Celtic in finale Europa Cup na gelijk spel tegen Dukla Praag Porsche kampte met tegenslag in negentiende Tulpenrallye Willy Kment verliet Feyenoord in de beste verstandhouding Theo Laseroms - even in ons land - best tevreden Rotterdam krijgt Nederlands modernste ijsbaan Fransman Poulidor favoriet in Ronde van Spanje Moeilijkheden zijn weer vergeten.... lang „Televizieren" toch Tour de France in Gemeente Delft wil fusieplan steunen Hoge premie bij Internazionale Dubbel succes voor Ferrari in Monza Rudi Aitig won Milaan-Vignola Velasques Xerxes was te sterk voor amateurelftal Engels voetbal trok 30 miljoen bezoekers Apeldoornse equipe Meijer uitgeschakeld Twee wisselspelers bij Engels voetbal Drysdale speelt mee tegen Nederland Walter Macken in Galway overleden da's goede lichaamsbeweging MEDINA Als raad akkoord gaat 110 renners gaan morgen van start Te amateuristisch Vissen GESELECTEERD JEUGDVOETBAL DHC '66-Xerxes Amateurs 't Spijt ons WOENSDAG 26 APRIL 1967 PRAAG (ANP) Celtic heeft zijn reis naar Lissabon in de zak. De Schot ten die gisteren voor de tweede maal tegen Dukla Praag uitkwamen, de thuiswedstrijd werd met 31 gewon nen, speelden met 00 gelijk, een resultaat dat ruim voldoende was om zich te plaatsen voor de op 24 mei te spelen finale in Lissabon voor de Euro pese voetbalbeker voor landskampioe nen. Wie Celtic als tegenstander zal tref fen is nog niet bekend, dat zal afhan gen van het hedenavond te spelen duel tussen CSKA Sofia en Inter Milaan. Het eerste duel tussen deze twee teams in Milaan eindigde in 11. De Tsjechische legerploeg Dukla, die Ajax de weg naar de halve finales versperde, startte overrompelend en de eerste twintig minuten leek het er op dat de achterstand van twee doelpun ten weggewerkt zou kunnen worden. Celtic trok echter van het begin af aan een verdedigingsgordel voor het doel van Simpson op die zo hecht bleek dat aanvoerder Masopust, noch Geleta een opening kon vinden. Langzamerhand werd het spel van Dukla slordiger en toen de Tsjechen, die zeer nerveus waren, bovendien in de fout vervielen teveel door het mid den te spelen en de vleugelspelera te verwaarlozen, werd het snel duidelijk dt de defensie van de Schotten het wel kon houden. Even voor rust en kort voor het einde had Strunc Dukla nog aan een voorsprong kunnen hel pen maar beide malen faalde hij. In de tweede helft, die steeds harder werd, liep de Schot Chalmers nog een officiële waarschuwing van scheidsrech ter Dienst op. DELFT Het gemeentebestuur van Delft is bereid de nieuwe stichting Xer- xes/DHC'66 financieel gedurende een aantal jaren te steunen indien van an dere zijde een bedrag in gelijke groot te beschikbaar komt. Dit heeft wet houder N. Hesseler van sportzaken ver klaard na een bespreking met fractie vertegenwoordigers in de gemeente raad. Voorwaarde van de gemeente is, dat „van andere zijde" eenzelfde be drag beschikbaar wordt gesteld. MILAAN. Het Milanese blad Cor- riere Delia Sera meldt dat Internazio nale zijn voetballers een premie van in totaal 190.000 gulden zal uitkeren als het de ploeg CSKA uit Sofia verslaat in de tweede wedstrijd tussen beide ploegen in de halve finale om de Euro pese voetbalbeker. De wedstrijd wordt vanavond in Sofia gespeeld. De eerste wedstrijd eindigde in een 1-1 gelijk spel. Het blad schrijft, dat Inter de spelers een even grote pre mie heeft gegeven bij het uitschakelen van Real Madrid in de kwartfinales. Inter