Half mei al ruim 300.000 leden voor de „AVRO" De uitgestelde schok TE Koop Gevraagd FINANCIËLE NOTITIES V Beeren in trek Televisier verwacht: Huis aan huis Gevolgen IDA PRESTI OVERLEDEN RADIO- en VANAVOND MORGEN Omzetten van v. Nelle: 152 ml. WISSELMARKT DAPHNE DU MAURIER PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS TELEVISIE T.V. LANGENBERG OERM Johnny Hart Daggeld wederom verhoogd Dividend voorstel len Van der WERFFHUBREGHT Pagina 2 WOENSDAG 26 APRIL 1967 JANET 48 Hij maakte een afwerend gebaar. Daarop begon hij langzaam te spre ken, ieder woord met zorg kiezende. „Ik verbied jullie in mijn tegen woordigheid de naam van Christoffel ooit meer te noemen, hier in huis of in Piyn, of onder elkaar. Hij moge in nog zo grote armoede of ellende sterven... ik zal geen vinger naar hem uitsteken. Ik zweer je, dat ik zijn ge zicht nimmer meer wil zien. En als jullie de reden wilt weten, lees dan dit, dan weten jullie het!" Hij gooide hun het verkreukelde te legram voor de voeten, ging zonder verder een woord te zeggen naar zijn kamer boven het portaal en sloot zich op. XIII Joseph liep zijn kamer op en neer, gewond in de ziel, geheel overstuur. Beneden zaten de andere leden van het gezin in grote bezorgdheid en angst, niet in staat hem te helpen. De dag ging voorbij met het eindeloze ge luid van zijn voetstappen boven hun hoofd. De nacht eveneens. Annie sliep bij Katherine op de kamer. Eerst te gen de morgen hield het geluid op en was Joseph, blijkbaar lichamelijk ver moeid, naar bed gegaan. Toen hij de volgende dag opstond vertoonde zijn gezicht scherpe trekken en zijn ogen stonden koud en wezen loos. Christoffels naam werd niet meer genoemd. Wat de motieven wa ren geweest, waarom hij van boord was weggelopen, kwam zijn vader nooit te weten. Alle brieven, die van Christoffel kwamen, borg hij onge opend in een la. De gehele sfeer in het Klimop Huis veranderde als bij toverslag. Er wer den geen gelach en geen vrolijkheid meer gehoord. De atmosfeer werd zwaar en ondraaglijk. Josephs woord was wet. Zijn huisgenoten mochten eenmaal in de week hun familieleden gaan opzoeken, maar geen mens werd in het Klimop Huis uitgenodigd, geen buren kwamen eens oplopen. Katheri ne mocht geen contact hebben met jongelui. Annie tiranniseerde hij. Langzamerhand leden haar opgewket- heid en gezondheid er onder. Haar ogen stonden flets en lusteloos, haar wangen werden mager en bleek. Voor al het zware werk stond zij verder al leen. Bang hem te weerstreven schrob de zij geduldig alle stenen vloeren en sleepte de steenkool uit de kelder naar boven. Joseph scheen daarin een soort duivels genoegen te scheppen. Op een keer nam hij haar mee voor de spiegel en zei: „Drie-en-twintig? Je lijkt wel veertig. Ik denk niet, dat er nog mannne naar je zullen smach ten!" Dit was bij Joseph het begin van waanzin. In het voorjaar van 1890 wist Annie, dat zij weer een kind verwachtte, maar zij moest al haar moed bij el kaar rapen om dit aan haar man me de te delen. Hij luisterde naar haar met koude, harde blik, draaide zich om en haalde zijn schouders op. Niet temin, toen zij de kamer weer uit was, had hij er spijt van, dat hij haar niets vriendelijks had gezegd en had haar graag nog vlug teruggeroepen. Maar zij was alweer naar boven. Toch voelde hij zich even ontroerd, net of er nog wat van zijn vroeger idealis me leefde op de bodem van zijn ver kommerd hart. Een