V. bouwde bo vendien een nieuw aardgasontvangst station aan de Oude Veenendaalse- weg, dat in november van het vorig jaar in gebruik genomen werd. Min of meer als afronding van deze werk zaamheden werd er gisteren 'n nieuw aardgas-informatiecentrum aan het Fred, van de Paltshof geopend door de burgemeester van Rhenen. „Als we de groei van het aantal gas- verbruikers bekijken, dan is er zeker sprake van een succes, dat u in Rhe nen hebt bereikt", zei burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch, ridder van Rosenthal tijdens de opening tot de directeur van de Ned. Gasmaat schappij, de heer A. C. Schouten. „Wij zijn nu in staat de mensen te bedienen zoals we graag willen", sprak de heer Schouten op zijn beurt. Het aantal gasverbruikers nam in Rhenen in twee jaar tijds met onge veer zeventig procent toe en groeide van 1094 in 1965 naar het huidige aan tal, dat 1733 bedraagt. Het aardgas bereikt Rhenen via Amerongen. In het ontvangststation aan de Oude Veenendaalseweg staan twee volautomatische regelinstalla- ties opgesteld, die er voor zorgen dat de verbruiker het gas onder de juiste druk ontvangt. Het nieuwe ontvangststation aan de Oude Veenendaalseweg in Rhenen is in de plaats gekomen voor de gashou der aan het Paardeveld. Het oude gasontvangststation aan 't Paardeveld is destijds door de gemeen te aangekocht en zal binnenkort, om dat het in een bestemmingsplan ligt, gesloopt worden. Renswoude kan worden aangemerkt als een onrendabel gebied. Volgens de maatstaven van de Gasmaatschappij leveren 1000 aansluitingen pas rende ment op en in Renswoude kan men op niet meer dan ruim vijfhonderd ver bruikers rekenen. Desondanks komt 't gas er toch. De aansluitingen in Rens woude vormen in feite een onderdeel van het leidingnet, dat vanuit Scher penzeel van gas wordt voorzien. In die plaats staat een ontvangststa tion dat voor verdere distribuering zorgt. In Renswoude heeft de Nederlandse Gasmaatschappij onlangs een enquête gehouden onder de bevolking. Daaruit is gebleken, dat er positieve resultaten van de exploitatie te verwachten zul len zijn. Ook de gemeenteraad heeft zich in gunstige zin uitgelaten over de komst van het aardgas. Over een afstand van ruim drie ki lometer wordt de hoofdleiding nu van Scherpenzeel naar Renswoude doorge trokken. Voor de vertakkingen door de diverse straten van de laatste gemeen te zal bovendien ongeveer vyf kilome ter kabel nodig zjjn. verzekerd van zijn, dat men zijn voer tuig zo dicht mogelijk bij het circuit kan stallen. Eenmaal op het terrein zullen de or ganisatoren het zeer op prijs stellen als het publiek zich niet op de baan begeeft en alle aanwijzingen opvolgt om onno dig ongelukken te voorkomen. Evenals voorgaande jaren verleent 't Ned. Roode Kruis, afdeling Rhenen, haar uitgebreide medewerking; ook de rijks politie heeft die dag handenvol werk. De afzetting van het bosterrein is we derom toevertrouwd aan de leden van de Kon? Politiehondenver. te Rhenen. Muzikale medewerking wordt verleend door de muziekvereniging „Ons Genoe gen". Leden van de Macro zijn thans al volop bezig om het terrein tijdig gereed te hebben voor de nieuwe „Slag om de Grebbeberg". SCHERPENZEEL Donderdag 27 april a.s. houdt de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond afdeling Scherpen zeel een ledenvergadering in het ge bouw Philalethes achter de Ned. Herv. Kerk. Mevrouw C. Dormaar - Buisma uit Wilnis, die als spreekster deze avond zal verzorgen, heeft om persoon lijke redenen moeten afzeggen. Mej. A. C. L. Leeuwenburgh uit Scherpen zeel zal nu spreken over het onder werp „woninginrichting". AMERONGEN Ook deze week kwamen de leden van de Amerongse schietvereniging Willem Teil