wil het bericht niet bevestigen. De Italiaanse Voetbalbond verbiedt het verstrekken van zulke hoge premies. MONZA. De Italiaan Lorenzo Han- dini en de Nieuwzeelander Chris Amon hebben dinsdag in een Ferrari-330-P- IV de duizendkilometerrace van Mon za gewonnen. De Ferrari-equipe legde de afstand af in vijf uur, 7 minuten, 43 seconden hetgeen een gemiddelde snelheid van 196.934 km/h betekende. Bandini en Amon behaalden hiermee hun tweede zege in de strijd om het wereldkampioenschap merken boven de 2.000 cc. Op de tweede plaats ein digde eveneens een Ferrari, gereden door de Italiaan Ludovico Scarfiotti en de Brit Mike Parkes. De Westduitser Gerard Mitter en de Oostenrijker Jochen Rindt eisten in een Porsche de derde plaats op. Mit ter en Rindt, die drie ronden achter stand op de winnaar hadden, waren de snelsten in een wagen onder de 2.000 cc. Nedorost van Dukla in duel met een speler van Celtic. VIGNOLA. De Westduitser Rudi Altig heeft dinsdag de twaalfde editie van de wegwedstrijd MilaanVignola gewonnen. Altig legde de 245 kilometer af in 5 uur 20 minuten. De Italiaan Mealli werd op 3 seconden tweede. De Deen Ritter eindigde met 5 seconden achterstand op de derde plaats. ADVERTENTIE *4* ANNECY Vic Elford zal met-zyn Porsche 911 S het gevecht tegen de con currentie alleen moeten leveren. Dat was de voornaamste conclusie die gisteren in Annecy kon worden jetrokken, toen de karavaan ruim 1300 kilometer in de Tulpenrally had afgelegd. Zowel de Fransman Hanrioud als de ervaren Pool Zasada maakte in de laatste proeven voor het keerpunt van de negentiende Tul penrally fatale fouten. Op de Mont Selève raakte Hanrioud van de weg. H(j had 24 minuten en 31 seconden nodig voor de 8,1 kilometer lange proef, die Elford in 5.34 aflegde en verspeelde vervolgens op de Col de la Croisette opnieuw acht volle minuten. ADVERTENTIE 20 SENORITAS 1.50 ROTTERDAM Het Nederlands amateurvoetbalelftal heeft in Rotter dam een oefenwedstrijd tegen de ere divisieclub Xerxes met 3-2 verloren. Bij de rust had het amateurteam nog een voorsprong van 2-0. In de eerste helft waren de ama teurs sterker dan Xerxes en de schot- vaardige M. de Wit en De Ridder zorgden met twee doelpunten voor een ruststand die de krachtsverhouding goed weergaf. Het amateurteam, dat technisch goed voor de dag kwam, moest in de twee de helft het hoofd buigen voor de Rot terdamse eredivisieclub. Xerxes voer de het tempo op en dit bleek voor de meeste amateurs te zwaar. Vooral door toedoen van Hanegem vielen er toen steeds meer gaten in de aanvan kelijk vrij hechte verdediging van de amateurs. De doelpunten werden ge scoord door Hanegem, Heijermans en Kleingeld. LONDEN. Op de tribunes van Old Trafford het terrein van de koploper in de Engelse eerste divisie, Manches ter United stonden in het seizoen 1966-'67 tot nu toe niet minder dan 1 miljoen toeschouwers. Niet alleen de Busby-babes stonden echter in de be langstelling van de Engelse voetbal enthousiasten. Ook de andere clubs, die in de Engelse league uitkomen, trokken veel publiek. Voor het eerst sinds het seizoen 1959-'60 kwamen er meer dan 30 miljoen toeschouwers naar het Engelse league-voetbal kijken en vooral de clubs in de eerste divisie per wedstrijd ging daar het bezoekers aantal tot nu toe gemiddeld met 3.407 omhoog zullen meer dan tevreden zijn. Het aantal toeschouwers bij het Engelse league-voetbal ging tot nu toe ten opzichte van dezelfde