Geen krediet voor schetsplan restauratie oude gemeentehuis Nieuwe legesverordeningen RESTEREN VECHT OM BEHOUD SPOORLIJN Moeizaam werk wordt getorpedeerd Hooischuur afgebrand N utsspaarbank opent nieuw kantoor in Zuid Wethouders- salarissen op maximum Gokautomaten moeten weg in Rhenen Mej. Stoffels wordt beheerster Honderd gulden bij gelijktijdige geboorte Bazaar van de Middelhof Compliment Stemming Volop werk Streekschool Gokautomaten Sluitingsuur Politieke partijen spreken ernstige bezorgdheid uit Geen krediet Leefbaarheid Spel met vuur Voorkomen WOENSDAG 26 APRIL 1967 RHENEN De gemeenteraad van Rhenen, die gister avond voltallig bijeen was, heeft langdurig gesproken over de verhoging van de autotoelage voor de burgemeester en over de verhoging van de wethouderssalarissen. De debat ten gingen tenslotte zover, dat de heer Van Donselaar (CHU) de opmerking maakte: „Wanneer het om een be drag gaat van drie miljoen is het een hamerpunt en nu het om enkele honderden guldens gaat, dreigen er halszaken van te worden gemaakt". Het resultaat was tenslotte, dat met de autovergoeding voor de burgemeester, die Gedepu teerde Staten willen verhogen van f 1140,tot f 1488, per jaar, akkoord kon worden gegaan en dat genoemd col lege zal worden geadviseerd de salarissen voor de wethou ders vast te stellen op het maximum, dat wil zeggen te verhogen van f 7000.tot f 8700,Het voorste van B. en W. om een architect opdracht te geven tot het ma ken van schetsplannen voor de restauratie van 't oude ge meentehuis op de Markt en de omgeving vond bij de raad geen genade. Het college nam het terug en zal het eerst in de planologische commissie brengen. Verschillende sprekers bleken bezwaren aan te voeren tegen de gokautomaten. Dit onderwerp kwam ter sprake bij de vaststelling van de nieuwe legesverorde ning. De burgemeester beloofde deze zaak in onderzoek te nemen en de raad na dere mededelingen te doen. Enkele afgevaardigden wensten de leges te verhogen van f 15,per jaar tot f 100,per jaar, maar liever nog zouden zij deze appa raten geheel zien verdwijnen, omdat zij allerlei misstanden hadden geconstateerd, zoals het verspelen van een compleet weekloon en het door kleine kinderen ver gokken van bedragen tot vijf gulden. Naar aanleiding van hetgeen de heer E. P. van Dijk (Vrije Partij) had gezegd in de vorige vergadering over bepaalde toestanden die hij had aan getroffen in woningwetwoningen van de gemeente en waarop zoals hij nu zei: „twee inwoners in het openbaar te kennen hadden gegeven op hun te nen te zijn getrapt", vormde nu voor hem aanleiding op te merken hierop geen commentaar te hebben. Wel drong hij er bij het college op aan buurtverenigingen te stimuleren, die goed werk kunnen doen tot het be houd van het woningbezit. Verder wenste hij per se alle bouwsels achter de woningen, die zonder vergunning zijn geplaatst, te laten slopen. De burgemeester kon de gedachte van de heer Van Dijk heel goed vol gen. „Het zal werkelijk zin hebben", zo zei hij, „verenigingen van flatbewo ners te stichten. Ik zal initiatieven daartoe graag steunen". De heer H. Griffioen (ARP) was aanvankelijk nogal tegen de verhoging van de autotoelage voor de burge meester. Hij herinnerde aan de de batten in de Kamer, waar men het ontwerp van wet voor de pensioenen van de ministers heeft teruggenomen, omdat het een onverteerbare zaak bleek te zijn geworden, vanwege de astronomische bedragen die er mee gemoeid zouden zijn. „Ik maak de P. v.d.A., die deze zaak heeft getor pedeerd, een compliment. De verho ging van de kilometervergoeding voor de auto van de burgemeester vind ik eveneens niet verantwoord. Wethouder Mr. J. Deen (PvdA) nam bij dit punt