nieuwe zoon, in de plaats van de verlorene. Iets van hem, dat niet verloren was. geraakt, maar dat hem bleef als een lichtje van hoop en belofte. Hij werd nu wat minder hardvochtig tegenover zijn vrouw. Het geviel omstreeks deze tijd, dat Annie weer op betere voet met Philip geraakte. Op een keer kwam ze voor bij zijn kantoor, toen hij juist naar buiten kwam en haar staande hield. Hij had haar na haar huwelijk altijd ontweken en dit was werkelijk de eer ste maal, dat zij van aangezicht tot aangezicht tegenover elkaar stonden. Annie sloeg haar ogen neer en zou zijn doorgelopen, wanneer hij haar niet had aangesproken. „Annie," be gon hij, „laten we eens even praten." Hij stak haar de hand toe, die zij ze nuwachtig drukte, tegelijk over haar schouder kijkend en iets mompelend over haar man. „Wees maar niet bang. Kom even binnen." Hij leidde haar binnen en sloot de deur van zijn kantoor. Annie barstte in tranen uit en borg haar gezicht in haar handen. „Laat je niet zo gaan," zei Philip, „dat helpt je niets. Ik maak je bovendien geen enkel verwijt van je rampzalig huwe lijk. Ik heb je destijds gewaarschuwd maar toen was je nog te jong en te onwetend om mij te begrijpen." Annie wiegde heen en weer en haar tranen vloeiden rijkelijk. „Niemand behalve mijn stiefdochter Kate, weet wat we hebben doorgemaakt," snikte zij. „Hoe we het hebben overleefd, begrijp ik nog niet, deze laatste twee jaren... Meneer Philip, wat heb ik ge daan, dat ik zó ben gestraft! Mis schien is het Gods straf voor mijn lichtzinnigheid vóór mijn huwelijk. Mijn hemel, wat een schandelijk meis je ben ik geweest, als je er achteraf over denkt. Maar toen was ik volko men van streek..." „Natuurlijk kon je er niets aan doen. Het was de schuld van die schandelijk lichtzinnige broer van mij, van niemand anders. Die heeft alle jammer en tegenspoed in zijn leven dubbel en dwars verdiend." „Nee, meneer Philip, ik zou het toch verkeerd vinden, alle schuld op hem te schuiven. Arme Joe, hij was zo volkomen in de war, toen zijn ogen hem in de steek lieten en toen kwam dat grote verdriet over Chris er nog bovenop. Hij heeft zich van die slag nimmer hersteld." „Ik vermoedde zulks, Annie. De „Janet Coombe" loopt geregeld bin nen, maar nog geen enkele keer heeft hij een poging gedaan om eens te ko men kijken." „Zo is het. Terwijl het nog niet eens zo lang geleden is, dat hij aan niets anders dacht dan aan het schip, waar van hij zo hield. Ik placht het me aan te trekken, ik voelde me veron achtzaamd. Maar ik heb nu mijn les geleerd." „Schrijft Christoffel wel eens?" „O ja, hij schrijft aan zijn broers en heeft ook aan zijn vader geschreven, heel wat keren, maar Joe laat de brieven eenvoudig ongelezen. Hij is wreed en hrdvochtig, meneer Philip." „Ik zou liever zien, dat je dood was, Annie, dan rampzalig met hem. Waarom laat je hem niet schieten?" „Waar zou ik heen? Een vrouw kan een man, die zij getrouwd heeft, niet in de stee klaten. Ik zou het tenmin ste niet kunnen, al heeft hij me ook nog zo ongelukkig gemaakt. Hij is trouwens hulpbehoevend, met z'n ogen." - „Wat een sentimentaliteit, wat een bespottelijke sentimentaliteit! Denk eens, je bent nog maar vijf-en-twlntig en hebt nog een heel leven vóór je. Je hoeft Joe heus niet hulpeloos ach ter te laten. Hij hoort in Sudmin, dat weet je best!" (IllllllllllllltKI*. 