periode in het seizoen 1965-'66 met 2.639.707 vooruit. ROOSENDAAL Theo Laseroms is voor een bliksem-familiebezoek een dag in Roosendaal geweest. Vanoch tend zat hij al weer in het vliegtuig naar Pittsburgh, waar hij vrijdag weer voor de competitie van de „wil de" Amerikaanse voetbalbond in het veld staat. „Het gaat mij bij de Phantoms voor treffelijk", zei Laseroms, gebronsd en in een best humeur. „Ik heb een eenjarig contract, kan rustig Nederlander blij ven en heb toch een werkvergunning voor tien jaar. Met het geld zit het in die bond goed. Wij hebben een prima salaris. Ik las, dat men in Nederland vond dat er niet zo veel mensen ko men kijken naar die wedstrijden, maar een zeventienduizend man zijn er toch steeds wel geweest bij onze competitiewedstrijden. Dat lijkt me niet zo gek, want voor de meesten is dit nob maar het begin van het en thousiasme dat wordt gekweekt. De te levisie besteedt veel aandacht aan het voetbal." „Als je de Phantoms met Nederland wilt vergelijken laten we zeggen, een club die middenin zou staan in de ere divisie. De aanval zou bij ons nog wat sterker kunnen. Kwestie van wennen ook." „We spelen op zondag, woensdag en vrijdag en op die manier komen we snel door onze competitie heen. Ik re ken op een half jaar vakantie wanneer we in september klaar zijn. Betaalde vakantie wel te verstaan. Dan ga ik naar Nederland, althans voor een flink gedeelte van die vakantie. De Neder landse jongens die daar spelen worden zeer gewaardeerd en ze zijn dan ook allemaal tevreden." ROTTERDAM Morgenmiddag om één uur stapt voetbaltrainer Willy Kment (51) in 't Westduitse Kiel opgewekt op de boot naar Noorwegen. Met Nederlandse bloembollen voor zyn tuintje in Oslo en een gouden horloge van Feyenoord. „Voorzitter Kieboom heeft me by het afscheid heel mooi toegesproken", zegt hy vergenoegd. „Zolang ik leef zal ik me de tyd by Feyenoord blyven herinneren". De hypergevoelige, vlug geëmotioneerde Willy Kment is zyn moeilykheden met het bestuur van Feyenoord, die destyds grote opschudding verwekten in Rotter dams bedaarde voetbalkringen, alweer lang vergeten. Zo is zyn aard. Felheid en bewogenheid kenmerken het optreden van de meestal heftig gebarende Oosten rijker en snel verontwaardigd komt hy soms tot uitspraken dit hy later betreurt. Want de woede van Willy Kment is doorgaans even vlug bekoeld als zy is op gekomen. Sobieslaf Zasada kon ook al niet voor enthousiasme in het kamp van Porsche zorgen. Hij kwam dwars te staan en moest met 8.25 vrijwel alle concurrenten laten voorgaan. Vic El ford blijft uiteraard de grote favoriet in de categorie van de Grand Touris- mos. Hij mist nu echter de „rugdek king" van zijn teamgenoten en weet dat als de pech toestaat de situatie voor het Duitse merk uiterst moeilijk kan worden. Een ongeluk komt zelden alleen. Dat ondervond Huschke von Hanstein, teamleider van Porsche, gisteren eens te meer. Niet alleen had hij bij de GT's met tegenslag te kampen, ook bij de tourwagens moest hij een ver lies incasseren. Ake Andersson, die met een Porsche 911 de ranglijst aan voerde, haalde Annecy niet. Ook hier blijft volgens officieuze gegevens althans de leidende positie in bezit van von Hansteins mannen. Bjoern Waldegard zorgde daarvoor. Tegen de moordende concurrentie van de BMC Cooper kan de jeugdige Zweed 't heel lastig krijgen. Zeker als in de nachtelijke uren de theorie wordt bewaarheid, die wil dat in de