de leiding van de verga dering over. Hij bracht in het midden, dat Gedeputeerde Staten de vergoeding vaststellen naar objectieve maatsta ven, die afhangen van de grootte van een gemeente. „Het is noodzakelijk dat een burgemeester over een auto beschikt", aldus wethouder Deen, „vooral in een gemeente als Rhenen met een grote oppervlakte en talrijke ver van elkaar verwijderde woonker- Van Donselaar (C.H.U.) te gortig O nen. Ik rijd hetzelfde merk als de burgemeester". („Maar wel een andere kleur", interrumpeerde de liberaal Jan sen). Die auto kost me 23 c. per km". „Wij moeten over het algemeen nauwkeurig op de kleintjes gaan let ten", zei de heer Griffioen in tweede instantie. De heer Jansen vroeg of de burge meester ook nog autovergoeding ge niet uit hoofde van andere functies. De heer Van Donselaar (CHU) vond het wel een beetje te gortig worden. „Wanneer we over drie miljoen moe ten beschikken, maken we er een ha merpunt van en nu het om enkele honderden guldens gaat moet er bij zonder lang over gedebatteerd worden". De heer Jansen (VVD) verklaarde na die opmerking mee te kunnen gaan met de gedachte verhoging. Geen van de andere raadsleden wenste daarop stemming, zodat dit punt als een nachtkaars uitging. Aan Gedeputeerde Staten van Utrecht zal nu worden be richt, dat Rhenen's raad achter de voorgenomen (kleine) verhoging staat! Van der Berg (Vrije Partij) een daalder seren. De heer Jansen wilde wethouder Van Lienden de salarisverhoging wel gunnen, omdat deze er hard genoeg voor werkt. „Maar wethouder Deen heeft het niet nodig", zei hij. „Bovendien zal de fiscus het nodige ervan terugnemen". De burgemeester riep de heer Jan sen tot de orde. „Persoonlijke argu menten komen hierbij niet in het ge ding. Zonder aanzien des persoons zal het wethouderssalaris moeten worden vastgesteld", zo zei hij. De heer De Jong (PvdA) wenste de landelijke regeling te volgen en de sa larissen voor beide wethouders op het maximum te stellen, zijnde f 8700,-. „We kienen al jaren over deze bedra gen", zei de heer De Jong. „Laten we nu voor eens en voor altijd steeds het maximum volgen, dat doen we ook voor onze ambtenaren". Deheer Van Gesink, partijgenoot van de vorige spreker, vond het ook maar een vervelende zaak, dat er tel kens weer over dit onderwerp moet worden geredetwist. Ook hij was de mening van de heer De Jong toege daan. Op een vraag van de heer Kerk stra (CHU) of er sociale lasten mee gemoeid zijn, antwoordde de burge meester ontkennend. Hooguit pensioen en wachtgeld. Het bevreemdde de heer Jansen (VVD), dat bij de behandeling van de begroting de heren Van Gesink en De Jong beiden tégen een salarisverho ging waren voor de wethouders, ter wijl zij nu beiden voorstellen tot het maximum te gaan. „Ik begrijp dat niet", zei de liberaal. De heer Van Gesink verklaarde zijn standpunt door op te merken, dat de zaak toen niet aan de orde was. „Nu ligt er een schrijven van Gedeputeer de Staten om advies". De heer Van Donselaar (CHU) wenste al evenzeer tot het maximum te gaan. De heer Griffioen (ARP) vond, dat wanneer iemand werkt hij er ook voor betaald moet worden. Bovendien heeft een wethouder geen enkele sociale voorziening te wachten. Hij stelde voor tot het maximum te gaan en wilde dan tevens meer vaart en meer visie in het college zien. De burgemeester kaatste de bal te rug en maakte de heer Griffioen er op attent, dat de raad die meerdere vaart en die meerdere visie in het college moet stimuleren. De heer E. P. van Dijk (Vrije Par tij) deed ook nog een duit in het wet houderszakje. Spreker had een brief gekregen waarin hem werd medege deeld, dat het voorstel van de com missie van advies ingevolge de alge mene bijstandswet om de normen op te trekken was afgewezen. „Hier heb ben we te maken met het feit", aldus de heer Van Dijk, „dat arme drom mels worden afgewezen door mensen die nu een salarisverhoging moeten krijgen. Ik hoop, dat die verhoging een stimulans zal zijn om ook aan die Van Gedeputeerde Staten was ook een schrijven ontvangen om te advi seren over de wethouderssalarissen. Deze zijn destijds vastgesteld op f 7000.