Bedrijf draait op halve kracht; alle Betuwse werknemers moeten vertrekken Directie ging na lang aarzelen tot maatregelen over Inbraak Talmaschool berecht Concentratie nodig bij de tuinbouwveilingen Einde van flessehals Kerkewijk in zicht? Veenendaalse Rode Kruis kijkt op goed jaar terug Eeuwfeest in september Tee-Set op 1 mei naar Eist Ouwehand op z 9n mooist Oranjefeest op 1 mei D.E.O.S. heeft volle agenda Stille tocht op 3 mei Nog nijpend tekort aan donors Voor beroep bedankt 3550 4079 MIST u uw Problemen werden in Arnhem toegelicht Spreekuur burgemeester Huisvuildienst met feestdagen Canon tijdens kinderzang op Koninginnedag ECONOMISCH Prijzen voor Rode Kruis CONSOLIDEREN ZINVOL ACTIVITEITEN BURGERLIJKE STAND LEERSUM Prog ramma voor Koninginnedag WOENSDAG 26 APRIL 1967 HOLLANDIA ONTSLAAT 61 MAN VEENENDAAL De directie van de Hollandia Wol- en Kousenfabriek N.V. zal in totaal 61 personeelsleden ontslaan. Hiertoe behoren alle werk nemers uit de Betuwe. Gistermiddag werden de 31 Betuwenaren tijdens een langdurig onderhoud met de directie en de vertegenwoordigers van de textielvakbonden van deze maatregel op de hoogte gesteld. Vandaag worden de namen van de Betuwenaren in het bedrijf bekend gemaakt en zullen verdere afvloeiingsmaatregelen worden aangekondigd. Zestien arbeidsplaat sen zijn vrijgekomen doordat de wolwasserij en de kaarderij na de zomerva kanties zullen worden opgeheven. Door een algehele produktie-inkrimping is het bovendien noodzakelijk geworden, dat er veertien arbeiders, die in de garenfabriek werkzaam zijn, zullen afvloeien. Maandag werd in het bedrijf een werktijdverkorting van vijftig procent van kracht voor tweehonderd le den van het produktiepersoneel. Met de vakbonden is overeenstemming bereikt over een afvloeiingsrege ling. „Er wordt alles aan gedaan om een sociaal verantwoorde oplossing te vinden", zo werd er gisteren van vakbondszijde meegedeeld. De ontslagen en de werktijdverkor ting bij Hollandia hebben zich in fei te vrij plotseling voorgedaan, alhoe wel het ongeveer negen maanden ge leden al duidelijk werd, dat er op den duur dergelijke maatregelen ge nomen zouden moeten worden. De heer L. R. A. Ester, lid van het da gelijks bestuur van de christelijke textielbond „Unitas" zei, dat men de vakbonden al die tijd in het onzeke re heeft gelaten. „Wij werden pas in geschakeld toen de ontslagen al vast stonden en konden dus alleen maar praten over de gevolgen De directie had de situatie in het van het bedrijf enige weken eerder nog „niet zorgelijk" genoemd.... De heer Ph. van der Kooy, ad junct-directeur van het concern P. Clos en Leembruggen N.V. te Leiden, waarvan Hollandia sinds 1959 deel uitmaakt, zei desgevraagd dat men van directiezijde met opzet lang heeft gewacht om definitieve beslissingen te nemen wat betreft de afvloeiing van personeel. „We zaten al geruime tijd erg moeilijk met de industriegarens; er vormden zich grote voorraden en voor ons werd het aanvankelijk niet duidelijk of het hier een ontwikkeling van conjucturele of van structurele aard betrof. Grote concerns tobden met hetzelfde probleem; de markt is niet meer te overzien, omdat het normale patroon eruit is....". De directie besloot gedurende een aantal maanden de produktie al vast te gaan beperken om zich zo aan de gewijzigde omstandigheden aan te passen. „Wel hadden we al steeds met de gedachte rond gelopen dat er na ver loop van tijd personeel ontslagen zou moeten worden en aan het eind van het eerste kwartaal van dit jaar heb ben we hiertoe besloten", aldus de heer Van der Kooy. De noodzaak om tot werktijdver korting over te gaan deed zich pas goed voelen toen de ververij, die tot dusver in de gebouwen van de voor malige Frisia-fabrieken die in 1955 door Clos en Leembruggen werden