bochtige wegen van de Franse Alpen wend baarheid belangrijker is dan pure snelheid. Pech. Hoewel de weersomstandigheden goed waren het was helder, koud weer in de Vogezen hebben toch nog veertien coureurs de eerste op dracht niet kunnen volbrengen. Pech maakte hen kansloos. Voor vijf Neder landers kwam in de eerste nacht een einde aan hun avontuur. Maarten van Wamelen, die als ra dio-verslaggever in een wedstrijdwagen de luisteraars wilde laten delen in de belevenissen van een rijder tijdens de klassementsproeven, kon zijn plannen niet verwezenlijken. Een zwakke kruis- koppeling maakte alle voorbereidingen op slag zinloos. Ben van Marken werd van rijder tot toeschouwer toen een wielbreuk zijn Morris 850 uitschakelde. Ook Jo en Ger de Ruyter, Ben en Bep Meijer en Bert Muller-Ko Ei jf firn haalden door pech de rust in Annecy niet. De algemene klassementen na de aankomst in Annecy luiden: Grand Tourismo 1. Elford/Stone (GB), Por sche 91 ls, 1208 pnt.; 2. Friswell/Nash (GB), Lotus Elan, 1506 pnt; 3. Zasad Dobrzanski (Pol), Porsche 911 s, 1520 pnt; 4. Harper/Pollard (GB), Sun beam, 1611 pnt; 5. Meur/Rebetez (Mon) Porsche 91 ls, 1793 pnt; 6. Petch/Miller (GB) MG-b, 1916 pnt; 7. King/Mossop (GB), MB-b, 1935 pnt; 8. Heijndijk/De Man (Ned), Hillman Imp. gt, 1976 pni. Tourwagens: 1. Waldegard/Helmer (Zweden), Porsche 911, 1433 pnt; 2. Aaltonen Lidon (Fin/GB), BMC Mini Cooper S, 1438 pnt, 3. Vernaeve/Wood (Belg), BMC Mini Cooper S. 1448 pnt; 4. Gass/Frey (W. Did.), Porsche 911 1457 pnt; 5. Krause/Brecheisen (Fr), Renault R 8, 1520 pnt; 6. Slotemaker/ Gorris (Ned). BMW 2000, 1529 pnt; 7. Chappell/Krauklis (GB), Ford Lotus Cortina, 1552 pnt 8. Schwarz/Van Gennep (Ned.), Ford Mustang, 1553 punten. ROTTERDAM Een heel boeiend plan tot aanleg van een grote kunst ijsbaan en ijshockeybaan op het ter- ren van de IJsclub Kralingen zal waarschijnlijk zeer binnenkort door de Rotterdamse gemeenteraad worden be handeld. Rotterdam zou, als de raad akkoord gaat met het voorstel, meteen Eén keer riep het bestuur hem schrif telijk tot de orde, maar gevoelsmens Kment bleef in beheerst Rotterdam op gezette tijden voor enige opwinding zorgen. Soms was daar alle reden toe. Zo werden topspelers Bergholtz en Groot na het behalen van de nationale titel en de beker plotseling verkocht, zonder dat hij daarvan op de hoogte was. Kment: „Ik was toen in Noorwe gen met vakantiè. Toen ik het nieuws in de krant las dacht ik dat ik een beroerte kreeg. Hoe dat nou precies heeft kunnen gebeuren weet ik ook niet, want het gekke is dat ik over het aan- en verkoopbeleid niets had te zeg gen. Ik had in dat eerste seizoen ont zettend hard gewerkt en toen we kam pioen werden hadden we echt een groot elftal. Maar een elftal is net als een machine. Wanneer je daar twee ra dertjes uithaalt loopt ze ineens niet meer." Voorvallen als deze leidden ten slot te tot de breuk tussen de Oostenrijker en Feijenoord. Kment: „Ik wil liever niemand kwetsen zeker niet nu ik wegga maar het bestuur van Feyen oord denkt te amateuristisch. Feyen oord is geen buurtclub meer. Nu kan niet iedereen meer wat te zeggen heb ben. Het is onmogelijk een vereniging van dit kaliber democratisch te bestu ren". En vergoelijkend glimlachend: „Er moet een soort dictatuur heersen, zo dat er snel kan worden gehandeld. Voetbal is business geworden. Keihar de business. Het gaat tegenwoordig om ontzettend veel geld. Daarom moeten de