- op advies van de gemeente raad. H.S. stelden nu voor een verho ging toe te passen tot f 7524,- zijnde een gevolg van een algemene salaris verhoging per 1 januari jJ. De burgemeester wees de raad erop vrll te ziin tot hot t« RHENEN Op voorstel van de CHU-af ge vaardigde de heer J. van Donselaar besloot de gemeenteraad gisteravond een spaarbankboekje met f 100,uit te reiken aan die ouders in de gemeente, die op dezelf de dag worden verblijd met de ge boorte van een kind, als waarop een Oranjetelg wordt geboren. grote groep te denken van bijstandge nietenden". De heer Van Dijk noemde Amsterdam als voorbeeld, waar men de bijstandsnormen had opgetrokken tot die van de A.O.W. en de A.W.W. Het afwijzend besluit van B. en W. had hem diep geschokt. Tenslotte werd nog over de wethou derssalarissen gestemd. Tegen de ver hoging bleken te zijn de heren Van den Berg (Vrije Partij), Van Wijk (SGP), Lodder (Boerenpartij), Jansen en Van der Spoel (WD). Daarmee was het voorstel van de meerderheid, om GS te adviseren het maximum bedrag aan te houden, aangenomen. De heer Griffioen (ARP), die zitting heeft in het bestuur van de streek- werkplaats te Veenendaal voor gehan dicapten, deelde bij de behandeling van verschillende financiële stukken mede, dat er op de werkplaats tot op heden nog volop werkgelegenheid is. „Het kan morgen afgesloten zijn", zei hij, „maar ik hoop dat men erin slaagt op de huidige voet te kunnen voortgaan. Er wordt prachtig werk gedaan". Het jaarverslag van de commissie tot wering van schoolverzuim was voor de burgemeester aanleiding de commissie een pluim op de hoed te steken voor het aan de dag leggen van grote activiteiten. Hij hoopte dat de nieuwe wet er spoedig door zal ko men, dan kan er sneller worden inge grepen tegen opwettig schoolverzuim. De raad had grote waardering voor de jaarverslagen van de hoofden van de openbare scholen over 1966. De heer De Jong (pvda) bracht een bijzonder compliment aan het hoofd van de Streekschool voor de Middenstand en sprak Se hoop uit dat deze nieuwe in richting van onderwijs een goede toe komst tegemoet zal gaan. Als één punt kwamen aan de orde nieuwe verordeningen op de marktgel- den, de leges en de precariorechten. Ze werden alle ongewijzigd vastge steld, hoewel verschillende afgevaar digden hier en daar wel interessante opmerkingen plaatsten. De heer Van den Berg (Vrije Par tij) wilde f 2,50 voor een marktkraam teruggebracht zien tot f 1,50. Hij was van mening, dat de markt zal teruglo pen bij het hanteren van de verhoog de tarieven. Tot nu toe betaalde men voor een kraam twee kwartjes. De heer Griffioen (ARP) merkte op, dat een marktkoopman al eens aan de marktmeester had gevraagd of de komma niet verkeerd stond, waarmee hij wilde zeggen, dat de kooplieden twee kwartjes ook maar heel laag vin den. De heer Van den Berg stelde daar tegenover, dat er kooplieden zijn, die wel drie tot vier kramen moeten hu ren. Bij slecht weer, wanneer het marktbezoek toch al niet rooskleurig is, zouden die kooplieden wel eens weg kunnen blijven en dat zag de heer Van den Berg als een achteruitgang van het marktwezen in de gemeente. De heer Griffioen was het er niet mee eens. De gemeente kost de markt zo'n slordige tienduizend gulden per jaar, onder