overgenomen aan de Kerkewijk was ondergebracht ten gevolge van de fusie van beide bedrijven naar het fabriekscomplex van Hollandia aan het Verlaat werd overgebracht. De heer Van der Kooy: „We kon den toen gaan produceren volgens een nieuwe methode en dat heeft ar beidsbesparend gewerkt". Het gevolg hiervan was, dat er dertig arbeiders overbodig werden. De wol wasserij en de kaarderij, eveneens in de gebouwen van de Fri- sia gehuisvest, werden niet naar het bedrijf aan het Verlaat geplaatst. De ze beide afdelingen werken niet eco nomisch en zullen na de zomerva kanties worden opgeheven. De heer Van der Kooy: „We heb ben na de zaak te hebben onderzocht besloten deze afdelingen niet te ver huizen, alhoewel dat aanvankelijk wel de bedoeling was. Er zijn bed-ij- ven die zich in de verwerking van ruwe wol zijn gaan specialiseren, vooral in Frankrijk is dat het ge val. Het is niet economisch daar lan ger zelf mee door te gaan...". De vakbonden werden bij het over leg betrokken, toen de vraag aan de orde kwam welke arbeiders zouden worden ontslagen. Men kwam na veel wikken en wegen tot de conclusie dat hiervoor in de eerste plaats het me rendeel van de 31 Betuwenaren, die VEENENDAAL Tijdens Kring wedstrijden van het Ned. Roode Kruis die in Zeist j.l. zaterdag zijn gehou den, behaalde de herenploeg van de afdeling de tweede plaats, terwijl de leider van deze ploeg de heer L. K. van Ooijen de le plaats verwierf bij de leiders. De damesploeg verwierf even eens de tweede plaats. De leidster daar van, mevr. Van Pijpen, behaalde de vijfde plaats. dagblad DE VALLEI? Bel: tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur in het bedrijf werkzaam zijn, in aan merking kwamen. Nog steeds zijn de vakbonden hier niet gelukkig mee. „We hebben er niet bewust op ge mikt om hen er het eerst uit te wer ken", licht de heer Van der Kooy toe. „Er is rekening gehouden met leeftijd en dienstjaren, het grootste deel van hen kwam pas na 1960 in dienst en is jonger dan 40 jaar". Toen eenmaal de beslissing was gevallen dat ongeveer twintig van de eenendertig mensen uit de Betuwe zouden worden ontslagen achtte de directie het niet rendabel de reste rende Betuwenaren dagelijks te ver voeren en deze overweging heeft er toe bijgedragen dat ook zij moesten vertrekken. De afvloeiingsregeling die men is overeengekomen is als volgt: perso neel dat jonger is dan dertig jaar en minder dan 5 dienstjaren heeft zal een kwart weekloon per dienstjaar uitgekeerd krijgen. Voor hen die ouder dan dertig jaar zijn en hen die meer dan vijf dienstjaren achter de rug hebben geldt, dat zij een half weekloon per dienstjaar zullen ont vangen. Toen de fusie tussen de Hollandia- fabrieken en Clos en Leembruggen een feit werd, bedroeg de Veenen- daalse sterkte van het Veenendaalse produktie-personeel 315 man. Dit aantal is inmiddels geslonken tot 250. De directie spreekt in dit opzicht van een „natuurlijk ver loop". „Als dit verloop zich had door gezet, dan zouden de maatregelen *Te we nu hebben moeten nemen, minder groot zijn geweest", conclu deerde de heer Van der Kooy. Naar zijn zeggen ziet het er tiet naar uit, dat het ook ónder het kan toorpersoneel in de toekomst ontsla gen zullen vallen. In het nabije ver leden heeft men dit personeel, zo deelde men mee, „steeds aan de krappe kant gehouden". Van de toekomstige ontwikkelingen in het bedrijf valt op dit moment nog niets met zekerheid te zeggen. De adjunct-directeur zei dat men on der meer afhankelijk is van het weer. Hij gelooft dat een strenge winter in dit opzicht veel ten goede kan ke ren. Maar voorlopig ziet het er niet naar uit, dat de werkgelegenheid zich zal verbeteren. De produktie is inmiddels inge krompen tot ongeveer vijftig procent. Het al eerder genoemde natuurlijke