profs, de vakmensen het alleen voor het zeggen hebben. Brox als ma nager in nauwe samenwerking met de trainer bijvoorbeeld. Ach, ik kan me best voorstellen dat zoiets voor mensen die al zo lang meelopen niet leuk is, maar het is noodzakelijk. An ders zal Feijenoord nooit de club wor den dit het allang had moeten zijn: een van de sterkste in Europa." Willy Kment kijkt op de drie jaar Feijenoord, die hij als hoogtepunt van zijn carrière beschouwt, ondanks alles terug als een tevreden mens. „Ze had den tegen me gezegd dat ik het bij de jongens van Feijenoord niet gemakke lijk zou krijgen", vertelt hij. „Maar daar was geen sprake van, hoor. Het zijn aardige jongens. Voetballers zijn een apart volkje. Ik heb zelf tot mijn 39ste jaar gevoetbald en ik weet wat voor rare grapjes ze soms kunnen ma ken. Piet Kruiver was bijvoorbeeld af en toe weieens lastig. Een echte full- prof, weet je wel. Maar toch wel een leuke kerel. Ik ben nog twee keer met hem wezen vissen. Trouwens, je bent tenslotte geen leider van een kerk koor." Met Willy Kment beleefde Feyen oord drie jaar lang hoogtepunten en dieptepunten. Over de dieptepunten: „De twee grootste klappen waren die nederlagen met 50 tegen Real Ma drid en Ajax. Verschrikkelijk. Verlie zen is niet erg, maar het is voor een trainer onverdraaglijk wanneer zijn ploeg zonder meer van het veld wordt geveegd. Ajax speelde toen grandioos, er was echt niets tegen te doen. Het is op het ogenblik in Nederland een supe rieur elftal. Voor Michels heb ik veel respect. Een rustige man, praat niet veel en houdt zich meestal op de ach tergrond In Noorwegen gaat Willy Kment nu drie jaar lang het nationale elftal trai nen en vissen op zalm. Als voetbaltrai ner gewend aan een zwervend bestaan kost het hem weinig moeite Rotterdam de rug toe te keren. „Ik ben wel senti menteel", zegt hij. „Maar niet in mijn vak. Daar moet je wel een beetje hard in zijn. Ik geloof trouwens dat het tijd werd om te veranderen. Ik vind het wel leuk om nu weer eens het Noorse elftal te gaan trainen. Wat het precies gaat worden is nu nog niet te bekij ken. Het is onzin om te zeggen: Als bondscoach ga ik proberen het Noorse voetbal te verbeteren. De clubtrainers doen in feite het werk." Bij Feijenoord is het tijd- perk-Kment afgesloten. Ex-trainer Kment: „Ik geloof dat de structuur bij Feijenoord binnenkort toch wel zal ver anderen. Vooral wat betreft de aan- en verkoop. Op het ogenblik is een rechtsbuiten het belangrijkste punt. Zonder rechtsbuiten spelen is vrese lijk. En voor een club als Feijenoord moet het een bijzondere voetballer zijn." MADRID Raymond Poulidor geldt voorlopig als de grote favoriet voor de eindzege in de Ronde van Spanje 1967, die donderdag 27 april in Vigo van start gaat. De Fransman, die de „Vuelta" in 1964 op zijn naam schreef en zich in 1965 als tweede klas seerde, zal het echter niet cadeau krij gen. Daarvoor is het veld van 110 ren ners, verdeeld over 11 ploegen, te sterk. Poulidor, die onder andere Eddy Beugels als ploeggenoot naar Spanje meeneemt, zal vooral onze landgenoot Jan Janssen en de Duitser Rolf Wolfs- hol (winnaar in 1965) in de gaten moe ten houden, evenals de Italiaan De Rosso, de Belg Reybroek en... onze landgenoten Gerben Karstens en Kees Haast, die in staat kunnen worden ge acht voor een verrassing te zorgen in deze Ronde van Spanje die 18 etappes telt en op 14 mei in Bilbao eindigt. Natuurlijk zullen de