andere aan schoonmaak- loon van het plein en daar mag wel iets tegenover staan, was zijn mening. Het liep tenslotte op een stemming uit, doch de heer Van den Berg kreeg voor zijn idee geen meerderheid. De heer Van den Berg kwam nog een keer terug. Hij maakte ernstige bezwaren tegen de gokautomaten in de verschillende bedrijven in de gemeen te. Het was hem gebleken, dat een ar beider z'n hele weekloon had vergokt en dat kleine kinderen er soms een rijksdaalder tot vijf gulden ingooiden, zonder dat er ook maar één cent werd gewonnen. „Wanneer de leges voor gokautomaten moet worden gebracht van f 15,- op f 25,-, dan stel ik voor een bedrag te heffen van f 100,- per automaat", aldus de heer Van den iBerg. De burgemeester wees de heer Van den Berg erop, dat een leges-verorde ning niet gehanteerd mag worden om een vermeend kwaad te bestrijden. De daarin op te nemen tarieven zijn slechts door de gemeente verrichte diensten. „Wanneer het kwaad op zich moet worden bestreden, dan zal dit los van een legesverordening moeten wor den bezien". De burgemeester verklaarde zich een voorstander van een verbod voor gok automaten, wanneer zich excessen voordoen. Deze zaak zal nader worden onderzocht. Het tarief voor een ontheffing slui tingsuur voor een café zal worden ge steld op f 2,-. Dit was aanleiding voor de heer Van Dijk (Vrije Partij) op te merken, dat het eigenlijk wel f 25,- zou kunnen zijn. Hij vond, dat men de burgerij maar al te vaak overlast bezorgt met het langer open blijven en het maken van lawaai, ook op straat. De burgemeester hield een lange verhandeling over deze aangelegenheid en riep in de herinnering terug, dat het sluitingsuur eerst was gesteld op 11 RESTEREN Het voorstel van de Nederlandse Spoorwegen aan de minis ter van Verkeer en Waterstaat, drs. J. Bakker, om op de zogenaamde Betuwe spoorlijn het reizigersvervoer te staken, is in de gemeente Resteren met een har de klap aangekomen. Onder een groot deel der bevolking heerst ernstige be zorgdheid omtrent dit voornemen. Daarentegen zien sommigen het advies van de NS aan de regering als een politieke stunt om langs deze weg eventual voor subsidie in aanmerking te komen. Een en ander wordt sterk in twijfel getrok ken, aangezien van betrouwbare zijde wordt vernomen, dat een Betuwse bus onderneming reeds geruime tijd voorbereidingen treft om het personenvervoer van de spoorwegen over te kunnen nemen. Met name in raadskringen te Res teren is men bijzonder droevig gestemd over de plannen, die men via de per» heeft moeten vernemen. Van Gesink (P.v.d.A.) onverantwoord uur en daarna op 12 uur. Slechts in bijzondere gevallen wordt na 12 uur ontheffing verleend. De burgemeester vestigde daarbij de aandacht op „Rust Wat", omdat naar zijn mening het ka rakter van deze zaak zich er voor leent om regelmatig ontheffingen te verkrijgen voor langer open blijven dan tot 12 uur. „Ik ben er echt niet soepel mee, want ik heb al vaak ge noeg belanghebbenden bij me gehad om zich te beklagen. Maar ook dit is weer een zaak, die niet mag worden opgehangen aan een legesverordening", aldus de burgemeester, die direct mee zou gaan, wanneer de raad het slui tingsuur weer op 11 uur zou willen te rugbrengen. De heer Van Dijk was niet over tuigd, maar wilde verder niet aandrin gen op een verder gaande verhoging van het tarief. Bij de begrotingswijziging stelden B. en W. voor f 6200,- uit te trekken voor het laten maken van een definitief ont- werd voor de restauratie van het oude gemeentehuis op de markt, de bodewoning en de bijgebouwen. Een tweede krediet werd gevraagd van f 4.000,- voor het laten maken van een schetsontwerp voor de opvulling van de ruimte, gelegen tussen