verloop van het personeel zal daar door voorlopig niet kunnen worden opgevangen. De geringe afzet lijkt zich op een vrij lange termijn te consolideren. Ook de vakbonden zijn deze mening toegedaan. Hollandia produceerde tot op heden voor 75 procentindustriegarens. In deze tijd echter is de vraag naar syntheti sche garens groot. Binnen het con cern Clos en Leembruggen worden overigens proeven genomen om op de produktie van deze garens over te gaan. ARNHEM Een ware strooptocht, noemde de officier van justitie, mr. Lauwaars, gisteren voor de Arnhemse rechtbank de avonturen van het gezel schap dat voor hem stond. De jonge lui hadden het voornamelijk voorzien op scholen, waar met breekijzers werd ingebroken. In Veenendaal verdween in januari van dit jaar uit de Chr. nij verheidsschool aan de Industrielaan, de Talmaschool, een elektronisch or gel wat geld, een tafelaansteker en een paar boren. Het Marnixcollege in Ede moest het enkele dagen eerder ontgelden. Daar verdween alleen geld, naast de zinloze vernielingen die er werden aangericht. Dat was het voornaamste wat de 19- jarige elektricien Cor. M., zijn 18-jari- ge broer Jan (boekbinder), de 20-jari- ge schippersknecht Leo K. en de 26-ja- rige losser Teunis v. E., allen uit Arn hem, ten laste werd gelegd. De achtergronden van dit geval zijn uiterst treurig, zei de officier. Ze wis ten soms niet eens waar ze waren. Ze reden maar wat rond tot ze een ge schikt object hadden gevonden. Ook was hij niet bepaald gesticht over de zinloze vernielingen (in Veenendaal was de hele schooladministratie over de grond gegooid) die bij de inbraken werden aangericht. Hij eiste voor Jan en Cor M., en voor K. 7 maanden, waarvan 3 voorwaarde lijk. Voor v. E., die al een flinke straf lijst had, vroeg hij tien maanden, waarvan 4 voorwaardelijk. ARNHEM De tuinbouwveilingen moeten gaan concentreren. De vergro. te mogelijkheden in de EEG, de toege nomen concurrentie en de opkomst van de grootwinkelbedrijven dwingen de tuinder zich daar ernstig over te bera den. De samenbundeling zou zo ver moe ten gaan dat in verschillende belang rijke streken maar een veiling over blijft, desnoods met een hulpveiling. Voor de Oost-Betuwe is dat Huissen met eventueel Zevenaar, voor de Mid den- en West-Betuwe Geldermalsen met een tweede bedrijf in Kesteren, voor Utrecht een top-coöperatie in de stad Utrecht en een afdeling in Twel- lo. De IJsselmonding moet zich concen treren in Zwolle en Kampen. Zelfstan dige bedrijven blijven voorlopig bé- staan in o.m. Amersfoort en Dinxper- lo. Dat is de conclusie van een advies, uitgebracht door het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen. Gistermid dag werd voor een groot aantal vei lingdeskundigen het probleem nader uiteengezet in het Huis der Provindie van Gelderland in Arnhem. Het gezelschap werd welkom gehe ten door de commissaris der Koningin in Gelderland, mr. H. A. Bloemers. Deze merkte onder meer op, dat, hoewel het provinciaal bestuur slechts een bemid delende rol speelde bij het tot stand ko men van het advies zij toch duidelijk tot uiting wil laten komen hoeveel be tekenis zij hecht aan de tuinbouw en de verbetering van haar afzet. Dr. W. Kemmers, financieel direc teur van het Centraal Bureau, verdui delijkte de gedachtengang in het ad vies: Bedrijven, werkzaam in groot handelsschakels, die dus bestaan van de marge tussen in- en verkoop, bevin den zich in een schaalvergrotingspro ces. Om de kostenstijgende tendens op te vangen zijn grotere omzetten nodig, wat tevens grotere aankopen betekent. Deze dienen rationeel te kunnen ge schieden. Het is daarom nodig de vei lingen te concentreren, om aan de be hoefte te kunnen voldoen. Verder moet de samenstelling van het in het teeltgebied aangeboden pak ket met de vraag