Spaanse wielren ners hun uiterste best doen de over winning in eigen huis te houden. De jonge Perurena, de Spaanse ontdekking ADVERTENTIE Bent u al geregistreerd voor het nieuwe SPORTTOTO seizoen? AMSTERDAM. Het conflict tus sen de KNWU en de extra-sportieve groepering „Televizier - Batavus" is teneinde. Zoals bekend, wilde „Televi zier" aanvankelijk zijn renners niet voor een nationale ploeg in de Tour de France onder leiding van Wout Wagt- mans afstaan. Enkele weken geleden werd dit nog eens door de directie van het sportfonds „Televizier" onder streept. Maar nu is door de bemidde ling van de Amsterdamse sportarts J. C. Tetzner in het belang van de wieler sport een verzoening tot stand geko men. Wout Wagtmans blijft ploegleider in de Tour de France, maar de KNWU zal de ploeg bovendien doen vergezel len door een door haar aan te wijzen waarnemer, die tijdens de course niet in de bevoegdheden van Wagtmans zal mogen treden. Maar na de wedstrijd zal deze waarnemer Wagtmans op eventuele gemaakte fouten kunnen wij zen. Nu deze situatie is ontstaan heeft de directie v; „Televizier - Batavus" Ploegleider Cees Pellenaars temidden van zijn renners na het tekejxen van het contract O zich bereid verklaard haar renners ter beschikking te stellen voor de nationa le ploeg. Inmiddels heeft de snortcom- missie uit een groot arsenaal kunnen putten voor de voorlopige selectie, waaruit uiteindelijk de ploeg van tien man zal komen. Die selectie bestaat uit de volgende renners: Jan Janssen Arie den Hartog (BIC), Jan Hugens en Cees Lute (beiden Smith-Romeo), Wim Schepers (Caballero), Cees Haast, Huub Harings, Gerben Karstens, Henk Nijdam, Jos van der Vleuten, Bart Zoet en Huub Zilverberg (allen „Tele vizier - Batavus") en Karei Leyten, Harm Ottenbros, Jo de Roo en Jan Tummers (allen „Willem II - Gazel le"). Binnenkort zullen nog drie renners aan deze selectie worden toegevoegd. De Televizierploeg is intussen dins dagmiddag van Schiphol vertrokken om deel te gaan nemen aan de Ronde van Spanje. van 1966, Perez-Frances en de koning der bergen, Julio Jimenez, kunnen de buitenlandse coalitie het hoofd bieden. Gabica, de winnaar van vorig jaar tenslotte, is van alle Spanjaarden de man, die door de buitenlandse ploeg leiders geen ogenblik uit het oog ver loren mag worden. De 18 etappes, die een gemiddelde lengte van 163 kilometer hebben, (to tale lengte bijna 3000 kilometer), voe ren de renners van het noordwesten, via Midden-Spanje en het noordoosten naar Bilbao aan de Golf van Biskaje. De langste etappe is de derde van Orense naar Astorga over 230 kilome ter. Op donderdag 11 mei en zaterdag 13 mei hebben de organisatoren twee tijdritten geprojecteerd van respectie velijk 44 en 28 kilometer. Zal „tempo- beul" Raymond Poulidor dan zijn slag slaan? LONDEN (ANP) de Engelse Football zal volgende maand jaarvergadering te Het bestuur van Association (FA) op de algemene Londen een voorstel ter tafel brengen, behelzende dat in Engelse competitie- en beker wedstrijden tijdens de gehele wedstrijd twee spelers, al dan niet ge blesseerd, vervangen mogen worden. Het aanvallen van de doelman in zijn eigtn strafschopgebied wil de FA ver boden zien. Dennis Follows, secretaris van de FA, legde er in een verklaring de na druk op, dat men in Engeland beslist niet verder wil gaan dan een maxi mum van twee wisselspelers maar dat deze regeling van land tot land zou kunnen verschillen. DEN HAAG De Zuidafrikaanse tennisploeg, op 4, 5 en 6 mei op de Metsbanen te Scheveningen tegenstan der van Nederland in de eerste wed strijd voor de Europese ronde van de Davis Cup, bestaat uit de volgende spelers: Cliff Drysdale, Bob Hewitt, Frew MacMillan en Robert Maud. In de voorlopige ploeg was naast deze vier spelers ook Ray Moore opgeno men. le klas A J.O.S.