het oude ge meentehuis en de garage van de Dienst van Gemeentewerken. De heer Van Donselaar (CHU) in formeerde of B. en W. zelf een plan hadden. Uit het antwoord van de bur gemeester bleek, dat dit niet het geval was. De heer Van Donselaar vond dat een absurde zaak. Hij was van mening, dat B. en W. met plannen moeten ko men en dat een architect die moet uit werken. Nu wordt de zaak omgedraaid. Hij adviseerde in eerste instantie de hele boel tussen gemeentehuis en brandweerkazerne te slopen en over 20 jaar ook de brandweerkazerne. Dat geeft ruimtewerking en het gerestau reerde stadhuis zal nog veel beter tot zijn recht komen. Bovendien ontstaat hier een enorme parkeergelegenheid in de toch al zo nauwe binnenstad van Rhenen. De burgemester had er wel oren naar. Maar hij dacht dat het veel zou gaan kosten. „We hebben in eerste in stantie gedacht er garages te maken voor de verhuur. Maar dan moet het een rendabele zaak zijn voor de ge meente. En dat zien we nog niet". De heer Van Gesink (PvdA) zou lie ver hebben gezien dat de zaak eerst in de planologische commissie was beke ken De heer Jansen (VVD) vond het niet verantwoord in deze tijd het project uit te voeren. „Er zijn veel noodzake lijker dingen die om een oplossing vragen", was zijn standpunt. De heer Griffioen (ARP) beurde niet zwaar aan de subsidie van monumentenzorg. Hij deed de suggestie te verzoeken het pand van de monumentenlijst af te voeren. Naar zijn mening wordt het een schandalig dure zaak. De heer Jansen (WD) was van me ning, dat wanneer de raad het krediet van tienduizend gulden verstrekt voor het maken van plannen, deze in principe al akkoord gaat met deze restauratie. Hij drong er nogmaals op aan de zaak te laten schieten. De heer De Jong (PvdA) ontpopte zich als een voorstander van het be houd van oude gebouwen. „Er is in het verleden in Rhenen al te veel aan his torie verkwanseld", zo riep hij uit. De heer Van Dijk (Vrije Partij) vroeg de heer De Jong of hij het ge bouw al eens had bekeken. Dat bleek niet het geval te zijn. „Dan begrijp ik niet", aldus de heer Van Dijk, „dat de heer De Jong dit met alle geweld wil restaureren". „Monumentenzorg maakt uit of het een monument is", riep de heer De Jong. „Maar wij moeten betalpn", ant woordde de heer Van Dijk. Ook deze spreker was het er mee eens te verzoeken het gebouw van de monumentenlijst te schrappen. De burgemeester bracht naar voren, dat er 80 pet. subsidiekansen inzitten. De heer Van Donselaar vond dat heel mooi, maar restauratie wordt altijd duurder dan normaal. Beide punten werden tenslotte van de agenda afgevoerd. De zaak zal eerst om advies worden gezonden aan de planologische commissie. In verband met de uitvoering van „Die Jahreszeiten" door de Chr. Ora toriumvereniging Euphonia op 30 mei in de veilinghallen te Kesteren, besloot de raad de vergadering van die datum te verschuiven naar 31 mei. „Wij betreuren het advies van de Ne derlandse Spoorwegen- aan de regering ten zeerste", deelde de heer Th. de Haan ons gisteravond telefonisch mee namens de fractie van de PvdA. „Wij zijn van mening, dat het streven om het rivierengebied te ontsluiten ern stige hinder zou ondervinden indien de ze stap genomen wordt. De Betuwe spoorlijn bezit voor de aanliggende ge meenten verschillende sociale aspecten, waardoor men niet alleen moet kijken naar een verliespost", aldus de heer De Haan die van mening was, dat men door opheffing van het reizigersver- voer de klok voor het rivierengebied aanzienlijk terugzet. „Sinds de oorlog is er veel aandacht en geld besteed om het rivierengebied te ontsluiten. Het afsluiten van een der belangrijk ste verkeersaders in de Betuwe zou een groot