3489. Gedurende lange tijd vertoefden de vier mannen bij dc plaats waar de resten van de OS108 lagen na te smeulen. Het leek niet waarschijnlijk, dat men hier nog enigerlei clue of aanwijzing zou kunnen vin den zeker niet nadat de „crash-experts" al alles onder zocht hadden. 'n Beetje moedeloos wandelde het groepje tenslotte naar een in de nabijheid staand visserskroegje, waar men nog altijd niet was uitgepraat over het neerstor ten van de raket en de schrik, die iedereen in de omgeving had gekregen bij die enorme explosie. Ter-wijl Kolonel Vanderbrink zich zo tactisch moge lijk uitdrukte bij de beantwoording van steeds nieuwe vragen over Peter Briggs' missie, draaide een gast aan het nabije tafeltje zich geïnteresseerd om. Hij scheen geen woord te willen missen en Arend wilde al op berispende toon tegen de nieuwsgierige makker uitva ren, toen deze zich enigszins verlegen tot hem wendde en zei: „Ik weet iets, dat u belang zal inboezemen, he ren! Iets dat vast en zeker met dit ongeluk in verband staat!" 48. Als de goudsmid Lie zegt, dat Jade ontvoerd werd, kijkt Rechter Tie Tsjiao Tai veelbetekenend aan. „Ja wel, meneer, ontvoerd!' bromt de voormalige Prefekt. „En uw ambtsvoorganger heeft daar vrijwel niets aan gedaan, die incompetente wijsneus. Een schandaal hoe tegenwoordig..." Rechter Tie heft zijn hand op. „U hebt uw dochter niet als vermist opgegeven, meneer Woe. Ik heb het dossier „Vermiste Personen" zelf ge raadpleegd en..." Prefekt Woe werpt de rechter een meewarige blik toe. „Ik zei toch dat Jade ontvoerd is, edelachtbare! Ik heb dat terstond aan uw ambtsvoor ganger gerapporteerd. De hemel alleen weet in wat voor een dossier die lummel dat belangrijke stuk heeft gestopt. Tegenwoordig schijnt iedereen zomaar ambte naar te kunnen worden. In mijn tijd, meneer, toen wer den er eisen gesteld aan een candidaat. Toen ik mijn eerste examen deed, vijftig jaar geleden..." „Door wie is uw dochter ontvoerd, meneer Woe?" onderbreekt Rechter Tie hem. „Door wie? Dat had uw voorganger behoren uit te zoeken, meneer! Hij heeft er echter niets van terecht gebracht. De diefstal van het goud van de Keizerlijke Schatmeester heeft h(j ook niet kunnen op lossen. En wat deed onze regering? Ze hebben hem ontslagen! In mijn tijd werden zulke nietsnutten ont hoofd, meneer!" 47 Prins Lum-Bia was 't spoedig eens met de eigenaar over de prijs van de ezeltjes. Een paar blinkende goud stukken deden de langorige viervoeters direct van meester verwisselen. „Opstijgen, hoogverheven Taks!" klonk de opgewekte stem van de Kroonprins. „Laatste étappe van gevaarlijke tocht zijn begonnen. Hopelijk zullen wij door schranderheid van vernuftige Taks ook laatste deel van reis tot goede einde brengen!" „Aan mij zal't niet liggen!" antwoordde Tekko terwijl hij zich op zijn rijdier hees. „Zeg maar hoe we rijden moeten dan ga ik wel voorop!" En terwijl de Prins Tekko de weg wees, sjokten zij op de trage ezeltjes als twee Chinese kooplieden, achter elkaar de stad uit. Zo dra zij 't laatste huis achter zich hadden gelaten moes ten zij een grote dorre door de zon geblakerde vlakte oversteken. Stapvoets liepen de beide ezeltjes door de kale streek, hier en daar een verzengd bosje gras ver orberend en zich niet storend aan alles wat hun berij ders ook probeerden om hen tot grotere spoed aan te zetten. Aan 't einde van de vlakte gekomen, hield Tek ko halt. „Wat is dat voor een ding?" vroeg hij terwijl hij op een geweldige poort wees die