in het afzegebied over eenkomen. Dat is zelden het geval. Ook daar moet een hergroepering plaatshebben naar de aard van het produkt, de kwa liteit en de sortering. De essentiële func tie van de veiling is deze hergroepe ring tot stand te brengen, gekoppeld aan een goede prijsvorming. Ook de veiling heeft te maken met het kostenaspect, aldus de heer Kem mers. Bouwkosten van hallen etc. zijn bij een veiling die voor een grote om zet is ingericht per verhandelde een heid lager dan bij die, ingericht voor een lagere omzet. Dat geldt ook voor arbeidskrachten en mechanisering. Als er dan eenmaal een bepaalde be drijfsomvang tot stand is gekomen dient de zaak optimaal te worden be zet. Daar is een grote aanvoer voor no dig; het optimum is beter te bereiken als er een veelzijdig aanvoerpakket is, RHENEN Wie momenteel een be zoek brengt aan Ouwehands Dieren park waant zich in de Keukenhof. Dui zenden hyacinten, narcissen en tulpen staan in volle bloei. Het dierenpark is welhaast op zijn mooist in deze tijd van het jaar. Je zou gewoonweg de dieren vergeten. Ook de Japanse Kers en de Ribes doen het fantastisch mooi tussen al het jonge en pas ontluikende frisse groen daar op de Grebbeberg. Het is er één grote pracht, in zeer sterke kleuen. Alleen al de tulpen vindt men er in méér dan twintig va riëteiten. Kortom een lust voor het oog en uiteraard voor de neus, vanwege de lekkere geuren, die al die bloemen weelde verspreidt. Niet alleen de be zoekers snuiven hier de zuiverste len telucht op, die men zich maar kan den ken. Ook de dieren genieten er zicht baar van. Het is een waar lustoord, daar op het uiterste puntje van de Utrechtse Heuvelrug. waardoor de veiling het hele jaar door kan worden gebruikt. Ten slotte kan een concentratie haar nut hebben voor al de uitgeoefende nevenfuncties, zoals opslag en verpakking. Uitgaande van de huidige teeltcen tra met tuinbouwkernen kunnen we naar de gestelde eisen een zo goed mo gelijke structuur opbouwen. Hierbij kwam de heer Kemmers tot de al ge noemde oplossingen. Een probleemge bied daarbij is, zo zei hij, de Midden- Betuwe, van Tiel tot Zetten. De cen trale veilingen voor de Betuwe, zoals men die zich denkt, liggen in het uiter ste westen en oosten, te ver weg eigen lijk. Kesteren ligt hier mooi centraal. De vraag is echter of de teelt in dit gebied zich voldoende verjongt om er op den duur daar een rationeel func tionerende veiling te handhaven. In de westelijke Betuwe is Gelder malsen duidelijk de veiling die verde re groei dient op te vangen en daartoe ook in staat mag worden geacht. In die constructie past een sluiting van de veilingen in Zetten en Tiel. Nu al moet een vorm van samenwerking worden gezocht tussen Kesteren en Geldermal sen. Wel dient aldus de heer Kem mers, de concurrentie tussen de vei lingen Tiel en Septer eerst weg te val len. De verwezenlijking zal nog wel eni ge voeten in aarde hebben. Eerdere pogingen hebben tot niets geleid. Nu echter de omstandigheden steeds nij pender worden zal men toch moeten fusioneren. Daarbij stelt 't Centraal Bu reau het systeem van de top-coöpera tie voor, waarbij de bestaande vereni gingen blijven bestaan, maar hun acti viteiten zo snel mogelijk naar de top verleggen. RENSWOUDE Op maandag 1 mei organiseert de Oranjevereniging te Renswoude een kinderfeest. De kinde ren worden 's morgens om half negen bij de school verwacht en gaan daarna, begeleid door de muziekvereniging Ons Genoegen" in optocht naar het gemeentehuis. Hier wordt een aubade gebracht. Vervolgens wordt het feest voortge zet in gebouw „Rehoboth" waar diver se films worden vertoond, waaronder een Charlie Chaplin film. Na afloop volgt een traktatie. Dit feest is voor alle kinderen toegankelijk. VEENENDAAL. De Chr. wandel sportvereniging DEOS heeft voor dit seizoen weer een fraai wandelprogram ma opgesteld. Er staan namelijk maar iefst 15 tochten op het programma. Er wordt onder meer gelopen in Sas- senheim, Apeldoorn, Arnhem, Hoog- Laren, Tiel, Oosterbeek, Barneveld, Geldermalsen, Amersfoort, Ameron- gen en enkele malen in Veenendaal. Alles bij elkaar een mooi wandelpro gramma. Er kunnen bij de CWSV „DEOS" nog enkele nieuwe leden ge plaatst worden. De minimumleeftijd is 5 jaar. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij verhinderd is vrijdag 28 april 1967 spreekuur te houden. Rhenen, 24 april 1967. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. VEENENDAAL Het ziet er naar uit, dat de beruchte flessehals in de Kerkewijk binnen afzienbare tijd zal verdwijnen. De heer F. van Beek, di recteur van de stichting Nutsspaarbank te Wageningen, welke stichting eige naresse is van het gebouw aan de Kerkewijk, waarin de Nutsspaarbank Vee nendaal gevestigd is, deelde mee dat er een goede kans bestaat op een ak koord met het gemeentebestuur over verkoop van dit pand aan de gemeente. „Wij zijn in correspondentie met het college van B. en W. geweest en daar bij is er een akkoord gesloten, waarmee beide partijen zich kunnen vereni gen. Indertijd was voorgesteld, dat een commissie van drie deskundigen een prijs zou vaststellen, waarbij de spaarbank zich bij voorbaat bond aan de uitspraak van deze commissie. Ondanks het gunstig advies van B. en W. (dat toen echter verdeeld gegeven werd twee leden van het college waren het er niet mee eens, red.) heeft de raad in december het voorstel unaniem op twee wethouders na afgewezen. Wij hebben echter goede hoop, dat de raad zich nu met het voorstel kan verenigen", aldus de heer Van Beek. Volgens de mededelingen van de Nutsspaarbank betreft de transactie thans de aankoop van het gehele terrein, met de gebouwen. Over de prijs, die uit de bus gekomen is, wilde men zich niet uitlaten, maar daar de vorige maal de gebouwen alléén (op onteigeningsbasis) geschat waren terwijl het ach terterrein eigendom van de spaarbank zou blijven is aan te nemen, dat 't bedrag aanmerkelijk hoger zal liggen, dan de toen overeengekomen f 130.000. Het voorstel schijnt uitgegaan te zijn van het college van B. en W. en is door de directie van de spaarbank vrijwel ongewijzigd aanvaard. De heer Van Beek had hoop, dat het voorstel reeds in de eerstvolgende raadsvergadering op dinsdag 9 ipei a.s. in behandeling zal komen. VEENENDAAL. Op woensdag 3 mei des avonds 8.00 uur precies zal in het gehele land 2 minuten stilte in acht worden genomen, ter eerbiedige nage dachtenis aan hen, die in de strijd voor de vrijheid van ons vaderland, hier en overzee, streden en vielen. Ook in deze gemeente zal deze stilte in acht worden genomen. De aanvang en het einde van deze stilte zal door de sirenes van het gemeentehuis, de gas fabriek en de Rozenstraat worden aan gegeven. Om half acht komen voor garage De Haas tegenover het monument bij het station het gemeentebestuur, de nabe staanden van de gevallenen, illegali teit, nationale reserve, reserve-politie, Ned. Roode Kruis, EHBO, geestelijk heid, een vertegenwoordiger van de oud-militairen, het Veteranenlegioen, deputaties uit de leerlingen van de scholen, „Oranjedag" en andere ver enigingen bijeen. Bij het monument zal de plechtig heid om kwart voor acht worden ge opend met het zingen door het man nenkoor „De Veenzangers" van het koraal: „Boven de sterren daar zal het eens lichten", naar een bewerking van Jaap Zwart. Daarna is er gelegenheid tot het leg gen van kransen en bloemen. Om pre cies acht uur begint de stilte, die duurt tot twee minuten over acht. Eventueel is er na de stilte nog gelegenheid tot het leggen van bloemen, waarna de plechtigheid zal worden