gedeelte van dit moeizame werk torpederen." De heer De Haan deelde mee, dat zijn fractie in de raadsvergadering, die vrijdagavond wordt gehouden, nader op het advies van de NS zal terugkomen. „De PvdA in de gemeente Kesteren zal echter al het mogelijke doen om de lijn te behouden. Wij zullen ook bij het gemeentebestuur aandringen de nodige stappen te ondernemen om de ontwik keling van het riviergebied voor deze klap te behoeden", zo besloot de heer De Haan. De fractieleider van de SGP, de heer M. de Zeeuw zei bijzonder geschokt te zijn door de onheilspellende tijding. De SGP gaat beslist binnen korte tijd op de berichten reageren. Persoonlijk zou ik een opheffing ten zeerste betreuren, aldus de heer M. de Zeeuw, die met name donkere wolken zag voor het on derwijs tussen de gemeenten Gelder- malsen en Eist. „Onderwijzend perso neel en leerlingen pendelen per trein naar school. Zodra de trein verdwijnt wordt het moeilijker om leerkrachten te krijgen, omdat het vervoervoerscom- fort aanzienlijk vermindert, zodra er bussen komen. Bovendien vermindert het emplooi voor werkzoekende jonge mensen aan zienlijk. Personeel dat werk zoekt let nu eenmaal tegenwoordig voornamelijk SCHERPENZEEL Ongeveer vijf uur in de namiddag werd Scher- penzeel opgeschrikt door de brandweer sirene. De brandweer rukte uit naar Gooswilligen. Bij de heer Schimmel stond een hooischuur in brand. Bij aan komst bleek dat er geen water in de buurt was, zodat alles per tankauto moest worden aangevoerd. Daarom werd assistentie van Renswoude ge vraagd. De oorzaak van de brand was het spelen met vuur van een 11-jarige jongen. De boerderij en de aanliggen de schuren konden behouden blijven. Tot ongeveer zeven uur 's avonds is men bezig geweest met de nablussings- werkzaamheden. op de vervoersmogelijkheden. Het za dus moeilijker worden om het benodig de personeel in onze gemeente van bui tenaf aan te trekken. Kortom de leef baarheid van onze gemeente zou bij het eventueel doorgaan van de plannen sterk verminderen," aldus de heer M. de Zeeuw, die zei dat ook zijn fractie een beroep zal doen op het gemeente bestuur om alle mogelijkheden aan te grijpen, die er toe kunnen leiden dat de spoorlijn blijft voort bestaan. De he*r J. den Hartog (ARP) toonde zich bijzonder verontrust. „Ik geloof dat men bij een dergelijke beslissing wel degelijk de uitwerking moet gaan bezien. Je kunt de opkomst- van een bepaalde streek toch niet gaan boycot ten door maar opeens het treinver keer lam te leggen. Mijns inziens moe ten alle betrokken gemeenten alles in het werk stellen om een eventuele on gunstige beslissing van de minister te voorkomen", aldus de heer Den Hartog die hier zijn volle medewerking aan wenst te geven. Th. de Haan (P.v.d.A.) torpederen Ook de partij Gemeente Belang wa geschokt van de krantenberichten Raadslid de heer H Remmelink schaar de zich volkomen achter de uitspraker van de andere fracties. „In een beslis send stadium van de ontwikkeling in deze streek zou een belangrijke ver keersader wegvallen", aldus de heer Remmelink, die van mening was dat een en ander catastrofale gevolgen zou kunnen hebben. „Wij moeten trachten met gezamelijke activiteiten van alle gedupeerde gemeenten de spoorlijn in stand te houden," zo zei hij tot slot. Verwacht wordt dat tijdens de ko mende raadsvergadering te Kesterer het standpunt van B. en W. alsmede de te ondernemen stappen bekend ge maakt zullen worden. VEENENDAAL Mej. Stoffels. 