weer bij een teneinde het hoogst aantal punten bijeen te schieten. De uitslag werd als volgt: W. van Veenendaal 99 pnt.; G. v.d. Horst 99 pnt.; J. de Greef 96 pnt.; R. Labruyere 94 pnt; R. Brinkman 94 pnt; G. Mulder 94 pnt; P. v. d. Sig- tenhorst 94 pnt.; H. den Uijl 94 pnt.; J. de Haas 93 pnt; J. Pakvis 92 pnt; F. van Mourik 89 pnt.; H. van Vee nendaal 88 pnt.; W. Berkhof 87 pnt; en H. van de Horst 84 punten. RESTEREN College van B en W van Resteren stelt de raad voor mede werking te weigeren aan het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Voortgezet, Lager en Kleuteronderwijs te Opheusden betreffende een aanvraag voor de nodige gelden tot wijziging van de elektrische bedrading van de stop contacten in de keuken in een plafond- net met aansluitkabels op reikhoogte in de V.G.L.O.-school. Als voornaamste re den geeft het bestuur op dat een boven gronds net onderwijstechnisch veiliger, efficiënter en overzichtelijker is. B. en W. hebben omtrent dit verzoek advies gevraagd aan de inspecteur van het lager onderwijs en de directeur van de technische dienst kring Resteren. Bei den achtten de motivering van het ver zoek niet sterk. De technische dienst merkte zelfs op dat wijziging van het bestaande systeem zelfs meer risico's oplevert. SCHERPENZEEL De organisatie Os-Ka-Di heeft voor het komende week end een druk bezet programma opge steld. Vrijdag 28 april is er een gekos tumeerd bal masqué voor gehuwden met medewerking van „Ria met de Flamingo's". Op zaterdag 29 april komt de groep „Wow" uit Utrecht en op Koninginne dag (1 mei) organiseert Os-Ka-Di des middags een grandioze rhythm and blues dansshow. Aan deze show wer ken vier rhythm and blues groepen mee. Achtereenvolgens treden op: La Clique uit Tiel, The Vipers uit Utrecht en Opus X uit Rheden. 's Avonds tre den op The Sharks uit Wageningen. De opbrengst van het avondprogramma komt ten goede aan de tocht voor be jaarden. SCHERPENZEEL Van de open bare lagere school aan de Dorpsstraat slaagden de volgende kandidaten voor het schoolverkeersexamen: Joop Blan ken. Jan van Bruggen, Johan ter Burg, Henk van Burken, Henk van Ekris, Lia van Eist, Ton Gerritsen, Henk van Gin- kel, Wim Hoefakker, Ivonne Huibers, Henk van de Kaa, Ina van Kampen, Riek Pol, Frits Reynst, Bert de Rooy, Corrie Veer, Dinie Veer, Hennie Vlaan deren, Gerrie Vonk, Karei Veldhuizen en Karin Schuur. Er werden twee kan didaten afgewezen. Van de Holevoetschool: Dirlc Aarsen, Jannemarie Barnhoorn, Kees Davelaar, Marijke Droog, Jeannie van Essen, Jan- tine Huizing, Ria Jansen, Wim Maltha, Harrie Pul, Jan van Velthuizen, Jeanette Veldhuizen, Corrie Vlaanderen, Piet Vos, Hans van de Vrugt, Bertus Wagensveld, Hettie Wagensveld en Theo Buunk. Af gewezen twee kandidaten. Van de School met de Bijbel: Hennie van Amerongen, Chris van Beek, Rietje van de Berg, Wim van de Berg, Lettie Berkhof, Tina Blaauwendraad, Henk Boom, Cor Bos, Jaap Broekhuizen, Evert Druiff, Kees van Ginkel, Wim de Greef, Peter van de Ham, Ineke Hardeman, Henk Hooyer, Betsie Jansen, Arie Jan sen, Bert van Kampen, Gerrit Kamp horst, Freek Klomp, Gerda Koster, Kees de Kruiyff, Marrie van de Lagemaat, Willie van de Lagemaat, Helmert van Manen, Adrie de Man, Marja de Man, Bea Methorst, Teuni Methorst, Joop van de Pol, Teun du Pree, Jean Ritmeester, Jaap Rijlaarsdam, Evert Schimmel, Jen nie Schimmel, Alie van Setten, Gatha van Setten, Truusje Stuivenberg, Nelle- ke Veenhof, Wijnand Veldhuizen, Cer- rit Veldhuizen, Gerard Vermeulen, Teuni van de Vliert, Jan Vonk, Thea van de Waal, Bertha Wagensveld, Gerrit Was- sink, Ank Wijnberger, Jan van Zeume- ren en Evelien van Woudenberg. Afge wezen een kandidaat.

De Vallei | 1967 | | pagina 5