—Hillegom H.R.C.—Zilvermeeuwen B.V.C.V.V.B. HollandiaPurmersteijn le klas E U.N.A.—Sparta '25 Veerse BoysDe Valk 2e klas A A.W.C.Theole D.V.C. '26—Quick N. Groesbeek—W.A.V.V. V.D.Z.Robur et Velocitas Be Quick Z.—D.I.O. '30 T.E.C.—Ede 4e klas G Zutphania—Brink en Orden GALWAY CITY De Ierse acteur, roman- en toneelschrijver Wal ter Macken is zaterdag in zijn woon plaats Galway City in Ierland overle den. Hij is 51 jaar oud geworden. Mackens bekendste werk is zijn trilogie „Seek the fair land, The silten people en The scorching wind". Van zijn toneelstuk „Home is the hero" is een film gemaakt. de modernste kunstijsbaan van Neder land hebben. Het plan omvat de aanleg van een overdekte ijshockeybaan met snack bar en restaurant en daarop aanslui tend een open kunstijsbaan van 400 meter lang, ingericht voor het houden van officiële wedstrijden. Deze kunstijsbaan zal op palen ko men te rusten; in de ruimte onder de palen komen de technische voorzienin gen plus parkeerruimten voor vijfhon derd auto's van ijsbaanbezoekers. Gezamenlijk. De ijshockeybaan zou worden opge zet door de ijsclub Kralingen en het bestuur van de ijshockeyclub Rotter dam gezamenlijk, waarbij de laatste bereid zou zijn haar eigen plannen voor de aanleg van een baan bij de Ommoordseweg te laten varen. De overdekte ijshockeybaan zou, als de raad akkoord gaat, komen op het ter rein van de IJsclub Kralingen aan de kant van de Eerste Jerichostraat. Een daar aanvankelijk gepland flatgebouw zou dan niet verrijzen. Afsluiten. Wel zal aan de andere kant van het terrein, nabij de nieuwe open ijs baan, een flatgebouw van 55 meter hoog het complex naar de zijde van de Kralingseplaslaan afsluiten. Dat flatgebouw wordt een combina tie van kantoren eerste twee lagen en woningen. Het gehele complex waarover in eerste instantie de wijkraad Kralingen morgenavond zal beraadslagen, is ont worpen door de architect E. F. Groos- man. ADVERTENTIE Vul nu een SPORTTOTO registratiekaart in vóór u het vergeet? m 2e klas A R.C.H.P.E.C. A.G.O.V.V.S.C. Gooiland Hilversum—Z.F.C. E.D.O.F.C. Zaanstreek Zwolse BoysDe Graafschap TubantiaAlkmaar S.C. Drente—G.V.A.V. ADVERTENTIE maar 'n grotere advertentie voor Navy Club zou u teveel geld gaan kosten Gewoon een pakje uitstekende sigaretten maken is nog te doen. Het wordt wat moeilijker om 25 uitmuntende Amerika nen in 'n passend pakje te steken voor slechts 1,25. Maar we hebben 't voor elkaar gekregen. Zonder spaarzaam met de kwaliteit te hoeven zijn. Dat moeten we daardoor nu wel met reclame voor .Navy Club. Jammer. In 'n grotere adver tentie zou 't allemaal beter zijn uitgeko men. Maar er kan alleen maar 'n kleintje af. Omdat u 't tenslotte toch wel moet we ten, nietwaar? Dat Navy Club er is. 25 per pakje van 1,25. Vijf lekkere Amerikanen méér voor 'n heel kwartje minder. U rookt er goed van. En daar gaat het uiteindelijk om. Al hadden we opk nog graag verteld hoe we daarvoor verscheidene fijne tabak ken met elkaar hebben vermengd. Toch lastig om zo met ruimte te moeten Woekeren.

De Vallei | 1967 | | pagina 11