besloten met het spelen door de Veenendaalse Har monie „Caecilia" van één couplet van het Wilhelmus. De inwoners wordt verzocht zoveel mogelijk bij het monument aanwezig te zijn en die avond om zes uur de vlaggen zonder Oranjewimpel halfstok uit te steken. Er wordt een beroep op allen gedaan eraan mede te werken, dat het bij en om het monument bij het station die avond volkomen rustig en stil is. Al leen in volkomen orde, rust en stilheid eert men zijn doden het best. VEENENDAAL. Op maandag 1 mei (Koninginnedag) en donderdag 4 mei (Hemelvaartsdag) a.s. wordt geen huisvuil afgehaald. In plaats van op donderdag wordt nu op woensdag (3 mei) het huisvuil afge haald, waardoor het ophalen van grof vuil op deze dag en in deze week komt te vervallen. De overige diensten in die week blij ven ongewijzigd. afgestaan. Vijfenveertig donors werden overgeschreven naar de onderbezette bloedtransfusiedienst van het Juliana- ziekenhuis. VEENENDAAL De afdeling Vee nendaal van het Nederlandsche Roode Kruis heeft vorig jaar 446 nieuwe le den geboekt. Dit blykt uit het jaar verslag dat gisteren werd uitgegeven. De ledenwerfactie die vorig jaar okto ber op touw werd gezet werd vooral met veel succes in het Schrijverspark gevoerd. In die nieuwe wijk alleen al kon men 212 nieuwe leden noteren. De inzamelingsactie leverde een be ter resultaat op dan in het voorgaan de jaar. De opbrengst ervan bedroeg f 9.223,61. Dit komt neer op 35,8 cent per inwoner. Het landelijke gemiddel de is 20 cent, zodat Veenendaal in dit opzicht niet ongunstig uit de bus komt. Het aantal lectuurhuisjes werd met vier uitgebreid. Het aantal boeken en tijdschriften dat binnenkwam werd daardoor aanzienlijk groter. 1966 was voor het Rode Kruis Korps een goed jaar. De oefenavonden werden goed bezocht. Onder leiding van dr. W. Doorenbos werd gestart met een EHBO-cusrus. Eenzelfde cursus werd speciaal voor padvinders gegeven. Het bestuur zou graag zien, dat enkele van deze jonge lui tot de colonne toetraden. Het korps zal waarschijnlijk dit jaar nog in nieu we uniformen worden gestoken. Door omstandigheden kon er maar een bloedplasma-avond worden gehou den. Er werden 284 halve liters bloed De welfare-vrijwilligsters bezochten een tiental patiënten. Door het bedan ken van een van de vijf vrijwilligsters kon het werk niet meer naar behoren worden verricht. Er werd een groot scheepse propaganda-actie op touw ge zet die er toe heeft geleid dat er een cursus is begonnen, die door ongeveer twintig dames wordt bezocht. De secre taresse besluit het verslag met de vol gende zinvolle woorden: „Bij het samenstellen van dit ver slag, waarin de activiteiten van een heel jaar worden opgesomd, heb ik met een gevoel van bewondering vast gesteld hoe in deze vermaterialiseerde wereld, waar van het „verdienen" (en dat dan liefst ook nog op een gemak kelijke manier) een grote bekoring uit gaat, er toch altijd mensen gevonden worden die het werkwoord „dienen" kennen en daarmee werken. Dat er ook onder de jongeren zoveel naasten liefde wordt gevonden, is hoopgevend. Want een sociaal voelende jeugd van vandaag is een sociaal voelende vol wassen generatie van morgen." Voor het komende jaar, zo bleek tij dens de gisterenavond in het eigen ge bouw gehouden algemene ledenverga dering, waarop vrijwel alleen be- stuurs- en colonneleden vertegenwoor digd waren, staan er voor het korps in Veenendaal weer een groot aantal activiteiten op het programma. Het voornaamste daarvan zal wel de vie ring van het 100-jarig bestaan van het Rode Kruis zijn, in september. Men overweegt een aantal taken van het korps waaronder met name het co- lonnewerk door een massale de monstratie een grotere bekendheid te geven bij de leden. In de loop van het komende vereni gingsjaar zal de