toegang tot een weg gaf, die door het nu volgende heuvel achtige terrein leidde. „Oh, dat zijn oude Middeleeuwse stadspoort! legde Prins Lum-Bia uit. „Oude weg hier ons leiden naar woeste bergstreek waarachter Keizer lijk paleis zich bevinden!". HILVERSUM/LEIDEN „Zoals het nu gaat loopt het fantastisch. Het ziet er naar uit, dat we half mei boven de 300.000 leden zullen zijn". Dit zei gisteren de heer C. Vintges, hoofd exploitatie van de Nederlandse Roto gravure Maatschappij (Eva en Televi- zier). Het getal 300.000 betekent dan evenwel nieuwe leden voor de AVRO, geworven onder de abonnees op het weekblad Televizier. Op 3 april zijn de tweeduizend bezor- begonnen met deze actie. Aan de abon nees op Televizier werd en worden persoonlijk kaarten aangeboden met het verzoek daarop hun handtekening te zetten, waarmee men verklaart lid van de Avro te zijn. Het zetten van de handtekening heeft als enig gevolg, dat de gelederen van de Avro worden versterkt. De abonnee van Televizier gaat niet meer of minder betalen; hij krijgt slechts met ingang van 13 mei een iets veran derde Televizier, ook als hij geen lid van de Avro wordt. De actie is volgens de heer Vintges zeer goed voorbereid. Hij zegt: „We hebben besloten de huis-aan-huis-me- thode te gebruiken, omdat onze erva ringen ons hebben geleerd, dat dat dui delijk meer effect heeft dan de indirec te methode van benadering via de post". Het betrekkelijk kleine aantal post- abonnees van Televizier is intussen per brief verzocht zich op te geven als lid van de Avro. De bezorgers van het blad hebben de opdracht om de abon nees, die in eerste instantie weigeren lid van de Avro te worden, later nog eens te benaderen. De lezers van Tele vizier zijn begin april op de actie voor bereid door middel van hoofdredactio nele artikelen. Een van de argumenten van de be- f.orger luidt, dat men door lid te wor den van de Avro verzekerd is van de blijvende toezending van het blad Tele vizier. Dit houdt verband met de wette lijke regeling, dat een programmablad ln een niet grotere oplage mag TTILVERSUM Omdat de N.R.U. maandagavond besloot het program ma „Weekend-kickers" niet uit te zen den is een vr(j uitvoerige berichtgeving en discussie ontstaan over iets, dat zeer weinigen hebben gehoord. Feitelijk is dit programma over de effecten van de hallucinerende stof LSD-25 op men sen niet doorgegaan, omdat enkele voor-publikaties „Den Haag" opmerk zaam en bezorgd hebben gemaakt. Herman Felderhof, hoofd van de pro grammastaf van de NRU, droeg de verantwoordelijkheid voor de uitzending. Geen eenvoudige verantwoordelijkheid, omdat de tijdens een zogenaamde LSD- sessie gemaakte opnamen bij het af draaien vrij schokkend bleken te zijn (wat natuurlijk te verwachten was ge weest). Niet alleen schokkend in de zin van de gedragingen van de deelnemers, maar ook qua taalgebruik. Het spreekt vanzelf dat in deze opnamen niet ge sneden kon worden, als men het experi ment geen geweld wilde aandoen. Na de vragen om inlichtingen van de departementen van justitie en sociale zaken en volksgezondheid was er voor Felderhof alle aanleiding om overleg te plegen met programmacommissaris W. Wagenaar. Daarop werd kort voor de uitzending besloten het program ma uit te stellen: een beslissing die niet los te zien is van de invloed van Den Haag. Dit programma was een interessant experiment van de NRU. Kees Buurman en Bob Uschi hadden de