54 jaar, laat na jarenlang in de dames- en kinderconfectie gewerkt te hebben haar beroep in de steek. Nadat zij de laatste zeven jaar eigenares van „Pepita"een speciaalzaakje voor kin derkleding aan het Slotemaker de Bruine plein geweest is, zal zij haar be roep thans gaan verwisselen voor dat van lokettiste van de Nutsspaarbank, als deze spaarbank in haar pand een nieuw bijkantoor gaat openen. Met in gang van 1 augustus zal det het geval zijn, en dan zal Veenendaal-Zuid dus twee banken hebben: de kortgeleden geopende Raiff ei sen batik en de Nuts- spaarbank. Mej. Stoffels motiveert haar stap aldus: „Je wordt wat ouder, en dan gaat de verantwoording voor een ei gen zaak zwaar wegen. Ik krijg nu veel minder risico's en ik ben ook niet meer de gehele week tot 's avonds laat in touw. De klanten, die ik het reeds verteld heb vinden het jammer, omdat de samenwerking altijd goed geweest is, maar het is beter zo". Mej. Stoffels denkt dat het werk op de bank wel aardig zal zijn. Geduren- t - IHHHHH de enkele jaren van haar leven tussen 1944 en 1950 heeft zy admini- altijd in het confectiebedrijf, de laat- stratief werk gedaan bij de centrale directie van de PTT. Verder was zij ste jaren voor zij haar eigen zaakje opende cheffin. Ze is niet bang, dat haar nieuwe baan saai zal zijn, war.t „je kunt iedere baan prettig maken en de voordelen, die hieraan zitten wegen zwaar". Voor de directie van de Nutsspaar- bank in Veenendaal is deze stap nood zakelijk geworden, omdat men een steeds stijgende omzet heeft in Veen endaal, zo bleek uit de mededelingen van de heer F. van Beek, directeur van de Stichting Nutsspaarbank in Wageningen, waarvan de vestigingen in Veenendaal deel uitmaken. „Toen wij indertijd met een Spaarbankbus begonnen, was het direct op de eerste dag druk op de standplaats Slotema ker de Bruïneplein" zo vertelt hi;. ,.Die eerste dag hadden we 120 in leggers, waarvan 29 nieuwe. Deze ont wikkeling heeft zich dan ook voortge zet en alspoedig werd het duidelijk, dat er hier een nieuw bijkantoor gevestigd moet worden. Het kantoor aan het Slotemaker Bruïneplein komt onder supervisie van de directeur in Veenen daal, de heer H. M. Zylstra. Voorlo- ,pig zal de Spaarbankbus, in plaats van 1 maal, tweemaal in de week oo dit plein komen". De directie van de Nutsspaarbank is ervan overtuigd, dat naast de Raif- feisenbank plaats is voor dit bijkr^- toor. Zij ziet de taak van de Nuts spaarbank vooral in de dienstenverle ning aan „de kleirte man", terwijl de Raiffeisenbank meer op grotere kre dieten e.d. ingesteld is. De omzet van het Veenendaalse kan toor is in de loop van de jaren sinds het in 1949 gestart is, sterk ge stegen. In 1959 had men een inleggers tegoed van f 6,5 miljoen, in 1964 van f 13 miljoen en nu is dit meer dan f 17 miljoen. In het kantoor aan de Kerkewijk wil men binnenkort een ponsbandmachine plaatsen, waardoor men de gegevens regelrecht voor dc computer gereed kan maken. Hier zal men trouwens ook de boekingen uit enkele omliggende plaatsen gaan ver zorgen. Hierdoor wordt het hoofdkan toor in Wageningen voor een groot deel ontlast. Binnen twee maanden hoopt men ook loketmachines te plaat sen, waardoor de wachttijden aanmer kelijk verkort worden. Reeds vorig jaar werd door de Nuts spaarbank het pand op de hoek van de Markt en de Hoofdstraat aange kocht. Binnenkort hoopt de huidige eigenares, de Amro-bank dit ge bouw in gebruik te nemen voor al haar handelingen, zodat haar pand aan de overzijde verbouwd kan worden. In de eerste helft van het volgend jaar kom' het gebouw na een verbouwing ter beschikking van de Nutsspaarba LEERSUM De buurtvereniging „de Middelhof" houdt op vrijdag 28 en zaterdag 29 april een grote bazaar in garage Kooi aan de Middelweg. Vrijdag om 7 uur gaat deze bazaar- open en op zaterdag kan men reeds om 6 uur terecht. Naar wij vernemen wordt deze ba zaar groots opgezet.

De Vallei | 1967 | | pagina 5