colonne met nieuwe uniformen uitgerust worden. Reeds op dinsdag 2 mei a.s. zal de leden de maat genomen worden. De aanschaf van nieuwe uniformen de huidige dateren nog uit de tweede wereldoor log is mogelijk geworden door een rijkssubsidie, ten bedrage van f 1,5 miljoen aan het Nederlandsche Roode Kruis. Omdat echter per colonnelid nog een bedrag van f60,- op tafel ge legd moet worden, stelt men zich voor hiervoor een kleine actie te voeren. Men hoopt op de in oktober te hou den plasma-avond een groot aantal nieuwe donors te kunnen begroeten. Ook hiervoor wil men een actie onder nemen, terwijl er tevens tijdens de vergadering met dankbaarheid mel ding werd gemaakt, van het feit, dat ds. D. van Enk toegezegd heeft alle krachten in te spannen om aan een vergroting van het aantal donores mee te werken. Op de tocht, die de Henri Dunant tussen 8 en 13 mei maakt zullen vier Veenendaalse patiënten meevaren. Men had tien personen opgegeven en van het hoofdbestuur is de toezegging gegeven, dat bekeken zal worden, of er in september nog een mogelijkheid is de overige zes patiënten mee te ne men. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat terwijl men het jaar 1965 afgesloten had met een over schot van f 282,10, men in 1966 een te kort had van f 507.37. De begroting voor 1967 sluit op een bedrag van f 15.285, Geboren: Gerritje, d.v. Ch. H. Door nebal en N. van Donselaar; Anthonie Jan, a.v. J. Elenbaas en C. Verkerk. Overleden: te Utrecht, J. C. Schip pers, 63 jaar, geh. m. H. Waverijn. Gehuwd: M. Berkhof, 29 jaar (Rhe nen en H. M. van Esse, 18 jaar. Ingekomen: A. J. M. Vogelzang van Utrecht; A. E. Willemse-van Scherren- burg van Veenendaal; J. P. Blom van Bussum; G. B. van Zetten van Ame- rongen. Vertrokken: C. Opperman naar Rhe nen; W. van Beuningen naar Gorssel; R. Willemse naar Hilversum; Th. A. Ellenbroek naar Alkmaar; R. Lombao Veiga naar Veenendaal; J. Aguilar Aguilar naar Veenendaal; R. Aguilar Aguilar naar Veenendaal; J. Dijkstra naar Utrecht. LEERSUM Het programma voor Koninginnedag (1 mei) ziet er als volgt uit: 's Morgens 10 uur: Aubade voor het gemeentehuis door de Leersumse school jeugd. Daarna optocht. Route: vanaf het gemeentehuis Rijks straatweg, Wilhelminaweg, Middelweg- Lomboklaan, Koningin Julianalaan, Putakker, Schermlaan. 's Middags half drie is er op 't HDS- terrein een voetbalwedstrijd tussen de betaalde jeugd van Hermes DVS (Schiedam) tegen DOS-jeugd uit Utrecht. 's Avonds is er een Oranje-bal in ho tel Damlust. VEENENDAAL De massale kin derzang op de Markt, ter gelegenheid van Koninginnedag krijgt dit jaar een iets ander aanzien.. Stond de dirigent de heer Gijsbert van Zanten altijd „bovenaan" de markt, maandag zal hij aan de benedenzijde staan. De kinderen komen dus met hun ^gezicht in de rich ting van de Hoofdstraat. Nieuw is ook het zingen van een ca non door alle schookinderen. Op de me lodie van „Zonnetje schijnt zo lekker zacht" heeft men een tekst gemaakt die als volgt luidt: „Komt laten wij nu blij van zin, zingen voor onze Koningin. Nu zij haar verjaardag weer vieren mag. is het voor ons allen een blijde dag. «Sïi VEENENDAAL Een aantal beat- clubs uit Veenendaal, Rhenen en Ame- rongen hebben besloten samen een groot Oranje-bal te organiseren op Ko ninginnedag in de jeugdherberg De Ei kelenkamp te Eist. De band Tee-set zal aan dit festijn meewerken. Er zul len vanuit Veenendaal en Wageningen extra bussen rijden naar Eist die om streeks zeven uur vertrekken. Tee-set is snel geklommen op de Nederland se hitparade en behoort momenteel tot de bekendste beatbands. Diverse tv-uit- zendingen en vijf grammofoonplaten getuigen hiervan. LEERSUM Ds. G. F. Overgaauw die in de gemeente Strijen was beroe pen heeft hiervoor bedankt.

De Vallei | 1967 | | pagina 3