bedoeling om een LSD-sessie vast te leggen. Zij zoch ten en vonden contact met vijf jongelui (drie jongens, twee meisjes), die bereid waren hun gedragingen te laten opne men voor uitzending. De opnamen duur den een hele nacht (zeven uur). Naar aanleiding van de schokkende registratie besloot de NRU de deskun dige dr. O. M. de Vaal om een analyse te vragen. Tevens werden commentaren van commissaris Sanders van de Am sterdamse recherche en de schrijver Si mon Vinkenoog opgenomen. Interessant is dat dr. De Vaal bij het afluisteren van de banden constateerde, dat de deelnemers hoogstwaarschijnlijk geen LSD hadden ingenomen. Hij kon dit op basis van zijn ervaringen aanto nen. Deze „onthulling" van dr. De Vaal was aan het eind van het programma gemonteerd, waarmee in feite werd aan getoond dat het programma niet han delde over de effecten van de stof LSD, maar over de effecten van auto-sugges tie, wat overigens het programma niet minder interessant maakt. Zuiver theoretisch redenerend was dit een voldoende sterk argument voor de NRU geweest om het programma wel uit te zenden. Het is niet de bedoeling om het pro gramma te schrappen. Waarschijnlijk zal „Weekend-kickers" worden uitge zonden wanneer is nog niet bekend aangevuld met commentaren van een deskundig forum. Over de precieze vorm van presentatie wordt nog overleg ge voerd bij de NRU. verschijnen dan het geregistreerde le dental (van de omroep) plus 25 procent van dat aantal voor de losse verkoop. Avró en Televizier streven ernaar om half mei tenminste de nu gedrukte oplage (ruim een half miljoen) van Te levizier te kunnen handhaven, tenein de geen abonnees te verliezen. Het samengaan van de Avro met Te levizier heeft gevolgen voor een klein aantal publikaties in België. Televizier heeft haar relaties in België onlangs laten weten dat men met ingang van mei moet stoppen met het verstrekken van programma-gegevens. Het grote Belgische programmablad Humo dreigt hierdoor in moeilijkheden te raken. Redacteuren van dit blad proberen de laatste weken zoveel mogelijk infor matie te krijgen van NTS en NRU, omdat men de indruk heeft dat via de officiële weg het Centraal Bureau van de omroepen de informatie niet volledig en tevens te laat zou arrive ren. Het Belgische weekblad „Zon- dagsnieuws", dat ook in ons land verschijnt, moet half mei waarschijn lijk stoppen met het publiceren van de Nederlandse tv-programma's. ROCHESTER Ida Prcsti, de we reldberoemde Franse gitariste, is maan dagavond in Rochester, in de Ameri kaanse staat New York plotseling overlfeden. Zij zakte in elkaar in het hotel, waar zij met haar man, de even j beroemde gitarist Alexandre Lagoya lo- geerde, en stierf enkele uren later in een ziekenhuis. Het echtpaar maakte voor de zesde keer een tournee door de Ver enigde Staten. Ida Presti, die in de Franse plaats Surennes werd geboren op 31 mei 1924, gaf al op achtjarige leeftijd haar eerste concert. In 1952 trouwde zij met de Italiaanse gitarist Alexandre Lagoya. Sindsdien zijn zij overal ter wereld op getreden. Zij maakten onder meer een tournee door het voormalige Nederlands Indië. O ROTTERDAM De leden van de Ne derlandse sectie van de internationale vereniging van kunstcritici (AICA) heb ben de kritiekprijs voor 1967 toegekend aan de Amsterdamse ceramist Jan van der Vaart. De prijs wordt dit najaar uit gereikt in het Museum Boy mans-Van Beuningen in Rotterdam, waar dan een expositie van Van der Vaarts werk wordt ingericht. De wens die de Rotterdamse hande laar in tweede-hands goederen uit de Jagthuisstraat op dit bord uit zal waar schijnlijk niet spoedig in vervulling gaan. Een vooruitziende blik heeft de man in ieder geval wel. HILVERSUM I 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Uitzend, van de Partij v. d. Arb. Soc. bekeken. 18.30 Nws. van de platenmarkt. 19.05 Stereo: Vocaal- en instr. ensemble en zangsolist. 19.30 Artistieke staalk. 20.00 Nws. 20.05 Trammelant in Loeren aan de Hor, radiofeuilleton. 20.55 Ik loop door 't land, licht pr. 21.10 Waar de wijsjes zijn: liedjes van overal. 21.35 Waag 't met de democratie: laat de burgers zelf beslissen, besch. 21.50 Li. ork. muz. en zangsoliste. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Serenade: A. Viool en piano: mod. muz.; B. Bondharmonika en piano: mod.- en volksmuz. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: koorzang en harmonie-ork. 18.30 Spectrum: nws. uit de prot. chr. or ganisaties. 18.50 Lichte gr. muz. 19.00 Nws en weerpr. 19.10' Radiokr. 19.30 Le ger des Heilskwartier. 19.45 Wereldpa norama. 19.55 Lichte gr. muz. 20.00 Alle negen, intern, radio-quiz. 21.30 Klass. en mod. muz. (gr). 22.15 Avondoverd. 22.30 Nws. 22.40 Geestelijke lied. 22.55 Pedagogische Etherleerg. 23.15 Stereo: Platennws. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I KRO: 17.00-17.35 Voor de kinderen. NTS: 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journ. STER: 18.56 Reel. NTS: 19.00 Vakantie in Lipiza (2), TV-film. 19.25 Interna tionaal Agr. nws. 19.51 Uitz. Stichting Socutera .STER: 19.56 Reel. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. STER: 20.16 Re clame. NTS: 20.20 Uitz. van Demo craten '66. 20.30 Geen tijd voor tranen, speelfilm. (Beide keuringen 14 jaar). 22.25 Marmotten in de Alpen, korte film. 22.40-22.45 Journ. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. in 't kort. STER: 20.01 Reclame. KRO: 20.05 Waauw: gedanste hitparade. 20.35 Leven aan de zelfkant (Living on the fringe), doc. over de achterbuurten van Sydney. 21.15 Hazel: George's medewerker, tv- film. 21.40 Rogier van der Weyden en zijn tijd, doe. STER: 20.10: Reclame. NTS: 22.15 Journ. 22.30-23.00 Teleac: De detaillist als ondernemer (11-herh. van dinsdag jl.) HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ocht.gymn. 7.20 Li. gr.muz. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Li. gr. muz (8.30-8.35 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Moderne muziek (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Li. gr. muz. voor oudere luisteraars. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitami nen (gr.). (11.00-11.02 Nws.). 12.00 Li. instr. ensemble: Latijns-Amerikaanse muz. 12.25 Beursberichten. 12.27 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Li. ork.muz. (opn.). 12.50 Draaiorgel- muz. (gr.) 13.00 Nws. 13.10 Journaal en beursber. 13.30 Ned. Koorfestival 1967. 14.00 Kerkorgelconcert (opn.): klassieke muz. 14.15 Vraaggesprek. 14.30 Biologica: een progr. over plan ten en dieren. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Van vier tot vijf: ra- diopr. in een Notedop. 17.00 Voor de jeugd. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord, lezing. 7.15 Porder: li. gr.muz. en praatje. (7.30-7.32 Nws.). 7.55 Over weging. 8.00 Nws 8.10 Klass. gr.muz. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Aubade: klass. or kestwerken (opn.). 11.00 Voor de zie ken. VPRO: 11.30 Mensen geloven, le zing. 11.45 Streeksgewijs: voorzienin gen voor de gemeenschap, klankbeeld. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Act. 13.00 Pro Memo rie. 13.05 Klass. gr.muz. 13.45 Voor de vrouw 14.15 Klass. en mod. muziek (opn.). TROS: 14.45 Van 1685 tot van daag, muz. lezing. 15.15 Voor de vrouw NCRV: 15.45 Stereo: Barokensemble (gr.): oude muz. 16.00 Bijbeloverden king. 16.30 Stereo: Hobo en klavecim bel: oude en mod. muz. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderzang (gr.). 17.30 Stereo: Li. gr.muz. 17.50 Stereo: Li. koorzang. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Li. vocale mu ziekjes. 10.00 Nws. 10.02 Nieuwe lang speelplaten. 11.00 Nws. 11.02 Muziek bij de koffie: li. platenpr. 12.00 Nws. 12.02 Variant: act., rep., stripverhaal en veel muz. 13.00 Nws. 13.02 Top Twintig. 14.00 Nws. 14.02 Instr. allerlei (gr.). 15.00 Nws. 15.02 Act. 15.05 Klein chan son. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 10 Rrrr tienershow. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05- 18.00 Draai jij of draai ik: verzoekpl. progr. WOENSDAG 26 APRIL 1967 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. 10.20 Film. 12.00-13.30 Act. en muz. 16.40 Nieuws. 16.45 Dierenfilm. 17.05 Filmrep. 17.30 TV-feuilleton. 18.00-18.05 Nws. (Reg. pr.: NDR 18.05 Act. 18.16 Von Nachbar zu Nachbar. 18.50 Zandmannetje. 19.00 Act. 19.21 Film. 19.59 Progr. overzicht. WDR: 18.05 Nws. uit Noordrijn-Westfa- len. 18.10 TV-film. 18.25 Hier und Heute (I). 18.50 Goedenavond. 19.00 Hier und Heute (II). 19.10 Film. 19.40 Film.. 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Film. 21.00 Am. pr. 22.05 Ballet. 23.00 Journ. en weerber. Aansl.: Commentaren. DUITSLAND II 18.10 Nws en weerber. 18.20 Act. en muz. 18.55 TV-film. 19.27 Weerber. 19.30 Nws. en thema's van de dag. 20.00 Filmrep. 20.45 Oostduits toneel. Aansl. Nws. 21.15 TV-spel (niet voor jeugdige kijkers). 22.45 Nws, weerber. en the ma's van de dag. «iiiiiiiiiiiiimiiiiiii I r TT WIBMMSV Lk#f ir welke wu onswaarscKUrilüU. zouden, uitademen AMSTERDAM Met uitzondering van enkele speculatieve gevallen bleef het gisteren uitermate rustig op de Amsterdamse effectenbeurs. In het koerspeil kwam weinig verandering, omdat vraag en aanbod rondom het vorige niveau aardig in evenwicht wer den gehouden. De hoofdfondsen begonnen over het algemeen iets beneden het vorige slot, maar trokken naderhand iets aan, waardoor de verschillen uiteindelijk merendeels klein bleven. Bij Olies ging er ongeveer 50 cent af. AKU kon dit bedrag winnen na het forse verlies van maandag. Veel om het lijf had het herstel derhalve niet. Alleen de Hoogo vens waren een uitschieter door in de eerste periode tot 390 plus 18 op te lopen. Later werd 385 gedaan. KLM verloor ƒ5. Op de lokale markt trok de specula tie rondom Frans Beeren weer de nodi ge aandacht. Ook nu was er weer veel vraag, hetgeen in verband werd ge bracht met de wens een belang te krij gen bij het compensabele verlies van de failliete boedel. De rest van deze marktsector was weer verdeeld. Opvallend was het herstel in aande len Melk Unie, maar ook Brocades, Zout, Kemo en Fokker waren krachtig in herstel. Blaauwhoed, Homburg en Wijers zetten hun opmars voort. In re actie waren Bataafsche Aanneming, Dagra, IHC, Nijverdal, Van der Grin ten, Hollandsche Sociëteit en Leeuwar der Papier. De EMS moest opnieuw terrein prijsgeven. De scheepvaartsector was overwe gend ca. 1 tot 2 punten hoger maar de cultures bleven rond de vorige koers. De staatsfondsenmarkt bleef vast, wel ke stemming door de leningen Bank Nederlandsche Gemeenten werd over genomen. ROTTERDAM De omzet van Van Nelle is in 1966 toegenomen van 101,58 tot 117,01 miljoen en van het hele concern van 130,43 tot 152,49 miljoen. De verkoopbasis van het con cern werd verbreed door de introduc tie in Nederland van noten onder het merk Felix. De produktie geschiedt bij de Koninklijke Lassie in Wormerveer volgens receptuur van de aan Van Nel le gelieerde Felix-bedrijven in Dort mund. De deelnemingen van Van Nelle ne men voortdurend in belang toe. Het hierin en in beleggingen geïnvesteerde kapitaal steeg van 7,02 tot 13,55 mil joen. Het inkomen uit deelnemingen verdubbelde bijna van ƒ591.000 tot 1,03 miljoen. De winst van Lassie steeg van ƒ241.459 tot ƒ257.393, die van Van Neïle's Import Export Mij. van 61.182 tot ƒ106.805, terwijl Van Nelle-Standard Brands, waarin Van Nelle voor 49 pet. dèelneemt trirer 1966 weer 10 pet. dividend uitkeerde, welk bedrag ook dit jaar wordt verwacht. Van Nelle-Adams, deelneming 49 1/3 pet. keerde 43 pet. dividend uit, maar voor dit jaar wordt een lagere uitke ring verwacht wegens herschikking van de verschillende markten der Ame rikaanse moedermij. Van Nelle trok in 1966 een middel lang lopende lening aan van f 5 mil joen tegen 6'/ï pet. rente. Daarnaast kon een groter bedrag in het bedrijf worden gehouden 4,23 (v.j. 3,85) miljoen. Het exploitatieresultaat van de moe dermij. steeg van ƒ4,80 tot ƒ5,51 mil joen en van het concern van 6,10 tot ƒ7,15 miljoen. Er moest een groter be drag aan rente worden betaald ƒ508.596 tegen 37.001 in 1965. Het boekjaar sluit met een winstsaldo van f 1,64 (v. j. f 1,58) miljoen, nadat nog ƒ1,30 (v.j. ƒ1,15) miljoen is gereser veerd. Voorgesteld wordt het dividend te handhaven op 10 pet. plus 5 pet. in aandelen uit de agioreserve. De voorra den bij de moedermij. zijn gestegen tot 36,91 (v.j. ƒ31,52) miljoen. Op con cernbasis bedraagt het winstsaldo f 2,98 (v. j. f 2,92) miljoen. AMSTERDAM. 25 april Evenals gisteren is ook vandaag het tarief voor daggeld (call money), ingaande heden met een half pet. verhoogd tot 4 pet. Dit als gevolg van de krapper worden de geldmarkt door de naderende ulti mo. NIEAF Aan de jaarvergadering van de Ne derlandsche Instrumenten- en Electri- sche Apparaten Fabriek Nieaf op 17 mei wordt een onveranderd dividend van 7% over 1966 voorgesteld. BONTWEVERIJ Dividendverhoging Nederlandse Bontweverij over 1966 van 6 tot 8%. De jaarvergadering is 29 mei. HOEK MACHINE Onveranderd dividend van 17 over 1966. I.B.B. Aan de jaarvergadering van de N.V. Ingenieurs-Bureau voor Bouw nijverheid op 31 mei wordt voorge steld het dividend over 1966 te ver hogen vai. 10 tot 12%. ADVERTENTIE Postbus 3446, Amsterdam-C Telefoon: 020-222053 Beursoverzicht no. 423 RIJN-SCHELDE - BREDERO AMSTERDAM, 25 april Contante prijzen: Londen 10.10%10.10%; New York 3.60%—3.61%; Montreal 3.33A— 3.33A; Parijs 73.1314—73.18%; Brussel 7.26%7.27% Frankfort 90.87% 90.92%; Stockholm 70.02%—70.07%; Zürich 83.62%—83.67%; Milaan 57.79% —57.84Kopenhagen 52.21 52.26% Oslo 50.49%—50.54%; Wenen 13.96% 13.97%; Lissabon 12.60%—12.61%.

De Vallei | 1967 | | pagina 2